Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Tarkov


Tarkov
csendes tag

Estét!

Valaki használ Gargoyle firmware-t Wr1043nd típusú routeron?
És ha igen akkor a 1.4.2 stable vagy a 1.5.1 experimental-t ?

Ezen kívül mik a tapasztalatok erről az fw-ről?

(#602) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
van egy tp-link TL-WR841ND típusu routerem. Gyári firmware van rajta és most szeretnék rá rakni másmilyet. Sokat hallotam ilyneeket hogy erősebb lesz a jel, meg stb... tudtok valamit állítani?

(#603) danilla


danilla
őstag

Sziasztok.

Segítsetek légyszíves.
Adott egy TP-Link TL-WR741ND ver4.3-as wifi router. Kábelen keresztül jön rajta a net rendesen, de ha wifi eszközzel szeretnék csatlakozni, nem tudok. Próbáltam már két laptoppal, három mobillal, de mindegyikkel ugyan az a helyzet. Elsőre sikerül fellépni, egy két percig megy is a net, de átunna bontódik a kapcsolat, és már nem lehet visszacsatlakozni. Firmware-t most frissítettem, de még így se jó. Milyen beállítással lehet gond?

üdv.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#604) danilla válasza danilla (#603) üzenetére


danilla
őstag

Nem akarom elkiabálni, de most meg jó, egyszerűen nem értem. Egyik pillanatról a másikra "megjavult".

https://twitch.tv/ddplayzone

(#605) krealon válasza smallmer (#602) üzenetére


krealon
veterán

A jel semmivel sem lesz erosebb, viszont tobb dolgot lehet allitani rajta, mint a gyari firmware-en.
Ha a kello turelem es hozzaertes nincs meg, akkor nem javaslom lecserelni a gyari firmware-t.
Egyeb esetekben
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TP-LINK_TL-WR841ND

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd

(#606) chros válasza Elar (#587) üzenetére


chros
őstag

@elar, kali: nemhogy felesleges 941nd-re dd-wrt-t rakni, hanem TILOS!!! Nem mindegyik flash chipet tamogatja a dd-wrt (mar nem emlekszem melyiket nem, a kinaban gyartottakat valszeg nem, neten ra lehet keresni), es igy nem tudsz majd menteni beallitasokat, es visszatolteni masik firmweare-t sem: azaz kuka lesz belole!!! Lasd hightower kollegank #590-es uzenetet .... :(

@hightower (#590): vissza lehet allitolag varazsolni az eredeti allapotot, de egyaltalan nem egyszeru: usb-s nokia telefon kabel kell hozza, nem akarmelyik (forrasztas), es rengeteg szoftveres pepecseles. Keress ra a neten (dd-wrt nokia cable), hatha lesz hozza kedved ...

(#607) danilla


danilla
őstag

A probléma ismételten fennáll, így kérnék ötletet mi lehet a bibi.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#608) PrinczA


PrinczA
őstag

TL-WR941N kijött, vagy legalábbis úgy néz ki kijött a TL-WR941ND_v2_v3_111202 firmware.
De sajna a gyári oldalról az én V3-hoz nem tölthető le, azaz a gyári oldalon nem található a file :(
Lehet hogy várnom kell 2012ig, hátha rendbe rakják :(

[ Szerkesztve ]

(#609) Mittu88


Mittu88
senior tag

sziasztok!

van egy TP-LINK TL-WR740N-es routerem és mivel gyakran szakadozik a net (amit kb 4-5 percnyi IP-címújítással rendbe lehet hozni), gondoltam firmware-t frissítek, de sehonnan nem tudok letölteni, gyári oldalt meg be se tölti.
Most mi van ezzel a TP-LINK-kel?
Firmware-t valaki tudna linkelni?
A jelenlegi 3.11.1 Build 100312 Rel.42991n
Hardware Version pedig: WR740N v1 00000000, ebből gondolom nem tudtok újat postázni :D

(#610) Claude Leon válasza Mittu88 (#609) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ezt találtam legfrissebbnek, de nem biztos, hogy a problémádra megoldást hoz, amennyit a bugfixekről írnak.
A letöltési oldalán a tied már fent sincs.

(#611) Mittu88 válasza Claude Leon (#610) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi szépen :R

(#612) Claude Leon válasza Mittu88 (#611) üzenetére


Claude Leon
senior tag

De legalább javult ettől valamit?

