Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:00:15

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) WonderCSabo válasza Malibutomi (#11350) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért a géped se gyenge. Sajnos nagy textúrások modokkal meghal a Skyrim "gyengébb" gépeken. Nagyon el van cseszve a motorja.

(#11352) Malibutomi válasza WonderCSabo (#11351) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Darky gépe sem egy gumicsirke :)

(#11353) Lidl válasza WonderCSabo (#11351) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali.
Nekem gyengébb a gépem mint Darky-nak, de kb. 60 moddal (40 grafikai) full hd-ben majd' minden maxon és átlag 40-45 fps amit csinál.
Szerintem valami nincs jól beállítva. Esetleg driver hiba?
A 13.1-es cat. driverben sokat javítottak a 7000-es radeonokon.

Lidl

(#11354) ->Raizen<- válasza Lidl (#11353) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azért jó mert 8 gb ramod van. :)

(#11355) WonderCSabo válasza Lidl (#11353) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kb hasonló gépünk van, kivéve 8GB RAM és SSD Nálad. Na pont ez a kettő kell az efféle szaggatás elkerüléséhez, mivel a sok RAM-ba sok textúra fér, nem kell állandóan újratölteni, ha meg kéne, akkor az SSD-ről gyorsan megy.

(#11356) Malibutomi válasza Lidl (#11353) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem az a baj, olyan modpackot rakott be amire azt írják 2600k- 4.5ghz+gtx580 konfigon 30fps.

(#11357) WonderCSabo válasza Malibutomi (#11356) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Meg azt is írják, hogy 8GB RAM.

Egyébként az én gépemen is vannak ilyen cellabetöltési megakadások sajnos. Official HD textúra pakk + Skyrim HD + minden ultra + uGridsToLoad = 7 beállítások mellett.

[ Szerkesztve ]

(#11358) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Mit lehet kezdeni a Dragon Soul-okkal?Mert szinte minden shout meg van szerezve, de már vagy 30 felesleges dragon soul van a tarsolyomban.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#11359) ->Raizen<- válasza WonderCSabo (#11357) üzenetére


->Raizen<-
veterán

13.02 beta driver hatalmas javulást hozott a skyrim alatt. Eltűntek a durva beakadások teljesen.

(#11360) Lidl válasza WonderCSabo (#11355) üzenetére


Lidl
senior tag

Háát nem is tudom...
Nem azért volt egy patch anno, hogy a Skyrim kihasznála a 4 GBt? TESV4gb.exe volt a neve, asszem.
Aztán kiadták ugyanezt hivatalosan is valamelyik patchben.
Ez számomra azt jelenti, hogy a 4 GB-t is alig használja ki.

Most gyorsan megnéztem a taskmanager-ben és futás közben 1.5 GB-t használ a TESV.exe. (teljes memória felhasználás 4GB nálam). Bár nem vagyok 100%-ig biztos, hogy a taskmanager pontosan mutatja a memória foglalást, de 4-5 GB-t nem csalhat.
Amúgy Win7 x64 Home Premium-om van.

szerk:
Az SSD valóban segíthet, az igaz, bár a korábbi végigjátszásomnál nem volt még, és nem emlékszem akkor sem akadozásokra. Bár akkor nem votl nagyon sok mod fent. :)

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#11361) Lidl válasza ->Raizen<- (#11359) üzenetére


Lidl
senior tag

Már olyan is van? :Y

Tegnap előtt mégcsak a 13.1-es volt és a korábbi béta.
De gondolom csak a 7000-es szériánál javítottak sokat. Szegény 6000-eseket nem kényeztetik el :)

Lidl

(#11362) Varlaisaran válasza Lidl (#11360) üzenetére


Varlaisaran
senior tag

Valaminek kell lennie, még xp alatt is érezhető volt a 2GB->4GB váltás mind Oblivion mint Skyrim alatt. Nálam nincs ugyan fent mod, csak a gyári hádépakk, viszont teljesen megszüntek a cell-lagolások, nyilván az alapból lefoglalt memóriatartományon kivül pakolgat más processeken keresztül a többibe is, amit a taskmanager nem tud, mert az az Oblivion (Skyrim) .exe-t méri. Gondolom én.

