Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) krealon válasza ufocsalad (#699) üzenetére


krealon
veterán

Az elterjettebb tipusok kozul a TL-WR941ND es a TL-WR1043ND a harom antennas, elobbi 100M-s, utobbi gigabit (1000M) es egy USB 2.0 csatlakozoval bir, a WiFi-s reszuk egyforma.

Ha ez nem viszi at a fodemet, akkor jobban jarnal azzal, hogy kabelen csatlakoztatsz egy AP-t a halozatba. Koltseghatekonyabb megoldas altalaban egy WiFi router AP modban (a WiFi router router-reszet nem hasznaljuk).

(#702) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Üdv, vettem ma egy TP Link TL-WR740N típusú routert, azonban ha összekötöm a géppel, nem tudok belépni a routerba.
Ha beírom a tplinklogin.net-et, rögtön jön egy figyelmeztetés, hogy nem jól írtam be a felhasználónevet, vagy a jelszót, pedig még nem is kérte. Próbálta resetelni is többször, de csak ez a hiba oldal jön be: rosszúl adtam meg a felhasználónevet vagy a jelszót. Mi lehet a gond?

Alister from Hell

(#703) Kicsirics77 válasza Alastair' (#702) üzenetére


Kicsirics77
veterán

192.168.1.1
name:admin
pass:admin

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#704) Alastair' válasza Kicsirics77 (#703) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszi, de ez lesz a gond.

Mint írtam, addig el se jut, hogy kérje a jelszót. :O :DDD

Alister from Hell

(#705) ufocsalad válasza krealon (#701) üzenetére


ufocsalad
tag

A kábelt szeretnénk elkerülni ,az lenne a legegyszerűbb bármilyen vacak is yó lenne a végére.
Lehet hogy egy dualbandos ketyere kéne 5g-vel menne az összeköttetés a két router közt
2,4G meg szórná az áldást ...

Ja holnap végre átvehetem a 743nd-met , neten rendeltem napokat kellett rá várnom :(

[ Szerkesztve ]

(#706) krealon válasza Alastair' (#702) üzenetére


krealon
veterán

(#707) Alastair' válasza krealon (#706) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen sikerült belépnem és beállítani, de a sebességem nem jó. 40/20-as Digi netem van, és a letöltés az eszméletlen gyenge. Még a 10 megát se hoza, míg az előző Netgear routerem hozta a fix 40-42 megát. Csak sajna a Netgear már tönkrement, serceg, és alig bír bebútolni, de ez a TP Link már az őrületbe kerget. Nem tudom mit csinálok rosszul. :W

Alister from Hell

(#708) Angyom


Angyom
tag

Sziasztok! Wi-fi-s problémám akadt a TL-WR941ND routeremmel. Net a PC-n kiváló(Kábellel), de pár napja a telómon és a netbookomon alig van wireless net, rossz a kapcsolat, megszakad, most perpill még egy sima speedtest-et sem tudok futtatni.
A routeren a sys ledje szabályosan villog, az nagyon nem tetszik.
Mi lehet a gond, van valakinek 5lete? Nagyon megköszönném!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#710) Amoonre1717


Amoonre1717
tag

Sziasztok.
5 napja vettem egy TP-Link mr 3220 -as 3g routert. A doboza szerint támogatja a telenoros modememt ZTE MF668A-t, gyakorlatilag egyszer tudtam használni még az első nap(5 reboot után). Azóta, a modemet felismeri de dobja is rögtön. Reboot után max eddig jut el. Full reset se segített.
Firmware-t a gyárival (legújabb) is próbáltam meg nem gyárival is de semmi. Mindig ugyanaz. Felismeri a routert és eldobja.
Bin fájl, megoldás lenne, de még nem találtam a modemhez megfelelőt.
Remélem valakinek van valami ötlete.

(#711) krealon válasza Amoonre1717 (#710) üzenetére


krealon
veterán

Ugye a PIN kodot levetted a SIM-rol?

