Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Akad egy WR941ND-v3 routerem, amin a napokban frissitettem a gyari firmwaret az elerheto legujabbra. Hardverrevizio stimmelt, elotte factory reset, kabelen csinaltam a muveletet, sikeresen vegigment stb.
Most azonban az a gond hogy a wifi nehany perc hasznalat utan teljesen tetszhalott allapotba kerul: lan resze hibatlan marad, wlanon eleinte rendesen jonnek a speedtest ertekek, majd teljesen belassul, vegul tobb eszkozom nem is latja mar, tobb percig tart az ujracsatlakozas es akkor is minimalis sebessegu kapcsolattal hasit. Frissites elott is elofodult 1-2x hogy kellett neki egy ki-bekapcs, de most mar gyakorlatilag hasznalhatatlanna valtak a wifis eszkozok a haztartasban.
Milyen megoldast javasoltok? Vigyem vissza gariba (csere vagy hosszadalmas javitas lesz tp link eseten?), vagy kiserletezzek masik stabil gyari, esetleg fozott firmware-rel?

Udv.

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1502) kali válasza Goatman (#1501) üzenetére


kali
legenda

szia,

a frissítés után is megtörtént a gyári beállítások visszaállítása?
próbáltad más/minden csatornán a wifi kapcsolatot?
lehet, hogy csak egy - vagy több - azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó idegen hálózat miatt jelentkezik a hiba, mivel összeakadnak a hálózatok.
cseregaris az eszköz, tehát cserélik, ha hardveres hiba van.

(#1503) Goatman válasza kali (#1502) üzenetére


Goatman
aktív tag

Igen, utána is volt reset, csak ezután kezdtem el beállítani. inSSIDer-rel is nézegettem a környékbeli csatornákat (családi házas övezet, szóval nincs vad wifi penetráció), egyik sem hozott számottevő javulást tetszőleges másikhoz képest. A kapcsolódott eszközök listájánál sem találtam idegen eszközt, ami esetleg szívná a sávszélemet. :(

A gombostűvel/rotringheggyel megnyomható reset gomb a hátlapon különbözik a szoftverestől? Mert csak utóbbit csináltam..

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1504) kali válasza Goatman (#1503) üzenetére


kali
legenda

elvileg az a reset is jó.
azt próbáld még meg, hogy nem nyomsz rá egyszerre minden saját wifi eszközt, hanem csak külön - külön, hátha csak az egyik problémás, és az nyomja le a wifi hálózatot.
milyen titkosítást használsz?

(#1505) Goatman válasza kali (#1504) üzenetére


Goatman
aktív tag

Rendben, végignézem egyesével akkor..WPA2-PSK-t és AES-t állítok be rendszerint.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1506) kali válasza Goatman (#1505) üzenetére


kali
legenda

az az legjobb titkosítás.
az ssid és a jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt és/vagy nagyon speciális karaktert, mert az is hibalehetőség, bár akkor jellemzően már a csatlakozásánál problémák adódnak.

(#1507) Goatman válasza kali (#1506) üzenetére


Goatman
aktív tag

Koszi ezeket mar magam is megtanultam az elso beuzemelt routerem kapcsan. Sajnos semmi sem valt be a tanacsok kozul, maradt a jo/kivalo jelerosseg (mar amikor megy) es 0.xx megabit a 25os netemmel akar 20cmre a routertol is. Kabellel hibatlan, szerintem gariztatni fogom.

