Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Claude Leon válasza lovas001 (#1350) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Asszem annyi a trigger, hogy a belülről induló adott portok nyitják a kifelé esőket

Esetleg a VPN alkalmazás upnp-n nem képes nyitogatni a portokat? Az még lehet, hogy megoldaná.

(#1352) Oracle


Oracle
senior tag

Hali

Van egy TP-LINK TL-WR841ND router és valamiért kb 15-20 percenként megszakad a net majd pár per múlva ismét működik. Mi a fene lehet ez? ADSL net van, minden be van állítva és nem jövök rá mi okozza. :N

(#1353) quaezacotl


quaezacotl
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem....Kábeles internetem van és egy ARRIS TM602B/DM modemem.Ehhez van egy TOPCOM Skyracer WBR 7011b router.Jelszóval szeretném levédeni a rendszert mert sokan lopják az utcában és eléggé belassul.Csak az a baj hogy nemtudom hogyan kell elállítani meg nem szeretnék semmit.
A segítséget előre is köszönöm!

Gábor

(#1354) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! WR841N routerem van. Ez a másik szobában egy laptopra van közvetlenül csatlakoztatva. A routerben egy utp kábel van,az jön hozzám asztali gépembe. Lehet olyat,hogy ne legyen ugyanaz az ip címem? :U Bocsi,nagyon nem vágom ezt a témát... :D

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1355) Tosee válasza Foose (#1354) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Nem valószínű, hogy ezt magad meg tudod oldani... Kintről, egy IP-t fogsz látni mivel a szolgáltatók általában egy publikus IP-t adnak az előfizetéshez! Illetve egyes (nagyobb) csomagokhoz többet is, de nem mindegyik szolgáltató! Gondolom van lehetőség több publikus IP-re gondolom némi felárért, de ezt a szolgáltatótól kell megérdeklődni!!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1356) Chas01 válasza Oracle (#1352) üzenetére


Chas01
tag

A 841-es eléggé szeret melegedni, és ha melegszik, instabillá válik. Én ezért szoktam a vezérlőchipre valahogy hűtést applikálni. Persze csak gariidő lejárat után. Addig meg járok vele vissza cserére. 5 év hosszú idő :s

A zenész informatikus

(#1357) Foose válasza Tosee (#1355) üzenetére


Foose
addikt

Értem. Akkor valószínüleg marad így ahogy most van. Ezért plusz nem fizetek,annyira nem fontos. :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1358) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok!

Pár napja lett beüzemelve egy 841ND és máris lesz egy komolyabb igénybevétel. Lan-partyt csinálunk és 6-7 gép kapcsolódna rá wifivel 1 pedig kábellel. Érdemes valamit beállít a routerben vagy bírni fogja alapbeállításokkal?

(#1359) n00n


n00n
őstag

Leírom a tapasztalatomat, hátha más is belefut. Adott egy TP-Link TL-R460-as v.4-es router. Alapból a 4.2.9-es firmware volt rajta, gondoltam frissítsünk legyen mindenből a legújabb.Frissítettem is a 4.7.4-es verzióra. Azóta nem tudok címet lefoglalni a DHCP-nél. Bármilyen IP címet adok meg, ""Bad IP address, please input another one" hibát kapok. Más is belefutott ahogy látom (hivatalos, angol nyelvű topik), de semmi megoldás nincs. Ez viszont elég kellemetlen.

(#1360) Tompkins


Tompkins
tag

Sziasztok!

Sajnos wifin keresztül upgradeltem a firmware-t egy wr841nd routeren és azóta nem tudok hozzáférni sem wifin, sem kábelen.

Tudom, hogy nem így kellett volna, de ezzel együtt van vmi ötletetek, hogy hogy lehetne visszahozni/hozzáférni a routerhez?

(#1361) dr.bubo válasza Tompkins (#1360) üzenetére


dr.bubo
őstag

Frissítés után lehet, hogy változott az ip címe és 192.168.0.1-el érhető el a router. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1362) Tompkins válasza dr.bubo (#1361) üzenetére


Tompkins
tag

Próbáltam, de sajna nem kapcsolódik.

Csak a fogaskerék (sys) led villog, illetve a WAN és egyéb portokon csatlakozást érzékeli.
De PC meg nem látja a kapcsolatot.

(#1363) dr.bubo válasza Tompkins (#1362) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor lehet, hogy téglát csináltál belőle. :( Van itt a fórumban aki foglalkozik ilyen routerekkel és javítja őket. (nem jut eszembe a neve).

