Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11051) Lidl válasza Malibutomi (#11049) üzenetére


Lidl
senior tag

És hogy megy ezekkel a modokkal a gépeden?

Továbbá Te nem tapasztaltál a fenyőágak végén zöldes csillogást? Zavaróan rikító zöld, de ha közelebb megyek és megnézem, akkor a nagyomm részletesség miatt (jobban látom a tűleveleket) már nem zavaró, akkor folyamatosabb a szín átmenet a sötétebb részek és aeközött a világos között.
De távolról olyan, mintha karácsonyfa lenne :D

Amúgy Prospector ENB-jét használom, csak egy picit belepiszkáltam (ha nem probléma) Egy picit erősek voltak a színek, ezért visszavettem :) . De a többi beállítás nagyon király.

Lidl

(#11052) Lidl


Lidl
senior tag

Bocsi, Prosector ENB-jét (nem Prospector).
Csak kicsúsztam a szerkesztésből.

Lidl

(#11053) Malibutomi válasza Lidl (#11051) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Teljesen jól fut, persze ez mindenkinek relatív. :)
Ha hirtelen kell sok texturát kirakni, akkor kicsit beesik az fps, de nem vészes. Meg annyira nem is nézem, ez nem FPS, nem kell annyira hasítson, viszont legyen szép ahogy barangolok :)

Xerxész
Hát amelyikből van.

(#11054) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Kérdés, a skyrim mappát vajon át tudom helyezni, vagy újra kell installálni?

(#11055) genndy válasza Malibutomi (#11054) üzenetére


genndy
addikt

Át tudod helyezni, a játékot nem zavarja, csak kérdés mit szól ehhez a Steam.
Miért, hová akarnád rakni?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11056) Malibutomi válasza genndy (#11055) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát gondoltam átrakom az ssd-re, bár steam meg minden más játék is a nagy vinyón van, pont hogy ne terheljem az ssd-t. De végülis olyan sok helyet nem foglal a skyrim, és gyorsabb lenne a sok textura miatt.
Keresgélek épp a neten, és van aki megmókolta: [link]

Na még gondolkodom rajta, nem akarom elrontani :)

[ Szerkesztve ]

(#11057) Lidl válasza Malibutomi (#11056) üzenetére


Lidl
senior tag

Ha jól láttam a Steamnek lehet csinálni minden meghajtón egy steam könytárat. Majd amikor telepíted a programokat ki lehet választani, hogy melyik meghajtóra akarod.
De sajna a C:-n alapból a Program Files-ban van, és szerintem nem lehet még egy könytvárat a C:-n létrehozni neki.
Viszont, ha egy másik partícióra tennéd át, akkor szerintem átmozgathatod abba a könyvtárba, amit meghatároztál Steam könyvtárnak azon a partíción.
De ez csak ötlet, nem próbáltam még.

Amúgy ha minden játékot át szeretnél tenni, akkor én a steam.exe mozgatásos megoldást javasolnám, amit azon a linken említettek. Az tisztábbnak tűnik.

Nekem ssd-n van a Skyrim, de csak egy kicsit gyorsabb. Mikor korábban játszottam vele, akkor sem zavart a sebessége, nem volt nagyon lassú. Most pedig nem érzékelek nagy különbséget. Persze a korábbi alkalom amikor játszottam már több mint fél éve volt :)

Lidl

(#11058) Malibutomi válasza Lidl (#11057) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A sebességgel nincs igazán bajom, akkor érzékelek kis akadásokat mikor hirtelen kell sok texturát betöltenie.
Ezt szerintem megoldaná az SSD, csak ugye nem akarom az egész steam könyvtárat mindenestöl pakolni, mert az sok lenne :)

