Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) amargo


amargo
addikt


audcad h4
Szóljatok rám, ha felesleges infókat osztok meg.
Éppen tesztelem a WS-t majd azokat az eredményeket is felrakom. Már, ha érdekel valakit is.

Szerk:
(#4496) amargo: Ezt benéztem, mert az alakzat tévedett és az "ellenállás" is majdnem át lett törve.. kérdés mikor korrigál - már, ha végre jól értelmezem.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4502) ForexGuru válasza brd (#4500) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

én napoos és 4 órás chart eseményeket kereskedek le kisebb időtávú charton.
szval heti 2-3 tréd. de azokból elég sokat kihozok pozi építéssel ha arra indul amerre "fogadtam rá".
rendszerem még amit pontosan meg tudnék fogalmazni nincs.

tiedről mondasz vmi?

(#4503) ForexGuru válasza amargo (#4501) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

egy myfxbook linkel sokkal többet érnél :K
ebből én semmit se értek még mindig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4504) brd válasza ForexGuru (#4502) üzenetére


brd
nagyúr

Mit szeretnél tudni?

The only real valuable thing is intuition.

(#4505) amargo válasza ForexGuru (#4503) üzenetére


amargo
addikt

Annak mi értelme? Csak kíváncsiság, mert nem igazán értem. Én inkább információkat osztok meg :)

Itt találhatsz leírást is. Nem kell itt fecsegnem feleslegesen :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4506) brd válasza amargo (#4505) üzenetére


brd
nagyúr

Hűha, ez olyasmit csinál, amit én is le akarok programozni. Ennek a forráskódját honnan lehetne megszerezni? Más formában nem érdekel, mert nem használni akarom, hanem felhasználni.

The only real valuable thing is intuition.

(#4507) Fecdzo válasza amargo (#4505) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez melyik változata a ZUP-nak? Nekem még 62-es van asszem....

fulekitrading.wordpress.com

(#4508) Fecdzo válasza Fecdzo (#4507) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Úúúú...emlékszem....asszem az volt a gond, hogy eltűntek az alakzatok..manuálisan kell akkor rajzolgatni...

fulekitrading.wordpress.com

(#4509) brd válasza brd (#4506) üzenetére


brd
nagyúr

Részben tárgytalan, találtam valami 64-es verziót, igaz, orosz doksival. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#4510) Fecdzo válasza brd (#4509) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen az lesz az...zup v 64...

fulekitrading.wordpress.com

(#4511) amargo válasza brd (#4506) üzenetére


amargo
addikt

Keress rá, hogy gartley.mt4 ez csak az indikátor lesz. Ha EA-t akarsz belőle programozni - én is gondolkodom rajta, de nem tűnik túl kis feladatnak.. -, kíváncsian várom :)

Fecdzo: Ezek az alakzatokat a gartley rajzolta, de jogosan a ZUP lett tovább víve - ha jól gondolom. Én ZUP_v95-t találtam.

Ezeket fel is raktam a következő címre: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4512) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4499) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én próbáltam napos charton tradelni, bika bukta lett a vége, és iszonyat óriási tőke kell hozzá hogy elviselje a kockázatvállalási rendszerem.
Számomra ez kilőve...
Van egy ilyen mondás hogy Warren Buffet 0.7-ről longolja az EUR -USD-t.
Most erre mit mondjak.... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4513) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4512) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

0,7 sose volt :DDD
énse kockázatatok 0,2% nál többet egy tréden, akkor se ha már több poziban vagyok rajta.
sőt ha több pozival vagyok akkor már nincs is ugy mond kockázat benne. Mert olyan helyen lépek be újra a piacra

(#4514) Fecdzo válasza amargo (#4511) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez az alakzatok neve: Gartley, Pesavento, Bat, butterfly, crab...elvileg ezeket kéne felismernie ennek a zup-nak.

Ezek ilyen fibo-harmonikus folytatódást, de inkább fordulót előrejelző formációk lennének...

fulekitrading.wordpress.com

(#4515) brd válasza amargo (#4511) üzenetére


brd
nagyúr

Sejtettem, hogy nem egyszerű a kódja, de ~421k, jesus, mire adtam a fejem... :D Köszönöm a file-okat egyébként!

Szerk.: OMG, az hagyján, hogy megérteni, elolvasni (mint egy közepes hosszúságú könyv), de mennyi idő lehetett leprogramozni...?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4516) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4513) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

0,2%???
Az nem 2% akart lenni? :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4517) amargo válasza Fecdzo (#4514) üzenetére


amargo
addikt

No ezért nem értettem ezeket az elnevezéseket, mert a ZUP is felismeri ezt az alakzatot.

brd: Nekem is ez volt a célom, aztán bele néztem és rájöttem, nincs ennyi időm..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4518) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4516) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

:N
privátba leirom miért

(#4519) brd válasza amargo (#4517) üzenetére


brd
nagyúr

Az idő engem is *vára feszélyez, de ha eszembe jut ez a tényező, akkor mindig arra gondolok, hogy ha egyszer jól megcsinálom, akkor többé az életben nem kell olyannal foglalkoznom, amivel nem szeretnék (persze, ha be nem zárják a devizapiacot...).

