Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) KubanitoS válasza #57919488 (#11450) üzenetére


KubanitoS
veterán

Érdekes módon most egy olyan bug jött elő, hogy a tárgyak a polcokon folyamatosan rezegnek, remegnek, amikor közel megyek hozzájuk. Ha fel kell törni egy zárat egy ajtón, amely mögött egy polc van tele tárgyakkal, az ajtó kinyitása után egyszerűen lerepülnek a cuccok. Amikor valami event van, mondjuk két NPC beszélget, akkor is repkednek a tárgyak körülöttük. Felborulnak a nagy bödönök, satöbbi. Szerintem valamelyik mod lehet a ludas, de én csak grafikai modokat szedtem le főleg, szóval értetlenül állok a dolog előtt. Volt egy ragdoll fizikás mod is, azt letöröltem, de semmi változás nem lett.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11452) Malibutomi válasza KubanitoS (#11451) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Visszakapcsoltad már a vsyncet? Az tud ilyet csinálni.

(#11453) Xerxész válasza #57919488 (#11450) üzenetére


Xerxész
őstag

Szerintem a Skyrim HD 2K Textures + Skyrim Realistic Overhaul + Skyrim Flora Overhaul + Lush Trees elég jól kiváltja a hivatalos HD textúra pakkot.
Bár nem tudom, a fenti modok lefednek-e minden fontosabb dolgot a játékban.

Jó, adjuk még hozzá a Real Ice + Better Dynamic Snow variációt. :)

Meg a W.A.T.E.R. modot is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11454) #57919488 válasza Xerxész (#11453) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nálam ezek a dúsabb növényzet mod-ok nagyon lezabálták az FPS-t.
De ami még jó az a hó felturbózása :) ja és a Lanterns Of Skyrim - All In One, sötétben nagyon hangulatos lesz utána a sok lámpás miatt :)

(#11455) Xerxész válasza #57919488 (#11454) üzenetére


Xerxész
őstag

Nekem is eszi szépen, mivel elavult már a gépem. Így is 1280*720-ban futtatom.
De lehetéség szerint a Lite pakkokat teszem fel, azzal felszabadul némi FPS. :D

(#11456) WonderCSabo válasza Xerxész (#11453) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem fedi le teljesen. Én így használom:

vanilla textúrák < hivatalos hd textúra pakk < modok

Így minden textúra esetében a lehető legjobb minőséget kapom. :)
Itt a leírás, hogyan lehet mindezeket egyszerre használni.

[ Szerkesztve ]

(#11457) csoki89 válasza KubanitoS (#11449) üzenetére


csoki89
csendes tag

Este még kicsit visszaolvastam és láttam h van új driver is. Kipróbálom az ötleteket amiket csokorba szedtem, aztán remélem tényleg jobb lesz már. Esetleg azt meg tudja valaki indokolni, hogy a windowed modos trükk miért nem működhet? Videó alapján követtem mit kell tenni, és nem egészül ki a kép amikor elindul a játék, megmarad a keret. Pedig elvileg jó kis gyorsulást hoz ez a csel :)

"Mikor felbasznak, ölni olyan könnyű mint levegőt venni"

(#11458) genndy válasza WonderCSabo (#11456) üzenetére


genndy
addikt

Én is. Így lesz a legjobb (bár nekem is sokszor fagy :( )

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11459) KubanitoS válasza Malibutomi (#11452) üzenetére


KubanitoS
veterán

Visszakapcsoltam a Vsyncet és a repülő tárgyas bug is megoldódott.

Annyi volt a lényeg, hogy a Steames HD pakkot kellett mindenképpen letiltani és megszűnt a szaggatás.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11460) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

REKLÁM! REKLÁM! REKLÁM! :D

Örömmel jelentem, hogy lassan végére értünk Jorussal a Tamriel Történeti Tudástár (a kibővített timeline) megírásának. A Merethic Era kezdetétől a 4E 202-ig bezáróan 49 oldalas lett a dokumentum :B Most van a lektor kollégák keze alatt, illetve gyűjtjük bele a képeket, térképeket.

