Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) amargo


amargo
addikt

Én most úgy látom, hogy a forint gyengülésére kellett volna már fogadni, 40ft ér kevesebbet 3 hónap alatt..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5252) Gibkey


Gibkey
csendes tag

290es szint körül volt egy kérdés, hogy fog e még feljebb menni. "Kedves" Forexguru társunk lehurrogott, akkor amiért mertem azt mondani , hogy Igen.
Hát tessék. És most beállok, "az én megmondtam előre" csapatba :P

(#5253) attiati válasza Gibkey (#5252) üzenetére


attiati
veterán

Sztem most már elmegy 317-319-ig. Azon nagyon nem kéne átmennie (hetes charton), mert akkor most hirtelen nem is fér rá a chartomra, hogy meddig mehet :D

[ Szerkesztve ]

(#5254) ForexGuru válasza Gibkey (#5252) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

és mennyi nyertél rajta? fogadjunk én többet az idáig való shortolásokkal ;]

(#5255) amargo


amargo
addikt

Nos, a görögök visszaküldtek - demóban - az előző vérengzések szintjére.. ellenben grid-es robot olyan profitot termelt, hogy öröm volt nézni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5256) wombation


wombation
tag

Milyen periódussal érdemes a CCI indikátort használni, hogy kiszűrje a fals jelzéseket, és milyen indikátorokkal együtt?

Amargo: Te mióta tőzsdézel?

[ Szerkesztve ]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5257) ForexGuru válasza wombation (#5256) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

"hogy kiszűrje a fals jelzéseket" :C olyat énis akarok ;]

(#5258) Dzoli válasza wombation (#5256) üzenetére


Dzoli
tag

CCI indikátort is alkalmazó kereskedési rendszer:
FX-500 club
Tanulmányozásra érdemes.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5259) amargo válasza wombation (#5256) üzenetére


amargo
addikt

Tőzsdével úgy 2-3 éve foglalkozom. Akkoriban a forex felé is kacsingattam, de túl sok volt.
Idén nyáron úgy gondoltam valamilyen szinten felnőttem a forex-hez így elkezdtem ismerkedni vele.

Ha sikerül találnod egy ilyen indikátort, ami kiszűri, beírhatnád majd :B
ui.: A T101 system-et ismeri valaki?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5260) rauschie válasza wombation (#5256) üzenetére


rauschie
senior tag

Egy könyvben olvastam, hogy a Bollinger szalagok jól párosodnak momentum-alapú indikátorokkal (mint a CCI). Ezzel persze nem vagy teljesen kisegítve, de kiindulásnak jó lehet.

(#5261) Dzoli válasza rauschie (#5260) üzenetére


Dzoli
tag

A BB szalagok az első ellenállás zónát képezik az ármozgás előtt. A szalagot áttörő-megtoló ár dinamikusan mozog. Jó részzárási hely a szalagon kívül megjelenő első ellentétes színű gyertya.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5262) wombation


wombation
tag

Köszönöm a válaszokat!

Az ADX indikátor valamivel csökkenti a fals jelzéseket kisebb oldalazás esetén, de korántsem tökéletes.
A CCI indikátorral viszont az a gond, hogy csak a trend vége felé ad jelzést, így kevesebb pip lesz a hasznod.
A Williams Percent időben ad jelzéseket, a kedvenceim közé is tartozik emiatt, akárcsak az RSI.

Többek között ezek a főbb indikátorok, jól működnek együtt, de sajnos számos esetben tévednek. (de meglepő :B )

Ha találok egy 100%-os stratégiát, megosztom veletek :U

[ Szerkesztve ]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5263) attiati válasza wombation (#5262) üzenetére


attiati
veterán

51%-osat is megoszthatsz :D

(#5264) Fecdzo válasza wombation (#5262) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ne indikátorozz addig amíg az ár mozgásának karakterisztikáját meg nem érted. Az indik félrevezetnek ha nem tudod miért használod őket. Maximum csak megerősítésként használd! Rengeteg tesztet csináltam még anno és a klasszikus indi jelzések alapján profitábilis stratégiát nem lehet összeállítani....

