Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Prosector válasza Xerxész (#11183) üzenetére


Prosector
addikt

ENB-fuggo,h mennyivel lassabb,mint a vanilla.

Az intervallum kb. 4-5 fps minusztol 40-50-ig terjed.

Ez kb. feluton van

(#11202) Lidl válasza Varlaisaran (#11200) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez nagyon szép!

(#11203) Malibutomi válasza Malibutomi (#11196) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na srácok, némi tesztelgetés után én a project ENB-t ajánlom kipróbálásra, nekem nagyon bejött.
Annak ajánlom aki vágyik kicsit színesebbre, de nem rikító szinekre. Ez inkább amolyan barnásabb, meleg őszi szinekkel operál.
Annak is ajánlom aki nem szeret a belterekben és a dungeonokban vakoskodni, ott is megfelelő a fényereje. Nem zavaróan világos sehol, eddig bejött. Nappal, éjjel, kültér, beltér mindenütt.
Lövök délután pár screenshot.

(#11204) Lidl válasza Malibutomi (#11203) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

belenyúltál valamit, vagy teljesen alapon használod?
Én tegnap a Sharpshootert használtam, de valahogy nem voltam teljesen elégedett. Sajnos nem tudom megmondani, hogy mi volt a gond, de valami nem volt százas.

Amúgy használsz Realistic Lightning-ot? A HD6-osban azt írta a szerző, hogy ne is használjunk vele ilyet.
A Sharpshooterben van saját, le is cseréli a másikat.
A Projectben van valami ilyen?

Lidl

(#11205) zolkorsj


zolkorsj
csendes tag

Sziasztok! Lehet már ki volt tárgyalva, de hátha valaki tud segíteni. A PS3-as változatban megoldották már azt a durva belassulási problémát, amiről még a megjelenéskor lehetett hallani? Köszi a választ előre is.

(#11206) szabod


szabod
senior tag

Nem tudom, hogy csak nekem újdonság-e, de most ahogy elkezdtem újrajátszani a játékot találtam egy banditánál egy térképet, Treasure map X névvel. Rákerestem és kiderült, hogy 10 ilyen térkép van összesen. A kincsek csak akkor látszódanak, ha nálad a térkép, különben nem találod meg a ládát. Érdemes időnként visszanézni, mert újratermelődnek benne a cuccok.

(#11207) Malibutomi válasza Lidl (#11204) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez most teljesen alapon van.
Van realistic lightningom, de nem használom, lehet realisztikus, de nekem a beltereken, dungeonokban túl sötétet csinál.

Kültér:

Beltér:

Dungeon:

[ Szerkesztve ]

(#11208) kiskornel válasza Malibutomi (#11207) üzenetére


kiskornel
addikt

Dehát nemrég volt szó róla, hogy kell beállítani a fényerőt az enbsereis.ini fájlban.
Nálam az AmbientLightingIntensityInterior=2.0 -ra van állítva, így a sötét sarkok se sötétek beltérben. Szóval ezér ne dobd el az ENB-t, ha egyébként tetszik... Kicsit meg kell reparálni, és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11209) Varlaisaran válasza Malibutomi (#11207) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Ez mennyire falja a gépet?

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11210) Prosector válasza Malibutomi (#11207) üzenetére


Prosector
addikt

Tok jok a kepek!

Melyiket hasznalod a Project-bol? A Pure-t vagy a COT-t?

(#11211) Malibutomi válasza Prosector (#11210) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A pure van fent, és csak a main fileok.

(#11212) Lidl válasza Malibutomi (#11207) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, nekem is az a bajom vele hogy sötét a beltér.
Ezek tényleg szép képek. Azt hiszem este kipróbálom ezt is.
Nem zavaroan homályos? Mintha mindig ködös lenne.

Lidl

(#11213) genndy válasza Lidl (#11212) üzenetére


genndy
addikt

A köd/homály az, ami engem is zavar a legtöbb ENB-nél. Főleg a beltereknél. Egy bányában még oké, de a saját házamat miért lengi be cigifüst? :DDD

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11214) Malibutomi válasza genndy (#11213) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Gondolom ez költői kérdés volt.
Ha mindenképp választ vársz, akkor gondolom mert arrafelé nem dívik a központifűtés.

