Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) trance89 válasza Rolli (#1650) üzenetére


trance89
őstag

841-re nincs vargalex fw, gyári fw-ből a legfrissebb volt fent?

(#1652) Intruder2k5 válasza Rolli (#1650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogyan töltesz? Torrenttel?

(#1653) Rolli válasza trance89 (#1651) üzenetére


Rolli
aktív tag

igen,gyáriból a legfrissebb.

(#1654) Rolli válasza Intruder2k5 (#1652) üzenetére


Rolli
aktív tag

Hogy érted,hogy hogyan?
Feltelepítem,és annyi:)
Utorrentet használok.

(#1655) Intruder2k5 válasza Rolli (#1654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan így értettem, hogy böngészőből, vagy torrenten! Mennyi a kapcsolatok maximális száma a kliensben?

[ Szerkesztve ]

(#1656) Rolli válasza Intruder2k5 (#1655) üzenetére


Rolli
aktív tag

utorrentet használok.

200 a kapcsolatok max száma,és torrentenként 50
az jó?

egyébként múltkor már emlitettem,hogy ez a router nem működik a garygoyle firmware-val,mert csak 20mbit-el tud tölteni a 40 helyett.
Most újra feltettem rá,most megy 40-el,de ha maxal töltök le sajna korlátozott lesz a kapcsolatom:))

az jó?

(#1657) Intruder2k5 válasza Rolli (#1656) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem hardveresen nem bírja el a 40Mbit-es, közel 200 szálon titkosítani WiFi-n! Mellesleg ekkora sebességet jóval kevesebb kapcsolaton is el lehet érni! Szerintem próbáld meg összes kapcsolat 100, torrentenként 25 beállítással...

Igen így, hogy mondod már rémlik, csak tudod, annyian vagyunk a fórumon, hogy ezt már képtelenség követni! Ráadásul az sem tegnap volt, hanem már pár hete, ha jól rémlik... :)

[ Szerkesztve ]

(#1658) Rolli válasza Intruder2k5 (#1657) üzenetére


Rolli
aktív tag

De a gyári firmware-val meg tökéletesen megy..
Akkor mégiscsak el kell bírnia nem?

(#1659) Intruder2k5 válasza Rolli (#1658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, lehet más benne a WiFi driver...

Egyébként nekem 60/6-os netem van, szintén 100/25 a beállításom, bár nem WiFi-n, hanem közvetlenül a routeren torrentezek, de tökéletesen ki tudom ezzel is használni a sebességet!

(#1660) Rolli válasza Intruder2k5 (#1659) üzenetére


Rolli
aktív tag

Ez attól függ ugye,hogy ki mennyivel tölt fel.
húzhatom 100 embertől,ha mindenki csak 20kb-al tölt felfelé.

Leszedtem 100/25.re meglátom hogy mit hoz.

Köszi a tippet...

(#1661) Intruder2k5 válasza Rolli (#1660) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze én ezt tudom, de manapság már sok az optikai netes, kevés az esély rá, hogy a 25-ből nem lesz legalább 5, akinek gyorsabb feltöltése van!

(#1662) Rolli válasza Intruder2k5 (#1661) üzenetére


Rolli
aktív tag

az igaz:)

(#1663) gyula38


gyula38
tag

Sziasztok! Egy szomszédos fórumból írok, ahol voip telefonálásról irkálunk. :) Nekem olyan kérdésem lenne, mint laikusnak, lehet-e a TL-WR543G típusú routeremet úgy beállítani, hogy egyfajta VPN szerver üzemmódban működjön. Androidos telóval hozzáférni az otthoni netemhez (DIGI 20/10), kikerülve a szolgáltatói korlátozásokat mobilnetről.... :D Vagy port forwarding a megoldás? Szájbarágós választ kérnék... :DDD Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1664) Intruder2k5 válasza gyula38 (#1663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem lehet!

Remélem ez elég szájbarágós volt! :)

(#1665) gyula38 válasza Intruder2k5 (#1664) üzenetére


gyula38
tag

Igen, ez elég szájbarágós volt. :DD És ez tuti biztos? :( Semmiféle megoldás nincs? Vagy esetleg más, újabb típusú routerrel? Mobil VPN működik, de nekem magyar IP cím kell(ene)...

[ Szerkesztve ]

(#1666) Intruder2k5 válasza gyula38 (#1665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen olyan routerrel, amin lehet 3rd party firmware-t futtatni, minden további nélkül lehet mondjuk OpenVPN szervert üzemeltetni, ezzel pedig már lehet magyar IP címed!

(#1667) kovadam1 válasza kovadam1 (#1642) üzenetére


kovadam1
tag

erre a problémára tud valaki valamit mondani?

(#1668) Intruder2k5 válasza kovadam1 (#1642) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt több klienssel is ugyanígy észleled azonos időben? Tehát egész biztosan router gond?

(#1669) gyula38 válasza Intruder2k5 (#1666) üzenetére


gyula38
tag

Köszi! :R

(#1670) kovadam1 válasza Intruder2k5 (#1668) üzenetére


kovadam1
tag

Laptopon wifin és kábelen, telefonon is, és az asztali gépen is.
Korlátozottá válik minden előjel nélkül. Melegedés nincs a routeren ( kézmeleg )
Van olyan hogy napokig hetekig nem csinálja. Legfrissebb frimware van rajta (gyári).