(#712) Amoonre1717 válasza krealon (#711) üzenetére


Amoonre1717
tag

Persze, persze az volt az első.
A modemet minden alkalommal felismeri reboot után, de el is dobja a jelet rögtön, és ismeretlennek veszi.

(#713) atirag


atirag
őstag

Vettem egy tplink router 842nd-t és nem tudok belépni a routerbe. Az internet viszont müködik és wifi is van csak nem tudom beállítani. Mi lehet a baj?

(#714) atirag válasza atirag (#713) üzenetére


atirag
őstag

Közben sikerült. Csak nem az volt a cím ami az alap.Érdekes. Hogy lehet ez ha új a router?

(#715) Angyom válasza krealon (#709) üzenetére


Angyom
tag

Köszi a választ, át tettem a 6-osra most. Eddig az egyesen volt, a szomszédé pedig a 11-esen van, most műxik remélem majd.

(#716) ufocsalad


ufocsalad
tag

Sikerült a Tp-link 741nd és a 743nd összekötése wifivel.

Egyébként meglepődtem, hogy a 743nd alapbeállításon
felcsatlakozik az első nyílt hálózatra, csak lestem honnan van internet.. :Y

(#717) ufocsalad


ufocsalad
tag

Hát ezért útálom a TP-Linket:
Minden be van állítva, egyszercsak megáll a wifin az adatforgalom,
routerujraindítás nem segített.
:W

(#718) david.d válasza vasutas01 (#310) üzenetére


david.d
csendes tag

Hello!

Ugyan ilyen típusú routerem van, ugyanezzel a dd-wrt-s fimware-rel. Én is szertném a gyárit visszaállítani. Ha sikerült (jobban beleásom magam), leírom, ha még aktuális.

Üdv.

(#719) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Mi lehet az oka, hogy a TL-WR 941ND V3. firmware frissítés után nem enged belépni a webes felületre? (192.168.1.1)

Rappi

(#720) SeatZola válasza SeatZola (#719) üzenetére


SeatZola
őstag

Megoldottam!

Rappi

(#721) kaktusz2


kaktusz2
tag

sziasztok nekem is kellene segitség
TL-WR740 routerem müködik semmi gond nincs vagy 1 éve inditottam be és pár napja be akartam lépni webesen és ftp !de sehol nem enged be?egyébként van hogy a netem elmegy!és van hogy kihuzom a tápot és vissza jön!persze nem biztos hogy ettöl!de olyan néha mintha a router akadna el?vissza térve a segitség abban kellene hogy hogy tudok webws felületen hozzá férni?reseteljek?köszönöm a válaszokat

(#722) krealon válasza kaktusz2 (#721) üzenetére


krealon
veterán

Ha nem allitottad el a LAN IP-t, akkor a http://192.168.1.1/ cimen erheto el a routered admin felulete.

(#723) kaktusz2 válasza krealon (#722) üzenetére


kaktusz2
tag

köszi a választ:)
nem nem lett el állitva és még a gépemen is megnéztem milyen ip van a router!
de amikor webesen lépnék be midig ezt az üzenetet kapom

A kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt

A(z) 192.168.1.1 helyen lévő kiszolgáló túl hosszú ideig nem válaszol.

(#724) kaktusz2 válasza krealon (#722) üzenetére


kaktusz2
tag

már a win hálózati diagnosztikát is lefutattam hátha segit!

A(z) webhely (192.168.1.1) online állapotban van, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre. Észlelve

A távoli számítógép nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre a következő porton: 80. Lehetséges, hogy nem megfelelőek a tűzfal vagy a biztonsági házirend beállításai, vagy a számítógép átmenetileg nem érhető el. A Windows nem észlelt problémát a számítógép tűzfalával kapcsolatban.

(#725) szabcsa26 válasza kaktusz2 (#724) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Gondolom a router újra lett már indítva. Szerintem reseteld a routert és úgy menni fog.

