Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 09:58:43

LOGOUT.hu

TP-LINK routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) gxyb válasza Greenbook (#250) üzenetére


gxyb
aktív tag

Torrent nélkül elérhető, 255.255.255.255 természetesen be van állítva.

(#252) szabcsa26 válasza gxyb (#251) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Nem akadnak össze a portok? Szerintem állítsd át a router távoli elérési (Remote Managemnet) portját valami egyéni négyjegyű portra.

(#253) gxyb


gxyb
aktív tag

Azt nem hinném, hogy lenne mivel összeakadniuk...

(#254) szabcsa26 válasza gxyb (#253) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Úgy gondoltam, hogy a torrent és a router web portja akad össze.

(#255) gxyb válasza szabcsa26 (#254) üzenetére


gxyb
aktív tag

Igen, értem, hogy mire gondolsz.

(#256) gxyb válasza gxyb (#255) üzenetére


gxyb
aktív tag

Sajnos már torrent nélkül is előjött a probléma.
Este kikapcsoltam a gépet, gondoltam kipróbálom mi lesz reggel...
Felkeltem, bekapcsoltam, próbálom minden egyéb netforgalom nélkül de semmi.
Nem reagál sem neten, sem 192.168.1.1-en.
Kikapcsoltam, bekapcsoltam működik :(
Senkinek sem volt ilyen gondja?
Két hetes a routerem, mi lesz akkor két év múlva?

[ Szerkesztve ]

(#257) mák


mák
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Wr941ND routert és egy WN821NC adaptert a géphez, mert elegem van a kábelekből. Továbbá van még otthon 1 pc, ami vezetéken csatlakozik a routerhez és egy msi wind u100 aminek wifin kellene csatlakoznia a routerhez. Jah és van egy Galaxy3 ami szintén wifin kellene csatlakoznia.
-router beüzemelve működik
-adapter szintén /win7 op.rendszer/
- másik pc kábelen csatlakozik /xp op.rendszer/
-a laptopot nem tudom csatlakoztatni: miért?
-a galaxy sem csatlakozik: miért?

Esetleg tud valaki segíteni?

mákosnudli

(#258) Claude Leon válasza gxyb (#256) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ugyan 741-esem van, de a különbség nem óriási.

A napokban újítottam firmwaret, előzőleg valami 2009-es volt, minden gond nélkül.
Az újjal mindjárt fagyott néhány óra alatt, 2 ízben a konfigját is elfelejtette (az egyik alkalom a fagyás volt), igaz, hogy azóta megy de, kicsit lomhábbnak tűnik, torrenttel még nem próbáltam azóta, és kívülről sem adminisztrálom.
(már persze frissítéskor is panaszkodott a file méretére, mikor máskor, mint a frissítés végén, ahogy okéztam az üzenetet, bootolt is a disznó)
Esetleg böngészd át a patchlistát, és próbáld régebbi firmwarrel, ha engedi a frissítést korábbival is, hátha ott más hibákkal találkozol.

(#259) Claude Leon válasza mák (#257) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Próbáld azt a csatlakozást először kódolatlan, hátha úgy sem megy.
Beüzemeléskor belehallgattál az éterbe, hogy kevésbé zavart frekvenciát választhass?

(#260) kali válasza mák (#257) üzenetére


kali
legenda

- a wan kapcsolat típusa megfelelően beállítva?
- szükség esetén mac adress klónozva?
- wifi 11bgn mixed módban? (amennyiben a telcsi és a neti csak g módot ismer)
- noti/neti hardveresen és oprendszeresen ismeri azon módot és titkosítást, amit a routeren beállítottál? mert az xp sp2 esetén alapban például nem kezeli a wpa2 módot!
- a telcsit és a notit/netit próbáltad úgy, hogy előre létrehoztad a csatlakozási profilt?
- mac filter nincs bekapcsolva? amennyiben igen, úgy megfelelően konfigurálva?
- a dhcp ip tartománya elegendő ip cím kiosztására képes a beállítás szerint?

(#261) gxyb válasza Claude Leon (#258) üzenetére


gxyb
aktív tag

Visszavittem a boltba ahol vettem, vizsgálják a problémát...
Majd arra leszek kíváncsi mit találnak, ki hogy náluk mennyire jól működött...