Viszont a Dragonborn DLC történései nincsnek még benne. Az lenne a kérésem, hogy ha van aki végig tolta már, az küldjön el nekem róla privátban egy összefoglalót. Ha pedig vannak jó képeitek, ismertek linkeket, pl ismert történelmi személyiségek képeiről, vagy csatákról, vagy bármiről ami feldobja ezt a rengeteg szöveget, azt is küldhetitek nekem (akár saját képek is lehetnek), megköszönnénk!

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11461) WonderCSabo válasza genndy (#11458) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem sosem fagy.

(#11462) szabod válasza GypsFulvus2 (#11460) üzenetére


szabod
senior tag

49 oldal? :Y nem semmi

ezer hála előre is :R

(#11463) genndy válasza WonderCSabo (#11461) üzenetére


genndy
addikt

A textúrapakkokon kívül használsz más modot is? 2K-ból a Full-t vagy a Lite-t használod?
Dobsz nekem egy modlistát? (jöhet privátban is ha nem akarsz a topikban szemetelni).

Engem sajna vagy kivág az asztalra (bizonyos külső területeken, gyorsmentés után szinte rögtön), vagy többször van hogy bámulhatom a töltőképernyőt a végtelenségig állásbetöltésnél. Megoldja, ha ideiglenesen kinyírom a meshes meg textures könyvtárat, de még nem jöttem rá, mi is kavar be valójában.
Tényleg, valami überszaki tudja ennek a PONTOS okát, hogy mi is történik akkor, amikor mentett játék betöltésénél végtelen ciklusban csak a betöltőképernyő megy? Megtelik a memória? VRAM? Gond van az adott cellával?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11464) WonderCSabo válasza genndy (#11463) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A probléma bármi lehet, főleg ha modokat használsz. Ha egy mod a ludas, azt talán ki tudod küszöbölni, ha bináris kereséssel megkeresed a hibás modot. Igen, használom a 2K Full modot is. A mod listám ott van az első hszben, azon kívül nem sok új van fenn. :)

(#11465) genndy válasza WonderCSabo (#11464) üzenetére


genndy
addikt

Hát, én még kevesebbet használok mint te, bár főleg textúracserélőket. Na majd megpróbálom kiszűrni egyesével feltéve, leszedve, csak aaannyira nincs kedvem vele pöcsölni, inkább játszanék... De a kidobálás is idegesítő :((( Köszi azért.

GypsFulvus2 : ez a hír megérdemel egy ilyet: Én biztosan végigolvasom majd, bár nem tudom mennyi is marad meg. :B

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11466) GypsFulvus2 válasza genndy (#11465) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Háát. Egyelőre aggódom, mert a lektorok szerint túl száraz lett. Töröm rajta a fejem, hogyan lehetne kicsit feldobni.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11467) csaba951


csaba951
veterán

Elder Scrolls 5: Skyrim kiegészítő: Dragonborn 5990 Ft
várható megjelenés 2013 február 14.

Na, azért csak fejlődik az 1C! Nem olcsó, de most legalább a megjelenés után 1,5 héttel már játszhatunk vele. Az eddigiekkel szemben ez már fejlődésnek mondható!

Most már csak a Dishonored: Dunwall City Trials-ra és a RAGE The Scorchers-ra kell még várnunk! :D

(#11468) LÁZ válasza csaba951 (#11467) üzenetére


LÁZ
addikt

én biztos letrédelem steam-en a feléért, annyit megér mindenképp.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11469) KubanitoS


KubanitoS
veterán

A lag problémáról itt egy videó, nálam is pontosan ezt produkálta a játék, sajnos még most sem teljesen jó, egy pár óra játék után ugyanúgy előjött a dolog, de a HD pack letiltása sokat segített.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11470) kiskornel válasza KubanitoS (#11469) üzenetére


kiskornel
addikt

Ugyebár az official HD pack minimum követelménye az 1GB VRAM. Ha még más grafikai MOD-okkal is megtűzdelitek, várhatók az ilyen és ehhez hasonló dolgok... meg kellene nézni, hogy mennyit teker ilyenkor a winyó (HDD led)?

