Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) Ferdzsoo válasza csl1982 (#4050) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

20 pip az nem 20 USD 0.1loton - ez így nem megfelelő.

Amúgy mostmár csak egy 1.3441 alatti alj kell és lefelé menő trendet írunk... :))

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4052) Ferdzsoo válasza csl1982 (#4050) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

dupla.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4053) zsizsik1 válasza csl1982 (#4050) üzenetére


zsizsik1
csendes tag

Ha arra gondolsz,hogy amikor be akarsz szállni egy pozícióba,és Te csak 2%-ot mersz kockáztatni rá,de technikailag a stop valamivel nagyobb lenne,akkor az az ésszerű ha nem nyitsz pozíciót (feltéve,ha nem tudsz kisebbel nyitni) ,mert akkor egyértelműen nagyobbat kockáztatsz az általad megengedett szintnél.Persze ilyenre is van megoldás,mert részeket zárni ugye nem csak akkor lehet amikor az ár irányodba megy,hanem akkor is,amikor nem.Csak ki kell számolni,hogy ha nem jó irányba halad a kötésed,akkor mikor és hol zárod a kötésed bizonyos részeit,és ha onnan fordul az ár,akkor az mennyiben rontja a hozam\kockázat arányod.(bár ha nem tudsz kisebbet nyitni,akkor felezni se :) ) (ill. inkább ne kereskedj egy nap,mint kereskedj és veszíts ;) )

(#4054) csl1982 válasza Ferdzsoo (#4051) üzenetére


csl1982
tag

Akkor ez nekem még mindig nem kerek :)

Tehát EURUSD: USD-t adok, EUR-t "veszek". Mennyi lesz ekkor 1 pip? 1USD, vagy 1EURUSD (azaz annak az értéke) ?

Tudom, banális kérdés, de szerintem ezt sokan tévesztik az elején.

Szerk:
Ha pl. veszek 1.3000-n 0.1 lotot, annak az értéke 13000 USD, ha eladom 1.3001-en, akkor annak értéke 13001 USD, ezek szerint 1 USD a különbség.

Tehát ha itt menne pl. rossz irányba 1.2980-ig (20 pip, az 20 USD-t jelent), akkor megvan a 2%.

Akkor most értem, vagy nem értem :F :)

[ Szerkesztve ]

(#4055) Dzoli válasza csl1982 (#4054) üzenetére


Dzoli
tag

Letét igényt írtál, amit a devizapár első tagjából számolunk.
0,1 lot letét (margin) igénye 1:100 tőkeáttételnél 100 euró.
A nyereség/veszteség képződik a második tagon, itt 1 pip elmozdulás lesz 1$ 0,1 lot esetén.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4056) csl1982 válasza Dzoli (#4055) üzenetére


csl1982
tag

Na így már tiszta :)

Lehet, hogy benéztem, de ezt 3 ilyen egyszerű mondatban még nem láttam leírva.

Köszi

(#4057) #83856896 válasza csl1982 (#4056) üzenetére


#83856896
törölt tag

Fedezeti igény(margin):

A bróker pénzt vesz el tőlünk, ha pozit akarunk nyitni.
Ezt a pénzt nevezzük: fedezeti igénynek.
A fedezeti igény mindig a bázisdevizában képződik.

Példa:

Van 10.000 USD a számlánkon.
A bróker elvesz tőlünk 1000 USD-t fedezetre.
Marad 9000 USD a pozink managelésére.
Ha rossz irányba megy az árfolyam, és
elfogy a 9000 USD, akkor a bróker lezárja a pozinkat.
Így védi magát a veszteségtől.

A fedezeti igény függ:

Pozimérettől:

1000 = 0.01 lot
5000 = 0.05 lot
10000 = 0.1 lot
100000 = 1 lot..stb.

Devizapártól:

EUR/USD->margin: EUR.
USD/JPY->margin: USD.
AUD/CHF->margin: AUD..stb.

Tőkeáttéttől(javasolt 1:200):

1:100 = poziméret 1,00%-a a margin.
1:200 = poziméret 0,50%-a a margin.
1:300 = poziméret 0,33%-a a margin.
1:400 = poziméret 0,25%-a a margin.
1:500 = poziméret 0,20%-a a margin..stb.

