Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) WonderCSabo válasza karis (#11548) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az elején még nagyon nehéz kinyírni őket, level 50-el pár kardcsapás. Fejlődj, és kerüld el a nehéz ellenfeleket, mert egyelőre esélytelen vagy ellenük. De egyébként egy db. trollt azért ki lehet nyírni ha ügyes vagy, pl. íjjal.

(#11552) #57919488 válasza WonderCSabo (#11551) üzenetére


#57919488
törölt tag

Vagy Fire spell mert azt nem szeretik :)

(#11553) szabod válasza #57919488 (#11552) üzenetére


szabod
senior tag

5-ös szinten előbb fogy el a magickája, mint hogy érdemi sebzést vinne be a trollnak.

(#11554) Lidl


Lidl
senior tag

Vagy kisérővel mész (pl. Lydia) és amíg a troll Őt csapkodja, te is csapkodod.
Ez később is beválik.

Pont ma hajnalban akadtam össze 3db barlangi macival. Bár 32. szinten vagyok egyel is meggyűlt a bajom, a másik 2 meg Lydiával foglalkozott.

Amúgy azt tudja valaki, hogy a %-os enchantmentek (pl. 40% mana regen) összeadódnak-e vagy mindig a legmagasabb számít?
Pl. 40% egy gyűrűből és 100% egy maszkból? Akkor ez most 100% vagy 140%?

Köszi
Lidl

(#11555) genndy válasza Lidl (#11554) üzenetére


genndy
addikt

Én úgy tudom összeadódnak.
De egyszerű, próbáld ki, ha van különbség, látványos lesz a csík sebességében.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11556) Lidl válasza genndy (#11555) üzenetére


Lidl
senior tag

Ja, erre nem is gondoltam, mert azt hittem nem annyira látványos az a 40%.
Na, majd este kipróbálom.

Köszi
Lidl

(#11557) kiskornel válasza Lidl (#11554) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha az inventory magic részét megnyitod, van egy olyan rész, ahol felsorolja, hogy milyen effektek vannak épp érvényben. Tehát összeadódnak.
Van, ami nem adódik össze, pl ha ugyanolyan potionból kettőt iszol. De az enchantmentek azok összeadódnak, külön tételként szerepelnek az effektek közt.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11558) karis


karis
tag

Még egy olyan kérdésem volna, hogy melyik gombbal tudok olyan "sárkány sprintet" nyomni :D

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#11559) Lidl válasza kiskornel (#11557) üzenetére


Lidl
senior tag

Valóban, igazad van. Mivel két tárgyból van a két enchantment, ezért így tényleg össze kell, hogy adódjanak.
Király.

Köszi
Lidl

(#11560) Lidl válasza karis (#11558) üzenetére


Lidl
senior tag

Mármint a Whirlwind Sprint-re gondolsz?
Az egy shout. Ha már ismered (megtanultad High Hrotgarh-ban) akkor ki kell jelölni, hogy azt fogod használni (Powers alatt, vagy Favorites menüben) és a beállított gombbal, amivel a Powereket használod, tudsz "futni")
De tulajdonképpen ez inkább egy vízszintes ugrás, mert bizonyos távolságra "elugrassz" előre.
Ha valami az utadba áll, akkor ott megakadsz. És felfelé nem tudsz vele közlekedni, lefelé viszont igen, a gravitáció miatt.

Ha másra gondolsz, akkor az engem is érdekelne :D

Lidl

(#11561) genndy válasza Lidl (#11560) üzenetére


genndy
addikt

Ez tökéletes válasz, csak maga a gomb maradt ki... :DDD

karis : alapértelmezetten Y. Figyelj légyszi, hogy mit beszélnek hozzád, meg mi jelenik meg a képernyőn amikor ilyen oktatáson vagy, mert minden ott van, csak el kell olvasni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11562) Lidl válasza genndy (#11561) üzenetére


Lidl
senior tag

Ja, valóban :D
De szándékos volt :) mivel arra állítja amire akarja. Persze az alapértelmezettet oda is írhattam volna :B

(#11563) karis válasza Lidl (#11560) üzenetére


karis
tag

Erre gondoltam pontosan, köszi :D

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#11564) Xerxész


Xerxész
őstag

Én is újratelepítettem szinte mindent most.
Az újrahúzás után a BOSS nem ismer fel szinte semmit...ilyen probléma másnál is van?

