Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) genndy válasza torma1981 (#11250) üzenetére


genndy
addikt

GEMS annyiból jobb, hogy ott a modokból válogatnak, és csak lore-hű kerül bele.
Nexuson meg megtalálsz mindent a szamurájoktól a bordélyházakig... :U

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11252) torma1981 válasza genndy (#11251) üzenetére


torma1981
veterán

Jaja ott van mindenféle. :) :D

(#11253) Xerxész válasza genndy (#11251) üzenetére


Xerxész
őstag

A GEMS oldalán is Nexus vagy Steam linkek vannak, tehát direktbe az utóbbi 2 oldaláról töltöd a modokat. A GEMS oldalon csak kategóriákba vannak szedve a jobb modok, rövid leírással.

Viszont asszem a grafikai modok nincsenek ott. Grafikai modokról nincs valami ilyen oldal?

(#11254) Ilsyde válasza Xerxész (#11253) üzenetére


Ilsyde
őstag

A GEMS a STEP-et linkeli, az szerintem eleg grafikai modnak. Van abban minden.

(#11255) Xerxész válasza Ilsyde (#11254) üzenetére


Xerxész
őstag

És ez a STEP jobb, mintha mondjuk variálom a Skyrim HD 2K, Skyrim Realistic Overhaul, Skyrim Flora Overhaul, stb. modokat?

(#11256) genndy válasza Xerxész (#11255) üzenetére


genndy
addikt

Valószínűleg ugyanezeket ajánlja a STEP is. Tehát nem jobb, mert ugyanazt csinálod (a TesNexusról szeded le a cuccokat, teszed föl), csak egy ajánlás, mert kipróbált, stabil, lore-hű, egymással kompatibilis, ilyesmi.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11257) Xerxész válasza genndy (#11256) üzenetére


Xerxész
őstag

Jah, a STEP nem is egy önálló mod? Csak egy lista, ami felsorolja, hogy melyek a valamirevaló, használható grafikai modok?

(#11258) genndy válasza Xerxész (#11257) üzenetére


genndy
addikt

Igen, maga a STEP csak egy lista, a Nexusról letölthető pdf.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11259) Xerxész


Xerxész
őstag

Srácok, lenne egy valószínűleg láma kérdésem... :) Azért láma, mert hardverrel kapcsolatos, és a hardverekhez soha nem konyítottam sokat.

Szóval, olvastam ezekről az SSD meghajtókról... Azt kérdezném, hogy ha pl. a Skyrimet nagyobb felbontású textúrákkal egy SSD-ről futtatom/futtatnám, akkor ezzel elérnék-e a játékban észrevehetőbb/jelentősebb gyorsulást? Betöltési időben gondolom igen, de FPS-ben is akár?

(#11260) Jorus válasza Xerxész (#11259) üzenetére


Jorus
nagyúr

Átlag FPS-ben nincs érezhető eltérés egy HDD-s és egy SSD-s rendszer között.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11261) Lidl válasza Xerxész (#11259) üzenetére


Lidl
senior tag

Betöltésben tapasztalhatsz gyorsulást, ha SSD-ről futtatod a progit.
És a mászkálás közbeni töltés is gyorsabb lesz.
Nem emlékszem, hogy amikor forábban HDD-rőkl futtattam, akkor mennyi idő alatt töltötte be, de most 10-15 mp alatt bejön a játék ha betöltök egy állást. (ezt csak érzésre mondom, soha sem mértem) És elég sok új textúrám van és amiből lehetett a maxot tettem fel.

FPS-ben nem tapasztalhatsz változást.

Lidl

(#11262) genndy válasza Xerxész (#11259) üzenetére


genndy
addikt

FPS-ben nem lesz változás.
Nem 'döccen' majd, ha mászkálás közben új területet kell betöltenie. Illetve nekem az állásbetöltés kb. felére csökkent a HDD-shez képest (SkyrimHD+2K Full próbáltam direkt).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11263) Xerxész


Xerxész
őstag

Értem. :)
Köszi mindenkinek a választ! :R

(#11264) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Mé'nincs fent a steamen egy dlc sem, vagyis hogy lehet megvenni valamelyiket, nem vágja ezt valaki?