Számla devizanemétől(ált. USD):

USD
EUR
HUF..stb.

Nézzünk egy-két példát a fedezeti igény kiszámítására:

Példák:

A

LOT: 1
Devizapár: EUR/USD Árfolyam: 1.3953
Tőkeáttét: 1:100
Számla devizaneme: USD

A margin: 100.000(1lot) 1%-a=1000 EUR. 1000 EUR*EUR/USD=1395.3 USD

B

LOT: 1
Devizapár: AUD/USD Árfolyam: 0.9826
Tőkeáttét: 1:200
Számla devizaneme: USD

A margin: 100.000(1lot) 0,5%-a=500 AUD. 500 AUD*AUD/USD=491.3 USD

C

LOT: 1
Devizapár: GBP/USD Árfolyam: 1.5679
Tőkeáttét: 1:200
Számla devizaneme: HUF
USD/HUF Árfolyam: 196.59

A margin: 100.000(1lot) 0,5%-a=500 GBP. 500 GBP*GBP/USD=783.95 USD. 783.95 USD*USD/HUF=154.116 HUF

D

LOT: 0.05
Devizapár: EUR/USD Árfolyam: 1.3953
Tőkeáttét: 1:100
Számla devizaneme: HUF
USD/HUF Árfolyam: 196.59

A margin: 5000(0.05lot) 1%-a=50 EUR. 50 EUR*EUR/USD=69.765 USD. 69.765 USD*USD/HUF=13.715 HUF

(#4058) csl1982 válasza #83856896 (#4057) üzenetére


csl1982
tag

Köszönöm a példákat, közben már megértettem; az a baj, hogy itt is (nem ebben a fórumban, hanem forex témában) már túl sokan írnak, és egy bonyolultabb leírásból elsőre nehezebb kihámozni a dolgokat.

(#4059) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah hát gyönyörűen visszajöttünk szinte minden párban.
Utóbbi időszakban nemcsakhogy szépet erősödött a dollár, de az EUR is rendesen gyengült. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4060) brd válasza Ferdzsoo (#4059) üzenetére


brd
nagyúr

:K Igen, fini volt az elmúlt 3 hét, nekem jólesett. ;) Ez a kis magyar mynpválságosdi pedig csak a desszert.

The only real valuable thing is intuition.

(#4061) Chaser


Chaser
titán

Kaptam egy "remek" ajánlatot az iforextől..múltkor itt volt egy bannerje, rákattintok hogy megnézzem a demot. Demo persze nem volt, csak éles. Hagytam is, 1-2 nap múlva hív tőlük egy ügyintéző, hogy mindenféleképp próbáljam ki, itt csak nyerni lehet. 20-30000ft befizetésével kereskedhetek több millió ft-tal és ne aggódjak, vannak 100%-os tippjeik, amikkel megtöbbszörözhetem a pénzemet. Jót mosolyogtam, aztán mondtam neki az én eddigi tudásommal sajnos nem egyeztethető össze amit elmondott :N Erre azt mondja, jaaa, ezt csak a kezdőknek szokták mondani..MT sincs náluk, de az minek? Itt csak nyerni lehet kockázat nélkül ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4062) Dzoli válasza Chaser (#4061) üzenetére


Dzoli
tag

Engem régen a C@pital P@rtners-től hívogattak folyton.
Azután lecsapott rájuk a PSZÁF. :D

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4063) Chaser válasza Dzoli (#4062) üzenetére


Chaser
titán

De tényleg elég gáz, ha az ember megnézné mit csinálnak már ugranak rá mint a hiénák. Szomorú hogy vannak akik be is dőlnek az ilyen kamuszövegnek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4064) Chaser


Chaser
titán

A forexegyetemnél verseny van. Játszik valaki?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4065) bobsys


bobsys
addikt

Es akkor jojjon a lama kerdes.
Tadawaul program. Ha az S/L szint a belepesi pont fole huzom (tehat profitban vagyok) es megfordul a trend eleri az S/L szintet akkor kiut de nem latom, hogy profitkent akar egy pip is el lett volna konyvelve.
Azt gondolnam, hogy ilyenkor jovairja a belepesi pont kozti es az S/L kozti erteket. Ahogy vesztonel is teszi.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4066) brd válasza bobsys (#4065) üzenetére


brd
nagyúr

A spread-en felüli volt a SL? (A spread a bróker haszna, ennyivel magasabb áron ad el neked, ill. ennyivel alacsonyabb áron vesz - kapcsold be a charton az ask line-t, jobb gomb a chart üres részén, Properties, Common fül. pl. 4 tizedespontos EUR/USD kijelzésnél max. 1-2 a spread normálisabb - akivel érdemes szóba állni - brókereknél, 5 pontosnál értelemszerűen 10-20).

