Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) batorpeti válasza brd (#5800) üzenetére


batorpeti
tag

Sajnos így sem jó. Az egyébként nem csak azt jelenti hogy ha ki akarok jelölni egy objektumot akkor hány pixelen belüli kattintás esetén érzékelje? Viszont devizáknál nincs ilyen jelenség, ott minden ok.

(#5802) _AnTi_ válasza batorpeti (#5801) üzenetére


_AnTi_
tag

Nem, az azt jelenti, hogy ha behúzol egy trendvonalat, akkor ha x pixelen belül van egy gyertya, akkor a gyertyához igazítja a vonalat. Egyébként én is erre tippeltem volna, de megnéztem, és nálam is ugyanez a helyzet.

Amúgy most próbálgattam, és nem mindegyiknél csinálja, nekem például a #HPQ-nál jó, de néztem a #CAT-ot és #VZ-t, ott nem. Még nem láttam ilyet... :F
Nálam Tadawul van (demo és éles is). Nálad?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5803) batorpeti válasza _AnTi_ (#5802) üzenetére


batorpeti
tag

Ja, értem, de akármekkora értékekre változtattam ezt a mágnes érzékenységet, nem változott a helyzet.
Nekem Tadawul és Admiral Markets demo számlán csinálja ezt, máshol nem próbáltam. Viszont most hogy írtad végigpróbáltam az összes elérhető US részvényt Tadawulnál, és valóban nem mindegyiknél csinálja ezt. Nálam #CAT, #GE, #JPM, #WMT pl jó, a többi rossz.

[ Szerkesztve ]

(#5804) Caruso77 válasza Linlithgow (#5792) üzenetére


Caruso77
csendes tag

Hali,

Új verzió telepítését javasolta a brókercég is. Leszedtem teljesen és újratelepítettem a programot, de nem használt. Mindenesetre már rájöttem, hogy be tudom írni a fibo végpont adatait manuálisan is, ez pedi ha nehézkesebb is de elengedhetetlen segítség az elemzéshez. Futtattam viruskeresőt, kémprogramírtót, a böngészőt is újratelepítettem, de ez egy makacs probléma.

(#5805) aAron_


aAron_
őstag

Most néztem meg a Too Big to Fail című filmet, aki teheti nézze meg, szvsz megéri. :K

What is your ikigai?

(#5806) batorpeti


batorpeti
tag

A forexegyetemes kereskedési technikához lenne egy kérdésem. Tegyük fel hogy van egy emelkedő főtrendünk, amelynek a feltételrendszere megszűnik, és kialakul egy mélyebb völgy és egy alacsonyabb csúcs. Ekkor hogyan állapítják meg hogy ez a kialakuló downtrend csak egy counter trend, vagy egy új főtrend?

(#5807) brd válasza batorpeti (#5806) üzenetére


brd
nagyúr

A countertrend mindaz, ami a főtrenddel ellentétes, trendszerű irány, tehát a példádban minden olyan irány, ami egy csúcstól tart egy völgyig. Ha a főtrend feltételrendszere elesik, emelkedő trendnél ez ugye az, hogy kialakul egy, az előzőnél alacsonyabb völgy (az ezt követő új, alacsonyabb csúcs már egy ellenkező trend jele általában, nálam legalábbis, de mintha ők is valahogyan így tanítanák), mert azzal szűnik meg - vagy legalábbis a gyengeséget mutatja -, az ellenállás az ellenkező irányba (azaz lefelé elesett a támasz), ekkor tehát már nincs az az emelkedő trend, tehát a countertrend sem értelmezhető.

The only real valuable thing is intuition.

