Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Fecdzo válasza gtasystem (#999) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Már azt hittem ilyen tökös gyerek vagy ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1002) gtasystem válasza Fecdzo (#1000) üzenetére


gtasystem
őstag

nem egészen.. ;)

de abban van igazság hogy sokan elfüstölik a számlájukat..pont azért mert sokat akarnak keresni gyorsan.. ;)

ha megfelelő a módszer, akkor pont az a lényeg hogy a legnagyobb tőkeáttétet használd hozzá.. :)

- na milyen óriási lehetőség.. :D micsoda megtiszteltetésben lehet részem.. :D nem attól tökös valaki hogy mennyit "nyit be"..de azért köszi.. :D

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1003) Fecdzo válasza gtasystem (#1002) üzenetére


Fecdzo
senior tag

"nem egészen.."....kicsit lehetne konkrétabban? Had tanuljunk... ;)

Az rendben van h egy jó rendszernél benyitsz akkorát amit "enged" a risk és money management, vagy egy előre be van fixálva, de mutass egy rendszert ahol belehet nyitni akkora pozit...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1004) Gh0sT válasza gtasystem (#1002) üzenetére


Gh0sT
addikt

"...pont azért mert sokat akarnak keresni gyorsan..."

Hát, nekem a napon belüli 50% sok és gyors is. :) De még az 5% is. Bár lehet, hogy csak én vagyok túlzottan óvatos...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1005) Fecdzo válasza Gh0sT (#1004) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Azt mondják 1 millió dolcsi= 1 millió trade....nincs azzal semmi gond ha a te rizikó toleranciád alacsonyabb...tovább maradsz majd nyeregben és valszeg egészségesebb leszel....jó ez nyílván relatív. Vannak olyanok akik napon belül határidős kontraktusokkal tickenként 200 dolcsikat kockáztatnak (benyitnak amennyit lehet), és még mindíg nem nagyon van tele a gatya. Mondjuk nem saját pénzükel nyomják....úgy azért könnyebb. ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1006) gtasystem válasza Gh0sT (#1004) üzenetére


gtasystem
őstag

5% sok? te is napi 4%-ról beszélsz akkor az 5% mitől lenne sok.. ;)
és mondtam hogy ez extrém eset..ilyenek előfordulnak..

Fecdzo: odaírtam olvasd el..de ha tanulni akarsz van egy csomó ilyen témájú könyv is.. ;)

én egy db ilyet tudok, el van mentve a yahoo fiókomban..valamikor 2006-ból asszem. 1000% felett teljesített egy amerikai srác FXCM-nél éles számlán (king of the mini contest)..

szóval vannak ilyen rendszerek..de azt nem fogják az orrodra kötni.. ;)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1007) gtasystem válasza Gh0sT (#1004) üzenetére


gtasystem
őstag

na tessék.. az 1000%/hó nem is sok.. itt a novemberi IBFX verseny eredménye.. (legördülőből válaszd ki a novembert és view results) és a nevéből ítélve kínai lehet 1708% per hóval.. :)

na ezekhez lehet igazodni.. :D

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1008) Gh0sT válasza gtasystem (#1006) üzenetére


Gh0sT
addikt

Attól, hogy ehhez az 5%-hoz én 3-4%-ot kockáztattam. Még mindig nem jó a risk/reward arányom. Viszont 50%-hoz minimum 25%-ot kell kockáztatni ha jól gondolom.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1009) Gh0sT válasza gtasystem (#1007) üzenetére


Gh0sT
addikt

Jó, de ezt az 1708%-ot hogy érte el? Mennyit volt bukóban a számla? Vannak részletesebb eredmények is?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1010) gtasystem válasza Gh0sT (#1008) üzenetére


gtasystem
őstag

nem, hanem sokat kell hozzá dolgozni és jól.. :) ha kell megnézhetem hogy pontosan mennyi volt a kötés de nem volt valami különleges mennyiség..ez sok jó kötés eredménye nem egy nagy csodatrade vagy mi.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1011) gtasystem válasza Gh0sT (#1009) üzenetére


gtasystem
őstag

na ez az amit soha nem fog neked elárulni senki sem.. ;) de mondjuk az FXCM versenyeknél közlik a trade-eket is úgyhogy abból sokat lehet tanulni.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1012) Fecdzo válasza gtasystem (#1006) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az 1000% egy dolog...azt sokféleképpen ellehet érni. Láttam egy rendszert, csupán 5szörös tőkével kötött mindíg (100.000 unitokat) és az általános hónap 20.000 dolcsi eredményt hozott, majd egy kellően volatilis, hektikus hónap 600.000 dolcsi eredményt hozott....majd beszakadt a stratégia, lenullázta a számlát. Ez másfél éves időszakot és 80.000 tradet jelent.

