Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) attiati válasza attiati (#5500) üzenetére


attiati
veterán

vagy ez 1 EUR-ra vonatkozik?
az már reálisabb lenne

[ Szerkesztve ]

(#5502) brd válasza attiati (#5500) üzenetére


brd
nagyúr

Az Opera nevű böngészőben a címsorban, a cím mellett balra van egy klikkelhető rész, ez zöld (esetleg sárga) lakat, ha minden rendben van a tanúsítvánnyal. Ha nem az, akkor, rá lehet kattintani, és alul a gombra. Itt meg lehet nézni, hogy mi a probléma. Ha valami olyasmit ír, hogy "The server attempted to apply security measures, but failed.", az a legtöbbször azt szokta jelenteni, hogy nem tudja ellenőrizni az tanúsítványhoz tartozó ún. CRL-t, de jelentheti azt is pl. hogy lassan válaszol, vagy pl. az oldalon van olyan elem, ami nem HTTPS-es. Ennél tovább én nem mentem a hibakeresésben.

A 2.18 ponttal számolva 3.59%-ra jön ki a swapból származó éves kereset EURHUF-nál, ha jól számoltam. Lehet, hogy ez kevés, de akkor engem is érdekelne, hogy hol adnak többet. ;) Már eleve */HUF páros normális brókert is nehezen találok...

The only real valuable thing is intuition.

(#5503) attiati válasza brd (#5502) üzenetére


attiati
veterán

dobok pm-et mindjárt

(#5504) attiati


attiati
veterán

eurhuf-hoz ismertek jól paraméterezhető margin call calculator-t?

csak oanda-t találtam
nem rossz, de jól jönne nagyobb leverage is.

(#5505) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Carry tradehez ez a calculator eleg jo. Csak ne balance hanem tradere legyen allitva az interest type.

Ne EUR-HUF-t nezzetek hanem USD-HUF-t ott jobb a kamat. Ha nagyobb kamatot akarsz akor nagyobb pozit vegyel fel. Viszont ne feledkezzen meg senki a margin callrol! Nincs ingyen ebed! Kar hogy nem tudjuk bekotni a max tokeattet mellett a legjobban kamatozo part es csak varni h minden nap megkapjuk a kamatokat. :B

Iszlam szamlarol annyit, hogy sokszor van naluk valami rejtett dij. Illetve nem lehet sokaig nyitvahagyni a pozit.

fulekitrading.wordpress.com

(#5506) Fecdzo válasza attiati (#5504) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Market makerek, meghozza alattomos fajtabol. Csak ovatosan veluk.

fulekitrading.wordpress.com

(#5507) attiati válasza Fecdzo (#5505) üzenetére


attiati
veterán

Melyik calculatorra gondolsz; kihagytad a linket, vagy nem is akartál?

Nem engedik bekötni max közeli tőkeáttéttel a legjobban kamatozó párt?
Inkább az a baj, hogy hétvégi pozitartásnál lehozzák 1:30-ra az áttétet.

"Illetve nem lehet sokaig nyitvahagyni a pozit."
Ezt hol tapasztaltad? Felszólítanak, hogy zárd?
Sehol nem olvastam ilyet a feltételek között.

Oandát messze elkerülöm, csak a kalkulátorukat linkeltem :)

[ Szerkesztve ]

(#5508) Fecdzo válasza attiati (#5507) üzenetére


Fecdzo
senior tag

jajj igen azt lefelejtettem :) interest calculatorra kell rakeresni az oanda honlapjan most lusta vagyok linkelni :)

Az egyik cimbi jatszotta a sima-iszlam jatekot es asszem hotspotnal volt a gond. Nem szoltak neki csak egyszeruen bezartak a poazit. Ez olyan dolog amit a szerzodesi feltetelekben talasz csak meg. Jol utana kell nezni..