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1508) kali válasza Goatman (#1507) üzenetére


kali
legenda

a 20 cm nem egészséges, a túl közeli ellenoldal is problémás, azért nem árt legalább 1 méter, de gondolom megfelelő távolság mellett is tesztelted.
milyen szabványos ellenoldalakkal használod?
n szabványos esetén 20 és 40 megahertz mellett is adott a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#1509) trance89 válasza Goatman (#1507) üzenetére


trance89
őstag

én mindenképpen megpróbálnám gargoyle fw-el, jóval többet tud mint a gyári és stabilabb is:
http://www.gargoyle-router.com/downloads/images/ar71xx/gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr941nd-v3-squashfs-factory.bin
install után pedig a default ip/password:

Gargoyle Defaults
IP Address:192.168.1.1
Password:password (Web Interface & SSH)

ez a te masinádra való, csak simán frissíted mintha a gyárit telepítenéd, ha viszont még így is jelentkezik a probléma akkor vissza a legfrissebb gyári és gari:
http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR941ND&version=V3

[ Szerkesztve ]

(#1510) krealon válasza trance89 (#1509) üzenetére


krealon
veterán

" vissza a legfrissebb gyári és gari"

OpenWRT-re csak es kizarolag a _BOOT_ tagot NEM tartalmazo gyari firmware-t (.bin fajl) szabad tolteni !!!
Ha a legfrissebb nem ilyen, akkor eloszor egy regebbit kell feltenni, aztan mar lehet a gyarit frissiteni.

(#1511) trance89 válasza krealon (#1510) üzenetére


trance89
őstag

direkt lecsekkoltam hogy az utolsó 941ND-s gyári bootcode mentes, ezért írtam hogy mehet egyből vissza a legfrissebb gyári
és ez nem csak openwrt-re igaz hanem az összes custom fw-re, dd-wrt-re ugyanúgy

(#1512) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

Hi
Most vettem egy TL-WN722N usb wifi adaptert amit felraktam, látja a hálózatokat de a csatlakozás már nem megy neki. A router egy ugyancsak tplink TL-WR542G. A titkosítást is leszdetm róla, nincs mac cím szűrés, semmi ötletem nincs mi lehet a gond. Lehetséges hogy gyári hibás?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#1513) Goatman


Goatman
aktív tag

Köszi mindenkinek, közben kiderült, tényleg "beteg" lett a WLAN rész, se 20 se 40MHz nem hozott eredményt, FW-kkel már nem próbálkoztam. A közeli boltban, ahol vettem kértem nézzenek rá ha van 10 percük, náluk is 5 perc után ment a béka segge alá a sávszél WLAN-on, kiváló jelerősség mellett. 1000ft volt a különbözet a 941ND és az 1043ND között, jóváírták, kifizettem, elhoztam, hasít.

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#1514) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy TL-WR941ND V4 WiFi routerem, nézegettem, hogy lenne rá újabb gyári firmware, de amúgy meg vagyok vele elégedve... Érdemes lehet az újabb firmware-t feltenni?

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#1515) krealon válasza RootRulez (#1514) üzenetére


krealon
veterán

Ha nincs hiba a jelenlegi firmware mukodeseben, akkor teljesen felesleges ra ujat tenni.

Masszoval:
Ami mukodik, azt ne akard megjavitani!

(#1516) Claude Leon válasza RootRulez (#1514) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha a megjegyzéseiben nem olvasol valami téged érintő hibajavítást, én nem erőltetném.

Esetleg javasolnám az openwrt-t, a mostanában köztudatba bedobott UPNP sebezhetőség sincs meg benne.
Abból így, kezdetnek a gargoylet, az mindjárt eléggé egyben van :), finoman szabályozható QoS-e, jó az ütemezéssel, még a forgalmadat is monitorozhatod, külön csomagok telepítése nélkül, és a menüfelépítése is hagyománykövetőbb, igaz, ha a 12-13 csatornákat használnád, azt épp nem tudod rajta beállítani, mert a wifi beállításokban nem választhatsz országot.

[ Szerkesztve ]

(#1517) sycorax182


sycorax182
tag

sziasztok!

