Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok,

Van egy kis gondom:

Van Vodafone 1Gbit internet és hozzá való TG3442DE modem-router. Még telepítéskor modem módba rakattam a vodafone-os eszközt. Volt mögötte egy TP-Link TL-WR1043ND v2.1-es router. Mivel szakadozott és lassú volt az internet elérés, ezért úgy gondoltam biztos nagyon fáradt, ezért beraktam egy fiatalabb TP-Link C20i v1.0 routert. A helyzet ugyan az. Wifin 2,4 és 5 ghz-en is 10-30mbit jön át, vezetéken régebbi routeren néha megvolt a 2-300, utóbbi 100mbit-es portokkal rendelkezik ezért ott 80-90-en megáll. Próbáltam úgy is, hogy minden vezetékes eszközt lecsatlakoztatok, így próbáltam vezetékesen és wifin, de nem változott. Próbáltam kikapcsolt wifin és minden más vezetékest lehúzva, de szintén akad-lassú.

Végül próbáltam közvetlen a modem-be dugva az egyik gépet, úgy 900-950mbit-es sebesség volt és nem szakadozik, tökéletes. Ebből arra tudok gondolni, hogy a router a ludas, de mindkettő? Firmware-ek frissek. C20i routeren sokszor azt írja, hogy be van már lépve admin, generált jelszó van, szóval még véletlenül se léphetett be más rajtam kívül. Gondoltam veszek egy harmadik routert, de előtte inkább kérdezek

Esetleg volt másnak hasonló gondja és megoldást talált?

Köszönöm

(#7002) cigam válasza ZozzHUN (#7001) üzenetére


cigam
félisten

Nézd meg a naplókat, látszik bennük miért szakad meg a kapcsolat?
Próbáltál kábel cserét a modem és a router között, vagy a modem másik portjába dugni?
A wifi sebessége attól is függ milyen eszközzel csatlakozol rá(régi készülék csak g-s 54Mbps-os kapcsolatot tud, de az n-nek is vannak fokozatai), mennyire zavart a kapcsolat, a router hogyan van beállítva.

Nem lenne egyszerűbb a szolgáltatói eszközt router módba kapcsolni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7003) ZozzHUN válasza cigam (#7002) üzenetére


ZozzHUN
addikt

ms-ekre szakad meg csak a kapcsolat, naplóban nem látok semmi erre vonatkozót.

Próbáltam kábel cserét. Próbáltam azt is, hogy ugyan azzal a kábellel közvetlen modemmel tökéletes a kapcsolat, bármelyik routerbe dugva meg rossz.

Modem-nek kizárólag az 1-es portja működik, többi szoftveresen le van tiltva, de mivel közvetlen tökéletesen működik, így nem hiszem, hogy port gond van.

iPhone 13 Pro-val teszteltem a wifi sebességet mindkét frekvencián, otthon megvan a többszáz mbit és nem akad. Itt akad és lassú.

Illetve rá se tudok lépni a modem-re, beüzemelésnél is közölték, hogy azt modem üzemmódba rakni is csak központ tudja. Központ meg nem elérhetőek se telefonon se írásban. Pénzért gondolom kijönnének közölni, hogy közvetlen tökéletes akkor a router-rel van a gond...

(#7004) cigam válasza ZozzHUN (#7003) üzenetére


cigam
félisten

Maga az eszköz sem fiatal, lehet tényleg HW-es problémája van. Esetleg 1-2 órára nem tudsz ismerőstől kölcsönkérni egy Gbites eszközt?

Megpróbálhatsz rá openWRT-t tenni, hátha...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7005) ZozzHUN válasza cigam (#7004) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Meg tudom oldani valahogy, hogy ujabb routert rakjak be, de mivel 2-vel ugyan azt csinalta, ezert masra gyanakodtam. Majd irok, ha talaltam megoldast.

