Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Elemental válasza trance89 (#1449) üzenetére


Elemental
addikt

Áramtalanítás megoldotta. Ezzel kellet volna kezdenem, sry, és thx a helpet.

(#1452) Claude Leon válasza Emberkeman81 (#1441) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Csak figyelj, melyik firwaret teszed föl.
Pontosan a típushoz való factory kell, és a kapkodás mellőzése.
A sysupgrade már az openwrt updateléséhez való.

Olvass bele a 1043-as topicjába.

(#1453) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link 841ND Routerünk tőle kb 5-10 Méterre egy PC abban egy 54 Mbps es Wifi kártya!

2-3 hónapja még töltöttem olyan 1.6 Mbps el de most max 700-800 Kbps el. Kíváncsiságból be dugtam a kábelt egyből 2.5 Mbps el.

Ilyenkor mi a teendő hogy be gyorsuljon? Esetleg új Wifi kártya?

(#1454) trance89 válasza petiwr (#1453) üzenetére


trance89
őstag

válts wifi csatornát a routerben, olyanra tedd amit kevesen használnak körülötted (pl 3) 1-6-11 a leggyakoribb
a wifi meg ugye nem b-re van állítva?

(#1455) petiwr válasza trance89 (#1454) üzenetére


petiwr
senior tag

Szia!

Most szeretném ki próbálni a csatorna váltást de be se tudok lépni. Már mint nem jön be az admin felület se wifin se kábelel nem tölti be. 192.168.0.1 / tplinklogin.net egyikel sem tölti be hogy be jelentkezek ez mitől lehet?

Amúgy nem b-n van a wifi hanem n-en.

(#1456) Claude Leon válasza petiwr (#1455) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Esetleg próbáld tyúkbélen.
Mármint előfordulhat, hogy valamire neheztel a rádió, így nem tud értelmes kapcsolat felépülni, csakhogy az adminisztrációt is ezen a kapcsolaton nyomatnád.

Csatornabeállítás előtt érdemes az éterbe belehallgatni, és egy szabadabbnak tűnő csatornát választani (azt se hagyd figyelmen kívül, hogy 4 beosztás szélességű egy csatorna, így legyen mellette is hely)

(#1457) petiwr válasza Claude Leon (#1456) üzenetére


petiwr
senior tag

Szia!

Tyúkbélel sem ment a dolog.

Csatornabeállítás előtt érdemes az éterbe belehallgatni ezt hogy érted?

(#1458) Claude Leon válasza petiwr (#1457) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Egyáltalán kapsz tőle ip címet? (192.168.valami)
Mert ha véletlenül 169.254.valami az ip címed, akkor bizonyosan nem is tudsz úgy csatlakozni.
Akkor kézzel be kell állitani valami 192.168.0.120-ra és pingetni a 192.168.0.1-et.
(vagy a 192.168.1.x-en ugyanezt, ha a 0-án nem megy)

Jut eszembe, közben firmware-t nem próbáltál közben frissíteni, ami művelet valahol elhasalt?

(#1459) petiwr válasza Claude Leon (#1458) üzenetére


petiwr
senior tag

Nem csináltam firmware-t mert nem értek hozzá nem is bolygatom de hanem az lenne az ip akkor a tplinklogin.net el oda továbbítana ahol be tudok lépni de azt sem hozza be.

Default Getway 192.168.0.1 szóval annak kell lennie mostanában kezdet el hülyéskedni.

[ Szerkesztve ]

(#1460) trance89 válasza petiwr (#1459) üzenetére


trance89
őstag

a pc ip-je mi amivel fel szeretnél rá lépni?

(#1461) petiwr válasza trance89 (#1460) üzenetére


petiwr
senior tag

192.168.0.100

(#1462) trance89 válasza petiwr (#1461) üzenetére


trance89
őstag

más géppel már próbáltad? wifin/kábelen?

(#1463) petiwr válasza trance89 (#1462) üzenetére


petiwr
senior tag

Próbáltuk tegnap este egy Apple gépen azon sem hozta be az admin felületet.

Volt router en wifi ki be kapcs router le állítás. Esetleg egy reset meg oldaná?