(#11059) genndy válasza Malibutomi (#11058) üzenetére


genndy
addikt

Nem is kell, mklink parancs megoldja, elég a Skyrim könyvtárat mozgatni. Parancssorból el tudod intézni. Így működik:
1. átteszed a 'Skyrim' könyvtárat az ssd-re, oda ahová szeretnéd.
2. Nyitsz egy parancssort (futtatás - cmd, mindenképpen rendszergazdaként)
3. mklink /d "D:\Steam\Steamapps\common\Skyrim" "C:\Skyrim"
Magyarázat: mklink - a paracs, amivel szimbolikus linket tudsz létrehozni; /d - könyvtárra mutat; a Skyrim könyvtár eredeti helye a teljes elérési úttal, ahonnan átraktad; a Skyrim új helye, ahová átraktad.
Feltételeztem, hogy a Steam a D:-n van, az ssd pedig a rendszermeghajtó, azaz a C: Persze neked a valódi teljes elérési utakat kell beírni.
Segít az ssd, kipróbáltam, játék közben is számít, illetve a betöltési idő csökken le kb. a felére, én ezt vettem leginkább észre.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11060) Lidl válasza genndy (#11059) üzenetére


Lidl
senior tag

Ezt amúgy kipróbálad már? Mármint a steam-re? Mert az mklink biztosan működik.
Csak a steam shortcut-oknál nem az elérési út van megadva, hanem az, hogy milyen ID-jű programot indítson.
Nem tudom, hogy ezt hogyan befolyásolja a könytár áthelyezés, mivel nem elérésiút van megadva.
Persze a kérdés az, hogy a steam hogyan tárolja a programok elérését. Szóval akár működhet is.

Lidl

(#11061) kiskornel válasza Malibutomi (#11056) üzenetére


kiskornel
addikt

Nemrég frissítette magát a Steam, és a frissítések jegyzékében megjelent, hogy végre ki lehet választani, hgoy mit hova telepítesz. Faxom fogja újra telepíteni, hisz már eleve az SSD-re pakolta magát. A youtube-on levő videók betöltési idejéhez képest elég jó az enyém, bár nekem vinyóról is kb ennyi volt, és ott se akadozott cellák váltásakor (igaz akkor még nem volt egyáltalán mod fent a gépen). Nincs bekapcsolva a lapozófájlod?

Az uGridsToLoad viszont 9-en instabil. Ha azt tapasztalod, hogy egyik cellából a másikba mész és CTD, akkor az az miatt van. A 7 viszont jól megy.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11062) Malibutomi válasza kiskornel (#11061) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

nincs baj a töltési idővel hdd-n sem. Szerintem max 8-10 másodperc egy savegame betöltése.
Mászkálás közben veszem észre, hogy mikos sok texturát kell hirtelen betölteni akkor megakad kicsit, és leesik az fps. Nem nagy dolog, de ha elkerülhető miért ne :)
Mi az a CTD? :)

[ Szerkesztve ]

(#11063) genndy válasza Lidl (#11060) üzenetére


genndy
addikt

Steames Skyrimmal próbáltam ki, igen.
Mindegy, mert az id is a könyvtárban lévő indító fájlra mutat valahogyan (Skyrimnél ez a Launcher). Tehát működik a mklinkelés Steames játéknál is.

Malibutomi : CTD=Crash to Desktop. Amikor szó nélkül kivág az asztalra.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11064) Lidl válasza genndy (#11063) üzenetére


Lidl
senior tag

Na, ezt jó tudni. Akkor a steam sem olyan furfangos :)
Köszi, ma is tanultam valamit :)

És azt tudod, hogy hogyan lehet más exe-re mutattatni? Pl. ha SKSE-t szeretnék, akkor ugye nem a launcher-t kell indítani. Ha át tudnám írni a steames shortcut-nál, hogy mit indítson, akkor az nagyon király lenne. (már játéknál is használnám, az tuti)

Lidl

(#11065) Malibutomi válasza genndy (#11063) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja ilyen crash még nem volt szerencsére.

