Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Fandango válasza VikMorroHun (#7999) üzenetére


Fandango
veterán

Gratulálok! :)

(#8002) VikMorroHun válasza Fandango (#8001) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Köszi. :) Persze az lesz az igazi, amikor hosszabb időtávon is nyereségesen fog tevékenykedni.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8003) Fandango válasza VikMorroHun (#8002) üzenetére


Fandango
veterán

Mennyi időd van eddig a fejlesztésbe?

(#8004) VikMorroHun válasza Fandango (#8003) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

A mostani robotot májusban kezdtem fejleszteni. Viszont felhasználtam néhány részt korábbiakból is. Kb. két éve kezdtem az MQL4 nyelvvel ismerkedni.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8005) Fandango válasza VikMorroHun (#8004) üzenetére


Fandango
veterán

Az szép, a befektetett munkának meg lesz a gyümölcse. :)

(#8006) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Van a TrendLine 1. Aztán lesz TrendLine 2. Hogy jön ki ezután a TrendLine 26, ezt most nem értem... :))

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8007) sisi22 válasza Fecdzo (#7990) üzenetére


sisi22
tag

Hmmm... a weboldaladon 2016-os az utolso iras, ha jol lattam.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8008) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Mai érdekesség: nem értettem, hogy ha van egy változóm, amiben a szignálokat gyűjtöm, és mindegyikhez tartozik egy egyedi érték, akkor miért nyit rossz pozíciót az EA. Tesztelem, tesztelem, és nem látom értelmét, hogy ha mondjuk 66-os értéke van a változónak, miért lesz belőle 128-as értékhez tartozó pozíció. (Utána meg panaszkodott, hogy ezt ő nem ismeri fel - innen láttam, hogy valami hiba van.) Aztán rájöttem, hogy nemrég átalakítottam a szignálokhoz tartozó stringeket, a keresésnél meg StringFind() fv van StringCompare() helyett. Eddig nem volt belőle gond, csak most úgy alakult, hogy az egyik elnevezés a másik részsztringje lett... Upsz.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8009) Fecdzo válasza sisi22 (#8007) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem voltam túl aktív, valóban....hamar visszaesett a lelkesedés. :)...az is igaz, hogy meló mellett nem töltök időt irogatással is.

fulekitrading.wordpress.com

(#8010) sisi22 válasza Fecdzo (#8009) üzenetére


sisi22
tag

Csak erdekelt volna, hogy mit csinalsz es miert nem tolongtak a jelentkezok, es talan jo lenne vegre csinalnom valamit, mielott teljesen elhulyulok. :(

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8011) Fecdzo válasza sisi22 (#8010) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Milyen jelentkezőknek kéne tolongani és mire? :)

Befektetési alapkezelőként dolgozom.

Mi tart vissza attól h csinálj valamit? :)

fulekitrading.wordpress.com

(#8012) sisi22 válasza Fecdzo (#8011) üzenetére


sisi22
tag

7990? :F

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8013) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Érdekesség: tegnap délelőtt olvastam egy cikket, miszerint a tőzsdéket megviselte az orosz-ukrán háború, hatalmasak a mínuszok. Ez akkor még igaz is volt. Aztán jött a hír, hogy Putyin is tárgyalna, meg az ukránok is. Csupán egy feltételt szabott nekik: le kell tenniük a fegyvert. (Az nem világos, ha két ellenséges hadsereg közül az egyik megadja magát, akkor miről lehet még tárgyalni.) Viszont a befektetők bevették; hatalmas pluszokat láttam tegnap este.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8014) sisi22 válasza Fecdzo (#8011) üzenetére


sisi22
tag

Mi tart vissza attól h csinálj valamit?

Az alkalmazotti statusz hianya. :K

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8015) sisi22 válasza VikMorroHun (#8013) üzenetére


sisi22
tag

akkor miről lehet még tárgyalni.

A targyalastechnika alapja a vegtelen alternativa, amibol mindig az adott helyzetnek megfelelot kell kivalasztani. :K
Mar ma is slagervideo volt, hogy az orosz tankbol kifogyott az uzemanyag, mire egy ukran teheratovezeto felajanlotta nekik, hogy visszaviszi oket az orszagukba, gondolom, holnapra szeles korben elterjed.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8016) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Nem tudom hogy mennyire illik ide, de nem tudja esetleg valaki, hogy plus500nál megoldható e hogy a forint számlám átváltsam usd számlára? Szeretnék a holnapi napon végleg elbúcsúzni minden forintomtól. köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8017) tlac válasza Celithrandi (#8016) üzenetére


tlac
nagyúr

inkább ez a topik fogalkozik hasonló témákkal:
[link]