(#5808) batorpeti válasza brd (#5807) üzenetére


batorpeti
tag

Tehát akkor a counter trend az nem csúcsokat vagy völgyeket összekötő vonal? Mert akkor az már főtrend ha ezt vizsgálom? Akkor a counter trend az egy völgy és egy csúcs közti emelkedő vagy csökkenő szakasz?
Mutatok egy példát.
Itt az elmúlt időszakban egyértelműen csökkenő volt a főtrend, hiszen a csúcsok is és a völgyek is egyre alacsonyabban voltak ahogy berajzoltam. Most viszont látni hogy nem tudott alacsonyabb csúcsot csinálni az árfolyam, tehát megszűnt a downtrend egyik feltétele. Sőt, ahogy az ábrán rajzoltam, az azonos magasságú csúcsok alatt magasabb völgyek vannak, ami már egy bizonytalan emelkedő trend feltétele. Namost a kérdésem az hogy honnan tudom hogy ez a kialakult uptrend egy új főtrend, vagy csak a megelőző downtrend counter trendje? Egyszerűen onnan hogy megszűnt a downtrend feltételrendszere, és így akkor már nincs értelme annak a counter trendjéről beszélni? Mert akkor esetünkben már a főtrend emelkedő.
Ne haragudj, ha kicsit komplikált vagyok, csak szeretném megérteni ezt a dolgot.

(#5809) _AnTi_ válasza batorpeti (#5808) üzenetére


_AnTi_
tag

A linkelt ábrán forexegyetemes szabályok alapján még bőven countertrendről beszélünk. Ha jól emlékszem, Pintér Péter azt mondta, hogy fibo 50-es szintig (sőt, ő még 61.8%-ig is) counter trendnek tekinti a dolgot.

Én személy szerint nem kötöm fibóhoz, hanem, ha egy jelentős csúcs elesik (mint ahol éppen van a grafikonon az árfolyam) - főleg egy a kereskedésemhez képest felettes idősíkon, akkor már ellenkező trendre rendezkedek be. De szerintem ez tök szubjektív, mindenkinél más van, mindenkinek más az "ingerküszöbe".

Egyébként most voltam Spike tanfolyamon is náluk, és Újfalusi Zsolt ezt már szerintem simán long trendnek értelmezné (ő ugyanis két-három emelkedő völgyet már annak vesz, agresszívan lép a piacra).

Ha esetleg nem voltam világos, akkor kifejtem bővebben, ha érdekel. Egyébként ez minek a chartja?

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5810) brd válasza batorpeti (#5808) üzenetére


brd
nagyúr

A countertrend az egy egy, a főtrenddel ellentétes irányú trend, és (bár a trend meghatározása miatt másképpen nem lehet, de) a főtrend csúcsától (emelkedő trendnél) az utolsó völgyig tart (nem feltétlen onnan indul és odáig tart persze, de a trendkövető kereskedésben a vége a lényeges, tehát amikor a countertrend feltételrendszere elesik, mert ott lehet jó R:R aránnyal nyitni). A countertrend feltételrendszere ugyanaz, mint a főtrendé, ha eső főtrendben, emelkedő countertrendben az utolsó countervölgy alá zár bizonyos távolságra, pl. ekkor kell nyitni, ha ezzel a stratégiával akarsz kereskedni. Milyen vonalra gondolsz?
Az eső trendnek az egyik feltétele az alacsonyabb csúcsok, a másik az alacsonyabb völgyek, a fontosabb kritérium ebből az alacsonyabb csúcs, mert az jelzi, hogy azokon a szinteken támaszt talál az árfolyam, ott érdemes nyitni (shortot nyilván). Amint jön egy magasabb csúcs (ill. az is elég, ha az utolsó csúcs fölé zár bizonyos méretű gyertya, mondjuk ATR/3, vagy ATR/2), akkor elesett a támasz.
A képemen a piros vonal, és a rá mutató piros nyíl az egy magasabb völgy, és utána a zöld gyertyában megvalósul egy csúcs fölé zárás, tehát elesett az eső trend 2 feltétele is. Nem tudom, a Forexegyetemen pontosan mit oktatnak, már régen voltam, van valami Fibos visszateszt is, de én valószínűleg abban a nagy zöld gyertyában a shortzárás jelét látnám (mondjuk én nem pont ezzel a módszerrel kereskedem, bár sok a hasonlóság).
A "főtrend elesik", az nem egyenlő azzal, hogy indul egy ellenirányú trend. Csak azt, hogy a jól kereskedhető szakasznak vége. Ez ugye világos? Tehát nem csak trendszerű mozgás van.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5811) Linlithgow


Linlithgow
csendes tag

BP, szerintem az előttem szólók jól összefoglalták, ami nekem még eszembe jutott, hogy a felettes idősíkot érdemes még megnézni, ha igazán trendszerű a mozgás, az segít!
üdv:L.