(#1671) Rolli válasza kovadam1 (#1670) üzenetére


Rolli
aktív tag

szerintem te is használod a max sávszélességet,azaz fullon töltesz le.
Nekem is ugyanez a hibám sajnos..

(#1672) kovadam1 válasza Rolli (#1671) üzenetére


kovadam1
tag

igen maxal töltök le midig de eddig legalábbis 1-1,5 évig nemvolt ilyen gondom vele.

(#1673) Rolli válasza kovadam1 (#1672) üzenetére


Rolli
aktív tag

Eddig is ekkora neted volt?

Ha igen,akkor lehet elfáradt a router:)

(#1674) kovadam1 válasza Rolli (#1673) üzenetére


kovadam1
tag

igen eddig is ekkora volt de nem hinném hogy elfáradt volna legalábbis remélem hogy nem.

(#1675) pleomax18


pleomax18
csendes tag

Üdv !

Nemrég vettem egy tp link routert. Megfelelően összedugtam a kábeleket, ezután böngészőbe beírtam a router ip-jét de nem hozza be az oldalt. Próbátam a 192.168.1.1 -et meg a 192.168.0.1 et is de nem jártam sikerrel.
Persze a mellékelt CD sem ér semmit.
Ötlet ?

(#1676) borsodika válasza pleomax18 (#1675) üzenetére


borsodika
őstag

Ha parancssorba beírod az ipconfig parancsot ott alapértelmezett átjáróként milyen ip-t ír ki?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1677) Claude Leon válasza Laca0 (#1616) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Bocsánat, nem figyeltem, úgyhogy kicsit későn válaszolok.

Talán már rájöttél közben, hogy hol hibás a fordított megközelítésed.

MAC szűrés arra volna, hogy maga a router ne foglalkozzon a nem kívánt eszközökkel (valahol errefelé írták mások, hogy ez sem nem mindig hatásos), nem pedig az esetlegesen hallgatózó eszközöknek rontaná a vételét
Mint bújócskázáskor, akinek bújni kellene, becsukja a szemét, és hangosan gondolja, hogy akit én nem látok, az engem sem lát?

Mindenesetre a kikerülő rádióforgalom vételéhez elég az adott protokollnak megfelelő készülék, aki végighallgat adott időszakban és frekvencián mindent, közben folyamatosan mentheti is, későbbi elemzések céljára.
Ha ezek az adatok nem kódoltak, akkor ebből pontosan tudni fogja a hallgató, ki kinek, mikor mit üzent.
Hát ezért kell becsomagolni a dolgot (eddig állítólag a wpa2-t még nem törték), hogy más ne tudja, hogy a résztvevők mit üzentek, az, hogy ki, mikor, még így is követhető.

(#1674) kovadam1: Pedig ez elöregedés gyanús, én a külső táppal kezdeném a próbákat(csere esetén mi a helyzet, ha változatlan, akkor lehet méregetni a router kondikat, becsúszhatott gyári hibás )

[ Szerkesztve ]

(#1678) pleomax18 válasza borsodika (#1676) üzenetére


pleomax18
csendes tag

Adathordozó kapcsolata : Adathordozó leválasztva
:F

(#1679) borsodika válasza pleomax18 (#1678) üzenetére


borsodika
őstag

Na itt valami nem kerek. Fogtad a routert és az 1-es portjába bedugtad az utp kábelt és a kábel másik végét a számítógépbe?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1680) pleomax18 válasza borsodika (#1679) üzenetére


pleomax18
csendes tag

Igen . A hozzá adott kábelt bedugtam a router egyik portjába másik végét meg a szg.-be

(#1681) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.
Sajna nem találtam erre a témára futó topikot,ami él is.

Tableten szeretnék netezni mobil internet stickel.
Jelenleg egy Digi-s mobil internetem van zte mf110-es stickel,amit sajnos nem ismer fel a tablet.

Tudna valaki ajánlani valami jóféle sticket, ami viszi a digis mobilnetet, és fel is ismerné a tablet?

Előre is köszönöm.

(#1682) borsodika válasza pleomax18 (#1680) üzenetére


borsodika
őstag

Próbáltad másik gépről a routert? Megkéne próbálni esetlen resetelni a routert az alapértelmezett ip címe a router hátoldalán lévő matricán szerepel.

Rolli: Milyen tabletről van pontosan szó? Jobb esetben csak az apn beállításokat kellene beállítani.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1683) Intruder2k5 válasza borsodika (#1682) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"ip címe a router hátoldalán lévő matricán szerepel"

Ez így nem feltétlenül igaz, főleg tp-link esetén, mert ők voltak azok, akik egy új fw által megváltoztatták az alapértelmezett ip címet 192.168.1.1-ről, 192.168.0.1-re, és így lehet a címke nem fedi a valóságot! Célszerűbb a gépen megnézni az alapértelmezett átjárót, vagy esetleg az elvileg mindig működő tplinklogin.net címet használni!