35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

(#11363) kiskornel válasza Lidl (#11360) üzenetére


kiskornel
addikt

"és futás közben 1.5 GB-t használ a TESV.exe" - 32bites játék, lévén 32bites, összesen 4GB memória tartományt tud megcímezni. Sztem hozzá kell adni a VRAM-ba tárolt adatokat az exe foglalásához.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#11364) Lidl válasza Varlaisaran (#11362) üzenetére


Lidl
senior tag

Szerintem ilyenkor a rendszer számára felhasználható memóriát akkor is korrekten kellene mutatnia a taskmanager-nek.
Megnéztem egy másik, hasonló programmal. A Process Explorer-rel. Ez sokkal részletesebb infót ad a futó process-ekről és a leszármazó processekről is. Továbbá még sok más extra is van benne.
De ez is csak 1.7 GB foglaltságot mutatott és a szabad memória is 3.7 volt (most 4.3 volt a foglalt)

Max az lehet, hogy task váltásnál felszabadítja a memóriát a TESV.EXE. (Kéne 2 monitor, hogy ellenőrizni tudjam.)

Viszont a videómemóriátból 1.5-öt lefoglalt (2-ből)

Na mindegy, ezen ne vitázzunk :)
A lényeg, hogy Darky-nál sokkal gyorsabban fut már :D

Lidl

(#11365) vhunor


vhunor
őstag

No, jelenleg így néz ki, 2k textures és true vision enb használatával (meg persze az official hd pack). Érdemes még felrakni valamit, ami látványosan dob rajta?

(#11366) ->Raizen<- válasza Lidl (#11364) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A csuszkak allitgatasaval tudtam a legtobbet optimalizalni rajta most mar egy szavam sem lehet.

(#11367) WonderCSabo válasza vhunor (#11365) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hszben van pár grafikai mod ami még dob rajta.

(#11359) darky@ : Lecsekkolom, de én már semmiben sem hiszek. Csodálkozom, hogy az SSD mellett Nálad ennyire beszaggatott ennyit is. Lehet, hogy akkor a VRAM is ludas volt itt.

[ Szerkesztve ]

(#11368) Malibutomi válasza Lidl (#11364) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én hwmonitorral a teljes memória használatot tudom kiiratni és az 3,2Gb volt, de ez a rendszerrel együtt.
Ha nem fut a skyrim akkor 1,7Gb.

(#11369) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Most láttam ezt a modot. Elég komoly, mert nem csak a textúrákat cseréli le, hanem magukat a 3D modelleket is. Érdemes végignézni a képeket, nagyon komoly munka, eddig 333 modellt javított fel a fickó.

(#11370) Lidl válasza WonderCSabo (#11369) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, én is használom. Nagyon impozánsak a képek.
Lehet, hogy ettől lassú egy kicsit a progi a gépemen? :D

Lidl

(#11371) Malibutomi válasza WonderCSabo (#11369) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én is nézegettem, de aztán arra jutottam, hoyg ezek azok a dolgok, amiket játék közben soha az életben nem fogok észrevenni, de arra pont jók, hogy lassítsák a gépet. :)
Őszintén, ki a fene áll meg egy fogadóban, és nézeget almákat és köteleket?

(#11372) Tomix24


Tomix24
addikt

AMD Catalyst 13.2 - Ez a driver kell a játékhoz(ATI oldalon). E nélkül szerintem nem érdemes elindítani a mikro laggok miatt. Ha valakinek akad a játék, az ennek hiánya miatt van főként :R

[ Szerkesztve ]

(#11373) WonderCSabo válasza Lidl (#11370) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Legtöbbje nem lassít sokat, de pl. az a rész, hogy baromi messziről is látszanak a kötelek pl. Riverwoodot nézve, az igen.

Malibutomi: Nem csak az almákat és körtéket javítja ki, hanem sokkal szembetűnőbb és zavaróbb dolgokat. Pl. az ocsmány köteleket, láncokat.

(#11374) Tomix24 válasza Tomix24 (#11372) üzenetére


Tomix24
addikt

Bocs, már írta darky@ :R

[ Szerkesztve ]

(#11375) WonderCSabo válasza Tomix24 (#11374) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Attól tartok csak a 7000 szériában fog jelentkezni, de azért én is megnézem.

(#11376) Tomix24


Tomix24
addikt

Olyan mod nincs a játékhoz ami ilyen szép kidudorodásokat ad? :D
Tessellation a neve. De asszem a Skírim csak Dx9-es. És csak Dx11-ben van jelen az effect.

[ Szerkesztve ]

(#11377) Malibutomi válasza Tomix24 (#11372) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem nem változtatott semmit, igaz nekem eddig sem akadt :)
Amikor új területet tölt be az eddig is csak egy pillanatnyi röccenés volt, most is az maradt.

(#11378) WonderCSabo válasza Tomix24 (#11376) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs. Mondjuk ez a fajta tesszeláció sztem minden, csak nem reális, cserébe lezabálja a GPU erőforrásokat. :)

(#11379) Jorus válasza WonderCSabo (#11378) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vagy legalábbis elég béna brigád építhette ezt az utat. :DDD

BTW a Parallax ilyen "dudoros".

