Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) genndy válasza Adam96 (#10599) üzenetére


genndy
addikt

Avenicci nem hal meg, csak elviszik Solitude-ba, ott lesz a Blue Palace alagsorában. Viszont ha Brill meghal, akkor Avenicci visszajön és ő lesz a steward, tehát tőle meg kellene tudnod venni.
Ha egyik sincs, akkor Breezehome-ot buktad :(

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10602) #57919488 válasza kiskornel (#10600) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mindig van valami idegesítő NPC akit nem lehet kinyírni de aki fontos lenne azt bezzeg bármi/ki kinyírja :N :DDD

Más:
Próbálta már valaki kiírtani a fél világot? Úgy, hogy kereskedők meg mindenki? Sokáig tekertem az időt de nem történt semmi, vagy nem vártam eleget vagy nem lesznek új árusok/lakosok ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#10603) Adam96


Adam96
csendes tag

Valami kód nincs amit be írok és adja a házat?

(#10604) kiskornel válasza Adam96 (#10603) üzenetére


kiskornel
addikt

Ha PC-n játszol, akkor odamész a hullához, konzol, és beírod resurrect, majd ráböksz a hullára. Feléled, és fulli funkcionál (remélhetőleg).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#10605) Varlaisaran válasza kiskornel (#10604) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Aztán x idő mulva jönnek a sírások hogy ménemjóezménemjóaz. A resurrectnek vannak "mellékhatásai", amik nem mindjárt hanem akkor jönnek elő, ha az adott kari valami scripthez vagy eventhez kötődik, még ha áttételesen is. Resurrect használatakor olykor pl. az is megeshet hogy generál egy halott Actor(player) klónt random valahová, függetlenül attól hogy kire használták a resurrectet. Morro óta bugos ez a szar command.

"Unless you use this command the instant the NPC is killed, the game will still register the target as "Dead" and they will subsequently not be mentioned in dialogue and sometimes specifically referred to as "Dead" during a quest. Adding a tag of "1" at the end (i.e., resurrect 1) will make the target get up instead of vanishing and reappearing, thus allowing them to keep their equipment (however, this does not always work - confirmed on PC). If an NPC's corpse has vanished already, you will also need to enable the NPC." - forrás: UESP.

Breezehome kérdés (ezt nem neked, hanem annak aki azt kérdezte:) )
1 UESPen megkeresed a questet ami "nekedadja" a házat (most hadd ne járjak utána melyik az), és setstage-el odalépsz a megfelelő quest-állapotra. Javallatos azt a lehetséges legalacsonyabb stage-re állítani, de ami lehető legközelebb van ahhoz a stage-hez ahol már nem érintett a hiányzó NPC, de már teljesült a feltétel ahhoz hogy megvehesd a házat.

2 Épitesz egyet CS-ben magadnak.

3. Letöltesz valami házat nekszuszról.

4. Nem leszel whiteruni lakos.

5. Vedd meg tőlem az én Breezehomeomat. Ha utalsz nekem kb 8millát, cserébe küldöm is az ownership-et meg a kulcsot kinyomtatva. Postát állom.

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10606) genndy válasza Varlaisaran (#10605) üzenetére


genndy
addikt

Igazad van, de ebben az esetben talán nem lesz gond, ahogy olvasgattam a wikin, Brill nem nagyon kell máshoz, igazából csak a háború miatti 'cserekarakter'.
Mindenesetre a resurrecttel óvatosan, ha használja és bebugzik valami, akkor te szóltál előre.
A questet én is néztem amúgy, de bonyolult, mert kell a thane cím, Lydia, a ház, meg a bútorok, ezeket összevadászni nem egyszerű, és labilisabbnak is érzem. Akkor már inkább a resurrect...