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1364) Tompkins válasza dr.bubo (#1363) üzenetére


Tompkins
tag

Igen, én is ettől tartok...

(#1365) kali válasza Tompkins (#1364) üzenetére


kali
legenda

reset volt?

(#1366) Tompkins válasza kali (#1365) üzenetére


Tompkins
tag

természetesen.
ja, és elírtam, nem 841-es, hanem 842-es...ha ez számítana.

(#1367) dr.bubo válasza Tompkins (#1366) üzenetére


dr.bubo
őstag

Látom a 842-es topicjában írod is, hogy nem is a gyári fw-t raktad fel. Talán ott tudnak segíteni neked.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#1368) Tompkins válasza dr.bubo (#1367) üzenetére


Tompkins
tag

Reméljük. Azért köszi!

(#1369) aldebaran válasza n00n (#1359) üzenetére


aldebaran
őstag

nyugi ez alap. :(((
Én többek között ezért is adom el a routert. Ha az eszközökbe fixen beírsz egy címet és kitöltöd a dns-t is, akkor működni fog fixen, csak itt nem látod.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#1370) n00n válasza aldebaran (#1369) üzenetére


n00n
őstag

De nem igaz, hogy nem tesztelik az ilyen alap funkciókat egy új firmware-nél... :U

Köszi, ezt használom most, viszont elég csúnya módszer... :)

(#1371) Piku0714


Piku0714
csendes tag

Sziasztok!
Engem az érdekelne,hogy a TP-Link TL-WN781ND 150M képes e mobinet megosztására?
Telenor hipernetem van ZTE MF 820-as modemmel......

(#1372) TA68 válasza Piku0714 (#1371) üzenetére


TA68
senior tag

Van egy Virtual Router nevű program, azzal mennie kell, de én még sosem próbáltam.

(#1374) Csicso01


Csicso01
csendes tag

Sziasztok !A segítségeteket szeretném kérni !Szeretném korlátozni a sávszéleséget,de egyszerüen nem sikerül,mert mindig a következő hibaüzenetet kapom :

Error code: 26106
The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

Fontos lenne nagyon a korlátozás,mert családon belül sokan használjuk a netet !
Előre is köszönöm ! Ui: Firmware-t nem telepítettem a routerre,de nem is tudom,hogyan kell!

(#1375) TA68 válasza krealon (#1373) üzenetére


TA68
senior tag

Kérdés, hogy ilyenkor hogy lehet levédeni a WIFI-t? Nem lenne szerencsés, ha bárki rácsatlakozhatna.

[ Szerkesztve ]

(#1376) krealon válasza TA68 (#1375) üzenetére


krealon
veterán

"Kérdés, hogy ilyenkor hogy lehet levédeni a WIFI-t? Nem lenne szerencsés, ha bárki rácsatlakozhatna."

Mivel lathatoan szovegertelmezesi problemaid vannak, leirom lassan, hogy megertsd:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=hálózatnév key=jelszó

A fenti sorban a "hálózatnév" helyett kell beirnod azt, hogy hogyan szeretned nevezni a WiFi halozatodat, a "jelszó" helyere pedig azt, hogy milyen jelszo megadasaval legyen lehetseges kapcsolodni hozza. Ha valaki nem a megfelelo karaktersorozatot irja be csatlakozaskor, akkor nyilvan nem fogja tudni hasznalni.

(#1377) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!Eladtam a tp-link wr 740n routerem mert nagyon rosz volt a jel és voltak vele problémák.Most akarok venni valmi középkategóriás tp-linket wr 840 néztem de látom vannak vele gondok.Milyen routert tudtok ami jó is és nincsenek vele gondok..? Köszi elöre is a segitséget.

(#1378) TA68 válasza krealon (#1376) üzenetére


TA68
senior tag

Bocs, valóban átsiklottam felette.

"Mivel lathatoan szovegertelmezesi problemaid vannak, leirom lassan, hogy megertsd:"

Nem tudom a kérdésemmel miért érdemeltem ki ezt a hangnemet?!!! De lehet hogy igazad van, és saját kérdésemet sem tudom megfelelően értelmezni. (45 évesen már előfordulhat az agylágyulás)

(#1379) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

40/20-as DIGI nethez melyik lenne jobb választás "TP-LINK 741ND vagy TP-LINK 841ND" router?
Ha jól tudom 841nd dupla antenna meg a nagyobb sávszél tudja, ebben különbözik.

