Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) LÁZ


LÁZ
addikt

Lehetséges, hogy lesz a boltinál olcsóbban Dragonborn kódom, akit érdekel.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11802) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Úgy néz ki, hogy bevált a mentés csere, immár sokkal tovább jutottam kilépés nélkül, mint eddig bármikor. :)

SPOILER!!!

Viszont ezzel a Miraak csávóval már igazán kezd tele lenni a tököm, akárhányszor megölök egy sárkányt, odapofátlankodik és ellopja a lelkét. De még csak meg sem lehet csapdosni ilyenkor a szemétládát... Hú, remélem, hogy a végén letörölhetem azt a sunyi, fennhéjázó mosolyt a képéről. Beletaposom a maszkját a pofájába, csak jussak el odáig... ;] ;] ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11803) Lenry válasza Vistaboy (#11802) üzenetére


Lenry
félisten

SPOILER

ezt nálam is csinálta, szerencsére kevés sárkánnyal találkoztam, amíg élt, plusz van 27 felhasználatlan sárkánylelkem, szóval vigye, ha annyira kell neki :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11804) Xerxész


Xerxész
őstag

Hú, srácok, találtam egy nagyon jó térkép modot! :)

Warburgs 3D Paper World Map

Ebből is a Texture 2 mintával kell felrakni. A klasszikus bethesdás Skyrim térképpé változtatja ezt az idióta, abszolút nem korhű, ámde igencsak modern műholdas térképet. :))

(#11805) LÁZ


LÁZ
addikt

sikerült bedupláznom véletlenül a Dawnguard-omat :W , ha valakit érdekel dobjon egy privit..

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#11806) #57919488


#57919488
törölt tag

Van valami lényeges újítás a Dragonborn DLC-ben? Spell vagy új slow time effekt vagy ilyesmire gondolok :)

(#11807) keIdor válasza #57919488 (#11806) üzenetére


keIdor
titán

Bend Will meg Dragon Aspect, így hirtelen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11808) Lenry válasza keIdor (#11807) üzenetére


Lenry
félisten

spoiler lehet

jaja, a dragon aspectet érdemes minél előbb összeszedni. elég durva.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11809) Xerxész


Xerxész
őstag

Használja valaki rajtam kívül a Frostfall + Realistic Needs and Diseases + Diseased + Wet & Cold modokat? Iszonyat hangulatot ad a játéknak. :)) Eddig érdemben nem játszottam, csak próbálgattam a modokat, de most végre elkezdtem egy új játékot.

Nagy élményt ad, amikor a karakterem már totál kihűlt, fújtat és asszem köhög is a hidegtől, korog a gyomra az éhségtől, szomjas, és akkor neki kell állni tábort verni, tüzet rakni és felmelegedni. :) Tényleg igazi szerepjáték íze van így és hosszú órákra le tud kötni csak az, hogy sétálok a világban. És akkor még küldetést nem is csináltam semmit.

Egyedül most az elején az a bajom, hogy a SkyRealism modjai miatt a karakterem teherbírása nagyon alacsony, nem tudok futni és még a séta is lassabb a leterheltség miatt. Nagyon hasznos lenne egy ló most. Na, majd később. :) Szóval így most az elején sok jó eladható cuccot fájó szívvel, de ott kell hagynom. Dehát az életben is így lenne, ez vígasztal. :DDD

(#11810) Lenry válasza Xerxész (#11809) üzenetére


Lenry
félisten

:Y
ez nagyon tetszik!
amint hazaérek, kipróbálom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11811) Xerxész válasza Lenry (#11810) üzenetére