Egy hónap nudli. Nem lehet levonni messzemenő következtetést. Aki esetleg már 10-15 éve ugyanazt nyomja, na az úgy már más. De hogy végig hatalmas méretű tőkeáttételt használjon nagyon nem valószínű. Eddig akikkel volt alkalmam beszélni trader (több mint 8 év tapasztalat, ebből az egyik 16 éve van a buliban, egy harmadik 11 éve). Páran közülük skalpolgattak napon belül, de nagyon gyorsan leszoktak róla. Egyszerűen nem megy konzisztensen. Amit egyszer megnyernek azt elveszítik legközelebb.

Amúgy pont hogy az orromra kötöttek ilyen rendszert....hármat....mondanom sem kell, bebuktak egy idő után....

fulekitrading.wordpress.com

(#1013) Fecdzo válasza Gh0sT (#1009) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az ilyen nagy százalékos nyerők bődületes drawdownokkal rendelkeznek!!! Legalábbis azt nem hiszem h ember kibírná az éles számláján. Amelyiknek nincs ilyen DD-je az meg nincs ekkora nyerőben. Egyszerű matek....

Amúgy én is leállítottam a skalpolást egy ideje....elkezdtek jönni a vesztők. Felülvizsgáltam folytattam a forward tesztet és közel 60%-ot buktam volna ha folytatom. Így most még megfejtem nyerőben a stratégiát aztán parkolópályára tettem....egyre inkább tolom ki az időtávot.

fulekitrading.wordpress.com

(#1014) gtasystem válasza Fecdzo (#1012) üzenetére


gtasystem
őstag

ha bebuktak akkor nem is voltak olyan jók..maximum jól tálalták.. ;)

az ilyen 'egy hónap nudli' kijelentés szerintem egy kicsit azért erős.. ;)
vannak bankok akik pont ilyen embereket keresnek akiket te "lenudlizol".. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1015) Fecdzo válasza gtasystem (#1014) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem az embereket nudliztam le hanem az egy hónap kötési időt. Inkább brokicégek keresnek ilyen arcokat....

Egyáltalán nem erős kijelentés. Bármelyen piacot megnézel váltakoznak az időszakok a trend és oldalazás között. 1 hónap egyszerűen nem elég ahhoz h releváns következtetést vonjon le az ember, hisz lehet h az adott időszak pont a stratégiának kedvezett....a lehető leghosszab időtávon (lehető legváltozatosabb árfolyamot feltételezi) ilyen eredményt elérő stratégiák amik nem csak egy instrumentumon mennek már valamik :R Na de ilyet még nem láttam....és lehet egy darabig nem is fogok....kezdek kételkedni a létükben. Olyanok mint a szellemek...páran látták őket, de az sem biztos... :DDD

Gyanítom a versenyek sem valós pénzes kötések....csak demo számla...akkor no komment...

Én nem is mondtam h jó stratégia volt!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1016) gtasystem válasza Fecdzo (#1015) üzenetére


gtasystem
őstag

:) ezek valós versenyek..és a pénz is valós.. ;)
konkrétan asszem skandináv a bank aki azonnal alkalmazza az ilyeneket. brutális fizetéssel és ha jól tudom $250.000-es számlával de ennek utána kellene nézni mert azóta már változhatott amióta láttam.
az oandánál kell körülnézni ott szokták meghirdetni az ilyesmit.

ezért olyanok mint a szellemek.. feltűnnek oszt eltűnnek furamód..;)

lehet hogy brokercég is csinál ilyesmit..elképzelhető.. hülyék is lennének ha nem tennék..ráadásul nekik egyszerűbb dolguk is van..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1017) Fecdzo válasza gtasystem (#1016) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezt úgy kell elképzelni, hogy fogják felveszik az arcokat, tartanak oktatást (márha tartanak) aztán mehet élesben. Kapsz mondjuk 300.000 fontot a számlán aztán nyomd. A jutalékod nagyon pici a módszerhez képest. Habár egy pályakezdőnek kiváló meló mert havi 1,5 millát ügyesen össze lehet hozni a jutalékokból. Első pár hónapban havi fix bért kapsz, olyan 100 körül, utána meg azt kapod amit megkeresel....jól hangzik, de ki jár megint a legjobban, hát persze h a cég.