(#262) mák válasza kali (#260) üzenetére


mák
tag

Köszönöm a segítséget Mindenkinek!

A mac filtering be volt kapcsolva, és rosszul konfigurálva.Javítva, teló működik a routerrel.

SP3 van fent, de megnézem a sima WPA titkosítást a WPA2 helyett.

A noti csak a b/g szabványt ismeri

mákosnudli

(#263) Slyr válasza mák (#262) üzenetére


Slyr
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy wifi router amin az internet meg van osztva.
Ehhez szeretnék egy wifi ethernet-es eszközzel csatlakozni.
Vettem egy TP-Link 901ND Access pointot, de félek attól, hogy ez erre nem jó.
(az egy darab lan kimeneten lévő PC-nek kellene a net:)
Van benne client mód, de hiába csatlakozom a routerhez, nem találom, hogy hol lehetne a wpa kulcsot megadni a csatlakozáshoz.

(Előtte egy Belkin ethernet bridge-t használtam, csak egy antennás és gyenge jelvételű.)

Bocs, pongyola írásért...

(#264) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Hello,

Az lenne a kérdésem,hogy jól tudom e azt,hogy a fizikai címet teszik be a routerbe ha valakit ki akarnak zárni egy közös internet használatból?
Abban az esetben ha tévednek,jó lenne ha valaki leírná pontosan mit is kell tennem az ügy érdekében és azt,hogy hogyan tudom megváltoztatni a fizikai címemet vagy azt ami alapján kizártak a mátrixból. :D
Köszönöm. :R

Moretimer

(#265) Firpo


Firpo
tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link WR841ND tipusú router. Elég gyakran megszakad a net valamiért, ezért azt gondoltam hogy elsőre frissítem a firmware-t. A TP-Link oldalán [link] 3 firmware frissítés is van. A kérdésem az lenne, hogy elég-e az utolsóval frissítenem vagy mindhármat szépen sorjában fel kell-e rakjam?

Ha esetleg van egyéb ötlet, hogy mit kéne csinálni hogy ne szakadjon a net akkor várom az ötleteket.

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#266) szabcsa26 válasza Firpo (#265) üzenetére


szabcsa26
csendes tag

Elég a legfrissebbet feltenned. Én resetelnék egy modemet is, valamint úgy állítsd be a routert hogy automatikusan connecteljen a netre ha van, ne várjon 15 percet meg ilyesmi.

(#267) Firpo válasza szabcsa26 (#266) üzenetére


Firpo
tag

Oké megpróbálom. Köszi

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#268) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Valaki erre esetleg?
Nyugi nem csináltam semmi rosszat,nem vagyok hacker csak hugom valami haverja megcsinálta a kariert a netünkön,és most nézek szétfelé mert fingom sincs ,hogy mi van,csak azt látom,hogy nem tudok kapcsolódni ő meg igen. :)
Help me pls!

Moretimer

(#269) nagyistv


nagyistv
csendes tag

Sziasztok!

Nekem van egy 841ND v5-ös router, erre tettem dd-wrt firmwaret, de sokszor fagyott, és szeretném visszaállítani a gyárit, de "upgrade failed" üzenettel leáll. A router működik továbbra is, de nem tudok frissíteni. 2 napja túrom a netet, sok infot nem találtam. A tftp-vel próbálkoztam volna, de nem volt egyértelmű hogyan is kell.
Tudnátok segíteni?
Köszi!