Támasz/ellenállás, trendelemzés, gyertyatraend elemzés-ből kell kiindulni.

fulekitrading.wordpress.com

(#5265) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ki mit mond most a forintra?
Megfordul 317-nél vagy irány a csillagos ég?
Esetleg bestagnál? 310 és 317 között?
Érdemes lenne most eurot- váltani, vagy várni még egy kicsit hátha mégjobbak leszünk.
Ha elesik a 317 akkor az történelmi jelentősségű, akkor vaj hol van a következő lélektani határ? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5266) Dzoli válasza Ferdzsoo (#5265) üzenetére


Dzoli
tag

Van az a pénz, ahol már beindulnak a carry pénzek. Jó kis kamat van a forintban az euróval szemben short irányban. Jobb brókernél ez 0,1 lotonként majdnem 2 euró/nap.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5267) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#5265) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah mi a helyzet senki nem mer hozzászólni a témához? :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5268) wombation válasza Ferdzsoo (#5267) üzenetére


wombation
tag

Egy dolog biztos: a forint mindegyik devizával szemben gyengülni fog! :P

UI: Valaki foglalkozik Apple vagy Google részvényekkel?

[ Szerkesztve ]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5269) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#5267) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

én sose longolok, szval ebből kimaradok ;]

(#5270) Fecdzo válasza Dzoli (#5266) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Melyik broki ad EUR/HUF-ra 10k után majdnem két dollárt? Oandán szoktam az ilyesmit kiszámolni, ott jelenleg 1,42 dodó 24 óra tartás után....

fulekitrading.wordpress.com

(#5271) Fecdzo válasza wombation (#5268) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Én részvényezem, de az ilyen "drága" részvények kapásból kiesnek a listámról. Ezeket maximum opciókkal érdemes tradelni.

fulekitrading.wordpress.com

(#5272) brd válasza Ferdzsoo (#5265) üzenetére


brd
nagyúr

Nem úgy volt, hogy azt senki nem tudja? ;) Technikai szemmel nézve egyelőre jól kereskedhető emelkedő trend van (a trendcsatornának éppen a tetején jár az árfolyam, szal' én pár forint esésen sem lepődnék meg, úgy 312-ig, de akár 308-ig is visszanézhet). Viszont olyan szinten jár a HUF, hogy én is azon gondolkodom, bedobok hosszútávra egy carry tradet (ahogy Dzoli írja), mert egyre kisebbnek tűnik a kockázata.

The only real valuable thing is intuition.

(#5273) attiati válasza brd (#5272) üzenetére


attiati
veterán

legyetek jó hazafiak, védjétek a forintunkat :)

(#5274) Dzoli válasza Fecdzo (#5270) üzenetére


Dzoli
tag

Többet. Legjobb tudomásom szerint Equilor 1,8 eur / 0,1 lot / nap kamatot ad.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5275) amargo


amargo
addikt

Reggel megnéztem az eurusd és 100 spread-je volt. Majdnem eldobtam az agyam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5276) Fecdzo válasza Dzoli (#5274) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az hogy a *ibe lehet? A kamatoknak elvileg mindenutt ugyanolyannak kene lennie, vagy mar ez is a likviditas szolgaltatoi kapcsolattol fuggne :F

fulekitrading.wordpress.com

(#5277) Dzoli válasza Fecdzo (#5276) üzenetére


Dzoli
tag

Francokat. Erősen brókerfüggő. Személyesen nem néztem, de talán Plus 500-nál még te fizetsz az eurhuf short tartásért is napon túl. :(

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5278) Dzoli válasza Ferdzsoo (#5265) üzenetére


Dzoli
tag

Úgy látszik ma egy páran kiszálltak az eurhuf longokból. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5279) Ferdzsoo válasza Dzoli (#5278) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én tegnap nyomtat rá shortot.- :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5280) attiati válasza Dzoli (#5278) üzenetére


attiati
veterán

jön még kutyára úthenger :)

max 295-ig lejöhet

(#5281) wombation


wombation
tag

Ki mekkora PIP értékekkel kereskedik?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5282) Dzoli válasza wombation (#5281) üzenetére