(#11066) genndy válasza Lidl (#11064) üzenetére


genndy
addikt

Ilyet is lehet, de így csak a shortcuttal indíthatod, Steamből nem (mert az mindig a Launcherre fog mutatni).
1. Jobb gomb a játékon, 'Parancsikon létrehozása az Asztalon'
2. Ebben átírod az elérési utat, hogy az SKSE-re mutasson
3. Ezentúl ezzel indítod a játékot. Persze a parancsikont akárhová átteheted, nem kell hogy az Asztalon éktelenkedjen.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11067) Lidl válasza genndy (#11066) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, igen, ezt csináltam eddig is.
Csak az lett volna jó, ha a steamen belül tudnám megváltoztatni, hogy a steames "link"/indítás milyen exe-t indítson.
A Two Worlds II-nél van az a problémám, hogy simán nem indul el, de DX10-ben igen. Viszont a steam-es link a simát indítja mindig. Tehát be kell mennem a Library-ba és onnan kiválasztani a Two Worlds II DX10 menüpontot, ha el akarom indítani. Amúgy a programnál 2 külön exe van a két futtatási módra. Csak ezért is jó lett volna tudni, hogy hogyan lehet változtatni a steam linkeket. De majd utána nézek, ha lesz egy kis időm

Köszi
Lidl

(#11068) genndy válasza Lidl (#11067) üzenetére


genndy
addikt

Ebbe már én se merültem bele, de szerintem is meg lehet csinálni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11069) Lidl válasza Malibutomi (#11044) üzenetére


Lidl
senior tag

Sima, alap Sharpshootert használsz? Vagy változtattál valamit az ENB beállításokban?
Valóban szépek a képek, végignéztem az albumot.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#11070) Malibutomi válasza Lidl (#11069) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kicsit a fényerőt levettem, mert nappal napsütésben nagyonvakított, amúgy alap.

(#11071) csaba951 válasza Lidl (#11067) üzenetére


csaba951
veterán

Az eredeti Steam-est nem tudod átírni. Viszont semmi akadálya annak, hogy nem Steames játékként hozzáad a Steam kliensben.

Games menü -> Add a Non-Steam Game to My Library...

(#11072) Prosector válasza Malibutomi (#11049) üzenetére


Prosector
addikt

Koszi!

Parat nem ismerek,majd kiprobalom oket. Bar mar nem nagyon merek feltenni semmit,h ne lassuljon tovabb.

A uGrids modositasa miatt nem lett problemad a mentesekkel? Ugy olvastam,h ez gond lehet.

Ez a 9-es ertek sem piskota, a 11-eshez allitolag eromu kell.

Lidl:

Dehogy problema! En csak orulok ,ha vki hasznalja.

Kulonben is : Matso-é,en is csak kivettem belole 1-2 dolgot.

(#11073) Malibutomi válasza Prosector (#11072) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

ugrids csak akkor gáz ha visszafelé állítod, de akkor is megoldható. Elmentettem hogy kell :DDD
Amúgy mondom engem nem zavar ha nem hasit 100fps-el, ez nem akciójáték :)
Ha simán mászkálok a vadonban, akkor 60fps-en áll a számláló, városban le tud menni 35-40 körülre, de még a 30 is bőven jó lenne. :)
Úgy vagyok vele hogy amig nem lassul be zavaróan, addig marad minden maxon, ha észreveszem hogy zavar, akkor lejjebb megyek.

ugrids visszafelé állítás:

Warning: A saved game cannot be loaded on a lower uGridsToLoad setting. So if you bump this up to 9 and later try to turn it back down again you will be locked out of your saved game. There is a fix for this, which is to load the game at the higher setting and then do the following lines at the console:

setini "ugridstoload:general" 5
saveini
refreshini

Then save and quit, and change the uGridsToLoad to the desired value.

Más:
Rá kellett jönnöm, hogy fáklya nélkül menni a dungeonba nem poén :)

[ Szerkesztve ]

(#11074) Prosector válasza Malibutomi (#11073) üzenetére


Prosector
addikt

Ja ,tenyleg:most ahogy irtad eszembe jutott,h csak lefele problemas ,felfele nem.

Lehet bennem van a hiba,de ha 55-50 korulire lemegy az fps,akkor mar eszreveszem,h rangat es zavar.

Ha a 35-40 nem zavarna akkor feljebb tennek par dolgot(regebben csak FPS-t jatszottam ,pl. COD multi ,ezeknel meg ugye szamit,lehet ebbol fakad ez nalam),de igy...

