Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Caruso77 válasza Dzoli (#5850) üzenetére


Caruso77
csendes tag

Igen, én is látom, hogy ez nem egy-két hónapos folyamat. Kereskedés közben elég sokat tanultam idáig. Most például USD/CHF-en két napja nyitott pozícióm - ami ma végül kitört az oldalazásból - előző nap este rátettem egy követőstoppot, mivel már nyerőben voltam. Viszont napközben nem tudtam nyomon követni és elkövettem a hibát, hogy felhívtam a dealing desket és lezárattam a pozíciót 30 EUR profittal. Ha nem bántom ez 50 EUR is lett volna. A pszichológia. Az indikátorokat leginkább megerősítésként szoktam használni. A Fibo szinteket szoktam még nézni, de azt is leginkább hosszútávon, mert az elég nagy valószínűséggel működik.

(#5852) batorpeti


batorpeti
tag

MT5-ben hogyan lehet beállítani azt hogy az azonos devizapáron nyitott több pozíciót ne vonja össze?

(#5853) Dzoli válasza batorpeti (#5852) üzenetére


Dzoli
tag

Még nem nézegettem. Egyenlőre nem akarok váltani, mert minden scriptem, indikátorom újra kellene hozzá írni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5854) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Sziasztok!
A napokban indítottam demo számlát a pluss500-on.
Meg szeretném kérdezni, hogy van-e valkinek tapasztalata itt valódi pénzes számlán.
Van-e benne valami csapda?

Köszönöm.
(Nem akarom vissza olvasni az összes hsz-t, ezért kérdezek most így.)

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#5855) kariad válasza Ujjlenyomat (#5854) üzenetére


kariad
senior tag

A csapda, te önmagad vagy úgy is tudják a kezdők veszítenek! :R

(#5856) batorpeti válasza Ujjlenyomat (#5854) üzenetére


batorpeti
tag

Egyetértek az előttem szólóval. Tudják hogy úgyis elnyerik a pénzedet.
Bővebben itt is olvashatsz véleményeket róluk.

[ Szerkesztve ]

(#5857) Dzoli


Dzoli
tag

Írtam pár gondolatot a robotokkal való kereskedésről. Itt olvasható.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5858) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Mindhármótok válaszát köszönöm.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#5859) Gh0sT válasza Dzoli (#5857) üzenetére


Gh0sT
addikt

Részben egyetértek, részben nem.

Mint minden mást, a robotozást is lehet ésszel csinálni. A legtöbben valóban a Szent Grált látják egy-egy robotban. Megveszik, felhúzzák a kockázatot irreális szintre és buknak 20-50%-ot hónapok leforgása alatt. Mint ahogy a manuális kereskedés, úgy a robotokkal történő trédelés is rendkívül nagy hozzáértést igényel. Ha valaki robot vásárlásra adja a fejét, akkor az a minimum elvárás, hogy megismeri a robot működését. Tudni kell, hogy melyek azok a piaci körülmények, melyek kedveznek neki, melyek azok, melyek megölik a stratégiát.

Sok a szemét a neten, de lehet találni profitábilis stratégiákat, lelkiismeretes supportot és fejlesztő gárdát.

A technikai elemzés pontosan a múltbéli események ismétlődésén alapul. Minél nagyobb adatsorral dolgozunk, annál nagyobb valószínűséggel leszünk képesek kiszámítani a jövőben a mozgás irányát. A piac szereplői hasonlóan reagálnak most is mint korábban, azonban tény, hogy a forex karakterisztikája megváltozhat és meg is változik. Ezért is kell olyan robotokat keresni, melyek azokat a piaci mozgásokat próbálják meglovagolni, melyek fő jellemzői keveset változnak.

A jó robot fleixibilis, nem fix TP és SL értékekkel dolgozik, hanem figyeli a momentumot is és annak megfelelően hozza meg a kereskedési döntéseit. Dinamikusan változtatja a TP-t és SL-t is és a pozícióban töltött időt is figyelembe veszi a kiszállásnál.

