Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) genndy válasza Malibutomi (#11499) üzenetére


genndy
addikt

Ha csak ezt használod, nem szabad felülírnia semmit, vagy max.a readme-t, mert csak az közös az összes csomagolt fájlban. Manager legalábbis amiatt pampog. Ha kézzel másolod csak a Data-t, akkor nincs felülírás.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11502) Malibutomi válasza genndy (#11501) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor tévedtem bocsi. Keverem valamelyikkel.

(#11503) kacsyx válasza genndy (#11501) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Ugyanolyan minden grafikailag mint volt.

Telepítő:
1. Copy the "Data" folder from your downloaded archive in the Skyrim folder.
2. Start the Skyrim Launcher and look for the Data Files.
3. Be sure that all the files, starting with "Skyrim HD" are enabled.
4. Start the game and have fun.

(#11504) genndy válasza kacsyx (#11503) üzenetére


genndy
addikt

A 3. pontot nem értem, nincs szükség ilyenre. Biztosan az 1.5 verziót szedted le? (Riftennél 1.6)

Dobj légyszi egy képernyőmentést a /Data/textures könyvtáradról a másolás után.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11505) kacsyx válasza genndy (#11504) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én már nem érteni mi a gond.

A hivatalos textúra csomag nem kell 'elé', ugye?

[ Szerkesztve ]

(#11506) genndy válasza kacsyx (#11505) üzenetére


genndy
addikt

Én sem, mert ez jónak tűnik :F
Nem kell neki, attól független. Önállóan is mennie kéne. Passz :(

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11507) #57919488 válasza genndy (#11506) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nekem is csak anno a gyári HD ment (az se rendesen a kevés vga ram miatt :((( ). Nexus-os verzió valamiért nem ment csak simán átmásolástól. Próbáltam leszedni egy másikat ami tömörítve volt de ott meg azt írta hiányzik valami de az oldalon nem volt külön+ fájl. (7zip)

(#11508) csaba951


csaba951
veterán

Van egy érdekes hibám. A fatuskók tetején lévő balta helyett leg of goat jelenik meg. Kikapcsoltam az összes módot (water, real ice) és dlc-t, de nem áll vissza az eredeti állapot. Találkoztatok ezzel a jelenséggel, illetve tudtok rá megoldást? Google sajnos nem releváns találatokat ad.

(#11509) genndy válasza #57919488 (#11507) üzenetére


genndy
addikt

Tuti egyébként, hogy olyan dolgokat néztek a játékban, amit biztosan lecserél a 2K ?
Nem cseréli ki az ÖSSZES textúrát!
Ha jó helyre másolod, mennie kellene. Ezért nem értem, mi a gond kacsyx-nál, mert jól néz ki a mapparendszere.

Csaba : 'meshes' nincs rosszul cserélve valami? Azon belül a 'cutter'-t nézd meg, talán itt van a balta. Vagy próbaképp nevezd át a 'meshes'-t, hogy mindenképp a gyári .bsa-t használja.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11510) Xerxész válasza genndy (#11509) üzenetére


Xerxész
őstag

Ez az egyik...márminthogy nem minden textúrát cserél le.

A másik pedig, nem tudom, mennyire lehet köze KACSYX eredeti problémájához, de amióta felraktam a 0.4 verziószámú NMM-t, egyes modok eltűnnek az NMM listájából! :F WTF?! Konkrétan pont a Skyrim HD 2K és a Skyrim Flora Overhaul modok, amik sittysutty eltűntek, meg még 1-2 másik (pl. Sleeping - Sands of Time).

Gyorsan megnéztem, hogy a kategorizálásnál véletlen nem töröltem-e ki őket, de a gépemen a megfelelő mappában ott vannak. Mi a szent szar ez, hogy így eltűnnek? Másnál is jelentkezett-e esetleg ez a probléma? KACSYX? :)

[ Szerkesztve ]

(#11511) #57919488 válasza Xerxész (#11510) üzenetére


#57919488
törölt tag

NMM volt, hogy rossz mappába rakott bele mod-ot.
Töröltem is le egyből és inkább vagy kézileg vagy workshop :P

(#11512) kacsyx válasza Xerxész (#11510) üzenetére


kacsyx
aktív tag

0.40.1-es NMM van fent nekem is és elméletileg megcsinálta: [link]
Meg ugye én már az NMM felrakása előtt próbáltam manuálisan megcsinálni és akkor sem volt jó. Ha egyszer lesz hozzá kedvem, felteszem újra a játékot, hátha úgy már jó lesz.