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11380) Tomix24 válasza Malibutomi (#11377) üzenetére


Tomix24
addikt

Akkor ez csak a 7000-es kariknál volt betegség, illetve gyógyír.

(#11378) WonderCSabo - Ez egy jelenet a direkt ilyen Unigive Heaven Benchmarkból(ezt találtam hírtelen). De valami hasonlót, lájtosobban el tudnék fogadni, hisz a kövek rücskösek :)

Pl Crysis 2

De ha nincs, akkor nincs :) Mod gyártok kár hogy erre nem gondoltak.
(#11379) Jorus - Megnézem amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#11381) Malibutomi válasza WonderCSabo (#11373) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem az almák és kötelek kinézeténél nagyobb gondom, hogy minden dungeonban szegény draugr-okat kell legyilkolni, pedig ök élöholt létükre serényen gyújtogatják a fákjákat, és még ételt is mindíg kikészítenek, hátha beesik egy vándor. :)

(#11382) Lidl válasza Malibutomi (#11381) üzenetére


Lidl
senior tag

Ugyan már....
Látogatják őket a leszármazottak, és visznek nekik kaját, hogy tudjanak falni, ha felébrednek száz éves álmukból. :DDD

Amúgy szerintem nagyot dob a látványon, ha lootolás közben szép tárgyak között kell matatni. Nekem tetszenek az ilyen javítások. (szép bútorok, szép hordók, szép tárgyak, javított falak, ilyesmik).

Amúgy rájöttem, hogy mi zabálja fel a gépem erőforrásait, és csinál csak 40 fps-t a szabadban.
A Skyrim Flora Overhaul (sajnos nem tudom linkelni, mert a munkahelyemről nem nagyon jön be a nexus)
Sűrűbb fű, sűrűbb fák, javított textúrák.
Nézzétek meg, ha gondoljátok.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#11383) WonderCSabo válasza Lidl (#11382) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem igazából semmi problémám nincs, csak az, hogy új területre éréskor amikor betölti az új cellákat pillanatra megáll. Ez főleg akkor zavaró, amikor lóval száguldozom, mert akkor ugye elég gyakran kell új cellákat betölteni. Esetleg erre tud vki trükköt? (azon kívül, hogy vegyek SSD meg RAMot)

(#11384) #57919488 válasza WonderCSabo (#11383) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ne száguldozz ;] csak szép lassan körbejárni mindent :DDD

Talán mod ami előre betölti a dolgokat vagy a látótávolságot állítani de ahhoz is több RAM kellene.

[ Szerkesztve ]

(#11385) andko123


andko123
tag

Valaki tud segíteni? Fel volt rakva a Skyrim, volt berakva egy csomó mod, megvan a mentés, a modok, minden ugyanabban a mappában, újratettem a gépet, de nem formáztam le azt a meghajtót amin a skyrim volt, a mentések, a modok. Eltudom indítani a Skyrimet gond nélkül, mentést is felismeri, de a modokat nem. És elég fontos modok is voltak fent, szóval most nem tudom mit kéne csinálnom. Vissza tettem a mod managert, az meg nem működik. Valami tipp?

(#11386) WonderCSabo válasza andko123 (#11385) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mod managert tedd fel, és add hozzá az összes modot újra.

(#11387) (Piro) válasza Lidl (#11382) üzenetére


(Piro)
csendes tag

Az szerintem furcsább hogy a kb 100 év után feltárt barlangba is friss alma és égö gyertya vár rám plusz egy finom pite :D

http://steamcommunity.com/id/peero

(#11388) andko123 válasza WonderCSabo (#11386) üzenetére


andko123
tag

Rendben, megpróbálom, bár mióta ez volt 2-szer raktam újra a gépet, az előző reinstallnál ez nem működött, de megpróbálom megint. :)

[ Szerkesztve ]

(#11389) genndy válasza (Piro) (#11387) üzenetére


genndy
addikt

Lehet hogy a barlangokat amúgy használják, mert a draugrok békében elvannak, de a Dragonbornra allergiásak. :K

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11390) Tomix24 válasza (Piro) (#11387) üzenetére


Tomix24
addikt

Szerintem akkor csak eltévedtél és egy titkos ajtón át valakinek a lakásába mentél be :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11391) (Piro) válasza Tomix24 (#11390) üzenetére


(Piro)
csendes tag

Sose tennék olyat :D én rendes állampolgár vagyok rendes fizetö munkával :D bár az üvöltözésekér (Whirlwind Sprint) rendszeresen megdorgálnak az őrök :D

Amúgy nem irigylem azt aki olyan helyen lakik mint ahol például azt az almát és pitét találtam :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/peero

(#11392) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Dawnguard SPOILER!