Óriási a rotáció ilyen cégeknél. Csak úgy jönnek mennek az emberek. Attól kapok még frászt amikor egy ilyen állásajánlatnál ott van, hogy közgazdász diploma vagy szakirányú felsőfokú végzettség kell hozzá....LOL!!!"Cégünk az ország LEGJOBB EGYETEMEIRŐL keres friss diplomásokat!"LOOOLL!!!Hagyjuk már. Nekik csak olyanok kellenek akik dolgoznak mint egy rabszolga és nem menének el tőlük. Egy hat diplomás prof. PhD. habil egyetemi tanár közgazdasági nóbeldíjjal is ugyanúgy lenullázza a számláját mint Bendegúz aki Páloskisszentpilipócsról jött Csabival a szamárral. (no disrespect for anyone!!!).

Amúgy csak h a diplomás példánál maradjak...sőt nóbel díjjas példa....Nem tom van e kolléga itt a topikban vagy ismeri e valaki Scholes nevét. Vagy Black-Scholes modell hátha ismerősebb. Ők dolgozták ki azt a modellt amit a mai napig is opciók árának meghatározására használunk. Azt hitték tökösek és benyitottak fincsi kis pozikat....opciós pozikat....(ezt hívják úgy, hogy tőkeáttétel) aztán jött a drawdown és az amerikai államnak kellett őket kisegíteni. Szóval kicsit ciki....meglehet legenda, de a mondanivaló a lényeg.

fulekitrading.wordpress.com

(#1018) ehandras válasza Fecdzo (#1017) üzenetére


ehandras
csendes tag

Scholes?
Persze Paul Scholes! MU-középpályása sajnos sérült ha jól tudom.
Bocs, de ezt nem hagyhattam ki... :N

(#1019) Fecdzo válasza ehandras (#1018) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Éreztem, hogy valaki ezt elfogja lőni.... :DDD

fulekitrading.wordpress.com

(#1020) gtasystem


gtasystem
őstag

na ki mit saccol a mai napra? :)) nekem elég langyoskának tűnik..
lesz zuhi vagy nem lesz? :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1021) Gh0sT válasza gtasystem (#1020) üzenetére


Gh0sT
addikt

Oldalazás, enyhe emelkedéssel. :)

MOD: EUR/USD-re gondoltam persze...

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1022) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

30 percesen eddig 3 inside bar>>> bizonytalanság....kitörés várható....megkátjuk merre... ;] ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1023) gtasystem válasza Fecdzo (#1022) üzenetére


gtasystem
őstag

nem az a kérdés hogy merre.. hanem hogy meddíg.. ;)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1024) Fecdzo válasza gtasystem (#1023) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Egyszerű....addig amíg a vevők vagy az eladók kiegyenlítik egymást vagy fölénybe kerülnek a másik felett... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#1025) Gh0sT válasza Fecdzo (#1022) üzenetére


Gh0sT
addikt

Valami történik... és pont most zártam a longomat, mielőtt megindult az árfolyam... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1026) gtasystem válasza Gh0sT (#1025) üzenetére


gtasystem
őstag

most van a nyitás..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1027) gtasystem


gtasystem
őstag

na most már csak az a kérdés hogy felmegy-e 1,3800-ig vagy korrigál? :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1028) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Kik vannak itt olyanok akik használják a metatradert?

Azért kérdem, hogy van e valami probléma a platformmal? Nálam lassulgat, méghozzá elég keményen. Lehet az egyik indikátor nincs kellően optimalizálva, de a proci mondjuk akkorsem tehrelődik. XP alatt is ugyanaz a gond és Vista alatt is....

Érdekes, hogy eddig tök jól működött...lehet már lassan kéne egy tiszta rendszert telepítenem :F 2,5 fél éve ugyanazon a Vistán nyomom. Eddig még nem tartott oprendszer nálam....

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1029) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Továbbra is kiemelném a dupla csúcsok és aljak jelentőségét, MINDEN időbontásban! Ha még indikátor divergencia is követi még jobb, érdemes lehet zárni az aktuális pozit, vagy épp nyitni az irányába!

fulekitrading.wordpress.com

(#1030) gtasystem válasza Fecdzo (#1028) üzenetére


gtasystem
őstag

a szervert frissítsd..vagy válassz egy másikat..vagy egy másik metatrader brokert.. ;) a szerverek lassulnak be vagy az internetkapcsolatod..
indikátorral akkor lehet baj ha nagyon sok adatot cserél..mondjuk kezdetlegesebb calendar-ok vagy ilyenek..az lassíthat.

a pénteki tripla top volt a legszebb eddíg.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1031) Fecdzo válasza gtasystem (#1030) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Cseréltem brókert is és oprendszert is. Habár nem tettem újra. Most Vista alatt tesztelem és úgy néz ki megvan a baki. Az egyik rendszer tartalmaz pár indikátort és kissé lehúzza a procit(nem klasszikus indikátorok, egyedi fejlesztésűek).
Kár, hogy nincs két magra optimalizálva MT4, nagy segítség lenne. Így 98%-ra lefogja az egyik magot a másik 5% körül megy és durván belassul.

