Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Gh0sT válasza Gibkey (#4899) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nagyon csúnya bukta volt ez EU-n. Több mint 800 pip bukta, úgy hogy nem fogták meg a stoppok a pozikat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4902) amargo válasza Gh0sT (#4901) üzenetére


amargo
addikt

De, hogy lehet az, hogy a stop-ok nem fogják meg?
Az orderstop-sem fogná meg ezeket? Mármint, ha a program adja ki.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4903) Fecdzo válasza amargo (#4902) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha illikvid a piac és nagyok a spreadek, akkor nem fogja meg. A stoppok fx mindig stop market megbízások. Extrém piaci mozgás alkalmával elképzelhető h sokkal rosszab helyen zár ki. Nem a program függvénye hanem a likviditásé. Ha nincs senki azon az áron aki venne ahol te ki akarsz szállni, akkor nem tudsz kiszálni...

fulekitrading.wordpress.com

(#4904) Gibkey válasza Gh0sT (#4901) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Sajnálom :(

(#4905) amargo válasza Fecdzo (#4903) üzenetére


amargo
addikt

"Ha nincs senki azon az áron aki venne ahol te ki akarsz szállni, akkor nem tudsz kiszálni..."
Rendben, ezt értem. Nekem túl extrém helyzet az ilyen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4906) Fecdzo válasza Gibkey (#4904) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ilyenkor csak a kockázatkezelés kompezál....egy ilyen gyertya ellen nem véd semmi, csak ha épp nem tradelsz, de azt meg honnan tudhatná az ember mikor ne tradeljen...ilyen ez a popszakma.

Különben meg inkább azt várták, hogy jövőhéten lesz egy ilyen bejelntése a svájci jegybanknak a kamatdöntéssel együtt...mondjuk az sem véletlen h blöffölnek ilyenkor különben mindenki már előre pozicionálna..

fulekitrading.wordpress.com

(#4907) Fecdzo válasza amargo (#4905) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mindenkinek az....ha ilyenkor látnál ajánlati könyvet meglennél lepődve. Nem azért szállt el EU mert annyian erre voksoltak, hanem mert alig volt likviditás és kisebb mennyiségek is kitudták mozdítani az árat. Totál csapkodás jellemző ilyenkor, aztán majd áraz a piac pár héten keresztül....na meg ma, hogy USA is kinyit...

fulekitrading.wordpress.com

(#4908) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Asszem meglepődnek az amcsik ha megossák reggel az arcuk és leülnek egy kávé mellett a monitor elé

(#4909) vikvuk válasza Gibkey (#4908) üzenetére


vikvuk
aktív tag

devizakereskedők beszámolója szerint egy nagy amerikai befektetési bank már reggel fél 9 körül vette a dollárt és az eurót a frankkal szemben. :D

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#4910) Gibkey válasza vikvuk (#4909) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Bennfentesek :)

(#4911) Fecdzo válasza vikvuk (#4909) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez a görénység...ilyenkor azért felmegy a pumpa bennem is....de mé nem szólnek nekünk? Igazán beírhatnák ide a topikba :)

fulekitrading.wordpress.com

(#4912) Ferdzsoo válasza Gh0sT (#4898) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezt nemigazán értem...
Tadawulon nekem csodálatosan kizáródtak a stopjaim.
Hiába volt ekkora mozgás. Rendben a helyén lezárta...

Fecdzo én így tudtam de lehet hogy tévedek:
Amikor beraksz egy stoppot, konkrétan AKKOR vár addig a program amíg valaki ugyanoda nem tesz egy ellentétes stop megbízást. Így ha az ár eléri azt nem akkor kezd el keresni a program vevőt/eladót a pozícióra, hanem ez már előre megvan amikor beállítod a stoppot.
Nálam van hogy pár másodpercet vár a program mikor stoppot rakok/módosítok. Ebből gondolom ilyenkor várja ki az ellentétes stoppolást. Szóval ha az árfolyam pl át is ugorja azt az árfolyamot a program egyszerűen befelyezettnek tekinti a két stop megbízást és mindenki megkapja amit érdemel.
Azpedig hogy valahol "átugorja" a stoppot az ár, az szerintem MM trükközés, és igencsak a Geci fajtából való.... :(

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4913) Gh0sT válasza Ferdzsoo (#4912) üzenetére


