Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) C4mp3r válasza genndy (#11598) üzenetére


C4mp3r
addikt

szerintem ha ezt nem emlitik a wikin, akkor nincs kulonosebb jelentosege :D egyszeruen kellett neki, mert sokat ert(ek)

(#11602) GypsFulvus2 válasza genndy (#11596) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Én sem tudok semmi más okot azon kívül, hogy sok septimet ér. A drágakövekről annyit lehet tudni, hogy az utolsó falmer emlékmű (rituális célú?) része volt, amit a dwemerek elleni lázadás során (War of the Crag - 1E 650 körül) helyeztek el benne. A köveket korábban készítették és elrejtették a dwemerek elől, de nem tudok róla, hogy varázshatalommal bírtak volna, vagy te most bármire felhasználhatnád.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11603) daneel92


daneel92
tag

hali!
ha az van, hogy a dragonborn holnap jelenik meg, az azt jelenti, hogy magyar idő szerint éjfélkor, vagy reggel 7kor fog?

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11604) Youri válasza daneel92 (#11603) üzenetére


Youri
veterán

Inkább este 7. Steam idő szerint akkor kezdődik a holnap

RTX ON

(#11605) csaba951 válasza daneel92 (#11603) üzenetére


csaba951
veterán

A dlc saját oldalán ott van a számláló, kiírja a hátralévő időt. Holnap 19:00 vagy 20:00-tól lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#11606) genndy válasza GypsFulvus2 (#11602) üzenetére


genndy
addikt

Oké, akkor nem töröm magamat rajta.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11607) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Nagyon tuti a Skyrim :K , tegnap végeztem a fő küldetésekkel (és néhány mellékkel) 29es szinten. Amúgy nyílvesszőket is tudok kovácsolni? Mert glass vagy ebony jó lenne, csak még a boltokban nem lehet ilyent kapni.

(#11608) Lenry válasza drunkyboy (#11607) üzenetére


Lenry
félisten

nyilakat csak modokkal tudsz készíteni, de egyébként egy idő után így is lesz annyi, hogy soha nem lövöd el őket, pláne, ha visszalootolod a halott ellenfeleidtől a nyilaidat.

volt, hogy egyetlen elf nyílvesszővel vittem végig egy fél dwemer romot, és csak azért kellett váltanom, mert beesett egy padlólemez alá :DDD

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11609) szabod válasza drunkyboy (#11607) üzenetére


szabod
senior tag

Dawnguardban már lehet kovácsolni is, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11610) genndy válasza drunkyboy (#11607) üzenetére


genndy
addikt

Vagy ha megvan a Dawnguard DLC, abba belerakták (de hogy miért nem egy patchbe? És akkor már a sárkánycsont fegyverekkel együtt. :F )
Egyébként a nyílvesszőket érdemes gyűjteni (halott ellenfelektől is), mert nincs súlyuk, és így még az egyszerű vasvessző is jó árban van. Pénzelszórásra is jó, pont a 0 súly miatt (Speech skill).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11611) #57919488 válasza genndy (#11610) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mert ezek érvek, hogy miért vedd meg a kieget. Ha mindent beleraktak volna eladhatatlanok lennének a DLC-k.

(#11612) drunkyboy válasza Lenry (#11608) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Kösz a válaszokat, már nekem is megvan a perkem a nyíl visszanyerésére, de így is mindig fogy, sok megy olyan helyre, ahova nem megyek megkeresni. A Dawnguard még nincs meg, de mindenképp beszerzem, bár először "teljesen" fel szeretném deríteni az alapot, szeretem az alapos munkát :)

(#11613) genndy válasza #57919488 (#11611) üzenetére


genndy
addikt

Sajnos, ja. Szimpatikusabb lenne azért, ha az ilyen általános dolgokat azért megkapnánk. A nyílpuskákat nem sajnálom hogy kimaradtak, de a sárkánycsont fegyvereket pl. el tudtam volna viselni, ha már a páncél benne volt az alapban is.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11614) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nekem még a Dawnguard sincs meg, erre jön egy új kieg? :D
Lesz mit bepótolnom.