Sóhaj....hátha majd MT5 jobb lesz ilyen téren is...

Ó igen, valóban szép volt... :K

fulekitrading.wordpress.com

(#1032) ehandras válasza Fecdzo (#1029) üzenetére


ehandras
csendes tag

ok,
Gondolom esetleg egy RSI indikátorra gondoltál, dupla topnál a divergencia mit jelent? Csökken az RSI értéke? Megvolt a duplatop mikor javallot a pozi megnyitása? SL a top felett legyen egy kicsivel?
Köszi.

(#1033) Fecdzo válasza ehandras (#1032) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Megvan a Kecskeméti féle könyv? Abban benne van....

Amúgy dupla top-nál a divergencia (bearish) akkor van ha mondjuk a növekvő csúcshoz már egy alacsonyabb RSI érték (vagy más momentum illetve momentum periódusú trendkövető indi jelzés) társul. Tehát a két csúcshoz tartozó RSI értéket veted össze. Ahogy mondod...

Bullish divergencia dupla aljnál pedig pont a fordítottja...

fulekitrading.wordpress.com

(#1034) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Érdekes dolgot figyeltem meg ma.
EUR/HUF-on indítottam ma egy shortot 268,59-nél. Az egy dolog, hogy nem számoltam a magas spreaddel, és az első tradenél már nyitásnál kistoppolódtam. :B Fasza mondom, amatőr vagyok... :)
Nyitottam még egyet és beállítottam a TP-t 267,08-ra. Jövök vissza és nézem, hogy megvolt a TP, de sokkal lejjebb, 265,65-nél. Ez hogyan lehet?
Viszont nagyon bátor voltam és kaszáltam ezzel 21,6%-ot a reggeli tőkémre vetítve. :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1035) Fecdzo válasza Gh0sT (#1034) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Oanda beleszámolja a spreadet is a stoppba is meg a TP-be is. Ezért ha 5 pip a Target akkor 5+sprednél lesz a targeted.....elvileg... :B

fulekitrading.wordpress.com

(#1036) gtasystem válasza Gh0sT (#1034) üzenetére


gtasystem
őstag

ez nagy kötéseknél van..bank vagy ilyen egy nagyot kötött és abba belesett a tiéd is.
megadta hogy ettől-eddíg vesz vagy elad..és ezért
de ez csak ilyen "egzotikus" pároknál fordul elő.. :) nagy párokon sokkal ritkább..

ehandras: ez az egyik legjobb ingyenes forrás erre.. a képek miatt is..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1037) ehandras válasza gtasystem (#1036) üzenetére


ehandras
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek!

(#1038) gtasystem válasza Gh0sT (#1034) üzenetére


gtasystem
őstag

21,6% szép.. :D

ezt kell ismételni 5x a héten és akkor oké is.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1039) Fecdzo válasza gtasystem (#1036) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Na ezt az oldalt nem is ismertem....köszönöm a linket mindenki nevében! :C

fulekitrading.wordpress.com

(#1040) gtasystem


gtasystem
őstag

ki mit saccol? lesz zuhi vagy nem lesz? :))

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1041) Gh0sT válasza gtasystem (#1038) üzenetére


Gh0sT
addikt

2 évig folyamatos lekötés a bankban és akkor sincs ennyim. :) Durván másfél óra alatt... :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1042) Fecdzo válasza Gh0sT (#1041) üzenetére


Fecdzo
senior tag

De ott nem is kockáztat az ember semmit! ;) De ez így skkal izgibb és jobb megoldás. Viszont itt is van ám mód begyűjteni a kamatot! Carry trade! Eur/Try egy jó devizapár erre.....

most épp a vásárlóerő paritással kísérletezem, hogy mennyire lehetne kihasználni....eddigi probléma, hogy utólag tudjuk meg az inflációk értékét és év közben is legjobb esetben kapunk havi adatokat. Eur/try esetében különösen nehéz havi török inflációs adatokhoz jutni.....lehet inkább marad a pivot pontos megoldás....

fulekitrading.wordpress.com

(#1043) Gh0sT válasza Fecdzo (#1042) üzenetére


Gh0sT
addikt

Na akkor most ezt kicsit érthetőbben is lehetne? :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1044) Fecdzo válasza Gh0sT (#1043) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Melyiket szeretnéd érthetőbben? :B ;) carry trade vagy vásárlóerő paritás?