(#11075) Malibutomi válasza Prosector (#11074) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Gondoltam, hogy Te tobb fps-el nyomod mert nem lepkefing a geped. :)
Nekem egyelore minden fullfull ultran van. Aztan majd lehet kicsit butitgatok ha kigyonyorkodtem magam. :)
Nekem vsync miatt 60 fole ugye nem is megy, majd este kitesztelem milyen setuppal nem megy 60 ala sehol.

[ Szerkesztve ]

(#11076) kiskornel


kiskornel
addikt

Szerintetek az csalás, ha Lydia valahol beragad, és ezért én magamhoz moveto-lom. kifosztottam egy ősi helyet, kimentem az erkélyre. Onnan mindent összeszedtem. Aztán mikor visszamegyek, Lydia nem hajlandó utánam jönni. Ha irányítva rámutatok az ajtóra, akkor meg azt mondja, hogy sorry, I can't do that. Más lejárat meg nincs. Próbáltam már Clairvoyance-val, az se mutatott semmit. Szvsz ez egy bug.

Olyasmi, mint amikor a torony tetején álltunk, alulról lövöldöztek ránk nyíllal, és az istenért nem tudtam beimádni a tetőről Lydiát. Le kellett mennem, és kinyírnom mindenkit, majd visszamennem a tetőre, és újból lejönni. Akkor már követett...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11077) Jorus válasza kiskornel (#11076) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem kell a cheat, ilyenkor simán hagyd ott, a kijáratnál (map-váltáskor) már melletted lesz megint.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11078) Prosector válasza Malibutomi (#11075) üzenetére


Prosector
addikt

Nem azert nyomom tobb fpssel,mert jobb a gepem. Nem jobb,sot a te vga-d kicsit erosebb is.
Teged nem zavar annyira a 35-40 fps,mint engem.

Ha tesztelni akarsz,menj Ustengravba. Az aztan az fps-killer :D

kiskornel:

Single playerben ugymond "nincs cheat" legalabbis a multihoz kepest.

Azt csinalsz,amit akarsz,csak magadnak tartozol szamadassal.

(aki multiban cheatel,azt statarialisan kivegeznem)

(#11079) Lidl válasza Malibutomi (#11073) üzenetére


Lidl
senior tag

Mi ez az uGrid egyébként? Ezt állítva több dolgot tölt be a progi? Tehát erősebb gép kell?
A fáklyához: van egy mod ami hordozható lámpát ad. Ki/bekapcsolható és lopakodasnal magától kikapcsol. De sokmindent be lehet állítani. Olajat is fogyaszt. Jópofa. Travel light azt hiszem a neve.

Lidl

(#11080) Malibutomi válasza Prosector (#11078) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

ja nem úgy értettem, hanem hogy erős a géped, de irtad többször, hogy nem full beállításokkal nyomod. Ergo több fps :)
Egyébként levettem a shadowst és a decalst mediumra, ugrid vissza 5-re, meg kikapcsoltam a realistic lightingot, és máris megvan a fix 60 fps...legalábbis amerre ma jártam. :)

Lidl

ugrid azt csinálja, hogy megnöveli azt a számot, ahány kis területet részletesen betölt a program. Ez alapban 5, egy amin vagy meg 4 másik. Ha feljebb teszed, a távolabbi részek is részletesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#11081) Lidl válasza Malibutomi (#11080) üzenetére


Lidl
senior tag

Ahaaa...
Értem. Szívesen kipróbálnám de nem biztos hogy tovább kellene izzasztani a gepemet.

Köszi
Lidl

(#11082) Prosector válasza Malibutomi (#11080) üzenetére


Prosector
addikt

Jah,ertem

Ez a "decal quantity" egyebkent micsoda? Nalam high-on van.

(majd ,ha tavasz kornyeken talan megjelennek 8000-es Radeonok veszek 1 olyan,de olyan vga-t... :D ,akkor aztan johetnek a modok SSAO-val,full AF/AA-val,ultra beallitasokkal)

[ Szerkesztve ]

(#11083) Prosector


Prosector
addikt

Kikapcsoltam a decal quantity-t(high-on volt).

