Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) genndy válasza LÁZ (#11749) üzenetére


genndy
addikt

Skyrimben már nincs konzol parancs FPS-kiíratásra, de mod van: FPS Counter.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11752) Prosector válasza LÁZ (#11749) üzenetére


Prosector
addikt

En megnyomom a numpadon a "*" gombot es kiirja az fps-t.

Nem mindegyik ENB-vel mukodik.

(#11753) Xerxész


Xerxész
őstag

Mi lehet rosszul beállítva nálam, ha viszonylag közelről nem látom Whiterun városát és a Bleak Falls Barrow romot? Érdekes, mert korábban nem volt ilyen...

(#11754) WonderCSabo válasza Xerxész (#11753) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Beállításokban a distance cuccok?

(#11755) Lenry


Lenry
félisten

húsz percig üttettem magam ezzel a marhával, miközben csak tartottam magam elé a warhammeremet, meg időnként odébbugrottam healelni. 3 szintet léptem és 49-ról 100-ra tolta fel a blockomat :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11756) mcwolf79 válasza Lenry (#11755) üzenetére


mcwolf79
veterán

Obliban én ezt patkányokkal csináltam.
Beálltam egy sarokba, odacsaltam 3 patkányt, pajzsot fel és secperc maxon van a block.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#11757) Varlaisaran válasza Lenry (#11755) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Én meg Deathlordokkal csináltam, azok igen hamar felviszik a blockot, később block+conjuration+destruction tréninghez meg Daedra lordot idézgettem-öltem odahaza a pincében. Miután felmentem a lakásba, ijedten rohant hozzám Lucia hogy "there is something in the basement":D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11758) WonderCSabo válasza Lenry (#11755) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, ezt úgy hívják, hogy "fast leveling", pontosabban ezt a módszert úgy, hogy "auto grinding". Sztem semmi értelme, akkor cheatnek is lehet nevezni. Persze érthető, ha mondjuk nem érsz rá játszani, de szeretnél tápos karaktert, de én akkor sem nyomnám így.

(#11759) Lenry válasza WonderCSabo (#11758) üzenetére


Lenry
félisten

miért lenne cheat? baromi nehezen szinteződök már, mert minden olyan skillem maxos, amit használok.
az meg teljesen lényegtelen, hogy 100 ellenfélnek hagyom, hogy megüssön kétszer, vagy egy ellenfélnek, hogy megüssön 200-szor, pláne, hogy a pajzs nem az én stílusom, ahogy a védekezés sem, mert lvl68-on már fölösleges ezzel bohóckodni.

itt is először csak véletlenül kaptam magam elé a warhammert, aztán csodálkoztam, hogy szinte ütésenként ugrik egyet a block :D

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11760) WonderCSabo válasza Lenry (#11759) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha meg már teljesen maxos vagy, akkor minek tápolni? Nem értem. Egyébként én csak adept szinten játszottam, most 50-es level vagyok, asszem a block 80 körüli, és nagyon lassan fejlődik, 1000 ütésenként, nem ütésenként... Nem állítódott el véletlenül Nálad a nehézség?

(#11761) keIdor válasza Lenry (#11759) üzenetére


keIdor
titán

Cheat maximum ez, mivel kihasználod a bugot.:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11762) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Letöltöttem Nexus-ról a 2k HD texture pakkot. A readme-ben azt írja ,hogy rakjak mindent a Data mappába. Namármost a tömörített fájlban nincs más ,csak egy texture mappa, és a readme fájl.
Viszont azt írja,hogy a data files-ban engedélyezni kell a Skyrim HD pakkot, de nekem ott ilyen nem jelenik meg.
Mi lehet a gond?
A hivatalos HD textúra pakk is fel van telepítve, az meg is jelenik a Data files-ban.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#11763) WonderCSabo válasza mcwolf79 (#11762) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nem értesz hozzá, inkább Nexus Mod Managerrel rakd fel. Nem kell még egyszer letölteni, elég neki beadni a tömörített zipe.