(#613) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok!

A GTS ADSL-nek kell valami speciális beállítás?

Mitől van az, hogy a 941ND-t közbeiktatva rettenetesen belassul a net, anélkül pedig működik tökéletesen.
Kipróbáltam fix IP-s ADSL-en, másik szolgáltatónál, ott működik tökéletesen.

Esetleg a modemmel lehet gond?

(#614) kali válasza akisbandi (#613) üzenetére


kali
legenda

a bandwidth control nem lett közben véletlenül bekapcsolva?
kábelezés rendben?

(#615) akisbandi válasza kali (#614) üzenetére


akisbandi
aktív tag

A bw control nem megy, kábel ugyanaz, mint ami a laptopba is megy ha közvetlenül van összekötve a modemmel.

(#616) kali válasza akisbandi (#615) üzenetére


kali
legenda

+1 kábel nem kerül be a router esetén?
modem -> notebook / modem -> router -> notebook
ellenben ha azzal is minden rendben, akkor a router beállításaiban kellene nézelődni...

[ Szerkesztve ]

(#617) Mittu88 válasza Claude Leon (#612) üzenetére


Mittu88
senior tag

még nem frissítettem, mert ma már semmi baja, csak leszedtem, hogyha megint... mindig akkor jut eszembe firmware-t frissíteni, amikor elmegy a net :D csak akkor nehézkes a letöltése :D
amúgy apám szerint átállították a tv csatorna sávokat is, szóval valószínűleg a szolgáltató balfaszkodott egy sort.

(#618) akisbandi válasza kali (#616) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Igen. Próbáltam router+wifi és router+kábel variációban is, az eredmény ugyanaz. Adtam neki új firmwaret, restore-t, talán segít neki. Csak itthon nem tudom kipróbálni.

(#619) Claude Leon válasza akisbandi (#618) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A PPPoE kapcsolatnál más tplinkesek is járnak igy, a demad time-t vedd 0-ra, vagy csekkold automatcra, hátha az segít.
Azt is jelezd, ha sikerült.

(#620) tplink


tplink
csendes tag

üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Van egy TP-LINK TL-WR741ND Ver:4.3 routerem.
firmware-t frissítettem _INNEN_
Szépen le is zajlottak az események, upgrade UTP-ről, reboot, factory default, majd elindult szépen.
A tplink oldalán lévő fw (amit feltettem) 2011.09.14 dátumozású, az eredetileg a roouteren lévő talán 2011.08.xx lehetett, tehát pár héttel korábbi.

Viszont furcsa jelenségek mutatkoznak:

- a wifi SSID-t mint hexa értéket "sugározza", tehát a gépen a wireless listán az ssid helyett ilyen látszik: 0xF2,0xB1,0x00,0x00,0x00....

- a netes böngészés közben oldalak nem jönnek be, vagy a CSS-t nem tölti le hozzá, pl a youtube CSS-nélkül töltődik be, ugyanúgy a facebook. Nem látok változást, ha az MTU értékével játszok (PPPoE netkapcsolat)

Az a gyanús, hogy az eredeti firmware olyan augusztus környéki lehet, az "új" meg pár héttel későbbi kiadás, gondoltam valami bugfix okán. Ennek ellenére pont így sikerült "használhatatlanná" tennem a routert.

Valakinek nincs 2011.09.14 előtti V4-es firmware-e. Gondolom korábban a tplink oldalán is ez lehetett fent, de most csak ezt az újat találom, a régebbieket nem lelem....

(#621) akisbandi válasza Claude Leon (#619) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Kipróbáltam így is, úgy is, de semmi javulás. Az MTU 1492-n van, a Datanet DNS-ei beállítva.

Próbáltam letölteni egy nagyobb fájlt, felfut 128 kB/s-ra, majd megáll, belassul és nem történik semmi. Ugyanez a speedtesten, felmegy 1 Mb-ig, majd vissza közel 0-ára, újra fel és a végén kidobja, hogy 0,36 Mb/s. Érthetetlen és használhatatlan. Próbáltam másik géppel, azzal is ez a helyzet.

Valami más ötlet esetleg?

(#622) Claude Leon válasza akisbandi (#621) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A logban írkálja a csatlakozást?
Ha nem, akkor nincs ötletem.
Esetleg kérdezd a router gondok topikban.

