Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Van olyan indikátor vagy valami MT4-re ami az adott deviza nyitáshoz viszonyított jelenlegi árfolyamát %-os arányban kijelzi?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4852) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4851) üzenetére


Dzoli
tag

Van, már láttam ilyet. Keress rá a "percent+price+daily change+mq4" kifejezésekre.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4853) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4852) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszi ez meglett.
Az viszont mitől van hogy ha le akarok törölni egy indikátorhoz tartozó labelt, akkor letörli, de amint megmozdul megint az árfolyam szépen visszarakja nekem.
Hogyan lehet végérvényesen törölni?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4854) amargo válasza Ferdzsoo (#4853) üzenetére


amargo
addikt

Forráskódból.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4855) Ferdzsoo válasza amargo (#4854) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nem programozó vagyok, hanem tőzsdés. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4856) amargo válasza Ferdzsoo (#4855) üzenetére


amargo
addikt

Ha meg van a forrás mq4 és megírod mit kell eltüntetni, megcsinálom :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4857) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4855) üzenetére


Dzoli
tag

Idővel azt is megtanulja az ember, ha nincs kedve napokat keresgélni. Egyszerűbb, és gyorsabb ha megírja magának. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4858) amargo válasza Dzoli (#4857) üzenetére


amargo
addikt

Ha belenyúlkálásokról van szó, akkor elég lehet, ha "Idővel azt is megtanulja az ember", de amúgy nem túl szerencsés, ha trade közben derül ki, hogy nem elég ennyi.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4859) amargo


amargo
addikt

Veszélyes időszak - nekem, eddig az összes pozit kézzel zártam, egyszerűen nem merem nyitva hagyni.. inkább ilyen 4-9pip el kiszállok.

Kis háttértörténet:
EURUSD short-ba kapott a robot is, miközben mindenki long-ot jósol.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4860) Fecdzo válasza amargo (#4859) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ki az aki longot jósol? :)

fulekitrading.wordpress.com

(#4861) amargo válasza Fecdzo (#4860) üzenetére


amargo
addikt

Genial INVEST és még pár technikai elemző azt jósolja, ha 1.43 felé tud kerülni, akkor long..
200pip-et foghattam volna a 20 helyett, de ezen nem bánkódom.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4862) Gibkey válasza amargo (#4861) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Hát igen, elég erősen fogja az 1.43as szint az árfolyamot reggel óta :)

(#4863) Dzoli válasza Fecdzo (#4860) üzenetére


Dzoli
tag

Biztos a "szakértők". Pedig már 31.-én látszott, hogy ez már nem az a longos emelkedés. Be is húzgáltam a célárakat magamnak. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4864) Fecdzo válasza Dzoli (#4863) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hehehe...végre ebből a trendől sikerült kicsípni 250 pipet...remélem te is elcsípted!

fulekitrading.wordpress.com

(#4865) Fecdzo válasza amargo (#4861) üzenetére


Fecdzo
senior tag

miszter techinkai elemző vélhetően távol áll a tradingtől. Nem ugyanaz elemzni és tradelni!

fulekitrading.wordpress.com

(#4866) Fecdzo válasza Fecdzo (#4865) üzenetére


Fecdzo
senior tag

...magy mégsem?... :B

fulekitrading.wordpress.com

(#4867) amargo válasza Fecdzo (#4865) üzenetére


amargo
addikt

Elszoktam olvasgatni, bár ebben az esetben is csak megvezettek..
De végül is lényegtelen lesz, mert robotokra fogom bízni a dolgot.

A MultiInstrument indikátorról tudtok valami leírást mutatni? Vagy véleményt írni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4868) Gibkey


Gibkey
csendes tag

USD/CHF esése most nagyon megállt. Mit mondtok trendtörés meglesz? H1 gyertyák azt mutatják. Kalapács és Doji.

(#4869) Fecdzo válasza Gibkey (#4868) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A frank párok manapság kaszinó kategóriába tartoznak az én véleményem szerint....nem is nyúlok hozzájuk....támaszokon/ellenállásokon úgy mennek át mint forró kés a vajon..

fulekitrading.wordpress.com

(#4870) Fecdzo válasza Gibkey (#4868) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Amúgy Fx-en én a gyertyáknak sem nagyon hiszek. Ahol igazán hihetsz az a részvény piac és ott bizony iszonyú szépen is működnek. Itt Fx-en talán a hosszú kanócok árulkodnak. Mondjuk ez a doji és kalapács szépen együtt áll...