(#726) Tibor13


Tibor13
csendes tag

Sziasztok!

Otthoni hálozatos topikba már irtam, ott a fiuk probáltak is segiteni de nagyon láma vagyok a témához.Meg ez mégis csak a termék szaktopikja lehet hogy itt van akinek ugyan ez a kiépitése van.
Szoval adott egy ADSL net aminek a modemjét csatlakoztattam egy TPLINK 1043ND-be.Innen kábel megy a számitogépre ahol a Quick Setapot végig csináltam és igy lett net.A mások szobában van még egy pc meg egy smart tv igy kaptam a tanácsot hogy vegyek egy TPLINK 743ND mely WISP Cliet modban veszi a netet wifin 1043-rol és rá tudom dugni mind a két eszközt.Quick setuppal sikerült is megoldanom, anyit változtattam 743-on hogy IP cimét áttirtam 192.168.2.1-re.Asz valahol talán ebben a topikban dobta ki a gugli.
Szal net van minden eszközön de a két pc nem tudok otthoni hálozatot létrehozni.Ez a problámám.Mindegyik gépen Win7 Ultimate van.
Ahogy guglizgattam a routerek beállitásában kell büvészkedni asszem de nem vágom hogy mit.

üdv:Tibor

(#727) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!
Tegnap megjött a TP-Link WR841n típusú routerem. Előzőleg évekig egy Linksys WRT54gs volt, ami tökéletes volt mindenre (bár gyári fw-el sokszor eldobta a netet, így feldobtam rá egy dd-wrt-t v7 -es révén).
Feldobtam a legfrissebb gyári fw-t a routerre, de a HD streamelés meglepően sz@r! 5-10 msp-ig megy szépen a 720p, de aztán beröccen összeesik a kép 2 msp-re, majd folytatódik. Nincs nagy házunk, itongból épített, egyszintes, és 30 méterre a kertben már nem érzékel jelet, vagy csak nagyon nagyon gyengét.
Ennyire rossz lenne egy 300-as N-es router? A környéken 100 méterre lévő G-s, N-es routereket érzékel a laptop, de ezt meg 30 méterre nem?
Ha főzött fw-t teszek fel, melyiket tudom, melyiket érdemes? Egyáltalán melyik készült?

(#728) iTomac


iTomac
csendes tag

Sziasztok, nekem azlenne a gondom, hogy van egy TP-LINK WR741ND routerem, amin frissíteni akartam a firmware-t, de véletlenül rossz fájlt választottam ki. Amit utána elkezdett telepíteni, kihúzni már nem akartam.

A gond az, hogy amit felrakott, azzal nemtudok felmenni pl. a webes oldalára, nemhozza elő a bejelentkező panelt, csak egy fehér lap jelenik meg.
Nem azt írja, hogy a lap nem található, tehát jó címet írok be: 192.168.1.2
Sajnos perpillanat nem is működik, a kérdésem az lenne, hogy lehet valahogy újrarakni a firmware-t, a webes felület nélkül? Valahogy manuálisan. Vagy esetleg mit tegyek, hogy újra működőképessé tudjam tenni??

(#729) bexinho23 válasza iTomac (#728) üzenetére


bexinho23
őstag

Próbáld meg 30msp-ig lenyomni a reset-et, hátha. Mindenképp kábelesen próbálkozz (ha nem úgy próbálnád).

De tedd fel itt is a kérdésed, többen látogatják:

http://prohardver.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/friss.html#msg22336

(#730) Vattavári


Vattavári
csendes tag

Sziasztok,

most gondolkodom router vásárlásán a wr842ND és a WR841ND között vacilálok. A tv-m wireless csatlakozna hozzá, míg az asztali számítógépem vezetéken keresztül. A gépről streamelve szeretnék HD filmeket nézni a tv-n. Szerintetek bírni fogják ezek az adatátvitelet? Melyiket választanátok? Tudom, hogy valahogy a Qos-ben kell beállítani, de, hogy tudok a streamelt adatoknak prioritást nyújtani?