Szétnéztem több helyszínen is, ugyanolyan minden mint eddig volt, szóval biztos nem működik.

(#11513) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Letiltottam az autosave-t és érdekes módon két és fél óra után sem jött elő az ultralag. Kíváncsi vagyok, ki lesz-e valaha javítva ez a bug.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11514) csoki89


csoki89
csendes tag

Újra fogom rakni a játékot. Valaki segítene sorba rendezni a modokat amiket fel szeretnék rakni? ;]

"Mikor felbasznak, ölni olyan könnyű mint levegőt venni"

(#11515) genndy válasza csoki89 (#11514) üzenetére


genndy
addikt

Mondjuk akkor első körben írd meg, mi az amit egyáltalán kinéztél. Anélkül nehéz... :U

Meg barátod a BOSS. Az biztosan jó sorrendbe rendezi.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11516) csoki89 válasza genndy (#11515) üzenetére


csoki89
csendes tag

Igen igen, csak vártam h valaki segít e, mert eddig sokszor írtam már olyat amire egyáltalán nem kaptam választ :D Gondoltam megvárom míg lesz egy jelentkező szóval most örömésbódottá :DD
Szóval amiket nem szeretnék kihagyni, max hasonló kaliberű modra lecserélni azok az alábbiak:

jasus swords
enhanced blood textures
enhanced distant terrain
apachiiskyhair
better dynamic snow
dovakhiin hideout
glowing ore veins
high quality food and ingredients
improved dragon textures
improved npc clothing
quality world map
world map in full 3d
unique hd weapon textures
realistc water textures
2K HD textures pack
skyrim sunglare v4
4x4K aspen leaves
towns and villages enhanced: összes város
skyRocks HD
paper V2
better females by bella version 3
unofficial skyrim patch
footprints
immersive weapons
mushroom retexture pack
super realistic ore textures
hd urns
sharpshooters extreme graphic vision enb
arrowsmith
static mesh improvement

+ ehhez van még jó pár külön armor, fegyver, Behemoth, warpaint mod, több szakál mod stb, csak gondolom és/vagy tudom h a fent említettekhez nem sok közük van, nem fognak összeakadni.
És van amit még nem tudom h kipróbálok e, de azt majd később, pl: deadly dragons, sounds of skyrim, follower overhaul, a realitás modok (evés ivás megyfagyás stb) meg még pár ilyesmi.
Ha ezeken kívül vannak még apróságok, amik szépek, és azért látványosan javítanak a textúrán, azt örömmel fogadom. Legyen az egy páncél feljavítása, pillangók, állatok, külön egy ember, akármi, akárki. Amit pedig még mindenképp szeretnék, az az h feljavítsam a karakterem kinézetét, vagy úgy anblokk az emberek kinézetét, látványosan.
Kicsit sok lett, remélem nem haladja meg a türelmét senkinek és besegít :DD

"Mikor felbasznak, ölni olyan könnyű mint levegőt venni"

(#11517) WonderCSabo válasza csoki89 (#11516) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sounds of Skyrim nagyon ígéretes volt, de állítólag baromira fagyogatott, el is tűnt a Nexusról. :S
Ez az Enhanced Towns... mod nem rossz, de sztem túlságosan elűt sokszor az eredeti megjelenítésről, ezért sztem ezt nem rakom fel. Köszi a listát egyébként! :)

(#11518) csoki89 válasza WonderCSabo (#11517) üzenetére


csoki89
csendes tag

Egy másik fórumon közben lezajlott a megoldása annak amin régóta rágódok. Konkrétan h lassú volt a játék. Mostmár gyors. Ezesetben pedig biztos fogok még pár kemény modot eszközölni. Ha kihagytam volna valami komolyabbat, szivesen fogadom :DD

"Mikor felbasznak, ölni olyan könnyű mint levegőt venni"

(#11519) WonderCSabo válasza csoki89 (#11518) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Konkrétan h lassú volt a játék. Mostmár gyors.