(#270) gban


gban
Közösségépítő

Lenne egy problémám, lehet hogy router gond, hátha valaki tudja hogy mi lehet az oka.
A router TL-R460 v4 (érdekes, firmware frissítés előtt v3 volt a hardver száma, és tuti a v3 linkre kattintottam, de a jelenség amúgy maradt a régi, nem ettől van biztosan).
A jelenség: egy idő után nem jönnek be a weboldalak, ipconfig /renew után helyreáll minden, de a folyamatban levő letöltés megszakad. IP címek nem változnak ekkor (3 gép van a routeren és egy Linksys WLAN router, típust mondok ha kell). Amikor nem jön be weboldal, a folyamatban levő letöltés nem szakad meg!
Ekkor más gépen van net, és a gépek is látják egymást, illetve a routerbe is be tudok lépni.
Avast egyik gépről eltávolítva, helyzet ugyanaz (hallottam, nethibát okozott a közelmúltban). De minden gépen előfordul, minden XP van, teljesen frissítve. Egyszer 5 perc után, egyszer 2 óra után.
Tudja valaki, mi okozhatja ezt? Mulder ügynököt nem érem el...
Amire gondoltam, hibakeresésileg, de nem tenném meg addig míg van remény hogy kiderüljön hogy mi az oka:
- Linksys a TP-Link helyett, bár ettől ódzkodom, din dns és egyéb nyalánkságok átvezetése miatt
- XP újrarak, hátha beragadt valami az avastból, és megtéveszt hogy leszedtem, nem fut, és mégis él a hiba
- router garoztatása, bár kétlem, hogy elhiszik, megtalálják a hibát
Még valami, firmware után visszatettem a beállításokat a config fájlból, de nem nyúltam bele régóta, és már 2-3 éve ugyanazzal a beállítással megy hibátlanul.
Minden ötletet, illetve kizárt hibaokot szívesen fogadok.

Postázást nem vállalok.

(#271) gban válasza gban (#270) üzenetére


gban
Közösségépítő

Úgy tűnik megoldódott, köszönöm.

Postázást nem vállalok.

(#272) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

1 kis segítséget szeretnék kérni router konfigurálásban. A típus: TP-LINK TL-R460
Olyat szeretnék, h távolról is elérjem ill. configolni tudjam ezt a routert akkor is, ha a távoli gép amihez a router csatlakozik ki van kapcsolva.
A Remote Management opciónál ugyebár be kell írnom a portszámot (8080) ill. a router WAN IP címét ... ami ha jól sejtem nem ez: kép
Jelen esetben az én WAN IP-m 82.131.242.216 ... de ADSL-ről lévén szó ez állandóan változik.
Tehát honnan tudom az IP-t, vagy mit állítsak és hol ahhoz, hogy a távoli routert elérjem?

Még 1 kérdés: ha ezt sikerül megfelelően configolni, akkor ezzel a routerrel lehet olyat, hogy távolról elindítsam és bejelentkezzek a távoli gépre anélkül h vkit meg kelljen kérni h a helyszínen kapcsolja be?? (emiatt kéne a router távoli elérése)

Köszi előre is! :R

(#273) sereeff


sereeff
aktív tag

Hello! van vkinek ötlete, hogy miért dobál le a wifi úgy 15-30 percenként? Nagyon bosszantó!

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#274) sereeff válasza sereeff (#273) üzenetére


sereeff
aktív tag

Jó már tudom! Köszi a segítséget! :-))))

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#275) Tommy7


Tommy7
tag

helló, az alábbi 2 router közül melyik a jobb, egy 15megás nethez kellene 4gépre
-TP-LINK TL-WR743ND
-TP-LINK TL-WR841N

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#276) Tosee válasza Tommy7 (#275) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

-TP-LINK TL-WR743ND
Ugyan az mint a WR741ND, csak tud access point ként is üzemelni! Liten N -es wifi max 150Mbps -os átvitel

-TP-LINK TL-WR841N
Teljes értékű N szabványos wifi max 300Mbps

Tehát ha szükség van a gyorsabb adatátvitelre vezeték nélkül, akkor a 841-est ajánlom, ha pedig csak netmegosztásra kell akkor ehhez a nethez elég a 743ND... Sőt ha az ap mód sem kell akkor a 741ND is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#277) Tommy7 válasza Tosee (#276) üzenetére


Tommy7
tag

Szóval akkor a gyorsabb wifi miatt jobb lenne a 841N. Ok, köszi szépen. :R

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#278) akijo


akijo
csendes tag

Hi ! Egy olyan kérdésem lenne hogy mit kell beállitanom ahoz hogy VAN -on keresztül is elérjem a rutert(tp-link 340gd elöre is koszi

(#279) Claude Leon válasza akijo (#278) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A saját, belső cuccaidat szeretnéd elérni, vagy direkt a routert konfigurálni?