Xerxész
őstag

Nem írtam ugyan le, de ha a Frostfallt felrakod, érdemes pl. a Winter Is Coming - Cloaks vagy a Cloaks of Skyrim modot is felrakni, ellenkező esetben egy sima páncélban hamar kihűl a karaktered. Továbbá északi jeges vizekbe ne fürödj, mert másodpercek alatt megfagysz. Fejsze legyen mindig nálad, hogy tudj fát gyűjteni a tűzrakáshoz, továbbá értelemszerűen sátor és hálózsák is kell. Esőben fedél a fejre, utána próbálj tüzet keresni, hogy megszáradj (úszás után is). Persze magától is megszárad, csak sokkal tovább tart, és addig ugyebár sok képességed le van csökkenve. :) Kaja, pia is legyen nálad mindig. :)

Korábbi írásaidból ítélve hardcore RPG játékos vagy, tehát neked kötelező lesz a hardcore verzióját használni a Frostfallnak. :DDD ;] Ezt majd a SkyUI 3.0 modkezelőjében tudod beállítani.

Ja és persze ezekhez a modokhoz az időskálát is vissza kell venni a vanilláról. Szerintem 10 fölé ne menj, úgy nem lesz élvezetes, én pl. 6-os időskálán játszom.

Meglásd, Adepten sem lesz már olyan egyszerű nyomni. :)

Azt nem is írtam az előbb, hogy nem elég, hogy lassú a karakterem, éhes, szomjas, fázik, még 2 fajta betegségben is szenved. :DDD Farkastól elkaptam a Rockjointot, meg van még valami, ami szerintem új (Diseased mod miatt lehet szerintem), és amitől időnként elesik szegény Dragonian. :DDD

(#11812) Lenry válasza Xerxész (#11811) üzenetére


Lenry
félisten

egyre jobban tetszik, várom már, hogy vége legyen a munkaidőnek :)

legalább lesz végre értelme a kajának meg a piának (mert azért most "restores 1 health point" vao... -_- )

sokszor csak azért utaztam haza, hogy otthon aludjak két küldetés közt, mert annak legalább volt játékbeli értelme is, és a realitáshoz is adott, illetve a fast travelről is kezdek leszokni, millió plusz küldetést, dungeont meg nyersanyagot találni két város közt, nem is beszélve a lenyűgöző tájról.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11813) Xerxész válasza Lenry (#11812) üzenetére


Xerxész
őstag

Így van, kaja, pia, alvás és környezeti hatások végre értelmet nyernek a játékban.

A francos betegségek miatt hamarabb is fárad el a karakterem, ilyenkor teherbírása ha lehet, még visszább esik, és amikor már végre tudnék kicsit futni, megint gyalogolni kell, mert elfárad. :DDD
Most úgy van, hogy Bleak Falls templomában az első csapdánál kéne tábort vernem, hogy aludni tudjon a karakterem valamennyit, mert olyan fáradt, hogy nem tudok menni, csak iszonyat lassan. Komoly kihívás egyáltalán a továbbjutás, nemhogy a harc a draugokkal. :D :D Előre félek a templom végében lévő draug lordtól (vagy mi az, már nem emlékszem), ami a kiáltás megszerzése után éled fel.

Whiterunban lenne legközelebb oltár, ami gyógyít, de meg sem kísérlek odáig elgyalogolni, márcsak azért sem, mert a templomban vagyok éppen. És rohadjak meg, de cheatelni nem fogok. :DDD

SZERK.:
Amíg lejár a munkaidőd, húzd az agyad egy kis ismertetővel, saját oldala van: :D

Frostfall

[ Szerkesztve ]

(#11814) Spet


Spet
addikt

Nos új problémával jelentkezek (az előző, "csak" azért volt mert nem szerette a Skyrim ha mögötte futott a TF2 idle-ben).

Ezzel a questel lenne problémám, vagyis inkább a játéknak. A 6. pont után, ha bárhol menteni, merek automatice ledob az asztalra, de semmi hibaüzenetet nem ír ki egyszerűen leáll a játék. Ha kimegyek az épületből akkor ugyebár az autosave miatt ugyanúgy megtörténik a probléma.

