Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) #57919488 válasza Nunder (#11300) üzenetére


#57919488
törölt tag

Há de ott van a főoldalon szép pirossal kiemelve :D

szerk:
GMG20-PJFEW-Y16HK :))

[ Szerkesztve ]

(#11302) Nunder válasza #57919488 (#11301) üzenetére


Nunder
őstag

Hopp és tényleg. Most láttam először ezt az oldalt, azt se tudom mi hogy működik még :) Köszönöm a segedelmet.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11303) Lidl válasza #57919488 (#11301) üzenetére


Lidl
senior tag

Hopp, ez nagy segítség volt. :R
Már meg is vásároltam a Heartfire-t :)
Csak 4 juró :)

Köszi a segítséget
Lidl

(#11304) Nunder válasza Lidl (#11303) üzenetére


Nunder
őstag

Szintén zenész, ma nem fogok semmi produktívat csinálni munka után :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11305) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Lehet sokszor körbejárt téma (előre is elnézést kérek, hogy kérdezem), de hogy az Istenbe lehet a ZENE hangerejét növelni? Mert egész egyszerűen hiába húzom fel maxra, a több hangsávot meg lejjebb, akkor is zavaróan hat, hogy a hangucc már fullon és éppen csak zsennyeg az egész.

A válaszokat előre is köszi! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#11306) LÁZ


LÁZ
addikt

A Dragonborn-ról tudunk vmi érdemi infót ?, elvileg mostanában kéne kijönnie..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11307) Lidl válasza Kareszovics (#11305) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez valami nagyon érdekes probléma.

Milyen gép? (PC, vagy konzol?)
Milyen hangkártya? 5.1-es hangrendszer, vagy sztereó?
Találkoztam már olyannal, hogy valamelyik tárbeli csatornára keverte rá a program a hangot, viszont csak sztereó volt bekötve, de a Win beállítása 5.1 (7.1) volt. Ezért "elvesznek" a hangok.

Nekem pont az a gondom, hogy zavaróan hangos a zene. Már kb. 20%-on van csak a hangerő, de így sem háttér zene.

Köszi
Lidl

(#11308) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik játszottak a Dawnguard-al. Ugyebár Jorus és én most írjuk a Fenenagy Felülmúlhatatlan Történelmi Összefoglalót a TES világáról :D Már elég jól állunk, a 3E legvégét javítgatom jelenleg.
Most az elderscrols.wikia -n belefutottam egy információba, miszerint a Dawnguard-ban, a Soltstheim szigetén mászkáló dunmer NPC-k emlegetik a Nerevarint (aki ugye a TES III Morrowind főszereplője) A Nerevarin TES III utáni sorsa eléggé kurta-furcsa; az Oblivionban annyit említenek róla, hogy elindult Akavirba egy katonai expedícióval, és azóta nem hallottak róla. Szóval tudnom kellene, hogy az NPC-k mit dumálnak róla, mert írásos feljegyzés nincs erről, viszont nekem nincs fenn a a Dawnguard. Szóval infót kérek!

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11309) #57919488 válasza GypsFulvus2 (#11308) üzenetére


#57919488
törölt tag

Az ügy érdekében meri vagy nem meri a szürke verziót feltenni? ;] :DDD

(#11310) Jorus válasza GypsFulvus2 (#11308) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez szentem nem a Dawnguard-ban van, hanem a Dragonborn-ban lesz. :) Illetve konzolon már elvileg van, de mivel errefelé nem terítik Steam-en, félek, hogy nem lesz róla sok infó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11311) genndy válasza GypsFulvus2 (#11308) üzenetére


genndy
addikt

Jorus jól írja, Dawnguardban nincs Soltstheim, azok a dunmerek a Dragonbornban beszélhetnek róla. Az meg majd csak jön PC-re.
Az infót azért majd megoldjuk amint kijön bárhol is PC-re, ne aggódj :D :B

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11312) MasterDeeJay válasza genndy (#11294) üzenetére

Köszi!