Köszi előre is!

(#731) krealon válasza Vattavári (#730) üzenetére


krealon
veterán

HD atvitel Wifi-n problemas szokott lenni, kiveve ha puszta kozepen elsz. :R

(#732) Vattavári válasza krealon (#731) üzenetére


Vattavári
csendes tag

Ez nem jó hír. Így is tele van a lakás kábelekkel és nem vagyok túl népszerű miattuk. :N

(#733) kaktusz2


kaktusz2
tag

sziasztok volt ez a problémám a routerel hogy webesen nem engedett belépni!
köszönet a hozzá szólóknak :)

ma ismét megpróbáltam és most beadta a belépési ablakot egyböl!az user és jelszó beirása után máris bejelentkezett a router!holott se resetet se másmilyen be avatkozás nem történt
a részemröl!
Mi lehetett a gond?

[ Szerkesztve ]

(#734) batagy válasza Vattavári (#730) üzenetére


batagy
őstag

A WR842ND véleményem szerint jobb, ugyanis van rajta 1 USB port és két külön gomb, az egyikkel a Wifi-t ki és be lehet kapcsolni, anélkül, hogy a SW-be bele kéne menni.

A WR841ND-n nincs USB és csak 1 db gomb van rajta, ami a Wifi titkosítást kapcsolja.

Nekem WR842ND van, nagyon zsírkirály!
Ha az USB-re rádugok egy vinyót (NTFS is lehet), akkor automatice megosztja Samba megosztással és a médiaplayerrel el tudom érni. Nagyon király szerintem. Mondjuk ha viszont le akarom csatolni au USB-t, akkor már bele kell menni a webes felületre és ott leválasztatni, mert erre nincs külön gomb.

(#735) Pecc


Pecc
őstag

Üdv.
Adott egy tl-wr642g router, wifin egy másik gépre megosztva, sajátomra kábelen.
Szokásos kérdés: Tudnám valahogy a wifis gép sávszélességét korlátozni? Mint pl egy 743as tp linken a bandwith control résszel vagy hasonló működősképes nem firm cserélgetős megoldással? 6/1-es szuper villám netről van szó.

Köszi :R

(#736) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdv!

Egyszer csak ezt dobta a routerem minden különösebb ok nélkül:

Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below:

Is the "Caps Lock" enabled on your keyboard?
The username and password must be lowercase, please ensure that the "Caps Lock" LED is disabled on your keyboard and try again.

Forgot your username or password?
Please reset the device to the factory default settings if you have forgotten your username or password. The default username and password are both set as "admin".
Note: The settings will be restored to factory default after the resetting.

How to restore the device to the factory default settings?
Firstly locate the reset button on the rear panel of the unit, whilst the device is powered on press and hold the reset button for more than 5 seconds, the device will then reboot and restore itself to the factory default settings.

Be sem tudtam írni a jelszavam és felhasználónevem, és ezt dobta. Fogtam reseteltem és ugyan ezt dobja folyamatosan. Nem túl jó dolog, hogy a wifit le sem tudom kódolni, aztán szórja nekem vakvilágba. :F Mit lehet vele tenni?
Router Típusa: TP-LINK WR542G legfrissebb frimwareval.
Előre is köszönöm.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#737) dr.bubo válasza Snowy_owl (#736) üzenetére


dr.bubo
őstag

Megoldás. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#738) satomee


satomee
senior tag

Sziasztok! Pár napja lecseréltem a routerem egy TP Link WR842ND-re, és most szeretném beállítani a wake on lan-t. A routeren a legfrisebb (februári firmware van), ARP binding be van állítva a gép hálókártyájára,és a 192.168.0.101 ip címre.Ez az IP a DCHP-s address reservation oldalon is be van állítva ugyanerre a MAC address-re. A hálókártyán engedélyezve van az ébresztés funkció és a bios-ban is be van állítva ami kell, a wol mégsem működik. :(
Van valakinek valami ötlete hogy mit állíthatok be rosszul, vagy hogy mire kell még figyelni?
Előre is köszi minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#739) batagy válasza satomee (#738) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Nekem is WR842ND van és megy a gépen a Wake On Lan. Én a WOL-t egy Asus AT5NM10T-I minit ITX gépen használom ami fix IP címmel csatlakozik a routerhez. Szóval a router támogatja az biztos.