Tudom-tudom kilehet küszöbölni ha nem kezd neki az ember, csak érdekelne, hogyan tudnám megoldani ezt a problémát. Fájlok leellenőrizve 1 db 756 kbyte-os fájl volt hibás, de azt letöltötte, de ugyanúgy fenn áll a hiba.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11815) genndy válasza Spet (#11814) üzenetére


genndy
addikt

Itt én is szívtam pont nemrég.
Nekem az vált be, hogy nem mentettem egész addig, amíg végig nem vittem a küldetést. Amikor azután kimentem a templomból, akkor már nem dobott ki. De talán az is elég ha megszűnik a barrier a bot körül.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11816) Spet válasza genndy (#11815) üzenetére


Spet
addikt

Csak nálam az volt a probléma ha a küldetés teljesítése után is kimentem akkor is kidobott a játék, így megfogadtam az oldal alján a tanácsot: autosave ki, templom elhagyása, majd vissza utána ismét ki és utána mentés :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#11817) genndy válasza Spet (#11816) üzenetére


genndy
addikt

:C

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11818) Lenry válasza Xerxész (#11813) üzenetére


Lenry
félisten

kipróbáltam, tetszik nagyon. apróságok, de tényleg sokat adnak az élményhez, hogy mondjuk víz után meg kell száradni, vagy lassabb vagy, ha telezabáltad magad :D

SPOILER

háhá!!
megvan az első, hivatalos Morag Tongos writ-em :D

kép

mondjuk arról lövésem nincs, hogy ki küldte rám őket, de jöjjenek csak nyugodtan

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11819) genndy válasza Lenry (#11818) üzenetére


genndy
addikt

SPOILER!
Ha téged sem érdekel, ne olvasd el!

Nem küldte rád őket külön senki, azért támadtak rád mert Dark Brotherhood tag vagy.

Viszont ezek szerint fent van a Dragonborn kiegészítő, mert csak abban vannak benne.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11820) Xerxész válasza Lenry (#11818) üzenetére


Xerxész
őstag

Na, örülök, hogy tetszik. Kiváló hatásfokozó modok. :)

Én meg többszöri próbálkozás után sem bírtam a BFB templom végében a Draugr Death Overlorddal 3-as szinten, ezért végül elrohantam. :DDD 3szoros sérülés moddal, betegségek miatt csökkentett staminával hiába blokkoltam a csapását, nem bírta a karakterem. Egyetlen ütése végzett velem (a fagyasztó kiáltását még potionokkal elbírtam). Szégyen a futás, de rohadtul nem érdekel. :D Kicsit kalandozok még, növelem a szintemet, aztán visszamegyek a sárkánykőért és legyűröm Halálurat. :)

Amúgy, ha tetszettek neked a Frostfall és szükségletek + betegségek modok, tudok még ajánlani pár realitás modot, ami még élvezetesebbé, kihívóbbá teszi a játékot. ;)

Fire Hurts
Nomen est omen, a tűzhelyek és egyéb eddig csak díszként égő tüzek végre sebeznek (gyertyák nem), ha belegyalogolsz.

SkyRealism - Capacity and Carry Weight
Csökkentett teherbíróképesség

SkyRealism - Encumbrance
Leterheltség. Minél több cuccot cipelsz, annál lassabban haladhatsz.

SkyRealism - Mass and Materials
A tárgyak súlyait és asszem pár kovácsolás receptet is újradefiniál.

Weighted Items
Bár elvileg konliktusba keveredhet az előbbi moddal, én eddig nem tapasztaltam hibát.
Az egyéb tárgyaknak (nyilvesszők, pénzérmék, ócskaságok) ad tömeget...mármint azoknak, amiknek eddig nem volt. (Hehe, elfelejtheted a 300 milliós pénzkészletet. ;] )

Realistic Running Speed
Gyorsabb séta, lassabb futás mind a játékos, mind az NPC-k részéről.

Duel - Combat Realism
Harcos karaternél hasznos. Okosabb AI, reálisabb közelharc.