Unofficial Hearthfire Patch fent van, enélkül még durvább bugok lennének. A tervezőasztalos dolgot megpróbálom! Nincs mit veszítenem, már lassan millió pénzem van. Le fogom bontani az összeset, amúgy sem tetszik ez a mod.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11313) GypsFulvus2 válasza genndy (#11311) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Pitschába! Akkor valami kexboxos információ lehetett.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11314) Kareszovics válasza Lidl (#11307) üzenetére


Kareszovics
addikt

Üdv!

Sorban a válaszok:

- PC-s, eredeti a játékom
- az adatlapomon szereplő alaplapi hangkártyát használom
- 2.1-es hangrendszerem van.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#11315) genndy válasza Kareszovics (#11314) üzenetére


genndy
addikt

Ha van a hangkártyád beállításánál olyan, hogy 'Loudness Equalization', azt próbáld kikapcsolni. Vagy ha ki van, akkor be. Több helyen olvastam ezt.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11316) genndy válasza MasterDeeJay (#11312) üzenetére


genndy
addikt

Ja, közben rájöttem még egy ötletre, miért nem tudtad te leszedni a Heartfire-t rendesen: vele együtt le kell szedned az unoff patchet is! (hiszen az az alapmodra hivatkozik, ha az nincs, akkor összefossa magát és gyors ütemben fagy).
Amúgy mennie kell nélküle is, direkt most próbáltam ki, semmi baj nem volt a mentéssel, csak persze a betöltésnél szól hogy hiányzik valami. Viszont a feleségem (khrmm... illetve most férjem, mert csaj karit csináltam... szóval a házastársam :D ), meg a két gyerek eltűnt a házzal együtt. Szóval ha ő(ke)t meg akarod tartani, akkor HF uninstall előtt irányítsd át őket valamelyik vanilla házadba (illetve a gyerekek mindenképpen mennek a levesbe, mert a HF teszi be őket).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11317) Kareszovics válasza genndy (#11315) üzenetére


Kareszovics
addikt

Sajnos ez nem segített. :(

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#11318) MasterDeeJay válasza genndy (#11316) üzenetére

A Muiri már régen elhagyott, egyszerűen visszament a helyére és szóba sem áll velem. Ilyen gond így már nincs, szerintem féltékeny lett Serana-ra. :DDD
A gyerekek szó szerint mennek a levesbe, királyi vacsora lesz volkihar-ban. :DD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11319) genndy válasza Kareszovics (#11317) üzenetére


genndy
addikt

Alap dolog, de: hangkártya driver frissítés?
Illetve a játék első verziója kényes volt a hangminőség-beállításra, 44,1 kHz és 16bit kellett neki. Ezt is nézd meg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11320) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Egy érdekes járt a fejemben minap, elnéztem hogy milliárdnyi mod van kint mindenféle országtól, csak épp mi magyarok nem jeleskedünk moddolásban, leszámítva azt az egy szem assetet, amit anno csináltam. A multkori kooperációs kérdésemre is csak egyvalaki jelentkezett eddig.

Itt az előző ötlet, a könyvtáros koncepció, ami pl. kiváló lehetőség lenne egy kis csapatmunkához, netán páran kedvet kapnának a CK-záshoz is közben. Nem egy húdenagy projekt, vanilla cuccokból szépen összerakható, kezdő érdeklődőknek tanulókörre pont jó, ellenben érdekes és különleges ötlet. Én azt hiszem a napokban össze fogok rakni egy prototípust, aztán ha mást nem, bírálgassátok, beszállhattok ötletekkel javaslatokkal ha gondoljátok. Aki igy tesz, az kap creditet, a neve felkerül a release page-re természetesen. Ki mit szól hozzá?