(#5812) batorpeti


batorpeti
tag

Közben elolvastam az egyik 3 napos devizatanfolyam anyagát (a 39. oldaltól ír a trendekről), és abban azt írják hogy a feltételrendszer teljesülését kell vizsgálni.
brd: az oké, hogy nem mindig van trend, de az előző hozzászólásomban az emelkedő trend meglétét a feltételeinek a kialakulásával indokoltam is. Ezek alapján nekem ez már egy új főtrend.
_AnTi_: szerintem ez a fibo akkor van ha olyan drasztikus az elmozdulás hogy az árfolyam nem alakít ki csúcsokat meg völgyeket. Különben ha fibo 50-ig counter trendnek tekintjük akkor rengeteg pénzt visszaadunk a piacnak, vagy éppen lemaradunk a trend nagy részéről. Másrészt a trendek feltételrendszerének vizsgálatával már előbb meg lehet állapítani hogy az counter trend e a korábban leírtak alapján.
Hogy őszínte legyek még kicsit zavaros a dolog, de még megpróbálok utánanézni, most már nagyon érdekel.

(#5813) brd válasza batorpeti (#5812) üzenetére


brd
nagyúr

Nem a konkrét helyzetre mondtam, csak nehogy véletlen így (a konkrét példa miatt) jegyezd meg, hogy ha véget ért egy jól látható trend, akkor annak a végén rögtön kezdődik egy ellenirányú.
Igen, az szerintem is egy emelkedő trendnek néz már ki. Hátulról nézve, a 2-3. zöld gyertyában szinte biztosan nyomtam volna longot, ha látom épp kialakulni. Bár az a korábbi nagy felső kanócos piros gyertya azért óvatosságra intene, ott valami támaszt láthatnak mások, és azt nem biztos, hogy átnyomnák. Ez minek a grafikonja egyébként?

The only real valuable thing is intuition.

(#5814) batorpeti válasza brd (#5813) üzenetére


batorpeti
tag

EUR/GBP H4-es chart.
Amúgy még eszembe jutott hogy ezeket a P szignálokat a stratégia szerint H4-en kell figyelni, keresni? A pozíciómenedzselés pedig H1-en történik?

(#5815) brd válasza batorpeti (#5814) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ott már megfelelően jelentős ezen szintek jelentése, de mégsem túl hosszú idő kivárni a történéseket.

The only real valuable thing is intuition.

(#5816) _AnTi_ válasza batorpeti (#5812) üzenetére


_AnTi_
tag

Abban igazad van, hogy ha fibo 50-ig visszaengeded, akkor nagyon sokat adsz vissza a piacnak, nem is erre gondoltam, mikor írtam.

Mikor a Profitos rendszert követed (vagy ha van egy kis józan esze az embernek), akkor ez nem fordulhat elő, hiszen ott legkésőbb ha egy előző csúcs elesik, akkor kistoppolódtál (short trend esetén persze).

Ha jól értelmeztem itt csak az volt a kérdés, hogy meddig tekintünk egy trendet annak, és a Profitos rendszerben fibo 50-ig még simán counter-trendről beszélünk - és maradva a példánál - még shortban gondolkodunk.

Természetesen mindekinek más az ingerküszöbe, van aki már 1 feljebb lévő völgy után nyitja a longot - szerintem ennek ki kell alakulnia mindenkinél.

#5814: Elvileg nincs meghatározva, hogy milyen idősíkon nézed, de ajánlott a H1-H4. Van, aki ugyanazon az idősíkon nézi a trendet, van aki a felettes idősíkon. Én pl. rásassantok H4-en a dologra, H1-en lépek be és ha pozi építésre kerül sor, lemegyek M15-re is.

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5817) batorpeti válasza _AnTi_ (#5816) üzenetére


batorpeti
tag

Értem, akkor a shortból való kistoppolódás után azért figyeljük a counter trendet hogy mikor lehet visszalépni short irányba. Ez olyan mint amikor ráépítenék, csak itt a nagy counter trend miatt ideiglenesen kiszállok hogy ne adjak vissza sokat a piacnak.
De akkor ezek szerint ez is meglehetősen szubjektív dolog, ki hogyan látja.

(#5818) _AnTi_ válasza batorpeti (#5817) üzenetére


_AnTi_
tag

Pontosan így van. A Profitos rendszerben megvannak a pontos ki-, és beszállási szabályok, szóval ott azért nem igaz a szubjektivitás (bár van egy kis "játéka" a dolognak).