Helyes! :)

fulekitrading.wordpress.com

(#5509) Fecdzo válasza attiati (#5507) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Na meg a masik gond a margin call. Az egyik szamla belefog futni elobb vagy utobb plane ha nagy mozgolodas van. Erre meg probalok en is valaszt keresni. Pont emiatt nem lehet tulszaladni a tokeattetel hasznalattal. 3-4 szereset lehet igy hasznalni h ne kapjon ido elott margin callt az ember.

Tadanal van valakinek Iszlam szamlaja? Erdekelnenek a tapasztalatok...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#5510) attiati válasza brd (#5487) üzenetére


attiati
veterán

Nézegetem az mt4 kliens által használt és írt fájlokat. (process monitor-ral). Elég sok fájlt használ a win\system32 könyvtárból.

Az mt4 kliens könyvtár másolgatás nem csak olyan op.rendszeren működik, amelyiken már volt korábban egy bármilyen mt4 kliens telepítés? Vajon egy teljesen mt4 szűz gépen is működne?

(#5512) amargo válasza attiati (#5510) üzenetére


amargo
addikt

Működik, csak újra be kell írnod az adatokat.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5513) brd válasza attiati (#5510) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, működik, direkt kipróbáltam, csak a jelszót kéri újra.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5514) brd válasza Fecdzo (#5509) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem van, mire vagy kíváncsi?

The only real valuable thing is intuition.

(#5515) wombation


wombation
tag

Az ECN számlán egész biztos, hogy nincs stop vadászat?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5517) Gh0sT válasza wombation (#5515) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem érdeke a brókernek, hogy levadássza a stoppodat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5520) attiati válasza brd (#5514) üzenetére


attiati
veterán

Engem is érdekelne swap free tapasztalat.

Hivatalosan csak iszlám vallásúaknak kínálják a honlap szerint. Ehhez képest gyakorlatilag bárki nyithat, nem vizsgálják. Nem fogják kitalálni utólag, hogy túl régóta tartod a pozit swap mentesen, és a vallásodra hivatkozva lezárják, és kitiltanak? :) Egyáltalán hogy tudják ezt ellenőrizni? :)

[ Szerkesztve ]

(#5521) brd válasza attiati (#5520) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, eddig semmi gondom nincs vele (kb. fél éve nyitottam), a nyitásnál magyarnak vallottam magam, vallást nem kérdeztek. A leghosszabb trade-em rajta kb. 1 hónapos volt, és a spread-en kívül semmi költsége nem volt, és én zártam le (ill. részletekben zártam le, az utolsót a stop loss "szedte ki"), ez úgy 2 hónapja volt.

The only real valuable thing is intuition.

(#5523) attiati


attiati
veterán

margin call és stop out árfolyamszint számításában otthon van valaki?

Indítunk egy 4000€ számlát, rajta 0,4lot eurhuf shortot, 1:30-as tőkeáttéttel, 50%-os margin call, 293-as árfolyamnál. Milyen árfolyamnál fogják kiütni a pozíciót? A számok szándékosan nem egyszerűsítettek, hogy ne legyen félreértelmezhető a számítás.

Nézegettem a netes számításokat:
az induló margin követelmény: 40.000/30 = 1333€
margin call-t kapunk 50%-nál (1333*0,5=666€), vagyis 3334€ veszteségnél

Így 3.334/40.000*100=8,33%-os árfolyam elmozdulás engedett a margin callhoz?

az oanda képletével nem bírom kihozni a a saját kalkulátorukkal számított értékeket.

293*(1-0,0833) = 268,6 jönne ki így.
Nekik meg 270 feletti árfolyam. Mit rontok el? A margin used szintig szerintem jól számolok, mert náluk is ennyi veszteség jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#5524) attiati válasza attiati (#5523) üzenetére


attiati
veterán

ha bárkinek bármi ötlete van, bátran... gondolkodjunk együtt "hangosan" :)

(#5525) glutamin


glutamin
őstag

Addig kérdezek én is :) Equitasnál létezik tőkeáttét BÉT részvényekre, pl OTP-re? Esetleg shortolni lehet ezeket? Eddig úgy néztem nincs ilyesmire lehetőség. Más szolgáltatónál mik a lehetőségek.