Nekem az ARP bindingban nincs semmi beállítva a routeren, szerintem az nem kell hozzá. Egyébként ha fix IP címet használsz, akkor nem kell a DHCP-s address reservation-ben sem fenntartani semmit.

Inkább a gépen van valami gebasz.
WOLhoz többnyire az alábbiak kellenek:
- Ha WinFos-od van, akkor a hálókártyán , az eszközkezelőben, az energiagazdálkodás fülön, az eszköz felélesztheti az eszközt. Ez legyen bekapcsolva, azt írod ez be is van kapcsolva, de ez nem elég!
- Ha a ugyanott, a speciális fülre rámész, akkor a hálókártya driver beállításaiban van olyan (ez driver függő, de pl. esetemben), hogy "Ébresztés leállított állapotból", ez legyen bekapcsolva, illetve, az "Ébresztési szolgáltatások"-nál a "Magic Packet" legyen kiválasztva.
- BIOS-ban a Wake On LAN be van van ilyen opció.
- De még a BIOS-ban kellhet az is, hogy Energy Star vagy hasonló energiaspórolós üzemmód ki legyen kapcsolva.
- És més a BIOS-ban a Wake by PCI vagy hasonló is szokott kelleni, ha pl. a hálókártya PCI-os.

Ezeket nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#740) batagy válasza satomee (#738) üzenetére


batagy
őstag

Így utólag jutott eszembe, hogy miről akarod a gépet feléleszteni? A Wake On Lan csomagot mi fogja küldeni?

(#741) satomee válasza batagy (#740) üzenetére


satomee
senior tag

Többek közt próbáltam a wakeonlan.me-t (ezt az ugyanazon a lanon lévő laptopról és mobilról is) illetve egy WOL progit amit már nem is tom honnan szedtem le... A hálókarinál be van állítva mindkét említett opció, tehát ébresztheti a gépet elvileg a gépet.A BIOS-ban be van állítva hogy PCI eszköz felébresztheti a gépet illetve az összes energiatakarékos funkció ki van lőve. Még 3. boot eszközként is be van állítva a kártya, ezeken kívül nem tudok más funkcióról ami befolyásolhatná a dolgot.
Abban tudnál esetleg segíteni hogy állítsam be a fix IP-t a hálókarira és forwardoljam rá a 9es UDP-n érkező csomagokat? Soha nem használtam még a fix IP-t a korábbi routeremnél, ennek meg még a kezelőfelülete se túl egyszerű nekem és gyanítom hogy itt bénázhatok el valamit... :B

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#742) Tozso1


Tozso1
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg 10.03.1-rc3 Backfire(r24038) van a routeremen, lehet Luci felületen 10.03.1-rc6 sysupgadet vagy futatni 10.03.1 finalt futatni?
Értem ez alatt:
Luci alatt csinálok egy backupot10.03.1-rc3 alatt, aztán 10.03.1-rc6 sysupdate vagy 10.03.1 finalt, és végül a 10.03.1-rc3 backup file restore-olása.

Így élet képes marad a routerem?
Válaszokat előre is köszi
Üdv.

T.

(#743) normal


normal
tag

Gút'n'Tág.

Rendelkezem egy WR340GD ver2.23-as kis villogó csodával, mely minden igényemet kielégítette idáig szokványos felhasználása során.