(#623) Balagex válasza Balagex (#543) üzenetére


Balagex
csendes tag

A korábban általam írt problémára a megoldást az jelentette, hogy a szolgáltató lecserélte a kb 6 éves szürke D-Link ADSL modemem egy új feketére. Egy leheletnyit még gyorsult is a net, de a fő hozadék az, hogy megszűnt a néha 3-6 percenként jelentkező szakadozás. :R
Nincs több LCP down :C
A router beállításain sem kellett változtatni, maradt az mtu 1480 default értéken, és a papi mágia üzenetek is eltűntek.
Mivel most stabilan menni látszik, nem fogom megint megpróbálni a legfrissebb firmware telepítést.

Uff, szólottam

(#624) akisbandi válasza Claude Leon (#622) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Hihetetlen, de a modem és a router tápját megcserélve tökéletesen működik.
Most már csak az a kérdés, hogy az új router tápja gyenge, vagy a régi 360R táp adta meg magát?

(#625) krealon válasza akisbandi (#624) üzenetére


krealon
veterán

Vagy mar eleve forditva volt bekotve ;]
Bocsi, ezt a magas labdat nem lehetett kihagyni.

(#626) akisbandi válasza krealon (#625) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Mekkora szerencse, hogy mindkettő 9V-os és azonos polaritású, mert amúgy lett volna csúnya világ.
De most hogyan lehetne megállapítani, hogy melyik fáradt el? Az új gyárilag, vagy a már használt.

(#627) Claude Leon válasza akisbandi (#626) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Én a régire tippelnék, de a modemben is gyanakodnék kondi púposságra, ha szétszeded.

u.i.: akkor sok más tp-linkes panaszosnak lehet hasonló modem.és.tápja-kondenzátor oka.
Nyilván az újabb cuccal nő a terhelés, mert rövidül a válaszidő, ettől ugyan a vonal sebessége nem lesz nagyobb, de a hardver tápéhsége ugrásszerűbb.

(#628) Sanyig4


Sanyig4
tag

Adott egy WR340DG router.

Az a gond, hogy ha a lakótársam elkezd töltögetni (lan), nekem szinte használhatatlan lesz a netem (Wifi).

Lehet erre valami beállítást csinálni a routeren? Hogy a sávszélesség mindig fele-fele arányban osztódjon?

(#629) krealon válasza Sanyig4 (#628) üzenetére


krealon
veterán

Tp-link router emulatorok

A fenti linken ki tudod probalni, hogy az egyes tipusok mit tudnak.
A TL-WR340GD ben nincs Bandwidth Control, igy nem tudod a savszelesseget szabalyozni.

A legkisebb (es nem veletlenul legolcsobb) TP-link ami mar tudja ezt, az a TL-WR740N.
Szerintem a TL-WR741ND -nel kisebbet venni egyszeruen penzkidobas.

(#630) fjani


fjani
tag

Sziasztok. Van egy TL-R402M routerem, és nem tudom életre kelteni.A szolgáltatóm Giganet, és az a gondom a routerrel hogy a beállításoknál mindent beírok ahogy kell, kiírja hogy gratulálunk minden ok, elkezd csatlakozni de nem sikerül.A régi lakóhelyemen ugyanez volt, valamit állítgattunk rajta és elindult, de most új helyre költöztem, a routert reseteltük újra konfigoltuk, de ugyanúgy nem tud csatlakozni.Bevittem a szolgáltatóhoz megnézték, ott simán csatlakozik a netre, de hazahozva nem tudom rábírni hogy felcsatlakozzon a netre.
Próbáltam firmware-t is frissiteni rajta de nem sikerült az sem.A router biztos jó mert a régi helyen 2 évig ment hibátlanul. Ha valaki tud segítsen, hogy mit kellene még tennem hogy működésre bírjam, köszönöm előre is.

(#631) Sanyig4 válasza krealon (#629) üzenetére


Sanyig4
tag

Az szuper!

Mert nekem pont egy TL-WR741ND van, a másik a lakótársamé.
Akkor így megoldom a saját routeremmel.

Köszönöm az infót!

(#632) akisbandi válasza Claude Leon (#627) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Mindenesetre köszi, akkor ezt is tudjuk, aztán az idő majd csak megoldja, valamelyik táp csak feladja végleg.

(#633) Smach


Smach
csendes tag

Sziasztok!