[ Szerkesztve ]

(#11615) Jorus válasza Fitzgerald (#11614) üzenetére


Jorus
nagyúr

Volt közben egy Heartfire is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11616) genndy válasza Fitzgerald (#11614) üzenetére


genndy
addikt

Igen, a maival együtt három DLC lesz: Dawnguard, Hearthfire, Dragonborn (vámpíros, házépítős, sárkányos).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11617) genndy válasza KubanitoS (#11597) üzenetére


genndy
addikt

Na csak nem hagyott a békén a dolog, és wikin meg is találtam a küldetés leírásában, csak nem az utolsóban, hanem amikor be kell törni MF-hez. Ennek a végén írja, hogy egy utolsó nagy dobásra készül, mielőtt elhagyja Skyrimet, és hogy a két kő tényleg marha értékes.

Úgyhogy megkövetlek Kuba, én voltam hitetlen, bocs. :B

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11618) KubanitoS válasza genndy (#11617) üzenetére


KubanitoS
veterán

lávollak :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11619) Fitzgerald válasza genndy (#11616) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az komoly :D
Sajnos nem nagyon követtem a történéseket mostanában, pedig az alap Skyrim-be több mint 150 órát tettem anno.

(#11620) genndy válasza Fitzgerald (#11619) üzenetére


genndy
addikt

Nekem is most van benne annyi. DB, főszál még hátravan, meg az összes felfedezetlen dungeon-mellékküldi, illetve a Dawnguard és a Dragonborn is.
A három házikót már fölépítettem közben, az egyikben ott éldegél a kis családom. :D

Ja, tényleg, általános kérdés (ha már Jorusék nekiestek az idővonalnak): mostani karakteremnek (alapállapotban kétkezes könnyűpáncélos nord csajszi) a kimaxolás miatt kitaláltam egy 'életutat', hogy ne csak lélektelenül nyomjam egymás után a küldetéseket, hanem legyen valami indok is mögötte, hogy kikhez miért csatlakoztam, mit miért és milyen sorrendben csináltam.
Egyelőre vázlatszinten van meg, csak magamnak, de ha van rá érdeklődés, rászánok egy kis időt és kipofozom, hogy valami emészthető történet legyen belőle. Érdekelne itt bárkit is egy ilyen karaktertörténet/életút (akár néhány képpel is kiegészítve)?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11621) Lidl


Lidl
senior tag

A GreenmanGaming-on 16 EURO a Dragonborn.
[link]

Bár azt írja "Out of Stock", a főoldalon meg azt, hogy "pre-purchase" :U

Nem tudom, hogy ez lesz-e az ár, amikor meg is lehet venni.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#11622) KubanitoS válasza genndy (#11620) üzenetére


KubanitoS
veterán

Érdekes, hogy a főszálat te is hanyagoltad. Szerintem rohadtul érdektelen a többi mellékküldetéshez viszonyítva, amelyek között van egy két igazi gyöngyszem is.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11623) Lidl válasza KubanitoS (#11622) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Én is hanyagolom most a főszálat, de ugyanakkor azon aggódom, hogy lesz egy-két shout, amit nem tanulok meg így. Legalábbis jó lenne, ha meglenne.
Pl. ha hanyagolod a főszálat az elejétől, akkor nem lesz meg az Unrelenting Force (vagy mi), mert azt az atyák tanítják meg a hegyen Neked.
És mintha a 3. szintjét is ők tanítanák meg, ha jól emlékszem. Most azért szeretnék továbbhaladni a főszálban, hogy azt megkapjam. (jelenleg 2. szintű)
Vagy meg lehet ezeket szerezni máshonnan is?

