Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) batagy válasza satomee (#748) üzenetére


batagy
őstag

Hogyhogy nem tudsz kiválasztani foldert?
Én amikor bedugok egy pendrive-ot, akkor az FTP server menü alatt az "Add New Folder" gomb aktívvá válik. Ha megnyomom, akkor pl. ott van egy checkbox hogy "Share Entire Partition", azt bekattintom és Save.

Utána alul ott mutatja is hogy folder1 néven a volume1 meg van osztva.

Nálad mit ír ki?

SZERK: ja ok, most látom közben megírtad hogy belülről megy.

[ Szerkesztve ]

(#752) batagy válasza satomee (#750) üzenetére


batagy
őstag

Kipróbáltam magamnál, belülről ha a kinti IP címre próbálok csatlakozni az nekem se megy, hiéba van az "Internet Access" engedélyzve az FTP-nél.

Azt gondoltam ennek így mennie kéne, de akkor ez így nem megy át.
Kívülről kellene megpróbálni.

(#753) satomee válasza batagy (#752) üzenetére


satomee
senior tag

Igen, valszeg ez lehet a gebasz. Na majd holnap melóból megpróbálom és ha onnan megy, akkor zsír. Végülis az lenne a fontos, itthon max a lustaságból használnám... :)

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#754) batagy válasza satomee (#753) üzenetére


batagy
őstag

Ok. Mondjuk melóhelytől függ, de sok cégnél pl. az FTP-t nem engedik kifelé, ez céges tűzfal beállítás, szóval ha nem megy onnan se, akkor még mindig lehet hogy működik a router-en, csak a cégből nem tudsz kimenni. :)

(#755) satomee válasza batagy (#754) üzenetére


satomee
senior tag

Igen, valóban le van tiltva nálunk de meg tudom oldani hogy kerüljem ki a céges proxyt, használom is néha a tárhelyemhez... ;)

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#756) Turbo73


Turbo73
tag

Routerekben és hálózatban jártas emberek segítségét szeretném kérni!

Adott egy vadi új TP-LINK TL-R860-as router és egy D-LINK DSL-360R modem. A probléma a következő: a router sehogy sem hajlandó a modemmel kommunikálni. A routeren a WAN, a modemen az ethernet lámpa villog, majd elalszik. Néha, egy pár másodpercre kapcsolódik, de aztán rögtön eldobja. Ami tesztelve volt eddig:
- A modem 2 másik SMC routerrel hibátlanul működik, az UTP kábel bedugása után azonnal helyreáll a kapcsolat. (WAN/Ethernet)
- A router vissza lett víve és ki lett cserélve egy másik vadi újra, de az ugyanezt csinálja. Kicsi a valószínűsége, hogy ugyanolyan gyári hibás lenne 2 db.
- Az összekötő UTP kábel ki lett cserélve 3 különbözőre, de minddel ugyanez a helyzet.
- Mivel a modem IP címe 192.168.1.1 és a routeré is ez alapból, módosítva lett különböző tartományokra, de ugyanaz a hiba. Jelenleg a régi SMC router beállításai vannak, de nem működik.
- A modem stabilan csatlakozik a szolgáltató ADSL szerveréhez.
- A PPPOE beállítások hibátlanok, arra a pár másodpercre, mikor a kapcsolat helyreáll, rögtön megy a net.
- A routeren belül a gépek DHCP-t használva gond nélkül látják egymást.

Itt kifogytam az ötletekből, jelenleg visszatettem a régi(haldokló) SMC routert és azon keresztül netezek, az új TP-LINK-et meg switch-ként használom és nagyon el vagyok keseredve.

Várok bármilyen ötletet, tapasztalatot, segítséget. Előre is köszi!

(#757) Claude Leon válasza Turbo73 (#756) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Hát, ha ip-tartomány nem segített, akkor nekem sincs ötletem.

(#758) krealon válasza normal (#743) üzenetére


krealon
veterán

Rendelkezem egy WR340GD ver2.23-as kis villogó csodával, mely minden igényemet kielégítette idáig szokványos felhasználása során.

Ám ma szöget ütött fejembe a gondolat, lehetséges-e kifordítva használni?
Azaz hogy a wifi benne ne szórja, hanem vegye a jelet?