Nem találtam fórumát, ezért itt teszem fel a kérdést.
Adott egy TL-WR940N router, amire wifin csatlakozok. elég gyakran egyszercsak ledob a hálózatról és nem is enged újracsatlakozni, nem hinném, hogy a gépemmel van baj, mert van egy másik routerem, ami kliensként csatlakozik wifin ehhez a routerhez és ilyenkor azt is ledobja, csak újraindítás (néha többszöri) után tudok újra csatlakozni. viszont mikor ledob a hálózatról a telefonjaim teljesen jól működnek wifiről, el tudom róluk érni a routert is, stb. telefonon sosem volt ilyen gond, hogy azt ledobta volna. van valakinek valami ötlete? haldoklik a router vagy valami beállítás gond lehet?

(#1518) kali válasza sycorax182 (#1517) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben haldokolna - akár csak a wifi rész is -, úgy vélhetően nem csak bizonyos eszközöket dobna le, hanem mindent.
amit érdemes megnézni/ellenőrizni;
- más/minden csatornán kipróbálni a kapcsolatot, magyar régió, és lehetőleg 1 - 11 közötti csatonás tartományban, mert bár magyar régióban 13 csatorna adott, de a 11 felettieket nem minden eszköz kezeli le rendesen
- reset, majd újrakonfig
- reset, firmware frissítés/újrahúzás, reset, majd újrakonfig
- az ssid és/vagy a jelszó ne tartalmazzon ékezetes betűt, vagy nagyon speciális karaktert
- amennyiben húzós terhelés megy a munkaállomásokon (torrent...stb), úgy visszavenni a terhelést

(#1519) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok és egy TP-LINK 1043ND-t néztem ki magamnak. A probléma az, hogy a router használt, de van még rá garancia viszont számla és egyéb nincsen. Az lenne a kérdésem, hogy a garanciát hogyan lehet érvényesíttetni ennél a típusnál/márkánál? Az eladó azt mondta hogy úgy megy mint az Apple-nél, tehát sorozatszám alapján cserélik egyből a hibás készüléket, de eladóként nem tulajdonítok nagy hitelességet a mondottaknak. :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#1520) kali válasza ToMmY_hun (#1519) üzenetére


kali
legenda

szia,

kellene minimum egy jótállási jegy.
arra kérdezz már rá az eladótól, hogy pontosan hová is vihetnéd bármilyen papír nélkül a routert gariztatni!?!?

[ Szerkesztve ]

(#1521) ToMmY_hun válasza kali (#1520) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Köszi a választ! Rákérdezek a jótállásira, ha az sincs akkor asszem inkább kihagyom.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#1522) ravail


ravail
senior tag

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek egy ennél régebbi (ez előtti) FW ehhez?
Kösznöm!

(#1523) trance89 válasza ravail (#1522) üzenetére


trance89
őstag

ha nincs fent a tp-link akkor nincs hozzá régebbi
de miért is kell egy bugos ősrégi fw?
tegyél fel gargoyle-t ami atomstabil és folyamatosan jönnek hozzá hozzá a frissítések pár havonta, nekem is az van a 741nd-men

[ Szerkesztve ]

(#1524) ravail válasza trance89 (#1523) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Köszönöm az ötletet! :R Ha adsz egy linket és van leírási is a felrakásról, megpróbálkozhatok vele. Tegnap cseréltük le a barátomnál a 741ND-t, mert csak a WiFi-je működik, a fizikai 4 portja nem. Szétszedtem, de szemmel látható elváltozás nincs benne. Csak kísérletezgetek vele, hogy szoftveres vagy fizikai a hiba. Az az érdekes, hogy pár másodpercig van kapcsolat kábelen is, ezért gondoltam a szoftveres hibára.

(#1525) trance89 válasza ravail (#1524) üzenetére


trance89
őstag

gargoyle_1.5.10-ar71xx-generic-tl-wr741nd-v2-squashfs-factory.bin
Ez kell neked feltéve ha v2 verziós a router, simán frissítesz vele mint a gyári fw-el
Innen töltheted: http://www.gargoyle-router.com/download.php
Frissítés után a default ip 192.168.1.1 és a jelszó password
A felhasználói felületen eligazodik egy laikus is mert legalább olyan átlátható mint a gyári

[ Szerkesztve ]