Magic Duel
Mágusnál használható. Én még nem próbáltam, mert harcos a karakterem, de ha működik, kú'va jó lehet. :)) Párbajban összemérheted az erődet egy másik mágussal. Mágiaenergia egymásnak feszülés. ;]

Sleeping - Sands of Time
Még nem aktiváltam, mert eleinte bugos volt nagyon. Lényege, hogy alvás és gyorsutazás közben is simán megtámadhatnak, még akár fogadókban is (vadonban értelemszerűen sokkal nagyobb az esély). A legfrissebb verziók már új ellenfeleket is tartalmaznak.

Scenic Carriages
Ez tök jó! Gyorsutazás valós időben szekérrel (ami így nem gyors, hanem lassú utazás. :DDD , bár a szekér sebessége szabályozható). De pont azért jó, mert csak ülsz a szekéren és gyönyörködsz Skyrim szépségében, miközben visz a szekér és elüttök az úton 4 nyulat, 2 rókát meg egy utazót. :DDD

Ennyi most így hirtelen. Ha eszembe jut még "immersion" mod, írok még.

(#11821) Lenry válasza Xerxész (#11820) üzenetére


Lenry
félisten

a Fire Hurts-öt fel fogom rakni, de a cuccok tömegével játszadozást nem :N

550 egységnyi cuccot bír most el a karakterem, és akárhogy szelektálom az inventoryt, sosem tudom még 350 alá sem vinni a nálam lévő cuccok össztömegét, nagyon meg lennék lőve, ha ez még eltolódna negatív irányba :DDD

a Combat Realismet kipróbálom, mert unalmas már, ahogy ugyanazzal a két mozdulattal csapkodok már 70 szint óta

Sleeping: Oblivionban is rühelltem, ha felébresztettek, Dragon Age-ben pedig a sírás kerülgetett, amikor bármerre mentem fast travellel, tuti nekem esett útközben egy random darkspawn banda... úgyhogy ezt is kihagyom a saját mentális nyugalmam érdekében :)

(#11819) genndy ahha! tehát akkor erre utal, a "as a member of an unlawful guild of assassins" szöveg...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11822) Varlaisaran


Varlaisaran
senior tag

Ezeknek fele inkább idegesítő mint realisztikus. Ha nem lehetek ott fizikailag, akkor miért akarnak modokkal szimulálni olyan szituációt, mintha ott lennék? A baj az hogy a valóban "realisztikus" feltételekhez szökség lenne ezzel egyenértékű fizikai jelenlét is, nem csak a WSAD... Inkább azt oldaná meg valaki, hogy egy ékszeresdobozba ne pakolhassak 140db warhammert, meg egyáltalán a hős hol cipeli azt a sok kacatot? Felvesz 10db banded shieldet, 10db iron warhammert, 20db iron ingotot, 20db irondaggert, akkor mindez hogy fér el a zsebeiben:D Vagy ami még viccesebb hogy Hearthfire-ban cipelek mondjuk 40db Straw-ot, amihez már csak a méretei miatt is mnimum egy kéttonnás seftesfurgon kéne.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11823) Xerxész válasza Varlaisaran (#11822) üzenetére


Xerxész
őstag

Pontosan az általad felvetett problémára használom a SkyRealism - Capacity and Carry Weight modot (tehát már megoldották). A vanilla 300 egység teherbírást csökkenti alap-natúr 50-re, ha nincs rajtad semmi. Ha rajtad van páncél, pajzs és fegyer pedig a kézben, akkor ezek súlya plusz 50 egység (az egyéb kacatoknak) a teherbírásod. Tehát dinamikusan kezeli az értéket.
Hogy tovább növeld a teherbíró képességedet, gyárts hátitáskákat (Leather Backapcks) és/vagy egyéb oldaltáskákat, hevedereket (Bandoliers).

Hogy lásd is a sok fegyvert a karakteren:
Armed to the Teeth

Arra meg, hogy ne találj mindenhol full extrás daedric meg hasonló cuccokat, a megoldás:
Morrowloot és Realistic Wildlife Loot and Recipes

Van még kérdés? :)) :P

A fentiek szintén mind fennvannak nekem, kivéve az Armed to the Teeth. Az valamiért nem akar menni, szerintem azért, mert módosítva van a skeleton.nif fájlom.