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11321) Prosector válasza Varlaisaran (#11320) üzenetére


Prosector
addikt

Engem erdekelne,de abszolut nem ertek hozza.

Nagyon szeretnek kepben lenni a moddinggal,de azt sem tudom ,mi az az asset ,meg CK... :U

Jo lenne mast is tudni ,nem csak azt,hogy az enbseries.ini-ben az ambientocclusion-t atirom false-ra :DDD

(#11322) Lidl válasza Kareszovics (#11317) üzenetére


Lidl
senior tag

Most gyorsan ezt találtam (telefonnal, kádbol :) )
Link
Főleg az extended stereo-s részt nézd meg.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#11323) Lidl válasza Kareszovics (#11317) üzenetére


Lidl
senior tag

Itt írnak még egy-két ötletet:

GameSkyrim

Amúgy milyen a sound setup a windowsban? Ott is 2.1-nek van beállítva? Esetleg próbáld sima sztereóra (bár ezt tanácsolják a linkeken is :) )
Amúgy más programokban jók a hangok?

Sajnos többnyire linux-on van ilyen problémája az embereknek, ahogy látom.

Lidl

(#11324) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Mindenkinek aki érintett:

legfrissebb driver, illetve 16bit 44.1k-val egy fokkal hangosabb lett, de még így is eléggé oda kell verni a hangerőt.

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#11325) Lui04 válasza Kareszovics (#11324) üzenetére


Lui04
aktív tag

Ha a zene halk, ezt kell tenned:
Vezérlőpult -> hardver és hang -> hang, bejön a külön ablak. Ott kiválasztod a hangszórók nevű elemet, majd alól katt a tulajdonságokra. Ott rámész a kiemelés fülre és bepipálod a fiziológiai hangerő kiegyensúlyozása nevű cuccot (az utolsó, ha angol a win) és OK.
Arra figyelj, hogy ez átvariálja az összes kimenő hangot, tehát ha pl. zenehallgatás, stb. közben zavar, akkor csak a játékhoz kapcsold be.

(#11326) kiskornel


kiskornel
addikt

Ezt azoknak linkelem, akik virágbolt miatt nem olvassák a steam híreket :DDD : [link]

bár én a video-n nem sok változást vélek felfedezni...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11327) genndy


genndy
addikt

Február 5-én jön PC-re a Dragonborn (és PS3-ra is, oda a többi DLC-vel együtt).
Hír

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11328) LÁZ válasza genndy (#11327) üzenetére


LÁZ
addikt

erre voltam kiváncsi...köszi

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11329) Varlaisaran válasza kiskornel (#11326) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Lfszt sem érnek ezek a Extreme Super Hyper Distant SuperParasztvakítóHádé LOD Texture Enhancer... blabla szemetek. Eleve ki az az idióta aki reálisnak tartja azt az elvet hogy tűéles legyen minden akár 100km távolságra is?! És micsoda ratyi dumákat nyomnak "Skyrim’s stock textures, however, tend to get smudgy at extreme ranges, and that just won’t do for a warrior destined to save everyone and everything." Az már csak a vicc hogy semmit sem ér, csak ilyen éles szöszmöszös dorozmás "valami" látszik, legfeljebb "más" mint ami volt. Ez szerintem már ilyen pszichésen működő baromságok mint az "audiofilek" bohóckodásai ,vagy miért mos jobban x. mosópor. Ahelyett hogy feküdnének rá végre a normális fákra meg növényzetre, vízre, hamár a téma a "szép". Szerintem.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11330) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Sounds of Skyrim mod eltűnt? Olvastam, hogy vmi bug volt vele, és javítani fogják, de azóta semmi hír róla. :(

(#11331) Nunder


Nunder
őstag

Biztos, hogy rengeteget tárgyalt téma volt a fórumon (a keresés szerint is) de annyi eltérő véleményt olvasni, hogy inkább megkérdezem, hátha kapok egy kikristályosodott eredményt. A kérdésem annyi, hogy melyek azok a módszerek, amelyekkel a grafika megőrzése vagy kis mértékű romlása mellett FPS növekedést érhetünk el. Mielőtt kijött olvastam, hogy volt egy olyan nem hivatalos javítás, amit követeltek a játékosok, mert olyan látványos javulást hozott.

