Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) ForexGuru válasza Dzoli (#5150) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

megosztanád mennyi a mozgó periódusa és a eltéréseké amik a chartodon vannak :DDD

(#5152) amargo válasza ForexGuru (#5151) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem innen megtudhatod.

Dzoli: Köszönöm, kicsit több időt kell rászánnom, hogy megértsem a mikéntjét.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5153) ForexGuru válasza amargo (#5152) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Igen ezt ismerem... Ittt nincs valasz a kerdesemre

(#5154) Fecdzo válasza ForexGuru (#5153) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha jol latam ez az ugynevezett tiger tunnel nevu indi....egy kozponti mozgoatlag korul atr elteresekkel vetiti fel a tobbi atlagot...asszem :) es a kozponti a 233-as periodus, asszem...de utana nezek pontosabban...

fulekitrading.wordpress.com

(#5155) Dzoli válasza amargo (#5152) üzenetére


Dzoli
tag

Ez még egy korai irományom. :)
Tulajdonképpen "majdnem" lényegtelen a pontos periódus, nincsenek "szent grál" fix értékek. Magasabb periódusértékeknél pedig már 10-20 pipes sávok vannak amit támasz-ellenállás zónákat képeznek. A mozgóátlagokkal nagyszerűen vizsgálható az általános piaci környezet. Arra használom őket, hogy az elrendeződésükből, és az ár hozzájuk viszonyított helyzetéből következtetéseket vonjak le a nagyobb időtávok (H1-H4) mozgásairól. Ezekhez képes keresek belépéseket alacsonyabb felbontáson (M5).

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5156) Dzoli válasza Fecdzo (#5154) üzenetére


Dzoli
tag

Igen, ez az MT4 beépített Envelopes indikátora. Egy adott periódusú MA-ból számolt bizonyos %-os eltérést képes megjeleníteni. A Tiger Tunnel elnevezést Dr. James Pruitt használta rá a saját rendszerében. Meg kell hagyni, sok dolgot nagyon jól kitalált az öreg.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5157) ForexGuru válasza Dzoli (#5156) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Persze nincs adott érték de te miket használsz? :B

(#5158) Dzoli válasza ForexGuru (#5157) üzenetére


Dzoli
tag

20 EMA, 50 SMA megrajzoltatva a felettes idősíkok vonalait is. M5-ön látom M15-H1-H4 20 EMA helyzetét, stb...

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5159) ForexGuru válasza Dzoli (#5158) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Igen zoli ezeket tudom :R
de a enelop értékei ami érdekelne, régen már próbálkoztam velük de nem sikerült semmi bizalmat összeszedni irántuk ugy meg ugye nem fogok trédebe lépni :)

(#5160) Dzoli válasza ForexGuru (#5159) üzenetére


Dzoli
tag

Minden titkot én sem árulhatok el.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5161) ForexGuru válasza Dzoli (#5160) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

mostmár késő mert ott a screen ;]

(#5162) rauschie


rauschie
senior tag

Beírom, hátha érdekel valakit, hogy dukasnál 100 dollártól lehet ECN számlát nyitni, igaz a minimum kötésméret maradt 1000.

(#5163) ForexGuru válasza rauschie (#5162) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

az oldalukon még mindig 1000van :K

(#5164) kariad válasza rauschie (#5162) üzenetére


kariad
senior tag

1000 mi?

(#5165) ForexGuru válasza kariad (#5164) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

egység

(#5166) morhange válasza rauschie (#5162) üzenetére


morhange
tag

Tehát 0.01 lot? Az ezért annyira nem szörnyű, összességében jó hír.

(#5167) rauschie válasza kariad (#5164) üzenetére


rauschie
senior tag

1000 pénz, a számla devizanemében.
Itt írják, hogy lett európai leányvállalatuk és 100 dollár a minimum nyitóegyenleg.

Nem tudom pontosan hogy megy, az én szerződésemben még az áll, hogy ha huzamosabb ideig 300 USD alatt van az egyenlegem automatice megszüntetik a számlát, szóval ez számomra is új, de ha valaki kizárólag ECN-ben gondolkozik, akkor ez mindenképp jó hír, plusz végre lehet elvileg kártyával is fizetni.