Csak ezektől a modoktól biztos nem. :) Mitől is gyorsabb? Kigyomláltad a felesleges modokat? Vagy mire gondolsz?

(#11520) csoki89 válasza WonderCSabo (#11519) üzenetére


csoki89
csendes tag

Én azt gondoltam h valami esszenciális baj van, még modok nélkül sem volt annyira gyors mint amiket neten láttam, hasonló vagy pont ilyen konfiggal. Ennek ellenére nem kapcsolgattam semmit - még most sem értem miért, talán mindenképp másra akartam fogni a dolgot - és a modok után csak egyre rosszabb lett a helyzet. Na lényeg a lényeg, kikapcsoltam az antialiasingot, és eléggé megszaladt a játék sebessége. Minden mod maradt, az antia-n kívül minden maxon. 50 alá nem nagyon megy mostmár

"Mikor felbasznak, ölni olyan könnyű mint levegőt venni"

(#11521) csoki89 válasza WonderCSabo (#11517) üzenetére


csoki89
csendes tag

Az enhanced towns modokat én is hanyagolni fogom. Mégsem jön be annyira, pont azért amit te is írtál, túlságosan elüt az eredetitől. Viszont helyette kéne valami más, ami kicsit felturbózza a városokat, de megmarad a hangulata.

"Mikor felbasznak, ölni olyan könnyű mint levegőt venni"

(#11522) genndy válasza csoki89 (#11516) üzenetére


genndy
addikt

Ez legyen a betöltési sorrend:

unofficial skyrim patch
better dynamic snow
dovakhiin hideout
better females by bella version 3
apachiiskyhair
jasus swords
immersive weapons
arrowsmith
static mesh improvement

sharpshooters extreme graphic vision enb - ez mindegyiktől független

Az összes többi amit írtál textúracserélő. Azokat fölpakolod és kész, abban a sorrendben, hogy azt tedd fel előbb, aminél kevésbé baj ha egy másik fölülírja. Ha ezek között még van olyan mod, aminek van .esp-je, azok legyenek az utolsók.

De ha fölteszel mindent ömlesztve, és ráereszted a BOSS-t, az biztosan jól elrendezi, mert az a legtutibb.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11523) WonderCSabo válasza genndy (#11522) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én Nexus Managert használok. Hogyan is lehet ráereszteni a BOSSt?

(#11524) genndy válasza WonderCSabo (#11523) üzenetére


genndy
addikt

A kettőnek nincs köze egymáshoz. Letöltöd innen a BOSS-t: BOSS, kicsomagolod valahová, és futtatod. Ő meg elrendezi a modokat a megfelelő betöltési sorrendben. Fontos dolgok:
- BOSSolás előtt mentsd le a plugins.txt-t
- Működő, sok modos játékot inkább NE BOSS-olj. Össszekavarhatja a modokat, elronthatja a játékot. Inkább új játék előtt érdemes felpakolni mindent, és BOSSolni.
- Ha kész, tedd írásvédetté a txt-t, vagy csinálj róla biztonsági másolatot, mert lehet hogy az NMM megkavarja. Viszont az írásvédett txt-től meg fagy, ezért jobb a másolat. Én írásvédetté teszem, mert leszoktam az NMM-ről.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11525) WonderCSabo válasza genndy (#11524) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, fennvan 35 mod, akkor inkább nem bántom. :) Bár úgy emlékszem, hogy az NMM is letöltött vmi BOSS masterlisteket, anno, ezt kivették belőle, vagy csak háttérben csinálja már, nem tudom.