The only real valuable thing is intuition.

(#4067) Ferdzsoo válasza bobsys (#4065) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Pedig elkönyveli, mert ez így működik...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4068) bobsys válasza brd (#4066) üzenetére


bobsys
addikt

Spreaden felul volt. Nagyjabol 16 pipel volt az S/L a nyito felett. Tadawul 2 spreadet hasznal eur/usd-nel mashol picit nagyobb, de ahogy eddig neztem teljesen normalisakkal dolgozik.
De megha a spread alatt lett volna akkor is az van, hogy semmit nem latok belole. Tehat meg azt sem, hogy negativ profit lett volna. Egyszeruen nincs ott a szamlatortenetnel az utolso ket kereskedesem. Mintha soha nem is lett volna.

(#4067) Feree13 Pedig nem latom. Akarhogy nezem nem latom. 16-20 USDnek kene ott lennie 2 devizaparon is a szamlatortenetnel, de nincs.

Ez a metatrader software minden brokernel ugyanaz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4069) brd válasza bobsys (#4068) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig ott kell lennie. 3 dologra tudok még tippelni:
- a számlatörténetnél a szűrő úgy van beállítva, hogy nem mutatja;
- az előzővel mixelve margin call volt, tehát nem a SL zárta a pozíciót, és ezért rossz helyen keresed;
- demo számlád van, ott elvileg előfordulhat ilyen is, bár ott is szoktak értesíteni, ha valami erre befolyással lévő probléma volt.

Amennyiben ezek egyike sem igaz, akkor kérdezd meg az ügyfélszolgálatukat.

Ja, MetaTrader, nem, nem ugyanaz, de ez a legelterjedtebb. Nekem speciel jobban fekszik pl. a DukasCopy féle JForex, csak kicsit nagyobb az erőforrásigénye, ill. a megszokott EA-im nem futnak rajta...

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4070) bobsys válasza brd (#4069) üzenetére


bobsys
addikt

a számlatörténetnél a szűrő úgy van beállítva, hogy nem mutatja
nem latok szurot beallitva, kiexportalva a tortenetet ott sem latszik

az előzővel mixelve margin call volt, tehát nem a SL zárta a pozíciót, és ezért rossz helyen keresed;

hogymi? ezt nem is ertem :)

demo számlád van, ott elvileg előfordulhat ilyen is
igen, demo szamlam van, ha eles lenne mar uvoltenek az ugyfelszolgalattal

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4071) brd válasza bobsys (#4070) üzenetére


brd
nagyúr

Szűrő: lehet időre szűrni (jobbgomb a számlatörténetnél), és ez a pozíciók zárására vonatkozik, így ha úgy állítod be, hogy korábban zárta valami a pozíciót, mint ami a szűrőben szerepel, akkor nem lesz a listában. Margin call: a broker automatikusan zár bizonyos pozíció(kat), ha elfogy(na) a fedezet. Ha a chart alapján a SL szint környékén keresed a lezárt pozíciót, akkor nem fogod megtalálni, mert a margin call miatt korábban záródott valamikor.
Szerintem ettől függetlenül is megkérdezheted az ügyfsz-t, csak ne ordibálva. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4072) bobsys válasza brd (#4071) üzenetére


bobsys
addikt

Nincs szuro. Mar biztos.
Margin call. Koszonom. Ez sem jatszik. A szamlan volt olyan 9400 USD es tuti pozitivban volt az egyenleg (hiszen a veteli ar folott volt mar az SL)
Ugyfelszolgalatnak lehet megeresztek egy emailt, csak meg nem naplozom a koteseimet.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4073) bobsys


bobsys
addikt

Semmi :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4074) brd válasza bobsys (#4072) üzenetére


