Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Hege1234


Hege1234
addikt

azon sem lehet változtatni hogy
a 15 pip az 15 legyen és ne 150 ?

(#7002) WiZARD válasza Hege1234 (#7000) üzenetére


WiZARD
addikt

Mondjuk én eleve nem értem minek összevissza variálni az időzónákkal, és miért nem használ minden bróker egységesen UTC-t.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7003) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nagyon sajnálom hogy nincs usd-rub brókernél. Elég kevés helyen van sajnos... eszméletlen ami itt folyik...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7004) WiZARD válasza Ferdzsoo (#7003) üzenetére


WiZARD
addikt

És ebbe mit/hogy tradelnél? :) (komolyan érdekel)
Csábító a nagy mozgás, de szerintem ebbe most belenyúlni szerencsejáték.
Az ukrán konfliktus kirobbanásakor/kibontakozásakor kellett volna pozit nyitni, és most szép lenne az.
De nem ilyen begyorsuló, napi 25% mozgásba, és 650 pontos kametemelésbe nyitni...

Aztán van ahol pont most szűntetik meg. (FXCM)

Én Dukascopytól ezt kaptam:
"Due to the high volatility and low liquidity on USD/RUB currency pair there is a risk of significant price gaps, which may cause negative equity on client accounts. Because of that Dukascopy Bank is forced to implement a maximum leverage for USD/RUB exposures of 1:10 as of 17 December 2014 at 13:00 GMT.

Clients trading USD/RUB are invited to estimate margin usage at the moment the maximum leverage on USD/RUB will be reduced and adjust their exposure accordingly if needed before leverage cut time.

Attention: Beware that independently of the current leverage reduction Dukascopy Bank may take additional measures including full stop of USD/RUB trading and closure of all opened positions without warning."

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7005) WiZARD válasza WiZARD (#7004) üzenetére


WiZARD
addikt

Most lárom, Armada Markets-től is jött üzenet még tegnap, hogy USDRUB tőkeáttétet 1:20ra csökkentik, ma meg újabb, hogy csak zárni engednek pozit, nyitni nem.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7006) attiati válasza WiZARD (#7004) üzenetére


attiati
veterán

ez engem is erdekelne, hogy milyen pozit lehetne ebben felvenni? :) fogalmam sincs az iranyrol sem:) dupla vagy semminek tunik. azt hiszem fxopen-en van usdrub

olaj long-ra milyen eszkoz johet szoba?
1. tobb evre
2. minel kisebb tracking errorral a crude light (spot) arfolyamhoz kepest

neztem 3 etf-et, es mindegyik kimaradt a 2008 utani emelkedesbol. olaj 4x-ezett, etfek csak duplaztak.

(#7007) Ferdzsoo válasza WiZARD (#7004) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, jelenleg azért már necces.
De itt van egy kis kivonat, augusztus óta követem a rubelt.
Kockázatom végig 2-3% alatt volt (ez a minuszos trédeken látszik is), az utolsó 2 hétben ugye amikor elszálltak a dolgok, akkor meg óriásit lehetett kaszálni.De csak meg kell nézni a chartot, szinte komolyabb visszatesztek nélkül mentünk felfele.
Annyira én ezt nem láttam bonyolultnak. :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7008) aAron_ válasza attiati (#7006) üzenetére


aAron_
őstag

db x-trackers STOXX Europe 600 Oil & Gas UCITS ETF,
iShares Oil & Gas Exploration & Production UCITS ETF

Itt is csak duplázás volt, érdekes.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#7009) attiati válasza aAron_ (#7008) üzenetére


attiati
veterán

az nagyon nem elég, állítólag a határidős és a spot árak között voltak ilyen torzulások és amiatt van a "tracking error", de nagyon durvának tűnik a 100%-os követési hiba

más: kinek hogy néz ki az USDRUB 1 perces chartja mára? Dukascopy live számláról mutatna valaki képet?
már csak az utókor számára is érdemes megörökíteni :)

fxopen: Ez meg....?! ennél többet vártam egy ecn brókertől....