Ám ma szöget ütött fejembe a gondolat, lehetséges-e kifordítva használni?
Azaz hogy a wifi benne ne szórja, hanem vegye a jelet?
Láttam benne a bridge megoldást, de az is érdekel, hogy a szokványos "kilistázza a környékbeli adók adatait" módon lehet-e használni, akár segédprogrammal, vagy firmware változtatás után?
Túrom tovább a fórumokat, de egy reply vagy pm esetén köszönetem. :K

Szikrázik a köd, csicseregnek a varjak, virágzik a penész! Csuhaj!

(#744) batagy válasza satomee (#741) üzenetére


batagy
őstag

Ja hogy kívülről, az internetről akarod feléleszteni a gépet?
És belülről (írod hogy ugyanazon a LAN-on lévő laptopról próbáltad) ment?

Én mondjuk csak belülről használtam eddig a WOL-t, ha kívülről akarod, akkor valóban a port forwardot be kell állítani.

"Abban tudnál esetleg segíteni hogy állítsam be a fix IP-t a hálókarira"
WinXP esetén a gépen:
Vezérlőpult -> Hálózati kapcsolatok -> Helyi kapcsolat kiválasztod -> Jobb gomb -> Tulajdonságok -> TCP/IP protokoll -> Tulajdonságok

Itt az automatikus IP cím kérés helyett kiválasztod, hogy "A következő IP cím használata", és megadod az gép fix IP címét, maszkot és az alapértelmezett átjárót. Nálam ezek vannak beállítva:
IP cím: 192.168.0.100
Alhálózati maszk: 255.255.255.0 (ez valószínű ugyazan nálad is).
Alapértelmezett átjáró: ez a router belső IP címe kell legyen, nálam 192.168.0.1

Ugyanezen a fülön még a DNS-t is be kell állítani. Elsődleges DNS kiszolgálónak ugyancsak a router belső IP címét kell megadni, azaz 192.168.0.1 ebben az esetben. A másodlagos DNS nem kell.

WR842ND routeren a fix IP címhez:
Network -> LAN menüben:
IP address: ez a router belső IP címe, esetemben 192.168.0.1
Subnet mask: 255.255.255.0 ami a gépen is.

DHCP -> DHCP setting menüben:
DHCP server: Disable
A többi ezalatti beállítás nem érdekes ebben az esetben, de a Default Gateway-hez a biztonság kedvéért a 192.168.0.1 legyen ott.

Abban tudnál esetleg segíteni hogy forwardoljam rá a 9es UDP-n érkező csomagokat?
Forwarding -> Virtual Servers menüben:
Add New gomb:
Service Port: 9
Internal Port: 9
IP address: A géped fix IP címe! (Fenti példában 192.168.0.100)
Protocol: UDP
Status: Enabled
Save gomb

Így elvileg kintről a 9-es UDP portot befelé forwardolja a gépre. Természetesen ekkor tudod kell a külső IP címet , ezt mondjuk úgy lehet könnyen megoldani, hogy regisztrálsz egy no-ip.org fiókot és egy virtuális hostnevet magadnak, a routeren a Dynamic DNS menüben megadod a fiók adatait, és engedélyezed a DDNS opciót. A router magától update-eli a no-ip.org fiókban az külső IP címet és egy virtuális hostnévvel mindig eléred a gépeded.