(#1526) ravail válasza trance89 (#1525) üzenetére


ravail
senior tag

:R Nagyon köszönöm az ötletedet, a segítségedet és a linket is! :R
Miután felcsigáztál, a google a barátom, és a segítségével oda találtam, és egy korábbi válaszod alapján tudtam mit töltsek le. A letöltés után azonban nem akarta telepíteni, ezért átneveztem a TPLink FW nevére. Úgy már simán ment! Köszönöm! :R
Az én sejtésem is bejött, mert ezzel a "Gargoyle" féle FW-vel egyből jó lett minden! Így nem kell kidobni. Beállítom a barátomnak (az internet jelszó kivételével még emlékszem a beállításaira), és visszaviszem neki. "Arany" tartaléknak jó lesz!
Még egyszer: Köszönöm szépen! :R

(#1527) ST05


ST05
őstag

Sziasztok !
Adott egy TL-WR542G
minimális ráforditással cserélhetném egy TL-WR841N
de azt vettem észre míg a mostani cserélhető antennás, az újabbik 2 antennás fix,
és az lenne a kérdésem, hogy 2-3 régi vastag fal esetében melyikkel járnék jobban,
szóval ha kap egy nagyobb antennát a régi, vagy lecseréljem arra a modernebbnek tünő tipusra
melyen fix két 5decibeles antenna van?
Az első extended-range-es, nem is a távolságával van baj, hanem a pincébe egy szintel lejebb
már csak 1 besoztásnyi "ereje marad ( ha értitek :)) )

Ami még érdekelne, hogy normál LAN kábelen származhat előnyöm( a cserével) tegyük fel online fps játék
esetében ahol fontos a késleltetés?
Mondjuk mert gyorsabb proci van az ujabbik routerbe, vagy hasonló okok miatt? !
köszönöm :R

(#1528) trance89 válasza ST05 (#1527) üzenetére


trance89
őstag

a 841N fix antennás míg a 841ND cserélhető, alig drágább valamivel
antenna cserének viszont nem sok értelme van, nagyon minimális javulást vennél észre (ha egyáltalán vennél észre valamit), az esetek nagyon kis részében segít csak az erősebb antenna
mit értesz 2 vastag fal alatt? nekem 10 méterre 1db 30-as és 2db 10-es falon át is van 1 csíkom telefonnal, laptoppal valamivel jobb, routerem szintén 841ND
amúgy túl nagy térerő javulást ne várj másik routerrel sem, nagyjából ugyanaz a jelerősséged lesz, a 2 antenna nem azt jelenti hogy 2x akkora lesz a wifi jelerősség, 2 antenna a nagy sávszélre van (40MHz - elvi 300Mbit/s)
LAN kábelen mindig sokkal stabilabb a kapcsolat mint akármilyen wifi hálózaton, ha játszol neten akkor az adott gép mindenképpen kábellel csatlakozzon a routerre, stabilabb lesz a pinged

adok egy tippet: ne cseréld le ezt a routert hanem szerezz be 741N vagy 741ND routert amik nagyon olcsón hozzáférhetőek (akár használtan, ezesetben tényleg fillérekből kijössz) és felteszed rá a gargoyle firmware-t így beállíthatod repeater-nek (jelismétlő), ezt aztán lerakod a pincébe és max térerőd lesz, nem kell odavezetni hozzá semmi kábelt, wifin csatlakozik a fő routerre és tovább szórja a jelet (másik ssid-vel), azaz lesz 2 wifi hálózatod
nálam is így műkszik, a földszinten a fő 841ND, a tetőtérben pedig egy 741ND repeaterként
a repeaterként használt 741 pedig akármilyen routerrel működik (esetedben WR542G) mert kliensként csatlakozik a fő routerre
szal sokkal jobban járnál egy repeater-el :)

(#1529) ST05 válasza trance89 (#1528) üzenetére


ST05
őstag

értem köszönöm a tippet, átfontolom, az újra lenne gar, és kb max 2000ft-al
tudnám cserélni, már az is jó ha csak ugyanilyen lesz a két-antennás :K :R