The only real valuable thing is intuition.

(#4520) amargo


amargo
addikt


eurusd M5. Még az alján szálltam be.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4521) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4472) üzenetére


Dzoli
tag

Nem konkrét érték az "elvárás", mert minden helyzet más és más. Van, hogy 4-5 pipben is kizárom. De ha dinamikusan megindul akkor miért kellene ezt megtennem fix távolságban?

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4522) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4521) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem. Szóval konkrét elvárás nincs...Mondjuk 4-5 pip az elég kevés.--- :U
Próbálom most ezt a részzárást ötvözni PP szignálokkal meglássuk mire megyek vele.
Tegnap durván profitos voltam... 2%-os kockázat mellett, ami az első részzárásnál már 0 volt...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4523) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nagyondurva mennyire kivár a piac EUR/USD a gap óta konkrétan 2 napja meg sem mozdul...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4524) amargo válasza Ferdzsoo (#4523) üzenetére


amargo
addikt

Most egy szép zuhanásnak kellene következnie :)

Hozzáteszem, rövid távon szépen kivehetőek voltak az alakzatok, amiket meg is lehetett lovagolni.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4525) Ferdzsoo válasza amargo (#4524) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én meg ponthogy EurUsd longra számítok. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4526) brd válasza Ferdzsoo (#4523) üzenetére


brd
nagyúr

Azért az túlzás, volt ma hajnalban egy szép elmozdulás felfelé(=újabb pozi *), Péterék asszem' P2-nek hívják ezt (oldalazásból kint zárt gyertya).

*: Miközben én édesdeden aludtam. Szeretem a számítógépeket. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#4527) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4522) üzenetére


Dzoli
tag

"Mondjuk 4-5 pip az elég kevés."
Egy olyan rendszerben, ahol a figyelt időtáv M5, az átlagos nyerő kereskedések pipszáma 6 pip, az átlagos vesztőké pedig 9 pip, valamint a találati arány 90% körüli, ez egy teljesen jó távolság.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4528) Ferdzsoo válasza brd (#4526) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

ööö igen benéztem az ma hajnalban volt, szóval azóta van egyhelyben topogás... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4529) amargo válasza Ferdzsoo (#4525) üzenetére


amargo
addikt

Pedig egy szép butterfly-bearish látható. No majd kiderül, hogy az indikátor elemzések, mennyire hasznosak :) M30-ban nézem. De linkeltem is nem rég. Igaz akkor egy bull-on voltunk túl.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4530) Ferdzsoo válasza amargo (#4529) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lesz egyáltalán ma már valami döntés? Vagy mikorra számíthatunk mozgásokra?
Az összes piac áll konkrétan... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4531) amargo válasza amargo (#4529) üzenetére


amargo
addikt

Sőt elnéztem, ez gartley-bearish

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4532) brd válasza amargo (#4529) üzenetére


brd
nagyúr

Ettől még hasznosak lehetnek. Ez valószínűleg egy kivételes alkalom, hiszen kevés ilyen fundamentális ok volt még (szerintem). ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4533) morhange válasza Ferdzsoo (#4530) üzenetére


morhange
tag

Aug 2. a végső határidő, írták pár napja a döntést illetően.

USA: már nem biztos, hogy lesz idő a tárgyalások lezárására

[ Szerkesztve ]

(#4534) ForexGuru válasza morhange (#4533) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

hamarosan választások lesznek senkise akarja hogy rajta verjék le a balhét ami utána lenne.
meg fogják emelni.

(#4535) ForexGuru válasza Dzoli (#4527) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

mi alapján léphetnek térdbe az ilyen magas találti arányú skalpoló robotok?

(#4536) morhange válasza ForexGuru (#4534) üzenetére


morhange
tag

Nagyon valószínű, írta is valamelyik elemző, hogy ez csak belpolitikai színjáték.

(#4537) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

usd jpy shortban ülök, még vki?

(#4538) Dzoli válasza ForexGuru (#4535) üzenetére


Dzoli
tag

Ez nem egy robot, hanem egy összetett manuális kereskedési szisztéma.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4539) ForexGuru válasza Dzoli (#4538) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

én nem tudnák egész nap ott üldögélni a gép előtt és várni az 5 perces helyzetet

(#4540) Fecdzo válasza morhange (#4533) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mivel sem USA sem az euro zóna nem áll jól (potenciális csőd közeli helyzetek itt-ott) ezért nem megy sehova az E/U. Azon fog múlni melyik irányba indul el, hogy melyik fog jobban gyengülni.

A probléma USA-val elég nagy. Gondoljunk bele...folyó fizetési mérlegükkel gondjaik vannak, méghozzá máris meghaladták a korábbi adósság plafont, amit max augusztus 10. -ig tudnak vélhetően finanszírozni. Ha megemelik a plafont akkor ugyan rövidtávon elkerülik a csődöt, de hosszú távon még nagyobb gázba kerülnek. Hiszen újabb hitelre van szükségük, amit vélhetően a FED nyomdájában fognak megadni nekik....ez újabb inflációs nyomást fog eredményezni és hosszú távon ilyenkor a kamat emelési várakozás is növekednek illetve a dollár gyengülni kezd szépen lassan, ha a kamatok emelkednek akkor a részvénypiacből is elkezdik kivonni a tőkét (usa piacok csökkenni kezdenek)...már most sem valami erős az USD, ez látszik a forinttal és az euroval szemben nem is beszélve a CHF-ről.