Én nem kötöm ezt mert nem ez a stratégiám amit szeretek követni.

fulekitrading.wordpress.com

(#4871) Dzoli válasza Fecdzo (#4870) üzenetére


Dzoli
tag

Egyetértek, az én kereskedési elméletem is hullámokra bontja a mozgást. Az egyedi gyertyák alakulását csak részzárási pontoknál figyelem.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4872) amargo válasza Fecdzo (#4869) üzenetére


amargo
addikt

Bár "nekem" más stratégiám van:

Nyilván közelében sincs az optimális megoldásnak..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4873) Dzoli válasza amargo (#4872) üzenetére


Dzoli
tag

Amit most írok azt nem kell kritikának, vagy kötözködésnek venni.
Ahogy én látom a kötéseket, azok túlságosan rövid ideig tartanak. Ez legtöbbször azért van, mert a kereskedőnek nincs hosszabb távú elképzelése az ár várható alakulásáról. Ezért túlzottan izgul, és nem tud hosszabb időt eltölteni a piacon. Pedig a trédnek időt kell tudni adni, hogy kifejlődhessen. A túl sok kicsi nyerőt is el fogja vinni egy-egy nagyobb vesztő. Kellenek a nagyobb nyerők, hogy folyamatosan növekedhessen az egyenleg. Próbáld meg mielőbb kizárni a kockázatot a kötésből részzárással. A maradékot pedig hagyd futni. Ez nekem bevált.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4874) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4873) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én ezt a technikát próbálom jelenleg, több kevesebb sikerrel.
Annyit kérdeznék hogyha publikus hogy te hány pip nyerőnél csinálsz részzárást?

Illetve ilyenkor a másik felét ha jól értem még nem húzod 0-ba hanem a stoppot hagyod ott ahol volt, mivel ha a másik fele minuszba stoppolódik ki, a részzárással már akkor is ugyanannyi profitod volt mint amennyi bukód lett, így 0-ás lesz a trade. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4875) amargo válasza Dzoli (#4873) üzenetére


amargo
addikt

Pozitív kritikának fogom fel! Köszönöm a tanácsot! :)
Ezeket robot csinálta, de igen többek között volt, hogy én is bezártam.. még nem vagyok elég edzett.

Ellenben, jövőhéten állítom rá az új logikát, amibe a csúszó stop már aktiválva van.
De igazából felemásak az érzéseim, mert mint láthat oldalazáskor skalpol és elég jól teszi, átlagosan 46 percig volt nyitva egy-egy pozíció - nem ezen a képen, hanem backtest-alapján 2 év alapján. De igazat adok abban, amit írsz, ezért van több több robot dolgozik, amelyek nagyobb hálót vetnek ki.

Mennyire bírják ezt a brókerek? Azaz mikor küldenek rám egy tüskét..?

Továbbá én is azon vagyok, hogy a csúszó stopom is 5 pip-re van állítva, azaz csak nagy zuhanásokat tud megfogni.

Hozzáteszem ez az egynapi kereskedés 3 bukó szintet termelt ki. Persze ebből sokra talán nem lehet következtetni, de arra igen, hogy alacsony az SL szintem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4876) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4874) üzenetére


Dzoli
tag

Az ár viselkedését vizsgálom, és a megindulás utáni első elbizonytalanodásnál (hosszú kanócos gyertya, ellentétes színű gyertya, jelentős szint) zárom a pozíció felét. Ekkor mozgatom közelebb a kezdő stopot a részzárás távolságának kétszeresére. Így már nincs kockázat, és meghagyom a másik félnek a lehetőséget, hogy tovább menjen. Rendszerint ezek hozzák a jelentősebb profitot. Legrosszabb esetben pedig kivesz a stop. Így a részzárás nyerőjét elviszi a stop bukója, de ekkor tőkét már nem veszíthetek. Ez elég ritkán fordul elő, mert ha látom, hogy változik az ár mozgása hamarabb zárok kézzel. A részzárás másik előnye, hogy nagyobb teret tudok adni az árnak, hogy mozogjon. Részzárás nélkül a belépési pont környékére visszatérő ár látványától biztos elbizonytalanodom. Ilyenkor nullában lezárnám az egyébként jó pozíciót is, mert pszichikailag nem tudom megtartani, és attól félnék vesztőbe fordul.
A stopot "lazán" kell kezelni. Nem azért van, hogy az zárja a tranzakciókat. Csak arra szolgál, hogy védje a tőkédet. Szűk követőstoppal sosem fogsz tudni benne maradni egy hosszabb mozgásban, mert a korrekciók ki fognak ütni.

Bemutató

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4877) amargo válasza Dzoli (#4876) üzenetére


amargo
addikt

Végig néztem a képeket, noha nálam elég hamar zárja, de összességében pip-ben hasonlóan hoz. A csúszó stoppal valami hasonlót akarok én is elérni, de M15 ön kereskedem, 7-11 pip nyereséggel, ezt szeretném kitolni, hogy magasabb tp adok, de a stop-ot húzgálom majd utána bizonyos logika alapján.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4878) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4876) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mindent megválaszoltál, köszönöm szépen!
Teljesen így gondoltam én is a stratégiát, azzal a különbséggel, hogy én azt hittem Neked van egy fix célár (pl 10pip) amit ha elér az árfolyam mindenképpen részt zársz. De ez így mégjobb ahogy leírtad, mert így mindig más mértékű lesz a stoppod is, hol kisebb hol nagyobb. A lényeg hogy a pozi ne maradjon kockázatban...