Gh0sT
addikt

ECN bróker, nem MM. Hirtelen mozgásnál nagyon ki tud tágulni a spread, mert nincs likviditás. Nem is feltétlenül a mozgás szed ki, hanem a spread.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4914) amargo válasza Ferdzsoo (#4912) üzenetére


amargo
addikt

Éles számlán volt? Mert demo-ban sok mindent meglehet tenni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4915) Ferdzsoo válasza amargo (#4914) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A mai mint említettem Demo-n volt.
Pár éve volt élesen is hasonló, igaz nem ekkora mozgás, de hasonló, ott is teljesültek a stoppok...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4916) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4912) üzenetére


Dzoli
tag

Nem hiszem hogy bevitelkor párosítana. Mert mi van, ha te utólag kiveszed, vagy módosítod a stop megbízást? Akkor a te elméleted szerint a másik félnek nem marad bent párja, és ugyan úgy lógni fog a levegőben. Ezt bizony menet közben párosítgatják, akkora spreaddel, és olyan ellentétes megbízásokkal ahogy éppen adja az adott piaci helyzet.

A teljesítés elcsúsztatása nem feltétlen MM "szokás". Ismerőseimnek ECN brókernél rendre rosszabb helyen teljesültek a stop megbízásai (persze az Ő kárukra), míg a TP-ik mindig hajszál pontosan (sohasem előnyükre).

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4917) brd válasza Ferdzsoo (#4912) üzenetére


brd
nagyúr

Amikor a stop teljesül, akkor ugye (nyilván) az történik, hogy a korábban megvett, vagy eladott pozíciót eladod, vagy megveszed, pl. vettél 100000 EUR-t, akkor a stopnál eladod (tehát nem előre megkeresi a rendszer az üzlet túloldalán lévő pozíciót, hanem amikor ott jár az árfolyam, akkor próbálja teljesíteni). Ha a te stopszinteden senki nem akar éppen üzletet kötni, vagyis nem akar ott senki EUR-t eladni (ilyen nagy mozgásoknál ez könnyebben előfordul, mert most kevesebben akartak pl. EUR-t eladni, vagy CHF-et venni, mint EUR-t venni, és CHF-et eladni), akkor egyszerűen nem teljesül a fix árszintre betett stopod. MT4-ben sajnos nincsen lehetőség arra, hogy ha a stopszinten átlép az árfolyam, akkor bárhol próbálja zárni, ezt csak EA-val lehet megtenni. A spreadnek ehhez semmi köze, az csak a bróker haszna (MM-ek ezért növelik ilyenkor, mert nehezebb házon belül lefedezni a pozíciókat, ezért a fix spread veszteséget okozna nekik, de ez szerintem nem feltétlen trükközés, ők így működnek, ennek tudatában szabad náluk számlát nyitni).

The only real valuable thing is intuition.

(#4918) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4916) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van igazság abban amit mondasz... :K
Itt bukik az elméletem...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4919) Dzoli válasza brd (#4917) üzenetére


Dzoli
tag

Olyat még nem láttam MT4-ben, hogy ne záródott volna pozíció, még gap-nél sem. Szerintem akkor is záródik, csak sokkal rosszabb helyen. Olyat viszont már láttam, hogy vételi oder olyan árszinten volt, ahol nem volt kötés, benne a résben, és ott is teljesült a vétel, persze szintén rosszabb helyen, jóval magasabban. Szóval a megbízás mindenképpen aktiválódik, ha azt a szintet átlépi az ár, csak árat kap jóval rosszabb helyen.
Részvénynél viszont tényleg igaz (BÉT), hogy ha az aktiválási áron nincs kötés, akkor az ajánlat be sem kerül a könyvbe. Így hiába a stop, azt valóban átugorja az ár.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4920) Fecdzo válasza brd (#4917) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Többségégben egyet értek azzal amit írsz...

amivel nem: a spread-es megközelítésed. MM-nél "díjnak" mondják a spreadet, a valóságban ez egészen más. Az árjegyzés és ármozgás a következőképpen működik: két féle piaci szereplő van. 1. aktív 2. passzív. A passzív piaci szereplők azok akik állnak a bid vagy az ask oldalon. Bid: hajlandó venni az adott áron (ha valaki elad neki) Ask hajlandó eladni azon az áron (ha valaki vesz tőle). Ki lesz az aki rábólint erre? Az aktív piaci szereplő, aki likviditást von el a piactól azért, hogy ő azonnal poziba léphessen. Ekkor ő a spreadet "fizeti meg", mint likviditási díjat. (Nézd meg a részvények árjegyzését). A passzív piaci szereplők nem mozgatják a piacot, ők csak néha próbálgatnak árszinteket (az a szerepük, hogy a likviditást fenntartsák, ők teszik zsebre a spreadet). Az aktívak fogják mozgatni.