(lotokkal kapcsolatban: 1 Dukascopy SWFX lot valamiért != 1 MT4 lot, valamelyik 10x akkora mint a másik)

[ Szerkesztve ]

(#5168) ForexGuru válasza rauschie (#5167) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

kár hogy nincs metájuk

(#5169) danih


danih
addikt

Bocsi hogy bejövök csak úgy, azt szeretném kérdezni van-e manapság normális MT4 bróker, akihez érdemes lenne menni.
Hamarosan egy éve, hogy leprogramoztam egy robotba az egyik stratégiámat, azóta fut egy Alpari demó accon. Az egy év alatt elég stabilan és meggyőzően viselkedett. Most áttenném valódira, de szerintem először valami micróra még pár hónapos tesztre. Nem sietek :)
Kihez érdemes menni?
Köszi

(#5170) Fecdzo válasza danih (#5169) üzenetére


Fecdzo
senior tag

ATC-t javaslom, en naluk vagyok. Ok ECN broker, bar 5000 a minimum nyitas es 0.1 a legkisebb kotesegyseg.

0.1 lottal sem kockaztatsz sokat, hacsak nem 300 pipes stoppal dolgozol es nem 6000 kotesed van napota..

fulekitrading.wordpress.com

(#5171) kariad válasza Fecdzo (#5170) üzenetére


kariad
senior tag

És itt is van egyéb kritérium? "300 USD alatt van az egyenlegem automatice megszüntetik"
Vagy havi kereskedés limit stb?
Amúgy a spread-en felül mennyi a jutalék?

(#5172) ForexGuru válasza kariad (#5171) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ecn nél nincs spread csak az ami a banközin is van

(#5173) Fecdzo válasza kariad (#5171) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nincs kritérium. Annyi van, hogy a legkisebb kötés egység az 0,1 lot, tehát ha nagyon darálsz akkor arányosan több kockázatot fogsz vállalni, amit csak újabb pénz utalásával tudsz majd fedezni.

A jutit ha átszámolod, akkor olyan mintha 0,4 pippel tágabb lenne a spread, tehát 1 lot esetén 4 dollár.

fulekitrading.wordpress.com

(#5174) Fecdzo válasza ForexGuru (#5172) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Van spread csak változik és nagyon likvid időszakban akár nulla is lehet, vagy közel nulla (EURUSD).

fulekitrading.wordpress.com

(#5175) kariad válasza Fecdzo (#5174) üzenetére


kariad
senior tag

Köszi! :R A 0,1lot még nem is lenne gond! Inkább a minimum 5000$ kezdő! :B
Küldenek összesítőt az adózáshoz? Gondolom nem postáznak?!
Meg akkor nekem kell számolgatnom a napi MNB árfolyamon? Ez fontos, mert nekem most HUF számlám van amivel devizázok és így ilyen gondom nincs!
Mióta vagy náluk?

ForexGuru ha nem tudod, akkor inkább ne írj butaságot!

(#5176) ForexGuru válasza kariad (#5175) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Nem szoktam valaszolni olyanra amit nem tudok
Nem irtam hulyeseget mert a nincs spread csak olyan ami likviditasi dolog miatt van te tudatlan :U

(#5177) kariad válasza ForexGuru (#5176) üzenetére


kariad
senior tag

"likviditasi dolog"= Spread ;]

Ui: a kedvenc jeleddel!

[ Szerkesztve ]

(#5178) amargo


amargo
addikt

Folyton beleesem abba a hibába, hogy a robot túl korán zár.. azaz hiába alakul ki a trend megfelelően, már rég bezárta pár pip-ben..

gbpusd buy 1.56285, de már bezárta 1.56328-on - most meg 1.56836 és megy fel.. csúszó stop. Persze néha 20-30 pipeket is kiszed, de többnyire ez a jellemző.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5179) Fecdzo válasza kariad (#5175) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az gaz ha Ft szamlarol tolod az FX-et mert a broki annyit szed el toled amennyit nem sajnal. Kinel tradelsz?

Adozashoz nem kuldenek osszesitot, de van hozzaferesed egy backoffice felulethez amit lekerdezhetsz kesobb az osszes traddel es jutalekkal egyutt.

fulekitrading.wordpress.com

(#5180) Fecdzo válasza amargo (#5178) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Trail stopp sajat tapasztalat szerint total haszontalan FX-en. Tulsagosan csapkod hozza az ar...reszvenyeknel nagyon jo tud lenni ellenben.

Probalkozz sztem massal is...

fulekitrading.wordpress.com

(#5181) kariad válasza Fecdzo (#5179) üzenetére


kariad
senior tag

XTB Látom a konkrét árfolyamot ami kötök. Nem igazán változik napközbe, inkább naponta!
Szóval nem annyit, amennyit akar és jobb áron van mint a MNB közép!
DE akkor egyesével számolgatod az NMB közép árf. nyitás-záráskor!
Az kemény főleg, látom sokan itt Robottal kereskedik. :Y