[ Módosította: radi8tor ]

(#7010) WiZARD válasza Ferdzsoo (#7007) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezzel az időszakkal nincs is gond, csak az írásodból az jött le, mintha most kaptál volna kedvet hozzá :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7011) WiZARD válasza attiati (#7009) üzenetére


WiZARD
addikt

dukas live, elég gyászos.
pl most kötni se lehet benne...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7012) attiati válasza WiZARD (#7011) üzenetére


attiati
veterán

ez tényleg az

pedig már kezdtem temetni múltkor a brókeremet, mert magasak a spread-ek, és keveseltem a carry párokra a swapot, de ha egy dukas chart így néz ki péládul ott 12:30 és 13:00 között....... ott egy laza 7%-os mozgás kimaradt :D

(#7013) Ferdzsoo válasza WiZARD (#7010) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Jogos, félreérthető volt. :K
Akkor még mindig ATC a nyerő:

nagyban
teljesen elfogadható gapok vannak rajta...
Az a 65-58 közötti hétvége volt, nem kereskedés közbeni gap.
Szóval összességében véve szerintem teljesen korrekt...
Hiába... ATC-ről nemsok rosszal hallottam még...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7014) attiati válasza Ferdzsoo (#7013) üzenetére


attiati
veterán

perces bontású chartot mutass légy szíves

a ma reggelről is

[ Szerkesztve ]

(#7015) Ferdzsoo válasza attiati (#7014) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nincs értelme, mert hasonló szar mint itt a többi. :DDD
Én mondjuk H1 alá sosem megyek.
Lehet ezmiatt nem tűnt nekem sz@rnak... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7016) attiati válasza Ferdzsoo (#7015) üzenetére


attiati
veterán

H1-es bontáson még szerencse, hogy nincsenek gapek
ráadásul demo számlát mutattál? vagy éleset?

(#7017) Ferdzsoo válasza attiati (#7016) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Demo.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7018) Dzoli


Dzoli
tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket,
és sikerekben gazdag új évet kívánok minden olvasónak!

Az ünnepek alkalmából fogadjátok el szerény ajándékomat:

4 napig ingyenes a Trading room!

December 22. 23. 29. és 30. napokon bárki kipróbálhatja Magyarország első, napi 12 órában üzemelő virtuális kereskedő szobáját.

Belépni közvetlenül a weboldalon keresztül lehet.

Felhasználói név tetszés szerint választható, jelszó: 23564

Legaktívabb időszakok: 9:00-11:00 és 14:30-17:00 között.

Várok mindenkit sok szeretettel!

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#7019) Hege1234


Hege1234
addikt

vannak itt ninjások ?

ninjascript-nél mennyire lehetne kivitelezni hogy pl

22:00 től reggel 06:00 ig csak egy indikátor legyen látható?

leginkább csak azért érdekel
hogy megoldható e

(#7020) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Tavaly augusztusba kóstoltam bele a forex kereskedés világába, egyik ismerősömnek hála. Nagyon sokat segített benne, sokat is olvastam utána a dolgoknak. Első blikkre egy EUR/GBP micro számlát nyitottunk, 30$-os ajándék kezdőtőkével az XM-nél. XM MT4-et használom a kereskedésre.
Most jelenleg ott tartok hogy az ajándék 30$-t amivel indítottam, feltornásztam Augusztus óta 136$-ra. Ez nem tudom hogy egy kezdőnek mennyire számít jónak vagy rossznak?
A stratégiám nagyon egyszerű lenne. 1. pozíciómat akkor nyitom meg, amikor az ár 60 pipet haladt az egyik irányba, így hagyok egy kis biztonsági tartalékot. 1. pozíciómat mindig olyat LOT számmal nyitom ami arányos a pénzemhez. Tehát ha most van 136$-om, akkor 0.13-al nyitom az elsőt, majd innen duplázom egészen a 6.-ig.

A kérdésem az lenne hogy érdemes lenne-e szerintetek még pénzt tolni a micro számlámra, és így folytatni a gyakorlást kicsivel nagyobb összeggel, vagy pedig még növeljem ezt a tőkémet, és egy pár hónap múlva próbálkozzak meg egy Standard számlával?

iPhone 13 Pro Max

(#7021) aAron_ válasza jozsi252 (#7020) üzenetére


aAron_
őstag

Szia!

Őszintén szólva egyelőre ebben a rendszerben nem látom, hogy mi az előnyöd a piachoz képest.

Ilyen eredményt teljesen random piacon is el lehet érni, de az matematikailag bizonyíthatóan fenntarthatatlan hosszútávon. (kb. 0 valószínűséggel)

5 hónap alatt ~333%-os hozam már önmagában brutális, irreális. Mások 1-2 százalékpont pluszért harcolnak éves hozamnál.

Backtest-et néztél már több évre visszamenőleg? Gondolom M1-en, M5-ön kereskedhetsz, ha 60 pip-es elmozdulásokat figyelsz. EURGBP-n ilyen felbontáson nagyon nehéz pénzt csinálni, profik levadásznak, sokkal kevésbé kiszámítható a piac mozgása.

Talán ezeket érdemes lenne átgondolni, még mielőtt komolyabb pénzt teszel bele. :)

What is your ikigai?