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10607) Varlaisaran válasza genndy (#10606) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Hát végülis a quest igyis ugyis lép előre. Ha tudni a szükséges feltételeket egy adott állapot (breezehome megvásárolhatósága, de szép szó), akkor biztonságos odaléptetni a questet, de csak akkor, ha az előző stage-jeit más questek nem befolyásolták. Máskülönben azokat is arra az állapotra kell hozni ahol a kérdéses quest léphet előre, de azért nem tud mert hiányzik az a bizonyos karakter. Én ezt megcsináltam Windhelmnél, ahol a Blood on Ice nem volt teljesíthető a gamebug miatt (nem indult a quest mert már a civil war után kezdtem, azt is imperial oldalon). Három másik questet kellett elvégezni mellé, ezután lehetett a Blood on Ice-t léptetni, később completequest-elni, mert még úgy sem müködött rendesen, a steward nem akarta Hjerimet eladni. Ha ez nagyon égető kérdés, belebujhatok a questbe, hogy megoldható-e.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#10608) zuzu000


zuzu000
őstag

Saját képek.
Nagyszerű ENB-t találtam, és nagyon jól is fut, a legutóbbi updatenek köszönhetően.
Super ENB.

(#10609) genndy válasza zuzu000 (#10608) üzenetére


genndy
addikt

:C Szépek. És a karaktered is jól néz ki. 0.119-et támogat az ENB? Szupi, lehet hogy ránézek.
Egy jótanács képkészítéshez: 'tm' konzolparanccsal kikapcsolható a HUD, így még fényképszerűbbek lesznek. Ha meg a karakterről akarsz közelit, akkor a 'fov'-al (látószög) lehet játszani, meg még a 'tfc'-vel is (free camera)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10610) zuzu000 válasza genndy (#10609) üzenetére


zuzu000
őstag

En a 0.112-vel jatszom vele, de probald ki 119-el, lehet tamogatja.
uh, koszi, jo ideje keresem mind a 3-at, foleg a free camerat :R

[ Szerkesztve ]

(#10611) kiskornel válasza zuzu000 (#10608) üzenetére


kiskornel
addikt

Csak offba. Konzolba írd be: TM... akkor nem látszódik a csúnya kereszt a képernyő közepén... tájképekhez az dukál. ;)

Kérdezek: Feltettem a climates of Tamriel-t. Ez most akkor feltette egy ENB-t? (nem értek hozzá...)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#10612) Klikodesh válasza zuzu000 (#10608) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Szerintem vannak jobban sikerult enb-k is.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#10613) genndy válasza Klikodesh (#10612) üzenetére


genndy
addikt

Hogy ki mit használ, az rajta múlik, hiszen ő fog akár több 100 órát is játszani vele. Tehát szerintem ne jelentsük ki, hogy 'jobb' vagy 'rosszabb', van akinek ez tetszik jobban van akinek az.
A tieid is szépek, mivel készültek? Tetszenek az élénk színek.

(#10611) kiskornel : nem használom, de most belenéztem, nincs benne ENB, csak .bsa meg .esm, tehát csak a játékban meglévő dolgokat módosít/ad hozzá.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10614) Klikodesh válasza kiskornel (#10611) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem latom sehol a leriasban, hogy feltenne az enb-t, meg szerintem nem is igazan lehetne mas modjat belecsomagolni.

(#10613) genndy

Nyilkvan szubjektiv, szerintem vannak jobbakat irtam, azert is tettem be kepeket mindenki el tudja donteni maganak.

SkyrimEnhancedShadersFX 1.1 full ssao.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#10615) zuzu000 válasza Klikodesh (#10614) üzenetére


zuzu000
őstag

Tenyleg szepek, de ez tenyleg attol fugg, kinek melyik tetszik.
A masik kerdes a teljesitmeny, az enyem most nagyon jol megy 60fps mindenhol megvan szinte.