(#1530) antmann válasza ST05 (#1527) üzenetére


antmann
csendes tag

Szia !
Szerintem nem föltétlen antenna problémád van, Különösképp ha korábban erősebb jelet láttál a pincében, ugyanazokkal az eszközökkel . Megpróbálnám a rútert átrakni egy másik helyre, ha nem segít kölcsön kérnék két antennát v kitől míg ki próbálom ( ha van rá mód ) hogy hol van a baj. csak aztán költekeznék. DE a legfontosabb mindenek előtt a rúter beállításában meg kell nézni hogy az adó teljesítmény magasra van e állítva.

(#1531) ST05 válasza antmann (#1530) üzenetére


ST05
őstag

ó azt megnézem köszi ,azt sem tudtam hogy van ilyen is :R
Valójában a pincében ( mely nyirkos régi100 éves téma) van egy beosztásnyi térerő,
ami arra pont elég, hogy amig lent vagyok fél orát, ott olvasgassak ,
szóval lényegében problémám nincs, csak adódótt a csere lehetősége,
és ha van ugyanolyn már megteszi nekem, és megér 2k-t hogy ujabb és garos 5évig :R
Szóval bocs ha félreérthető voltam ,gond nincs, csak legyen legalább ilyen az új :R

[ Szerkesztve ]

(#1532) trance89 válasza ST05 (#1531) üzenetére


trance89
őstag

rosszabb nem lesz a térerő az biztos, ha pedig tényleg 2000-es ráfizetéssel van esélyed beszerezni egy 841N-t akkor hülye lennél ha nem mennél bele :)
a 841 sokkal jobb hardverileg és okosítás szempontjából is (openwrt esetleg dd-wrt firmware telepítésével)

antamann:
DE a legfontosabb mindenek előtt a rúter beállításában meg kell nézni hogy az adó teljesítmény magasra van e állítva.
az adóteljesítmény minden firmware (gyári és főzött) esetén alapból a legnagyobbon van, ha nem volt eddig piszkálva akkor nincs is mit rajta állítani

[ Szerkesztve ]

(#1533) vacs


vacs
veterán

Az mitől lehet, hogy egy ismerősnél nem tudtam belépni egy tplink routher admin felületére ?

Három féle képen próbáltam:
- tplinklogin.net
- 192.168.0.1
- 192.168.1.1

:(((

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#1534) krealon válasza vacs (#1533) üzenetére


krealon
veterán

Keresd ki az alapertelmezett atjaro (default gateway) cimet es azon probalj meg belepni.
(A biztonsagra kicsit is ugyelo felhasznalo ezt at szokta irni, hogy ne az alapertelmezett ertek legyen.)

(#1535) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok!

Van két routerem összekötve:

Cisco EPC3925
- DHCP ON, WIFI OFF
- IP: 192.168.1.1
- LAN1: 192.168.1.2 (TP-Link TL-WR741N router címe)
- LAN2: 192.168.1.102 (set-top-box)
- LAN3: 192.168.1.103 (asztali PC)
- LAN4 üres
Ahol a LAN1-2-3 fenntartott címek MAC címek alapján.
IP címek kiosztása: 192.168.1.100 -tól 192.168.1.150 -ig

TP-Link TL-WR741N
- DHCP OFF, WIFI ON
- IP: 192.168.1.2
- LAN1 porton keresztül csatlakozik a fenti router LAN1-es portjába
- többi port mind szabad

A kérdésem:
Hogyan tudnám a System Tools -> Time Settings oldalon beállítani az időt helyesen?
"Get GMT" gombra kattintva ezt kapom:
Error code: 5028
Get GMT unsuccessfully, make sure that you have already connected to Internet.

Választ előre is köszönöm.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1536) trance89 válasza pvt.peter (#1535) üzenetére


trance89
őstag

na és mire jó így rákötve a 741?