Szerintetek melyik lenne jobb választás hogy teljesen kitudjam használni a sávszélt laptopon wifin keresztül?
741nd kitudná maximálisan használni, vagy a 841nd kéne már ehez a stabil gyors nethez?

Köszönöm.

(#1380) Claude Leon válasza Cobrusz (#1379) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ehhez az egyéb körülményeket, helyi tapasztalatokat is kellene ismerni :)

Viccen kívül a 741 elég, ha minimális zavarokkal tudsz vele rádiózni.
A lapotod adaptere remélem, n-es.

(#1381) ktamas55


ktamas55
tag

Sziasztok,
Elnézést kérek, ha már volt ilyen kérdés. Van egy WIFI routerem, aminek a telepítésekor neírtam egy nevet. Ez a név jelenik meg pl. a mobilon is amikor kapcsolódok vele a routerhez.
A kérdésem az, hogy ezt a nevet meg tudom-e változtatni? Ha igen, hogyan?

(#1382) Cobrusz válasza Claude Leon (#1380) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Igen persze N-es, rendben köszönöm. :R

(#1383) Dancii


Dancii
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy WR-542G-s router:

Firmware Version:
4.0.1 Build 081021 Rel.48660n
Hardware Version:
WR541G/542G v4 081520C2

Ebben kellene, hogy legyen QoS? Csak mert akárhány helyen nézem mást irnak.
Van akik szerint igen, van ahol nem..
A helyzet az, hogy akárhány menütérképet megnéztem, mindehol azt látom, hogy az enyémből ez az egy menüpont hiányzik. De még olyan néven sem, hogy Bandwith Control..

Ami érdekes: a routerre már én tettem fel ezt a FW-t, alapban egy régebbi volt fent. De semmi más nem ment fel rá..pedig az alján a címkén az van, hogy ver. 6.7..
Viszont az FFC kódja meg V2-re végződik..
Most akkor ez milyen monyák router? Pedig boltban vettem újonnan még anno..

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#1384) Tompie


Tompie
őstag

A TP-LINK 841ND routernek melyik a legfrissebb kiadása?
V mennyi?
Köszönöm

(#1385) Tompie


Tompie
őstag

Stabilitás szempontjából melyik stabilabb? WR741ND vagy WR841ND illetve szükség van-e a cserélhető antennára (ND sorozat) vagy tökéletesen megfelel a "fix" antennás (N sorozat)?
Köszönöm

(#1386) KuCu_155


KuCu_155
tag

Router : TL-wr841nd
laptop: Asus X55C

Olyan problémám merült fel ,hogy a wifis routerem valamiért nem osztja meg a netet az itthoni laptopon , olyat csinál minden be van állítva laptop bekapcsolva van net , laptopot kikapcsolom vissza már nincsen net és azt írja ki korlátozott kapcsolat a hálózatra 100% jelerősség mellett :S erre csak egy megoldás van ha a wifin elhúzom a wifi kikapcsoló pöcköt és vissza akkor megint van net de csak akkor ha be van kapcsolva a laptop ..
Már mindent kipróbáltam másik chanel , titkosítás , firmware frissítés de az istenért nem jövök rá a megoldásra :S
Utolsó mentsvár visszavittem a routert ,hogy mérjék be a jelerősséget , mert lehet valami probléma van vele vagy hibás a router elvitték kaptam egy újat csak egy a probléma az új is ugyan ezt produkálja :D

Valakinek valami ötlet ?

:)

(#1387) Chas01 válasza KuCu_155 (#1386) üzenetére


Chas01
tag

Próbáltad már a wifi kártyát alaphelyzetbe állítani amikor "meghal"? (letilt/visszaengedélyez)

A zenész informatikus

(#1388) KuCu_155 válasza Chas01 (#1387) üzenetére


KuCu_155
tag

Még nem mindjárt megnézem mit produkál ha ezt közbe megcsinálom , ezzel mire jövök rá laptop driver hiba ?

:)

(#1389) KuCu_155 válasza Chas01 (#1387) üzenetére


KuCu_155
tag

Megcsináltam semmi eredménye :S Annyit produkál az egész , hogy azt írja csatlakoztatva kis sárga felkiáltójel , és Nem azonosított hálózatot ír ki , routren wifi kikapcsol vissza és van ugyan úgy net már idegfrászt kapok ettől .. bnőm gépén amikor itt van egész hétvégén meg mindig van net , lehet a gépen van valami a wifin elállítva ? a wifi biztos nem rossz mivel három ilyen laptop van itthon és azokon is ugyan ez a probléma :(

:)

(#1390) Chas01 válasza KuCu_155 (#1389) üzenetére


Chas01
tag

Ilyennel szívok az irodában már több hónapja. Már 4 eszköz volt a router helyén, és mind elakadt egy idő után. Az eszközök nem azonos cuccok voltak, még csak nem is azonos gyártótól, mégis megáll időnként. Egyszerűen már nem tudtam vele mit csinálni.