(#11565) karis


karis
tag

Ha vettem egy lovat, és nem kívánom használni akkor hova tehetem, ahol később megtalálom mint sajátom? Ha szükségem lenne rá akkor oda lehet hívni vagy valami?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#11566) #57919488 válasza karis (#11565) üzenetére


#57919488
törölt tag

Na nekem ezért kellene egy idézhető hátas :D

(#11567) genndy válasza karis (#11565) üzenetére


genndy
addikt

Nem nagyon lehet letenni, gyorsutazásnál megy veled. Bár lehet hogy ha istállóba teszed le, akkor nem? :F Ezt sose próbáltam, nem nagyon lovacskázok, mindig megölik szegényt.
Nem lehet odahívni, emlékezned kell hol hagytad (illeteve gyorsutazz, és akkor megy veled).

K_mester : SPOILER!!
Dawnguardban van küldetés (a Soul Cairn-ben), aminek a végén kapsz egy idézhető lovat.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11568) WonderCSabo válasza #57919488 (#11566) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Convenient Horses moddal füttyel lehet hívni a lovat.

(#11569) karis válasza WonderCSabo (#11568) üzenetére


karis
tag

Ezt hol lehet megtanulni?

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#11570) WonderCSabo válasza karis (#11569) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondom moddal. Fel kell telepíteni egy kiegészítést a játékhoz.

(#11571) kiskornel válasza #57919488 (#11566) üzenetére


kiskornel
addikt

Én a Steamről szedtem le a whistle mod-ot. Abban is füttyentesz és előkerül a ló.[link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11572) bartucc


bartucc
addikt

Olyan kérdésem lenne, tud-e valaki konzolparancsot arra, hogy az egy tech tree-re pakolt skillpontokat újra feloszthatóvá tehessem? Elég sokat pakoltam destructionra, de arra kellett rájönnöm, így nagyon nem tudom a kétkezes és az íjjász skilleket kimaxolni, és inkább egy-két skill pont kivételével a többit az utóbbi kettőre használnám el. Vagyis azt a parancsot keresem, ami a destruction tech tree-ről leveszi az ott elhasznált skill pontokat, és újra eloszthatóvá teszi őket. Létezik ilyen? :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11573) genndy válasza bartucc (#11572) üzenetére


genndy
addikt

Van ilyen:
player.removeperk <perk ID>

De így nem kapod vissza a pontot, csak eltávolítja a skillt. Úgyhogy kelleni fog ez is:
player.addperk <perk ID>

Skillfák, innen tudod kinézni az ID-ket:
Destruction
Two-handed
Archery

Vagy megvárod a február 5-én érkező Dragonborn DLC-t, mert abban sárkánylélek felhasználásával újra el lehet osztani a pontokat (egy lélek/egy skillpont lesz ha minden igaz).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11574) Blizz


Blizz
őstag

Thalmoros embassy (remélem jól írtam le) küldetést csinálom éppenséggel,viszont szerintem bugos.. azért mert miután eltereltem a figyelmet bejutottunk a hátsó ajtón,mondja hogy szedjem ki a cuccomat a ládából,de a láda alapból empty-t ír... Ez bug vagy wtf? Xboxon játszok,nincs live előfizetésem, így esélyem sincs patch letöltésére.. Csak próbáljak simán elsunnyogni az őrök mellett? Mit ajánlotok? Esetleg vigyem vissza a játékot az 576-ba?

[ Szerkesztve ]

No mistakes, just happy little accidents

(#11575) #57919488


#57919488
törölt tag

Köszi mindekinek az ötleteket a hátas idézéshez :R

A kiegészítőkben lesz olyan változás, hogy kicsit új sötétebb spellek?

