Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Adam Beyer


Adam Beyer
csendes tag

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne van olyan router ami veszi a jelet,és egyben szórja is esetleg erőssíti is?
Bővebben :) ahol lakom van nyílt wifi jel,amivel a PC-t használom de a TV usb wlan sticknek már gyenge és mindig eldobálja :((

[ Szerkesztve ]

(#1102) Zsocó


Zsocó
aktív tag

TP-Link TL-WR740N: Most az van, ha hatótávolságon kívülre megyek és megszakad a jel, akkor csak úgy tudok újra csatlakozni, ha a routert ki-be kapcsolom. Na ez miért van?

(#1103) retexis


retexis
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ide vág a téma de azért leírom.
Van egy WR941ND router amit képtelen vagyok belőni UPC hálózaton. Van valakinek hasonló problémája?
Elvileg a UPC dinamikus ip oszt ki a végpontra, de a router menüjében a WAN beállításoknál ha a "Detect"-re nyomok akkor ez meg statikusat érzékel. Ha hagyom dinamikusan a beállításokat akkor nem megy a net.

(#1104) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Kérnék egy kis segítséget:
Van egy TP-link 941ND routerem.
Szeretném beállítani, h kábelen bármi, wifin viszont csak 3 gép léphessen be rá. A gépek MAC címe megvan. Ezt milyen menüpont alatt és hogyan kell beállítani?
Jelszót nem akarok, mert ha valaki kiadja bukó, inkább csak az a három tudjon rá feljelentkezni akit én akarok, aztán ende.

(#1105) arnyekxxx válasza SzalaiG (#1104) üzenetére


arnyekxxx
veterán

wireless- wireless mac filtering - enabled

cimeket beállitod

(#1106) SzalaiG válasza arnyekxxx (#1105) üzenetére


SzalaiG
addikt

Filtering Rules
Allow the stations not specified by any enabled entries in the list to access.
Deny the stations not specified by any enabled entries in the list to access.

Melyikre állítsam Allow vagy Deny?

(#1107) arnyekxxx válasza SzalaiG (#1106) üzenetére


arnyekxxx
veterán

meg nem mondom igy hirtelen, max második próbára a jót állítod be:)

(#1108) krealon válasza SzalaiG (#1106) üzenetére


krealon
veterán

A listan kivuliek tiltasahoz a
"Deny the stations not specif..."
kezdetu opcio kell.

(#1109) SzalaiG válasza krealon (#1108) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszönöm. Működik. :)

(#1110) zozogtti


zozogtti
tag

Sziasztok van egy tp-link tl-r460-ar rooterem és rendben feltelepítetten ahogy kell.
Az egyik gép ami az 1-es portban van tökéletesen működik "win 7" a másik "win xp" is működik ami a 2-es portba van az is működik de egy csomo oldalra azt írja ki,hogy az oldal nem elérhető. Mit kéne átállítanom ?
Válaszokat előre is köszönöm

(#1111) s_roland


s_roland
tag

Üdv emberek!
Direkt egy tl-wr841nd-t vettem remélve h a 2 antenna miatt nem lesz gond a hatótávolsággal! Csak 5 megás netem van itthon, a házban a falak vastagok, de minden ajtó ki van nyitva! A képen látható laptopon már csak 2 mega mérhető! Router hiba, vagy csak ennyire képes a cucc?

[ Szerkesztve ]

(#1112) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok!
Az lenne a gondom hogy iszonyat magas a pingem.
Amikor a netet bekötötték 10ms körül mozgott de most 71ms nem tudom mi lehet a gond.
A netem 10 Mbps kábelnet egy router is be van építve a rendszerbe aminek tipusa tp-link tl-wr340g
Mértem pinget a router és gép között is de azzal semmi gond.
Ahogy a képeken is látszik:[router gép között]
[pingtest.net]

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro Black

(#1113) arnyekxxx válasza Levwi (#1112) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekem a speedtest.net stabilan 17-18at mér, a pingtest meg 35-400 között, hangulattól függően.

6/1 kábel, modem után egy tplink841nd amire csatlakoztik egy emelettel fentebb egy tplink743nd wireless bridge módban, és erre van lanon kötve a gép amin mértem.

(#1114) arnyekxxx válasza s_roland (#1111) üzenetére


arnyekxxx
veterán

6/1 net kinai tablettel 2 mega le és 1 mega feltöltés.