OTP-nél egy 3-5x-ös tőkeáttétig szívesen elmennék, ha lenne erre lehetőség valahol.

Valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5526) Fecdzo válasza glutamin (#5525) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Persze hogy letezik! Mondjuk en mar 2009-ben kereskedtem utoljoara a magyar piacon, de mar akkoris lehetett daytradelni 5szoros tokeattetel mellett, de napon tul nem volt tokeattetel es shortolni sem lehetett, csak bizonyos alkalmakkor.

Talan jobban jarsz ha egyenesen equitast kerdezed meg. Csak napon belul lesz lehetoseged ekkora tokeattetelre.

fulekitrading.wordpress.com

(#5527) batorpeti


batorpeti
tag

Nem tudjátok véletlenül hogy Admiral Markets-nél demo számlán lehet e amerikai részvényekkel kereskedni? Mert van náluk demo számlám, de egyszerűen nem látok MT4-ben a termékeknél ilyet, pedig a honlapjukon ott vannak a termékeknél a US részvények. Ja és ezüstöt sem találok, pedig elvileg az is van.

(#5528) Caruso77


Caruso77
csendes tag

Sziasztok,

A Markets.com-ról hallottatok már? Van valakinek tapasztalata velük? ECN-nek mondták magukat, de a honlapjukon még nem találtam erre az infóra.

(#5529) Fecdzo válasza batorpeti (#5527) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha van is hasomlo temrek naluk akkor azt csakis CFD-kent fogod tudni kereskedni, amit en nem feltetlenul ajanlok...

fulekitrading.wordpress.com

(#5530) Fecdzo válasza Caruso77 (#5528) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Asszem egyik cimbinek volt vagy van naluk szamlaja...asszem ECN-ek de azert nem vennek ra merget....plane ha meglatom h magyar oldaluk van :)

fulekitrading.wordpress.com

(#5531) batorpeti válasza Fecdzo (#5529) üzenetére


batorpeti
tag

Igen, úgy gondoltam, mert úgy hallottam hogy kezdő tradereknek forex helyett inkább a részvényekkel való kereskedést ajánlják, állítólag az egyszerűbb. Milyen más formában lehet még US részvényekkel kereskedni, ha a CFD-ket nem javaslod? Admiral-nál csak CFD-t látok.

(#5532) attiati válasza Fecdzo (#5529) üzenetére


attiati
veterán

mi a baj a cfd-vel?

(#5533) 2Joshee


2Joshee
újonc

Orulok, hogy ratok bukkantam, ismerkedem a forex-el, van demo szamlam probalgatom a mt4-et. Nem tudom csak veletlenul tortent, vagy ez a normalis, egy pozimnal be volt kapcsolva a trailing stop valamint a take profit is es a tp-n siman oda vissza jarkalt az arfolyam, kezzel kellett bezarnom (amugy FXLider-es mt4-rol van szo) mivel a stop losst nem vartam meg.
Ha eles szamlat szeretnek nyitni melyik brokret valasztjam? Az is szempont szamomra, hogy konnyen tudjak pentz tenni a szamlamra (pl. Visa kartyaval, esetleg Moneybookers vagy AlertPay, a Paypal Szerbiabol meg nem elerheto, en delvideki vagyok), illetve visszavonni, a banki atutalas korulmenyes, nehezen intezheto (csak kiskapukon at).

[ Szerkesztve ]

(#5534) attiati válasza 2Joshee (#5533) üzenetére


attiati
veterán

Szerbiában nem lehet hivatalosan devizát utalni?