(#11576) genndy válasza Blizz (#11574) üzenetére


genndy
addikt

Nem a játékban van a hiba, ez nem bug.
Tölts vissza egy olyan állást, amikor még a fogadóban vagy az elffel. Akkor még oda tudsz neki adni cuccokat, amit becsempész (ezt nyomatékosan el is mondja). Az lesz a ládában. Ha nem adtál oda neki semmit, vagy nincs már mentett állásod, akkor kisgatyában kell megoldanod.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11577) Blizz válasza genndy (#11576) üzenetére


Blizz
őstag

Shieldemet és az axeomat odaadtam neki,többi rajtam volt. Nincs több mentett állásom ,mert csak egy 256mbos memóriám van. Arcade xbox..fehér 5éves :D 15mb szabad hely van rajta,igy ha mentek az előtte lévőt törlöm.

No mistakes, just happy little accidents

(#11578) #57919488 válasza Blizz (#11574) üzenetére


#57919488
törölt tag

576-ba? Ez nem olyan dolog amivel tudnak foglalkozni.

(#11579) C4mp3r válasza Blizz (#11574) üzenetére


C4mp3r
addikt

en is igy jartam, de puszta kezzel is meg lehet oldani, igaz kicsit sokat haltam. probalj meg valahogy kinyirni egy ort es elvenni a cuccait. eleg magas sneak-el meg siman el is osonhatsz mellettuk

(#11580) Blizz válasza #57919488 (#11578) üzenetére


Blizz
őstag

Már tudom,hogy nem bug,úgyhogy teljesen mind1.

No mistakes, just happy little accidents

(#11581) kiskornel válasza Blizz (#11574) üzenetére


kiskornel
addikt

Csináld tovább. Nekem valamiért rémlik, hogy a végén a csajnak a rejtekajtaja mögött felveheted a cuccaidat. De legegyszerűbb az lett volna, ha nem viszel magaddal semmit, hanem a küldetés előtt lepakolsz valahova.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11582) Blizz válasza C4mp3r (#11579) üzenetére


Blizz
őstag

Oks,megpróbálom.

kiskornel: igen ott van,csak alapból empty-t írt nekem. Mindegy megoldom valahogy. Hát nem gondoltam volna,hogyha odaadom a cuccomat (shield,axe) akkor azt nem kaphatom vissza.. Meg páncélomat le se vettem.

No mistakes, just happy little accidents

(#11583) bartucc válasza genndy (#11573) üzenetére


bartucc
addikt

Köszi! Így sikerült konzollal megoldani, jó móka volt a varázslás, de ha a varázslást erősítő cuccokat hordom, akkor kb. felesleges a kard és az íjj, pedig jól tudnak jönni, nem beszélve utóbbi lopakodással való kombinálásával ;]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#11584) #57919488


#57919488
törölt tag

Most nézem, hogy a Skyrim csak 30 Euró a Steam-en :Y
Eddig csak a DLC-ket néztem de ebből már egy 66-75% akció is nagyon üt majd :C

(#11585) C4mp3r válasza #57919488 (#11584) üzenetére


C4mp3r
addikt

csak 30 euro? az meg igy is kb 9k. boltban 7k a dobozos. persze ha raknak ra egy 50% os salet akkor mar jobb, ez vonatkozik a dlc-kre is. 75%ot szerintem nem fog kapni egy ideig, max 50-et, esetleg summer sales alkalmabol

(#11586) #57919488 válasza C4mp3r (#11585) üzenetére


#57919488
törölt tag

Hát nem ennyi volt az átlag kezdeti digitális ára ;)
És 50 vagy 30 Euróról csinálnak egy akciót az se mindegy :))

[ Szerkesztve ]

(#11587) daneel92


daneel92
tag

hali!
tudtok mondani olyan modot, ahol valogathatok profilok kozul a jatekban? pl h ket karaktert akarok csinalni egyszerre, de eredetivel ugyebar nem lehet, mert ramenti egyikre a masikat. elore is koszi!