(#7006) cigam válasza ZozzHUN (#7005) üzenetére


cigam
félisten

A 2. nem számít, mivel ott eleve beleütköztél a 100Mbites limitbe.
A szolgáltató DNS-ét használod?
Használsz valami Windows optimalizálót, biztonsági programot?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7007) ZozzHUN válasza cigam (#7006) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem a 100mbit is eleg lenne, csak mukodne normalisan. Csak szamlazz.hu es gmail megy a gepen, de azt se birja betolteni sokszor
Mar probaltam DNS valtast is 8.8.8.8/8.8.4.4-re, semmi.

Egyik gep Win10, masik Win7. Mindketto legalis op, up to date. De biztonsagi progi/optimalizalo korlatozna akkor is ha kozvetlen lenne modemre dugva, ugy viszont tokeletes.

(#7008) cigam válasza ZozzHUN (#7007) üzenetére


cigam
félisten

Fogalmam nincs, azért kérdeztem. Pl. másik eszközre dugva, másik hálózatnak érzékeli más beállításokkal. Vagyis bármi más paramétere is megváltozhat a kapcsolatnak.
PL. próbáld ki a pathping parancsot úgy is hogy a pc-vel közvetlenül a Voda eszközére kapcsolódsz, és úgy is, hogy routeren keresztül.
pathping prohardver.hu
Tracing route to prohardver.hu [92.61.114.179]
over a maximum of 30 hops:
0 magic-HP255G7 [192.168.10.17]
1 TP-SHARE [192.168.10.1]
2 catv-89-133-166-54.catv.fixed.vodafone.hu [89.133.166.54]
3 catv-89-135-222-46.catv.fixed.vodafone.hu [89.135.222.46]
4 * * *
Computing statistics for 75 seconds...
Source to Here This Node/Link
Hop RTT Lost/Sent = Pct Lost/Sent = Pct Address
0 magic-HP255G7 [192.168.10.17]
0/ 100 = 0% |
1 261ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% TP-SHARE [192.168.10.1]
0/ 100 = 0% |
2 253ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% catv-89-133-166-54.catv.fixed.vodafone.hu [89.133.166.54]
0/ 100 = 0% |
3 227ms 0/ 100 = 0% 0/ 100 = 0% catv-89-135-222-46.catv.fixed.vodafone.hu [89.135.222.46]
Trace complete.

Így láthatóvá válik, hogy hol történik csomagvesztés, ha ez a problémája. Pl. az, hogy mindkettőnek ugyanaz a hibája, okozhatja az is hogy ugyanarra a hibára futnak. Ez lehet a WAN port beállításának hibája is, de lehet eszköz hiba is. Sokismeretlenes az egyenlet.
Ha csak ms-okra is, de megszakad a kapcsolat, annak jele lenne a naplóban akár a routren, akár a modemen, akár a Windows-on. Közvetlen kábel kapcsolat van az eszközök között, vagy van switch, vagy bármi más, pl. konnektoros jeltovábbító a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7009) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Adott egy AX73 router és szeretnék hozzá Mesh eszközt venni. Néztem az ide kapcsolódó TP-Link oldalt, elég kevés eszközt ír Mesh kompatibilisre. Mesh részre nem kell wifi6, főleg a szétszórt okos eszközök wifi jelének erősítésére kellene.
Két eszközt néztem ki:
- RE305 (12k), olcsóbb mint a RE300, külső antennás, 1 hozzászólást találtam itt. Ezzel működne az OneMesh?
-RE300 (15k),ugyan az lenne a kérdésem

Esetleg tapasztalat alapján, ha van, melyik jobb?
Köszönöm! :R

Vagy hasonló árban tuti vétel? :)

[ Szerkesztve ]

(#7010) ZozzHUN válasza cigam (#7008) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Hetfon kiprobalom ezt a pathpinget, koszonom

kozvetlen routerbe van dugva a gep, nincs kozte switch.