(#11215) wesker24


wesker24
senior tag

Na kész lettem az új házam meg már halászni is tudok ! :D

Nincs is jobb mint a frissen fogott hal ! :DDD

Most épp farmot akarok csinálni csak ahhoz meg kell burgonya sárgarépa

zöldség saláta és káposzta ! :D És persze majd hozzá az élés kamra a gyümölcsöknek !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#11216) genndy válasza Malibutomi (#11214) üzenetére


genndy
addikt

Költői kérdés volt :K ENB nélkül ugyanis nem ködös.

(#11215) wesker24 : melyik ház? Vagy Hearthfire? Én még halászás opcióval nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11217) szabod


szabod
senior tag

Éppen Whitereunban küzdök egy sárkánnyal, ez valami bug vagy valamelyik patch-csel kerül bele a játékba?

(#11218) wesker24 válasza genndy (#11216) üzenetére


wesker24
senior tag

Én saját házról beszéltem és nem a Hearthfire !

Felraktam egy olyan modot ahol saját magad alkothatod meg a házadat ugy ahogy te akarod !

és persze mindent a nulláról az alapoktól kell kezdened !

Ehhez kell egy bazi nagy (birtok) földrész és itt tudsz építkezni lépésről lépésre !

Persze a saját birtokod először teli van törmelékkel szeméttel ágakkal és levelekkel először

el kell takarítani a szemetet hogy tiszta legyen a terep és tudj építkezni miután megvan

utána jöhet az építkezés !

Jah és ahhoz hogy tudj építkezni ahhoz nagyon sok nyers anyag kell ott a közelben tudsz

fát is vágni csak egy Woodcutter Axe kell hozzá és máris apríthatod a fát ! :D

Ezek a nyersanyagok kellenek az építkezéshez amit vagy veszel a Tradertől vagy találsz a Dungeonok-ban vagy kalandozás közben !

- Firewood
- Iron Ingot
- Steel Ingot

Én most itt tartok az építkezésben !

1. Ház alapjai (Maga a ház tartógerendái fából)
2. Ház meg építése (Előszoba) (DE még teljesen üres)
3. Kandalló meg építése (Hogy ne fagyjunk meg éjjel) :D
4. Egy második emelet meg építése hálószoba (szintén üres)
5. Alagsor meg építése (Pince) (szintén üres)
6. Előszoba és a hálószoba 2-dik emelet bútorozása
7. Alagsor (Pince) bútorozása
8. Hidden Lair meg építése ez egy rejtett zug titkos helyszín :D

És ezzel a ház kész is van

Most jönnek a külső dolgok:

1. Halászat (Csináltam halász kempinget igy már tudok halászni is és friss halat fogni

2. Farm és gyümölcs termesztés

Épp itt tartok most csak kell hozzá egy csomó gyümölcs és zöldség !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#11219) wesker24 válasza genndy (#11216) üzenetére


wesker24
senior tag

Ja ha érdekel a ház építés akkor itt van ez a Mod nagyon ajánlom !

[Build Your Own Home]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#11220) genndy válasza wesker24 (#11218) üzenetére


genndy
addikt

Oké, köszi, ennyire nem akarok belemerülni, házépítésből nekem elég a Hearthfire :)
De ha így van ahogy írod akkor elég jópofa lehet felhúzni egy saját házat.

(#11217) szabod : nálam Windhelmben támadt be egy. Inkább bug lesz, városon belül tudtommal nem szabadna támadniuk, én is csodálkoztam nagyon.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11221) #57919488 válasza genndy (#11220) üzenetére


#57919488
törölt tag

És ha a sárkány pont 1-2 olyan árust nyír ki akik lehet fontos szerepet játszottak a kereskedésünkben? ;]

[ Szerkesztve ]

(#11222) wesker24 válasza #57919488 (#11221) üzenetére


wesker24
senior tag

Akkor veszel egy Resurrection spell-t az egyik Mágustól és feltámasztod ennyi !