(#10616) #57919488


#57919488
törölt tag

Próbálgattam a Heavy és Light armor közötti különbségeket és a fejlődési gyorsaságot de nagyon megegyeznek. Talán annyi, hogy a Sneak jobban megy Light-ban de mást nem vettem észre (Battle-mage :) ).
A másik meg, hogy azt a Perk-et leszámítva amelyik leveszi a "terhet" azon kívül értelmetlen az összes.
Warrinak indult de megint elkanyarodtam más irányba :DDD

szerk:
(#10615) zuzu000:
Már az ENB-ket is lehet könnyedén állítgatni a Nexus-on található progival.

[ Szerkesztve ]

(#10617) Youri


Youri
veterán

Aki esetleg fehéríteni kívánná a virágboltit, most 20€ GMG-n

RTX ON

(#10618) #57919488 válasza Youri (#10617) üzenetére


#57919488
törölt tag

+voucher mellé és már nagyon-nagyon baráti ár :K

(#10619) genndy válasza #57919488 (#10618) üzenetére


genndy
addikt

Kár hogy a DLC-k nem akciósak. Olcsóbban+voucher már lehet hogy beszerezném a Dawnguardot, az alapjátékot 7k-ért már megvettem.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10620) #57919488 válasza genndy (#10619) üzenetére


#57919488
törölt tag

Félek a sok mod miatt, hogy elszúr valamit valamelyik kiegészítő.
Inkább várok az összes DLC-re mert gondolom a legtöbb modder is egyszerre akar majd foglalkozni a 3 (4-5 :DDD ) DLC-vel.

szerk:
Féltem a barkács modjaimat a legális kiegészítőkkel szemben...ez is egy fura dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10621) viharhozo válasza Youri (#10617) üzenetére


viharhozo
addikt

Par hete 8 fontert vettem, sztem most mar mindenki varja ki a karacsonyt, biztos lesz valami akcio.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10622) Youri válasza viharhozo (#10621) üzenetére


Youri
veterán

Az nem rossz

RTX ON

(#10623) genndy válasza #57919488 (#10620) üzenetére


genndy
addikt

Félig-meddig jogos, benne van a pakliban.
Szerencsére nekem alapból tetszik a játék, úgyhogy nem is raktam föl játékmenet-módosítókat, amiket féltenem kéne a hivatalos DLC-től :)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10624) JenciHUN válasza genndy (#10623) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Szint úgy. :) Nekem úgy tetszik grafikailag ahogy van. :)

(#10625) genndy válasza JenciHUN (#10624) üzenetére


genndy
addikt

Nem is ezt írtam :P
Pont hogy nálam grafika módosítók fent vannak (hivatalos HD DLC+2K textures Lite), de azok sokkal kevésbé kavarhatnak be bármilyen DLC-nek. Játékmenet-módosítókat nem tettem fel (SkyRe, Frostfall, Warzones, UFO, ilyesmi)
Mondjuk egy SkyRe-s Skyrimnél én is jobban félnék, hogy bekavar a Dawnguard.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10626) #57919488


#57919488
törölt tag

Próbálta már valaki a 2 mod-ot? Visszaolvastam de nem nagyon találtam összehasonlítást.
RCRN 3.6 - Realistic Colors and Real Nights Ez mellé még beraktam pár időjárás változót pl. több eső, több hó, EWDS.
Project Reality: Climates Of Tamriel Ennél írták, hogy nem jó mellé több időjárás mod de alapjában nagyon sok van benne.

[ Szerkesztve ]

(#10627) kiskornel válasza #57919488 (#10626) üzenetére


kiskornel
addikt

A Climates nekem fent van. Szebb lett tőle a cuccos. Választhatsz vak sötétséget is, és akkor az orrodig se látsz el.

Nem is olyan rég kérdeztem meg, hogy van-e ENB benne... Nem értek hozzá, de az extras nál valamit emlegetnek:

Amúgy én meg vagyok vele elégedve.