Üdv. Bocs a láma kérdésért, de a Dawnguard DLC küldetésénél Durnehviir-t hogy kell Tamriel-ben megidézni? Mert hiába tanulom meg a Thuum-ot, amit adott, nem csinál semmit... :F

Valamit kihagytam? (Természetesen fel van oldva mindhárom szó sárkány lelkekkel).

MOD: Most elővettem, gyúrok a Dragonborn DLC megjelenésére, de erre nem emlékszem.

Ja, és annak a lónak a koponyája pontosan hol van, amit meg kell keresni? Keresztül-kasul bejártam mindent, de nem találtam. Egy szellemlovat látok néha felbukkanni, de hiába követem, nem tudok vele mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11393) genndy válasza Vistaboy (#11392) üzenetére


genndy
addikt

Nekem csak úgy sikerült, hogy eléggé üres helyet kerestem (mondjuk Whiterun mellett a tundrán). Valamiért nem lehet akárhol megidézni.

SPOILER!
A koponya a Soul Cairnban van. Lehet hogy egyszerűbb a szellemet megtalálni, aki a küldetést adja, ő itt van wiki szerint: "between the large wall and the entrance to the Boneyard (where Valerica is held)". Ezután már a nyíl mutatja a koponyát is.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11394) #57919488


#57919488
törölt tag

Nincs TES online topic ha jól látom ezért ide szemetelek ;]

The Elder Scrolls Online - The Alliances Cinematic Trailer :C

(#11395) (Piro) válasza #57919488 (#11394) üzenetére


(Piro)
csendes tag

Nem értem miért van hogy minden játéknak kell csinálni teljesen online változatot.. jó mondjuk érthetö, nyilván elég sokat buk a cég a kalóz letöltők miatt, ezzel talán még pénzt is keresnek.

http://steamcommunity.com/id/peero

(#11396) #57919488 válasza (Piro) (#11395) üzenetére


#57919488
törölt tag

Mert mindenki a WoW mintájára akar annyi pénzt beszedni amiből akár több játék fejlesztését is gond nélkül ki lehet termelni (pl. SC2, D3).
Ha van eszük akkor egyszeri vételes lesz mint a GW2 és megelégednek ők is a kb. 3M+ játékossal (már ha a TESO is elér ennyit). Ha havidíjas lesz akkor most WoW és Rift elég kemény konkurenciájuk lesz.
FPS játékok is MMO-ra váltanak, vegyél csak lőszert vagy fegyvert és nem kell farmolnod valamint keményebb leszel mint azok akik nem fizetnek, P2W :(((

[ Szerkesztve ]

(#11397) (Piro) válasza #57919488 (#11396) üzenetére


(Piro)
csendes tag

És ezt csak érzem gáznak? Hogy most hirtelen mindenki kitalálta hogy MMO-t akar? Elég sokat játszottam az Oblivionnal, illetve a Skyrimmel is, Morrowindet kihagytam mer nekem oblivion után fura lett volna, kedvenc játékaim közé tartoznak. Ha nem havidíjas lesz, hanem egyszeri vétel, és netán 1-2 videó alapján jónak igérkezik akkor megéri megvenni de ha havidíjas akkor esélytelen hogy én ilyenre pénzt költsek.

Tegyük hozzá ez az imént linkelt videó eléggé tetszik, de ebböl nem lehet leszürni milyen a játék és amúgy mennyi pénzt ér.

http://steamcommunity.com/id/peero

(#11398) Vistaboy válasza genndy (#11393) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, holnap kipróbálom. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#11399) Jorus válasza #57919488 (#11394) üzenetére


Jorus
nagyúr

Impresszív trailer. :) Részemről mondjuk teljesen kizárt, hogy egy rakás frusztrált tizenéves kis geek társaságában online játsszak, főleg nem havidíjért. :DDD Muhahha. :) A készítők reményei szerint mindenki ezzel fog játszani, aki szerette a Morro-t, Oblit, Skyrim-t, meg azok is, akik valaha MMO-ztak. Optimisták mindenesetre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#11400) Lidl válasza #57919488 (#11394) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez valami eszméletlen jó volt.
Persze ez cinematic trailer volt, semmi köze a játékhoz de a kedvemet meghozta.
Én abban reménykedem, hogy lehet egyedül is játszani. A wow szerű játékokkal azért nem tudok játszani mert nem tudok egyeztetni másokkal. Nekem soha sem jó akkor, amikor másoknak.
Na, mindjárt megnézem monitoron is :)

Lidl

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  The Elder Scrolls V: Skyrim (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.