(#1684) borsodika válasza Intruder2k5 (#1683) üzenetére


borsodika
őstag

Fentebb már próbáltuk az alapértelmezett átjáró címét kideríteni parancssorból de az "adathordozó leválasztva" cím volt neki ha jól emlékszem.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1685) Reverting válasza Intruder2k5 (#1683) üzenetére


Reverting
őstag

tplinklogin.net

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#1686) Intruder2k5 válasza borsodika (#1684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor reset, áram alatt 10mp, ha ez sem segít, akkor vissza a boltba!

[ Szerkesztve ]

(#1687) krealon válasza Rolli (#1681) üzenetére


krealon
veterán

A Huawei E1750 3G USB modem eddig meg miden altalam probalt rendszeren (router, tablet, PC) mukodott.
A T-mobilnal Web'n'walk Stick V neven fut.

(#1688) sirály69


sirály69
őstag

A barátomnak van tp link tl-402m routere...
Minden nap kiakad a net rajta! Tápreset és minden megy megint kb. 1 napig.(DIGI net)
Hardveres gond lehet?

Szerver Hosting Debrecenben

(#1689) borsodika válasza sirály69 (#1688) üzenetére


borsodika
őstag

Esetleg fw frissítést is meglehetne próbálni ha van rá újabb.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1690) krealon válasza sirály69 (#1688) üzenetére


krealon
veterán

(#1691) sirály69 válasza krealon (#1690) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Tápot még nem cseréltem, de ez nem is jutott az eszembe...

Szerver Hosting Debrecenben

(#1692) Netsky


Netsky
csendes tag

Hali!
Nem rég vettem egy TP Link TL WR842ND Routert. WDS módban használtam, és eddig tökéletesen működött, (kábellel van géphez kötve) most viszont nem. Nincs net, korlátozott kapcsolatot jelez a gép, és nem tudok bejelentkezni se a router menüjébe. Próbáltam resetet is, másik géppel, másik kábellel, de semmi változás. Van valakinek ötlete mi lehet a baj?

(#1693) trance89 válasza Netsky (#1692) üzenetére


trance89
őstag

gari

(#1694) Intruder2k5 válasza Netsky (#1692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A reset ugye áram alatt történt, 10mp...? Esetleg megpróbálhatod úgy is, hogy lenyomott reset gombbal helyezed áram alá, és tartod még vagy 10mp-ig, majd elengeded!

(#1695) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Az normális,hogy egy 841nd routertől a laptop kb 6-7m-re van,és a jelerősségem csak 60%. ddwrt firmware-val használom.

a 40/40-es net tökéletesen megy vele,de sokallom a veszteséget ilyen kis távolságon.
A wifinél 5 csíkot jelez,tehát fullos,de a webes felületen a routernél 55-60% között ugrál.

Köszönöm.

(#1696) Claude Leon válasza Rolli (#1695) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha stabil a kapcsolat, jó az így.

Valószínű a kapcsolódó eszköz teljesítménye van levéve kicsit, ha a router lát belőle ennyit, én szándékosan szoktam hasonlóra belőni, mert megtehetem, nem vagyok a szomszédból agyonszemetelve a frekvencián.

(#1697) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van hogy ha torentezek akkor a gépem wifi stick em le csatlakozik a wifiről és vissza mint ha ki húznám az usb ből és vissza dugnám. Ez miért lehet?

Windows 8 64x et használok és volt egy TL-WN722N usb stickem azzal is ez volt. Most vettem egy TL-WN821NC és ugyan az a hiba jelenség a routerel nincs gond mert még 2 másik gépen tökéletesen töltenek"Nem ezzel a wifi stick el.

(#1698) AceMaster


AceMaster
újonc

Sziasztok!

Most vettem egy Dell notebookot és nem tudok vele otthon felkapcsolódni a wifi-hálózatra. Vezetékkel megy rajta a net, de a wifi nem működik. TP-LINK TL-WR740N típusú routerem van. Telefonokkal simán fel lehet csatlakozni a hálózatra. De a laptoppal nem sikerül. Észleli a hálózatot, a jelerősség kiváló, de az a hibaüzenet jelenik meg, hogy a Windows nem tudott csatlakozni a hálózathoz. A laptoppal tuti nincs gond, mert másik wifi-hálózatra fel lehet vele csatlakozni. Szóval valószínűsítem, hogy a routerrel van a gond. Mi lehet a probléma, mit állítsak rajta? Előre is köszönöm a segítséget!

(#1699) Claude Leon válasza AceMaster (#1698) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Win7?
Jártam már hasonlóképp, ha a router wpa-ja automatán állt.
Vagy a routerben állítsd be fix wpa2/aes-re, vagy a noti idevonatkozó wifi profilját állítsd tkip-re.

(#1700) AceMaster válasza Claude Leon (#1699) üzenetére


AceMaster
újonc

Reseteltem a routert, csináltam egy firmware frissítést, és kipróbáltam több csatornát. Nem tudom melyik, de végülis valamelyik segített, szóval már minden rendben, működik a dolog :D
Köszönöm szépen a segítséget. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.