Lidl

(#11624) genndy válasza KubanitoS (#11622) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem nem érdektelen, jól sikerült az is, de direkt hagyom a végére (a karakter döntései miatt).
Persze a kérdésre meg nem válaszoltál :P

Lidl: az Unrelenting Force-t nem lehet máshonnan megszerezni, csak a szerzetesek tanítják. Viszont ha visszaviszed nekik a kürtöt, akkor már meglesz a 3. része is, tehát a főszálban elég csak eddig eljutni (és ez még eléggé az eleje).
A másik Shout amihez kellenek a szerzetesek, az a Whirlwind Sprint, de ezt is egyidőben megkapod a másikkal (legalábbis egy szintet belőle).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11625) Jorus válasza Lidl (#11623) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11626) KubanitoS válasza genndy (#11624) üzenetére


KubanitoS
veterán

A kérdésedre a válasz: nem, nem és nem. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11627) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nekem a 150 óra elég volt arra, hogy lényegében az összes küldetést megcsináljam ami nem ilyen random generált "menj ide, hozd el ezt meg azt" kaliberű quest.
Sajnos ahogy haladtam, a kihívás is egyre kisebb volt, pedig masteren játszottam.

(#11628) kiskornel válasza genndy (#11620) üzenetére


kiskornel
addikt

Háát... karakter történet? Felőlem leírhatod, meg végig is hallgatom, mikor a felovasó progi elregéli, de azért ne feledd ez egy olyan játék, amiben kapsz egy küldit, mész rabolni... Végén láda, város vissza,elad cucc, hogy aztán képességet vegyél -> tovább tudsz zúzni. Minden kezdődik előlről. Ez leszbuncsi egy idő után.
Sajnos...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11629) Klikodesh válasza Lidl (#11623) üzenetére


Klikodesh
senior tag

En a fokuldetest hagytam a vegere, nem is ertettem milyen shoutokrol beszelnek az emberek neha.
Miutan mindent befejeztem az osszes tobbi kuldetest akkor tertem vissza ra olyan 150 ora utan.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#11630) daneel92


daneel92
tag

hali
na elvileg mostantól már lehet játszani dragonbornnal, de nem látom indítómenü data file-jai között, meg letölteni se nagyon akarja. hogy lehet rábírni, hogy töltse le AZONNAL? :D

szerk: előrendeltem

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11631) GypsFulvus2 válasza daneel92 (#11630) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

AZONNAL? Felhívod a Pentagont, hogy atombombát dobsz a Steam központi szerverére, ha nem kezdik el azonnal feltölteni a gépedre. :DDD

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11632) daneel92 válasza daneel92 (#11630) üzenetére


daneel92
tag

oké, szóval újra kell indítani a steamet, most már ezt is tudom :)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11633) Klikodesh válasza daneel92 (#11630) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Ujrainditod a steamet.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#11634) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Én is újraindítottam a Steamet, már szedi is le vadul a Dragonborn-t.:) Sajna holnap korán kelek, meg sok meló lesz még a héten, így csak hétvégén tudok vele majd játszani. Addig várom a véleményeket.

(#11635) Lenry


Lenry
félisten

nem tudok visszamenni Skyrimbe :O

megyek a hajóshoz, leperkálom a 250aranyat, aztán tölt és tölt és tölt és tölt és tölt...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11636) genndy válasza Lenry (#11635) üzenetére


genndy
addikt

Mozgasd ki vagy nevezd át ideiglenesen a 'meshes' és 'textures' könyvárat. Főleg ha textúramodok is fönt vanak. Nekem ez meg szokta oldani a töltőképernyő beragadását. Aztán ha visszajutottál, akkor persze vissza mindent.
Valami mod okozza, de még nem volt idegem végigmolyolni hogy melyik.
u.i.: Ha zárt helyen vagy városfalon belül mentesz, akkor nekem nem jött elő, csak kint a pusztában (igaz utazásnál nincs sok választásod).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11637) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Tegnap steamen megvettem a Dawnguardot, az előbb pedig a Dragonborn-t.Az a kérdésem hogy a már pont folyamatban lévő Dawnguard küldik nem fognak e belekeverni / ütközni a Dragonborn küldetéseibe?Még annyi, hogy semmilyen mod nincs fenn,csak a Heartfire DLC, amit meg múlt héten vásároltam meg.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#11638) Klikodesh válasza DrTechnoid (#11637) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nem hiszem hogy bezavarna a dawnguard, a DB sajat kis vilagaban jatszodik.