(#280) akijo


akijo
csendes tag

Hi pontositok kicsit a 340gd kb 3 km-re van töle én nálam egy 543g van kép yagi van agymással szemben és végülis a kérdésre válaszolva a routert szeretném configurálni csak ha a vanba van bedugva a csati nem enged belépni azt hallottam hogy valahogy igy is bele lehet lépni de nem jöttem rá hogyan ,elöre is köszi a segítséget

(#281) GyureX


GyureX
tag

Tudna abban valaki segíteni, hogy a 841ND típusú routerből lehet még kapni valahol a négyzetes formájút?
Mert akárhova telefonáltam, mindenhol az ufo-s van.

(#282) Jarod1


Jarod1
addikt

hali van 1 tp link 642g wifi router, nem fogadja el az alap jelszót admin, nem írtam át több gépről is próbáltam resetet is nyomtam, ötlet, tippek mi lehet még vele?

(#283) Jarod1 válasza Jarod1 (#282) üzenetére


Jarod1
addikt

na megvan mi okozta, 1 másik tp linkes router backupját álítottam vissza ;]

(#284) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a sebességen kívül van-e valami érdemi különbség a WR74x és 84X -ek között? Pl erősebb hardver, torrenttűrés egyéb? 20/10es diginethez lenne, 1 gép kábellel meg 1 wifin csatlakozva, ezt gondolom még egy g-s router is ki tudná szolgálni, szóval érdemes a 800as szériát venni kicsit drágábban, vagy belül ugyanaz mint a 700as széria csak lassabb?

[ Szerkesztve ]

(#285) xakta válasza arnyekxxx (#284) üzenetére


xakta
tag

Én is ilyen routert készülök venni , engem is érdekelnek a válaszok, bár én szerintem az olcsóbbat veszem meg lévén ugyanilyen netem van . A kiszemelt áldozat :TL-WR741ND

[ Szerkesztve ]

(#286) kali válasza arnyekxxx (#284) üzenetére


kali
legenda

akár attól is függ(het), hogy melyik szériából melyik verziósról van szó, de jobb esetben;
tl-wr741nd; atheros ar7240 / cpu 400 mhz / flash 4 mb / ram 32 mb / wifi atheros ar9285
tl-wr841nd; atheros ar9132 / cpu 400 mhz / flash 4 mb / ram 32 mb / wifi atheros AR9001
látszatra ugyan nincs különbség a proci és a memória szempontjából, de a lényeg;
ar7240 proci; 8 kb i-cache / 32 kb d-cache
ar9132 proci; 64 kb i-cache / 32 kb d-cache
szóval proci és wifi szempontjából is jobb/erősebb hardveresen a tl-wr841nd!
wifi szempontjából; amennyiben mimo képes az ellenoldal, úgy pláne mutatkozik különbség a nagyobb testvér javára!
mondjuk 20/10 alá bőven elég a tl-wr741nd is, mondhatni csak extrém esetben mutatkozik a két router különbsége!
a g szabványos eszközök gyakorlati maximuma ~ 20 - 22 megabit/sec, de terheléses 20/10 folyamatos oda-vissza történő átvitele már nem egyszerű, főként ha torrentről van szó, oda már jobb router és ellenoldal tekintetében is n/lite-n eszköz!

[ Módosította: Barthezz2 ]

(#287) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Van egy TP-Link TL-WR542G routerem ami egyik napról a másikra megdöglött
A hiba a következő amikor bedugom a táp csatit akkor szinte az összes led a villágít:
világít a pwr,wan,1,2,3,4 port semmire nem reagál, sem a resetre, nem tudok belépni a beállításaiba, semmi.
Erre van valami megoldás vagy kuka az egész?
köszi

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#288) arnyekxxx válasza kali (#286) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi! A 841nd 1500 pénzzel drágább, ezek szerint jobb is egy kicsit a 741-nél, akkor a 8as lesz a választott. Torrent a kábeles gépen megy majd, a wifi csak sima netezgetős laptopot kell kiszolgáljon

(#289) Viperator


Viperator
őstag

Adott egy WR941ND router, megnéztem a firmware-t és a verziót. A router hardver verziója WR941N v2/v3, akkor melyiket érdemes letölteni? (friss firmware) V3-t? Alig nyitotta meg a tp-link a honlapját, akartam letölteni....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#290) kali válasza Viperator (#289) üzenetére


kali
legenda

tudom, hogy a router adminisztrációs felületén v2/v3 szerepel - és firmware szempontjából sincs kimondott különbség -, de attól még vagy v2 vagy v3 verziós a router, ezt a router dobozáról a legegyszerűbb kideríteni, ott szerepelni fog! a verziónak megfelelő firmware verziót húzd le, és a frissítést követően ne felejtsd el a gyári állapot visszaállítását, mielőtt újra konfigurálod a routert!