Van egy TP-link TD-W8920G-s modem+router kombóm. Szakadozott a netem, gondoltam egy firmware frissítés segíthet... Hát nem nyertem. A frissítés szépen megtörtént, viszont azóta nem tudok felcsatlakozni a netre. A beállítások megmaradtak, de miután nem tudtam csatlakozni, visszaállítottam a gyári beállításokat, majd újra beállítottam mindent. Sajnos ez sem oldotta meg a problémát. Mit tehetek ilyenkor? Vissza lehet valahogy állítani a gyári firmware-t?

Köszi a segítséget.

(#634) krealon válasza Smach (#633) üzenetére


krealon
veterán

Annex A-B beallitas jo?
A VPI es VCI ertekeket a szolgaltato tudja megadni.

http://www.tp-link.com/en/article/?id=197

[ Szerkesztve ]

(#635) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Hali!

TP-LINK TL-R460-as routerhez nem tudtok valami jó kis custom firmwaret?
Amit a hivatalos oldalról szedek az *****. Néha el megy az internet és csak router resinél jön vissza. Van amikor durván 64 kb/s-es lesz a net.

Köszi a helpet előre is!

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#636) krealon válasza ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ (#635) üzenetére


krealon
veterán

A System Tools -> Syslog mit ir szakadaskor?

Nem talaltam hozza alternativ firmware-t.
Gondolom azert, mert az 1MB-os flash-re meg a mini WRT-k sem fernek fel.

(#637) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Tegnap jött meg végre a 841nd-m, máig tudtam várni, hogy rápróbáljam az openwrt-t. Nem első firmware cserém, se tp-link-nél, se életemben, de ez már az első lépésektől baljós volt..
A lényeg, miszerint 30 perc küszködés után végre sikerült netet varázsolni rá, gondoltam végre feldobom a luci-t, na ezen megint agyaltam egy jó 3-4 ciginyi időt, bármit csináltam error-t dobott, gondoltam visszahúzom rá a gyári firmware-t és hagyom a csába. dropbox, wget, vissza is flesselte elvileg, aztán reboot és semmi. pár percre rá nyomtam neki egy hw reset-et, azóta a 2. led híján mindet villogtatja.
Valami ötletetek? Esetleg tapasztalat, hogy így letudom-e gariztatni? Vagy jtag útján újraéleszteni?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#638) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a WR-841ND routerben és hasonszőrű társaiban a Wifi lekapcsolható? Tehát ha csak általában a vezetékes részét akarom használni, és néha a Wifi-t is bekapcsolnám, akkor ez megtehető?

Köszönet!

(#639) krealon válasza yolan (#637) üzenetére


krealon
veterán

Ha soros porton meg elerheto az U-boot, akkor lehet de-brick-elni.

A 841-bol egy csomo HW verzio van. Nem lehetseges, hogy rossz verzioval probalkoztal?

(#640) yolan válasza krealon (#639) üzenetére


yolan
őstag

7.2-esem van, openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841nd-v7-squashfs-factory ezt próbáltam meg ráhúzni. jó is volt, telnettel ssh-val tudtam kapcsolódni, de nyűgös volt.
Most próbálom soros portal, de sajnos a lapomon nincs..

Szerk.: vagyis ugyebár van, csak magán az alaplapon tüskesor, ha ahhoz találnék kiosztást lenne némi esély. csak a tx, rx gnd lábak kellenek. a routeren pedig már megvannak.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#641) krealon válasza batagy (#638) üzenetére


krealon
veterán

Megteheto a WiFi kikapcsolasa az admin feluleten
Wireless -> Wireless Settings -> Enable Wireless Router Radio
Ha van pipa elotte, akkor megy a WiFi, ha nincs akkor nem.

Valoszinuleg minden atallitas utan router ujrainditas szukseges
System Tools -> Reboot

Alternativ firmware-ekkel idozitheto a vezeteknelkuli resz, illetve a QSS gombra felprogramozhato a kapcsolas.
Ehhez a mutethez viszont kell egy kis angol tudas, turelem, es nem art, ha legalabb a halozati alapfogalmakkal tisztaban vagyunk.

DD-WRT altal tamogatott HW verziok:
http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Info a v7.1-rol (HW ver:7.0)
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TP-LINK_TL-WR841ND

OpenWRT
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd

(#642) krealon válasza yolan (#640) üzenetére


krealon
veterán

Eszedbe ne jusson kozvetlenul osszekotni a PC soros portjaval.
A PC 12V-os jellszinttel dolgozik a router meg 3.3V-al.