(#11526) Nunder


Nunder
őstag

Nem tudom feltűnt-e másnak is, de elérhetővé vált Steam-en az összes Skyrim-es tartalom. Ugyebár eddig ha jól tudom nem lehetett innen megkaparintanunk, csak külföldi accounttal. A Dragonborn pl. már elővásárolható.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11527) genndy válasza WonderCSabo (#11525) üzenetére


genndy
addikt

Erre még nekem sem sikerült rájönnöm, hogy az NMM-ben benne van-e vagy sem.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11528) WonderCSabo válasza Nunder (#11526) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Volt már, de nem baj, terjesszétek csak az igét! :K

(#11529) #57919488


#57919488
törölt tag

Az első nagy akciót majd emeljétek ki azért rendesen, nehogy elnézzük :DDD :P

(#11530) daneel92


daneel92
tag

sziasztok!
szerintetek ha február 5én megjelenik steamen a dragonborn, az rögtön elérhető lesz a greenmangaming-en is? csak mert szeretném egyből tolni a dlc-t, csak hát ugye magyarországon nem lesz elérhető...:)

szerk: most nézem csak, tényleg elérhetőek már magyar steamen is :O akkor kérdés visszavonva :D

[ Szerkesztve ]

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11531) kiskornel válasza daneel92 (#11530) üzenetére


kiskornel
addikt

Eddig nem is tudtam, hogy van magyar Steam. Ha regisztrálok rá, akkor forintért tudok rajt vásárolni? Miért kell külön regisztráció? Ez nem a steam magyarul?
Igaz, nem léptem be az oldalra, de ezek látszólag semmit se árulnak...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11532) KubanitoS válasza kiskornel (#11531) üzenetére


KubanitoS
veterán

Magyar Steam = magyar nyelvű Steam, ahol továbbra is Euróval tudsz fizetni

Settings / Interface alatt lehet kiválasztani a nyelvet, ha ez újdonság lett volna.

Dobpergés emberek! Most már a mi régiónkból is elérhető a Skyrim.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11533) Youri válasza KubanitoS (#11532) üzenetére


Youri
veterán

(#11534) Youri válasza Youri (#11533) üzenetére


Youri
veterán

De innen ne akarjaták vásárolni, térjetek vissza a magyarhonba :)

RTX ON

(#11535) kiskornel válasza KubanitoS (#11532) üzenetére


kiskornel
addikt

"szerk: most nézem csak, tényleg elérhetőek már magyar steamen is akkor kérdés visszavonva " - nah. Egy oldal nem lesz attól magyar, hogy a lang = hu-t átállítod.
Ezért rákerestem a magyar steamre, és ezt találtam: http://www.steampowered.hu/. De ide meg nem jó a steames regisztráció. Mellesleg, ha valaki megpróbál bejelentkezni azzal a kóddal, akkor már el is lophatták az adataidat...
Nem látom, hogy itt árulnának akármit is.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11536) KubanitoS válasza kiskornel (#11535) üzenetére


KubanitoS
veterán

Az általad linkelt oldalnak nem sok köze van a Steam Áruházhoz. Kb egy rajongói oldalnak felel meg, nem is értem miért akarnál oda belépni a Steames fiókoddal.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11537) Lidl válasza kiskornel (#11535) üzenetére


Lidl
senior tag

Ne aggódj, ez nem adathalász oldal.
Már régóta üzemel és inkább amolyan hírportál. A steamhez kapcsolódó hírek vannak rajta, magyarul.
Gondolom saját authentikációja van, nem is lehetne szinkronizálva a Steam-es ID-val.
A Steam-es "Magyarország" (magyarok) csoport is rajta van, lehet keresni a tagok között is.

Amúgy van Androidos steam kliens is. Tök jó, én a karácsonyi akciókat onnan követtem nyomon (munkahelyről) és vásároltam, ha lehetett.
Oda be tudsz jelentkezni a steam-es ID-dal.

Lidl

(#11538) Nunder válasza Youri (#11533) üzenetére


Nunder
őstag

Biztos, hogy hülye kérdés, de mi van, hogyha innen veszem meg a Dragonborn-t mondjuk? Pusztán elméleti síkon kérdezem, valszeg KubanitoS lesz az emberem az üzletre :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11539) KubanitoS válasza Nunder (#11538) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tehetsz egy próbát, de nem fogja engedni a rendszer. Ez csak arra van, hogy más régiókban lévő árakat is meg tudjunk nézni.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#11540) genndy válasza Nunder (#11538) üzenetére


genndy
addikt

Jó esetben egyszerűen nem tudod megvenni. Rossz esetben a 'nem a régiódnak megfelelő Steam áruházból vásároltál' eset forog fent, aminek eredménye azonnali account ban.
Úgyhogy óvatosan a böngészős vásárlással.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11541) Nunder válasza genndy (#11540) üzenetére