arnyekxxx; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#291) Claude Leon válasza kali (#286) üzenetére


Claude Leon
senior tag

a helyzet nem ennyire egyszerű, hol kap még v3-as 841-et?
(de hogy a 941 V4-be is már a gyengébbet teszik...)

u.i. kösz, ezt eddig sehol nem találtam, és elég lényeges különbség a 2 között.

[ Szerkesztve ]

(#292) kali válasza Claude Leon (#291) üzenetére


kali
legenda

ezért is kezdtem úgy, adott első mondattal a hozzászólást!
ellenben még mindig egyszerűbb a tl-wr841nd v3 beszerezése, mint a tl-wr941nd v3 - utóbbiból már tényleg nem találtam csak v4 verzióst - nekem tl-wr941nd v3 van, és kellett volna még néhány ismerősnek ilyen, de már sehol sem volt... :(((

(#293) underx


underx
csendes tag

Sziasztok!

Van egy# 150Mbps Wireless N Router
# TL-WR741ND -m. Minek a firmware verzio a hátulján ez: V1.9
Most a V1-el frissitettem de az adatlap a verzionál ezt irja : V1/V2.
Milyen firmwaret tehetek rá csak a V1-et vagy akár a V2 vagy V3-at?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#294) kali válasza underx (#293) üzenetére


kali
legenda

a v1.x az v1 kategória, tehát v1 verziós firmware kell rá, a v3 felhúzásával akár papírnehezéket is csinálhatsz a routeredből! ahogy nézem, a v1 és a v2 azonos keretre épül, azonos a firmware, mind a két letöltésnél azonos állomány szerepel!

[ Szerkesztve ]

(#295) underx válasza kali (#294) üzenetére


underx
csendes tag

Köszi!
Azt néztem én is hogy mind a két verzot egy napon adták ki ezért lehet hogy tényleg egyeznek.A V3-at akkor ki sem probálom. Pedig vannak abbol még ujabb firmwareok.
+1* köszi

(#296) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Még be sem írtam ide:
Ha a 741v1 gyári DHCP tartományt elállítom a 100-199-ről, erősen instabil lesz a legfrisebb firmmel.
Normális?!

(#297) chaval


chaval
tag

Üdv minden kedves fórumozónak!

Segítséget szeretnék kérni. Sávszélesség korlátot szeretnék IP címenként beállítani a routeremen. Próbálkoztam a firmware frissítéssel, de sajnos az sem hozta meg a várt eredményt. A router amiről szó lenne egy TP-link WR-641G V3-as cucc. Úgy néztem hogy V4-re van a QoS megoldás.
Van rá sansz hogy korlátozzak vagy felejtsem el ennél a routernél?
Fontos lenne, hogy ne szoftveres legyen, mert azok nem túl stabilak meg bármikor lelőhetőek!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:
Tamás

(#298) 78zolika válasza chaval (#297) üzenetére


78zolika
senior tag

Sziasztok !
Ilyen típusú TL-WR741ND
Frissítem a v2 verzióra. Kérdésem miket kell rajta beállítani , hogy mások ne tudják használni a hálózatomat ?? 2 laptop üzemelne vele
Ezer köszönet :R

(#299) C0d3r válasza 78zolika (#298) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

Router admin felületén Wireless menüpont -> Wireless Security -> WPA-PSK/WPA2-PSK kijelöl -> Version: WPA2-PSK
PSK Password-hoz pedig beírod a csatlakozáshoz használni kívánt jelszót, aminek minimum 8 karakterből kell állnia. Mentés után kérni fog egy router reboot-ot, OK, és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#300) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok
van egy tl-wr741nd-és ruterem és ki be villog a csillag led -na mármost azt olvastam hogy az vmi hiba lenne de tökéletesen muzsikál most ilyenkor nyugi van? vagy mi a tökimöki van

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.