Dzoli
tag

Nem értem a kérdésed.
Ha arra szeretnél rákérdezni, hogy van-e konkrét stop, és célár érték, akkor azt kell mondjam nincs. A stop elhelyezése helyzetfüggő M5-ön 10-30 pip közt. Célár meghatározás előre nincs, amit ad a piac.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5283) wombation válasza Dzoli (#5282) üzenetére


wombation
tag

Úgy értem 1 PIP elmozdulás mekkora összeget jelent nálatok.

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5284) brd válasza wombation (#5283) üzenetére


brd
nagyúr

Mindig fix értékkel azért nem jó kötni, mert a piacot nem nagyon érdekli, hogy neked mennyi pénzed van benne 1-1 kötésben, ezért erre neked kell figyelni. ;) Ill. az elérhető nyereséget is korlátozod, ha egy jó jelet jókor elkapva kisebb kockázattal nyitsz, mint amennyit egyébként bevállalnál.
Tehát ideális esetben ez valahogy úgy működik, hogy van egy pénzösszeg, amit a kereskedésre fordítasz (mersz fordítani :D ), és meghatározol egy trade-enkénti kockázati szintet (a tőke hány százalékát bukhatod el max. 1 db trade-en), ezt olyan 1-2%-ra szokták javasolni, statisztikai eredmények alapján, de kezdőként szerintem is olyan fél % javasolt inkább (más kérdés, hogy lehet, így nem fog motiválni az esetleg keresett összeg, de ebben a szakmában úgyis talán a kitartás a legfontosabb, szal' ha azon nem teszed túl magad, hogy az elején nem leszel milliomos, akkor neki se kezdj). Aztán a stratégiádnak megfelelően, ahogy látod a jeleket, és az azokhoz tartozó, előre meghatározott stopszinted, olyan méretű (azaz hány LOT-os, ez határozza meg, hogy 1 PIP elmozdulás mekkora pénzösszegnek felel meg) pozíciót nyitsz, hogy a trade kötéskori árfolyama, és a stopszint közötti elmozdulás megegyezzen ezzel a kockázati szinttel. Tehát, ha pl. te azt mondod, hogy van 1000 $-od a számlán, és trade-enként bevállalsz 1% kockázatot (10$), akkor EURUSD-n egy 20 PIP-es stopra (ebben persze a spread is legyen benne) nyithatsz 0.05 LOT-os mennyiséggel. (Feltételeztem, hogy a számlán 1 LOT kötésméret esetén 1 PIP elmozdulás 10$, ezt szokták hívni ún. normal, vagy standard számlának, de mininél pl. 1 PIP 1$.) Ez úgy jön ki, hogy a 20 PIP elmozdulás ugye 1-es LOT-tal lenne 200$, te viszont csak 10$-t akarsz kockáztatni, tehát 10/200=0.05 LOT.

The only real valuable thing is intuition.

(#5285) Dzoli válasza wombation (#5283) üzenetére


Dzoli
tag

brd jól írta le, bár kicsit bonyolultnak tűnik első olvasásra.
A lényeg, hogy a nyitott pozíció mérete attól függ, hogy a tőke hány %-át kockáztatom, és milyen messzire tudom tenni az induló stop megbízást.
Lehet hogy ez 0,2 lot lesz, de lehet hogy csak 0,02 lot.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5286) Fecdzo válasza wombation (#5283) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Es talan megegyszerubb ha ezt egy progi kiszamolja neked katt ide.