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#1045) ehandras válasza Fecdzo (#1044) üzenetére


ehandras
csendes tag

A Pivot pointos verziót légyszíves.

(#1046) Gh0sT válasza Fecdzo (#1044) üzenetére


Gh0sT
addikt

Mindegyiket? :U Lehet? :U

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1047) Fecdzo válasza Gh0sT (#1046) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Persze, hogy lehet... ;)

Carry trade: egy devizapár kamatkülönbözetére történő spekuláció (jó értelemben). Tehát mikor mondjuk Eur/Try-t veszünk akkor egy időben vesszük az eurót és adjuk el a török lírát. Namost mind a két devizának van betéti kamata. Ebben az esetben az euro/török líra betéti kamata jelenleg 2,4 és 16,75. Ha megvesszük(long) a devizapárt akkor logikus, hogy a kettő különbözetét fogjuk FIZETNI!Hiszen mivel egy eurtry long esetében vettük az eurót és egyúttal adtuk a török lírát 14,35 százalékot(éves kamat) kell fizetnünk 2,4(euro)-16,75(líra)=-14,35. Ha pedig eladjuk (short) a devizapárt akkor meg ezt a 14,35%-ot mi kapjuk meg a számlánkra. Hiszen vettük a török lírást és eladtuk az eurot; 16,75(líra)-2,4(euro)=+14,35.
Továbbá....
Oanda másodperc alapú kamatfizetést csinál(link). Ez minden trade esetében elszámolásra kerül. Viszont ha carry trade pozink van akkor oanda minden este 22.00-kor jóváírja a kamatot a számlán! Itt is használható a tőkeáttétel! Tehát több unit bekötése több kamatot jelent! És nagyobb kockázatot. Itt már a margin callra is nagyon figyelni kell, mert a pozíció érték az folyamatosan változik és ha margin callt kap az ember (erőteljes mínuszban van a nyitott pozíció) akkor pótletét elhelyezésére kötelezi a brokicég az illetőt, máskülönben azonnal bezárják a pozíciót, valszeg az aktuális vesztő mértékében.

A vásárlóerő-paritás(angolul „purchasing power parity”, továbbiakban PPP) lehetséges használata carry trade esetén: A devizákat a két ország inflációs viszonyaihoz mérjük és meghatározunk egy JÖVŐBENI határidős árfolyamot ezek segítségével.

A képlete: E1=E0*((1+Id)/(1+If))
ahol: E1= a jövőbeni határidős egyensúlyi árfolyam
E0= aktuális árfolyam
Id=hazai infláció
If=külföldi infláció
Pl: USD/HUF=230 Ft Évi várható infláció Magyarországon mondjuk 6%
Évi várható infláció USA-ban mondjuk 2%
Egy év múlva a várható árfolyam= 230*((1+0,06)/(1+0,02))= 239,0196

Tehát ebben az esetben longolni kéne....nyílván..Lehet a kamatokkal is számolni csak akkor pont fordítva kell osztani és az infláció helyett a deviza kamatokkal kell számolni. Ezzel fogok nemsoká játszani kicsit...

Ennek értelmében 1 év múlva ennyinek kéne lenni az árfolyamnak>>>gozgazdasági törvényszerűség, hogy elérje. Már csak kamat irányba kell pozíciót nyitni. Remélem érthető volt.

Pivot Pont.
Ezek "lebegő" támasz és ellenállás szintek. A napon belüli kereskedők szokták használni. De kilehet heti és havi szinten is számolni. itt egy link a számolásról és használatról

Röviden ennyi... :DDD

fulekitrading.wordpress.com

(#1048) 3ngin33r


3ngin33r
csendes tag

Nem figyelek oda és felugrott majdnem 1,4-re az USD. :) Vmi történhetett, ami gyorsan beépült az árfolyamba. Nyitottam is gyorsan egy shortot, eddig ugy nez ki rossz ötlet volt.

th3 f0r3x tr4P3r

(#1049) Gh0sT válasza 3ngin33r (#1048) üzenetére


Gh0sT
addikt

20:15-kor 75 bázispontos kamatvágás volt, attól gyengült ennyire a dollár.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1050) Chili7 válasza 3ngin33r (#1048) üzenetére


Chili7
őstag

Másfél hete longolom két demószámlán az EUR/USD-t. Mondjuk full marginnal, de mindkét számlát megdupláztam. Persze élőben nem így fogom csinálni, de érdekelne, hogy gyakran vannak ilyen szép hosszú trendek, amiket ilyen, - vagy kevésbé - sikeresen meg lehet lovagolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.