Szeretnék a holnapi napon végleg elbúcsúzni minden forintomtól.

szerintem nem vagy egyedül ezzel a gondolattal

[ Szerkesztve ]

(#8018) Celithrandi válasza tlac (#8017) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, de első körben az érdekelne hogy valahogy át lehet e váltani a plus500 számlát HUF ról másba, amire még talán ez a legmegflelőbb topic :(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8019) VikMorroHun válasza Celithrandi (#8016) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Azt nem tudom, hogy megoldható-e (gondolom, a sok-sok oldalas szabályzatukban benne van, de azt most nem olvastam át), viszont pár éve Twitteren azt írták, ilyen esetben itt lehet velük felvenni a kapcsolatot. Amúgy, ha sikerül, szólj, mert lehet, hogy én is átalakítanám Euróra a számlámat. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8020) Celithrandi válasza VikMorroHun (#8019) üzenetére


Celithrandi
addikt

írtam nekik, meglátjuk. Ha nem jön válasz ma akkor a live chat en felkeresem őket, ott korábban már egyeztettem velük.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8021) Celithrandi válasza VikMorroHun (#8019) üzenetére


Celithrandi
addikt

Megoldható, csak mókolni kell:

I can see that you have already used your trading account and transactions have been made in HUF currency. To change your currency, you should open a new trading account.

Once you do so, please contact us, so that we can change the currency in accordance with your request, before any transactions take place in the new account.

If you choose to open a new account, please consider the closure of the first one as it is recommended to concentrate your trading activities on one account only.

We appreciate your cooperation and understanding on this issue.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8022) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Érdekes dolgot vettem észre: Dow Jones esetében már csak kb. 60 pont van hátra, hogy az 50 napos mozgóátlag felülről keresztezze a 200 napos mozgóátlagot. S&P 500 esetében még van vagy 55-60 pont.

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8023) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Magyar részvényeket hosszú távra milyen platformon érdemes vásárolni? A bankom ebank felületén sajnos csak államkötvény van e mellett pedig daytrade felületet használok ami meg nem erre való. Köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8024) Male válasza Celithrandi (#8023) üzenetére


Male
nagyúr

Remélem nem számít reklámnak: Random Capital... alacsonyak a jutalékok, és nincs havidíj, nincs tartási díj, így hosszú távra ideális szerintem. (a felület eléggé fapad, de ilyen esetben úgyis minimálisan használja az ember)

(#8025) Celithrandi válasza Male (#8024) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, másik topicban is főleg őket ajánlották, szimpi banki háttér, gagyi app, de mint írtad is erre pont megfelel. Délután nyitottam számlát, de sajnos még nem hagyták jóvá. Jó lenne tudni , hogy holnap elkészül e, mert ha még napokat ülnek rajta akkor nyitok máshol

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#8026) Male válasza Celithrandi (#8025) üzenetére


Male
nagyúr

Nincsmit!
Ha jól emlékszem, elég hamar megvolt a jóváhagyás... de én már régen nyitottam.
Ha függőt küldesz be, érdemes átkattintani, hogy jöjjön róla e-mail is (alapból ez ki van kapcsolva)... mert utólag ki nem deríted mennyin teljesült... legalábbis én nem bírtam megtalálni :B

(#8027) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Csak érdekesség kedvéért...

Van itt valaki aki foglalkozik részvények faktor kitettségeinek mérésével? Value, Quality, Dividend, Momentum, Investment stb...?

fulekitrading.wordpress.com

(#8028) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Ma küldött egy ilyen üzenetet a robotom:
"UK 100, higher time frame support level is irrelevant, higher time frame resistance level is irrelevant." Lehet, hogy tovább kellene fejlesztenem, miszerint "Actually, nothing matters. Everything is irrelevant." :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8029) sisi22


sisi22
tag

Akinek van affinitasa, erdemes elolvasni/meghallgatni a Bloombergen a FCA elnokevel folytatott beszelgetest.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8030) aAron_ válasza sisi22 (#8029) üzenetére


aAron_
őstag

Tudnád linkelni légy szíves?

What is your ikigai?

(#8031) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

20 (millió) Ft-os kérdés: szerintetek mikor fog megállni az amerikai tőzsdeindexek esése?