Mar azon filozom, hogy a router meg van hackelve es az okozza a gondot… mivel meg sokszor amikor belepnek ranezni akkor kozli h mar admin be van lepve.

lesz egy TPlink C6 is tesztelve hamarosan

[ Szerkesztve ]

(#7011) jeni válasza sepsi0 (#7009) üzenetére


jeni
félisten

Olyat keress amire rá van irva a Tp-link routerre a Mesh felírat.
Ezzel kivéded ,hogy véletlenül se vegyél oda nem valót

(#7012) woodworm válasza jeni (#7011) üzenetére


woodworm
veterán

Nem jó ötlet!
Tp-linkeknél a mesh nem működik routerek között, csak megfelelő jelismétlővel. Az ax73 esetén a onemesh extender a varázsszó.

(#7013) sepsi0 válasza jeni (#7011) üzenetére


sepsi0
őstag

Routerek között sajnos nem működik, ezért adtam el az AX20at...
Pedig azt hittem milyen jó lesz.

(#7012) woodworm
Akkor, ha jól értem csak ezek fognak működni?

[ Szerkesztve ]

(#7014) pirobika11


pirobika11
újonc

Sziasztok

TP link Archer EU C6 v.3.20 van nekem
Haladó--Hálózati beállítások----IPTV
tudja valaki ezt hogy kell kitölteni ?
Van egy lejátszó listám azt szeretném kipróbálni
Aki már kipróbálta kérem írjon hogy s mint kell

[ Szerkesztve ]

(#7015) snooze válasza sepsi0 (#7013) üzenetére


snooze
veterán

ax20 pedig benne van a listában..

GO Gunners!!!

(#7016) cigam válasza snooze (#7015) üzenetére


cigam
félisten

Melyik listában? A tp-link oldala szerint:
A Mesh Wi-Fi routerek közötti létrehozás jelenleg nem támogatott (hamarosan).

Vagyis az ax20 képes kezelni a onemesh eszközöket, de nem képes jelismétlőként működni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7017) snooze válasza cigam (#7016) üzenetére


snooze
veterán

akkor félreértettem a kolléga linkjét..archer c6 miért nincs benne?az is tudja a onemesh-t?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#7018) cigam válasza snooze (#7017) üzenetére


cigam
félisten

Benne van, csak rá kell bökni, hogy mindegyiket mutassa:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7019) jeni válasza woodworm (#7012) üzenetére


jeni
félisten

Erre nem is gondoltam,hogy házon belül se lesz jó

(#7020) sepsi0 válasza snooze (#7015) üzenetére


sepsi0
őstag

Azt szerettem volna, hogy az AX73-nak az AX20 legyen a Onemesh eszköze.
Anno Openwrt alatt lehetett ilyet.
Ugyan azt a wifi hálózatot sugározta tovább a másodlagos router, csak akkor nem volt ilyen fantázia neve.

Vissza kérdezve, akkor a RE315 Onemesh képes extender? :D
Látom jó lesz nekem. :R

Visszaolvasva lehet félreérthetően fogalmaztam,de woodworm értette, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#7021) pirobika11 válasza pirobika11 (#7014) üzenetére


pirobika11
újonc

Archer C6 EU v. 320 routernél melyik a legjobb wifi beállítás? Tudna segíteni valaki?

(#7022) cigam válasza pirobika11 (#7021) üzenetére


cigam
félisten

Van "a legjobb wifi beállítás"? Pontosan mit szeretnél?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7023) pirobika11 válasza cigam (#7022) üzenetére


pirobika11
újonc

Szia
Spécin beállítani !!
Nem tudom,van e valami olyan beállítás amiről nem tudok vagy még nem csináltam meg

(#7024) cigam válasza pirobika11 (#7023) üzenetére


cigam
félisten

Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.
A Wifi kapcsolaton keresztül hozza azt a sebességet ami az előfizetésedhez tartozik? pl. speedtest oldalon/applikáción keresztül mérve? (Ugye ez függ a készüléktől is, hogy egyáltalán képes-e arra a sebességre)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7025) pirobika11


pirobika11
újonc

igen hozza a sebességet !!! Akkor rendben van...Köszönöm hogy válaszoltál !