A falakat nem szereti a jel.

(#1115) Levwi válasza arnyekxxx (#1113) üzenetére


Levwi
aktív tag

Nekem az a baj, hogy a csomagveszteséget megse méri mert elvesznek a csomagok.
Gondoltam valami router beállításon csak nem tudom mit kellene beállítani hogy tökéletes legyen mert eleinte a pingtest.net-en is A kategóriás volt a kapcsolat minőség most meg csak C néha D.
Bármire vevő vagyok ami javítana a kapcsolat minőségén, és még a speedtest is 51ms-os pinget mér.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro Black

(#1116) Claude Leon válasza Levwi (#1115) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Véletlenül időközben nem kezdett sugározni más is a közeledben a csatornád frekvenciatartományában?
Az rendesen bele tud ugatni a csomagokba, közben a pingek is elvesznek.

(#1117) Levwi válasza Claude Leon (#1116) üzenetére


Levwi
aktív tag

Szerintem félreértettetek a wifi-t csak telóval használom de nekem a gépnél kábelen magas a ping.
Vagyis a gép és a router között 1ms de a pingelt oldal és a gép között már 50-120-ig ugrál.
Azért gondoltam hogy valami nem jó a router beállításnál csak nem tudom mi lehet a gond.
És mégegyszer ez kábelen van.

Huawei P20 Pro Black

(#1118) napata12


napata12
csendes tag

Sziasztok!

TL-WR741ND router legújabb firmware-rel. 2 falon keresztül megy a WiFi jel, a laptop simán fogja, de az okostelefonnál nem stabil, el-elveszti a jelet, időként ami zavaró.
Mi lehet a legegyszerűbb megoldás?
- 5dBi > 8dBi csere nagyobb antennára?
- Router csere TL-WR841ND-re?

(#1119) arnyekxxx válasza napata12 (#1118) üzenetére


arnyekxxx
veterán

antenna, esetleg átteni máshova a routert?

(#1120) orion_02


orion_02
csendes tag

Helló!

Lenne egy olyan problémám hogy van egy tp-link ap-m és firmwaret frissítettem rajta, mert eléggé vacak volt a vételi és adás jelerősség, amit a frissítés meg is oldott volna...
Leszedtem a gyártó honlapjáról a megfelelő filet, amit el is kezdett rátölteni, kb a felénél megakadt a frissítés, vártam egy órát majd kihúztam... azóta se kép, se hang :S
Még azt sem érzékeli a gépem, ha rádugom a hálózatra a motyót... Próbáltam már resetelni, (sok okos azt javasolta), de ugyebár szoftver nélkül nem nagyon lehet, nagy bánatomra. Tudom hogy nem drága egy ilyen cucc, de ha már van egy, akkor minek még egy? :D
szétszedtem, és találtam rajta 4 vagy 5 tüskét, amivel újra lehet programozni reményeim szerint, viszont ha jól tudom akkor ha 5 voltot adok rá, akkor kijön belőle a füst, és .... 3.3 voltal kell égetni, de honnan szedjek le hozzá programot, meg bootfilet? vagy mit kell rátölteni, és hogy?
jap. a típusa: tl wa601g

előre is köszönöm a segítséget, üdv: Péter

(#1121) krealon válasza orion_02 (#1120) üzenetére


krealon
veterán

A tp-link-ekre 5 ev garancia van. Vidd vissza.

(#1122) orion_02 válasza krealon (#1121) üzenetére


orion_02
csendes tag

már rég lejárt, meg a számláját sem tudom hogy hova raktam... szerintem rég újrahasznosították :S

(#1123) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Adott egy TP link WR841ND router. Digis net van itthon,erre csatlakozik a router. Namost,wifin is megosztottam a netet,hogy legyen net a mobilnak,de most rákötöttem egy másik gépre is a netet. Csak simán egy utp kábellel. Nem kellett volna valamit állítanom a routerben? Az gondolom normális,hogy így feleződik a net sebessége,vagy legalábbis egyik lassabb lesz a másik miatt. Semmi extra nincs használva,szóval se torrent se semmi. Csak netezés megy mind a két gépen. Kell valami állítanom a routerben amiatt hogy már két gép használja a netet? :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1124) arnyekxxx válasza Foose (#1123) üzenetére


arnyekxxx
veterán

20/10es diginetnél 741ND rádugva kábellel asztali, wifin laptop és tablet. Bármelyik hozza stabilan a 20/10-et. Persze ha kettől egyszerre megy a letöltés akkor nem csinál 40megabites netet :)

A bandwidth contol alatt te tudod állitani, hogyha korlátozni akarod valameylik gépet.