(#1464) trance89 válasza petiwr (#1463) üzenetére


trance89
őstag

próba, reset pedig a következőképpen: bekapcs után tartsd a gombot 10-15 másodpercig míg újra nem indul a masina

(#1465) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok, td8810B-hez kéne nekem gyári firmware, jelenleg a dchard féle firmware van rajta, de torrent futásánál állandóan szakad a net mostanság, meg hát gondoltam visszatenném az eredetit, a modem aljára v6.3 van írva, de sehol nem találok rá firmwaret, már nagyon felhúz...

(#1466) trance89 válasza westcoastog (#1465) üzenetére


trance89
őstag

mert nem ott keresed ahol kéne: http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-8810#down

[ Szerkesztve ]

(#1467) westcoastog válasza trance89 (#1466) üzenetére


westcoastog
veterán

Ez jó lesz a 8810B-hez is?

(#1468) westcoastog válasza westcoastog (#1467) üzenetére


westcoastog
veterán

Bár mondjuk fölösleges ezzel foglalkoznom mert másik modemmel próbálva is eldobálódik a net...

(#1469) trance89 válasza westcoastog (#1468) üzenetére


trance89
őstag

dchard fw-ét nemnagyon okolhatod mert betonstabil, sokkal jobb mint bármelyik gyári firm, az én d-link dsl 321b modememen már fél éve az van és azóta sokkal stabilabb a kapcsolatom, a te tp link modemed is ugyanaz hardverileg csak a szoftvere és külseje más, ha pedig gyárival is ugyanúgy produkálja a hibát akkor meg végképp nem okolható dchard fw-e
nincs véletlenül a modem és a pc között másik eszköz? (mondjuk router) mert az is csinálhatja

(#1470) westcoastog válasza trance89 (#1469) üzenetére


westcoastog
veterán

nincsen más eszköz, most iktattam ki a routert már csak a modem van, eddig is szakadozott random időközönként a net meg ritkán, de most már elindítok egy torrentet ami mondjuk peakeli a vonalat, 1,1MB/s letöltési sebességgel és már szakad is nemsoká.. Netes játék(bf3), meg sima netezés közben nem szakad, csak ha terhelődik, eldobja magát mint a huzat...
Bedugdostam a régi d-link 360r modememet és ugyanezt csinálta, kábelezést kéne kicserélni a bejövő vonalon?

[ Szerkesztve ]

(#1471) trance89 válasza westcoastog (#1470) üzenetére


trance89
őstag

kérdezz rá dchard modemes topicjában: [link]
pont erre jó a dchard féle fw, finomhangolható vele a vonal, sztem egyszerű snr margin állítással megoldható a dolog
ha írsz dchard-nak egyből írd meg a vonaldiag-ot és a többi infót amit a többi user is az előző hozzászólásokban így egyből tud segíteni

(#1472) westcoastog válasza trance89 (#1471) üzenetére


westcoastog
veterán

t-home topikban már irkáltunk, még mikor megköttettem a 10 megás net előfizetést 5 megásról, akkor nem jött át a vonalon csak 7,5 mega, akkor javasolta a bejövő telefon vonal kábelének cserélését, de azóta begyorsult a netem magától 10mbit-re így nem foglalkoztam vele, most meg fogja és eldobja magát a torrenttől 10 percenként, lehet azt kéne, van is itthon 15 méter utp kábelem, azt be kéne kötni a most bejövő vékony telefonkábel helyére.

(#1473) trance89 válasza westcoastog (#1472) üzenetére


trance89
őstag

próba cseresznye

(#1474) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok!

Egy problémával fordulok hozzátok, remélem tudtok segíteni.
Nos adott egy TP-Link Wireless-N Lite Router (TL-WR740N) 150 Mbit-es router, amivel az a gond, hogy ha egy Sony Ericsson Live With Walkman típusú mobil csatlakozik rá akkor minden más eszközön (usb stick, laptop, más típusú mobilok) elmegy a net a lakásba. Kivéve az asztali gépen mert az kábellel kapcsolódik a routerre. A net szolgáltató DIGI, routerbe minden alapon van hagyva gyárilag ahogy volt csak ugye beállítottam a PPPoE-t, meg a titkosítást. Soha nem hallottam még ilyesmiről, de már egy másik oldalon is olvastam ilyen problémát. Eddig tökéletesen működött, de mióta Android Ice Cream Sandwich van a telefon azóta nem megy. És csak akkor megy el a net (wifin keresztül) ha ez a telefon rákapcsolódik a netre. Valaki esetleg tudna rá megoldást? Nagyon megköszönném... :(

