Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) amargo válasza ForexGuru (#4796) üzenetére


amargo
addikt

Kitartást!

Nem tudom, hogy az "1000-ből 100000. Lehetséges?" olvastátok-e?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4802) amargo válasza amargo (#4801) üzenetére


amargo
addikt

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4803) Gh0sT válasza amargo (#4801) üzenetére


Gh0sT
addikt

Úgy látom bedarálta a számláját. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4804) brd válasza amargo (#4801) üzenetére


brd
nagyúr

Ismét nagy szerepe volt a HFT robotoknak a kialakult helyzetért, véleményem szerint a számítógépek által kezelt pénz, tehát a leadott megbízások egyre növekvő, most már igencsak magas aránya egyre sérülékenyebbé, egyre kiszolgáltatottabbá teszi ilyen helyzetben a magamfajta kereskedőket, spekulánsokat, befektetőket.

"Nem értem" (persze nagyon is), hogy ~8 hónap eredményes kereskedés után ilyen butaságokat csinál, próbálja másra tolni a felelősséget, kockázatkezelés smafu (vagy ha van, hogy a fenében apaszthatta le ilyen gyorsan a számláját? Normális kockázatkezeléssel ennyi pénzt elveszteni kb. 1 hónap lenne úgy, hogy minden pozíció veszteséges lenne - amit még én sem tudtam megcsinálni az első demószámlámon, pedig hajaj :) ), higít, "vár" bármit is a piactól, nem az árat kereskedi. Tudja, mi megy a piacon, mégis ekkora pozíciókkal daytradel. Margit, há' normális...?
Persze sajnálom, meg minden, és tudom, kívülről könnyű pofázni, de 'hát elkeserítő látni, hogy állítása szerint több éves tőzsdei tapasztalattal is a kezdők legnagyobb hibáit követi el. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#4805) amargo válasza Gh0sT (#4803) üzenetére


amargo
addikt

Igen ezért is osztottam meg.. augusztus 8.-a több kollégám szempontjából is elég kemény volt. Számomra is, de szerencsére megmaradt a számlám.

brd: Én is sajnálattal olvastam el a bejegyzését, mert régóta szurkoltam Neki. Szintén nem értem, hogy miként tudta elkövetni ezt a hibát.. persze megértem. De ekkora tapasztalattal, kezelni kellett volna tudnia a helyzetet. Én a közelében sem vagyok ilyen tapasztalatoknak, de akkoriban elég sok sl-t benyeltem, mint inkább vártam a fordulást, így utólag visszanézve jól tettem - persze szépen megfelezte a számlámat :( - de, ha az ember nem folytatja és nem épít ki jobb stratégiát, akkor az egész mindhiába volt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4806) amargo válasza amargo (#4805) üzenetére


amargo
addikt

Még 25.-én indítottam az ichimoku ajánlására egy trade-et - short.
Pénteki zárása: 97.118->94.986, kíváncsi vagyok mi lesz nyitáskor.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4807) ForexGuru válasza amargo (#4806) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Kétlem hogy jelentős gap lenne. szval ilyen max 10 pip nem történt semmi, max kicsit megnyugodtak a péntei fed beszélgetés után szval lefele fog gapelni a eur usd

(#4808) sc200


sc200
csendes tag

Sziasztok.

Nekem a péntek 3% feletti hozamot csinált..és az elmúlt 7 hónap több mint 25%-ot. Azt hiszem igen szépen megy a rendszerünk... :) ( január óta 3 veszteséges nap volt )

Véleményetek szerint mi számít jó kötésaránynak?

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#4809) sc200


sc200
csendes tag

Ez a másik számlám pont 2 hónapos... Biztos lehet ennél jobbat csinálni, de azt hiszem ez sem vészes... 20% a két hónapra....

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#4810) ForexGuru válasza sc200 (#4808) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

látom most regeltél az oldalon, és egyből ilyen infókat osztasz meg
remélem nem ilyen index fórum szerűséget akarsz itt is csinálni hogy minden hsz csak reklám lesz :U
ne legyen igazam :K

(#4811) sc200 válasza ForexGuru (#4810) üzenetére


sc200
csendes tag

Szia.