A víz viszont másik moddal megy (nagyon baró!), még sose láttam, milyen lenne ezzel.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#10628) genndy válasza kiskornel (#10627) üzenetére


genndy
addikt

Alapból nincs benne ENB, az Optional files-nél tölthetsz le hozzá ha akarsz: Climates Of Tamriel Cinematic ENB néven.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10629) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Sziasztok,

SPOILER lehet...

előbb találtam meg egy könyvet, mint ahogy kellett volna. A mágus Orknak kéne vinnem az Aleyid(remélem jól írom) könyvet, mutat is a ládába a quest, hogy vegyem ki de már sokkal előbb elvettem onnan, benne van a tatyómban, de nem updatelődik a küldetés... Hogyan tudnám esetleg visszatenni a ládába a könyvet?

Üdv
:R

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10630) Klikodesh válasza Törzsúr (#10629) üzenetére


Klikodesh
senior tag

R el store es ujrakiveszed ?

Nekem ezzel nem volt baj inkabb azzal hogy tobb quest itemet szedtem fel elobb mint a hozza tartozo kuldetest megkaptam es bar be tudtam fejezni oket, az itemeket azota is cipelem mert quest cucc leven nem tudom letenni. Erre van valami megoldas ? :F

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#10631) genndy válasza Törzsúr (#10629) üzenetére


genndy
addikt

Nem tudod egyszerűen odaadni az orknak?

+(#10630) Klikodesh : azt hiszem az Unofficial Skyrim Patch-ben javították ezeket (legalábbis egy részét, ha jól tudom pl. a Bard's College-s tárgyak leadhatatlanságát).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10632) Törzsúr válasza Klikodesh (#10630) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Azt írja, hogy quest itemet nem lehet letenni. Az Orknak nem tudom odaadni, mert ott tart a küldetés, hogy vegyem ki a ládából... :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10633) Klikodesh válasza genndy (#10631) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Az nem akad semmi hivatalos patchel ?

(#10632) roedie

Akkor szerintem a legjobb ha a kuldetest lepteted konzolbol addig hogy felvetted a cuccot ami mar megtortent ez nem okozhat semmi galibat.

[ Szerkesztve ]

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#10634) genndy válasza Törzsúr (#10632) üzenetére


genndy
addikt

Akkor neked is: próbáld feltenni az UOP-ot.
Ha azt nem akarod, akkor UESPWiki-n az ork neve alapján meg tudod keresni a küldit, és a setstage konzolparanccsal arra a pontra ugrasztani a questet, hogy legyen nálad.
(aztán mindjárt jön Varlaisaran, hogy a setstage micsoda ördögtől való találmány... ;] ) Na jó, komolyan: ha használod a setstage-t, van rá némi esély, hogy későbbi küldi bugos lesz, mert éppen az orkra, vagy a könyvre vonatkozik! (ebben az esetben talán nem, de inkább szólok)
Vagy: van lehetőség "levenni" az adott tárgyról a quest markert, csak ehhez kell a tárgy pontos kódja. Ezt szintén konzollal kinyerheted, valahogy ki lehet listázni a nálad lévő tárgyak ID-jét.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10635) Törzsúr válasza genndy (#10634) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Igen. A könyv ID-je : 000c899b
Hogyan tovább? :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10636) genndy válasza Törzsúr (#10635) üzenetére


genndy
addikt

Valamiért a 'quest item-jelölés eltávolító' parancsot nem találtam meg, de van egy ilyen is:
player.Drop <base ID> <amount>
Ezzel kidobja az inventoryból az adott tárgyat, még ha az quest item is. Tehát a te esetedben:
player.Drop 000c899b 1
Elvileg ha ezután felveszed, továbbmegy a küldetés.
Mentsél előtte!