Robotozni jó dolog, ha az ember el tudja fogadni azt, hogy nem szólhat bele a robot működésébe! Tipikusan kezdő hiba, amikor egy robotot felülbírálunk, amivel egy kvázi 10 éves backtesztet kérdőjelezünk meg pusztán megérzések alapján. El kell dönteni, hogy automata rendszert használunk, vagy félautomatát, előbbi esetben pedig el kell fogadnunk azt, hogy a robot kötéseit felülbírálni tilos! Robotot kétféle ember használ. Az egyik az, akinek van saját rendszere és leprogramozta magának, hisz benne 100%-ban. A másik, aki nem ért hozzá, vett egyet magának, nem ismeri a működését, ezáltal nem is nagyon hisz benne. Bízik a vakszerencsében. Utóbbiból vannak többen... Ők azok, akik hamar lemorzsolódnak...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5860) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Érdeklődnék, hogy mi a különbség a valós idejű BÉT adatoknál az 1 ársáv és 5 ársáv között?
Mert elég zavaró, hogy csak 15 percenként frissítenek adatokat.

Meg kéne egy kis segítség értelmezésben is:
"A részvények elszámolása T+3 napos, tehát a tranzakciót követő harmadik napon lehet fizikailag rendelkezni felettük ( pl. értékpapír transzfer), illetve az eladásukat követő harmadik kereskedési napon lehet az ellenértékükként befolyt összeggel fizikailag rendelkezni ( pl. készpénzfelvétel, átutalási megbízás)."

Tehát ha én veszek x részvényt a BÉT-en (asszem Prompt megbízásnak nevezik a sima részvény adásvételt), akkor 3 napig nem tudom eladni, illetve ha eladok akkor 3 napig venni nem tudok?

(#5861) brd válasza Kal-El (#5860) üzenetére


brd
nagyúr

A BÉT-n úgy tudom, fizetős az azonnali (és sűrűbb) árfolyam.
A másik kérdésre: azt jelenti, hogy 3 nap után könyvelődik a tranzakció. Attól még akár el is adhatod a rendszeren és a 3 napon belül, a vásárolt részvényt, csak a vásárlásra fordított összeg másra már nem fordítható, jogilag a vásárlás megtörtént, lefoglalásra került a pénz. Ugyanez a másik irányban, ha eladtál, akkor jogilag a tied a kapott összeg, akár vásárolhatsz is belőle részvényt, csak a rendszeren kívül nem használhatod a 3 nap letelte előtt (nem veheted fel).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5862) Dzoli válasza Kal-El (#5860) üzenetére


Dzoli
tag

Azt jelenti, hogy milyen mélységig látod az ajánlati könyvet. 5 esetén az öt legjobb vételi, és eladási árat az aktuális árhoz képest. Valamint látod azt is, hogy ezeken az árszinteken hány darabra van megbízás.

Kép jobb oldala az ajánlati könyv. Valós idejű adatszolgáltatásra külön díjért kell előfizetni minden BÉT-es brókernél. Egyébként csak 15 perces késleltetett adatokat látsz.

Kereskedni folyamatosan lehet a részvényekkel, akár napon belül is, de a fizikai elszámolás csak T+3 nap alatt történik meg. Tehát ha neked nyereséged keletkezik, abból azonnal vehetsz újabb részvényt, de a nyereséget felvenni csak ez idő után tudod készpénzben. Vagy a megvett részvény áttranszferálását, másik brókerhez, vagy más értékpapírszámlára is csak ezután kezdeményezheted.

Én azt tanácsolom, gyorsan felejtsd el a BÉT-et, és a magyar részvényeket. Egy vicc az egész. Folyamatosan csökken a forgalma, a 3-4 évvel ezelőttinek már csak a fele. Kevés likvid részvény van, csak a nagy papírokkal lenne érdemes foglalkozni (OTP, MOL, Mtel, stb.)
Nincs (vagy méregdrága) a shortolási lehetőség. Fizetős az adatszolgáltatás, és drágák a brókerdíjjak. Ha csak tanulni szeretnél, akkor azt ne itt kezd el!!!