[ Szerkesztve ]

(#1475) krealon válasza daniele (#1474) üzenetére


krealon
veterán

"Nos adott egy TP-Link Wireless-N Lite Router (TL-WR740N) 150 Mbit-es router, amivel az a gond, hogy ha egy Sony Ericsson Live With Walkman típusú mobil csatlakozik rá akkor minden más eszközön (usb stick, laptop, más típusú mobilok) elmegy a net a lakásba. "

Sajnos ebben az osszeallitasban (TP-link - SonyEricsson) mar regota jelen van ez a problema. Firmware frissites a routeren lehet, hogy segit.

(#1476) westcoastog válasza trance89 (#1473) üzenetére


westcoastog
veterán

Vettem 5 méter új telefonkábelt a splitter és a modem közé, meg egy az adatlapomon látható routert(mert kell a wifi) és azóta nem tapasztaltam szakadást, lehet a régi telefonkábel kifeslett külső szigetelése miatt volt gond? összeszedhetett valami zajt zavarást kitudja. :F
Ja és így van auto pppoe nem kell windowsban tökölni vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#1477) trance89 válasza westcoastog (#1476) üzenetére


trance89
őstag

akkor a kábel volt, nekem is 841ND van a dchard fw-es DSL-321b mögé kötve és tökéletes párosítás, januártól dchard cuccával nyomatom és azóta ha jól emlékszem 2 szakadás volt, abból az egyik viszont a fél országban mindenkinél megtörtént (szlovákia), vmi gebasz volt a központban 2 hete kb
amíg a gyári 321b fw-el használtam addig 2-3 hetente legalább 1x szakadni szokott a vonal, amúgy a dchard fw-ben kapcsold be az i24k funkciót, sokaknál ez oldotta meg a szakadást mint nálam is
amúgy nem csak ez a router képes az auto tárcsázásra, ezt már régi modellek is tudták

[ Szerkesztve ]

(#1478) westcoastog válasza trance89 (#1477) üzenetére


westcoastog
veterán

tudom ezelőtt míg sógoromék itt laktak wr542g volt, meg a jelenlegi modemem is tudja az autó csatlakozást, csak ugye dchard firmware van rajta.
De legalább már nem kell tépni a hajam. :))

[ Szerkesztve ]

(#1479) Galdius


Galdius
csendes tag

hy mindenkinek a problémám a következő lenne adott egy TP LINK tl.wr740n router frissitetm illetve firmware cseréltem rajta egy ddwrt 24 sp2 (nembiztos hogy jól emlékszem) és újból frissiteni akartam mert ugygondoltam hogy van újjab na a következő frissitésnél v2 helyet v4 et raktam fel ha minden igaz most behalt

a tünetek power fogaskerék lakat villog de közben felvillan mindegyik egy kicsit majd abbahagya és csak a power világit ilyen kor reagál kábel bedugásra de DHCP nem oszt ki ip-t neki

amit eddig próbáltam 30 30 30 reset
statikus ip -vel csatlakozni de egyik se segítet

megköszönném ha valamijen szoftweres megoldással kilehetne javitani mármint nem szétszedni

de egykicsit érdekelne a hardweres a sr232 megoldás ha mondjuk megis szétszedném
atmega 128 programozásához van stk500v2 de ijesmire nemhasználtam még

válaszokat előre is köszönöm

(#1480) trance89 válasza Galdius (#1479) üzenetére


trance89
őstag

grat, sikeresen féltéglásítottad a routert, legközelebb először olvas aztán csinál
megoldás: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n#debricking
mehetsz forrasztani és serial porton keresztül debrickelni:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr741nd#serial.port.mod
a 741 és 740 hardverileg pontosan megegyezik csak a nevük más:
The TP-Link WR740N is an even lower-cost (around 20€/$20 retail in 10/2012) variant of the TP-Link WR741ND differing only in the non-removable antenna.

Since the hardware in WR740N is similar to WR741N, most of the contents in TP-Link WR741ND applies to this router too.

