Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) ForexGuru válasza brd (#4550) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

engem érdekel akkoris mások mit csinálnak, skypeon is megszoktuk beszélni haverokkal

(#4552) Dzoli válasza ForexGuru (#4551) üzenetére


Dzoli
tag

A skype és társai csak elvonják a figyelmet a kereskedésről. Főleg, ha használható infókat nem tudnak megosztani egymással a tagok, csak a duma megy a nagy semmiről, meg az elszalasztott lehetőségekről. Azzal szintén nem lehet mit kezdeni, hogy utólag megtudom ki hol lépett pozícióba, az nekem már nem fog pénzt hozni. Oktatási értéke kevés ahhoz, hogy egész nap a múltról dumáljunk.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4553) ForexGuru válasza Dzoli (#4552) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

de szeretem hogy látatlanba okoskodol :(

nem csak átlagos topik kaliberű emeberekkel vagyok kapcsolatba mert ott tényleg ez menne

[ Szerkesztve ]

(#4554) ForexGuru válasza ForexGuru (#4548) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

zárultam alvás közbe, 1,08%ot hozott 0,2% kockázatból :K
max 2 hét és megvan a számla duplázás ;]

(#4555) Dzoli válasza ForexGuru (#4553) üzenetére


Dzoli
tag

Már bánom hogy neked címeztem.
Általánosan írtam arra, hogy igényelnéd más tagok kereskedéseinek beírását. Valamint a skype-on való kommunikációról a saját tapasztalataimat. Ez nem egy nagyot mondó verseny, de én is számtalan embert ismertem meg az évek során. Erről a fórumról is párat, akiket szintén nem lehet az átlagos kereskedők közé sorolni. De mivel nem azonos gondolatmenet, és kereskedési rendszer alapján gondolkozunk, így nem látom értelmét a folyamatos napi skypeolásnak.
A fórumozásról is kezdek leszokni, ez látszik is a hozzászólásaim számán a korábbi évekhez képest. Talán azért is, mert kicsit irritálnak a hozzád hasonló "guruk".

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4556) ForexGuru válasza Dzoli (#4555) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ezt nem szeretném,akkor inkább nem irok.

(#4557) morhange


morhange
tag

Ha valaki belepottyan ebbe a témába, általában fellelkesül. Szeretne az ötleteinek támaszt nyújtani, ezért beszél másokkal. Régebben olvastam, ami minden bizonnyal igaz, hogy aki egy ideje már foglalkozik a témával az megváltozik, nyugodtabb lesz és megfontoltabb, hiszen ez feltétele a sikernek. Nem tudok olyan kereskedőről aki izgága és hosszútávon nyereséges. Én már egy ideje nem osztom meg mással az ötleteim, sem annak eredményeit, csak kipróbálom (vagy nem), így elkerülve azt, hogy mások tudásán alapuló véleményt halljak, ami nem tükrözi a valóságot. Majd a piac elmondja a véleményét.

(#4558) amargo válasza morhange (#4545) üzenetére


amargo
addikt

Jelenleg szisztémát dolgozok ki.
Mivel a fundamentális elemzéshez nem értek, ezért még nagyon vegyesek az érzelmeim.
Szerintem pár hónap és többet tudok róla mondani.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4559) morhange válasza amargo (#4558) üzenetére


morhange
tag

Értem, köszönöm.

(#4560) amargo


amargo
addikt


nzdusd_m5_one2one_bearish

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4561) Fecdzo válasza amargo (#4560) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezt manuálisan tradeled? Hol a stopp, hol a cél, részt zársz ki, vagy pozit építesz, hol a belépő? :)

fulekitrading.wordpress.com

(#4562) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Leszedtem én is ezt az indikátort, csak kiváncsiságból.
Egyelőre elég zsúfolt lett a chart és nem nagyon értem, hol ad belépésre signalt?

(#4563) amargo válasza Fecdzo (#4561) üzenetére


amargo
addikt

Igen manuál a beszállás és utána a felkonfigurált robot vezérli, hogy közben tudjak dolgozni is :)
Rövid távon kereskedek M5-ön, 5-14pip-el. Tehát az sl és a tp szintem is elég alacsony.

A nagy zöld egy lehetséges beszállási pont long-ra, de a fibo számokat nézegetni kell. A piros pedig short-ra - ha visszatekered a char-ot láthatod, hogy a short elég szépet szakított.
Itt egy kis leírás róla. Akik igazán ismerik a harmonikus kereskedés, azoknak nincs szükségük indikátorokra, mert szerintük csak megzavarják. Én nem tartozom ebbe :B

Hozzáteszem, a fundamentális okokat nem tudja "megjósolni".