(#7026) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Érdekes problémába futottam bele.
A "konfig": modem (nem tudom a típusát) → router "A": TL-WR841ND → router "B" (nem tudom a típusát)
Évekig működött a fenti összeállítás, de péntek óta "nincs net".
A WR841-re belépve azt állítja, hogy "WAN port is unplugged" :F Pedig be van dugva. Ugyanezt a "nem bedugott" kábelt, ha a PC-be dugjuk, van net. Belső hálózat szintén van (látszik a NAS, lehet nyomtatni ...). Volt router reset, de az sem segített.
Nem akarom elhinni, hogy a router WAN portja megkotlott. Létezhet ez?
Más ötlet, hogy mit próbáljunk ki?

"Apró" gond, hogy tőlem több száz km-re van a probléma, így kb. vakon (csak a router emulátorát használva) próbáltam okosokat mondani a telefon másik felén lévő unokatesómnak.

(#7027) kpityu2 válasza <Adamsky> (#7026) üzenetére


kpityu2
őstag

Simán létezhet. Nem volt mostanában vihar? A csatlakozó forrasztás is megfáradhat. Kábelcsere is segíthet, lehet, hogy megfáradt kicsit a csatlakozó Nekem van egy Archer C50-em amin villámcsapás következtében meghalt a WAN és az egyik LAN. Igaz, ott a modem is kinyiffant. OpenWRT-t felrakva bekonfigoltam az egyik jó LAN-t WAN-nak és még dolgozott egy darabig. Esetleg cseréld fel a routereket ha tudod.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7028) <Adamsky> válasza kpityu2 (#7027) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Vett egy másik (ugyanilyen) router-t (mert az előző fel volt fúrva a falra, és nem akartak újabb lyukakat :) ), beállította, és minden OK:
Én voltam a f@**, hogy nem hittem a szememnek (miszerint tényleg megdöglött a WAN port). Azért érdekes, hogy a modem jobban bírta. :F
Mindenesetre köszi a segítséget :R

(#7029) mezis válasza <Adamsky> (#7028) üzenetére


mezis
nagyúr

Minden elromolhat. Nem kell ahhoz kívülről ingerelni.
Volt egy FuSi (Fujitsu Siemens) laptop, annak a ki/be kapcsolást végző IC-je hosszabban agonizált, majd elhunyt. Az IC lábain korrózió volt látható, de mintha nem a környezetéből, hanem belülről rágta volna valamilyen vegyszer.

mezis

(#7030) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Hogy tudom megnyitni egy olyan Archer C7 admin felületét, ami switchként lett beállítva?

Wifi lelőve, új fő routeren nem látszik mint client, amire emlékszem hogy beállítottam neki IP-t, arra nem tudom megnyitni böngészőből. :F

(Működésre jó egyébként, csak be kellene lépnem ellenőriznem valamit)

[ Szerkesztve ]

(#7031) kpityu2 válasza Chosen (#7030) üzenetére


kpityu2
őstag

A böngészős gépnek ugyanabban az IP tartományban kell lennie, hogy be tudj lépni.Kézzel állíts be a pécén egy fix IP-t ami a switch tartományába esik. Ezután már látnia kell a böngészőnek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7032) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! A DIGI tévés/netes routert szeretném olyanra lecserélni ami bírja is a gigabitet. Tudtok ajánlani valami olyat ami jó és olcsó is?

A játék az nem játék!

(#7033) Chosen válasza kpityu2 (#7031) üzenetére


Chosen
addikt

Elvileg ugyanabban a tartományban van, de akkor lehet rosszul állítottam be.

Emlékeim szerint így csináltam:
Új router tartomány: 192.168.X.1-250
C7 mint switch fix IP: 192.168.X.254(?)