Amúgy szerintem mindenkinek magának kell kialakítania ezeket, saját vérmérsékletéhez.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5819) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok !

én is szeretnék belevágni a forex-be
egyenlőre még minden videót,könyvet,fórumot felkutatok hogy utánna minél jobban beleáshassam magam

de néztem egy videót a youtube-on

és itt mondja hogy 3000 eur-t szedett össze
csakhogy itt mindig 90000-el 40000 el meg hasonlókkal csinálta
de ilyenkor részesülnek a pénzemből ?
hiszen az ő pénzüket használtam nem is keveset
a 3000 ből nem szednek le ?

+
vagy ha jónak látom bármikor levehetek róla pénzt atm ből ?
akár azt egészet ?

(#5820) Dzoli válasza Hege1234 (#5819) üzenetére


Dzoli
tag

Huhuhú, ebből biztos megtanulsz kereskedni. :)

Inkább olvasgass még egy kicsit. Főleg kockázatkezelés témában, mert erről egy szó sem esik ebben a videóban. De nem árt, ha a tőkeáttétel fogalmának is utánanézel.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5821) Hege1234 válasza Dzoli (#5820) üzenetére


Hege1234
addikt

nem akarok a videóra alapozni semmit csak érdekelt hogy az a 3000 amit elért (tudom demo) az az enyém vagy abból még vesznek el ?

ők nagyon a tanfolyamra helyezik a hangsúlyt pedig amiket használnak szakszavakat
tudom hogy láttam egy egy könyvben is csak még nem tanulmányoztam őket

[ Szerkesztve ]

(#5822) Dzoli válasza Hege1234 (#5821) üzenetére


Dzoli
tag

Legegyszerűbb ha fogsz egy demó számlát, és elkezded próbálgatni. Éles ugyan az, kivéve az odébbteljesüléseket, a requoteokat, és a pszichológiát. ;]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5823) Hege1234 válasza Dzoli (#5822) üzenetére


Hege1234
addikt

lécci válaszolj a kérdésemre

(#5824) Linlithgow válasza Hege1234 (#5823) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

Hege!

foglalkoztál már tőzsdével? ismered az alapjait a KOCKÁZATOS befektetés típusoknak?

vagy rulettezni szeretnél? vagy ha kidobni való 1-2 e Eurod v $ od van, inkább gondolj az alapítványokra!

Nem akarlak megbántani, de azért nem kaptál választ, mert nem akart lehülyézni... én sem szeretnélek, csak tudnod kell, hogy egy kezdőnek nem a legkockázatosabb eszközökkel kellene foglalkozni, azon megtanulni tőzsdézni (a Cápakváriumban akarsz megtanulni úszni?).

Viszont ha tényleg ilyen dolgokkal akarsz foglalkozni, szánj rá időt és tanuljál, az elejénél kezdjed, és türelmes légy, ez nem 1-2 nap, de még csak nem is 1-2 év, több...
csak hogy tudd!

sok szerencsét!

L.

(#5825) Hege1234 válasza Linlithgow (#5824) üzenetére


Hege1234
addikt

még kezdőnek sem tudom mondani magam :)

kössz nektek!

(#5826) Linlithgow válasza Hege1234 (#5825) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

akkor tán még nagyobb az esélyed, hogy jól megtanuld!

még szűz koponyával... még nincs elfertőzve mindenféle mende-mondával (?)

hajrá!

(#5827) Hege1234 válasza Linlithgow (#5826) üzenetére


Hege1234
addikt

:)

ami neten megtalálható könyv,irat az le van töltve
(egyiket sem olvastam mert eddig csak gyüjtögettem)

melyiket ajánlanád hogy az alapokat jól megtanuljam ?

ezeket többen is ajánlották

André Kostolany-Tőzsdepszichológia
Kecskeméti István - Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével

azt sejtem hogy a régebbi könyvek csak az alapokat tudják megadni
a többihez majd átrágom a fórumokat

(#5828) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Engem oglalkoztat a téma, próbálkoztam is demo számlával (több) kevesebb sikerrel. Szeretném megismerni az elméleti részét, könnyen megérthetően, majd ezután a matematikai, logikai részét is. Milyen irodalmat ajánlanátok egy abszolút kezdőnek, aki csak a témával ismerkedik?