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5863) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Milyen helyet tudnátok ajánlani, ahol kis pénzzel is lehet szórakozni (5000Ft),
és rendben mennek az átutalások?

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#5864) kariad válasza Ujjlenyomat (#5863) üzenetére


kariad
senior tag

Pl: Tesco :D De miért nem inkább demózol? Vagy kereskedni akarsz megtanulni vagy szórakozni?

(#5865) Linlithgow válasza Ujjlenyomat (#5863) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

majdnem azt írtam, hogy a kaszinó, de lehet oda se engednek be ennyivel. nem maradt más hátra, mint a lottó!

(#5866) Linlithgow válasza Kal-El (#5860) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

egyetértek Zolival, BÉT: el lehet felejteni...

sőt egyetértek Zolival a robotok ügyében is, én buta ember voltam, saját káromon tanultam!

(#5867) Linlithgow válasza Gh0sT (#5859) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

saját sisztéma robotizálása, szerintem jó ötlet, de akkor, már (legalábbis hosszútávon) igen is bele kell szólni, ahogy folyamatosan fejleszted a szisztémát...

(#5868) Dzoli válasza Ujjlenyomat (#5863) üzenetére


Dzoli
tag

5000 Ft? Vidd el belőle vacsorázni a párodat. Komolyan.
Tanulni pedig egyenlőre ott a demó. 500$ alatt még centszámlán sincs értelme elkezdeni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5869) Kal-El


Kal-El
senior tag

Köszi srácok!
Igazából nem tanulni szeretnék ilyen garfikonos elemzéssel vagy hasonló, hanem buy&hold típusú befektetés miatt kezdtem el tőzsdézni.
Teljesen egyszerűen: ha alacsony az árfolyam veszek pár részvényt mikor felmegy eladom és kb ennyi.
De tényleg nagyon drágák a kötési költségek. Raiffeisen bankban kezdtem el egy értékpapír számlán, vettem 60 db OTP részvényt 3050-ért majd most eladtam 3760-ért. Viszont iszonyat magas költségei vannak a Raiffeisennek. 1%-os, de min 3000Ft-os kötési költség, ennyiért vettem majd megpróbáltam a netes hozzáférésemmel eladni ott már csak 0,5%-ot, de min 1000Ft-ot vonnak le. Az értékpapír számla havi költsége meg 250Ft. Tehát elég drága ha kis összeggel csinálja az ember.
Most azon gondolkozom, hogy a Random Capital-hoz átviszem a pénzem. Ott nincs számlavezetési díj, a kötési költség pedig itt van: [link]
Tehát ez már sokkal barátibb. Egyedül a valós idejű adatszolgáltatással nem vagyok kibékülve, 1 ársáv havi 900Ft, 5 ársáv havi 2400Ft-ba kerül, ezt nem tudnám kitermelni könnyedén csak ilyen 3M Ft körüli tőkével. De a külföldi tőzsdéknél is ilyen költségek vannak, tehát akkor már inkább oda vinném a pénzem, ha ennyi összegyűlik.
Egyébként tudom, hogy kicsi a forgalom BÉT-en, de ettől még egyáltalán nem vészes, ha kis összeggel csinálja az ember. Az a 4-5 likvid részvény nekem bőven elég.
Az amerikai tőzsdére 1M alatt nem is érdemes menni szerintem, az európai tőzsdékre meg még több kell a magas költségek miatt.

(#5870) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Kedvcsináló robotozáshoz:

Szerk: saját számla, éles, martingale elv alapján működik. Rendkívül kockázatos, de elvileg 3 hónap alatt megduplázza az alaptőkét és onnantól kvázi kockázatmentes befektetésnek minősül.