Sajnos a WR340G szereny hardverere nem keszult alternativ firmware ami ezt tudna, a gyariban pedig nincs ilyen funkcio.
A "legkisebb" TP-link a WR743ND, ami a WISP funkciot ismeri gyarilag.

(#759) batagy válasza Turbo73 (#756) üzenetére


batagy
őstag

Hát nekem se sok ötletem van, gondolom, ha az SMC routerrel be tudtál állítani mindent, akkor a TP Linkkel is be tudnád.

"- Mivel a modem IP címe 192.168.1.1 és a routeré is ez alapból, módosítva lett különböző tartományokra, de ugyanaz a hiba."
Ezt mondjuk nem teljesen értem, hogy pontosan melyik pontokon ez az IP cím?

Az ADSL modem és a Router külső csatlakozója között elvileg nem is kell IP cím, itt csak Layer 2 szinten kell a kapcsolat. Bár azt értem hogy az IP címet valószínűleg nem lehet letiltani se az ADSL modemben, se a routerben. Ha pedig IP címet kap az ADSL belső lába és a router külső lába, akkor azonos subnetbe kell hogy kerüljenek, és az IP cím térjen el.

A Routerben a WAN connection Type-nál be van állítva a PPPOE , usernév és jelszó? Mert ugye itt a router ami indítja a "betárcsázást" és nem az ADSL modem, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#760) Turbo73 válasza batagy (#759) üzenetére


Turbo73
tag

A router alap beállított IP címe 192.168.1.1 volt. Az SMC routeré 192.168.2.1. A TCConsole progival belenéztem a modembe és annak az IP-je is 192.168.1.1. Gondoltam biztosan ez a probléma és átállítottam a routert 192.168.2.1-re de nem segített. Próbálkoztam többféle IP-vel, de semmi.
Igen a router tárcsáz be, ha tud. Auto-ra tettem, ha néha pár másodpercre helyreáll a kapcsolat a router és a modem között, azonnal betárcsáz, és működik is a net kb. amíg a google betöltődik. A régi SMC-ben ugyanezekkel a beállításokkal gond nélkül működik.

(#761) Snowy_owl válasza dr.bubo (#737) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Na ezt sosem gondoltam volna. Köszi szépen. :D

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#762) batagy válasza Turbo73 (#760) üzenetére


batagy
őstag

Még egy dolog eszembe jutott.
A modem és router között patch vagy cross LAN kábel van?

Modern routerek ezt lekezelik, szóval elvileg nem kéne számítania, de sose lehet tudni. Szerintem patch kábelnek kell ott lenni, de biztos ami biztos próbaképpen cseréld ki az ellenkezőre. Csak egy ötlet.

(#763) normal válasza krealon (#758) üzenetére


normal
tag

Köszönöm.

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#764) Tozso1


Tozso1
csendes tag

Sziasztok!
Le akarom cserélni a kmod-ath kmod-ath9k hostapd csomagot ( Backfire 10.03.1-rc4, r24045 alatt) és a következő hiba üzenet adja vissza:
opkg remove kmod-ath kmod-ath9k hostapd Removing package kmod-ath9k from root... Segmentation fault
Ötlete valakinek?
köszi előre is
üdv

T.

(#765) pogi1


pogi1
tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?Napok óta az Eset Smart Security tűzfal naplózása ilyeneket ír ki kb. 30 percenként Portszkennelés 192.168.0.100:56801 192.168.0.101:64757 TCP .Azt olvastam más forumokon a portszkennelésről hogy támadják a gépet kivülről.Tudna valaki segíteni hogy ilyenkor mi a toszt csináljak?Előre is köszönöm estleges válaszaitokat

(#766) krealon válasza pogi1 (#765) üzenetére


krealon
veterán

A hibauzenetrol leginkabb egy Eset forumon tudnanak neked tobbet mondani.

(#767) pogi1


pogi1
tag

Elfelejtettem beírni hogy TP-link TL-WR741ND a routerem.Most azt nemtudom hogy a 192.168.0.100 ez mi mert a router configja 192.168.0.1 akkor mi a fene a másik

(#768) krealon válasza pogi1 (#767) üzenetére


krealon
veterán

Ha 192.168.0.1 a router, akkor a 100-as vegu egy LAN-on (ami lehet WiFi kapcsolat is) logo kliens gep (PC, telefon, medialejatszo, settopbox, stb).
Ha nincs rendesen kodolva a WiFi, akkor akar egy WiFi-t lopo szomszed is lehet az.