Havonta 1x előfordul nálam is egy CTD. Lag problémám így nem volt. Egy rándulás, majd utána simán ment tovább. De mindig ua. a helyeken.

Szerintem egyszerűen kifogytatok az erőforrásokból. Ezek a cuccok szépítésre vannak, de csak azoknak, akik bírják erőforrásokkal.
Az eredeti játék nem volt az a nagy grafika, inkább csak bazi nagy a világ, ez volt benne a poén.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11472) Jorus


Jorus
nagyúr

Feltettem Workshop-ból egy modot (nem emlékszem már pontosan a nevére, vmi olyasmi volt, hogy több vámpír lord bukkanhat fel Dawnguard végeztével is), majd kis idő után leszedtem (unsubscribe). Azóta nem indul el a gáma. Felbukkan a szokásos ablak, ami mod-módosítás :) után szokott jönni, miszerint vannak olyan tartalmak a mentett játékban, amik már nem elérhetőek, stb., és kívánom-e ennek ellenére is tölteni a játékot. Igen, kívánom. Na és ott megáll és nincs tovább. Ötlet?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11473) WonderCSabo válasza Jorus (#11472) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor szokott ilyen lenni, ha mod vmi szkriptet használ, és annak valamilyen kapcsolódó adata elmentődik a save fájlba. Ilyenkor a mod leírásában az uninstallnál le szokták írni, hogyan kell leállítani a szkriptet uninstallálás előtt.

kiskornel: A Skyrim motorja szarul van megírva, ez a fő probléma itt. Igen, valóban elfogynak sokszor az erőforrások, mert annyira pazarlóan bánik velük.

[ Szerkesztve ]

(#11474) Jorus válasza WonderCSabo (#11473) üzenetére


Jorus
nagyúr

A gond az, hogy nem találom az említett modot, pedig elég sokat kerestem. :) Majd még akkor turkálok utána kicsit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11475) MasterDeeJay

Hétvégén újra raktam az egész játékot, mivel már teljesen játszhatatlan volt és a hearthfire-t sem bírtam kiszedni. Az itt olvasottak alapján kiszedtem a HD textura pakkot és helyettesítettem sok más dologgal.

Pár bug jött elő:
Egyes tábortüzeknél az égő fa színe rózsaszín és mintha nem lenne rajta rendes textúra.
Néha a fák és tárgyak textúrái lilák, ha kilépek visszalépek akkor megjavul de van hogy mentek betöltök és jó lesz.
A lagolás nekem is jelentkezik kb 1 óra játékidő után, újraindítom a játékot és megy. Szerintem video ram teleszemetelődik. Korábban nem volt ilyenem, de csak azért mert egy órát nem ment a játék stabilan.

Ami pozitív:
Szinte alig lépked ki a játék, csak a régi (patch nélküli skyrimban kezdett) több száz modot megélt mentésem az aminél több a kilépkedés de az is csak pár helyszínen.
Baromi gyors a játék, belső tereken ha nincs bekapcsolva a vsync és limitálva az fps akkor eszméletlen fizikai bugok jönnek elő. A nagy fps miatt egy leeső dolgok (pl.: tányér) ki tudja nyírni a fullos karakteremet olyan nagy erővel esik le.

Az ENB-nek is egyértelműen köze van a kilépkedésekhez (saját de régi 119-es asszem), ha ki van kapcsolva akkor szinte sosem lép ki. A HD patch ugyan ilyen. Valami a memóriakezeléssel lesz, pedig sosem megy 3gb fölé.