brd
nagyúr

Javaslom, mielőbb szokj hozzá a naplózáshoz. Hihetetlenül le tudja rövidíteni a kezdeti tanulási időszakot. Az alapdolgok mellett (bázispár, pozícióméret, kötés ideje, hozama pontban, vagy a tőke pénznemében - de az előbbi a hasznosabb szerintem) legalább annyit jegyezz fel, miért (mire számítva) nyitottad a pozíciót, ill. ha lezárult, akkor azt is vezesd be a naplóba, hogy ez miért történt, ill. az is fontos, ha a zárása után megnézed, hogy merre halad az árfolyam, és ezt valahogyan szintén bejegyzed a naplóba. Néha aztán visszanézegeted, és ebből tanulsz. Tudom, valamennyire "nemszeretem" dolog ez, de nem nagy ár azért, hogy havi "biztos" (már amennyire az, de bizonyos technikáknál a múltbéli adatokból lehet látni) 20-100%-ot keress vele később. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4075) bobsys válasza brd (#4074) üzenetére


bobsys
addikt

A heten kezdtem el nezni ezt a programot. 2 napig csak kattingattam mint egy felhulye, neztem a beallitasokat.
Naplozni tudom muszaj es csinalni is fogom a software hasznalatba belejottem mar csak kell nyitnom meg egy demo szamlat mert a mostanit ketten hasznaljuk azt naplozva meg sokra nem megyek. Ebbe a metatraderbe az alap dolgok megvannak naplokent (mikor, mit, kotesegyseg, ar S/L, pozicio lezarasa, profit) a megjegyzeseket majd melle vezetem.
Arfolyam mozgasat a pozicio utan is nezem illetve azt csinalom meg, hogy valahova az idobe visszatolom a chartot es leirom, hogyha az akkori allapot lenne akkor mit tennek majd gyertyankent tolom elore, hogy lassam bejott volna-e az amit csinaltam.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4076) copperhead


copperhead
aktív tag

Ezt a programot használja valaki? Sajnos nincs kipróbálási lehetőség csak backtest.

(#4077) brd válasza copperhead (#4076) üzenetére


brd
nagyúr

Nem tudom, mennyire vagy járatos a témában, de amolyan alaptételként fogadd el, hogy a pénzért árult forex stratégia tuti bukó. (Miért árulná valaki a biztosan nyerő stratégiát, ráadásul leprogramozva, miért nem keres inkább pénzt vele? Tehát vagy annak van értelme, hogy drágán adja, mert drága a készítő ideje, viszont tényleg működik, és akinek kell, az fizessen érte, vagy annak, hogy ingyen adja, mondjuk emberbaráti szeretetből. :) ). Lehet, hogy fél évig jól működik, és csak aztán jön a crash, de jön.

The only real valuable thing is intuition.

(#4078) copperhead válasza brd (#4077) üzenetére


copperhead
aktív tag

A Profit.hu-s P2, P4 szignálokat használja. Idáig csak azt hallottam, hogy egy kicsit túl nagy a marketing, de még negatív véleményt nem olvastam róluk. Igazából ez egy "félautomata" robot, mindent be kell rajta állítani.

(#4079) #83856896 válasza brd (#4077) üzenetére


#83856896
törölt tag

ez a progi a profit.hu féle trendkövető stratégia alapján lett kidolgozva. félautomata poziépítő.
ami az jelenti, hogy a megadott beállítások alapján nyit/zár pozit. csak onnan tudom, hogy októberbe élőbe mutatták be nekünk a profitdayen(profitday.hu). persze aki manuálisan nem tud pénzt keresni az ezzel sem. ez az egyetlen normális program, amit érdemes használni, amikor az ember már manuálisan nyereséges. a fapturbot és a többi hulladékot meg el kell felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#4080) brd


brd
nagyúr

Közben megnéztem a videókat is, valóban csak félautomata, és valóban profit.hu-s. Ezek után már "látatlanban" (kipróbálás nélkül) is ajánlani merem. Gondolom, aki kicsit is foglalkozott a témával, nem az előfizetési díj riasztja el (az aprópénz), arra egyébként is visszafizetési garancia vonatkozik (a fel nem használt részre).

The only real valuable thing is intuition.