Tehat akkor tovabbra is ervemyes, hogy offtopik.

(#769) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok.segítséget szeretnék kérni.vettem egy TP-Link 841ND routert,és a régi V3-as softvert frsítettem rajta, a TP link gyári oldaláról[link] V7-re.Minden működik de azóta sajnos hiába írom be a böngésző címsorába a 192.168.1.1-et nem jön be a router vebes felülete,pedig már többször is áramtalanítottam az UPC modemet,és a routert is.Szeretném módosítani a wifi jelszót.hogyan tudnék belépni a beállításokba?valamit elrontottam?előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#770) pogi1 válasza bmollszeptim (#769) üzenetére


pogi1
tag

Próbáld meg a 192.168.0.1 -et én sem tudtam a 192.168.1.1-el belépni

(#771) Tosee válasza bmollszeptim (#769) üzenetére


Tosee
őstag

valamit elrontottam?
Annyit rontottál el, hogy nem a megfelelő hardver verziót töltötted fel a routerre!
Mint írtad V3-as, így azt kellett volna rátöltened, és nem pedig a V7-et!
A V3 az a router hardver verziója, és nem pedig a rajta lévő firmware verziója... nem összekeverendő!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#772) tboy72


tboy72
aktív tag

Helló!
TP-Link WR841ND routerem van. Firm-et frissítettem rajta, és mostanában azt csinálja, hogy 2-3 nappal a bekapcsolás, vagy újraindítás után, már nem tudok rá bejelentkezni a webes felületen! Újraindítás után megint minden megy flottul, de 2-3 nap múlva megint nem lehet megnyitni a webes felületet. Amúgy minden más alkalmazás flottul megy rajta, csak ha be akarok lépni, akkor újra kell indítani.

Találkozott már valaki ilyen problemával?

(#773) szabeska


szabeska
addikt

üdv. frissítettem a router firmware-jét, sikerült is, van net, viszont a router oldala nem tölt be... mi történhetett? hiába resetelem...

megoldódott, 192.168.0.1.....

[ Szerkesztve ]

F1

(#774) dr.bubo válasza szabeska (#773) üzenetére


dr.bubo
őstag

Milyen router? A routered ip-je 192.168.1.1 ? Mert van olyan router, ami fw frissítés után 192.168.0.1-el érhető el.

Lassu voltam :W :D

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#775) Soma01


Soma01
veterán

Ide is beírom:
741ND 2.4-esre szerintetek felmegy a leg újabb Gargoyle (1.5.4). Mert szerintem felmegy, mert a V2-re felmegy, de a 2.4-re szerintem azért jó, mert a gyári firm is csak azt nézi, hogy v1, v2, v4... A tizedes utáni számot nem. A neten láttam, hogy 1.5.0 felment a 2.1-esre. Ez szerintetek jó lesz? Igaz nekem 2.4-van, de a Gargoyle is már 1.5.4.

(#776) Soma01 válasza Soma01 (#775) üzenetére


Soma01
veterán

Bátor voltam, felraktam, összejött simán. :C :DDD

(#777) szabeska


szabeska
addikt

Igen, megváltozott a címe, ennek ellenére ugyanúgy újraindulgat, vagy nem tudom mit csinál, az biztos, hogy amikor elmegy a net, 1-2 óránként, akkor csak a router újraindítása segít. WR841ND, a legújabb, februári firmware-el. DHCP-t kikapcsoltam, fix IP-t állítottam az asztali gépen és a laptopon (wifi) is, a modemet és a routert is reseteltem többször is. Nem értem, mi lehet a gond. Azzal sem vagyok tisztában, jó-e, ha a DHCP-t kikapcsoltam, és fix IP-t osztottam a gépeken... Köszönöm előre is az ötleteket! :)

F1

(#778) nemdan


nemdan
senior tag

Sziasztok! Tegnap feltettem a 10.03.1-es openwrt-t a 941ND-mre, aztán csak simán vissza flasheltem a gyári fw-t (minden akadály nélkül), csak ott van a bibi, hogy az egész rendszer összegabalyodott..most már nincs a gyári fw-ben sem csak max 130-as sebesség az eddigi 300 helyett.. hogyan tudom letörölni csutkára az openwrt-t róla? :F

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#779) Soma01 válasza nemdan (#778) üzenetére


Soma01
veterán

Sima reset nem segített?

