Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) dr.bubo válasza Psytróger (#200) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nyiss mindegyiknek portot, ahogy elöbb irtad. :)
Service port: port szám
Ip cimhez a géped ip cimét kell írni (érdemes fix ip-t beállítani a gépnek vagy routerben beállítani, hogy mindig ua. azt az ip ossza gépednek mac cim alapján)
A Common service port: -select one-
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#202) Psytróger válasza dr.bubo (#201) üzenetére


Psytróger
tag

Köszi a segítséget! A gépem IP címe alatt a hálózaton belüli IP-t érted? a 192.168.1.XXX? Ezt hol tudom kideríteni? (mármint az IP-t) :)

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#203) dr.bubo válasza Psytróger (#202) üzenetére


dr.bubo
őstag

Azt az ip-t, amit a router oszt ki a gépednek.
Megnézheted a routerben a DHCP Clients List-ben vagy a gépeden: Start-->futtatás-->cmd-->beirod, hogy ipconfig->ENTER a megjelenő felsorolásban az ip cim-nél látható a géped ipéje. :)
Hogy mindig ugyan az az ip-d legyen a routerben a DHCP-nél az Address resevationnál állítsad be, hogy pl. 192.168.1.101-s ip a te géped kapja mindig a mac cime alapján. (a cliens listában a mac cimedet is megtalálod) :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#204) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Van egy 741ND-m OpenWRT-vel. Erre rá tudom tenni a DD-WRT-t webflash-en keresztül mindenféle trükkölés nélkül (pl. vagdosás)?

(#205) Psytróger válasza dr.bubo (#203) üzenetére


Psytróger
tag

Köszönöm szépen a segítséget! Mivel 7*24-ben megy a gépem, ezért nem hiszem hogy gyakran kap új ip-t a routertől (gondolom a többi, nem folyamatosan üzemelő gép nem "veszi el" tőle a kiosztottat). Ennek okán egyelőre az állandó ip nem szükséges... Köszi mégegyszer!

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#206) .:ZS:.


.:ZS:.
senior tag

Sziasztok!
Nem rég beszereztem egy TL-WR741ND routert, ami egy T-Home-os Thomson TMC420 kábelmodemre csatlakozik. Olyan gondom van hogy a modem időnként elveszti a kapcsolatot a routerrel, úgy érzékel mintha nem lenne semmi rádugva, így elveszti a hálózat szinkronizációt is. Ha újra indítom a modemet, a felszinkronizációnál elakad a PC-link ellenőrzésnél, csak az segít ha kihúzom az UTP kábelt is a modemből. Frissítettem router firmwaret, először azt hittem sikerült megoldani a dolgot, mert a napi 2 ilyen után, majd egy hétig nem jött elő a hiba. Amíg nem volt router addig a modem hibátlanul működött, úgyhogy én a router felé gyanakszom. Ötletek, tippek hogy mi lehet a gond? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#207) Peter Kiss válasza Peter Kiss (#204) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Működött, a factory-to-ddwrt firmware kell hozzá.

(#208) D-Phrag


D-Phrag
senior tag

Heló!

Van egy WR841N-es 300Mbps sávszéles routerem. Szolgáltatóm UPC. Eddig ami kissé zavaró voltm, az a routeren keresztül sebességcsökkensé (6-8mega helyett 1,5-max2 megával jött az adat..), de ma a UPC-nél vmi lassulás és egyéb zavarok voltak. Nos végig azt hittem a szolgáltató a béna, de most az van, hogy modemen keresztül megy minden flottul, míg a routeren nem (se wifi, se vezeték). Alig jönnek be az oldalak vagy nagyon lassan. Tehát nem az a jelenség, hogy nincs net, hanem "korlátozott" és már MAC-klónozás is megvan. Sőt a legújabb firmware-t tettem fel. És tegnap még semmi nem volt vele, meg előtte sem. Tipp??

Válaszokat köszi,
Péter

(#209) .:ZS:. válasza .:ZS:. (#206) üzenetére


.:ZS:.
senior tag

Valaki?

(#210) D-Phrag válasza D-Phrag (#208) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Nos. Ma már működik újra minden. Lehet a UPC ügyeskedett szokás szerint vmit...
Viszont a sebesség továbbra sem a várt. Mért van ez hogy routeren nem tudok olyan gyorsan tölteni?