A bökkenö ott van hogy a Ressurect Spellhez min Adept képzettség kell ! :D

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#11223) genndy válasza #57919488 (#11221) üzenetére


genndy
addikt

Ezért is nem kellene városfalon belül támadniuk. Tehát bug.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11224) Varlaisaran válasza genndy (#11223) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

A CK-ban láttam a dragon perch-eket Whiterun háztetejein és falain, vagyis a terep gyárilag elő van készítve sárkánytámadásra. Többször volt nálam is városon belüli sárkánylázadás, sőt ha kint vagy a városkapu előtt, támad a sárkány, te bemész, oda is követni fog. Szerintem nem bug ez. Gondolom.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11225) genndy válasza Varlaisaran (#11224) üzenetére


genndy
addikt

Kár, ha nem bug és szándékosan így csinálták meg. Nekem ne öldökölje a városlakókat! :O
Whiterunban nem lehet hogy csak Odahviing miatt lett így megcsinálva?

szerk: pedig neked lesz igazad, wiki is azt írja hogy megjelenhet városfalon belül is :(

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11226) #57919488 válasza genndy (#11225) üzenetére


#57919488
törölt tag

Neten néztem Dawnguard videókat is és már ott is fura volt, hogy darálják a falusi/városi polgárokat rendesen a vámpírok. Még 1-2 ilyen kieg és üres lesz az összes nagyváros :DDD

(#11227) genndy válasza #57919488 (#11226) üzenetére


genndy
addikt

Arra szerencsére van mod hogy ne tegyenek ilyet. Még nincs meg a kieg, de ezt a modot már le is szedtem! :D
Nem tudom mi értelme ennek. Még ha essentialok lennének a kereskedők, akkor oké, mert támadnak, van harc, izgalom, de mégse hal meg senki fontos ember. De ha mondjuk két napig nem megyek város közelébe, aztán odavánszorgok a szekérnyi loottal, akkor meg nincs kinek eladni, mert kiirtották az egészet a vámpírok? Nemár.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11228) Varlaisaran válasza genndy (#11225) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Hát nem ez a baj. Mert ha sárkánveszíly van akkor az legyen, mer'hát mire való a vér ha nem arra hogy kiontsák? De rendesen be kéne essentialtag-elni az NPCket aszerint hogy ők fontosak-e egy questhez van sem. Ugyanemiatt failol egy rakat quest pl. a Blood on Ice, amit 523534534545patch-on keresztül képtelenek voltak normálisan összerakni, mert mindig meghalt valaki közben és befagyott a quest. Erről jut eszembe, ez a norandomdragon szar semmit sem ér, ugyanugy jönnek továbbra is a rohadékok, de mostmár nem érdekelnek, killelem őket konzolból, már az agyamra megy. Valaki próbálta ezt a modot már és müködött is?

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11229) kiskornel válasza Varlaisaran (#11228) üzenetére


kiskornel
addikt

Vazz... mindenki panaszkodik, hogy dögivel jönnek a sárkányok, én meg csak a fészkeken találok. Nem raktok fel valami sárkány+ mod-ot?
Nekem szinte csak a fellegváraknál vannak (vagy mi a csoda az a hegy tetőn).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11230) csaba951 válasza kiskornel (#11229) üzenetére


csaba951
veterán

Vanilla verzióval játszom, és én is tapasztalok ilyet. Tehát nem mod okozza, hanem az alapjáték ilyen. Szabadban már olyan is volt amikor egyszerre 2 sárkány is jött. Szerencsére összevesztek egymással. Legyengítették egymást, és így már nem is volt olyan nehéz legyőzni őket.

Egyébként már sehová nem tudok elmenni anélkül, hogy ne találkoznék sárkánnyal. Fast travelnél minden 2. vagy 3. alkalommal tutira feltűnik egy sárkány.

(Ez olyan v1.5 környékén volt, lehet hogy azóta már javították.)