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11588) Jorus válasza daneel92 (#11587) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem menti rá, a lényeg, hogy nem quicksave-vel ments.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11589) kiskornel válasza daneel92 (#11587) üzenetére


kiskornel
addikt

??? De hát arra mentesz rá, amire csak akarsz. Sőt, ha lekéred a konzolt, és "save egyik" és "save másik" paranccsal ilyen néven is le lehet nevezni.
Autosave igaz ráment a saját fájljaira, de ki használ csak autosave-t? :F

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11590) daneel92 válasza kiskornel (#11589) üzenetére


daneel92
tag

tudom, de azzal a modszerrel amit leirtam, megis joval kenyelmesebb es atlathatobb lenne,nem? foleg ha ugy dontok mondjuk hogy minden fajjal kezdek egy ujat

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11591) Jorus válasza daneel92 (#11590) üzenetére


Jorus
nagyúr

Savegame Manager.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11592) kiskornel válasza daneel92 (#11590) üzenetére


kiskornel
addikt

Mondjuk eltérők a szokások... de most tényleg azon vitatkozunk, hogy egy másik savegame-t kell betölteni?

Én pl. minden barlang előtt felülírom az előtte nevű savegame-t, mondván, hogy a játék korai fázisában vannak olyan helyek, amit sehogy se tudsz megoldani. Pl. lvl10 alatt bemész egy barlangba, és két medve támad rád. Hát ott hiába van Lydia, vagy akárki, halott vagy. Azok a veszélyes helyek, ahonnan nem tudsz visszatérni a bejárathoz, csak ha már teljesítetted a küldetést.

Ilyen mod-ot nem ismerek. Akkor már inkább valami bat fájlt csinálnék, és az a beállítások könyvtárakat cserélgetné ki (nevezné át). Igaz, akkor a játék indítása előtt kell döntened arról, melyik karakterrel akarsz épp menni.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11593) genndy válasza daneel92 (#11587) üzenetére


genndy
addikt

Természetesen van ilyen mod:
Profile Manager 1
Profile Manager 2
Profile Manager 3
Profile Manager 4
Válogass, próbáld ki melyik jön be jobban.

szerk: Jorusé is jó.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11594) Lenry


Lenry
félisten

lehet hogy nem mondok újat, de észrevettétek, hogy a mi régiónkban is elérhetővé vált Steamen a Skyrim és minden DLC-je?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11595) #57919488 válasza Lenry (#11594) üzenetére


#57919488
törölt tag

Aha :K
Most van értelme várni az akciókat :P

(#11596) genndy


genndy
addikt

Lore-mesterek! meg mindenki aki értette...:
Éppen a Tolvajcéh küldetéseit fejeztem be, de egy dolog nem világos. Ha valaki tud benne segíteni, megköszönném:

SPOILER!!!
Miért kellett Mercer Freynek a Eye of the Falmer? Mit akart vele? Beszélgettem a résztvevőkkel, minden lehetőséget végigkérdeztem, de ez nem derült ki számomra. Lehet hogy valamit olvasni is kellett volna, hát az kimaradt. Együtt kellett volna használni a kulccsal? Vagy mi az összefügés? Wikit megnéztem, de nem találtam meg hogy erről írt volna.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11597) KubanitoS válasza genndy (#11596) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nem kell túlbonyolítani szerintem. A szemek darabja 5000 arany, a kincseskamra amúgy is üres volt már.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11598) genndy válasza KubanitoS (#11597) üzenetére


genndy
addikt

Ja, az amit ő fosztott ki. Meg mestertolvaj, összelopkodta volna máshonnan. Úgyhogy pénze volt, az tuti. Valami okból kellett neki pont az.
EEEE! Rossz válasz. Következő versenyző. :DDD
Azért kösz :)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11599) Lenry válasza genndy (#11598) üzenetére


Lenry
félisten

presztízs

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11600) KubanitoS válasza genndy (#11598) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tudom, hogy ő maga fosztotta ki, pont azért írtam. Mivel a kincstár üres volt, más értékes cucc után kellett néznie. Gondolod egy efféle nagyravágyó tolvaj majd megelégszik házak kifosztásával? Szerinted hány házat kellett volna kirabolnia ahhoz, hogy a lopott cuccok értéke akár csak megközelítse a szemek értékét?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.