"Részzárás nélkül a belépési pont környékére visszatérő ár látványától biztos elbizonytalanodom. Ilyenkor nullában lezárnám az egyébként jó pozíciót is, mert pszichikailag nem tudom megtartani, és attól félnék vesztőbe fordul."-

Ez egy iszonyatosan nagy igazság, én sszámtalanszor jártam így azelőtt.
A részzárás ezt a veszélyt is megszüntetni.- :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4879) Gibkey válasza Fecdzo (#4870) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Még egyszer leszúrt aztán szépen megfordult :)

(#4880) Ferdzsoo válasza Dzoli (#4876) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Illetve annyi hogy te milyen időtávon kereskedsz? M5 ugye ha jól emléxem?

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4881) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4880) üzenetére


Dzoli
tag

Igen, 5 perces chart.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4882) amargo


amargo
addikt

Okulás képen, mert egyszerűen emberből vagyok.
EURUSD sell 1.41648, kiszálltam 0-ban - éjjel volt kötés és a támasztól megijedtem - .. most 1.414xx-ben van, de előtte volt 1.411xx ben is. Már többször leírtam, hogy kiszállási stratégia :) ennyit az érzelmekről.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4883) Gibkey válasza amargo (#4882) üzenetére


Gibkey
csendes tag

A támasz a gap, szóval azt használhattad volna stopnak(felette 1-2ponnttal) és nincs nagy rizikó. Bár beszokta tölteni a gapet, most nem így lett és nyertél volna. Kb. 64pipnél járnál.
Nem sok ez... inkább mint minuszba írja ki a programod :) Meg ma tök nyugis minden, amcsiban államünnep van. Sok mozgás nem lesz szerintem.

(#4884) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Csináltam egy tanulságos screenshotot.
Bejelöltem engem is melyik gyertyák szoktak kivenni a poziból, de ezúttal nem, mert lazábbra vettem a stoppokat...
A kockázat természetesen a kezdetekkor a tőke 3%-a volt.
360 pip jelenleg... :) A számla demó számla... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4885) amargo válasza Gibkey (#4883) üzenetére


amargo
addikt

Most már +100pip.. nem írok semmit. Jobban kell edzeni érzelmekre - azaz hagyni a robotokat is dolgozni és a mail értesítést kikapcsolni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4886) Gibkey válasza Ferdzsoo (#4884) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Na ! Kár érte, hogy demo :)
Amugy az a két gyertya amit bejelöltél, azt hívják Triggernek ? (elég amatör kérdés tudom,de ez kimaradt)

A másik meg, hogy mi volt az a jel amiért nyomtál egy Sell-t aug 31.-én ?

(#4887) Ferdzsoo válasza Gibkey (#4886) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Semmi extra, csak egyszerűen letört egy alsó támasz.
És utána rögtön nem volt erősebb visszateszt sem. Ezért nem vett ki a stopp-
A trigger az ponthogy belépési jel.
De most nyomtam is két erős bukót, volt most eladásom EURCHF-en 1.1029, és 1.1069-en.
Gyönyörű bukók lettek belőle... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4888) Gh0sT válasza Ferdzsoo (#4887) üzenetére


Gh0sT
addikt

Milyen spreadek vannak EURCHF-en és USDCHF-en nálad? Nálam a kereskedhetetlen kategória az utóbbi időben.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4889) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tekurv@élet mi történik itt most... :Y
Árfolyamrögzítés.
Laza 360 pipet csíptem meg 1 perc alatt :Y
Tadawulnál fix 3 spread van ezeken a párokon.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4890) amargo


amargo
addikt

eurusd: ezek félelmetesek. Ilyenkor örülök, hogy semmilyen szinten nem vagyok pozícióban.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4891) Gibkey válasza amargo (#4890) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Nem csak ott, minden páron !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#4892) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Bejelentették a rögzítést 1.2-őn 30 másodperc múlva már 1.880-on járt... Nah ez a durva... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4893) Gibkey


Gibkey
csendes tag

(#4894) amargo válasza Gibkey (#4891) üzenetére


amargo
addikt

Azt a pi.. csak most néztem meg a többit, nem értek a fundamentális dolgokhoz, ezért örülök, hogy nem voltam benne. Persze, megnéztem pár párt, amin rajta voltam. De lehet most kikapcsolom a robotokat, amíg beállnak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4895) brd válasza amargo (#4890) üzenetére


brd
nagyúr

Én meg azon sajnálkozom, hogy csak 20 perce ültem gép elé. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#4896) Gibkey válasza Ferdzsoo (#4892) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Te vártad a hírt, vagy csak véletlen kerültél bele ?:)

(#4897) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Talán a GBP/CHF lett a legszebb :) ~1200pip plussz

(#4898) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Basszus, itt a stop sem véd semmit, simán átugrotta az árfolyam. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4899) Gibkey válasza Gh0sT (#4898) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Remélem senki nem volt ellentétes poziba ?!

(#4900) amargo válasza brd (#4895) üzenetére


amargo
addikt

Gondolkoztam reggel, hogy EURUSD-ben a 200-t csak nem töri át.. és belekötök long-ba. De ez mind csak feltételezés volt.

Nálam az MT4 összeszarta magát ettől konkrétan, 6 chart volt megnyitva és elhasalt a program.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.