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11265) LÁZ válasza Varlaisaran (#11264) üzenetére


LÁZ
addikt

greenmangaming, innen vettem a dawnguardot 2,5k-ért ;)

btw a Redguard-ról van valami info, mostanában kéne jönnie, nem? :F

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11266) Varlaisaran válasza LÁZ (#11265) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

De miért nincs fent? Olvastam hogy kelet eu-ban blokkolták, de miért, tudni ezt?

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11267) Lidl válasza Varlaisaran (#11264) üzenetére


Lidl
senior tag

Ha jól tudom erre a régióra nem forgalmaz(hatj)a a Steam a Skyrim-et.
Ezért nincs fent sem a játék, sem a DLC-k.

Lidl

(#11268) LÁZ válasza Varlaisaran (#11266) üzenetére


LÁZ
addikt

vmi okos kitalálta, illetve errefele csak dobozosban árulták/ják, persze 5-6k-ért :W , sztem itt a ph-n hamarabb találsz gift kódot, vagy olyan embert, aki intéz neked. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11269) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Nem normálisak ezek. Aki megvenne valamit nem tudja mert valami idóta barom kitalálta hogy itt nem lehet. És csodálkoznak hogy warezol a nép...

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11270) genndy válasza Varlaisaran (#11266) üzenetére


genndy
addikt

A Bethesda játékainak közép-európai terjesztésére a jogok a Cenegánál vannak. Ő a dobozos verziót forgalmazza, ezért nem veheted meg Steamről.
Nem igaz, hogy DLC-ket nem vehetsz rá, mert vehetsz, csak azt is a C-n keresztül, nyögvenyelősen, egy-két hónappal később, boltban, dobozosan, drágán (lásd Dawnguard).
Tehát a C azt akarta, hogy neki is csöppenjen, ennyi.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11271) Youri válasza genndy (#11270) üzenetére


Youri
veterán

Vagy megveszed a GMG-rő, vagy a GG-ről, és nincs gond :D Az 1C/Cenega meg egy nagy köcsög cég, itthon CNG Kft néven fut :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#11272) Varlaisaran válasza genndy (#11270) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Én egy vásárló vagyok, szarom le melyik szarházi cégnek mi az érdeke, és semmi kedvem nyögvenyelőzni főleg ha fizetek valamiért. Inkább nem veszem meg csakazértsem, rohadjanak meg mind...

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11273) genndy válasza Youri (#11271) üzenetére


genndy
addikt

Ja, ez kimaradt, pedig ezt is akartam még írni.
Igen, simán, a Hearthfire-t én is a GMGről vettem, aztán kapják be. Viszont úgy néztem hogy GMG most kifogyott Skyrimből (legalábbis az alapjátékot és a Dawnguardot nem dobja ki a kereső, pedig régebben volt).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11274) Lidl


Lidl
senior tag

Pont most néztem a GMG-t és ott van Dawnguard. Az még nincs meg nekem.
De 19.99 EURO, tehát 5900 körül van.
A CDGalaxisban pedig lehet kapni a "dobozost" 5990-ért (csak kód és PC-re).
Szóval lehet ezt kapni. (Hearfire az persze nincs)

De ha mondjuk a Steam-en a karácsonyi vásárban lett volna rá 50% kedvezmény, akkor tuti ott vettem volna meg.
Szemetek :DDD

Kicsit azért hezitálok a vásárlással, hátha lesz még olcsóbb :D meg nehogy már a nyomorult vámpírok megöljék a lakosokat, meg a kereskedőimet :))

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#11275) Lidl


Lidl
senior tag

Valamit nem jól tudtam.
Mi az a GG és mi az a GMG?
GG = GreenmanGaming?
vagy
GMG = GreenManGaming?