Kollegak fentebb jol mondtak. Igazabol a szamlad, a kockazat vallalasi hajlandossagod, a stoppod tavolsaga (milyen time framen tradelsz es lovod be a stoppot) fogja meghatarozni a kockazatodat es a pozid nagysagat.

fulekitrading.wordpress.com

(#5287) amargo


amargo
addikt

Ez jó: "We don't mean to brag, but we've been Occupying Wall Street for 227 years"

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5288) rauschie


rauschie
senior tag

Ha ránéztek CHF/JPY-re 4 órás charton, akkor mit gondoltok? Én shortban ülök, de nem ez a lényeg. Ha a nyitott pozitok beleszalad egy ilyen oldalazásba azt többnyire hogyan kezelitek? Részzárással? Ha nem zárjátok, és meg akarjátok tippelni a kitörés irányát, akkor miket vesztek ehhez figyelembe? Vagy szerintetek eleve agyhalott ötlet megtippelni, merre fog kitörni az ár?

(#5289) wombation válasza rauschie (#5288) üzenetére


wombation
tag

Ha ha helyedben lennék zárnám a pozit, és újra nyitnék, ha kapnék a trenddel megegyező szignálokat

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5290) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Két képet szeretnék megosztani és tanácsot kérni.
Mint már írtam párszor, programozottan kereskedek és szeretnék bizonyos szemmel látható nagyon fals jelzéseket kiszűrni, akár matematikai alapon vagy indikátor segítségével.
[link] helyen találhatóak a képek.

Az elsőnél látható, hogy teljesen rossz helyen köt bele a robot és a második esetben is két kötés van, ahol az egyik nyereséges, míg a másik veszteséges. M15 képekről van szó.

Egy hirtelen kitörés, majd a piac visszaárazza. Ezeket szeretném kiszűrni.
Köszönet a segítségért!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5291) rauschie válasza amargo (#5290) üzenetére


rauschie
senior tag

Nem egyszerű, mert ha valami alapján elkezd az ember szűrni, akkor ugye fals jelzések mellett sok jó is megy vele. Valószínűleg a legegyszerűbben mozgóátlagokkal lehet szűrni: ár<SMA(20) csak short pozik; ár>SMA(20) csak long pozik. Lehet persze fűszerezni, nem az ár és az átlag viszonyát nézed, hanem kettő vagy több átlagét. Érdemes nézegetni Alligator nevű indikátort, itt van rá egy kereskedési rendszer, 3 különböző periódusú mozgóátlagot használ különböző mértékben eltolva.
Ami nálam még egy szűrő: tegyük fel, hogy van 3 kritériumod, aminek teljesülése esetén 15 percesen shortot nyitnál. Csak akkor nyisd meg, ha mondjuk egyóráson is teljesülnek ugyanezek a kritériumok, tehát rövidebb timeframen ne köss hosszabb ellen. Sajnos valószínű, hogy mindenképpen kompromisszumot kell majd kötni az érzékenység és a megbízhatóság között, de hogy milyen arányban azt te döntöd el.

(#5292) amargo válasza rauschie (#5291) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a segítséget!
Ellenben lehet félreérthető volt a kérdésem, mert inkább a konkrét példákra vonatkozó problémát akarom megoldani.
Azért is linkeltem ezt a két esetet, mert szemre látszólag elég egyértelmű - azt gondolom -, hogy ebbe long-ot nem nyitok kézzel. Ellenben a robot számára már nem az, meg kell mondani neki.

Igen, biztosan lesznek olyan jelek, amelyek ki lesznek szűrve, ahogy a második képen is látszik. De ezekben az esetekben több a veszteség, mint a nyereség.

De mindenképpen nagy igazság, hogy nem érdemes nagyobb idősík ellen fogadni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5293) rauschie válasza amargo (#5292) üzenetére


rauschie
senior tag

Az a baj, hogy nem tudom, mi alapján köt a robot, és gondolom nem is publikus. A programozáshoz semennyit nem értek, de felteszem bizonyos feltételek teljesülése esetén nyit pozit, és ezeket a feltételeket ÉS illetve VAGY szavak kötik össze. Ha tehát azt akarjuk hogy ne kössön, akkor vagy beteszünk ÉS szóval még feltételeket (szűrők) vagy kiveszünk pár VAGY szós feltételt, viszont mivel nem tudom mik ezek, elég nehéz megmondani, mit kéne beletenni/kivenni belőle.