(#780) nemdan válasza Soma01 (#779) üzenetére


nemdan
senior tag

Nem :(( Majd ha hazamegyek melóból akkor megpróbálom tftp-vel meg telnet-el kipucolni aztán úgy visszarakni a gyárit..feltéve ha menni fog így :W

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#781) EABandii


EABandii
csendes tag

Sziasztok!
Van egy TL-WR941ND Routerem, és akár kábellel, akár wifiről játszok iszonyatos laggok vannak. A másik modememmel nem volt ilyen. A latom nem ugrik meg, ugyanúgy mutatja a játék, mint amikor beáll. 5-6 másodpercesek is szoktak elnni, és ez elég irritáló, főleg egy online játéknál. Most jött vissza a szervízből.
Ha van valami ötletetek, vagy valaki már megcsinálta a dolgot azt kérem szépen segítsen.

(#782) krealon válasza EABandii (#781) üzenetére


krealon
veterán

BF3 + TL-WR1043ND -nel talalkoztam olyan problemaval, hogy portokat kellett nyitni a jatekos gepre, hogy rendesen mukodjon. :R

(#783) AMD Power


AMD Power
titán

Nem rég vettem TP-LINK TL-WR841N Routert.

Megy rendesen. Bár párom laptopja ezt irja ki rá:

Állapot: Indentitás ellenőrzése... és "pörög".. de megy a Net rendesen. :F

(#784) krealon válasza AMD Power (#783) üzenetére


krealon
veterán

http://www.google.hu/search?q=wireless+status+validating+identity

Valoszinuleg be van kapcsolva a 802.1x hitelesites a WiFi kapcsolaton. :R

(#785) AMD Power válasza krealon (#784) üzenetére


AMD Power
titán

Megvan köszönöm szépen. :R

(#786) yolan


yolan
őstag

Szakik!
Ha az elfleselt 841nd-m ttl kábellel puttyon keresztül sem ad konzolt akkor marad a firmware újraírás hardveresen?
(uboot parancssort szerettem volna elérni, és tftp-vel ráhúzni a gyári firmware-t, elvileg ttl kábelem megvan, bekötést is tudom mit hova, de semmi)

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#787) babli


babli
tag

Sziasztok!

Vettünk barátnőmnek egy TP-Link WR543G típusú routert. 5M T-s ADSL netjük van.
A probléma az, hogy a router ebből max 250Kb/s-el képes letölteni (kábelen/WiFi-n is) és ezt a sebességet se képes szinten tartani! :S
Nálam ugyanez a router 4M fixIP-s kábelnettel tökéletesen megy, max sebességgel tölt (kábelen/WiFi-n is), tartja a szintet.

Barátnőmnek előtte egy régebbi SMC routere volt, fele annyi beállítási lehetőség sincs benne mint az újban! :)
Találkozott már valaki ilyennel???
Mit próbáljak???
A routert visszaraktam gyári beállításokra, aztán beállítottam PPPoe-re, AP-ra, MTU-val is játszottam, Pri/Sec DNS-nek beírtam a T dns-ét stb...

Nem kompatibilis a T-s ADSL-el? :) A régi SMC akkor miért boldogul vele?
Vigyem vissza?

Ötlet???

Köszi előre is a válaszolóknak!!!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#788) Pitbull111


Pitbull111
csendes tag

Sziasztok!

A problémám az, hogy adott egy LINKSYS WRT320N router amin jön a wifis net.
Erről szeretném az internetet megoldani, de sajnos messze vagyok hozzá. Beállítottam egy TL-WA901N routert a gépem és a Linksys közé, látja is a 901es a Linksyst, de sajnos nem tudom úgy konfigolni a 901est, hogy wifin tudjak csatlakozni és legyen netem is.
Mit csinálok rosszul, mi a hiba?
Köszönöm előre is.

(#789) krealon válasza Pitbull111 (#788) üzenetére


krealon
veterán

A TL-WA901N egy AccessPoint.

Universal repeater modba kene tenni ezt az AP-t.
Wireless Settings -> Operation Mode -> Universial Repeater
Region -> Hungary
[Search]

A listabol kivalasztod a Linksys SSID-jet -> [Save]

A Wireless security-ben beallitod ugyanazt a titkositesi modszert es jelszot, mint a linksys-nel. -> [Save]

Kesz.