Csak érdekesség:
audusd_m5_one2one_bearish

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4564) amargo


amargo
addikt


usdchf, M5
Érdekes ábra.

Amire vissza néztem már változás is volt :)

A ZUP mondta, hogy venni kell a korHarmonics, hogy eladni.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4565) Fecdzo válasza amargo (#4564) üzenetére


Fecdzo
senior tag

akkor játszd meg mindkettőt :DDD

fulekitrading.wordpress.com

(#4566) amargo válasza Fecdzo (#4565) üzenetére


amargo
addikt

Most éppen egy ilyen "robit" írtam, de nem hiszem, hogy túl hatékony lenne.. lényegiben kötés esetén nyit egy ellen kötést.

Ellenben teszteltem egy másik hasonló robotot, ami trendet figyel. A backtest-ek alapján nem volt valami rózsás. Ám bekonfigurálva demó számlán, 2 óra alatt hozott összességében - mert volt benne vesztés is - 300pip környékén.

Kicsit ránéztem a chart-okra, mit jelentettek be, már megint? Mert valami elmebeteg módon megindult minden.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4567) morhange válasza amargo (#4566) üzenetére


morhange
tag

http://www.forexfactory.com/
Itt olvashatod, 6 hír is jött 30-kor.

(#4568) amargo válasza morhange (#4567) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, ez "várható" volt.. így csökkentik az adósságokat, vajon? Nem is kell olyan messzire menni, hogy kik csináltak még ilyet. Ezek szerint ez bevett szokás.
Szerk:
Érdekes figyelni a chart-okon mennyire látszanak a fundementális kilengések - már amennyire. Tőzsde esetén nem kellett 8-at figyelni. Itt pedig majdnem mindenre kihatással van. Durva.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4569) amargo válasza amargo (#4566) üzenetére


amargo
addikt

Nézem vissza az email-et és meglepődve láttam, hogy az FxPro ezt előre megjósolta.. 13'24-kor kaptam a mailt.. na ez érdekes volt :F

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4570) Ferdzsoo válasza amargo (#4569) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ilyen e-mailokat a Tadawul FX is küld és elég jó elemzések, mindig piacnyitások előtt küldik valamivel, most azt fogom csinálni, hogy figyelem, mennyire jók az elemzéseik.
Az tetszik hogy nincs túlbonyolítva...
Franknak ilyenkor hol az alja?
Történelmi pontok estek ma el---

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4571) amargo válasza Ferdzsoo (#4570) üzenetére


amargo
addikt

Én örülök, hogy már délben elértem a napi penzumot.
Én is jobban fogom figyelni ezeket az elemzéseket :)

Most motoszkált bennem a gondolat, hogy ellen kellene fogadni a kitörésre, de csak demón húztam be :B

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4572) ForexGuru válasza amargo (#4571) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

erre a témára csak a tréding naplómból szeretnék idézni
"Nincs b*zi szignál kereskedés mert utána nem bizok meg a trédeben!!!
és azt fogom figyelni hogy egy pipet erre vagy arra ment!"

[ Szerkesztve ]

(#4573) rauschie


rauschie
senior tag

Tud valaki olyan eszközt, ami megmutatja egy deviza relatív erősségétt a többihez képest? Úgy értem meglehet nézni reggelente az összes 'nagy' párt (tehát nálam EUR, USD, GBP, CHF és JPY kombinációit) és így felállítani egy sorrendet, de nem hiszem el, hogy nincs sehol egy tool ami ezt megcsinálja. Eddig ezeket találtam : 1, (nem jó, mert 1 hetes a legrövidebb timeframe), 2 (nem jó, mert nem bírom működésre bírni), 3 (nem jó, mert egy devizához hasonlítja az összes többit). Tehát ezeken kívül van valakinek valami ötlete?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4574) ForexGuru válasza rauschie (#4573) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

"y deviza relatív erősségétt a többihez képest" erre elsőre amerikai dollár index ugrott be....majd Fecdzo megmondja :DDD

(#4575) ForexGuru válasza Fecdzo (#4565) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ilyenkor jó lehet opciózni terpesz pozicióval ;]

(#4576) amargo válasza ForexGuru (#4572) üzenetére


amargo
addikt

Én csinálni fogok egy másik számlát is, amin majd manuál nyitással robotnak átadva kereskedek. Ha a robotot sikerül majd szépen belőni, akkor a vps-en majd elmuzsikál és nem nézegetem :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4577) ForexGuru válasza amargo (#4576) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

te irod a robotokat?