Köszi!

(#5829) Dzoli válasza r3dsnake (#5828) üzenetére


Dzoli
tag

Ha nem gond az angol nyelv, akkor ezeket:

[link1]

[link2]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5830) r3dsnake válasza Dzoli (#5829) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Gondnak nem gond, de mivel az alapokat sem ismerem igazán, először jobb volna magyar nyelvű irodalom, lehetőleg kézzel fogható könyv változatban.

(#5831) Dzoli válasza r3dsnake (#5830) üzenetére


Dzoli
tag

Akkor a Kecskeméti féle könyv: [link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5832) Caruso77


Caruso77
csendes tag

Sziasztok,

Május óta van éles számlám, amit 1000 EUR tőkével indítottam. Az első hónap jó volt, vagy lehet, hogy kezdők szerencséje érvényesült, de akkor az első hónapot 6% hozammal zártam. Persze jól láthatóan trendeltek a piacok. Utána júniusban oldalazásba kezdtek és a profitom mindjárt olvadni kezdett. Abszolút érvényes a pszichológia, amit a saját bőrömön érzek. Tőzsdézni úgy érdemes, hogy a ha fogsz egy halom bankjegyet - egy kisebb vagyont - kiállsz vele az utcára és feldobod a szélben majd végignézed ahogy a elvész, szétkapkodják az emberek. Ha mindezt rezzenéstelen arccal végig tudod csinálni, akkor érzelmileg is készen állsz. Rá kellett jöjjek, hogy ez nekem nem megy, mert amint elkezdett fogyni a tőkém a korábbi 2% helyett 1 illetve fél százaléknyit kockáztattam csak, holott ezen nem lett volna szabad változtatni. Mindenesetre a tanulópénzt a tőzsde folyamatosan beszedi tőlem is és látom, hogy a saját hibáimat vágja a képembe. :-D
Mindenesetre azt kellene kitalálnom, hogy oldalazásban, hogyan tudjak eredményesen kereskedni. Kerestem erre indikátort, az Elliot Wave oscillatort próbálom most erre alkalmazni. Majd meglátjuk, hogy működik, bár eddig nekem úgy tűnik, hogy amíg oldalaz a piac, addig el kell felejteni.
Egy kérdés: ismertek olyan oldalt, ahol mondjuk java alkalmazás nélkül látható egy devizapár chartja a kiválasztott indikátorral? A stooq-on is csak úgy működik, hogy a java-t futtatni kell hozzá.

(#5833) Dzoli válasza Caruso77 (#5832) üzenetére


Dzoli
tag

"Tőzsdézni úgy érdemes, hogy a ha fogsz egy halom bankjegyet - egy kisebb vagyont - kiállsz vele az utcára és feldobod a szélben majd végignézed ahogy a elvész, szétkapkodják az emberek. Ha mindezt rezzenéstelen arccal végig tudod csinálni, akkor érzelmileg is készen állsz." Szerintem ez butaság. Természetesen lesznek vesztők, akár több is zsinórban. De ha kötés sorozatokban tanulsz meg gondolkozni, és nem veszi el egy-egy vesztő tréd a kedved, bizonytalanít el, akkor jársz jó úton. Rendes kockázatkezeléssel kizárt a teljes tőke gyors elvesztése. Ha pedig már tisztában vagy azzal, hogy átlagban többet nyersz mint vesztesz, kialakul a rendszerbe vetett hited, akkor egy-egy vesztő sem fog többet zavarni.
Nem tudom milyen idősíkon tevékenykedsz, de az oldalazást, ha már felismerted nem kell erőltetni. Meghatározod a széleit, ha kilép, akkor lehet esély a trendszerű folytatódásra, mert a piac már hajlandó alacsonyabb vagy magasabb árat is megadni az instrumentumért.

A Freestockchart Microsoft Silverlightot használ.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5834) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy miként érdemes belekezdeni a tőzsdézésbe, ha még kezdő az ember?
Gondolok itt arra hogy előbb könyveket elolvasni, vagy inkább egy jobb tanfolyamra érdemes menni, ahol mindent rendesen elmagyaráznak, ami fontos?
Nem gond, ha fizetős. Amúgy sem hiszek az ilyen ingyenes dolgokban, mert legtöbbször semmit nem érnek, vagy átverés.