Legegyszerubb egy kiszuperalt Nokia USB kabelbol csinalni soros port illesztest.

(#643) krealon válasza krealon (#642) üzenetére


krealon
veterán

Lejart a szerkesztes...

Itt egy kapcsolas a PC-hez illeszteshez.

A Nokia kabel, mint soros port illesztes:
http://buffalo.nas-central.org/index.php/Use_a_Nokia_Serial_Cable_on_an_ARM9_Linkstation

(#644) yolan


yolan
őstag

Igen, közben rájöttem, hogy az nem lenne egészséges.
Már itt is fekszik előttem egy nokia ca-53, már csak ehhez keresem a kiosztást, melyik szín micsoda.

Szerk.: Persze, hogy a ca-53 nem jó.. :W

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#645) batagy válasza krealon (#641) üzenetére


batagy
őstag

Szia krealon!

Úhh de jó, köszi az infókat!
Pont azért húzodoztam kicsit a TP-Link routertől, mert nincs rajta közvetlen WiFi lekapcsoló gomb. Edimax BR-6424N-en pl van külön WiFi lekapcsoló gomb.

De ha rá lehet hekkelni az OpenWRT-t vagy alternatív firmware-t és a QSS gombot át lehet állítani, hogy kapcsolja le a WiFi-t, az szuper jó lenne, pláne ha a gombnyomáskor nem kéne rebootolni az eszközt.

Hekkelés számomra nem lesz gond, van Linux tapasztalatom és hálózati alapfogalmakkal tisztában vagyok, viszont az OpenWRT-ben és hasonlókban még nem mélyedtem el eddig, sosem használtam. Ezért valóban rá kell majd szánnom az időt, kibogarászni.....

Túlbonyolítani viszont nem akarom.... torrent vagy egyéb extra funkciókat nem akarok a routerben, arra ott lesz a NAS-om. A fő kérdésem az, hogy egy ilyen alternatív firmware-rel a router beállítása és használata továbbra is egyszerű? Úgy értem, a gyári firmware-hez képest!

Kösz!

(#646) szabcsa26 válasza yolan (#644) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Lehet hogy hülyeség, de nem lenne egyszerűbb egy USB-RS232 átalakítót venni ilyen célokra? pl ilyet:
http://www.d-audio.hu/index.php?main_page=product_info&products_id=1243

(#647) yolan válasza szabcsa26 (#646) üzenetére


yolan
őstag

hogy ilyet vagy egy nokia adatkábelt barmolok szét, szvsz mindegy.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#648) mastertomi


mastertomi
csendes tag

TL-WR340GD tipusú rooterem van és az a problémám hogy nem küldi len a dyndns-re az új wan-os ip-imet az updater progit letöltöttem onnan és működik is csak nem mindig van bekapcsolva a gépem és kellene a friss ip dns-re a távoli ébresztés miatt kérlek segítsetek.

firmware-t frissítettem de a hiba fenn áll...

(#649) batagy válasza krealon (#641) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

Most látom, hogy a TL-WR841ND helyett már új modell van, a TL-WR842ND.
Ahogy látom, ezen már két gomb van, külön a WPS és külön a Wifi lekapcsolására, illetve a reset gomb. Illetve van rajta egy USB port is!!! :)

Ellenben a tápfelvétele többnek tűnik, TL-WR841ND-hez 9V-os 0.6A-ra adaptert adnak, a TL-WR842ND-hez 12V -os 1A-es adapter. Ha így veszem, akkor 5W-ról 12W-re növekszik a fogyasztás? Mondjuk az USB miatt megéri....

Vajon a DD-WRT és OpenWRT ezen is támogatva lesz?

Érdemesebb ezt venni, mint a 841-est?

(#650) krealon válasza batagy (#649) üzenetére


krealon
veterán

Mivel a TL-WR842ND alapvetoen ugyanaz a vas mint a TL-MR3420, csak 4MB helyett 8MB flash van benne, velemenyem szerint tamogatott lesz.
Ha igaz, hogy a gyari FW-ben lesz privat VPN, akkor FW csere nelkul is jo kis kutyu lehet.

De tuti megoldas, akkor lenne, ha 3G-t is tudna. (Tudom, telhetetlen vagyok.) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.