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5871) batorpeti válasza Gh0sT (#5870) üzenetére


batorpeti
tag

Azért elég durva drawdown-ok vannak ott. Miért minősül a tőke megduplázása után gyakorlatilag kockázatmentes befektetésnek? Mi változik meg amitől nem lesz kockázat az óriási kockáztatások után?
Nem vagyok meggyőződve arról hogy martingale stratégiával hosszú távon is nyereséges lehet valaki.

(#5872) Dzoli válasza batorpeti (#5871) üzenetére


Dzoli
tag

Mert akkor kiutalja a tőkét, és már csak a nyereséggel folytatja. :)

Gh0sT:
Ha a Liteforexnél is működik, ahol elég magas a kötésköltség, akkor lehet benne valami. Én bíztam benned, hogy összejön. Robotért cserébe megtanítalak manuálisan kereskedni. :DD

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5873) Ferdzsoo válasza Gh0sT (#5840) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha van még lehet hogy érdekelne, ez MM cég nem? :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5874) Gh0sT válasza batorpeti (#5871) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megközelítés kérdése a drawdown.

Fontos tisztában lenni azzal, hogy a robot egyszer be fogja dönteni a számlát. Ezt el kell fogadni. Ez nem egy pénznyomda, hanem egy robot, ami pusztán matematikai alapon kereskedik a technikai elemzés módszereit figyelmen kívül hagyva. Viszont van még egy nagyon fontos momentum. A robot nagyobb valószínűséggel dupláz, mint nulláz. És ez a kulcsa a rendszernek.

Tegyük fel, hogy van 10.000 dollárom és nagyjából 20% kockázatot merek vállalni. Ez annyit tesz, hogy ha elveszítek 2.000 dollárt, akkor már erősen elgondolkodom azon, hogy a forexet nem nekem találták ki. Két dolgot tehetek.

1. Kiutalom a 10.000 dollárt a számlámra és elkezdek vállalható kockázat mellett kereskedni. A végkifejlet többféle lehet. Fél év, egy év alatt lemorzsolódok 8.000 dollárig és kiszállok, vagy mondjuk csinálok éves szinten 30%-ot, amit valljuk be kiemelkedő hozamnak számít.

2. Kiutalok 1.000 dollárt a számlámra és erre ráeresztem a fenti robotot. Ha szerencsém van, akkor 3 hónap alatt dupláz. Ha nincs szerencsém, akkor van még 1.000 dollárom, hogy elkezdjek egy új kört.

A két rendszer között annyi a különbség, hogy míg az elsőbe befektettem minden pénzem, addig a másodikba csak azt, amit kockáztatni szeretnék. Ergo a megtakarításom 80%-át beforgathatom máshova. Másik fontos dolog, hogy a robot okos money management mellett évente nagyjából 500-600% körül teljesít úgy, hogy párszor bedől a számla. Ha az 1000 dolláros alaptőkére nézem ezt az 500-600%-ot, akkor máris jobb vagyok, mint az első példában vázolt 30%-kal.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5875) Gh0sT válasza Dzoli (#5872) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megbeszéljük... :)

Még igényel némi tökéletesítést, szeptemberben leülök egy matematikus barátommal átbeszélni az elvet és tovább finomítjuk. Most kb. havi 30-40%-ot tud, de ennél többet szeretnék. Van még puffer a rendszerben, fel akarom tornázni havi 80-100%-ra.

Szép a kötéslistád. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5876) batorpeti válasza Gh0sT (#5874) üzenetére


batorpeti
tag

Értem, de ehhez konkrétan kötélidegek kellenek, na az nekem nincs. :D De ha neked működik, bejön ez a fajta kereskedés, akkor no problem. :R

(#5877) Linlithgow


Linlithgow
csendes tag

Gh0sT!
engedd meg, hogy két véleményt/hozzászólást/tapasztalatot én is hozzátegyek
robot: általában úgy kezdik a robotok, h termelnek, nekem is 1 hónap alatt 50% ot hozott...
aztán elvitte azt lehet mondani az egészet...jó sokat tanultam belőle, megérdemeltem

mennyi pénzt helyezünk ki? az a része, hogy amennyit kockáztatni merek - nem lesz semmi ha elvesztem - teljesen elfogadható, de hogy az egészet, aztán abból csak keveset kockáztatok .....szerintem helytelen ld 1000 $ 10 000 $...