És akkor a másiknak mi a teljes neve?

Köszi
Lidl

(#11276) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Hello!
Egy kérdésem lenne a kísérőkkel kapcsolatban...
Szegény Lydiát kinyírta egy Draugr Death Overlord, visszamentem Iliaért (ha jól emlékszem a nevére) aki régebben jött volna velem, de most nem akar... Bukó a csaj? Honnan tudok valami normális kísérőt szerezni? Nem akarnám visszatölteni az draugr előtti állást, mert egy estém ráment mire bújócskával kicsináltam... A sárkányt egyszerűbb volt lecsapni mint ezt a csontit.

(#11277) JamesHun


JamesHun
addikt

a lopakodás skillem mikor nő
bármikor amikor lopakodok, vagy csak ha lopakodok és van ellenfél valahol a közelben?

SeriesX: JamesSHun

(#11278) #57919488 válasza Lidl (#11275) üzenetére


#57919488
törölt tag

:))
GamersGate=GG
GreenManGaming=GMG

(#11277) JamesHun:
Csak lények közelében.

[ Szerkesztve ]

(#11279) Prosector válasza gilfoyle (#11276) üzenetére


Prosector
addikt

Ha megcsinalsz par(pontosan nem tudom) Companions kuldit ,akkor Aela veled megy.

Riften-ben ott van Mjoll.(azt hiszem vissza kell szerezned a kardjat,utana o is lehet follower)

Ha megvan a Dawnguard,akkor Serana.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

Ill. Riverwoodban a kocsmaban tudod felszedni Sven-t.

[ Szerkesztve ]

(#11280) csaba951 válasza Lidl (#11274) üzenetére


csaba951
veterán

1) Steamen a Winter Saleben kapott -50%-ot a Downguard is. Az más kérdés, hogy ez Magyarországról nem volt elérhető.

2) GMG-n olyan 12-14 € volt az alja. Biztosan lesz valahol tavaszi akcióban, akkor majd megveszed.

Egyébként én is azt ajánlom, hogy vedd meg külföldön akciósan. Szavazzunk a pénzünkkel! Csak ez az egy módszer van rá, hogy észhez térítsük valamennyire az 1C-t! Nehogy már bevett gyakorlat legyen az, hogy 4,5 hónap késéssel jelennek meg a Bethesda DLC-k Magyarországon, a premier Nyugat-Európai áron! Ha már drága, akkor legalább az első naptól lehessen hozzájutni! Vagy ha késik, akkor legalább legyen olcsóbb! De ha a terjesztő kombinálja a kettőt, akkor igenis megveszem inkább külföldön - olcsóbban!

[ Szerkesztve ]

(#11281) Jorus válasza JamesHun (#11277) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egészen pontosan, ha van, aki észrevegyen, de nem vesz észre, tehát nem kell ellenségnek lennie.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11282) Lidl válasza csaba951 (#11280) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen én is így vagyok vele. Nem feszelyez ha külföldön kell megvenni. Ha ott olcsóbb.
Nem ismertem ezt a két oldalt korábban de mostantól nézni fogom őket.
Amúgy a Skyrim-et 11.11.11-én vettem meg a boltban. Még pólót is kaptam hozzá. ;)

Lidl

(#11283) Lidl válasza #57919488 (#11278) üzenetére


Lidl
senior tag

Köszi, megjegyzem őket.

Lidl

(#11284) Lidl válasza Prosector (#11279) üzenetére


Lidl
senior tag

Van még egy dark elf a hunter paradiseban Whiterunban.
És van a öklöző nő a fogadoban is.
Sajnos a neveket nem tudom.