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8032) Fandango válasza VikMorroHun (#8031) üzenetére


Fandango
veterán

Majd utólag megmondom. :P

(#8033) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Attól tartok, sikerült kvantumprogramot írnom. Csak az a baj, hogy nem ez volt a cél. :)

Van egy láncolt lista, vannak benne a grafikonról vett adatpontok. Aztán van egy függvény, ahol megpróbálom eldönteni, hogyan viszonyulnak egymáshoz ezek az adatpontok. (Végigmegyek a listán, és bizonyos elemeket összehasonlítok.) Az eddigi megoldás nem volt elég jó, kicsit átírtam. Végül is működik mindkettő (nyilván vannak eltérések, ezért módosítottam a kódot), csak az a baj, hogy az új változatnál megváltozik a lista is. :Y Ennek nem szabadna előfordulnia...

szerk: Á, rájöttem. Mégsem változott meg a lista, csak amikor kiírattam az adatokat, úgy nézett ki, mintha megváltozott volna, mert egy másik függvény belenyúlt (amikor kellett), és pont olyan időpontban tette ezt, amikor félreérthető eredményt produkált a kiírás. Huhh, megnyugodtam.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8034) Fandango válasza VikMorroHun (#8033) üzenetére


Fandango
veterán

" Huhh, megnyugodtam."

Akkor én is. :DDD

(#8035) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem hogy el szeretnék kezdeni tőzsdén kereskedni, és azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e úgymond "ajánlott irodalom" ilyen témában? :)

(#8036) tlac válasza Alcsi69 (#8035) üzenetére


tlac
nagyúr

azt kell mondjam, hogy manapság már a youtube-on van a legtöbb infó :D

ha hosszú távra szeretnél befektetni, akkor inkább ezt a topikot érdemes követni, jobban pörög is [link]

(#8037) Alcsi69 válasza tlac (#8036) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Igen, el tudom képzelni. :D

Nem feltétlenül könyvekre gondoltam "ajánlott irodalom" alatt, szóval ajánlott youtube csatornákat is szívesen fogadok. :)

Köszi, beírom oda is a kérdést.

(#8038) VikMorroHun válasza Alcsi69 (#8037) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Így elsőre Raynor Teo és Trader DNA. A többit meg a Google algoritmus hozni fogja. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8039) sisi22 válasza aAron_ (#8030) üzenetére


sisi22
tag

Bocsanat, ez kimaradt.

Mar nem, de a blogomban irtam korabban egy rovid osszefoglalot errol is, es talan webes keresovel meg lehet talalni a videot.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8040) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Na, ez durva volt. Kb. két órája küszködök azzal, hogy nincsenek szinkronban bizonyos változók. Addig nyomozgattam, míg kiderült, hogy az új gyertyák megjelenését figyelő osztály hibás. Igaz, csak egy percet késik, de most az az egy perc is számít. (Valamelyik MQL5 cikkből másoltam ki régebben, hogy nekem ezzel ne kelljen foglalkoznom, de úgy látszik, mégis kellett.) Több módon is próbáltam működésre bírni, de az az egy perc késés sehogy sem akart megszűnni. Míg a végén rá nem jöttem, hogy talán az a baja, nem percenként egyszer kellene vizsgálni, hanem minden tickben. Úgyhogy próbaképpen elkezdtem minden tickben nyaggatni, hogy "Van már új bar?Van már új bar?Van már új bar?"... és bejött. Most már rendesen jelzi. Eh...

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8041) tlac válasza VikMorroHun (#8040) üzenetére


tlac
nagyúr

élesben is használod a robotot?

(#8042) VikMorroHun válasza tlac (#8041) üzenetére


VikMorroHun
senior tag

Szoktam időnként. Voltak már jó szignáljai. Meg olyan is, amikor azt mondta, szerinte a Dow Jones esni fog. Jó, akkor nyitok egy Sell pozíciót. Aztán nézem, hogy jé, mintha pár perce érte volna el a magasabb időskálán az SMA40 vonalát. Azért várok egy kicsit. Az utóbbi győzött. Úgyhogy még van vele munka. :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8043) aAron_ válasza sisi22 (#8039) üzenetére


aAron_
őstag

Oké, köszi. Blog postjaidhoz egyébként miért nem lehet hozzászólni? :)

What is your ikigai?

(#8044) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

2022.07.05 11:10:00   EURUSD, Trailing stop loss updated, price: 1.03759. Estimated profit updated: 42.10000
2022.07.05 11:11:00   EURUSD, Trailing stop loss updated, price: 1.03743. Estimated profit updated: 43.65000
2022.07.05 11:16:00   EURUSD, Trailing stop loss updated, price: 1.03726. Estimated profit updated: 45.30000

Egy kicsit sajnálom, hogy ez a robot a mostani állapotában nem állt rendelkezésemre 4 nappal ezelőtt reggel 8-kor... (Egy darab 0.1 lot pozíció. Egy órát le kell vonni az időből, mert a brókerem román időzónát használ. Ja, a végén olyan 72+ Eurónál állt meg.)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8045) sisi22 válasza aAron_ (#8043) üzenetére


sisi22
tag

Blog postjaidhoz egyébként miért nem lehet hozzászólni?