(#11764) Lenry válasza WonderCSabo (#11760) üzenetére


Lenry
félisten

ezért a sárkányért. achievementet ad, de 78-as szinten jön elő először.

nem állítódott el semmi, ez az adott boss volt nagyon erős, esetleg bugos.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11765) Lenry


Lenry
félisten

nagyon remélem, hogy rövidesen jön egy patch a Skyrimhez, mert kicsit unom, hogy sokszor nem tudok átmenni Skyrimbe vagy vissza, mert bacik betölteni. de most Riftenben jöttem volna fel a Tolvajcéhtől és még a betöltőképernyő sem jött elő. feketeség és zene...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11766) genndy válasza mcwolf79 (#11762) üzenetére


genndy
addikt

A textures mappát másold simán be a Data mappába. Nem kell sehol semmit kipipálni, az a szöveg valami régebbi verzióból maradhatott bent.
A hivatalos HD pakknál azért kell pipálgatni, mert csomagolva van (.bsa és .esp).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11767) WonderCSabo válasza genndy (#11766) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként csodálkozom, mert a Skyrim HD 2K mod legújabb verziójában is külön BSA fájlokra van szedve, ha jól emlékszem.

(#11768) genndy válasza WonderCSabo (#11767) üzenetére


genndy
addikt

Nexusos biztosan nem, rendes mappaszerkezetben vannak tömörítetlenül.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11769) Klikodesh válasza Lenry (#11764) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Hat eloszor igencsak meglepett mert nagyon tapos az a sarkany nekem meg 300 HPm van mert magusnak indult a karakter, de kozben kialakult hogy tudom 1 on 1 mar rutinszeruen megverni, illetve most mar eleg raszolni. :D

Ha befejeztem Solstheimet akkor megnezem mit tud az ebony warrior.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#11770) kiskornel válasza Klikodesh (#11769) üzenetére


kiskornel
addikt

Szerintem ez azért van, mert tápoltál...

Más: eddig csak negatívumot hallottunk a HD packról. Akkor mondok valami pozitívat, hogy azok is megszólaljanak, akiknek nincs vele baja. Szép lett a játék. Az alap Skyrim nagyon tete...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11771) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Nah még mindig a Dawnguardot tolom, és az imént végeztem ki Lord Harkont.De még ez előtt kaptam egy küldit, a Preemptive Strike nevűt, amelyben el kell mennem egy helyszínre (utána olvastam, random dobja a helyet a gép), és meg kéne ölnöm egy vámpír master-t.Bementem , lehenteltem mindenkit, de még nyoma sem volt vámpírnak, és miután agyonvertem mindenkit, csak a földre mutat a quest helyét mutató nyíl.Nem nagyon van már kedvem tizedszerre végigrohangálni a barlangot hogy több szintes e eseteleg, mert biztos hogy nem az. Annyi segítség is elég lenne hogy mivel lehet ezt a questet késszé varázsolni, mert nem ismerem a konzolos parancsokat, összesen 4-5 alkalommal használtam csupán, kizárólag amikor egy küldi bugzott.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#11772) WonderCSabo válasza DrTechnoid (#11771) üzenetére


WonderCSabo
félisten

setstage DLC1RH03 255

(#11773) genndy válasza DrTechnoid (#11771) üzenetére


genndy
addikt

Legközelebb spoiler nélkül, vagy legalább jelzésével légyszi.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11774) Xerxész válasza WonderCSabo (#11754) üzenetére


Xerxész
őstag

Minden maxon.
Volt egy reinstallom, de azelőtt is minden így volt beállítva, ezért nem értem.

(#11775) WonderCSabo válasza Xerxész (#11774) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Modokat letiltottad? Config ini fájlt szedd ki, és generáltass újat.

(#11776) DrTechnoid válasza WonderCSabo (#11772) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Köszi, a többi sorban következő működik egyelőre.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#11777) Xerxész válasza WonderCSabo (#11775) üzenetére


Xerxész
őstag

Próbáltam az olyan modok ki- és bekapcsolásával, amiről gondoltam, hogy belenyúlhat a táj leképezésébe, de ezek inkább grafikai modok voltak. Bár nem tudom, hogy a Static Mesh Improvemnet pl. belenyúl-e ilyenekbe...

Config.ini merre van? Nem találom... :B

(#11778) whiteman0524 válasza genndy (#11773) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Hát ebben nem nagyon volt spoiler :D

(#11779) genndy válasza whiteman0524 (#11778) üzenetére


genndy
addikt

Első mondat... :U

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11780) Xerxész válasza Xerxész (#11777) üzenetére


Xerxész
őstag

Úgy tűnik, hogy megvan a hiba okozója. A Quality World Map with Roads mod okozta ezt a bugot, továbbá a "sárga hegy" problémáért is ez a mod volt a ludas. Kár, pedig ez a térkép mod nagyon tetszett, főleg a klasszikus rajzolt verziója. :(

Valaki nem tud még egy jó térkép modot, ami ilyen klasszikus rajzolt térképet cserél be?