Lidl

(#11285) genndy válasza Lidl (#11274) üzenetére


genndy
addikt

Hát biztos én vagyok a béna állat, de nem látom a Dawnguardot se GamersGaten, se GreenManGamingen. Nem mintha annyira kéne, de te hol láttad akkor?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11286) Varlaisaran válasza genndy (#11285) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Most szivem szerint megkérdezném hogy a virágboltos dlc megy e legális játékkal, de ugye itt nem szabad ilyet (ha-ha), így végülis nem kérdeztem meg. Ha igy is tennék, ez csak egy mikrobosszú lenne a tahó cégnek aki miatt nem lehet egy kibaszott dlchez hozzájutni a steamen. De nem teszek így, vagy ha igen, akkor azt nem fogom ideírni mert az csúnya dolog.

[ Szerkesztve ]

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11287) csaba951 válasza Varlaisaran (#11286) üzenetére


csaba951
veterán

De a Dawnguardot legalább meg tudod venni a boltban, még ha drágán is.

A kiadó másik játékát a Dishhonoredet viszont nem tudod megvenni és / vagy használni magyar nyelven Romániában. És az égvilágon semmi lehetőséged nincs rá a warez verzión kívül, hogy így tudjál vele játszani. De tényleg a warez miatt nem megy a kiadóknak, nem ám a teljesen idióta döntéseik miatt! :W

De van ehhez a játékhoz dlc is, Karácsony előtt jelent meg. Persze nem nálunk. A Bethesda az első negyedévben tervezi megjelentetni ebben a régióban is. Köszi!

(#11285) genndy
Akkor most pillanatnyilag biztosan kifogytak a készletből. De korábban lehetett kapni mind a két helyen.

[ Szerkesztve ]

(#11288) #57919488 válasza Varlaisaran (#11286) üzenetére


#57919488
törölt tag

Szerintem többet ártanál magadnak. A frissítések, mod-ok vagy bármi ilyesmi... és lehet előröl újra rakni az előtte elmentett mappát :D :))
Amúgy én 1x megvettem a játékot és azt látom, hogy már inkább érdemesebb kivárni a Goty-t mert olcsóbb lesz azt megvenni mint a DLC-ket külön akár akcióban is (persze egy jó akcióban, vagy GG ügynökök bénázása ;]).

Más: kb. mikor szokott kezdődni egy beta általában MMO-k megjelenése előtt?

[ Szerkesztve ]

(#11289) Varlaisaran válasza #57919488 (#11288) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Nemköll ott rakosgatni semmit, érteni kő oda osz megyaz. A virágboltost is ugy raktam össze három külön releaseból, csak ugy repült minden rajta hibátlanul, mellesleg portable, flexible, no steam. Azóta körülnéztem az ügyben, és ha akarnám menne rajta bármelyik kalóz dlc. Más kérdés hogy kényelmetlenül érezném magam miatta.
De itt az bosszant engem, hogy van egy tahó szemétláda cég aki kénye kedve szerint játszik az árakkal mert ebben az országban már mindenki azt csinál amit akar. Elnézést a stílusért de ha ez eszembe jut, felforr az agyam...:)

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11290) Prosector válasza Varlaisaran (#11289) üzenetére


Prosector
addikt

+1 :K

(#11291) genndy válasza Varlaisaran (#11289) üzenetére


genndy
addikt

Mivel a DLC sem más, mint egy .esm meg egy .bsa, ezért úgyanúgy működik mint egy mod. Inkább amiatt aggódnék, hogy a Steam hogyan látja kalóz DLC-t, ad-e érte achit, és emiatt nem szankcionál-e. Úgyhogy én inkább emiatt nem próbálkoznék eredeti játékon virágbolti DLC-vel.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11292) Lidl válasza genndy (#11285) üzenetére


Lidl
senior tag

A GMG-n itt van: [link]

Amúgy megy a kincstári játékon a virágboltos. Legalábbis többnyire szokott. Ha nincs benne achievement, akkor meg pláne.

Én anno a Mass Effect 1-2-nél sajnos használtam egyik másikat, mert egyszerűen nem lehetett megvenni. Még a gyártótól sem. Most akkor mit csináljak? A game megvan eredetiben, meg még pár dolog hozzá.