Nem kell nekem masterüberhardcore szintre állítanom a játékmenetet...elég nekem az adept-realisztikus, hogy kihívás legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#11824) genndy válasza Xerxész (#11823) üzenetére


genndy
addikt

A loot szerintem vanillában is rendben van, asszem 75-ös vagyok, és elvétve találok csak daedric cuccot. Sárkányt meg egyáltalán nem. Venni se lehet. Draugrok használnak most már ebonyt, abból van több.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11825) kiskornel válasza Varlaisaran (#11822) üzenetére


kiskornel
addikt

Ugyanmár skacok... ez egy játék. :) Realisztikus ez-az... köze nincs a valósághoz sehogysem...

A Draugr Death Overlord meg alapból lvl45 :Y , és csodálkoztok hogy lvl3-on nehéz legyőzni? :F (szvsz ha nem lennének a játékban hibák, amik kihasználhatók, nem is lenne ilyen szinten legyőzhető).

Meg hát a világ is meseszerű... szerintem úgy a jó, ahogy van. Masteren kell bohóckodni azt kész...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11826) Xerxész válasza kiskornel (#11825) üzenetére


Xerxész
őstag

Vanilla játékban, amikor először mentem végig a Bleak Falls Barrow templomban, akkor asszem valahogy legyűrtem az Overlordot, és akkor sem voltam 3-5 szintűnél több. Most, hogy nehezítettem a gammát, egyszerűen sehogysem bírtam vele. Úgy az életerejének 3/4 részéig bírtam lenyomni "4 kardcsapás 1 shield-bash" kombóval, utána kifogytam, jött a frost shout, ezt javítottam potionokkal. Aztán jött az egyetlen csapás és kész, kihaltam. :DDD Inkább képzem magam, majd utána odavágok nekije.

45ös szintű? Te hol nézed meg ezeket? Konzolon keresztül minden ellenfelet leellenőrzöl?

(#11827) Varlaisaran válasza Xerxész (#11823) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

A levelinget nem szeretek. Hogy ne találjak kis szinten pl. daedric cuccokat, annak megint nem látom értelmét. Az nem reális hogy én nem találhatok, miért nem találhatok? Level1 vagyok. Megyek haza Riftenből, a bokorból elémugrik és megtámad egy Daedra Lord, aki hirtelen szívrohamban meghal az orrom előtt. Akkor én nem vehetem el a daedric claymore-ját? A skillem úgyis kicsi, nem tudnék vele többet ütni mint egy iron-al, vagy csak kicsivel többet. Ugyanígy pl. kisebb szinten ledurrantok egy Dragon Priestet, akkor annál miért limlom ócska cuccokat találok? Egy dragon priest csak nem irondaggerrel meg minor potionnal fenyítette a népeket:D Oblivionnál is gyűlöltem ezt, semmi értelme az item levelezésnek. Való életben sincs levelezve semmi.

A hátizsák meg a kiegészítők gyártása egy jó ötlet, tetszik, egész innovatív (bár vanillában benne kellene lennie már pl. a buziházasság helyett inkább ezzel foglalkoztak volna). De emellé mindjárt jön is pár további ötlet... Lehetne olyat hogy a mindenfelé megtalálható kis szekereket felhasználni cipekedésre (lenne egy opció csinálni rá egy szedettvedett pakolható containert, mondjuk 2 nails+2hinges+20lomber (mondjuk akkor kell hozzá HF) árán, igy lenne mondjuk +1500 teherbírás, de nincs futás és sprint), a kocsi korlátozott ideig lenne egyben, aztán javítani kell, valamint városokba nem viheted be mert a seftelést nem engedélyezte a Jarl. Csak hogy legyen korlátozás is:D

Engem a tárgyak mérete továbbra is bosszant. Nincs olyan hátizsák amibe elfér 2-3 daedric warhammer, vagy ha igen akkor elvenné a helyet a sok kacat elől, és bár belefér a súlykeretbe, de kérdem én, ki tud a hátán 200kiló daedra vassal sárkány fejére ugrálni és kiszurni a szemét...:D Bár ebbe belenyugodnék, viszont az hogy a ládákba korlátlanul bármekkora és bármennyi tárgyat helyezhetek, az nonszensz. Erre nem láttál valami megoldást?