(#11781) genndy válasza Xerxész (#11780) üzenetére


genndy
addikt

Esetleg ez?: Paper Map with Height

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11782) Varlaisaran válasza genndy (#11781) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Ez szerintem ugyabból készült, mint amit a Skyrim mellé adtak papírtérképet. Jó is hogy eszembejutott, az eddig legjobb immersion modot találtam ki most. Papírtérképpel navigálok az in-game helyett. Ennél élethűbbet még nem csináltak. Aztán nemám "I'll mark it on your map" háhá, talájjá'oda vaze. Modsorrendet nem zavarja, invalidálni se kell:P

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11783) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Hát, én nem tudom, hogy miért ver az isten ezzel a Dragonborn DLC-vel. Akármit csinálok, nem tudok vele játszani, mert mindig vagy kidobál az asztalra, vagy menet közben egyszerűen megáll és sehová nem mozdul. Most már tényleg kezdem k****ra unni. :((( Már mindent megpróbáltam, leszedtem az összes modot, letiltottam a HD Texture Pack-okat, újratelepítettem az egész hóbelevancot, semmi haszna.

Lehet, hogy más a gond, mindenesetre addig nem tudok tesztet készíteni róla, amíg ezt csinálja. Remélem, hamar kiadnak egy javítást, akármi is tehet róla, mert így egyelőre kuka az egész nálam. :O

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11784) Prosector válasza Vistaboy (#11783) üzenetére


Prosector
addikt

Nalam is ez volt. Piszkalgattam az .ini fileokat is kozben. Vegso ketsegbeesesemben visszaraktam a regebbieket.

AZOTA semmi baja! Nem tudom mi koze hozza ,de ez megoldotta a problemat.

Ha ki akarod probalni feltoltom vhova.

Vesztenivalod nincs ,legfeljebb visszarakod a regit.

Nalam van fent vagy 30-40 mod, ENB , textura pack es meg csereberelem is oket ,de mindennel siman fut.

Ha kell jelezz ,szivesen megosztom ,hatha neked is segit es elobb tudsz tesztet irni ;)

[ Szerkesztve ]

(#11785) Vistaboy válasza Prosector (#11784) üzenetére


Vistaboy
veterán

Mondom, teljesen letöröltem mindent, még a dokumentumok mappából is, és letöltöttem ismét az egész játékot a Steamről. Kipróbáltam egy régebbi mentésemmel, ami még a Dawnguard küldetés elején tart, azzal játszottam bő másfél órát és semmi baja nem volt. De amint betöltöm a legfrissebb karaktert, amivel már átmentem Solstheimbe, abban a pillanatban fagyogat és lépked kifelé.

Szóval most kipróbálom azt, hogy onnan viszem ismét végig, ahol kezdődött a Dawnguard, és utána majd átmegyek Solstheimbe, ha kész vagyok. De ha megint ezt fogja csinálni, akkor nem tudom, mikor jutok oda a teszt megírásához.

Három hét van még a Tomb Raider megjelenéséig, idén azt várom legjobban, még a Dragonbornnál is jobban érdekel Lara újabb kalandja. Ha két héten belül nem adnak ki javítást a DLC-hez, akkor onnantól kezdve nem is lesz időm foglalkozni vele, csak miután kijátszottam a Tomb Raidert és megírtam róla a tesztet.

Összefoglalva: Én MEG AKAROM írni a tesztet, de ha minden tíz percben kilép, harmadszorra már hagyom a francba, egy szerepjátékkal nem tíz percet, hanem tíz órát kell egyfolytában játszani... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11786) Xerxész válasza genndy (#11781) üzenetére


Xerxész
őstag

Tökéletes lesz, köszönöm. :)
Ilyen klasszikusra gondoltam pont. De nem tudom, ez pl. kompatibilis-e a Dawnguarddal és a Dragonbornnal, mert ahogy nézem, elég régi a frissítése.

(#11787) Prosector válasza Vistaboy (#11785) üzenetére


Prosector
addikt

Akkor marad a patch ill. az arra valo varakozas.

Gondolom a Bethesda hamarosan lep vmit ,mert ez tudtommal eleg sok embert erint.