üdv L

(#5878) attiati


attiati
veterán

mekkora meló leprogramozni Dukascopy-nál az alábbit? (Jforexen, _nem_ MT4-en)

sávkereskedést automatizál:
1. megadott árszinten longol, megadott árszinten TP-al zárja azt
2. ha pozit nyit, akkor automatikusan SL és TP szintet rendel hozzá, szint elérésekor törli a nem aktiválódott SL/TP szintet
3. ha poziba lépett, akkor nem nyit újabbat, míg a korábbit nem zárja
4. a belépési / SL / TP árszintek fix értékek (semmi indikátor, semmi varázslat)
5. ha kiesik a sávból az árfolyam, akkor nem köt újabb pozit. Vagyis ha egyszer elérte a SL szintet, akkor deaktiválja magát a manuális újraindításig

Esetleg priviben is várom, ha van valakinek ajánlata.

[ Szerkesztve ]

(#5879) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!
Kezdőként nyitottam egy demo számlát Tadawulfx-nél.
Szeretném véleményeteket kikérni, hogy ti melyik indikátorokat használjátok ajánljátok stb.
(Kezdőként nem szeretnék belemenni egyből a legbonyolultabba)
Szép estét!

(#5880) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Olvastam valahol, hogy US piacokról a real-time adatok ingyen elérhetők.
Nem tudja valaki, hogy hol? Vagy mely brókercégeknél?

Ilyen egyébként van EU-s tőzsdéknél is, vagy csak US beli adatoknál?

(#5881) Dzoli válasza Cimbooora (#5879) üzenetére


Dzoli
tag

Kezdőként lehet még indikátorral sem kellene foglalkoznod, csak a charttal, és az árfolyammozgással. Alap chart olvasás gyorstalpaló a 29. posttól kezdődően: [link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5882) WiZARD


WiZARD
addikt

mutatok egy kis robotos kedvcsinálót én is.
több mint 1 éve megy, nem demó, ugyan tavaly nyáron a görögországos szarakodást megszívta, de szépen felállt.
nem martingale!

ha valakit érdekelnek robotok, akkor kérdezzen nyugodtan, próbáltam/használok elég sokat...
sajnos a többi számlámon annyi robot fut, és annyit variáltam, hogy nem tudom mutogatni, ez az egy, ami lényegi változtatás, belenyúlás nélkül, régóta fut...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5883) Linlithgow válasza Kal-El (#5880) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

Eu-ban nem hiszem,

usa-ra Freestockchartot tudom ajánlani

L.

[link]

(#5884) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Hol találok OTP részvényárfolyam diagramot 5-10-15 évre visszamenőleg? Többnyire csak 1-2 évre visszamelőleg találok adatokat.

Köszi!

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5885) Dzoli válasza glutamin (#5884) üzenetére


Dzoli
tag

Portfólió adatletöltés: [link]
Instrumentum kiválaszt, szükséges adatok beállít, letölt. Itt csak napos adatok vannak.
Intraday adatokat megpróbálhatsz kunyerálni itt: [link]

Amibroker Trial verzió: [link]

Letöltött adatokat beleimportálod, és már elemezgetheted is.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5886) glutamin válasza Dzoli (#5885) üzenetére


glutamin
őstag

Köszönöm!