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11828) Xerxész válasza Varlaisaran (#11827) üzenetére


Xerxész
őstag

Pakolható szekér is van már...a Dragonkiller Cart asszem ilyen.

A méretes dologra nincs megoldás. Azért van egyfajta "realitás korlát" a játékban. Én realizmus mániás vagyok, de azért van tűréshatárom. :) Tisztában vagyok vele, hogy a valóságban ennyi mindent nem lehet begyömöszölni semmi olyanba, amit egy ember elbírna.
Illetve van mégis megoldás: nem viszel magaddal 3 deadric kalapácsot, 4 enchantolt kardot, 2 mágusbotot, 1 kis és 1 nagy főzőedényt, 10*10 féle potiont, egy egész könyvtárat és egy szép nyakláncot sem. :DDD :)) Ilyen egyszerű. Mindenből csak annyit veszel fel és viszel magaddal, amennyit szemre egy ember elbírna: pl. harcosnál 1 nehéz vagy 1 könnyű páncélzat, 1 kétkezes vagy 1 egykezes kard, 1 pajzs, 1 íj mondjuk 20 vesszővel, 1 tőr, 3-4 erős potion, 4-5 könyv, némi kaja, némi pia és némi pénz. Ennyi. Szemre is szebb lesz az összlátvány. :D
Le kell mondani arról, hogy minden dobozból, minden hullából mindent szart felveszel. Ennyi a trükkje.

Úgy persze, hogy nincs kihívás a játékban, ha az inventoryban ott van minden szuperfegyver, amiket ellenfélspecifikusan tudsz használni. Menj egy rohadt vaskarddal meg egy vaspajzzsal, könnyű páncélzatban egy sárkány ellen egyedül. Mágia, enchant és egyéb pluszok nélkül. Nem lesz olyan könnyű szerintem. Óriás még rosszabb.

Én is azért hagytam a fenébe a Draugr Death Overlordot, mert egyszerűen nem bírtam legyőzni. Erősebb, kész. Harcos vagyok, nem fogok mágiát alkalmazni, íjat is csak a jóval komolyabb ellenfelek ellen vagy ha többen vannak. Így is "engedtem" magamnak, mert azért a Tekercseket ellövöm...egyszer használatosak. Meg az enchantot sem fogom hanyagolni. :DDD De alapvetően mágia nuku.

(#11829) Lenry válasza Varlaisaran (#11827) üzenetére


Lenry
félisten

Nincs olyan hátizsák amibe elfér 2-3 daedric warhammer

nem találkoztál még Hermione Grangerrel, ugye? :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11830) kiskornel válasza Xerxész (#11826) üzenetére


kiskornel
addikt

Igen, le lehet győzni. Készítettem is róla anno egy video-t, hogy a játék egyik bugját (szerintem az) ki lehet használni. Vannak olyan területek, ahova az NPC-k nem mennek be a programjuk alapján. Ha a karaktereddel olyan helyre mész, lenyilazhatod az ellenfeledet.

Egyébként meg innen tudom, hogy hányas level a karakter, mert most ctrl+c ctrl+v-vel rákerestem :DDD : [link] (első találat)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11831) #57919488 válasza kiskornel (#11830) üzenetére


#57919488
törölt tag

Csaló, csaló!!! ;] :DDD
Kövezzétek meg :P

(#11832) Xerxész válasza kiskornel (#11830) üzenetére


Xerxész
őstag

Ja igen, meg ha beragad valahová az ellenfél. :DDD

Szóval összekerültem egy 45ös ellenféllel. Faja. Nem voltunk egy súlycsoport.