Apro Spoiler

Bar nekem rogton azzal kezdodott a db hogy majdnem meghaltam, bementem az elso varosba es ott fogadott gy udvozlobizottsag es partit akartak a tiszteletemre, majd mikor befejeztek a dumat jott az ebony warrior es o is leszolitott mig a sracok ott tancoltak korulottem raadasul egesz sokaig beszelt mikozben en csak hallgatni tudtam, szerintem csak megijedt tolem es ugy erezte jobb ha igy banik el velem. :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#11639) genndy válasza DrTechnoid (#11637) üzenetére


genndy
addikt

Nem fognak bekavarni. Pont emiatt jó, hogy a Dragonborn egy külön helyszínen játszódik.
Ha tutira akarsz menni, akkor fejezd be a Dawnguardot, és csak utána telepítsd. Vagy telepítés után vedd ki a betöltési sorrendes fájlból.

Hopsza, ez az áthúzott szöveges spoiler jelölés, ez tetszik :K

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11640) LÁZ


LÁZ
addikt

tolnám én is a dragonborn-t, de el sem indul, steam kidob egyből, lancserben pipa - most helyi fájlok ellenőrzése - hátha segit :F

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11641) daneel92


daneel92
tag

nagyon jó kis dlc lett ez :D legjobban az tetszik, hogy ugyebár a red mountain robbanása óta minden hamu a sziget déli felén, továbbá látszik a háttérben maga a hegy, ahogy jön ki belőle a füst...ez fogott meg a legjobban :)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11642) LÁZ válasza LÁZ (#11640) üzenetére


LÁZ
addikt

ez egyre viccesebb lesz, először d3d9.dll appcrash, most ntdll.dll...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11643) DrTechnoid válasza daneel92 (#11641) üzenetére


DrTechnoid
őstag

És benne van az az option hogy dragon shout perkké alakítható, vagy az egy nem létező dolog?Mert most nem fogom egyenlőre tolni a db-t,ugyanis pont most a "festői" Soul Cairn birtokon kevergek, és végig akarom csinálni az ott talált összes küldit.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#11644) daneel92 válasza DrTechnoid (#11643) üzenetére


daneel92
tag

passz, főküldetést szokásom szerint most is hanyagolom :P

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11645) Lenry válasza genndy (#11636) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm, este ki fogom próbálni.

vissza kellene menni, mert egy vagon nyersanyag van már nálam, házam viszont még nincs, ahová lerakhatnám
(a hamuharcosokból csak úgy potyognak az ércek)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11646) LÁZ


LÁZ
addikt

ntdll.dll crashben valaki tud segiteni, steam offlineban már a betesda logóig eljutok...

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11647) genndy válasza DrTechnoid (#11643) üzenetére


genndy
addikt

Benne van.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11648) Klikodesh válasza Lenry (#11645) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Nekem is ez a problemam, vegul ledobtam mindent amit nem adtam el az elhagyott hazban ideiglenesen hatha ott lesz mire lesz hazam, mar ha lesz...

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#11649) LÁZ


LÁZ
addikt

vmi okos segithetne, ha tud :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11650) Lidl válasza LÁZ (#11649) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

2 dolog jutott eszmbe így hirtelen:

1. Nekem az MSI Afterburner csinált ilyeneket. A Stealt módot keleltt állítgatnom. Itt írtam le: [link]

2. Valamilyen mod lehet a ludas. A Dawnguard-nál is egy csomó modnál kijött a Dg-s verzió, mivel kiakadt a simával a program. Nem írtad, hogy van-e mod-od, de ha igen, akkor ezeknél kell keresgélni.

2+1. Új vga driver? :)

Köszi
Lidl

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.