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10637) Törzsúr válasza genndy (#10636) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Hát, nem akarja eldobni. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10638) #57919488


#57919488
törölt tag

Én egyszer kidobtam egy axe-t mert túl súly volt és a közelben volt egy hunter aki fut utánam, hogy elejtettem valamit. Kérdés nélkül nekem adta és újra le voltam terhelve, hát mondom kössz b+ :DDD

(#10639) Lidl válasza #57919488 (#10638) üzenetére


Lidl
senior tag

Az egy "küldetés" volt nem?
Lopott egy fickó valakitől, ezért üldözték és rámtukmált egy tárgyat. Majd elbújt.
De az üldözés csak akkor derült ki, amikor odaértek azok, akik üldözték és keresték a fickót.
Elárulhattad, hogy hol van, ekkor megölték.
Vagy odaadhattad a tárgyat amit adtak, vagy mondhattad, hogy nem tudod, hogy hol van.
De ekkor számonkérte rajtad a tárgyat amit adott, miután előkerült.

Sajnos nem emlékszem a pontos részletre, mert már több, mint fél éve történt :)
Nem emlékszem milyen tárgy volt, lehet, hogy egy fejsze?
És valahol a vadonban történt, nem specifikus helyen.

Ennyit a konkrétumokról. :D De akkor tetszett a szitu.

Lidl

(#10640) genndy válasza Törzsúr (#10637) üzenetére


genndy
addikt

Mi a quest meg a könyv neve?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10641) #57919488 válasza Lidl (#10639) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ja de ez nem quest volt hanem csak mászkáltam és láttam, hogy 2 hókuszpók valamire nagyon beindultak. Leütöttem mind a kettőt mert túl közel mentem pedig csak nézni akartam, hogy mit csinálnak ;] . Lényegében egy huntert akartak kinyírni aki valahogy beszorult a textúrába és az mentette meg az életét.
Az értékes cuccokat felszedtem axe a földre majd jött a hunta játszani a jófejt :DDD

szerk:
(#10642) genndy:
Jah meg az imperial szerelést se nézik jó szemmel.
Többnyire Nord-ot szoktam csinálni minden TES-ben és itt mindig jönnek a testvéries dumával. Kipróbáltam 1-2 másikat is pl. a dark elfeket nagyon nem szeretik, valami mocsári patkányoknak nevezik őket vagy minek (morro miatt :DDD ). De mindegyiknél van valami jó kis alázás, hogy azért lássák, hogy eltévedtek picit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10642) genndy válasza #57919488 (#10641) üzenetére


genndy
addikt

Igen, NPC-k reagálnak ilyenre, de quest is van ilyesmi, ahol összetalálkozol menekülővel, aztán meg akár az üldözőjével is, és eldöntheted mit csinálsz, kinek segítesz. Szerintem a tiéd inkább az első eset volt.
Városban az őrök szólnak rád, hogy ne dobáld le a földre a cuccaidat, mert valaki még elesik bennük/megvágja magát (nem emlékszem a pontos szövegre). Ha mondjuk meztelenül futkorászol, arra is tesznek megjegyzést.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10643) Lidl válasza #57919488 (#10641) üzenetére


Lidl
senior tag

Megköszönte a megmentést :D

Lidl

(#10644) Klikodesh válasza #57919488 (#10641) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ez eleg jol jott ki akkor igy az eredeti script helyett. :D

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#10645) Törzsúr válasza genndy (#10640) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Quest : Find a copy of Last King of the Ayleids
Könyv : Last King of the Ayleids

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10646) genndy válasza Törzsúr (#10645) üzenetére


genndy
addikt

Próbáld akkor így:
player.Drop 00072840 1
Mert elvileg ez a Base ID-je.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10647) Törzsúr válasza genndy (#10646) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Erre sem dobja el. Agyrém! :U :((

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10648) zuzu000 válasza Törzsúr (#10647) üzenetére


zuzu000
őstag

player.removeitem 00072840 1
Ezzel?

(#10649) Törzsúr válasza zuzu000 (#10648) üzenetére


Törzsúr
senior tag

GetItemCount >> 0.00
Ezt írja rá, nem dobja el erre sem.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#10650) zuzu000 válasza Törzsúr (#10649) üzenetére


zuzu000
őstag

A végére ez egyest odaírtad?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.