(#11788) keIdor válasza Vistaboy (#11785) üzenetére


keIdor
titán

En mar lassan ki is viszem, pedig agyon van modolva. Eddig egyszer nem dobott ki, nem tudom mitol fugghet ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11789) whiteman0524 válasza Vistaboy (#11785) üzenetére


whiteman0524
aktív tag

Nekem meg grafikai bugok jönek elő, de olyanok hogy néha bevibrál a kép, meg fekete alakzatok jelennek meg pilanatokra. A VGA-nak nincs baja már leteszteltem sokszor és más játékokban nem is jelentkeznek ezek a problémák csak a Skyrimnél. Annyira nem sűrűn hogy zavaró legyen, de néha észre veszem. 7870 + 13.1

[ Szerkesztve ]

(#11790) Lenry válasza Vistaboy (#11785) üzenetére


Lenry
félisten

nehogy nekem kelljen megírni :P

nálam Miraak már halott, pedig csak esténként tudok játszani

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11791) WonderCSabo válasza Lenry (#11790) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne spoilerezzünk már! :(

(#11792) Lenry válasza WonderCSabo (#11791) üzenetére


Lenry
félisten

ne mondd, hogy spoilerként élted meg azt, hogy egy játék végén a főellenség meghal...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11793) WonderCSabo válasza Lenry (#11792) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mit tudom én, hogy mi történik vele?... Shivering Islesben is egész más dolgok történtek a főellenséggel, mind amire számítani lehetett.

(#11794) #57919488 válasza Vistaboy (#11785) üzenetére


#57919488
törölt tag

Írásvédetté tetted a régi .ini fájlt?
Sok ENB-nél nálam ez miatt nem dobált ki, hátha itt is segít valamit :)

(#11795) Xerxész válasza Lenry (#11792) üzenetére


Xerxész
őstag

Heh? :)
Witcher végén, mikor a Vadak királya mondta, hogy vagy küzdjünk meg vagy menjek békében, hát én szépen elsétáltam. :DDD :D És tök pojén volt. :D

(#11796) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Nos, nem akarom elkiabálni a dolgot, de úgy néz ki, végre helyrejött ez a nyavalyás. :DDD

Betöltöttem a lehető leggonoszabb karakteremet, egy 34-es Wood Elfet, akivel már megcsináltam a Dark Brotherhood küldetéssort, végigvittem a Dawnguardot, jelenleg Vámpír Lordként irtom a bestiákat. Tolvajlásra, lopakodásra és íjászatra kiképezve eddig úgy néz ki, jobban haladok, mint a harcossal. Jelenleg itt tartok:

És ami a legfontosabb: eddig még nem lépett ki a játék - bár még csak egy jó órája vagyok Solstheimen -, reméljük, így is marad, akkor jövő héten meg is lenne a teszt. Drukkoljatok. :DDD

K_mester: Az az idegesítő, hogy addig mindenféle grafikus modot használtam én is, és egyszer sem lépett ki. Most meg állandóan, modok nélkül is. Lehet, hogy a mentett állásban volt valami, amit egyik mod tett bele és összeakadt vele, ki tudja. :F Mindenesetre, ezzel az új karakterrel már semmi gond nincs, és ennek szívből örülök, mert nem kell ismét végigvinnem a Dawnguardot. Nem mintha unalmas lenne, de hosszú nagyon.:)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11797) #57919488


#57919488
törölt tag

Igen érdekes Sneak szintezés[link] vagy mi akar lenni :DDD

(#11798) MasterDeeJay

Csináltam egy videók hogy most jelenleg hogyan is néz ki a játékom. Sikerült a nappali fényt optimalizálni.
[link]
Valamint már untam Serena-t és lecseréltem egy Lotr elf követőre. [link] (innen szedtem)
Illetve felraktam a Dragonborn kieget, meglepően stabil még egyszer sem lépett ki. Az új hd patchtől (3-as) meg mintha stabilabb lenne a játék.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11799) LÁZ válasza MasterDeeJay (#11798) üzenetére


LÁZ
addikt

lehet te vagy az egyetlen, akinek stabilabb lett tőle - hd pakktól - :)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11800) MasterDeeJay válasza LÁZ (#11799) üzenetére

Lehet amiatt mert eleve nagyon nagy számú mod van fent (azaz most már csak 100 körül). Alapból én is azt tapasztaltam korábban hogy kikapcsolva stabilabb, de ettől a 3. hd packtől bekapcsolva használom és meg vagyok vele elégedve.
Viszont gyorsabban előjön a lagolás, előbb teleszemeteli a vramot.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.