Lenne másik kérdésem is :)

Jelenleg csak OTP részvényekkel kereskedek equitasnaál, de szeretnék később mást is amivel lehet shortolni is valamint tőkeáttétet használni. Valszeg Forex lesz belőle. Tőkeáttétellhez lenne kérdésem. HA mondjuk 2x-es tökeáttéelt használok, akkor milyen költségfe van , annak, ha hosszabb ideig megtartom a poziciót. Kvázi van valami hhitelkamat szerű költség a meghitelezett összegre? Meddig lehet egy ilyen poziban ülni maximálisan? Tehát engem nondjuk nem a napin belüli adok veszek téma érdekelne, hanem mondjuk 2-3 hetente adnék vennék.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5887) Dzoli válasza glutamin (#5886) üzenetére


Dzoli
tag

Szerintem olvass utána a tőkeáttétel fogalmának, és szerepének a kereskedésben. Nincs kedvem újra leírni, párszor már megtettem.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5888) batorpeti válasza Dzoli (#5853) üzenetére


batorpeti
tag

Utánaolvastam, és nem lehet beállítani hogy ne vonja össze a pozíciókat. Viszont én a pozícióépítés miatt szeretném külön-külön is látni a pozíciókat. Az a baj még ráadásul hogy a stop loss-t sem lehet így pozíciónként kezelni, meg később a pozíciók zárása után is csak az összevont eredményeket látom. Ez baj, mert attól hogy egy kereskedés összességében nyereséges lett, az nem azt jelenti hogy nincs benne veszteséges pozíció, de így nem derül ki, ráadásul így értelemszerűen a Myfxbook is csak az összevont eredményeket mutatja, ami nagyon nem jó. Szerintem én is maradok egyelőre MT4-nél.

(#5889) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tudtok mondani egy jó ECN brokert akinek van demo számlája is?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5890) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#5889) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Dukas-nál sajna csak 14 napos a demo.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5891) Gh0sT válasza Ferdzsoo (#5890) üzenetére


Gh0sT
addikt

ATC brokers

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5892) Dzoli válasza Ferdzsoo (#5889) üzenetére


Dzoli
tag

FxOpen, Alpari NZ, Roboforex, Pepperstone

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5893) Ferdzsoo válasza Gh0sT (#5891) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az ATC-nek Csak és kizárólag ECN számlái vannak?
mert ahogy nézem az alparinak van nem ECN is.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5894) Gh0sT válasza Ferdzsoo (#5893) üzenetére


Gh0sT
addikt

Tudtommal igen, illetve ATC-ről annyit kell tudni, hogy IB-nek minősül, ezért nem nevezhetik magukat ECN-nek csak STP-nek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5895) Ferdzsoo válasza Gh0sT (#5894) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

IB-nek? Ez mi is pontosan?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5896) Gh0sT válasza Ferdzsoo (#5895) üzenetére


Gh0sT
addikt

Introducing Broker, FXCM alá tartoznak.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5897) Ferdzsoo válasza Gh0sT (#5896) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tudsz linkelni valamit ezekről a rövídítésekről? Egyet kettőt ismerek, de van sok ismeretlen.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#5898) aAron_


aAron_
őstag

Hamarosan indul egy ilyen trading contest. Arra gondoltam nevezek, és szerencsét próbálok egy EA-val. Tudnátok ajánlani erre valamit? éjjel nappal is mehet, de napközben csak párszor tudok ránézni. nem baj, ha nem tökéletes, valamennyire én is tudom optimalizálni. inkább legyen kockáztatósabb, hogy legyen valamennyi esélyem jobb helyezést elérni. :R

What is your ikigai?

(#5899) batorpeti


batorpeti
tag

Az miért van hogy Roboforex demo számlán csak februárig látom a chartot xau/usd-n? A devizapárok jók, de a xau/usd nem. Már töröltem a Metatradert, majd újratelepítettem, de nem segített az sem. Beállításoknál is hiába állítgattam hogy hány gyertya látszódjon, semmi.

(#5900) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Lehet furcsa kérdés lesz, de nem tudtok olyan megoldást, hogy a képernyőn az asztalra kerüljön egy kis ablak, ami egy, vagy több BÉT-es részvény árát mutatná esetleg még grafikon is lenne benne és ugyanúgy frissülne automatikusan, mint a 15 perces BÉT adatoknál?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.