[ Szerkesztve ]

(#11231) genndy válasza kiskornel (#11229) üzenetére


genndy
addikt

Két trigger van a sárkányokra:
1. Az első megölése a whiteruni őrtoronynál. Innentől kezdve jelennek meg random a térképen, és a sárkányfejes jeleknél is lesznek.
2. Amikor a csajjal elmentek sárkányt ölni. Ezután Alduin elkezdi feléleszteni a sárkányokat a fészkekben (nem a sárkányfejes helyeken, hanem azokban a tálszerű mélyedésekben, de azok nincsenek jelölve a térképen)
Úgyhogy ha sok sárkányt akarsz, akkor csináld a főszálat legalább a csajos sárkányölésig.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11232) Lidl válasza kiskornel (#11229) üzenetére


Lidl
senior tag

Ne már! Szinte mindenhol ott vannak. Legtöbbször Solitudeban és Windhelmtől délre, a termalvizes részen jönnek.
Amúgy városban még nem jött nekem csak falukban. Falkreathban meg is halt a kovács és be is ragadt egy questem.
És most, még 24. szinten kicsit nehéz kinyirni őket.

Lidl

(#11233) Beerwolf válasza Lidl (#11232) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Ha PC-n játszol és megvan a holtteste akkor odamész hozzá, megnyitoda a konzolt, ráklikkelsz a bácsira, majd beírod, h resurrect és már él is.
Ha nincs meg a holtteste, akkor kicsit bonyolultabb a dolog, mert akkor a Base ID-ra van szükség.
Ez esetben a teendő. Konzol, majd beírod: player.placeatme 00013650

(#11234) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Apropó, kovács. Van már valaki akinél eltünt (meghalt?) Adrianne Avenicci férje aki a boltban szokott a pultnál lenni? Egy ideje nincs nyitva a bolt, ha Adrianne bemegy (és még nem zárkózik be) utána tudok menni és akkor sem látom a fazont sehol. Tudtommal ő nem érintett semmilyen randalírozásban, sárkánytámadás sem volt sosem Whiterun-ban (vagy nem voltam ott?). Idegesítő mert elment az egyik seftelős pénzforrásom:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11235) genndy válasza Varlaisaran (#11234) üzenetére


genndy
addikt

Nekem nem volt vele gondom semmikor. Nemrég vittem végig a polgárháborút, bevettem Whiterunt (azóta már Solitude-t is), és ott van. Szerintem ő eleve a pult mögé termett, ott is nőtt fel, de az biztos hogy soha nem jön ki onnan :DDD Úgyhogy sárkánytámadás se nagyon kéne hogy zavarja...

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11236) kiskornel válasza genndy (#11231) üzenetére


kiskornel
addikt

Akkor valami tényleg nem stimmel. Most a Thalmor embassy mészárlás előtti állapotban van a főszálam. Ahhoz még edzenem kell kicsit.
Nah mindegy. Engem nem zavarnak... :DDD csak nem értettem, miért panaszkodtok :F . Becs szó, hogy eredeti a játék, és csak grafikai modok vannak benne. :U
Illetve van még egy ártatlan hordozható tároló varázslat, de azt meg nem használom...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11237) Beerwolf válasza Varlaisaran (#11234) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Valamikor azt hiszem estefele elszokott menni a kocsmába inni, nem lehet h épp akkor (odafele vagy visszafele) támadott vmi vámpírcsorda, és úgy gondolta, hogy megment mindenkit és széjjel üti mindegyiket?

(#11238) Jorus válasza Varlaisaran (#11234) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem a vàmpírok kinyírták.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11239) Prosector válasza Malibutomi (#11207) üzenetére


Prosector
addikt

Ez az ENB nem is rossz!

Vmivel jobban eszi az fps-t ,de cserebe szebb is ,minta az atlag.

(#11240) Varlaisaran válasza Jorus (#11238) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

És hol vannak vampik Vájtrán falai közt? Vagy nem tudok valamiről?:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11241) Beerwolf válasza Varlaisaran (#11240) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Ha nincs fennt a Dawnguard akkor sehol, ez esetben más lehetett a probléma.