[ Szerkesztve ]

(#1481) half333


half333
őstag

Légyszi,tudtok segíteni? Haver most vett egy
TP-LINK ADSL2/2+ Ethernet/USB Router-t (model: TD-8817/TD-8817B)
és sehogyan sem tudjuk beállítani,addig oké hogy az alján lévő IP cimre fel kell menni,de tovább semmi. Angolul nem tudunk,és nem találunk leírást ehhez a modellhez. Előre is kösz a segítséget!

(#1482) Galdius válasza trance89 (#1480) üzenetére


Galdius
csendes tag

köszönöm de a problema ott kezdődött hogy azthittem mind 2 fáj ugyan az mert nem először frissitetem csak figyelmesebbnek kellet volna lennem mer a két file név: tl-wr740nv4-webflash,tl-wr740n-webflash

a cikkek kapcsolatban már megtaláltam ki googliztam csak érdekelt volna hogy szoftweresen van rá esély hogy megjavitsam (inkább a módszer érdekel mert ez egyfajta tesztrouter volt)

De még egyszer köszi a választ

És minden más ötletet szivesen várok még 1 hét és hazaérésemig így van időm gondolkozni

(#1483) Galdius válasza trance89 (#1480) üzenetére


Galdius
csendes tag

Ja még el nem felejtem
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.failsafe
ez a cikk miattt gondoltam (mert előzőleg ddwr volt rajta meg azelőtt ez a harmadik frissitése volt)

[ Szerkesztve ]

(#1484) trance89 válasza Galdius (#1482) üzenetére


trance89
őstag

Amit linkeltem serial port-os linket olvass bele, rogton a legelejen irjak hogy felreflashelt routeren csak a serial segit, a failsafe mod szarra sem jo ezesetben

(#1485) kfron


kfron
aktív tag

Üdv!

Csak most találtam meg ezt a TP-LINK fórumot, én balga... Vett a haverom három hete egy TP-WR740N wifi routert. Beüzemeltük, 2 hétig ment is, aztán állítólag volt egy áramszümet, azóta a wifi nem megy.
Először azt gondoltam, biztos kínyirta a hálózat a wifi részét. De ahogy próbáltuk újra beállítani, kétszer elindult a wifi is, de újraindítások után megint semmi. Bekapcsoláskor felvillan a lakat led, és a wifi led is egyszerre, de csak egy pillanatra...
Köszi a segítséget előre is.
Nem szeretnék úgy meghalni, hogy nem tudom beállítani ezt a routert, vagy kideriteni, hogy mi baja...
Ez már becsületbeli ügy.
UPC net van itthon, a havernál adsl (monortel vagy mi).

UI.
A kis fogaskerék led folyamatosan villog...

[ Szerkesztve ]

(#1486) Galdius válasza trance89 (#1484) üzenetére


Galdius
csendes tag

Értem és egy utolsó kérdés mijen progit tudsz ajánlani amivel egyszerüen ráfleselhetem mert a win avr-nél a makefile miatt kicsit körölményes

(#1487) trance89 válasza Galdius (#1486) üzenetére


trance89
őstag

az openwrt wikiben nem esett szó semmiféle win avr-ről, tftp kell hozzá
ezen amúgy végigmentél? telnetből kiadott parancsokkal

[ Szerkesztve ]

(#1488) Galdius válasza trance89 (#1487) üzenetére


Galdius
csendes tag

nem mert nincs nálam jelenleg az eszköz
(de hogy telnet meg hasonlóval kell mahinálni szerintem szólok a programozó ismerősnek hogy minimum figyenjen mit csinálok mert abban nem nagyon vagyok otthon )

[ Szerkesztve ]

(#1489) trance89 válasza Galdius (#1488) üzenetére


trance89
őstag

kell hozzá putty nevű progi, beírod a router ip-t és kiadod a rövidke parancsokat, ennyire nagyon bonyolult

(#1490) Galdius válasza Galdius (#1488) üzenetére


Galdius
csendes tag

amugy ha jól veszem ki az írományból

-szészedni
-kapcsolódni a panelon lévő soros komunikációhoz
-soros kominikációval megmondani neki tftp-n hol van a firmware
-átölteni
-és kész
kérlek javitson ki valki ha hülyeséget írtam