Nem hiszem, hogy reklámguru lennék. (Bár azt hiszem lenne mit reklámozni, de annak nem itt a helye)
Igazából érdeklődtem, mert sok rossz tapasztalat után végre tényleg szép eredményekkel büszkélkedhet a csapat. Rengeteget buktunk a forexakadémia jóvoltából, de szerencsére az már a múlt. :-) A mostani havi fix 3-5% meg magáért beszél.

Véletlenül akadtam a topicra és gondoltam akad akinek lehet hasznos infó és másnak is érdekes lehet, ha egy kereskedési stratégia megbízható, jól és pozitívan dolgozik.

Ettől függetlenül nem fogok belepiszkítani a topicba és tiszteletben tartom az ős topiclakókat és az üzleti eszmefuttatásokat.

Jó kereskedést és brutális hozamokat!

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#4812) ForexGuru válasza sc200 (#4811) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

csak igazam lett :W

(#4813) sc200 válasza ForexGuru (#4812) üzenetére


sc200
csendes tag

Hát, ha ebből ezt szürted le és téged ez megnyugtat akkor ám legyen. Igazad van! :-)

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#4814) Dzoli válasza Gh0sT (#4803) üzenetére


Dzoli
tag

Igen, bedarálta, mert nem volt kockázatkezelése (stopok hiánya, extrém kockázatot vállalt extra profitért), és befolyásolták az érzelmei (pozícióból sok mindent máshogy értékel az ember). Bármekkora tudása, és tapasztalata is van egy kereskedőnek, az alapszabályokat akkor sem kerülheti meg.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4815) Gh0sT válasza Dzoli (#4814) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az a baj ezzel, hogy pontosan így lehet elveszteni a hitelességet. Az én szememben egy ilyen kereskedő nem ért ahhoz, amit csinál. Ez nem kereskedés, hanem kaszinó.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4816) Gibkey válasza amargo (#4806) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Elkezdtem olvasgatni a hétvégén én is az Ichimokuról. Pl. Vörös Zoltán irományát, meg egy blogot is (lehet te linkelted nem emlékszem)
Ma be is raktam kb. 10párt H1-en ichivel. Jelre belépek, ha lesz és meglátjuk mit művel :) Érteni értem szerencsére, hogy működik, dehát ez is csak egy indikátor így nem bízom még benne :)

(#4817) amargo válasza Gibkey (#4816) üzenetére


amargo
addikt

Nehéz dolog ez, az biztos!
Remélem sikerül stratégiát faragnod rá :)
Én is jelenleg én is nézegetem, kapok egy mailt és megnézem mi történt.

sc200: Ha gondolod írjál a stratégiáról. Én kíváncsi vagyok. Hozzáteszem, egy kép nem fog itt senkit meggyőzni, mert ilyet bárki tud csinálni.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4818) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Erős ellenálláshoz érkezett az arany (1820), de kialakulóban egy háromszög ami trend folytatást jelent ugyebár. Vélemények ?

GOLD

(#4819) brd válasza Gibkey (#4818) üzenetére


brd
nagyúr

Erre játszom en is. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4820) Gibkey válasza brd (#4819) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Na akkor figyeljünk, szerintem 3-4 fele kiderülnek a dolgok.
Amugy pedig Trichet beszéld 15:00-kor. Tessék vigyázni :)

(#4821) sc200 válasza amargo (#4817) üzenetére


sc200
csendes tag

Hali.

Nos a stratégiáról túl sokat nem tudok neked írni, mert nem én küzdök vele idő és hozzáértés hiányában (más területen dolgozom...de ezt biztos kitaláltad).

Másrészt azért sem írnék, mert ahogy láttad a fogadtatásomat nem mindenki örül annak, ha valami esetlegesen jól működő dolgot bemutatsz, megosztod a többiekkel mert az egyből reklám tevékenységnek minősülő topicrongáló megmozdulás. :(

Ha valóban érdekel, akkor privátban elküldöm a grafikonokhoz tartozó bankszámlakivonatokat, hogy látható legyen, nem egy valaki által csinált képről van szó. Azt is hozzáteszem, hogy senkit nem meggyőzni akartam (miről is kellene meggyőznöm bárkit is egy hozzáértő csapatban), pusztán bemutatni azt, hogy lehet, alacsony drawdrown szinten is hosszútávon megbízható profitot realizálni, de ismét hozzá teszem ez nem az én érdemem.