(#745) satomee válasza batagy (#744) üzenetére


satomee
senior tag

Hiába csináltam mindent úgy ahogy most te is leírtad, egyszerűen nem akarta az igazságot aztán most hogy végignéztem a beállításaid, rájöttem mi a gond, és hogy mennyire egyszerű a megoldás:
1. BIOS-ban beállítottam hogy a PCI eszköz felébreszthesse a gépet
2. Hálókártya tulajdonságai/ébresztési lehetőségeknél és az energiagazdálkodás fülön szintén bekapcsoltam ezt a funkciót
3. A hálózati kapcsolatoknál fix IP-t kiosztottam a gépnek és megadtam a router-t alapértelmezett átjárónak
Eddig minden stimmelt, viszont az elsődleges DNS kiszolgálónak azt a címet adtam meg amit a router kezelőfelületén a status fül WAN mezőjében találtam, ez pedig valszeg a szolgáltatóm switch-éhez használt cím lehet. Ezt kicserélve a router címére (192.168.0.1) azonnal működött mint a karikacsapás. Belegondolva logikus is, csak hát egyszerűen nem vettem észre... :W
Úgyhogy végre működik, ezer köszönet a segítségért!
:R :R :R
p.s. már csak azt kéne kimatekolnom hogy lehet használni egy pendriveot USB-n pl FTP-re mert az továbbra sem akar működni, de ez már nem izgat annyira így hogy bárhonnan be tudom kapcsolni a gépet :DD

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#746) resilient


resilient
csendes tag

Sziasztok,

A problémám a következő, néhány napja vásároltam egy TP-Link WR941N típusú routert, a wifi kapcsolatra kb. 3 méterre a router-től csatlakoztam először, ebben a távolságban kíválóan működik.
Azonban ha eltávolodok úgy 10 méterre egy másik szobába, akkor szintén kiváló a jelerősség, ennek ellenére ledobja a netet.
Ha letörlöm a wifi kapcsolatot és újra csatlakozok ebből a távolabbi szobából, akkor minden gond nélkül megy a net.
Ez vajon miért fordul elő?

A választ köszönöm előre is!

(#747) batagy válasza satomee (#745) üzenetére


batagy
őstag

Na örülök neki. A DNS-sel én is sz*vtam az elején amikor megvettem a routert. Valóban, a gépben DNS-nek nem a router WAN mezőjében megjelenő DNS-t kell beírni, hanem a router belső DNS-ét. Ha DHCP-t használunk belül akkor ez dinamikus, ha fix IP-t, akkor a router belső IP címe.

Az USB-s FTP-, az is működik.
USB Settings -> FTP server fül:
Server Status: ha stopped, akkor Start gomb.
Internet Access: ha csak belülről akarod elérni, akkor Disabled, ha kívülről is, akkor Enable.
És Add New Folder gommbal hozzá kell adni azt a mappát, amit FTP-vel meg akarsz osztani.

USB Settings -> User Accounts fölön:
Itt megadhatod, hogy melyik usernévvel becsatlakozva legyen elérhető az FTP.

[ Szerkesztve ]

(#748) satomee válasza batagy (#747) üzenetére


satomee
senior tag

Hát nem tudom akkor mi lehet a hiba mert az FTP server el van indítva, az internet access enable-d, és látja is a pendriveot, ki is írja mennyi szabad hely van rajta stb, csak épp foldert nem tudok kiválasztani, a storage sharing-ben ha az open disk-re kattintok semmi nem történik, és FTP-n se tudok csatlakozni a megadott felhasználónév/jelszó párossal. Olyan mintha érzékelné a pendrive-ot de nem tudná beolvasni a tartalmát. Kipróbáltam 2-3 különbözővel és mindegyiknél ugyanez a helyzet.

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#749) batagy válasza satomee (#748) üzenetére


batagy
őstag

Az Open Disk nekem se nyit meg semmit, de az nem is kell.

Milyen IP címre csatlakozol? Mert belülről szintúgy a 192.168.0.1 címre kell csatlakozni.
Ha kívülről engedélyezted, és kívülről csatlakozol, akkor a külső IP címre kell csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#750) satomee válasza batagy (#749) üzenetére


satomee
senior tag

Ja igen ezt elfelejtettem mondani:neten keresztül szeretném elérni. Kipróbáltam most LAN-on keresztül és úgy valóban működik,de nekem nem erre lenne szükségem. Viszont legalább azt tudom most már hogy működik a dolog, csak kívülről nem tudom valamiért elérni.. Igaz hogy most ugyanarra a hálóra csatlakozott laptopról próbálom megnyitni a netes címet, de így is menie kéne nem...?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.