[ Szerkesztve ]

(#211) szabcsa26 válasza D-Phrag (#210) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Én is a UPC-nél vagyok. Nekem is gondok vannak a sebességgel. 2,5Mbit helyett 1,5Mbit-et mérek... Valamit nagyon alkothatnak :(

(#212) petymeg


petymeg
addikt

heló!
most próbálok üzembe helyezni egy tl-wr741nd routert de gondjaim vannak.
mikor összekötöttem a gépet meg a routert és az internetet akkor fölhívtam a helyi internet szolgáltatót mert meg kellett neki adni az eszköz mac címét és engedélyeznie kellett. utána szt mondta h most már mennie kell.
én elvégeztem mindent amit a kapott cd-n le volt írva mégsincs netem. win sevent használok, a tálcán sárga háromszög+felkiáltójel látható, valamint a hálózat és megosztási központban a "hálózat 4"-nél nincs internetkapcsolat. se az asztali géppel ami kábelen csatlakozik a routerhez se egyin wifis eszkozön sem.
mit hagyhattam ki vagy mit csinálok rosszul?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#213) kali válasza petymeg (#212) üzenetére


kali
legenda

melyik eszköz mac adress azonosítóját adtad meg? mert ha nem a routerét, akkor azzal klónozni kell a megadott mac adress azonosítót!
a cd nem kell, 192.168.1.1 -> adminisztrációs felületre belépni, és ott elvégezni a beállításokat! a net típusát jól adtad meg? (pppoe, dymanic...stb!)

(#214) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Esetleg nem lehet tudni, hogy mikor várható a végleges firmware? mert ugye az utolsó backfire alatt (ami nem rc) nem működik normálisan WR941ND alatt a wifi

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#215) kali válasza ErosenZold (#214) üzenetére


kali
legenda

- több végleges gyártói firmware kijött már!
- több alternatíva is van, ahol tökéletesen működik!

(#216) Krystal_s


Krystal_s
addikt

sziasztok, pár napja vettem én is egy TP-Link TL WR741ND router-t. sikerült beüzemelni, működik lan-on és wifivel is, de azt vettem észre h azóta modemen /Huawei SmartAX MT800u-T/ az összes led zöld lett. a LAN Link másik router-rel /SMC 7004vbr/ narancssárga volt. azt olvastam a zöld - 10Mbps , a narancs - 100Mbps.
azaz most lassabb lett a lan kapcsolat, pedig újabb router. ez szerintetek mitől lehet ?

jelenleg 5Mbit ADSL netem van...de majd bővítve lesz...

[ Szerkesztve ]

(#217) kali válasza Krystal_s (#216) üzenetére


kali
legenda

a lan link valóban zöld, ha 10 megabit/sec a kapcsolat, és narancs, ha 100 megabit/sec!
ellenőrizd a beállításokat mind a két eszköz esetében, illetve próbáld újraindítani a modemet! mondjuk 5 megabit/sec netes sebesség esetén a (full duplex) 10 megabit/sec átvitel bőven elég!

[ Szerkesztve ]

(#218) Krystal_s válasza kali (#217) üzenetére


Krystal_s
addikt

megnéztük másik kábellel és többször ki-be kapcsoltam a modemet. a router beállításokat átnéztem ,de nem találtam erre utaló részt :( lehet h csak én nem találom.
amikor kikapcsolom a modemet, majd be...elég lassan áll fel a netkapcsolat.a másik routerrel pár mp alatt aktív lett a net, de most tovább tart. Network - WAN - Wan Connection Mode: Connect Automatically-re van állítva.
nem tudom mi lehet a gond :( tudom h az 5Mbites nethez még ez is jó,csak kicsit zavar h eddig narancs volt...lehet h nem szereti egymást a két eszköz ?
még mit lenne érdemes megnézni vagy átállítani ?
nagyon köszi a segítséget.

(#219) kali válasza Krystal_s (#218) üzenetére


kali
legenda

esetleg a wan kapcsolat típusát próbáld direktre (dynamic ip?) állítani, hogy ne kelljen mindig külön érzékelni a routernek!

(#220) szabcsa26


szabcsa26
csendes tag

Tudnátok ajánlani nekem egy elfogadható árú TPLink routert ami tudja a következőket:
Most TL-WR642G-m van, amit kéne ezen felül tudjon:
- Sebesség korlátozás IP vagy MAC alapján
- Rendesen el tudjam érni kívülről (netről) a routert
- 300Mbit\s wifi azaz BGN szabvány
- min 10Mbit\s Wan port és 100Mbit\s Lan port
- USB port külső winchester számára
-Torrent szerver

Az utolsó kettő pont az annyira nem lényeges, inkább csak extra.
Előre is köszi srácok...