Mindenesetre érdekes és nekem nagyon bevállt. :)

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#4822) Gibkey válasza sc200 (#4821) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Talán nem is lett volna probléma ezzel az egész stratégiával, csak rossz volt az indítás. Első hozzászólásban máris belecsapsz a lecsóba? A többiben igazad van.

(#4823) sc200 válasza Gibkey (#4822) üzenetére


sc200
csendes tag

Igen, azt hiszem másképpen kellett volna kezdeni, (most már látom) de ahogy a topikot olvastam elég sok negatív dolog jött le főleg a kereskedésekkel a próbálkozásokkal kapcsolatosan, így gondoltam a pozítív eredmények megosztása nem biztos, hogy rossz kezdés....de tévedtem. :((( (meg sajnos igen lényegretörő a habitusom...nem szeretem a kertelést...) ;)

XPLS ..az extrém tárgyfotó lámparendszer

(#4824) Gibkey válasza sc200 (#4823) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Igen ebben igazad van, de a tőzsdén amit valaki elbukik azt egy másik megnyeri. És lehet, hogy köztük vannak a fórumtársak is :)
Másrészt ahány negatívat olvastam itt, annyi pozitívat is (ha nem többet) :) szerencsére

(#4825) Fecdzo válasza amargo (#4802) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Néha szinte fizikai fájdalom vesztőben lezárni a pozíciót, de stopp nélkül menni életsveszélyes. Ha nem megy az irányodba úgy hogy "kellett volna", be kell ismerni h nem volt igazad. Inkább nyitni az ember "jobb áron" mégegy pozit ha lát még fantáziát az irányba...

Nincs ingyen ebéd a tőzsdén...akinek nem volt még rossz időszaka, annak majd lesz, ezt garantálom. Viszont az az érzésem az illető minden féle alázat nélkül vágott ebbe bele. Mikor láttam mit akar, már akkor elhatároztam nem is fogom nézni mert előbb utóbb nullázás közeli szintre jut...nagy hozam csak úgy érhető el ha sokat kockáztat valaki. Ha a profit az elsődleges cél akkor abból előbb utóbb baj lesz....

fulekitrading.wordpress.com

(#4826) Fecdzo válasza sc200 (#4808) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Elég szép amit mutattál, de pont a lényeget nem látni....DD, PF, floating DD, egymást követő nyerők/vesztők max száma és talán az egyik legfontosabb, hány kötés után....profitgörbe alapján martingél illatot szimatolok... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#4827) Fecdzo válasza Fecdzo (#4825) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Uhhh...most olvasom, hogy tulajdonképpen nullázott....sajnálom azért, de mint mondtam nem is tudom mit várt, vagy mire számított...

Most gondoljunk csak bele....mi volt ezzel a célja? Ha megcsinálja akkor mi van? Hogyan tovább? Milyen konzekvenciát von ebből le? Akik követték ők milyen konzekvenciát vonnak le?

fulekitrading.wordpress.com

(#4828) Gibkey válasza amargo (#4817) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Az a baj, hogy trendekre fejlesztették ezt ki és az-az ami most nagyon nincs a major párokon.

(#4829) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Eur/usd háromszög szépen esett le, ahogy az meg van írva. Sikerült fognotok rajta nektek is remélem egy keveset a 80pip ből

(#4830) amargo válasza Gibkey (#4829) üzenetére


amargo
addikt

Én ki csíptem belőle egy kicsit. Már tegnap beleugrottam, talán kicsit elhamarkodottan, de végül nem fejfogás lett a vége :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4831) batorpeti


batorpeti
tag

Sziasztok
Már egy jó ideje figyelem a topicot, meg már írtam is hozzátok. Még nagyon kezdő vagyok a tőzsde területén, nemrég kezdtem el tájékozódni, hogy hogyan is működnek a dolgok. Mostanra viszont eljutottam odáig hogy nem csak elméletben, hanem a gyakorlatban is szeretném magam kipróbálni. Ebben kérném a segítségeteket. Szerintetek hol érdemes demó számlát nyitni?
Köszönöm