(#1125) Foose válasza arnyekxxx (#1124) üzenetére


Foose
addikt

Akkor magyarán nem kell mást csinálnom. Ha nem megy mind a két gépen nagy sebességgel valami,akkor meg is van mind a két gépen (speedtest.net szerint) a 20mega letöltés,bár a fel csak 8mega... Szóval akkor köszönöm szépen! :C Most megnéztem mi van abban a menüpontban,automatikusan az adsl van kiválasztva :( Ez így nem lesz jó gondolom. Egress Bandwidth: 512 Kbps, Ingress Bandwidth: 2048 Kbps. Ezek vannak benne,de nem én állítottam. Felül az Enable Bandwidth Control nincs bepipálva. Ez így jó? Vagy mivel nincs engedélyezve,tök mindegy mi van a mezőkben kitöltve?

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1126) arnyekxxx válasza Foose (#1125) üzenetére


arnyekxxx
veterán

alapból ki van kapcsolva (nincs enable pipa) igy tök mindegy mik a beállításai

(#1127) Foose válasza arnyekxxx (#1126) üzenetére


Foose
addikt

Akkor jól értelmeztem. (nincs pipa) :R

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1128) mate0314


mate0314
aktív tag

Üdv! Birtokomba került egy TL-WR740N Ver4.23 -es kis herkentyű. Szeretnék rá dd-wrt-t. Tudnátok ebben segíteni? Lehet rá? Esetleg van jobb alternatíva a dd-wrt-nél?

(#1129) Toby1959 válasza Sordoran (#1010) üzenetére


Toby1959
csendes tag

Nekem hasonló gondjaim voltak, leírom okulásul:
Több, mint 6 éve ment egy D-LINK 360R(B3) és egy SMC7004VBR páros. Nem igazán voltak gondok a T-Home 5Mb/s nettel. Tavaly karácsonyra beesett egy ügyestelefon, ahhoz hegesztettem egy AP-t ubuntuval és egy TL-WN722NC stickkel. Ezzel csak az volt a gond, hogy a PC-t be kellett kapcsolni hozzá, ezért november elején névnapomra rendeltem egy 741ND-t. Megjött és kezdódótt is a kálvária:
1. nap: Este 6-tól éjfélig szívás: SMC-vel vagy közvetlen PPPoE-vel van net, TP-LINK-kel nincs. :((
2. nap: FW frissítés a 741-en, ráadásul 2 lépésben, ahogy megírták. Net nincs, kábelek ki-be, közben guglizás.
3. nap: Öcsémtől kölcsön modem 360R(C3). Net megy, mint az állat, tehát 741 jó. :)
4. nap: T-Pontban esetleges csere. Elhajtottak vele, mert anno szereld magad csomagban megvettem kemény 1 HUF-ért, tehát az enyém. Javasolták, hogy vegyek egyet. Ismerős boltban kb. 10e-ért lett volna, amügy a szervizes srác szerint néhány kondi púpos az enyémben. Vételt elodáztam. Ráadásul eszembe jutott, hogy pár éve analóg modem vadászat közben (linuxos faxszerverhez) kaptam egy másik 360R-t. Előtürtam, kipróbáltam, megy. :) Valószínűleg nem 24/7-ben használták. Utána öcsém átkondizta az enyémet, azzal is megy. :)

Lényeg, ami lényeg: 6 éves modem kondijainak nemigen lehet már kapacitásuk.

További történés: szolgáltatónál megrendeltem a NetMániaS csomagot ugyanannyíért dupla sebességgel. Ide már keveselltem a 360R-t, főleg, hogy hivatalosan nem is tudja az ADSL2+-t. Így másik ismerős boltban vettem egy használt TD-8810B modem/routert dobozosan, 5e-ért. Áttoltam bridge módba, beállítottam a VPI/VCI-t, azóta örülök. Van rajta web, telnet, úgy hogy lehet tweakelni.