Nunder
őstag

Valami hasonlóra gondoltam, ezért is csak a magyar régiós oldalon böngészek. Bár a ban-ra nem gondoltam volna. :Y

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11542) Lidl válasza Nunder (#11538) üzenetére


Lidl
senior tag

Nem is tudsz vásárolni a Steam-en, csak ha be vagy jelentkezve egy ID-val.
Akkor pedig az ahoz tartozó régió alapján dönti el, hogy mit enged megvenni.
De a Dragonborn-t meg lehet venni magyar területről is. 20 EURO. Pont, mint a boltban. Amúgy a boltban is csak kódot kapsz, semmi média, és a steam-en kell aktiválni.

A trading gondolom úgy működhetett volna, hogy valaki, aki kint él/lakik/van US ID-ja megveszi, mint gift a steam-en és kijelöli az itteni ID-t, aki megkapja.
Ez akkor is működhet, ha valahol van akció és az nem globális (bár nem tudom, hogy ilyen létezik-e)

Lidl

(#11543) Lidl válasza genndy (#11540) üzenetére


Lidl
senior tag

Lehet vásárolni bejelentkezés nélkül?
Nem gondoltam volna. És a ban is kicsit durva. Mondjuk ha véletlen volt a dolog, mert nem figyeltél.

Lidl

(#11544) genndy válasza Lidl (#11543) üzenetére


genndy
addikt

Bejelentkezés nélkül nem, de a böngészőben is be tudsz jelentkezni, és úgy már vásárolhatsz.
Szerintem amúgy úgy van ahogy KubanitoS írja, és egyszerűen nem tudod megvenni ezzel a beállítással, de tény, hogy régión kívüli vásárlásért letiltják az accodat.
Ez viszont inkább már Steam-téma, és nem Skyrim.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11545) daneel92 válasza kiskornel (#11531) üzenetére


daneel92
tag

úgy értettem, a mi régiónkban is elérhető, na

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#11546) Lidl válasza genndy (#11544) üzenetére


Lidl
senior tag

Valóban, bocsi. :)

(#11547) Nunder válasza Lidl (#11542) üzenetére


Nunder
őstag

Most érdekes módon a szokásos könyvjelzős linken is dollárt jelenített meg a Steam. Gondolom elkesselte. Próbaképp betettem a kosárba, és rámentem, hogy magamnak vásárolom. Ekkor jelezte, hogy nem megfelelő a fizetőeszköz formátuma, és hogy konvertálásra kerül. Szépen átváltotta €-ra, és jelezte, hogy megváltozott az ár. Tehát gondoltak erre is.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#11548) karis


karis
tag

Hello, nekem olyan kérdésem volna, hogy normális az, hogy egy frost troll csak úgy lazán lekaszabol? Level 5 vagyok, és most kezdtem el játszani :)

Asus ROG Strix B550-i // Ryzen 5 5600 // Corsair Vengeance 16 GB // Asus ROG RTX3060 Ti

(#11549) C4mp3r válasza karis (#11548) üzenetére


C4mp3r
addikt

normalis, frost troll egyik legnehezebb ellenfel alacsonyabb szinten a health regen miatt. gondolom a high hrothgaros troll ol meg, ott probalj meg jobbra felmenni az ut mellett igy moge/fole kerulsz es el tudsz osonni

[ Szerkesztve ]

(#11550) Varlaisaran válasza karis (#11548) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Normális. Szerepjáték nem? Csináld azt amit csinálnál ha ott lennél. Nem birsz vele? Hagyd a francba, menekülj el, vagy találj ki valamit ami eszedbejut, lehetőségek akadnak. Nem Quake ez, hogy kötelező mindent sorban megölni ami az utba kerül. Én a Thalmoros frost trollal is kinlódtam, nem vált be semmi stratégia mert még maszat a karakterem. Hagytam is a fenébe, de megigértem neki hogy még visszatérek és kinyírom.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.