(#4832) Ferdzsoo válasza batorpeti (#4831) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tadawul fx.
Én ezt bátran ajánlom.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4833) Ferdzsoo válasza Gibkey (#4829) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lecsúsztam róla, csak arra jöttem haza hogy az összes tervezett szintem teljesült volna. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4834) Gh0sT válasza batorpeti (#4831) üzenetére


Gh0sT
addikt

ATC Brokers

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4835) Gh0sT válasza Fecdzo (#4826) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szerintem grid, nagyon sok a kötés... Az RR is fordítottnak tűnik a chartból.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4836) Fecdzo válasza Gh0sT (#4835) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Grid+martingale ;) még rosszabb....

fulekitrading.wordpress.com

(#4837) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

laptop kihalt, nincs trédelés :O
de szerencsém van mert üzleti szériás HP eltibeookom van és ma hivtam HP-t holnap jönnek reggel szerelni házhoz :R

(#4838) morhange


morhange
tag

http://idokjelei.hu/2011/08/heteken-belul-piaci-osszeomlas-johet-figyelmeztetnek-a-bankarok/

"komolyabb lesz, mint bármi, amit eddig láttunk" Ez már kissé kopott szöveg, na de majd meglátjuk.

(#4839) Fecdzo válasza morhange (#4838) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Meglátjuk...valóban rengeteg intő jel van megint. Ez elmondható volt 2008-ban is. Én már nem is tudom kinek lehet hinni. A kormányfőknek semmiképp, ők csak bábok (Obama). A jegybank elnök úúúúgyanaz....

Ha bele lehetne látni a nagy befektetési bankok könyveibe akkor lehetne jó konzekvenciát levonni de így....nehéz ez....utána meg utólag az okosok jól megmagyarázzák. Előre persze nem megy...

fulekitrading.wordpress.com

(#4840) batorpeti válasza Gh0sT (#4834) üzenetére


batorpeti
tag

Dukascopy-ról mi a véleményetek? Náluk érdemes demo számlát nyitni?

(#4841) Gh0sT válasza batorpeti (#4840) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nincs személyes tapasztalatom, de jókat hallani róluk.

Viszont úgy rémlik náluk nincs MT4

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4842) batorpeti válasza Gh0sT (#4841) üzenetére


batorpeti
tag

De van. Már nyitottam is egy demo számlát náluk.

(#4843) Dzoli válasza batorpeti (#4842) üzenetére


Dzoli
tag

Csak demó MT4 van! Éles nincs, nem is tervezik hogy lesz.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4844) batorpeti válasza Dzoli (#4843) üzenetére


batorpeti
tag

Akkor élesben majd ATC Brokers lesz, bár az még messze van.
A 14 napos demo regisztrációt meg lehet hosszabbítani?
Meg még egy buta kérdés: ha kilépek az MT4 programból akkor előtte ki kell jelentkeznem a számlámról, vagy ez hogy működik? Mert az elején kellett login, gondolom ha már nem használom akkor kell logout is.

(#4845) ForexGuru válasza batorpeti (#4844) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

atcnél 5k a minmális számla ;]

(#4846) batorpeti válasza ForexGuru (#4845) üzenetére


batorpeti
tag

Hoppá, tényleg. Akkor ott sem mostanság fogok éles számlát nyitni. :D

(#4847) Ferdzsoo válasza batorpeti (#4844) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem kell kijelentkezni. Kilépsz és majd mikor újra belépsz, újra bejelentkezik.
Megjegyzi.
Persze ki lehet törlöni hogy ne jegyezze meg.
Tadawulnál 500USD a minimál számla.
De különben ezek nem mérvadóak.
Annó én Fxpro-nál 300 eurral nyitottam számlát holott a minimum 500 volt.
Nem fognak elküldeni ha pénzt raksz be hozzájuk... :N

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4848) Dzoli válasza batorpeti (#4844) üzenetére


Dzoli
tag

Dehogy kell kilépni. Sőt még 2 különböző gépről, vagy azonos gépen futtatott 2db MT4-ről is be lehet ugyanazon számlára jelentkezni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4849) batorpeti


batorpeti
tag

Rendben. Ne haragudjatok hogy ilyen alapvető dolgokat kérdezek, de még nagyon kezdő vagyok, de azért igyekszem. :K
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#4850) morhange válasza Fecdzo (#4839) üzenetére


morhange
tag

Igen, utólag mindig 1000x több okos van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.