(#1130) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Egy firmware frissítést csinálnék a routernél TL-WR841N Ver.5.3 akkor most a 100929.számú lesz az amit le kell,hogy töltsek? Azért kellene ez a frissítés mert a Samsung mini tel. az összes környezetben lévő hálózatot látja,kivéve a sajátot! Ezt írták egy pár helyen megoldásnak,innen vki találkozott már ezzel a problémával?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#1131) Tosee válasza Dan-szan (#1130) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Amennyiben a hardver verzió stimmel tehát 5.3, így a V5 -ös firmwarek közül az a legfrissebb! Ebből kifolyólag pedig az általad is írt 100929 kell neked!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1132) Stalki


Stalki
csendes tag

Üdv! [TL-MR3020-t] szeretnék vásárolni, a kérdésem az lenne hogy ez a kistestvérhez hasonlóan nem ismeri a Repeater and Bridge modot? illetve mit takar WISP Client-mód? USB-n keresztül meg lehet vele pendrive-t osztani?

(#1133) Fandango


Fandango
veterán

Hali!

Most vettem egy WR941ND routert, akartam upgradelni a firmwaret a gyari oldalrol letoltott legujabb verzioval de ezt irja ki ha ranyomok az upgrade gombra:
Error code: 18005
Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name.

Mitol incorrect a file?

Illetve miket erdemes atallitani, hogy a leheto legbiztonsagosabb legyen a hasznalat wifin keresztul is, meg nem volt dolgom routerrel, de megbirkozok mindennel. :))

(#1134) krealon válasza Fandango (#1133) üzenetére


krealon
veterán

A firmware-t csak a hozza valo hw verzioju routerre szabad feltenni.
Az informacio fel van irva a router aljan levo cimkere
http://www.tp-link.com/en/Article/?id=46

Itt latszik, hogy legalabb 3 fele verzio letezik a TL-WR941ND-bol.

(#1135) Attila xy


Attila xy
tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni hogy hol s mit kell állítani akkor ha mobilról akarok az itthoni hálózatra csatlakozni?
Annak idején aki csinálta úgy állította be hogy mások ne tudják elérni.

(#1136) Fandango válasza krealon (#1134) üzenetére


Fandango
veterán

Koszonom a segitseget, rosszul ertelmeztem ezt a firmware sorrendet, igy mar ertheto a dolog. :R

(#1137) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Lehetséges olyan,hogy TP-Link WR841ND routeren keresztül kapom a netet a másik gépről,és neadj isten egyik gép megfertőzi a másikat? Mármint egyik vírust kap,és fertőzi a másikat is? Csak simán netre van használva mindkettő,semmi torrent vagy hasonló dolgok. A két gépen 2 különböző vírusirtó van,és fájl hozzáférés céljából meg vannak osztva mappák a két gép között.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1138) mate0314


mate0314
aktív tag

(#1139) krealon válasza mate0314 (#1138) üzenetére


krealon
veterán

A TP-linkek Atheros chipset-ehez OpenWRT dukal.

dd-wrt info

OpenWRT info

(#1140) deen04


deen04
tag

Sziasztok!

Kaptam egy TP-LINK TL-WR340G routert. Folyamatosan Inicializál. Terminálon keresztül ennyit mutat:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0jJAWObSaWY

Van esetleg valakinek ötlete, hogy lehet javítani?

Előre is köszönöm!

(#1141) mate0314 válasza krealon (#1139) üzenetére


mate0314
aktív tag

mi a különbség? esetleg miben jobb az openwrt? sikerült rábiggyesztenem dd-wrt-t (mert linksysről azt ismerem), de nyitott vagyok az újdonságokra :)

Van ehhez a routerhez overclock?

Ha biggyesztek rá usb-t, akkor miben lesz jobb az életem?

[ Szerkesztve ]

(#1142) krealon válasza mate0314 (#1141) üzenetére


krealon
veterán

"mi a különbség? esetleg miben jobb az openwrt? sikerült rábiggyesztenem dd-wrt-t (mert linksysről azt ismerem), de nyitott vagyok az újdonságokra"

Az OpenWRT az nyilt forraskodu, igy van lehetoseg kesobbiekben hibajavitasra, funkcio bovitesre. Nem jobb, de a TP-k Atheros platformjan kiforrottabb. A dd-wrt celplatformja elsosorban a Broadcom chipset (ld Linksys).