Forexen az árjegyzés attól függ, hogy a brókercég hány és milyen minőségű likviditás szolgáltatóval van kapcsolatban (ahová az ügyfelek megbízásait irányíthatja). Tehát ha te longolsz az ASK oldalról veszel (egy eladótól) és mikor zársz akkor egy vevőnek adsz el.

Amikor beteszel egy stoppot az egy stop market megbízás lesz. Az azt jelenti, hogy tartozik egy aktiválási ár egy piaci áras megbízáshoz. A piaci ár pedig a likviditástól függ, és ebből kifolyólag a spread is a likviditástól függ. Hiába van az ember stoppja 1,4200-án ha a bid oldal éppen 1,4155. Ekkor 1,4155 környékén fog teljesülni az árfolyamod, mert piaci áron adsz el. Limitnek nincs értelme stop lossként, mert ott a stoppolódást tényét kockáztatod..

fulekitrading.wordpress.com

(#4921) brd válasza Dzoli (#4919) üzenetére


brd
nagyúr

Én többször is, a saját szememmel. Ahová betettem a stopot, ott nem is járt az árfolyam, spreaden belül sem, legalábbis a bróker servere nem küldött olyan ticket, és nem is teljesült. Mondjuk én sokszor az ugrásokra játszom, lehet, ezért gyakrabban futok bele ilyenbe, mint te. Ma pl. USDCHF-en volt shortom még tegnap estéről. Ha nem futott volna a robot, csúnya vesztőben lett volna, mire gép elé kerülök, ugyanis nem záródott le a betett stopszinten, a robot zárta a következő pár tickre (a korábbi stopnál spreaden felüli távolságon). Persze lehet, hogy mindez a bróker miatt van...

Fecdzo: Igen, de mi van akkor, ha pl. longnál a stopod olyan helyen van, hogy az eső szakaszban két tick úgy jön, hogy egyiknél sem kerül a bid-ask közötti résbe a stopod árszintje? Ilyenkor ki veszi meg tőled a pozíciód? Nem sokszor, de én tapasztalok ilyet. Ilyenkor senki. Erre írtam, hogy a spreadnek ehhez nincs köze (nem azért nem teljesül a stop, mert a spread nagy lesz, hanem nincs olyan tick, amelyben teljesülhetne).

The only real valuable thing is intuition.

(#4922) Fecdzo válasza brd (#4921) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Óóó, úgy látom itt már több dolog keveredik, de rendbetesszük ;)

A megbízástípusok még tovább bonthatóak. Teljesülés szerint: bid-ask-on, vagy utolsó ár alapján. Tulajdonképp az utolsó ár az egy tick, magyarán egy kötés. Ezek rajzolják normál esetben a chartokat. Igen, lehetséges, hogy valaki spreaden belül köt, vagy épp spreaden kívül. Ekkor őt vagy behúzta egy bróker, vagy árjegyző és talált a belső rendszerben(vagy a flooron) olyat, aki az adott áron teljesíti a megbízását. Viszont ez a time and sales-ben megjelnik és adott esetben a charton is felvillan, csak sokszor az ilyet megszűrik a jobb chartin progik.

Földi halandó trader, mint mi, többnyire bid-ask alapján kap teljesülést (pláne FX-en, hacsak nem MM-nél van számlája!). Egyes brókercégeknél beállítható, hogy ár alapú legyen a teljesülés, de az butaság szerintem, magyarán nem fordulhatna elő, hogy akkor stoppolódsz ha nem is jár ott az árfolyam....

fulekitrading.wordpress.com

(#4923) amargo


amargo
addikt

Úgy látom nincs itt vége még a vérengzésnek. Tegnap ennek a durva kilengésnek hatására kikapcsoltam az éles számlán a robotokat. Demókon meghagytam, mert még ekkor is pluszokat hozott. Ma reggelre kb -150pip és még benne csücsül -200-ban.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4924) amargo válasza amargo (#4923) üzenetére


amargo
addikt

sorban kapja az sl-et.. meddig tartanak ilyen kilengések után a beárazások?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4925) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Már megint egy 100pipes gyertya juro dodon.... örülnék ha véget érne ez az állapot...