(#4081) copperhead


copperhead
aktív tag

Köszi! Majd csak jár erre valaki aki élesben kipróbálta, bár mondjuk 0.1 lot EURUSD 100 pip kockázatot rá lehet tenni, ha már backtestben bevállt. Érdekes módon a trend irányát kézzel kell beállítani, gondolom ennek a felismerését a legnehezebb leprogramozni. A későbbi verziókban állítólag ez is meg lesz oldva.

(#4082) bobsys


bobsys
addikt

Dukascopyrol van valakinek taoasztalata?
Jol latom, hogy ott nem spread van hanem 1 millio usd osszeg kereskedese utan kernek x dollart? 1 millio usd kereskedest mi alapjan nezik tokeattet vagy lot (vagyis hat 10 lot az lenne 1 millio egyseg)?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4083) copperhead válasza bobsys (#4082) üzenetére


copperhead
aktív tag

Talán őket tartják a legmegbízhatóbb brókercégnek. Micro lottal is lehet kötni, viszont csak devizapárokra és nincs Metatrader. A jutalék a számlaegyenleg és a forgalom alapján van. Spread is van csak szűk.
Magyar kontakt:
Arpad Neveri
Tel: + 41 22 799 4855 (direct)
arpad.neveri@dukascopy.com
skype: dc_fos.arpad.neveri

(#4084) bobsys válasza copperhead (#4083) üzenetére


bobsys
addikt

kosz
beta metatrader mar van
arra nyitottam egy demo szamlat,tenyleg meg beta, neha erdekes gyertyakat rajzol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4085) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok!
Nem kereskedem élesben, marketiván szórakozom demoszámlával, de lenne egy kérdésem:
Elvileg a tőke 5%-ánál nem nagyon szokás többet kockáztatni, és a profit cél illene, hogy magasabb legyen, mint a stop loss. Na most ha van 10'000 USD a demo számlán és 100x-os a leverage, akkor az azt jelenti, hogy az 5%os kockázat esetén mondjuk veszek a tőkém 100x-osának megfelelő EUR/USD-t és beszállóár-5pip-spread-nél húzom meg a stop loss-t, akkor a tőkém 5%-át kockáztatom?

(#4086) bobsys válasza rauschie (#4085) üzenetére


bobsys
addikt

Nem. Attol fugg, hogy hany lottal kotsz. Pl. EUR/USD paron 1 lot kotesnel 1 pip elmozdulas 10 USDt jelent.
Es a toke 1-2% az amit kozkaztat altalaban az ember.
[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4087) AMDFan válasza rauschie (#4085) üzenetére


AMDFan
addikt

Leegyszerűsítve a tőkeáttétel azt jelenti, hogy ha te 100$-os pozíciót nyitsz akkor az valójában egy 10.000$-os pozíció lesz. Tehát te beraksz 100$-t a maradék 9.900$-t pedig a bróker "adja". Így az ár elmozdulása utáni nyereség illetve veszteség is a 10.000$-os kötés alapján lesz számolva. Ez szép dolog ha jó irányba mozdul el a chart, de csak addig tudsz elmenni mínuszba ameddig a számládon lévő pénzzel ezt valójában fedezni tudod. Ha bővebben érdekel a dolog, akkor olvass vissza ebben a topikban pár hónapnyi hozzászólást. Szerintem mindenről volt szó. Illetve google, aztán ha valami nem világos kérdezz bátran.

De a kérdésedre válaszolva, 10.000$-os számlán 100xos tőkeáttét mellett, ha 1 lotos pozíciót nyitsz (ez 100.000$, ehhez neked 1000$ letét kell a tőkeáttét miatt), akkor 50pipes stop-loss esetén kockáztatsz 5%-ot a tőkédhez viszonyítva.
Ha bekötöd az összes pénz a számlán, tehát 10 lotot, akkor 5pipnél lesz 5%-os kockázatod.
Ha csak 0,1 lotos pozíciót nyitsz, akkor pedig 500 pip SL-nál lesz 5% a kockázatod.

[ Szerkesztve ]

(#4088) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Szorgos kis olvasója vagyok ennek a topiknak!
Most épp Itt tartok és jól jönne nekem ami ide be lett linkelve, de már nem létezik :(
Remélem valakinek megvan!

Előre is köszi!!