Nem vettem eszre kulonbseget sem latvanyban,sem sebessegben.

(#11084) genndy válasza Prosector (#11082) üzenetére


genndy
addikt

Főleg harcnál mennyi vér, tűzmaradvány, jég, ilyesmi legyen/maradjon a falon, padlón. Mint fps-nél a lövésnyomok.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11085) kiskornel válasza Jorus (#11077) üzenetére


kiskornel
addikt

"simán hagyd ott, a kijáratnál (map-váltáskor) már melletted lesz megint." - sajnos nem. Elmentem a következő városig. Addig már 3x töltött be különböző helyiségeket (cellákat), és a még a városba se termett mellettem.
Azt gyanítom, hogy valamiért "alert" állapotban marad, habár elteszi a fegyvereket, nem hajlandó bejönni az erkélyről... most már kipróbáltam fast travellel, azzal se müxik.

Még 1 5letem van, megpróbálom a voice of emperror varázslatot, ami az imperial karakterek alapértelmezett tulajdonsága, és 60s-ig lenyugtatja a közelben levőket. Hátha sikerül annyira lenyugtatni Lydiát, hogy végre visszajöjjön az erkélyről.

(#11078) Prosector: "Azt csinalsz,amit akarsz,csak magadnak tartozol szamadassal." - asszem ez bug lesz, és annak korrigálása még belefér a lelkiismeretembe. Ha nem marad más lehetőség, akkor lydia.moveto player lesz...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11086) Jorus válasza kiskornel (#11085) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez érdekes, ilyet még nem láttam. Serana mindig jön velem legkésőbb fast travelnél. Ez szentem is bug és nem játéktechnikai probléma.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11087) genndy válasza kiskornel (#11085) üzenetére


genndy
addikt

Fast travel, mentés, visszatöltés?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11088) Lidl válasza kiskornel (#11085) üzenetére


Lidl
senior tag

Nincs a közelben egy ellenség?
Mondjuk az erkély alatt? Persze akkor Te sem tudnál fast travelezni, de azt nem írtad, hogy az erkélyről próbáltad-e meg.
Ha van ellenség, akkor öld meg valahogy, hátha megszűnik az alert.

Lidl

(#11089) MasterDeeJay válasza Lidl (#11079) üzenetére

Az ugrid befolyásolja mekkora területen legyen minden dolog aktív. Alapból ezen területen kívül eső dolgok kisebb felbontásban és gyengébb modellminőségben jelennek meg, valamint az npc-k sem aktívak ezen a területen kívül.
Nagyon óvatosan bánj ezzel, ha erősen moddolt a játékod vagy több grafikai modot használsz akkor nem érdemes feljebb vinni. Én 20gb moddal csak a gyári értéken tudom használni. Ennek az az oka hogy instabil lesz tőle a játék.

Összehasonlításként hogy mi változik: [link]

Nálam hiába viszi a gép a 9-es értéket, egyszerűen kilépked a játék percenként mert elfogy a memóriája. (összesen max 3.5gb-ot képes használni hiába van 16gb) 11-es értéken nem tölti be a mentést. A köztes 7-es értéknél is sajnos kilépked 10 percenként. Ha natív 64bites lenne a játék akkor nem lenne ilyen nagy gond a modokkal sem. De ezt nem várhatjuk el egy ilyen régi motortól, tényleg kihozák belőle a maxot, kicsit olyan mint a cod széria, ott is ezeréves quake motor van agyonfejlesztve és bár kritizálható módon de megy.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11090) Lidl válasza MasterDeeJay (#11089) üzenetére


Lidl
senior tag

Uhhh, nagyon látványos a változás 5 vs 11-nél.
Nagyon szívesen nyomnám magasabban, de van jópár mod-om (mondjuk nem 20 GB) és lehet, hogy nem bírna vele a gépem.
Az mondjuk érdekes, hogy minden uGrid értéknél mások a fűcsomók is ami a karakter mellett vannak. Van amikor magasabb értéknél ritkásabbak a fűcsomók :F

Értem, hogy miért nem tud több memóriát használni.
Köszi a felvilágosítást.
(Inkább dungeonokban mászkálok, ott nem kell messzire látni :D)

Lidl

(#11091) Prosector válasza genndy (#11084) üzenetére


Prosector
addikt

Koszi az infot,most mar ezt is tudom :R

(#11092) MasterDeeJay válasza Lidl (#11090) üzenetére

A füvet a játék generálja, nincs fix helye. A fű dússágára másik beállítás van, iMinGrassSize=

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11093) Lidl válasza MasterDeeJay (#11092) üzenetére


Lidl
senior tag

Aha, értem, ezt nem tudtam, de már világos.