Nem kedvelem a trollokat - privatban reagalhat mindenki, igy kaptam Zsiday-rol is visszajelzest, talan par nappal kesobb irtam az ominozus blogomat, mint o publikalta a sajat elorejelzeset, nem esett egybe. Most igazabol azert vagyok szomoru, mert nekem lett igazam, es meg rosszabb jon. :(

Amugy csak azert jottem most ide vissza, hogy javasoljam a "tozsdezesben" erintetteket, olvassak el a MNB oldalan Dr. Gyuri Gergely alig ket oldalas leirasat, ugy tunik, a MNB vegre elkezdi az al-tozsdes cegeket is elkapni.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8046) sisi22 válasza sisi22 (#8045) üzenetére


sisi22
tag

Dr. Gyuri Gergely alig ket oldalas leirasat

Szamomra egy gyongyszem:
„Rétegzés”: nagy számú vagy nagy volumenű, többnyire a piaci ártól távoli, valótlan megbízások adása az ajánlati könyv egyik oldalán annak érdekében, hogy elősegítse az ajánlati könyv másik oldalán adott valós megbízás végrehajtását. Ugyanakkor a valós megbízás teljesülésekor a valótlan megbízások visszavonásra kerülnek.

Ha jol tudom, ilyenekkel nyuljak le "brokerek" az ugyfeleik penzet.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8047) sisi22


sisi22
tag

Hopp, mai bejelentes a 20220527-i hatarozatrol: (A vizsgalt idoszak 2019-2020 volt)

A jegybank megállapította, hogy a Kulcs-Soft Nyrt. igazgatóságának elnöke – a fenti magánszeméllyel, illetve további három, egy internetes tőzsdei fórumról megismert magánszeméllyel – előre egyeztetett a Kulcs-Soft részvényre vonatkozó kereskedéséről, így összejátszva félrevezető jelzéseket adhattak a befektetők számára a pénzügyi eszköz valós keresleti-kínálati viszonyairól.

Tiltott piacbefolyásolás bűncselekmény gyanúja miatt az MNB feljelentést is tett a Fővárosi Főügyészségen. A jegybank a fenti „összejátszással” érintett tranzakcióban részt vevő további három magánszeméllyel szemben jelenleg is vizsgálatot folytat.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#8048) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Érdekes dolgot vettem észre. Írtam egy új kereskedőrobotot, de olyan indikátort használ, ami valamiért nagyon megterheli tesztelés közben a rendszert, ezért 1 perces OHLC adatokkal tesztelem (érdekes módon, normál működésnél nem jelent túl nagy terhelést). Így viszont nem fedi tökéletesen a valós adatokat a teszt környezet. Ennek viszont van egy olyan mellékhatása, hogy tesztelés közben nem küld minden esetben szignált, amikor valós környezetben küldene. További érdekesség, hogy a kihagyott szignálok valós környezetben veszteséges pozíció nyitást eredményeznek. Adódik a kérdés: hogyan lehetne valós környezetben 1 perces OHLC szimulált adatokat használni? (A robotom OnTick() függvénye így is percenként csak egyszer fut le. Vagyis a fő ciklus.)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

(#8049) Male válasza VikMorroHun (#8048) üzenetére


Male
nagyúr

Valós környezetben sehogy... jó is lenne ha gyertyán belül mindig tudnád, mikor van a high és a low értéken az árfolyam... kicsit könnyű lenne nyerni :DDD
(szórakozásból csináltam is rá régen egy expertet, 1 perces OHLC-n futtatva a kezdő ezer dolcsiból lazán csinált a végére másfél milliárdot :D )

(#8050) VikMorroHun


VikMorroHun
senior tag

Megint érdekesen működik a robotom. Azt mondta, hogy szerinte a GBPUSD esni fog, ráadásul az ellenpárokon is van valami szignál (EURGBP, USDCHF, EURUSD). Logikusan az első kettő emelkedik, a harmadik meg esik. Tényleg így volt. Csak azt nem értem, honnan vette az első kettőt, mert azokon a grafikonokon épp nem működött a robot, tehát elvileg nem kellett volna onnan jelet vennie. Most vagy valami multiverzumos robotot írtam, vagy valami olyan hiba van az algoritmusban, ami úgy hibás, hogy akkor is működik (egyébként jól), amikor nem kéne... :)

Nem lehet körökre osztott módba váltani, mert a karakter halott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.