(#1491) Galdius válasza kfron (#1485) üzenetére


Galdius
csendes tag

nem biztos de ha a beállitások bejönnek a gui ban akkor a tápegység lehet megsérült és mikor a wifihez a tejesítmény (Próbáld meg a legrövidebb kábelel úgy hogy csak az avan rádugva állitsd be a wifit utána szed le a kábelt majd hogy csak tápkábel legyen az egyetlen kabel és nézd emg csatlakozik e a wifihez ,továbbá nézd emg nincs valmi hasonló csatornán egy ugyan olyan router ,ez csak akkor érvényes ha városban vagy)

(#1492) trance89 válasza Galdius (#1491) üzenetére


trance89
őstag

a tápegység ha sérült lenne akkor egyáltalán nem menne a router, itt valszeg vmi más hardveres bibi van
mindenesetre azért egy resetet megpróbálnék, egy firmware frissítést (gyári vagy gargoyle-ra) szintén

[ Szerkesztve ]

(#1493) Trabby


Trabby
aktív tag

Sziasztok!

Próbáltam rákeresni az alábbi kérdésre, de nem igazán jártam sikerre...

Lecseréltem a régi Edimax routeremet egy "új" TP Linkre.

A problémám az, hogy az új, kb addig (vagy még addig sem) sugározza el a jelet, mint a régi. Pedig direkt a nagyobb távolság miatt váltottam.

Transmit Power: High
A csatornákat próbáltam váltogatni, illetve automatára állítani, de semmi változás nem történt.

Ha bárkinek van valami ötlete, akkor azt nagyon szívesen venném.

Köszi szépen!

(#1494) Galdius válasza Trabby (#1493) üzenetére


Galdius
csendes tag

helyét változtatad az elődjéhez képest

(#1495) kali válasza Trabby (#1493) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen szempontokat vettél figyelembe, amikor adott 3 antennás típust választottad?
mert az elődhöz képest főként akkor jön ki igazán a 3 antenna többlete, ha azonos 3t3r mimo képes eszköz csatlakozik a routerhez, de legalább mimo képes (tehát minimum 2t2r képes, vagy attól felfelé), ellenkező esetben nem jelent akkora előnyt a 2 vagy 3 antenna, pláne g szabványos ellenoldal esetén, vagy mondjuk mobiltelefonnal nézve.

(#1496) Trabby válasza kali (#1495) üzenetére


Trabby
aktív tag

Megmondom őszintén, hogy egy tesztet olvastam róla, és ott írták, hogy a jelerőssége, még a gyári antennákkal is kiemelkedő. Igazából emiatt választottam ezt a típust.

Ezt a mimo dolgot nem igazán ismerem. Sőt.. most látom először :P Nem tudom mi az.. :(

Egy galaxy s3-mal próbálgattam a távolságot, és ha minden igaz, akkor az N-es. Illetve ezenkívül még a laptopommal is. Azon ez áll: 802.11b/g/n

Galdius!

Ha más nem lesz, akkor marad az a megoldás. De úgy vagyok vele, hogy ha már kiadtam érte ennyi pénzt, akkor működjön legalább annyira és ott, mint a régi. :)

(#1497) kali válasza Trabby (#1496) üzenetére


kali
legenda

igen, elég jó adott router szórása, de a több antenna többlete - mint korábban is írtam - inkább csak a hasonló képességű ellenoldal esetén jön ki, mobiltelefonnal például nem.
a notid esetén nézd meg, hogy az milyen n szabványos, ha 300 megabit/sec kapcsolati sebességet tud, akkor legalább 2t2r mimo képes, de ha csak 150-es lite n, akkor ott sem lesz jelentősége a több antennás routernek, legalábbis nem teljes mértékben.

(#1498) Trabby válasza kali (#1497) üzenetére


Trabby
aktív tag

Köszi szépen. :)
Ezt hol tudom megnézni?

(#1499) kfron válasza trance89 (#1492) üzenetére


kfron
aktív tag

Köszi, a firmware frissítés után újra megy a wifi...
Többször újraindítottam a routert, és még mindig működik! :)

(#1500) kali válasza Trabby (#1498) üzenetére


kali
legenda

a kapcsolat tulajdonságainál, de az eszközkezelőben is megnézheted a wifi modul típusát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.