A konkrét példához: az ilyen tüskékkel az a baj, hogy csak utólag dől el róluk, hogy egy új trend első gyertyái, vagy simán Kósa Lajos szólta el magát. Ha ránézek akkor nyilván azért nem kötnék arra, mert nem arra megy az ár, viszont hogy ezt mi alapján döntöttem el, azt nem nagyon tudnám pontokba szedni.

Személy szerint, ha egy ilyen gyertyával találkozom ezt csinálom:
Megnézem a gyertyát egy rövidebb price range charton. Trendirányú mozgások tapasztalataim szerint nagy forgalommal fordulnak meg, a korrekciók végén pedig elfogy a forgalom. Ez erősen egyéni, mivel a forgalom sokak szerint forexen irreleváns, én rá szoktam pillantani.

(#5294) Fecdzo válasza amargo (#5290) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem fogod tudni ezt kiszurni csak ha drasztikus valtoztatast csinalsz. Latom h nagyon szuk stoppal mesz ami a te esetedben nagyon erzkenyen erintheti a strategiat ha valamin valtoztatsz. A forex sajnos ilyen. Vagy joval tobb heyet adsz az arnak h mozogjon, vagy elfogadod ezt a helyzetet.

Ha valtoztatsz akkor trailing stopp johetne szoba, de azt nagyon nem ajanlom mert csak eles korulmenyek kozt tudod tesztelni. Es egyaltalan nem biztos h hosszabb idot is tulel a strategia.

A gyertyakon beluli kotesek backtesztben nem adnak pontos eredmenyt, mert nem tudjuk h ott eppen akkor mekkora volt a spread es volt e egyaltalan kotesre lehetoseg (slippage). Szuk stoppal indulu rendszereknel ez a strategia hosszutavu eredmenyesseget fogja befolyasolni.

fulekitrading.wordpress.com

(#5295) hyperspace69


hyperspace69
csendes tag

Sziasztok!

Nagyságrendileg mennyibe kerül egy egyéni indikátor, expert?

Az expert funkciói nagy vonalakban: átlagár, profitbecslő, előre megadott szinteken automatikus nyitás, összes lezár funkció, stophúzás egérrel.

(#5296) Dzoli válasza hyperspace69 (#5295) üzenetére


Dzoli
tag

Összetettségtől, igénytől függ, mi(ke)t tudjon. Ha nagy vonalakban leírod mit is szeretnél, szívesen továbbítom egy programozónak.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5297) amargo válasza Fecdzo (#5294) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm a javaslatokat!

rauschie: Az RSI stratégiáját hívtam segítségül.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5298) amargo válasza amargo (#5297) üzenetére


amargo
addikt

Ma jótékonyan hatott az árfolyam változás a MOL és OTP részvényeim long-ra :) Teljesültek a célárak, igaz benne maradt még, mert a hét elején lejjebb vittem a célárat hibásan.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5299) Fecdzo válasza amargo (#5298) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A kozelebbi celar mindig jobb talalati aranyt is ad, vagy legalabbis jo esellyel. Ha megtalalod a belepod, a talalati aranyod es a kocakazat hozam arany kozott az egyensulyt, akkor az a szent gralod ;)

Mondjuk en majd OTP-t legkozelebb 1400 kornyeken leszek hajlando venni...nem tartom kizartnak, hogy megint lemegyunk addig. Aztan ha megtortenik megcsinalom a fundamentalis elemzeset az OTP-nek es ilyen Warref Buffet elven megveszem par evre...megint ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#5300) amargo válasza Fecdzo (#5299) üzenetére


amargo
addikt

Hagytam magam befolyásolni.. sajnos ez a bajom vele.
Igazából semmi okom panaszra, csak a befolyásoltság miatt szontyolodtam el kicsit. Az OTP-vel nem tudom még mit kezdek, ritkán szoktam hozzányúlni, de most adta magát.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.