(#221) Krystal_s válasza kali (#219) üzenetére


Krystal_s
addikt

amikor átállítom Dynamic IP-re és rányomok a Detect-re, akkor PPPoE/Russia PPPoE-t ír ki és csak a MTU Size (in bytes) részt tudom állítani. alapon 1500.
a DNS adatokat tudnám beírni és a Get IP with Unicast DHCP -t lehet bejelölni.
itt hagyjam alapon vagy érdemes vmit beírni ?

ha nem fix az IP, akkor is lehet Dynamic ?

[ Szerkesztve ]

(#222) kali válasza szabcsa26 (#220) üzenetére


kali
legenda

itt kérdezd; milyen routert?
az usb port leszűkítette a típust erre; tl-wr1043nd - de alapban ez is kevés neked, amiket te szeretnél, arra már a fenti router esetében is módosított firmware verzió kell!
a bgn szabvány lehet lite-n is, ami nem 300-as, csak 150-es!
300-as esetén; tl-wr841n(d), tl-wr940n, tl-wr941nd

Krystal_s; milyen típusú neted van? szolgáltató? a nem fix lehet dynamic!

[ Szerkesztve ]

(#223) Krystal_s válasza kali (#222) üzenetére


Krystal_s
addikt

adsl, enternet a szolgáltató

(#224) kali válasza Krystal_s (#223) üzenetére


kali
legenda

felhasználónévvel meg jelszóval? mert akkor a routeren a wan connection type; pppoe -> user name + password megad -> secondary; disabled -> wan connection mode; connect automatically -> save...stb -> restart!

[ Szerkesztve ]

(#225) Krystal_s válasza kali (#224) üzenetére


Krystal_s
addikt

igen pontosan így csináltam :K
működik minden szépen...csak a modem led zavar...

(#226) soma165


soma165
tag

TP link TL R460 routerem van
tegnap proba képp átállitottam a DHCP-t disabledre a routerben
ma reggel nincs internetem,nem is birok felcsatlakozni a router menüjébe a 192.168.1.1 el
Most lekötöttem a routert és csak modemmel internetes kapcsolatot léterhozva van internet
hogyan tudnám életre kelteni a routeremet?

(#227) Tosee válasza soma165 (#226) üzenetére


Tosee
őstag

Reseteld a routert, majd állítsd be újra... a dhcp-t ne kapcsold ki ha nem muszáj! :)

Vagy állíts be fix ip-t os-en belül aztán utána eléred a routert!
IP: 192.168.1.101
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1 (router ip címe)
DNS: 192.168.1.1 (router ip címe)

Ezek után el tudod érni a routert, viszont ha visszakapcsoltad a dhcp-t akkor az előbb beállítottakat is tedd vissza automatikus kérésre!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#228) millerur


millerur
tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy TP-LINK WR741ND ruttyert és be is állítottam, viszont a kapcsolat felállításánál sokszor TIMEOUT van és ha fel is csatlakozik a netre akkor is van hogy 1 óra múlva, van hogy 1 nap múlva ledob. Valakinek valami ötlete?

(#229) soma165 válasza Tosee (#227) üzenetére


soma165
tag

köszönöm a segitséget sikerült.
ujraéledt a routerem

(#230) dcenter


dcenter
csendes tag

sziasztok!

(nem találtam a típushoz topicot, azért ide írom)
ma vásároltam egy WR740N (v1) routert. felkonfiguráltam, működik..aham.. kb két percig.

a hiba: (itt van előttem a modem+a router) ha wifin használom(nám), akkor néha (rendszertelenül) gondol egyet és elveszti a modemmel a WAN kapcsolatot. tehát modemen lan-link led kialszik+routeren a wan led szintén.. ekkor pár másodpercig hadakozik és visszaáll a kapcsolat.

t-online-os adsl, firmware frissítés megvolt (a routernél)

amúgy most átdugtam ethernetre és így nopara...

valalkinél valami hasonló?

(#231) dcenter válasza dcenter (#230) üzenetére


dcenter
csendes tag

HOPSZ!

ez most gáz,de úgytűnik megoldódott.. :D szóval JÓL nézzétek meg,hogy melyk táp a routeré és melyik a modemé.. én hosszú meggyőződési folyamat után nagyonszépen összecseréltem:) ...

ma reggel észrevettem, azóta érdekesmód nem szakad:)

(#232) izmos


izmos
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Vettem egy TP-LINK 941ND tipusú routert és egy TP-LINK 821N tipusú usb antennát. Sikeresen telepítettem mindkét asztali számítógépen a szükséges dolgokat. Az egyik asztali gép,ahol a router is van,kábelen kapja az internetet,a másik asztali gép usb-s wifin keresztül. Van egy harmadik gép is,ami nevezetesen egy levono laptop,de ezzel nincs gond,tökéletes jelerősség,maximális sávszálességet használ.
A probléma a következő :
Azon az asztali gépen,ami usb-s wifin csatlakozna az interneten,nagyon gyenge a jelerősség,illetve a letöltési sebesség is hagy némi kívánni valót maga után. 54 Mbps-t ír tulajdonságokban,ezt sem igazán értem...holott 300-nak kellene lennie.
A laptop,ami ugyanabban a szobában van,mint az usb-s asztali,tökéletesen működik,ezért furcsállom az egészet. Ráadásul a szomszédok internetét,fullon fogom. Valószínű valami beállítási probléma lesz,de nem jövök rá :S
Segítségeteket előre is köszönöm...