(#11293) MasterDeeJay válasza genndy (#11291) üzenetére

Én keményen megszívtam a virágbolti dlc-vel. A hearthfire-el van a baj. Egy bughalmaz az egész, van egy házam aminek nincs ajtaja és át lehet rajta látni. Hiába veszek bele akármit az nem jelenik meg vagy egy idő után elveszik. Nekem amúgy sem kellene a heathfire, szeretném leszedni de ha kikapcsolom akkor kilép a játék a logó után. Ha kikapcsolom az összes modot akkor elindul ugyan de a mentésemet nem tölti be ugyan úgy kilép csak betöltéskor. 2 Fileból áll az egész.
Virágbolti skyrimem is van, azon szoktam próbálni a nagyobb modokat, így nem kell piszkálni a steam-eset.

Az is jó lenne ha valahogy kiresetelhetném a dlc-t és újra építhetnék mindent.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11294) genndy válasza Lidl (#11292) üzenetére


genndy
addikt

Kösz.
Akkor jól gondoltam, ha éppen kifogytak, akkor nem dobja ki a keresőjük. És ilyenkor ára sincs egyáltalán. Mindegy, úgyis meg akartam várni rá valami akciót.
Dawnguardban pont van achi, azért félnék hogy morogna miatta a Steam ha nem eredeti.

Nunder: lásd ezen hozzászólás elejét.

MasterDeeJay : a házat lebonthatod és újrakezdheted az elejétől, a tervezőasztalnál (asszem utolsó opció). Meg van ehhez is unoff patch, sokat segít:
Unofficial Hearthfire Patch
Leszedni úgy tudod leginkább, ha olyan helyen mentesz amibe nem szól bele a DLC (tehát ne a frissen épített házadon belüli mentéssel próbálkozz). Ne csak a fájlt töröld, hanem a telepített modlistából is ki kell szedni! Ha benne marad, akkor keresi, azért fagy ki.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11295) Nunder válasza Lidl (#11292) üzenetére


Nunder
őstag

Ma érkezett meg a Skyrim a CD Galaxistól és a GMG-n nézegetem a Dawnguardod és a Hearthfire-t. Ebből az utóbbit tudom csak megvenni, a DG valamiért nem szerepel a megvásárolhatóak között. :F

Ha már itt tartunk megéri mindkettőt megvenni?

genndy: Utólag látom, köszönöm. Majd figyelem.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11296) #57919488 válasza Nunder (#11295) üzenetére


#57919488
törölt tag

Szerintem teljes áron nem, egyik DLC-t se.
Kulcsokból meg valószínűleg kifogytak és csak azért látható a lap mert nem végleges állapot :)

(#11297) genndy válasza Nunder (#11295) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem megéri mindkettő, de akció nélkül még drágák. 20€-t azért nem ér a Dawnguard.
Hearthfire-t megvettem, én nagyon élveztem a házépítést. Meg jópofa a saját háza(i)dhoz gyűjtögetni a nyersanyagot, emiatt állatokra vadászni hogy utána csinálhass trófeákat a falra. Meg ha sok pénzed van, ez egy értelmes pénzköltési lehetőség.
A házassághoz különösebben nem ad hozzá, de a gyerekek aranyosak. Lehet nekik is ruhát meg ajándékot adni.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11298) Nunder válasza #57919488 (#11296) üzenetére


Nunder
őstag

A HF csak 1400 HUF körül van most. Ha tényleg jobb tőle a játék, akkor nem olyan sok az érte. De szerintem az alappal is elleszek egy jó ideig, pláne a Steam sale utáni dömpingben :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11299) genndy válasza Nunder (#11298) üzenetére


genndy
addikt

GMG-n -20% voucherrel csak ~1200 Ft.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11300) Nunder válasza genndy (#11299) üzenetére


Nunder
őstag

De nekem nincs hozzá voucherom :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.