(#1537) pvt.peter válasza trance89 (#1536) üzenetére


pvt.peter
őstag

hát kizárólag arra, hogy ne legyen használva a Cisco wireless funkciója, ugyanis az elég gyengécske...
tehát tlképpen csak továbbító funkciót tölt be a TP-Link

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1538) trance89 válasza pvt.peter (#1537) üzenetére


trance89
őstag

akkor minek rá a pontos idő?

(#1539) pvt.peter válasza trance89 (#1538) üzenetére


pvt.peter
őstag

Zavar, hogy a system logban időnek ilyen zagyvaság van kiírva:
"Time = 2000-01-02 1:57:17 93438s"

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1540) trance89 válasza pvt.peter (#1539) üzenetére


trance89
őstag

de attól még ugyanúgy működik...
amúgy írj be custom ntp szerver címet vagy állítsd be manuálisan

(#1541) pvt.peter válasza trance89 (#1540) üzenetére


pvt.peter
őstag

tudom, hogy működik
az ntp szerver címét jól adtam meg

a Get GMT -vel van probléma, ugyanis vhogy a netől akarja lehúzni a pontos időt
vhogy bekéne állítani, hogy lássa a másik routert és onnan húzza az adtokat
nem annyira fontos dolog, inkább csak érdekes, hogy vajon meglehet-e oldani és ha igen, hogyan?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1542) Claude Leon válasza trance89 (#1540) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nem a timeserverrel van ott baj, hanem az útvonalakkal.
Mivel a 741-ben nem választhatsz csupasz AP üzemmódot, így router üzemmód szerint alakulnak az útvonalak, ami alapértelmezésben minden nem belső ip-cím felé alakuló forgalmat LAN-WAN között közvetítene.

A static routing alatt elérhető lehetőségek ehhez kevesek, mivel ott csak hozzáadni tudsz a routing_table bejegyzéseihez, elvenni nem tudod az alapértelmezést.

Ha ez pl. a timeserver logolása miatt esztétikai árnyékot vet, küldd rá valamelyik openwrt-t, azzal hamar megoldhatod.

(#1543) pvt.peter válasza Claude Leon (#1542) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hát ilyen mértékben nem szeretnék belenyúlni a működésébe.
Elég ha a T cseszi elég időnként a szolgáltatásokat... :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#1544) Claude Leon válasza pvt.peter (#1543) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha nem áll jól a ruha a barátnődön, ne új ruhát válassz, hanem a ruhába jobban illő barátnőt :D

[ Szerkesztve ]

(#1545) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy csodás WR841ND 7.1 routerem, ami a kezdetektől fogva rosszalkodik.
Konkrétan semmi nem segített rajta, persze használható volt és mesterségesen képtelenség volt előhozni a hibát, így nem vittem vissza garanciáztatni, a garancia is lejárt, asszem 1 év volt rá.
Nézegettem az egyedi firmware megoldásokat, amikor megláttam, hogy hoho ez nemcsak a legdrágább szériáknál elérhető, hanem az enyémre is, pl. DD-WRT firmware.
Ha ezt rápakolom és esetleg rosszabb lenne a helyzet (amit nem hiszek), akkor gondolom hasonló frissítési módszerrel vissza tudom rá rakni a gyárit?
Ti mit ajánlanátok, van pár lehetőség mint a FreeWRT, OpenWRT, stb. Van közöttük jobb, legjobb? :)
Köszi!

no brain, no problem

(#1546) Claude Leon válasza Zolee11 (#1545) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ebből a FreeWRT-t kihagyhatod, ha nem akarsz belefejleszteni a projektbe (csak néhány broadcomosra van)
A maradékból az openwrt-t ajánlanám jobb szívvel, erre a routerre a gargoyle összeállításban.

Persze, ez részben ízlés kérdése, az eredeti openwrt oldali, lucis felülettel tákolt megoldás rugalmasabb, távolabbra mutató, de ebben a helyzetben a minimális (4MB) flashméret az utólagos, teljességre törekedő csomagtelepítéseknek akadálya lehet, a másik jobban megközelíti a jellemzően felmerülő igényeket.