De akkor így kellett volna mondjuk?
Új router tartomány: 192.168.X.1-250
C7 mint switch fix IP: 192.168.X+1.1

(#7034) kpityu2 válasza Chosen (#7033) üzenetére


kpityu2
őstag

Elvileg látnod kellene. A PC a routertől 192.168.X.1-250 között kap IP-t Ha az alhálózati maszk 255.255.255.0 akkor az utolsó csoportban bármi lehet az IP. Mivel általában otthon az ember az utolsó két csoportot használja, én szoktam, hogy a konfigolásra használt PC ahálózati maszkját 255.255.0.0-ra állítom és akkor mindent lát a 192.168.x.x tartományban.

Tedd fel az Advanced IP Scanner nevű progit, az átszkenneli neked a megadott IP tartományokat, hogy milyen eszközök vannak. https://www.advanced-ip-scanner.com/

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7035) cigam válasza Chosen (#7033) üzenetére


cigam
félisten

Ennyi idő alatt már nyomhattál volna neki egy esetet, és beállítod megint úgy, ahogy szeretnéd.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7036) Chosen válasza kpityu2 (#7034) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, megnézem azzal!

(#7037) Chosen válasza cigam (#7035) üzenetére


Chosen
addikt

Megfordult a fejemben, de szeretném megérteni hogy hogyan tudom megoldani, hogy ha legközelebb ilyen helyzet áll elő, akkor ne kelljen resetelni.

(#7038) cigam válasza Chosen (#7037) üzenetére


cigam
félisten

Dokumentálni kell. Nem bízni abban, hogy ezt úgysem felejtem el.
Mi a router, a wifi jelszava, hogy milyen tartományban működik a DHCP, hogy mi a WAN/LAN felöli IP címe,....
No és persze ha változtatsz valamit, azt egyből beleírni, módosítani a dokisban.
Plusz ha a gépeden x=0 a routeren meg x=1, akkor az ip scanner program sem fogja megtalálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7039) Chosen válasza kpityu2 (#7034) üzenetére


Chosen
addikt

Az advanced ip scannerrel meglett a C7 IP-je, 192.168.X.251 volt az. :R

Ennek ellenére nem tudtam elérni böngészőből, hiába volt ugyanabban a tartományban a PC és volt 255.255.252.0 az alhálózati maszk.

Ami segített, hogy kézzel átírtam az alapértelmezett átjárót gépen, hogy az ne az új router legyen (192.168.X.1), hanem a C7 saját IP-je (a 251-es). (Emellett pedig a gépet 254-re tettem, de annak nem hiszem, hogy volt köze hozzá.)

Így már sikerült elérni böngészőből a C7 admin felületét, szóval köszönöm a segítséget! :)

(#7040) Chosen válasza cigam (#7038) üzenetére


Chosen
addikt

Igen, ez előre egy jó megoldás. :)

(#7041) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Adott egy kisebb céges hálózat, első körben bekerült egy ER605 és egy EAP615 viszont egy funkciót nem találok Omada alatt. A lényeg az lenne, hogy 2 WAN van, viszont bizonyos munkaállomásoknak fixen az egyik WANon kéne lógnia, a többi mehet akár vegyesen is (banki műveletekhez kell a fix IP). A korábbi asus routernél egyszerűen a dualWANnál megadtam a routingnál az IPket és, hogy melyik WANra kerüljön, de itt ilyet nem találtam. Tudnátok segíteni, hogy hogy is kéne beállítani?

A másik probléma az er605-össel, hogy elég nehezen tudtam adoptálni, végül a router megelégelte, tégla lett. Vész üzemmódban legfrissítettem, utána standalone módban állítottam az ip/subnetet, utána adoptálta a controller. Majd rá egy órára megint adoptálni akarta és azóta is azt csinálja.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#7042) zz13zolika


zz13zolika
csendes tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hogy érdemes-e TP-LINK Archer AX55 vásárlásán gondolkodni.
A paraméterei szimpatikusak, az ára határeset, lenne dolga bőven, nas, tv, 4 telefon, tablet, laptop, netflix, ai mesh, bírni fogja? stabil ketyere?

Köszi előre is.