A zenész informatikus

(#1391) Tompie


Tompie
őstag

Hi!
A következő kérdésem lenne:

A router egy másik szobában van mint a PC, ha firmware-t akarok frissíteni meg lehet úgy csinálni, hogy letöltöm a PC-re a firmware filet majd a másik szobából áthozom a routert, rákötöm kábellel a PC-re és úgy felfrissítem? A frissítés idejére nem kell neki net?!
...és ez az eljárás működik más márkájú routereknél is?!

Köszönöm

(#1392) kali válasza Tompie (#1391) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem kell net a firmware frissítés idejére, illetve amúgy is ajánlott azt lehúzni a routerről, illetve minden mást is, csak az a munkaállomás legyen lan <-> lan kapcsolatban vele, amiről a frissítés történik!
a frissítés előtt és után, történjen meg a gyári állapot visszaállítása!
a beállításokról lehet mentést készíteni, illetve utána visszaállítani azt.

[ Szerkesztve ]

(#1393) Tompie válasza kali (#1392) üzenetére


Tompie
őstag

köszönöm, még egy kérdés, lehet egyből a legújabbat rátenni? vagy lépésenként haladni frissítésről frissítésre majd végül a legfrissebbet?
Illetve v4.22-es kiadás akkor nekem ugye v4-es firmware kell de ott van kettő is nekem melyik kell?
For TL-WR741ND(UN) V4 <--- mi az az UN?
For TL-WR741ND V4
Ha meg most így fél nap elteltével úgy néz ki jól működik akkor is kell frissíteni vagy felesleges? :)

[ Szerkesztve ]

(#1394) kali válasza Tompie (#1393) üzenetére


kali
legenda

ahol nem lehet kihagyni egy lépcsőt, ott azt külön jelzik a frissítésnél.
v4.xx = v4
nem kötelező frissíteni, de érdemes, vannak hibajavítások, újabb funkciók...stb.
nem találtam infót az (un) jelölésre vonatkozóan, de a sima kell neked, az az újabb.

(#1395) Tompie válasza kali (#1394) üzenetére


Tompie
őstag

Szuper, köszi :)

(#1396) Tompie válasza kali (#1394) üzenetére


Tompie
őstag

Frissítés sikeres :)
Hopsz frissítés után nem csináltam gyári resetet, de így is működik meg frimware frissítés után úgyis minden t gyári beállításra tesz.

[ Szerkesztve ]

(#1397) #27001344


#27001344
törölt tag

Sziasztok!
Va egy olyan problémám, hogy nem sikerült felrakni a dd-wrt-t a TP-Link routeremre (WR740N). Pedig előtte reseteltem, utána is. Amikor a webes gui-ba akarok belépni, azt írja ki, hogy a kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Pingelés se sikerült, ott meg request time out. Ez mitől lehet? Ellenőriztem, és jó firmware-t töltöttem le. :(
Ja, és lanról upgradeltem, nem wifiről.
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1398) nova001


nova001
senior tag

hello
van egy tplink TL-WR841N routerem és wifin ha fullal szedek 2 perc mulva megfagy a dolog...kábelen minden okés...valami ötlet ? fireware frissitve van v8-ra

(#1399) trance89 válasza #27001344 (#1397) üzenetére


trance89
őstag

pontosan melyik fw-t raktad fel rá? ha nem a "factory" hanem a "sysupgrade" verziót akkor softbrickelted a routert, sokan csinálják ezt ezért van annyi brick-es hsz mindenfele

nova001
a V8 a hardververzió, még csak véletlenül sem a fw számozása
pl V8-asra ez a legfrissebb: TL-WR841ND_V8.0_121101
innen pedig tölthető: [link]
V7-re ez kell: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1400) Caaroy


Caaroy
csendes tag

Hello! :F

Vettem egy használt TP-Link TL-WR740N típusú routert az a gondom vele, hogy ha wi-fin csatlakozik rá a mobilom akkor saját helynek mindig Pécset ír én pedig Pilisen lakom(pl.: időjárás jelző widget) , a régi Netgear az jól írta.
Hiába nyomtam resetet akkor se változik semmi. Vajon mi van benne elállítva? :W

Köszi a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.