(#5835) kariad válasza Kal-El (#5834) üzenetére


kariad
senior tag

Sajnos legtöbbször a fizetős se ér semmit, csak aki tartja mert övé a 100% haszon!

(#5836) #83856896 válasza Kal-El (#5834) üzenetére


#83856896
törölt tag

a tozsdetanfolyam.hu vagy forexegyetem.hu ajánlom. ők a legjobbak. most olcsó. nekem 215 ezer ft ba került forexegyetem tanfolyam, de megérte. ezen kívül Castorina 2 könyv + elemzeskozpont.hu könyvek,dvd-k + Google.

(#5837) #83856896 válasza Dzoli (#5833) üzenetére


#83856896
törölt tag

"Tőzsdézni úgy érdemes, hogy a ha fogsz egy halom bankjegyet - egy kisebb vagyont - kiállsz vele az utcára és feldobod a szélben majd végignézed ahogy a elvész, szétkapkodják az emberek. Ha mindezt rezzenéstelen arccal végig tudod csinálni, akkor érzelmileg is készen állsz."

"Szerintem ez butaság."

Egyetértek. Én inkább elmegyek és eszek belőle egy jót. :)

(#5838) Linlithgow válasza Kal-El (#5834) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

Szia, figyelmedbe ajánlom 5824 bejegyzést,
egyébként az alapokat jó néhány könyv elolvasásával elsajátíthatod, és csak ezután menj tanfolyamra, ezekre is találsz fentebb utalást, linket!

üdv L.

(#5839) batorpeti


batorpeti
tag

Korábban volt szó itt a cent számlákról, van valakinek tapasztalata a Forex4You-val? Lassan éles számla nyitásán gondolkozok, de először mindenképpen kicsiben szeretném kezdeni, ezért érdeklődök. Külföldi fórumokon nem írnak róluk nagyon rosszakat ahogy néztem, kivéve a lassan teljesülő megbízásokat. Ha van más jobb bróker akinél van cent számla, az is jöhet.

(#5840) Gh0sT válasza batorpeti (#5839) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha érdekel...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5841) attiati válasza batorpeti (#5839) üzenetére


attiati
veterán

Nekem van, de nem sokat használtam.
Magas spread, és időnként marha lassan teljesülő tradek.
A piacon soha nem lesz kint a megbízásod az ilyen centes brókereknél.

[ Szerkesztve ]

(#5842) batorpeti válasza Gh0sT (#5840) üzenetére


batorpeti
tag

Köszönöm, megnézem őket is. :R
attiati: én H4-es időtávon kereskedek, így talán nem annyira zavaró a lassan teljesülő order meg a magasabb spread. Pénzkifizetés tekintetében korrektek?

(#5843) attiati válasza batorpeti (#5842) üzenetére


attiati
veterán

nem volt rá szükség, elfüstöltem a számlát :D
első próbaszámlám volt, szintén centes, pár 10$

[ Szerkesztve ]

(#5844) Dzoli válasza batorpeti (#5839) üzenetére


Dzoli
tag

Forex4You nagyon tágítja a spreadet, és az order elhelyezési lehetőséget a jegyzett árhoz képest még EURUSD-n is. Liteforex valóban lassú, meg kicsit drága is, de aki nem pár pipekre ugrál, annak megfelelő lehet. Én centes számlából ajánlom a Roboforexet, ha nem zavar, hogy csak az utolsó 3 hónap számlatörténete látszik.
Régen tettem már be képet ide, ezért itt a mai termés. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5845) batorpeti válasza Dzoli (#5844) üzenetére


batorpeti
tag

Szimpatikus ez a Roboforex. Demo számlán kipróbálom, úgyse használtam még MT5-öt.

(#5846) Dzoli válasza Dzoli (#5844) üzenetére


Dzoli
tag

Kereskedés vége megtekinthető a Facebookon.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5847) Linlithgow


Linlithgow
csendes tag

én így láttam. L.