(#7043) cigam válasza zz13zolika (#7042) üzenetére


cigam
félisten

Ai mesh? Az nem az Asus féle megoldás? Szerintem nem keverhető a one mesh-el. Ha már megvannak az Asus cuccaid, akkor Asus routert vegyél mellé.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7044) zz13zolika válasza cigam (#7043) üzenetére


zz13zolika
csendes tag

Lehet, igen más szabványt használ a TP link, most ment tönkre az asus routerem, ezért is gondolkodom TP linkbe, csak nincs tapasztalatom a drágább - komolyabb modellekkel.

(#7045) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerősömnek kellene vennem routert + beüzemelmi az alábbi feladatokra:
Szokásos 0. körös routeres topicba kérdeztem, de konkrét választ nem kaptam, ezért inkább tőletek érdeklődöm:

Feladatok, amiket el kell látnia:
- Digis 1000/300-as net
- kb 50-60 nm (panel, beton válaszfalak kb 15cm-ek)
- max 5 eszköz csatlakozna (Laptop, 2 teló, 1 Tv és 1 tablet)
- Streamingre
- max 35k-40k és új legyen

A panellakás pontos paramétereit, illetve hogy hova fogja tenni pl: előszoba, nappali nem tudom, de gondolom ezek a routerek erre az 50-60 nm-re tökéletesen lefedik a lakást.

Ide izom router nem kell, mert a digis gigabitet nem akarja kihasználni, én az alábbi routereket néztem: Tp-Link Archer AX50/55 és most látom van AX53 is.
Összehasonlítás: AX50 vs AX55 vs AX53

Sok különbség nincs köztük, melyiket éri meg ilyen alapfeladatokra venni?
Ahogy nézem se proci, se ram se antennában nincs különbség, max 1-2 szolgáltatásban.

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7046) mezis válasza stigma (#7045) üzenetére


mezis
nagyúr

"...ezek a routerek erre az 50-60 nm-re tökéletesen lefedik a lakást..."

Igen. A szomszédokét is. Illetve a szomszédoké is lefedi, tökéletesen! [link]

Amit lehet UTP kábellel, a WiFi pedig 5GHz-es AP minden helyiségbe.

TV: Ha IPTV, akkor az IGMP képesség szükséges.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7047) sysrq válasza stigma (#7045) üzenetére


sysrq
őstag

Szia! Én AX53-at vettem, 500-as digim van, ha a lakás közepén lehet elhelyezni az 5GHz is szépen lefedi, a 2.4 simán. Nagyjából az amit leírtál plusz sonoff vezérlők és 0-24 NAS.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#7048) stigma válasza mezis (#7046) üzenetére


stigma
addikt

#7046 mezis: Köszi az infókat, énis mondtam neki, hogy minden olyan eszközt amit tud kábelezzen be.
A mondat 2. felén picit meglepődtem ,,AP minden helyiségbe" ,mert neki csak simán netezni kell, nem kell, hogy minden helységben 100%-os lefedés legyen, habér szerintem ilyen routert lefedi a lakást szerintem. (vagy majd kiderül) :R

#7047 sysrq : Köszi az infót és linket is. Igaz ő nem lesz új digis előfizető, mert a mostanit viszi tovább, de kb 32k körül láttam ilyen routert, szerintem ez lesz a befutó :R
Egyetlen apróság, amit nem említettem és egyenlőre nem fontos nekik, hogy AX53-on nincs USB port, ha jól látom, amire HDD-t lehetne kötni, de ezt ugye nem volt kitétel.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#7049) mezis válasza stigma (#7048) üzenetére


mezis
nagyúr

RT-AX53U aminek a vége U, azon van USB port.

mezis

(#7050) stigma válasza mezis (#7049) üzenetére


stigma
addikt

Igen , de az Asus :DDD , én most csak TP-Link márkákat soroltam fel.
Ismerősnek usb nélküli AX53 is jó kesz , mondtam neki bármelyik jó, csak a boltokban nézze a garit , ami változik: 12 vs 36 hónap

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.