Köszi
Lidl

(#11094) Malibutomi válasza Lidl (#11090) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Most én is visszaraktam 5-re, nem a sebesség miatt, a gép még elbírná, csak épp annyi mindent tölt be egyszerre, hogy megesett, hogy a távoli részek tök szépek voltak, egy 5 méterre lévő fa meg előttem pattant ki a földből. Ez uóbbi kissé zavarta a játékélményt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11095) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Az ugrids nem gépfüggően (gyengenemgyenge)hibázik hanem mert b*szak kijavítani a morrowind óta, bár elvileg nem is arra szánták hogy bárki is piszkálja, kicsit experimental. Csak páratlan számok adhatók meg, párosoknál kerekít, 9 feletti értéken bizonyos (nem ritka) kondíciók mellett problémázik a havok és néha maga a renderer is, pl az előbukkanó fa, a lebegő tárgyak (hozzáérsz leesik(később-visszaállitott ugridnél ottmarad)), idétlenül remegő rénszarvasok, meg mittudoménmi. Az okosoktól ugy tudom hogy csomómindentől függ az hogy hibázik-e, és ha igen akkor hogy, de nincs rá szabály mert van aki 9eken tolja és (látszolag) semmi, másoknál 7nél szétdől az egész. Továbbá rémlik olyasmi hogy ugrids modositás mellé illik a cellbuffereket is növelni, arányosan.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11096) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Lassan végzek az Assassin típusú karimmal, valaki tudna nyilatkozni a harcosról, hogy mennyire unalmas? Persze ez relatív de mégis valakinek vélemény? Még a Mage-n gondolkozom de a sok harcos aki mászkál itt körülöttem... nem bírom ki, hogy ne harcoljak én is karddal(vagy más fegyóval :D) végre...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11097) genndy válasza freelanced (#11096) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem nem unalmas, abban is van három fő irány, ami választható/váltogatható:
- kétkezes (pallos/csatabár/harci kalapács)
- egykezes kard/fejsze/buzogány + pajzs
- két kézben egy-egy fegyver (kard+kard, kard+tőr, fejsze+buzogány, van egy pár variáció)
Én a kard+pajzsot szeretem legjobban. Jön, üt, kivédem, visszaütök pajzzsal, megtántorodik, megcsapom karddal, vissza a pajzs mögé... Vagy ha én veszem gyorsabban észre, akkor sprinttel rárohanás, jó esetben power attack, critical, lefejezés ;]
A két kézzel harcot viszont még soha nem próbáltam, zavar hogy nem lehet védekezni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11098) freelanced válasza genndy (#11097) üzenetére


freelanced
addikt

Hello! Köszi lehet, hogy én is a pajzs+kard irányzatba megyek el bár most igazából kétkezeshez lenne kedvem nem tudom az milyen :D

Illetve még nem fejeztem be ezért még fontos lenne: lehet valahol érdemlegesen olvasni az Imperial és a StormCloak oldalról? Még nem sikerült döntenem kihez álljak...

Nem sokat tudok róluk, egyelőre mondjuk a birodalmiak mellett állok mondjuk semmit nem tudok csak azt toleráltam, hogy Tullius legalább nyugodt volt és alkalmazkodó, Ulfric mindenért rinyál... :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#11099) Jorus válasza freelanced (#11098) üzenetére


Jorus
nagyúr

Leginkább lassú. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11100) #57919488 válasza freelanced (#11098) üzenetére


#57919488
törölt tag

Harcos+mágus is jó, 2in1 és a kari neve lehet "instantkávé" is :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.