(#4926) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Ezzel én is így vagyok....sőt, mindenki akit ismerek...elég fájó ez az időszak..ilyenkor vannak a drawdown-ok. Egy tőzsdéző viszont ezt is elviseli! Akinek nem tetszik menjen sakkozni (mondaná egyik cimborám:) )

Most én is rendkívül utálom a piacot...az ilyen V fordulók mindenkit kicsinálnak, pláne ha 170 pipes vicceket csinálnak egymás után szinte rögtön. Az elmúlt 1 hónap végig ilyen volt és még mindig tart. Vállalják már be a szakadást végre, úgysem tud senki semmit tenni ellene, max elodázzák!:). Vagy legyen világ béke...csak legyen már valami nyugisabb trend, 200 pipes kilengések nélkül..

Na, nyílvánosan kisírtam magam :DDD

fulekitrading.wordpress.com

(#4927) Fecdzo válasza amargo (#4924) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az a baj, hogy nem tudni....bár tudnánk :) vagy ismernénk személyesen azokat akik a bejelentéseket csinálják ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#4928) Gibkey válasza Fecdzo (#4926) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Hát nem tudom melyikkel járnánk jobban... euro és usa övezet csőd bejelentése, vagy ez a két szék közötti helyzet.

(#4929) morhange válasza Gibkey (#4928) üzenetére


morhange
tag

Ez is csak nézőpont kérdése, attól függ melyik oldalt nézzük. Átlag lakosságnak sehogy sem jó, amíg ez a pénzszívó rendszer működik. Tőzsdéseknek meg elvileg mindegy, lényeg, hogy lehessen tudni merre kell nyitni. ;) Jó lenne ide egy bennfentes aki tudja mit akarnak odafönt :)

(#4930) Ferdzsoo válasza morhange (#4929) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És mondjuk így reggel 7 körül megírná az aznapi bejelentéseket ide előre.
Felőlem OFF-ba is teheti! :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4931) morhange válasza Ferdzsoo (#4930) üzenetére


morhange
tag

Simán ;)

Én még továbbra is attól tartok, hogy egyszer csak putty, összeomlik a dolcsi, aztán volt pénzem nincs pénzem.

(#4932) Ferdzsoo válasza morhange (#4931) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van azért rajtad kívül még pár száz millió ember akit ez erősebben érintene... :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4933) morhange válasza Ferdzsoo (#4932) üzenetére


morhange
tag

Ezzel most megnyugtattál :D

(#4934) amargo válasza Fecdzo (#4927) üzenetére


amargo
addikt

Érdekes időszakban vágtam bele ismét.. no, de így edződik az ember :)
Bár nem tudom mikor válik valaki tőzsdézővé, de teljesen osztom a nézeteidet, tudni kell, hogy veszíteni fog az ember, ezt a tényt kell tudni elfogadni - szerintem.

Az 1-2 pip-es skalpolásokat meddig nézi egy MM bróker el? Azaz szívathat meg érte?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4935) Gibkey


Gibkey
csendes tag

(#4936) morhange


morhange
tag

Rövidtávon jó, de hosszútávú megoldást szeretnék már látni. De valahogy azaz érzésem a mostani helyzet nem fog úgy megoldódni, ahogy mindenki szeretné.

Érdemes elolvasni a cikk alján az idézeteket: http://komlomedia.hu/hir.php?hir=382

[ Szerkesztve ]

(#4937) Dzoli válasza amargo (#4934) üzenetére


Dzoli
tag

1-2 pipes skalpolással 1-2 pipes spread mellett a brókered többet keres rajtad, mint te saját magad. Hová teszed a stopot? 5-10 pipre? Ez hány nyerő kötést fog elvinni? Van akkora találati arányod hogy ezt fedezze? Elárulom, hogy ezzel az elképzeléssel hosszú távon nem lehet a piacon megmaradni.
A trédnek időt kell hagyni, hogy kifejlődhessen. A valódi élet, és pénzkereset 20 pip/kötés
felett kezdődik.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4938) amargo válasza Dzoli (#4937) üzenetére


amargo
addikt

Nem hosszútávra gondoltam, hanem erre a bizonytalan időszakra. Hogy a robotokat ne kelljen kikapcsolni. Nyilván sokkal nagyobbat kockáztatok, mint amit keresek. Azaz szerintem sem valami túl jó stratégia.