Ilyen és ehhez hasonló dolgokra lennék kíváncsi. Párat már próbáltam, de nem akarom szétbarmolni a játékot.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11332) whiteman0524 válasza Nunder (#11331) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Volt egy olyasmi mod vagy ini hack valóban ami gyorsított a játékon, de aztán a Bethesda az egyik későbbi patch-ben kiadott egy ahhoz hasonló nagy volumenű saját optimalizálást, ami szerintük még a mod-nál is nagyobb gyorsulást hozott.

[ Szerkesztve ]

(#11333) Malibutomi válasza Nunder (#11331) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

MSAA kikapcs, FXAA bekapcs, árnyék low

(#11334) genndy válasza Nunder (#11331) üzenetére


genndy
addikt

Azt aztán egy hivatalos patchel bele is tették a játékba (de már nem tudom mi volt a lényege :B ).
Tudtommal alapjátékra nem nagyon van módszer, azon kívül hogy a beállításoknál mindent minimumra állítasz, meg lehúzod a csúszkákat. Olyat még hallottam, hogy ablakban futtatva gyorsabb (és mod vagy program is van erre, amivel olyan, mintha teljes képernyőn futtatnád, de valójában keret nélküli ablakban megy), illetve a részecske-effektekkel, az árnyékokkal és a víztükröződéssel lehet játszani, mert ezek a leg-gépigényesebbek (de nem tudom ezekhez van-e mod, vagy iniből kell buzerálni, vagy hogy is megy).
Ha elég erős a géped, hogy pár szépítő modot is föltegyél, de nem akarod hogy azok megegyék a gépedet, arra is van néhány módszer, arra írhatok pár konkrétabb ötletet.
Nem tudom, a te esetedben melyik változatról van inkább szó.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11335) WonderCSabo válasza genndy (#11334) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha elég erős a géped, hogy pár szépítő modot is föltegyél, de nem akarod hogy azok megegyék a gépedet, arra is van néhány módszer, arra írhatok pár konkrétabb ötletet.

Ezek engem érdekelnének. :)

[ Szerkesztve ]

(#11336) csaba951 válasza Nunder (#11331) üzenetére


csaba951
veterán

The Elder Scrolls V: Skyrim Tweak Guide
Nagyon részletesen le van tesztelve, hogy melyik beállítás milyen hatással van a látványra és a sebességre. Rengeteg képernyőmentéssel, grafikonnal.

(#11337) kiskornel


kiskornel
addikt

Hát ezt nem gondoltam volna: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11338) Nunder válasza Malibutomi (#11333) üzenetére


Nunder
őstag

Hasonlóval kísérleteztem, most High textúrákkal fut a játék bőven 40 FPS felett az általad leírt módszerrel.

csaba951: Erre rálesek, köszönöm.

A többieknek köszönöm a megerősítést :R

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11339) #57919488 válasza kiskornel (#11337) üzenetére


#57919488
törölt tag

Háhh :DDD :C

(#11340) Kareszovics válasza kiskornel (#11337) üzenetére


Kareszovics
addikt

Bár nem szervesen ehhez kapcsolódik, de Oblivionba kellő Acrobatics Skill-el lehetett fergeteges magasságokból leugrani. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#11341) genndy válasza WonderCSabo (#11335) üzenetére