(#233) kali válasza izmos (#232) üzenetére


kali
legenda

az usb modul megkapta a megfelelő illesztést? beállítások rendben?
a szomszéd wifi hálózata nem zavarja/nyomja el a tiédet? próbáld ki több/minden csatornán! ha a noti is n szabványos hálózaton megy, akkor inkább előbbi lesz a probléma, de ha csak g szabványos, akkor utóbbi probléma sem lehetetlen!

(#234) izmos válasza kali (#233) üzenetére


izmos
csendes tag

A noti g szabványos. Feltelepítettem az usb-t,elvileg be is állítottam mindent,routeren. Szomszéd neteket is figyeltem,nem ütközik csatorna....egyszerűen nem értem...mit kellene beállítanom?
11bgn-re van állítva,13-as csatornát hazsnálja...egyik szomszéd sem használja ezt...300 Mbps is be van állítva

[ Szerkesztve ]

(#235) kali válasza izmos (#234) üzenetére


kali
legenda

ne csak a routeren lődd be a beállításokat, hanem azon a rendszeren is ellenőrizd, ahol a "problémás" usb modulos kapcsolat van! csatornát olyat keress, ahol lehetőség szerint a szomszédos értékek sem foglaltak!
a wireless -> wireless advanced -> enable ap isolation legyen engedélyezve!

(#236) izmos válasza kali (#235) üzenetére


izmos
csendes tag

hopp...oké,köszi
de ezt hol is találom? :$

(#237) izmos


izmos
csendes tag

Megtaláltam...ki is pipáltam,de továbbra sem változott semmi...

[ Szerkesztve ]

(#238) kali válasza izmos (#237) üzenetére


kali
legenda

kipipálás után router és ellenoldal is újraindít!
az usb modulos gépen megnézted, hogy milyen beállítási lehetőségek adottak?

(#239) izmos válasza kali (#238) üzenetére


izmos
csendes tag

Megmondom őszintén,h nagyon kezdő vagyok ebben a témában. Tehát fogalmam sincs,h mire gondolsz,mit kell megnézzek?!

(#240) szabcsa26 válasza izmos (#232) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Nem lehet az a probléma hogy az USB-s wifi vevő nem tudja a 300Mbit\s sebességet? Szerintem az csak 54Mbit\s-t támogat. Ha csak netezni akarsz akkor felesleges a 300Mbit\s, gondolom nincs akkora neted. Próbáld meg 54Mbit\s-re belőni a routert, hátha akkor változik.

(#241) kali válasza szabcsa26 (#240) üzenetére


kali
legenda

szerintem - és a legfontosabb, hogy a gyártó szerint - a tl-wn821n wifi modul - mint a típusában is jelölve van - n szabványos, és 300 megabit/sec elméleti maximális sebességre képes; link

izmos; a hálózati beállításoknál (adaptereknél) adott wifi modul kapcsolatára jobb klikk -> tulajdonságok -> keresd az adapter beállítását, és ott nézd meg, hogy miként vannak az értékek beállítva! ilyesmiket nézz;
w

[ Szerkesztve ]

(#242) izmos válasza kali (#241) üzenetére


izmos
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítségeteket. Az usb modul is 300 Mbps-os,tehát ezt kizárnám. Megtaláltam az adapterbeállításokat,csak nekem közel sincs ennyi menüpont a speciális fül alatt...leírom mik vannak :
802.11b Preamble
Network address
Receive Buffers
Scan Valid Interval
Transmit Buffers

Nekem csak ennyi van,egyszerűen nem értem..

(#243) izmos válasza izmos (#242) üzenetére


izmos
csendes tag

Azt elfelejtettem hozzátenni,h már 300 Mbps-nek látja a gép az usb-t...titkosításnál szúrtam el vmit...nem jót választottam valószínű...de a jelerősség továbbra is szánalmas..egy panelfal választja el,szinte látják is egymást..