Mondjuk nekem fennvan még egy olyan mod is, ami nem szintezi az NPCket a játékossal együtt. Skyrim több mint 200 szintezett zónára van osztva, de ezek fixek, nem változnak. Tehát én 1es szinten is belerongyolhatok egy 50 feletti ellenfélbe, és majdan 50 felett én is elfújhatok egy 5ös szintű kispályást. :)

(#11833) csaba951 válasza #57919488 (#11831) üzenetére


csaba951
veterán

Miért?! Én pont ezzel a módszerrel öltem mamutot lvl2 vagy lvl3 szinten, mert szükségem volt az ormányára! :D Egyébként azt sem volt egyszerű elérni, hogy a tulajdonos óriás és a másik mamut ne jöjjön utána a sziklákhoz.

(#11834) genndy válasza csaba951 (#11833) üzenetére


genndy
addikt

Azt pont megvehetted volna bármelyik kajakereskedőtől vagy vegyesboltostól is.
Skyrim szegény őshonos állatát ezért legyilkolni! :O

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11835) Xerxész


Xerxész
őstag

Nem voltam még magas szinten karakterrel, azért kérdezem, hogy ahhoz képességpont kell, hogy én pl. egykezes karddal ki tudjam verni az ellenfél kezéből a fegyvert?

Pl. egy erősebb ellenfélnél hasznos lehet, hogy legalább a fegyverével egy rövid ideig ne tudjon csapkodni, (mert kiütöttem a kezéből), ha már kiáltozik, fagyaszt, éget, sokkol, stb. :)

(#11836) Lenry válasza Xerxész (#11832) üzenetére


Lenry
félisten

Ja igen, meg ha beragad valahová az ellenfél.

megboldogult Diablo II-es gyermekkoromban, miután a harmadik Acton Mephisto kilencvenedszerre csapta agyon szerencsétlen nekromantámat, az egyik próbálkozás alatt beragadt egy lávafolyó egyik partján, én pedig a másik oldalról az egyetlen, rettentő gyenge távolsági varázslatommal cca 38 perc alatt elkoptattam az életcsíkját :)

azóta persze nincsenek ilyen problémáim. most 85-ös szintű :D

(#11835) Xerxész "ki tudjam verni az ellenfél kezéből a fegyvert?"
Skyrimben ilyen van? o_O

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11837) csaba951 válasza genndy (#11834) üzenetére


csaba951
veterán

Á, még nagyon a játék elején voltam. Talán ha 5 órát játszottam vele. Abban az egy boltban amit megtaláltam nem volt. Azóta nem nyírtam ki egyet sem. Óriást is talán egyet, mert terrorizálta a környék embereit.

(#11838) genndy válasza Xerxész (#11835) üzenetére


genndy
addikt

Kiáltás van ilyen, egykezes és kétkezes perk biztosan nincs.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11839) #57919488 válasza Lenry (#11836) üzenetére


#57919488
törölt tag

Disarming Bash a Block Perk ágon.
Oblivion-ban elég volt csak a fegyvert tartó kézfejét megütni :D

Csaba951:
Nem szoktam az állatokat bántani és inkább elfutok :DDD

(#11840) csaba951 válasza Xerxész (#11835) üzenetére


csaba951
veterán

Vagy használhatsz olyan főzetet ami pár másodpercig lebénítja az ellenfelet, és addig tudod ütni a fejét.

Vagy pl. varázslóknál a tereptárgyak kihasználásával (elbújsz mögötte) megvárod amíg küld ellened valami rontást és utána nyíllal belelősz egy manna töltést (ideiglenesen) akadályozó főzetet. Utána már csak be kell kergetni egy sarokba és lehet ütni a fejét! :D

(#11839) K_mester
Alapvetően én sem bántom őket. Kivéve a ha ők támadnak meg engem (sabre cat, farkas, emberevő medve).