+1-2pip, félreérthetően írtam, tehát a kereskedem rajta. Nyilván a spread-et is meg kell keresni rajta. Nyilván a bróker többet keres rajtam, ezért nem értem, miért csípné a szemét. Én is keresek és Ő is..

20pip/kötés? Kérdésem, hogy mennyi időnként? Napon belül, mennyi ilyen kötést tudsz/tud az ember rakni? Mennyit kell oda figyelni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4939) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Egy laza short ? Bár remegő kézzel amilyen megbízhatatlan a piac

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#4940) Dzoli válasza amargo (#4938) üzenetére


Dzoli
tag

Átlagosan 3-5 kötési lehetőség van egy-egy devizapáron egy nap (8h-17h-ig). De M5-ön 1-2 párnál többet nem tudsz nyomon követni folyamatosan.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4941) amargo válasza Gibkey (#4939) üzenetére


amargo
addikt

Megkötötted? :)

Dzoli: Ez nekem rengeteg idő, nem ebből élek - gondolom vannak itt, akik ebből élnek. Ezért is maradok a robotoknál és fundamentális dolgoknál inkább kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4942) Gibkey válasza amargo (#4941) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Meg, csak bátortalan voltam és nem akartam megvárni a Trichet beszédét . Ott aztán bármi megtörténhet :D

0-ba sikerült zárnom. És az, hogy most pont az én irányomba szúrt ki az mázli lett volna csak

(#4943) Dzoli válasza Gibkey (#4942) üzenetére


Dzoli
tag

Fontos híreknél gyilkos a piac, de utána volt normális belépési lehetőség.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4944) Gibkey válasza Dzoli (#4943) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Írsz egy rövidke kis indoklást a képhez a belépésre ? :)

(#4945) Dzoli válasza Gibkey (#4944) üzenetére


Dzoli
tag

Röviden:
1, Chart olvasás, nagyobb időtávok mozgásának értelmezése.
2, Jelentős elmozdulást követő korrekció végének beazonosítása.
3, Belépés a megelőző dinamikus mozgás folytatódására számítva.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4946) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4945) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Engem a kilépés miértje érdekelt volna jobban, nem a belépésnél keressük a pézt... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4947) Gibkey válasza Ferdzsoo (#4946) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Persze-persze az a második kérdés :)

(#4948) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4946) üzenetére


Dzoli
tag

Ezt viszont nem lehet röviden leírni. :)
Vannak szabályai a részzárásnak, és a teljes zárásnak is, de részben szubjektív döntés a jó helyek kiválasztása. Sok száz óra, amíg kialakul az ár viselkedésének ismerete. De egy idő után "meglátod" a gyertyák alakulásának dinamikáját. Hol indul el, vagy merül ki egy-egy mozgás.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4949) amargo


amargo
addikt

Mi a véleményetek arról a stratégiáról, hogy ha bukóba megy el a kötés, akkor belenyitsz ugyan abba az irányba, de lentebb?
Továbbá ide gondolok valami money management, azaz a Margint úgy kellene figyelembe venni, hogy nyitás esetén a bukóval felszorozva számolja ki, hogy tud-e még nyitni.

Gibkey: Bátorság kell hozzá az is biztos :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4950) Dzoli válasza amargo (#4949) üzenetére


Dzoli
tag

Ezt nem nevezném stratégiának. Leátlagolásnak hívják, és elég veszélyes. Ha eleve nincs igazad, mert nem abba az irányba mozog az ár amerre vártad, akkor miért akarod növelni a kockázatod, egy újabb kötéssel? Ha továbbra sem fordul meg, akkor csak tovább növeled a lebegő veszteséget. Ha viszont megfordul, akkor visszafelé már félúton nullában tudsz kiszállni. De a cél nem az, eredőben nullás tranzakcióid legyenek. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.