Egyéb tapasztalat:
FullHD felbontásra totál fölösleges 8k textúraméret de még a 4k-s is sok. Elég ha mindent 2k-ra felhozok. Sajnos spórolni kell a vram-al, hiába van 2gb ez kevés ilyen méretű textúrákhoz. Csak a fontos dolgokat rakom be 4k-ra.

Ami nekem kellene az egy olyan enb beállítás amiben nem túl erősek a színek, legyen nagyon sötét az éjszaka, legyen SSAO de ne úgy hogy 10fps-em marad és persze legyen a legújabb 144-esel kompatibilis. Ha tudtok ajánlani az nagyon jó lenne, akár alapnak is. Át tudom írni hogy nekem tetsszen.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11476) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Én csak azt az egyet nem értem, hogy miért nem lehet kiadni egy javítást a játékhoz, amely valamilyen szinten helyrehozná a dolgokat. A netet turkálva egyértelmű, hogy nagyon sok embernél van lag probléma komoly gépeken is. Nem igaz, hogy a DLC-k mellett nem lehetne a javításokkal is foglalkozni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11477) Jorus válasza KubanitoS (#11476) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én ugyan a linkelt videón látható lagot még nem tapasztaltam, de javítások folyamatosan jönnek. Mármint, ha abból indulunk ki, hogy a verzió frissítések javításokat is tartalmaznak. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11478) WonderCSabo válasza MasterDeeJay (#11475) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyes tábortüzeknél az égő fa színe rózsaszín és mintha nem lenne rajta rendes textúra.

Ez az Official HD textúra pakk hibája szokott lenni. Ez megoldja.

KubanitoS: Nagyon sok javítás jött már kis, és bizony nagyon sokat javult a helyzet, de az igazság, hogy esszenciális problémák vannak a motorral, amiket nem lehet patchekkel javítani.

(#11479) KubanitoS válasza Jorus (#11477) üzenetére


KubanitoS
veterán

Abban tényleg igazad van, hogy a verziószám folyamatosan növekszik. ;] Még szerintem annyit megpróbálok, hogy letörlöm a játékot, újratelepítem és egyből letiltom az offical HD pakkot, hátha az a baj, hogy a jelenlegi játékból nem sikerült teljesen kiiktatni és ez érzékelteti az utóhatását.

WonderCSabo: Ezt elfogadom és el is hiszem. Ha a játék a kezdetekkor is rossz lett volna a gépemen, egy rossz szót nem szólhatnék, de a megjelenéskor tökéletesen, szaggatás nélkül futott ultra grafikán. Ezért nem értem mi a fene van most...

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11480) genndy válasza KubanitoS (#11479) üzenetére


genndy
addikt

Felesleges újratelepíteni az egész játékot. Töröld le a HD pack .esp-it, meg ha biztosra akarsz menni, szedd ki a plugins.txt-ből. Kész.
Ez nem marad benne a mentett állásban, mert nem script. Ha nincs rá hivatkozás, vagy nincs a helyén akkor nem használja.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11481) MasterDeeJay válasza WonderCSabo (#11478) üzenetére

A vicc az hogy pont kikapcsoltam és letöröltem az off HD pakkot (két file) és ezután jött elő. :DDD
Ettől függetlenül felrakom.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11482) WonderCSabo válasza KubanitoS (#11479) üzenetére


WonderCSabo
félisten

de a megjelenéskor tökéletesen, szaggatás nélkül futott ultra grafikán

Igen, de akkor modok nélkül próbáltad, most meg modokkal, nem?

(#11483) KubanitoS válasza WonderCSabo (#11482) üzenetére


KubanitoS
veterán

Persze, de amikor legelőször jelentkezett a szaggatás, akkor csak és kizárólag a hivatalos HD textúra pakk volt fent a gépen, ez közvetlenül a pakk megjelenése után volt. Felraktam Steamről, hogy megnézzem milyen lett a játék és szaggatott, mint állat. Akkor úgy voltam vele, hogy biztosan az a baj, hogy nem "clean" install volt, hanem játék közben raktam fel. Azután nem is foglalkoztam Skyrimmel, csak egy pár napja vettem elő ismét, hogy indítsak egy új karaktert és akkor szembesültem, hogy játszhatatlan a játék.