[ Szerkesztve ]

(#5848) Caruso77 válasza Dzoli (#5833) üzenetére


Caruso77
csendes tag

Mit értesz kötés sorozatok alatt pontosan? Gondolom nem pozícióépítést?
Egyébként a bankjegydobálós hasonlat egyik hasznosnak ígérkező könyvben olvasható. (Four biggest mistakes in futures trading)
A kockázatkezelést elég szigorúan tartottam idáig és nem tervezek változtatni ezen. Egyébként napos illetve négy órás és órás chartot szoktam nézni. Trendet keresek és a trendben zajló visszatesztelést. Most éppen USD/JPY devizapáron látok ilyen lehetőséget. De ez a koncepció oldalazásban nem működik.
Ismertek valamilyen indikátort, ami viszonylag megbízhatóan használható az oldalazás végének előrejelzésére? Próbáltam már ADX, illetve Elliot Wave oscillátor-t használni, de még kevés eredménnyel.

(#5849) brd válasza Caruso77 (#5848) üzenetére


brd
nagyúr

Azt érti, hogy a vesztes kötést próbálja meg ne úgy megélni az ember, hogy a francba, ez sem jött be, hanem úgy, hogy ez egy folyamat része, ilyennek is szükséges történnie a nyerők mellett, mert a kereskedés enélkül nem létezik, hozzá kell szokni. A bankjegyszétdobálós tesztnek egyfelől az lenne az értelme, hogy azt az állapotot átélje az ember, amikor egy komolyabb összeget elveszít, hogy tudja, milyen érzés, és tudja magát trenírozni arra, hogy amikor esetleg ilyen történik, akkor utána jól tudjon dönteni. Tudni kell olyan hidegvérrel viselni a dolgot, hogy a következő kötésekre ne lehessen hatással. Másfelől, hogy tudja, mi az amitől félnie kell, és mindent tegyen meg annak érdekében, hogy ne jusson el odáig. :) Persze jó esetben idáig nem jut el az ember, csak éppen, sok ember nem tud 1-2-3 évig demózni, vagy kis pénzzel kereskedni, mert ráun, vagy azt hiszi, hogy már mindent látott, és nekiugrik felkészületlenül élesben. Ilyenkor egy ilyen esemény komoly károkat tud okozni akár az önértékelésben is (az esetleges anyagi mellett). Persze megfelelő money managementtel el lehet azt kerülni, hogy egyszerre (vagy hasonlóan gyorsan) akkora összeget veszítsen valaki, ami ilyen negatív élménnyel jár, de ott is észnél kell lenni, mert ha lassan veszted el azt az összeget, amit szétdobálnál, az pont ugyanannyira esik végül rosszul, legfeljebb fel lehet fogni egy drága tanfolyamnak is. ;)
Szerintem nem létezik olyan indikátor, ami te keresel. Ha lenne, akkor én egész másra használnám azt a tudást, ami benne rejlik, ugyanis a jövőbe látna. :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5850) Dzoli válasza Caruso77 (#5848) üzenetére


Dzoli
tag

Hosszú az a folyamat, amíg kialakul az embernek, a saját kereskedési rendszerébe vetett hite. Ehhez minimum több száz, a szabályai szerint végrehajtott kötésre van szükség. De ha ez már megvan, akkor nem kezd el egy-egy eredménytelen kötés miatt búsulni, aggódni. Már tudja, hogy összességében a rendszere profitot tud termelni. A szabályokat követve egy hét, vagy egy hónap alatt következetesen hoz X% nyereséget. Nem veszi el a kedvét egy sikertelen tranzakció, ettől függetlenül ugyan úgy köti a következő szignált, mintha semmi sem történt volna. A veszteség csupán a rendszere üzemeltetésének a költsége, mint egy hagyományos vállalkozásnál a bérleti díj, rezsi költség, adó, stb... Ezért is kell kötésenként olyan kicsiket kockáztatni, hogy ne fájjon, és ne érintsen túl érzékenyen.
Sokkal jobb, ha nem egy-egy kötésre, hanem a kötései sorozatára koncentrál. Pl. egy hét alatt mennyi lett az eredmény, vagy 100 kötésből mekkora lett a profit.

Legjobban maga az árfolyam fogja megmutatni mikor ér véget egy oldalazás. Minden kezdő bele esik abba a hibába, hogy egy indikátortól várja, hogy bármi is előre jelezzen. Pedig az indikátor csak a múltat mutatja. A gyertyákon látod a jelent, viszont a jövőt semmi nem mutatja meg neked.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.