genndy
addikt

Két módszert tudok:
1. a modból nem a FULL, hanem csak a LITE változatot teszed fel (vagy ahogy elnevezték). Ekkor továbbra is szép marad, minimális különbség, de kevésbé eszi a gépet. Tipikus példa: 2K HD Texture Pack.
2. Felteszed a teljes méretű (FULL) textúracsomagokat mindenből ami kell, aztán ráeresztesz egy textúra-optimalizálót (mondjuk ezt: Optimizer Textures). Ez más fájlformátumra konvertál, jobb tömörítéssel csökkenti a fájlméretet, kiveszi a felesleges színcsatornákat, stb. Ha jól tudom, akkor ez még a gyári normál csomagba is bele tud nyúlni, és optimalizálni (bár akkor talán már érdemes a HD DLC-re ráereszteni). Arra számíts, hogy a folyamat elég idő-és tárhelyigényes.
Én ezt a két módszert tudom. Esetleg elképzelhető a kettő keverése is (tehát a LITE pakkok optimalizálása), de szerintem ott már észrevehető lenne a romlás.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11342) WonderCSabo válasza genndy (#11341) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi! Az első módszer teljsesen logikusnak hangzik, de egyelőre nem csökkenteném a minőséget, a másodikat viszont kipróbálom. Ha kész jelentkezem!

(#11343) Varlaisaran válasza WonderCSabo (#11342) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Nem kell aggódni, a minőség nem fog csökkenni textura optimalizációval. Amit csinál az tulajdonképp a DXT tömörítés variálása, illetve az alpha (áttetszőség) csatorna leválasztása azokról a texturákról ahová nem indokolt (tehát ami nem áttetsző egyébként sem). Az alpha csatorna leválasztása hozza a legjobb eredményt, csökkenti a file méretet és FPS növekedést hoz annak függvényében, hogy az adott textúra egy adott pillanatban hány alkalommal kerül renderelésre.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11344) WonderCSabo válasza Varlaisaran (#11343) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amint írtam, a textúra optimalizációt lefuttatom, értem, hogy nem fog a minőség romlani (bár a readmeben azt írja, hogy romolhat, de nem észrevehetően). Ami miatt tényleg romlik, az a javasolt 1-es pont, hogy minden modból LITE verziót használni FULL helyett. Na ezt nem szeretném egyelőre.

(#11345) Varlaisaran válasza WonderCSabo (#11344) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Sorry, én értettem félre akkor a problémát:)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11346) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Nekem a főmenü zenéje le van cserélve a "Malukah" féle dalra...szeretnék egy másikat (konkrétan a Sovngarde-ot) helyette. A főcímzene XVM kiterjesztésű, milyen progival lehetne ilyet konvertálni? (a Sovngarde FLAC-ben van jelenleg.)

Google most nem képes csodákra, nagyon kevés infó van erről a zenei formátumról, mintahogyan még konvertáló progit sem találok. Vkinek ötlete?

(#11347) Skyhunter válasza Skyhunter (#11346) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Közben meglett, Skyrim Nexuson van fent direkt erre a célra készült Audio Converter, mindjárt kiderül, jó lesz-e.

[link]

(#11348) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Üdv! Hogyan tudnám optimalizálni a gépemhez ezt a modpackot? 4 gb rendszermemória kevés a külterekhez!
A datába másoltam mindent és sokkal szebb a játék! Élsimitás nélkül is másodperces kihagyások vannak!
[link]

(#11349) WonderCSabo válasza ->Raizen<- (#11348) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ennek semmi köze az élsimításhoz. Egyszerűen az új cellák betöltése olyan sok időd vesz igénybe, hogy leáll a játék. Hogyan optimalizálhatod a gépedhez? Inkább a kérdés az, a gépedet hogyan optimalizálhatod a pakkhoz...

(#11350) Malibutomi válasza ->Raizen<- (#11348) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

+4gb ram, esetleg a könyvtár ssd-re helyezése.
Vagy lehet jobbat is ki tudsz hozni, ha magadnak szeded össze a modokat ilyen minden bele helyett.
Az enyém is szét van modolva mégis 60fps-el fut.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.