Ha bejelentik a csődöt (amit nyílván politikai megfontolásból sem akarna Obama papa), akkor ezek a hatások felgyorsulnának és sokkal intenzívebbé válnának. Azonnal USA befektetői bizalom vesztés lenne, vélhetően drasztikus tőzsdei árfolyam csökkenéssel és talán még intenzívebb dollár gyengüléssel.

Ha usa esik, a világ is esik, és Kis Hazánk is. Ha dollárból elkezdik kivenni a pénzt a befektetők, vajon hova teszik? Hát frankba és aranyba....és kész a nagy gáz...pláne itthon.

Komolyabb megszorítások kellenek, amit bármely aktuális kormánynak nehezére esik megtenni mert a következő választást vélhetően nem nyerik meg....az emberek többsége ezzel nincs tisztában és ez a szomorú...

fulekitrading.wordpress.com

(#4541) morhange válasza Fecdzo (#4540) üzenetére


morhange
tag

Megszorítani végletekig nem lehet, persze kormánytól függ mennyi bőr van a képükön (gondolok arra, hogy ők magukon nem szorítanak csak a népességen). Lehet én látom túl egyszerűen a helyzetet, de USA-ban most megy a kötélhúzás. Ha jól tudom a Republikánusok azt akarják, hogy legyen nadrágszíj meghúzás, míg a Demokraták nem. Mindkét oldal kivár az utolsó pillanatig, hogy melyik adja be a derekát. Ha ez megtörténik akkor az alábbi ábra feljebb ugrik.

Ahogyan tette már sokszor az elmúlt évtizedekben is. Csak kérdés meddig tartható, lényegében már függőlegesen emelkedik hamarosan. A világ vezetői nyilván háttérben nyomás alatt tartják az USA kormányt is, hogy tegyen valamit, csak kérdés, mit akarnak ők. Másfél éve megjósolták a dollár összeomlását és 1-2 éven belülre még egy gazdasági visszaesést. Akárhogy is alakul, érdemes gondolkodni az alapdevizán, hogy miben érdemes tartani. Ha dollár tönkremegy és aztán euró is, mi lesz még? Franknak nem feltétlen jó, hogy nagyon erős, Svájcban akkor eladni nem is nagyon tudnak külföld felé, már most is panaszkodnak a gyárak pl.

(#4542) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

"Svájcban akkor eladni nem is nagyon tudnak külföld felé, már most is panaszkodnak a gyárak pl."

akkor összeomlik a mindentudó bicska piac :DDD

(#4543) morhange válasza ForexGuru (#4542) üzenetére


morhange
tag

Akkor idejében kell venni egy jó svájci kerékpárt :U és minden részét szerelni tudó svájci bicskát.

(#4544) amargo


amargo
addikt

Szépen le tört. Most azzal próbálkozok, hogy a beszállási pontokon - a mellékelt képen nem találtam el :( - manuálba nyitok egy pozíciót, amit a ws robotnak átadok és a továbbiakban Ő foglalkozik vele. Csak ma kezdtem el vele foglalkozni, ezért minden jellegű kritikát elfogadok :)

A sok rajz miatt leírom mi látható, a zöld vastag alul egy buy pont volt, míg a piros vastag egy sell. A kettőt meglovagoltam.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4545) morhange válasza amargo (#4544) üzenetére


morhange
tag

Amennyiben használod egy ideig, leírnád, hogy mennyit hoz naponta átlagosan a konyhára ez a rendszer?

(#4546) Ferdzsoo válasza morhange (#4545) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Naponta? Ami ma működik lehet hogy holnap nem... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4547) morhange válasza Ferdzsoo (#4546) üzenetére


morhange
tag

De csak lehet :U

(#4548) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4546) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

én már nem is merek roszindulatú, de a jóra rávezető kérdéseket feltenni, majd tanul a hibájából :K

usd jpy-t shortolok 78.1 ről sl mai csúcs
más sose ir trédeket csak én :( , vki?

[ Szerkesztve ]

(#4549) morhange


morhange
tag

Félreértés ne essék. A rendszert használni nem akarom, csupán kíváncsiság hajt. Érdekel, hogy egy ilyen bonyolultnak tűnő rendszer mennyire jó. Én egyszerűség párti vagyok. :)

(#4550) brd válasza ForexGuru (#4548) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg azért, mert annak sok értelme nem lenne. Mit érsz pl. azzal, ha én leírom, hogy EURUSD-n 1.4475-nél lezártam az előző long pozíciókat, és a szokásos kötésméret 2x-esével azonnal indítottam egy shortot, kis pluszba kerülésig szűk stoppal, aztán kicsit lazábbra engedve a gyeplőt, de 2 órája megint szűkre húzva? Másképpen kereskedünk, más jelzésekre, összefüggésekre figyelve.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.