(#244) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Felraktam a Backfire 10.03.1-rc4 -es firmware-t a Tp-link Wr941ND típusú routeremre és lenne egy olyan gondom, hogy miután a Network -> ETH tésznél beállítottam ,hogy a Protocol DHCP-legyen, azóta képtelenség elérni a routerem. Se internet nincs, se kapcsolat a routerrel.

Azt hiszem itt állítottam a static ot DHCP-re

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#245) Claude Leon válasza ErosenZold (#244) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Csak bepöccentetted a DHCP-t, de meg sem nézted a beállításait?
A gépedet használt fix ip-vel, a router ip-jének megfelelő tartományban, aztán rendesen nézd végig az összes dhcp beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#246) greeny7


greeny7
tag

Sziasztok!

Leírnám a jelenlegi helyzetemet, és a tervem, kérlek titeket segítsetek, hogy megfelelően gondolom e. Adott egy Linksys wrt54g router a modemre kötve, wifi megosztást ez végzi a földszinten. Az emeleten be lett üzemelve egy média lejátszó, aminek viszont csak vezetékes internet kapcsolat lenne megoldás, illetve ide tervezek (tehát szintén az emeletre) egy NAS-t is, egy másik helységbe. Azt gondoltam, hogyha veszek egy tp link 1043nd routert, akkor az egyelőre tudná venni a lenti router által megosztott netet wifin, és ethernet kábellel tovább tudná lökni a médilejátszó felé. Majd késöbb vennék ennek helyére egy AP-t mondjuk, a 1043 pedig lekerülne a modemhez. Szerintetek ez a router képes lenne erre? Tudja erősíteni a vett jelet, tehát az általa kábelen továbbított net az stabil lesz? Mi a véleményetek erről az elgondolásról? Szinte csak jót olvastam erről a 1043-ról, illetve a gigabites portja sokat számít. Gondolom ez azt is jelentené, hogyha rákötöm a NAS-t is, akkor a médialejátszó komunikálhatna a NAS-sal akár gigabiten is. Ha nagyon nagy hülyeségeket írtam, akkor szóljatok, javítsatok, mert lehet hogy ma megrendelném...

Előre is köszönöm! :R

(#247) Cancer


Cancer
senior tag

A korábbi probléma most részben tovább folytatódott... :(

Az előzmény az volt, hogy D-Link modem és TP-Link routerrel nem ment a net. Egy XP-s gép és egy win7-es gép.
Előzőleg kábelnet volt, így egy router reset megoldotta a problémát. Részben.

Most az xp-s gépen és a wifin megy a net, viszont a win7-esen nem. MSI 785GM-E51 alaplap. Ha erre közvetlenül kötöm a modemet akkor az is működik. Letöltöttem az easy setup-ot a tp link honlapjáról, elindítottam, de "nem látja" a routert...keresi-keresi, aztán azt írja ki, hogy nincs kapcsolat, engedélyezze a DHCP server-t a routeren. Áttettem az xp-s géphez, és biza engedélyezve van.

Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a probléma megoldása?
Előre is köszönöm. :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#248) gxyb


gxyb
aktív tag

Szevasztok!
A napokban vettem egy TP-LINK 841ND routert.
Frissítettem a firmware-t, beállítottam mindent ahogy kellett/nekem tetszett, majdnem minden renben is van vele.
Annyi gondom van vele, ha torrentezek (uTorrent) nem tudom elérni a router webes felületét az internet felől, a uTorrent-et a webui-val pedig gond nélkül.
Torrentezésnél a letöltési sebesség (1,3MB/s) meg sem közelíti a maximumot (2,2MB/s).
Nem bírja a torrentet ez a modell?
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#249) sereeff


sereeff
aktív tag

Hello!
Vettem egy TP-link 841nd routert ami be is lett üzemelve, 1 gép kábellel + 1 laptop + 1 gép a másik szobában. A gondom az, hogy a vezeték nélküli kapcsolat kiválló jelszint mellett is 16/3 körüli méréseket produkál, míg a kábeles tudja a 30/3-at (upc)Kérdésem az, hogy ez normális-e ( ez az első wifim ) vagy valami beállítási cucc el lett rontva esetleg, s ez esetben mik a tanácsok? Köszi!

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#250) Greenbook válasza gxyb (#248) üzenetére


Greenbook
tag

Amennyiben a routered torrent nélkül elérhető távolról akkor nem sok ötletem van de ha torrent nélkül sem, akkor engedélyezned kell a Remote Management részben 255.255.255.255 re állítva a Remote Management IP Address-t bár nekem az első dolgom az, hogy az aalapértelmezett portot is elállítom a biztonság kedvéért.

http://csatlakozok.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.