Az openwrt előkerítésél figyelj nagyon a vasad verziószámára (7.x), a _factory.bin kell majd.
(a sysupgrade értelemszerűen a meglevő openwrt frissítésére való, a lucis letöltenivalót nem tudom idemellékelni, mert ebben a pillanatban a downloads.openwrt.org innen nem jön be)
Amit át is keresztelhet sokkal rövidebb névre hamarjában, hogy a tp-link észrevegye.

Azért érdemes lehet az openwrt idevonatkozó leírását átmazsolázni

[ Szerkesztve ]

(#1547) Zolee11 válasza Claude Leon (#1546) üzenetére


Zolee11
senior tag

Értelek. Nekem ez most olyan mint a bennszülöttnek az okos telefon, de szépen villog... :D

Tehát az OpenWRT vonalon érdemes maradni, a DD-WRT nem annyira előnyös.
A Gargoyle, és az OpenWRT oldalát tanulmányoztam, és találtam pár olyan dolgot ami még több kérdést vet fel. Pl. ha a gargoyle AR71xx architektúrára készül, akkor jó a tp-link AR7241 rev 1-es chipre is? Pár hozzászólást találtam, hogy ezzel a firmwareel tégla lett a routerből, de gyanítom, hogy nem megfelelő verziót tett rá. Illetve elég stabil az 1.5.10-es vagy inkább az 1.4.7?
A gargoyle esetében is előfordulhat, hogy elsőre nem lesz grafikus felület? És ha igen, akkor az orvosolható?
A downloads.openwrt.org nálam sem elérhető.

Köszönöm szépen a segítségedet! :R

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#1548) Claude Leon válasza Zolee11 (#1547) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Stabil az is (1.5.10 ), de nem is találnál jót az 1.4-ből.
Grafikus felület benne van.
Az ar71xx a gyűjtője ennek a csipgenerációnak, ez megy az ar9xxx-re is, de mivel egyéb alkatrészek is előfordulnak az eszközökben, fontos a pontos típusra való összeállítást használni.

Téglásítani a ddwrt-vel egyszerűbb, vagy ha rossz bin-t erőltetsz rá, de jó lehetőség erre a gyárira való visszacserélés, ha az bootloaderes akkor meg kell vágni az elejét, de talán találsz hozzá útmutatót.

(#1549) Zolee11 válasza Claude Leon (#1548) üzenetére


Zolee11
senior tag

Annyit tévedtem, hogy nem V7.1-es hanem 7.2-es, de ez a Gargoyle fw szempontjából lényegtelen.
A Gargoyle-t fogom kipróbálni, jónak tűnik minden szempontból. Ha mégsem működne megfelelően simán vissza lehet tenni a gyári fw-t. Megnéztem, nem bootcode-os a legújabb gyári fw sem.
Hétvégén kipróbálom. Most 5 és fél napja megy a gyári fw, system fagyás nélkül, érdekes, hogy kb. 7-8 nap után döglik le, de volt már olyan is, hogy másnap már nem villogott a system led.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#1550) Christyn


Christyn
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám a routeremmel. Először is nem értek hozzá, bár a használati utasítása alapján össze tudtam rakni a géppel, működött is rendesen 2 évig. Most is működne csak elfelejtettem a jelszót, és így a telefont nem tudtam rácsatlakoztatni. Nyomtam neki egy resetet mérgemben, de nem találom a használati utasítást, így nem tudom mit kell vele csinálni. A mellékelt képhez hasonlít, nem biztos, hogy pont ez, de nem otthon vagyok, és nem tudom megnézni.
Nem tud valaki hozzá leírást, én nem találtam sehol olyat amit tudnék is használni.
S.O.S

"Legközelebb ha férjet fogok, tutira olyan lesz aki ért a számítógéphez, mert a mostani még annyira sem mint én a fiamnak meg kell még pár év hozzá."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.