"Van ehhez a routerhez overclock?"

Tudtommal nincs, de egy routernek a legfobb erenye amugy is a stabilitas, tehat ennek nem igazan latom ertelmet.

"Ha biggyesztek rá usb-t, akkor miben lesz jobb az életem?"

A 740-esen nincs USB. Amelyiken van (MR3220, MR3420, WR842ND, WR1043ND, WDR3600, WDR4300), ott a nyomtato szervertol a torrent kliensig rengeteg extra funkcioval bovitheto az eszkoz.

(#1143) mate0314 válasza krealon (#1142) üzenetére


mate0314
aktív tag

Köszönöm a korrekt választ!

Overclockot azért kérdeztem, mert a linksys (wrt54gl) routerem 40megabit/sec-el töltött, +50mhz-el már 54megabit/sec lett belőle (torrent letöltési sebesség) és ugyanolyan stabil maradt. Igaz nem panaszkodhatok a tplinkre mert ezzel most 102megabit/sec lett, de mondom hátha :)

Azt tudom hogy nincs rajta usb, de láttam a neten egy csomó howto-t hogy raknak bele, az a része érdekelt, hogy minek, de így már világos :)

dd-wrt-ről sima firmware updattel át tudok térni openwrt-re?

(#1144) hobo68


hobo68
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket kérem.. Vásároltam egy TL-WR841N Routert
Felkonfiguráltam ugyanúgy, mint az előző routert. T-Home netem van... pppoe kapcsolat. Felh név, jelszó. Automatikus kapcsolódás. Minden beállítva. Ugyanúgy csináltam eddig az összes routeremnél. Folyamatosan írja, connect. De nem kapcsolódik, nem írja ki, hogy connected..
Elvittem a cégemhez. Digi net. Ugyanezekkel az eljárásokkal...pppoe felh név, jelszó és a második villanásra kapcsolódott a nethez. Tehát router nem rossz!!! Haza vittem ismét. T-Home internet pppoe kapcsolat felh név jelszó átírva. Kapcsolódna, de nem kapcsolódik!!!!!
Találkozott már esetleg valaki hasonló jelenséggel?
Hozzátenném, elhoztam munkahelyemről a testvérét ennek a routernek. TL-WR 841ND néven fut a kütyü. Ugyanezek a jelenségek vannak. Digi net benyelve, T-Home net nem elfogadva. Miért? Valakinek valami tippje? Kérlek benneteket, ne etessetek olyan cserélj kábelt, meg hangold be a wifit rajta, mert nem vagyok hülye, sem kezdő!!!
Valami használható információra lenne szükségem.
Előre is köszönöm

(#1145) tboy72 válasza hobo68 (#1144) üzenetére


tboy72
aktív tag

Milyen T-Home neted van, és milyen modem van a router előtt?

(#1146) hobo68 válasza tboy72 (#1145) üzenetére


hobo68
csendes tag

T-Home netmánia M netem van és valami Huawei nevezetű modem van . Olyan krém színű, hátulja meg szürke..
Eddig az összses routerrel kommunikált a modem. Lehetett akár linksys, D-Link, de akár avval a ratyi Belkinnel is dolgozott már együtt

(#1147) tboy72 válasza hobo68 (#1146) üzenetére


tboy72
aktív tag

Ha abba a portba dugod, amelyiken a net jön, és nem az iptv-s portokba, akkor passzolom a kérdést. Nekem ugyanez a router van, T-home net és egy ZTE-s "csodamodemrouterfos", de az pppoe passtrough-ba van.

Nincs lehetőség másik modemre?

(#1148) hobo68 válasza tboy72 (#1147) üzenetére


hobo68
csendes tag

Abba dugtam igen. Előtte a többi 10-15 router ugyanezzel a modemmel ment. Minden gond nélkül csatlakozott mindegyik. Ez meg.... elképzelésem sincs, mi lehet a gond

(#1149) Foose


Foose
addikt

Sziasztok! Erre valaki? :U Az ott írtakban még az van hogy van megosztás a 2 gép között,de azóta ez meg lett szüntetve.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#1150) hobo68 válasza Foose (#1149) üzenetére


hobo68
csendes tag

Hol írtakban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.