(#11242) Lidl válasza Prosector (#11239) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen én is raalltam erre. Először nagyon sötét volt de aztán rájöttem, hogy nem deaktivaltam a sharpshootert. Annak meg van Realistic Lighting részre. Azt kivettem és az SSAOt meg a DOFt hogy gyorsabb legyen.
Most elég jó de még azért nézem.

Lidl

(#11243) Malibutomi válasza Lidl (#11242) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezeket en is kivettem, ssaot a sebesseg miatt, dof-ot mert nem szeretem.
A kovi video egy dungeonos osszehasonlitas lesz tobb enbvel mar eldontottem. :)

(#11244) CsokiIce


CsokiIce
csendes tag

Halihó!
SG-n már erőlködök egy ideje, biztos vannak sokan akik itt is ott is regelve vannak - szóval sziasztok :) - na lényeg h nem ment a modolás, sok idegem volt vele de csak mert nem fordítottam rá elég időt. Szóval elkezdtem komolyabban tanulgatni utánanézni, olvasni, videók stb, és most már megy is nagyjából, de az ENB-hez szeretnék mindenképpen segítséget kérni. Olvasgattam itt és az emberek nagy részének a Sharpshooters féle jön be, nekem képeken a Super ENB RL (vagy mi) is nagyon tetszik, na persze más modokkal még úgyis finomítgatom a gammát, szóval előbb utóbb szép lesz, csak kevés időm van csinálgatni. Szóval ha nem gond, és van ideje, valaki segítene onnantól kezdve h leszedem a modot...?
A videóban amikből ellestem a dolgokat elég érthető minden, csak van egy pont ahol elvesztem a fonalat, ezért szeretnék inkább írásban segítséget kérni. Regényíró vagyok azt majd megszokjátok :D Köszi előre is

"Mikor felb@szn@k, ölni olyan könnyű mint levegőt venni" Asus Maximus V Extreme; I73770K 3.5 Ghz; 7970 Lightning 3Gb; 8Gb KingstonHyperX 2000Mhz; 120SSD; 1TB HDD; Samsung FullHD

(#11245) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Lassan elkezdem leszedni a normalisabb modokat a GEMS oldal segitsegevel (eleg korrekt a lista), de lenne egy olyan kerdesem hogy ha netalantan kijonne a Dragonborn DLC amit fel is dobok akkor ropi az osszes modnak es kezdhetem elolrol a toltogetest/installalgatast?

(#11246) Xerxész válasza Ilsyde (#11245) üzenetére


Xerxész
őstag

Az biztos, hogy lesz olyan mod, ami nem lesz kompatibilis vele. Dawnguard esetében is több modnál volt ilyen. Úgyhogy igen, számíts rá. :)

(#11247) Ilsyde válasza Xerxész (#11246) üzenetére


Ilsyde
őstag

Remeltem hogy te valaszolsz, koszi.
Akkor most orulok meg minden :DDD Eh, hagyom a francba mig ki nem jon az uj DLC.

Legalabb annyi konnyites lesz hogy talaltam egy listat, igy nem kell modokra vadaszni.

(#11248) genndy válasza Ilsyde (#11245) üzenetére


genndy
addikt

Vagy ne dobd fel rögtön, hanem várd meg amíg az adott modokból megcsinálják a kompatibilis verziót (néhány nap, esetleg néhány hét).
Az összes modnak egyébként biztos nem ropi, csak annak, ami olyan részébe szól bele a játéknak, amit a DLC majd módosít.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11249) Xerxész válasza Ilsyde (#11247) üzenetére


Xerxész
őstag

Az egy nagyon jó oldal amúgy...a Skyrim GEMS.
Gyakran frissítik és tényleg csak a jobb modok vannak ott összegyűjtve. És így is szép számmal vannak ott modok.

(#11250) torma1981 válasza Xerxész (#11249) üzenetére


torma1981
veterán

Vagy a Skyrimnexus.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.