A helyzet azóta már jobb lett, de most majd kicsit játszadozok a beállításokkal. Elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a folyamatos patchelés egyszerűen megnövelte a gépigényt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11484) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Most két óra játék után jött elő a videóban is látott szaggatás. Elképzelhető, hogy az autosave-vel van probléma, mert minden egyes új rész betöltése után mindig egy kicsit tovább tartott a mentés. Autosave alatt a játék laggol, de az elején ez egy-két másodperc, ez az időtartam növekszik egyre jobban, míg végül a szaggatás nem múlik el az autosave végezte után. Egy játékújraindítás megoldja a problémát.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11485) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok,
tegnap megvettem a skyrimot és indítottam egy redguardot. Mit ajánlotok, milyen irányba érdemes elindulnom? 1 kezes fegyverrel megyek ,shield és heavy armor. Skill pontot is eddig heavy armorra és 1 kezes fegyóra tettem.

No mistakes, just happy little accidents

(#11486) genndy válasza Blizz (#11485) üzenetére


genndy
addikt

Üdvözlet Tamrielen! :)
Abba az irányba érdemes elindulnod, amiben szórakoztat a játék 80-100 órán keresztül. De komolyan, olyan stílusban játssz ahogy neked legjobban tetszik, akkor fogod legjobban élvezni. Ha kardozni akarsz, kardozz, ha varázsolni akarsz, varázsolj, ha sunnyogni akarsz sunnyogj.
Ha 'lore-hű' akarsz maradni, akkor Redguardhoz illik a kard+pajzs, arra kap némi plusz pontot induláskor, ami a játék elején jól jön. Ha a heavy armort választottad, akkor én arra+blokkra gyúrnék inkább, és csak utána a támadásra, mert akkor tovább életben maradsz a csatákban (más persze lehet hogy mást mond).
Erős (fő)ellenség elleni harcnál jól jöhet a faji képessége (Adrenaline Rush; 1 percen keresztül gyors stamina-regenerálódás, naponta egyszer).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11487) KubanitoS válasza Blizz (#11485) üzenetére


KubanitoS
veterán

Valóban, a neked tetsző stílusra kell rágyúrni. Én személy szerint el sem tudnám képzelni a játékot sunnyogás és íjhasználat nélkül. Amikor fél kilométerről 3-szoros sebzéssel + kritikus találattal lassított felvétel mellett zúzol le egy mit sem sejtő ellenfelet, na az prájszlessz. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11488) Blizz


Blizz
őstag

Köszönöm szépen mind2 választ, akkor nincs semmilyen megkötés, tök jó. :D

No mistakes, just happy little accidents

(#11489) C4mp3r válasza KubanitoS (#11487) üzenetére


C4mp3r
addikt

"hands to yourself, sneak thief"

sajnos 60m-nel tavolabb nem nagyon visz a bow, de itt talaltam egy jo kis spotot, amig a komak harcoltak a dragonnal nehany csendben elhullott :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#11490) KubanitoS válasza C4mp3r (#11489) üzenetére


KubanitoS
veterán

sajnos 60m-nel tavolabb nem nagyon visz a bow

De most miért kell elvenni a kedvem? ;] A tolvajlást meg kikérem magamnak, hiszen a Thieves Guilden kívül csatlakoztam már, vagy csatlakozni fogok minden nagyobb társulathoz (Dark Brotherhood forevah ;] ). Ezeknél is csak az első éjszaka a necces, amikor kötelességből szépen végigjárom a termeket, persze az alvó társaimat is lecsekkolom és a számukra felesleges tárgyakat elteszem megőrzésre. :DDD