No pár hét és eljutok a végére a fórumnak:) Nagyon hasznos!!! :K :R

(#4089) AMDFan válasza kariad (#4088) üzenetére


AMDFan
addikt

Talán ez lehet az?

(#4090) kariad válasza AMDFan (#4089) üzenetére


kariad
senior tag

Köszi! :R

(#4091) glutamin válasza kariad (#4088) üzenetére


glutamin
őstag

Én is nekikezdtem az olvasásnak, jegyzetelgetésnek újból:D (1950 hsz nél járok kb, meg egy kb 40 oldalas jegyzetnél). Lassan meg elkezdek demózni is:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4092) rauschie válasza AMDFan (#4087) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszi szépen, többé-kevésbé (bár ahogy a hozzászólásomból kiderült, talán inkább kevésbé) tisztában vagyok az alapdolgokkal, csak amióta elkezdtem demózni előjön sok gyakorlati kérdés amire az elmélet nem mindig tér ki.

(#4093) rauschie


rauschie
senior tag

Olvastam egy helyen, hogy kezdők gyakran követik el azt a hibát, hogy ha nem jön be a kötésük, megváltoztatják a kontextust, mert úgy gondolják, más idősíkon még bejöhet, és inkább tartják a papírt. 5 perces felbontáson kereskedve ti meddig szoktatok átlagosan nyitva tartani egy pozit?

(#4094) brd válasza rauschie (#4093) üzenetére


brd
nagyúr

Értékpapírtőzsde, 5 perces idősíkon? :Y Igazi férfi lehet, aki így nyomja. :D
Nem devizáról van szó? Szerintem ez biztosan hibás megközelítés, mert a piacot nem érdekli, hogy a kereskedő mit gondol róla. Igen, van, aki így csinál, ill. sokan. Ezzel az a baj, hogy így folyamatosan változtatják a stratégiát, és valószínűleg sosem tudják meg, hogy hosszútávon működött-e volna az eredeti. Szerintem2: nincs annak értelme, hogy átlagosan meddig tartja az ember nyitva a pozíciót; addig kell, ameddig olyanok a feltételek, hogy keresni lehet vele (ill. bizonyos stratégiáknál addig, ha elérte a célárat).

The only real valuable thing is intuition.

(#4095) AMDFan válasza rauschie (#4093) üzenetére


AMDFan
addikt

"5 perces felbontáson kereskedve ti meddig szoktatok átlagosan nyitva tartani egy pozit?"

Szerintem erre nincs egyféle jó megközelítés. Stratégiától függ.
Pl. ha gyorsan ellened megy akkor gyorsan zárod, ha jó irányba, akkor pedig érdemes tartani.

szerk: brd megelőzőtt :)

[ Szerkesztve ]

(#4096) rauschie


rauschie
senior tag

Off: Jézusom ez milyen gyertya volt már EUR/USD 5 percesen
ON: És ezt nekem honnan kellett volna előre tudni?
OFF/ON: Az normális, hogy a Marketiva 14 PIP-el a stop rossz oldalán zárta a pozit? Most kezdtem el gondolkodni azon, hogy adjak-e nekik igazi pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#4097) bobsys válasza rauschie (#4096) üzenetére


bobsys
addikt

sehonnan, valakik kiutogettek az sl-eket es kesz (gondolom en)
nem normalis, nekem ilyenkor is a rendesen meggadott sl szinteken uti ki a pozicioimat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4098) rauschie válasza bobsys (#4097) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszi. :) Lesz ma még ilyen bejelentés, vagy mehet végre a short? ;]

(#4099) AMDFan válasza rauschie (#4096) üzenetére


AMDFan
addikt

Marketivat felejtsd el, válassz komolyabb brókert.

[ Szerkesztve ]

(#4100) rauschie válasza AMDFan (#4099) üzenetére


rauschie
senior tag

Dukascopy van becélozva, de Marketivánál kezdtem, szóval addig elvagyok itt amíg meg nem duplázom vagy le nem nullázom a demo-egyenleget, jelenleg utóbbihoz konvergál a számla :)

Mod: Náluk lehet olyat, hogy a pozíciónak csak egy részét zárom? Párszor már jól jött volna, bár itt leginkább a követő stoppot hiányolom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.