(#5182) amargo válasza Fecdzo (#5180) üzenetére


amargo
addikt

Akkor ezért tud megszívatni rendesen.. én is arra jutottam, hogy összevissza csapkod az ár és nincs sok értelme, persze amikor nagy rally van, akkor jól tud jönni, de ritka. Használok még triggert is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5183) amargo


amargo
addikt

Lehet vége van a nagy maszlagnak?
Legalább is a robotok teljesítményéből ezt szűröm le..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5184) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

arany long adja, m15ön szépen kivehető 3szög volt :DDD

(#5185) amargo


amargo
addikt

Tudom, hogy demo.. de sok éles számla is van mögötte szerte a világban. Számomra ez esztelenségnek tűnik.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5186) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Na, tegnap a SPY letorni latszott egy jelentos tamaszt+ fibo 38-at. Cel 103.50, de csak ha tuluti a piac a tegnapi aljat ma is. Ha nem akkor 114 felett bullish es nagy valoszinuseggel 118.26 kornyekeig elmegy.

EUR-USD-t swingelok is figyeljek a SPY-t mert eleg nagy a korrelacio, foleg magyar ido szerint 15.30-tol, hisz akkor nyit az USA tozsde.

Amugy egy ideje vartam mar a letorest, lassuk mennyi ero lesz benne...

fulekitrading.wordpress.com

(#5187) morhange


morhange
tag

Mindenképpen érdekes amit mond és már láthatóak a jelek, én már nagyon kíváncsi vagyok mi lesz ebből.

(#5188) amargo


amargo
addikt

Én nem tudom mi van, de vasárnap estétől mostanáig vagy 200pip-et hoztak a robotok. Én már várom a vérengzést..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5189) amargo válasza morhange (#5187) üzenetére


amargo
addikt

Érdekes. Nem tudok rá mit írni, mert manipuláció, hogy őszinte legyek egy hasonló összeesküvés elméletben én is hiszek.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5190) morhange válasza amargo (#5189) üzenetére


morhange
tag

Aki folyamatosan követi a világ eseményeit és olvas nyugati, keleti és déli médiát az szerintem tudja, vagy már sejti mi hogyan működik a világban. Látni, hogy Latin-Amerika nem igazán küzd nagy gazdasági bajokkal és mindent megtesznek, hogy leszakítsák usa-t magukról. Oroszok is egész jó helyzetben vannak és "érdekes", hogy pont itt, a "modern" a "demokratikus" nyugaton vannak a legnagyobb gondok és mindent erőszakkal akarnak megoldani... Szerintem ez az összeomlás is arra lesz jó, hogy növeljék a hatalmukat a kapitalisták.

(#5191) Gh0sT válasza amargo (#5188) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hasonlóan jó eredmény itt is, közel 1000 pip másfél nap alatt.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5192) ForexGuru válasza Gh0sT (#5191) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

beteszel képet a kötéskről a chartra téve? ;)

(#5193) amargo válasza morhange (#5190) üzenetére


amargo
addikt

Ezt én sem értem.. mindig is volt ilyen és mindig is lesz.

Gh0sT: Neked kicsit jobb stratégiád van :) úgy *5.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5194) ForexGuru válasza amargo (#5193) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

gondolom mivel gép köt egyformák az slek, mennyi az annyi? :)

(#5195) amargo válasza ForexGuru (#5194) üzenetére


amargo
addikt

"gondolom mivel gép köt egyformák az slek"
Ezt nem értem. Mi egyforma? :B
Írtam, hogy nálam +200pip.

Na már megint nem hagyta a robot kialakulni az irányt.. 1 pipnél zárta. kezdenem kell vele valamit. Bár inkább 1 pip, mint -x.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5196) Gh0sT válasza ForexGuru (#5192) üzenetére


Gh0sT
addikt

Hétvégén megcsinálom, 120 kötés volt 5 páron, 6 robottal, összesen 890 pip eddig, de floatingban bent van még 40 pip jelenleg is. Az a szép az egészben, hogy ezen a rövid időszakon az RR 1:1 volt, ami 73%-os találati aránnyal párosult. Kellett már ez a jó eredmény, mert nagyon alulteljesítettek a robotok az elmúlt időszakban. A nagy csapkodás teljesen kivégezte őket.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5197) ForexGuru válasza ForexGuru (#5194) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

fecdzo te érted ezt a hszemet vagy tényleg én vagyok a hülye :U

(#5198) ForexGuru válasza Gh0sT (#5196) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

irhatnál egy kicsit a szisztémádról :K

(#5199) amargo válasza amargo (#5195) üzenetére


amargo
addikt

No amire vártam.. van még finomítani.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5200) kariad


kariad
senior tag

Erről mi a véleményetek?
Vajon melyik robot használják? Ami meg még jobban érdekel melyik Broki cég lehet?
Ami "budapesti ügyfélszolgálattal rendelkező STP brókercég"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.