Amúgy tényleg nem vágom annyira, hogy a "sima" harcosban mi a jó. Akárhova mész egyből rád támad mindenki, aki a közelben van. Na jó, azért vérfarkasként ledarálni mindenkit egész jó volt. :DD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11491) MasterDeeJay

Fűűűűűű :DDD bár kicsit overkill... Ezzel csináltam: [link]




Na ehhez kellene egy szép 144-es enb. Az én régi verzióm nem működik jól. SSAO-t bekapcsolva diavetítésbe megy át a játék. :DD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11492) #57919488 válasza KubanitoS (#11490) üzenetére


#57919488
törölt tag

A sima harcosban semmi... de egy battlemage az más ;]

(#11493) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#11491) üzenetére

Truevision enb-vel. Ini-ben semmi nincs átírva még, azaz lesz ennél még szebb.
[link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11494) Malibutomi válasza KubanitoS (#11490) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én spec, nehézpáncélossal megyek, kétkezes pallossal, de azért a dungeonokban sunnyogok, és lenyilazok akit tudok :) Vicces mikor nem látnak és szaladgálnak ide-oda.

(#11495) Jorus válasza Jorus (#11474) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megoldódott a dolog. Nem az volt a baj, hogy az adott mod összetevőit nem találta, hanem, hogy az adott mentés (és az azt megelőző) sérült volt. A harmadikat betöltve már nem volt gond. Véletlen egybeesés. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11496) genndy


genndy
addikt

Hír Steam topikból: úgy tűnik, elérhetőek a DLC-k a Steam Storeból! :C (alapjáték nem)
Remélhetőleg ez a következő akcióig is így marad...

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11497) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

A Skyrim HD Lite verzióját szeretném feltenni a játékhoz. (a fullt is próbáltam korábban ugyanezek lesznek érvényesek arra is).
Letöltöttem manuálisan a nexusról a Dungeons, Landscape, Misc, Towns és a Riften modokat. Kicsomagoltam, bemásoltam a Skyrim/Data mappába ahogy a telepítési leírás írja. Indítom a launchert, nincs a listában, indítom a játékot, semmi grafikai változás.
Nincsenek fent modok, csak a hivatalos kiegészítők.
Olvastam, hogy NMM-el könnyebb. Feltettem azzal is, aktiváltam az öt fájlt, indítom a launchert és ugyanúgy nincs ott a mod a listában.

Na mármost amit átmásoltam a databá fájlokat, azok csak textúrák. Így -szerintem- nem is lesz soha a listában, hiszen nincs bennük .bsa fájl ami Oblivionos emlékeim szerint minden modnál lennie kellene.

Mi a megoldás, hol rontom el?

(#11498) genndy válasza kacsyx (#11497) üzenetére


genndy
addikt

Elvileg jól csinálod.
Ugye megtartottad a teljes elérési utakat, ami a csomagolt fájlban volt?
Ez nem kerül be a modlistába, mert csak textúraCSERÉLŐ.
Nem kell feltétlenül .bsa fájl, mert az ugyanaz mint a kicsomagolt, csak összecsomagolva.
Az elérési utakat, mappákat nézd meg alaposan még egyszer.
Talán a Whiteruni nagyteremben a fapadlón tudod legegyszerűbben ellenőrizni, hogy sikerült-e.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11499) Malibutomi válasza kacsyx (#11497) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha jó helyre másoltad, akkor szerintem kellett kérdeznie, hogy felülírsz-e ezt-azt.
Megjelenni nem fog, mert csak lecseréli a fileokat.

(#11500) kacsyx válasza genndy (#11498) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Persze.
Ha megnyitok egy ilyen becsomagolt fájlt, akkor abban van egy textures mappa és egy readme fájl. A textures mappát bemásolom a data könyvtárba, de ott nem ír felül semmit ha manuálisan másolom.
A NMM már felülírta, de szerintem csak a manuálisan másoltakat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.