[ Szerkesztve ]

(#11841) Xerxész válasza Lenry (#11836) üzenetére


Xerxész
őstag

Van, mert velem már csinálták. Márminthogy én voltam a szenvedő alany. Igaz, akkor fennvolt a Requiem nevezetű mod, ami elég sokmindenben módosít a játékmenetben, sokkal nehezebbé teszi (pl. indulásnál a választott faj nem releváns képességei mind 1esről indulnak). De a futtatásához teljesen új játékot kell indítani.
Szóval, amikor ezt a modot kipróbáltam, akkor a játék intrójában, a helgeni föld alatti részen, amikor két birodalmi katonát kell Raloffal semlegesíteni, na ott az egyik rámtámadt, nyomott egy power attacket, én védekeztem a karddal, de kirepült a kezemből. Túl erős volt az ütése. Ebből gondoltam, hogy van ilyen a játékban, persze lehet, hogy ez csak a mod következménye. :)

(#11842) #57919488


#57919488
törölt tag

Oblivion-hoz képest mondjuk még eltűntek a pusztaöklü Chuck Norris-ok is :D
Legalábbis ott mindig voltak önkéntesek akik fegyver nélkül akartak keménykedni :DDD

(#11843) Xerxész válasza csaba951 (#11840) üzenetére


Xerxész
őstag

A bénító főzet hatástalan volt a DD Overlord ellen. :) Próbálkoztam azzal is, de nem fagyott le a lomha, vén halálúr. :)

(#11839) K_mester
Disarming Bash?
Ez kell nekem! ;] Lefegyverzek mindenkit. :))

(#11844) csaba951 válasza Xerxész (#11843) üzenetére


csaba951
veterán

Van egy "virág" a játékban amivel egy Daedra herceget lehet megidézni. Ezzel sem ment, nem volt nálad akkor?

(#11845) genndy válasza csaba951 (#11844) üzenetére


genndy
addikt

Az nagyon hasznos, csak az a küldi a 14. szinten kezdődik. 5-ös szinten még biztos nincs meg neki.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11846) csaba951 válasza genndy (#11845) üzenetére


csaba951
veterán

Furcsa mert, szintén a játék első szakaszában botlottam bele a küldetésbe, teljesen véletlenül. Tiszta Tween Peaks érzésem volt küldetés közben. (Hát ez meg mégis mi a fene érzés, folyamatosan.) Majdnem eladtam kereskedőnél a virágot, mert nem tűnt túl hasznosnak. Aztán 30-40 játékóra múlva megint elővettem, és áldottam az eszem, hogy nem adtam el! Fogalmam sem volt róla, hogy ez ilyen ritkaság. Ugyanígy voltam a Black Soul Gemmel is. ;)

(#11843) Xerxész
Az adott körülmények között tényleg a menekülés volt a legjobb választás. Majd később visszamész amikor már jobb felszerelésed van! :D

[ Szerkesztve ]

(#11847) Varlaisaran válasza #57919488 (#11842) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Itt is vannak, elég pont belecsöppenni egy alkalomba, amikor a guardok tolvajt kergetnek Riftenben. Üti azt a szerencsétlent mindenki kézzel lábbal kinél mi van épp:D Egyébként meg mit csinálna ha nincs fegyvere? Régen szemtanuja voltam Alessia Caro halálának, amikor ment át Chorrolba a Red Ringen. Megtámadták a farkasok és megőték a testőrével együtt, de asszem az egyiket ököllel le KO-zta a grófnő:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11848) #57919488 válasza Varlaisaran (#11847) üzenetére


#57919488
törölt tag

Alessia Caro :DDD

Micsoda emlékeid lehettek róla ha ez így megmaradt benned :C

(#11849) Varlaisaran válasza #57919488 (#11848) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Hát de az a neve vazze:D

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11850) Klikodesh válasza csaba951 (#11846) üzenetére


Klikodesh
senior tag

Azert a fekete soul gemet nem hasonlitanam hozza abbol akad par.

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.