(#5535) 2Joshee válasza attiati (#5534) üzenetére


2Joshee
újonc

Lehet, nemelyik bank bevallalja, de ok is harmadik (nyugati) bank szolgaltatasat veszik igenybe, busas proviziok pottyannak le itt (pl 60 eur provizioja valami 30 eur), es nemi torvenysertes is fenn all, ugyanis ha maganszemely utal kulfoldre eloszamla, meg komoly megindoklas kellene hozza a torveny szerint.

(#5536) batorpeti


batorpeti
tag

A hétfő esti forexegyetemes webináron amit Pintér Péter tartott az egyik dián bemutatott egy kereskedési stratégiát, mely így nézett ki:
[link]
Azoktól kérdezném akik ismerik a stratégiát, hogy ez csak egy minta, hogy kb így kellene kinéznie szerinte egy stratégiának, vagy esetleg ez konkrétan az a stratégia amit ő maga is használ?

(#5537) Dzoli válasza batorpeti (#5536) üzenetére


Dzoli
tag

A P szignálokat oktatják, és így is kereskednek, ezekkel építenek pozíció sorokat.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5538) _AnTi_ válasza batorpeti (#5536) üzenetére


_AnTi_
tag

Szerintem jól mentsd el, mert sok okos dolog van benne.
Ez egyébként összefoglalja az általuk oktatottakat elejétől a végéig (a komplett stratégiát, csak a P szignálokhoz tanfolyamon kapsz ábrákat is, talán úgy elsőre kicsit jobban érthetők).

Én voltam tanfolyamon, szerintem megérte, de nem a stratégia miatt - azt megtalálod a neten is ha ez a dia nincs is meg - hanem a hozzáállás miatt (legalábbis nekem ez adta meg a lökést, azóta nyereségesen kereskedek és kialakult a saját stratégiám). :K

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5539) batorpeti válasza _AnTi_ (#5538) üzenetére


batorpeti
tag

Köszönöm a válaszokat Dzoli és _AnTi_, már le is gépeltem és jól elmentettem a stratégiát. Nekem meglehetősen szimpatikus ez a gondolkodásmód, biztos hogy tesztelni is fogom ezt a stratégiát.

(#5540) kariad


kariad
senior tag

Mi az a P szignál?

(#5541) batorpeti válasza kariad (#5540) üzenetére


batorpeti
tag

A képen amit feltöltöttem azon rajta vannak. P1, P2, P3, P4 kódokkal jelölik a belépési szignálokat, hogy melyik pontosan mit jelent az is ott le van írva.

(#5542) attiati


attiati
veterán

Eurhuf napi min/max adatokat honnan lehet letölteni visszamenőleg kb. 10 évre?

Az is fontos lenne, hogy normál kereskedési időn túli/előtti adatok is rajta legyenek.

(#5543) rauschie válasza attiati (#5542) üzenetére


rauschie
senior tag

Szerintem ez pl. jó lehet.

(#5544) rauschie


rauschie
senior tag

Van esetleg valakinek Bpforexes tapasztalata/ismerőse?

(#5546) aAron_


aAron_
őstag

Valaki nem tudja véletlenül mi okozhatta ezt a brutális zuhanást gold-on?

What is your ikigai?

(#5547) attiati válasza aAron_ (#5546) üzenetére


attiati
veterán

hogy eu és amcsi jegybank is azt kommunikálja, hogy átmenetileg szünetel a pénznyomtatás

(#5548) aAron_ válasza attiati (#5547) üzenetére


aAron_
őstag

Köszönöm!

What is your ikigai?

(#5549) 2Joshee


2Joshee
újonc

Mik a vélemények, tapasztalatok a köv. brókerekkel kapcsolatban? :U

IamFX,
Admiral Markets,
FXLider (Leader Capital Ltd.),
AvaFx
Alpari

Szeretnek (majd) eles szamlat nyitni s nem tudom melyiket valasztjam? Addig viszont demoban kiprobalnam.

(#5550) attiati válasza Fecdzo (#5529) üzenetére


attiati
veterán

Még nem írtál.
Szerinted mi a baj a CFD-vel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.