Ezzel ugyan felezodik a rendelkezesreallo savszelesseg, de feleannyiba kerul, mintha 2 AP-t vennel (az elso csinalna a kapcsolatot a linksys-hez, kabellel osszekotve a masikkal, ami nem utkozo csatornan "szorna" a WiFi-t helyben) :R

(#790) krealon válasza babli (#787) üzenetére


krealon
veterán

"Vettünk barátnőmnek egy TP-Link WR543G típusú routert. 5M T-s ADSL netjük van."

Ha jol sejtem, akkor D-link DSL-360r tipusu modem van ott. Az alap szurke-kek verzio rendkivul pocsek router-re kotve.
Erdemes lenne a System Tools -> Log tartalmat megvizsgalni. :R

(#791) hemaka


hemaka
nagyúr

Hello.
Albérletünkbe vettünk egy új routert, de valahogy nem az igazi. konkrétan erről van szó: wr741nd
Megy a net 5-10-20 percig, aztán kifagy vagy nem tudjuk, a lényeg, hogy net nincs, de a router elérhető, ujraindítás után pedig működik megint egy ideig.
Visszatettük a régi routert és azzal minden klappol, szóval nem a modem a ratyi, hanem a routernek nem tetszik valami.

factory reset, firmware frissítés megvolt(csak egy van, nincs se újabb, se régebbi)
Mi gondja lehet?

(#792) krealon válasza hemaka (#791) üzenetére


krealon
veterán

Ha a router elerheto, akkor meg kene nezni a Log-ot a System Tools menuben.

A net eltunes lehet a Security-> Advanced Security -> Flood protection vagy
a Security -> Basic security -> SPI Firewall miatt is.
(Vagy normalisan kene beallitani a torrent programot ;] )

(#793) dr.bubo válasza hemaka (#791) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben a DHCP Server-nél a Cliens lease time-ot 2880-ra kell állítani. Általában a gyári 120-as beállításon szokott olyan előfordulni, mint ami nálad előjött, hogy megszakad a net változó időközönként. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#794) Pitbull111 válasza krealon (#789) üzenetére


Pitbull111
csendes tag

Köszönöm, jó lett, a hiba ott volt, hogy nem adtam meg a linksys jelszavát, azt gondolván majd kéri csatlakozásnál.

(#795) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!

Egy TP-Link TL-WR841ND routert szeretnék biztonságosan beállítani. Milyen eljárást ajánlotok külső fél biztonságos kizárására? Gondoltam a MAC szerinti szűrésre de sajnos nincs gyakorlati tapasztalatom ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#796) krealon válasza VaMik (#795) üzenetére


krealon
veterán

Ne tord magad MAC szures bevezetesen.
Ha valaki tenyleg be akar jutni a halozatodra, annak csak nehany kattintas MAC cim atallitasa.
A kabeles vegpontokat egyszerubb vedeni fizikailag, a WiFi vedelmehez meg csak kelloen hosszu es osszetett jelszo kell WPA2-es titkositassal, valamint a WPS-t tiltani illik.

(#797) VaMik válasza krealon (#796) üzenetére


VaMik
tag

Kicsit részletesebben tudnál nekem írni a megfelelő beállítási lépésekről?

(#798) krealon válasza VaMik (#797) üzenetére


krealon
veterán

(#799) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Kb. 2 hónapja szereztem be egy WR-841ND routert. Egyből feltettem rá a legújabb firware-t, nem volt semmi gond. De egyszer csak nem tudtam belépni a kezelő felületre, mikor a net működött mind a vezeték nélküli, mind a vezetékes részen. Jó pár próbálkozás és IP cím után rájöttem, hogy minden működik, csak épp a system led nem villog. Kikapcs/bekapcs és jó lett. Csak az a helyzet, hogy ezt heti rendszerességgel eljátssza, azaz a net és a router része kiválóan működik, csak épp a kezelő felület hal meg. Valakinek van hasonló tapasztalata a legújabb firmware-el ezen a routeren?

no brain, no problem

(#800) tboy72 válasza Zolee11 (#799) üzenetére


tboy72
aktív tag

Dettó!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.