(#4578) amargo válasza ForexGuru (#4577) üzenetére


amargo
addikt

Van, amit csináltam, olyan is, amit átírtam és olyan is, amit csak használok. Tesztelési fázisban van az egész :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4579) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Ismét egy egyszerű kérdést fogok feltenni. Van lehetőség arra az MT4-ben , hogy alakzatokat kézzel berajzoljam? Trendvonallal rajzoltam idáig, de azok végtelen hosszan elnyúlnak és nekem elég lenne egy rövidke vonal is helyette pl. : amikor háromszög alakzatot keresek.

Előre is köszönöm !

(#4580) ForexGuru válasza Gibkey (#4579) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

trendvonal-trendline tulajdonságok-változók-sugár

(#4581) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

megkérdezem ittis hátha tudtok segíteni ,ugyis tőzsde miatt lenne véve :DDD
[link]

(#4582) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

Na ki mit vár köv hétre?
modjuk eur usdra
én 1.42ig mondanám shortnak a párt onnan azis lehet hogy felmegyünk 1.5re....

(#4583) Gibkey válasza ForexGuru (#4580) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Hasznomra lesz ! :)
Keresek neked én is valamit !

(#4584) Gibkey válasza ForexGuru (#4581) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Eléggé leszűkítetted a dolgot ezzel a sim kártyás kéréssel. Itt vannak amiket én ajánlanék!
És 100.000ft közeli áron mozognak.

DELL

Gyors bár egy nagyon picit nagyobb mint amit szeretnél, de szerintem még ez is aprócska.
Legalább látod a chartot is :)

Samsung

A samsung 10 colos, és a különlegessége, hogy napelem van a hátlapján szóval kb majdnem egész nap is használhatod töltés nélkül! (töltéssel 14óra és ehhez még hozzá jön ha kap napfényt !

Remélem tudtam segíteni a választásban :)

(#4585) ForexGuru válasza Gibkey (#4584) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

nem könnyítetted meg,de azért köszi :K

(#4586) Gibkey válasza ForexGuru (#4585) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Mi nem tetszik rajta ??:)

(#4587) ForexGuru válasza Gibkey (#4586) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ez nem az a topik :DDD

(#4588) amargo válasza ForexGuru (#4582) üzenetére


amargo
addikt

Én emelkedést - 1.46-1.47.. ha csak 1.42 környékén nincs egy nagy letörés, addig lemászik - szerintem.
Végül is ugyan azt írjuk/várjuk csak kérdés, hogy rövid távon vagy hosszún nézzük :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4589) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

A tőzsde nem jóslás bakker. :U
De ha ismertek valakit aki meg tudja mondani előre mi lesz, azonnal adjátok meg az elérhetőségét. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4590) amargo válasza Ferdzsoo (#4589) üzenetére


amargo
addikt

Te mi alapján kereskedsz?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4591) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Rendben!

Esetleg amugy valakinek nincs scriptje arra, hogy a Stopot lehessen kézzel húzogatni a charton, mint egy vízszintes vonalat és ne kelljen mindig a számokkal bíbelődni ?

(#4592) morhange válasza Gibkey (#4591) üzenetére


morhange
tag

http://www.forexdeviza.hu/forex/StopLoss.zip

(#4593) Gibkey válasza morhange (#4592) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Köszönöm, mindjárt rá is teszem a chartra.

Egyébként erről a Trend Magic indicatorról hallott valaki valami jót/rosszat ?

Most félre téve az indikátorokról kialakult általános sztereotípiát.

Betettem demoba. 4 külüönböző páron cselekedtem a jelzésére és hozott 300 pipet fél óra alatt. Szerintem szerencsém volt.

(#4594) amargo válasza Gibkey (#4593) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem egy indikátor sem tudja megmondani, hogy 5 perc alatt megváltozik a világ. Lásd utóbbi 1 óra :)

Ettől még a nyugodtam időszakokban én is azokra támaszkodom! De a kérdéses indikátort még nem használtam.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4595) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4589) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

sikerült megjósolni akkor ;]

(#4596) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

jól kihalt a topik :(

(#4597) amargo válasza ForexGuru (#4596) üzenetére


amargo
addikt

Az elmúlt pár nap eléggé érdekes volt :)
A kitöréseket figyelő robotok szárnyaltak 0.1 lot-on 400pip, durva.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4598) ForexGuru válasza amargo (#4597) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

én megvárom 184ig a dollár korekciót és utána átváltok 1800dolcsinyi forintot hogy rakjak még számlára, mert sikerült megduplázni a 100 dolcsis számlát.

(#4599) ForexGuru válasza amargo (#4597) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

futtasd eur gbp-n ha kitörést akarsz ;]

(#4600) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Oandan (mivel USA-s), nyereség után máshogy kell adózni mint pl AZ Eu által szabályozott tőzsdei piacokon?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.