(#7022) jozsi252 válasza aAron_ (#7021) üzenetére


jozsi252
veterán

M15-ön kereskedek.

"Őszintén szólva egyelőre ebben a rendszerben nem látom, hogy mi az előnyöd a piachoz képest."
Ezt mire érted pontosan?

"Ilyen eredményt teljesen random piacon is el lehet érni"
Ezt arra érted hogy Standard számlán, nem pedig micro számlán?

Nem néztem Backtest-et.

Illetve az hogy irreálisan nagy a 333%-os haszon, azt is jelentheti hogy bizonyos esetekben sokat kockáztattam, ami az esetek nagy részében be is jött, ezért tudtam ennyire növelni a számlámat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#7023) aAron_ válasza jozsi252 (#7022) üzenetére


aAron_
őstag

"Ezt mire érted pontosan?"

Arra, hogy valamiben ki kell emelkedned az átlagból (piac) ahhoz, hogy képes legyél alpha-t generálni. (edge over the market) Forex esetében (ha a piaci átlagot tekintjük benchmarknak) nyilván bármilyen hozam esetében ez igaz lesz, hiszen zero sum game. (ahhoz, hogy te nyerj, másnak veszítenie kell, piac átlag hozama 0) Erre nagyon kevesen képesek.

Random piac: fluktuáló árfolyam, random walk, lehetetlen megmondani mi fog történni. Általánosságban elmondható, hogy minél kisebb felbontáson nézed az árfolyamokat, annál jobban megközelítik ezt az állapotot.

Irreálisan nagy hozamot rövid távon úgy lehet elérni, ha sokkal nagyobb valószínűséggel nyersz, mint vesztesz, azonban kis valószínűséggel ugyan, de könnyen el tudod bukni az egészet.

What is your ikigai?

(#7024) Dzoli válasza jozsi252 (#7020) üzenetére


Dzoli
tag

Nagy összeget nem tennék rá. A martingale miatt sem.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#7025) Caruso77


Caruso77
csendes tag

Sziasztok,

Foglalkozik valaki opciós kereskedéssel? Érdekelnének tapasztalatok. Elvileg nem olyan bonyolult, mint amilyen ennek a híre. Valamint van valakinek tapasztalata az elemzésközpontos swing trade startégiákkal? Előre is köszi.

(#7026) attiati


attiati
veterán

kerult mar valakinek a szamlaja minuszba, mert a broker nem tudta likvidalni a szamlat? (szamlan levo pozit)

mi lesz ezekkel a szamlakkal?

nem kis osszeg es persze a mai eurchf bulirol van szo

(#7027) amargo válasza attiati (#7026) üzenetére


amargo
addikt

Ez durva, ami volt/van.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7028) Dzoli


Dzoli
tag

Képet mentsetek, legyen miről majd mesélni az unokáknak.
- Bezzeg amikor az SNB beszakította az árfolyamot, akkor is a monitor előtt voltam. :D

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#7029) tlac válasza attiati (#7026) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem nézd át az apró betűs részt

(#7030) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kíváncsi lennék Pintérék extrém eurchf long stratégiája hogyan szerepelt a mai nap. Vajon átugrotta stoppjukat az árfolyam? Gyanítom igen... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7031) attiati válasza Dzoli (#7028) üzenetére


attiati
veterán

tudsz mutatni egy tick chartot 11:30utáni percekről? (vagy esetleg egy 1 perceset?)

(#7032) WiZARD válasza attiati (#7026) üzenetére


WiZARD
addikt

pár brókercég megy a levesbe imho, akár nagyobbak is.
FXCM-nél 225 millió $ "tartozása" lett hirtelen az ügyfeleknek
nem tudom hogy ezt be tudják-e hajtani, és ha igen, akkor mennyi idő alatt...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7033) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Ez nagyon sokaknak fájt...FXCM, IG markets, Gain capital stb....de a nagyokat se feledjük. A Deutsche Autobahnnak nevezett elektronikus FX rendszere nem adott adatot, órákig leálltak likviditás szolgáltatók. HSBC is...
Épp most hallottam Bloombergen, hogy az SMI-re szóló put opciók értéke 15000%-al növekedtek (!!!!!!!). Arra lennék kíváncsi, hogy vajon az EURCHF putok hova szállhattak ekkor szakadás és voltilitás mellett (34 szórásnyi távolság...wow)...

Sajnos nagyon sok trader került most kutyaszorítóba :( :( :(

fulekitrading.wordpress.com

(#7034) Fecdzo válasza attiati (#7026) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát, ilyenkor elvileg megpróbálhatja valahogy behajtani, de erőteljesen kétlem, hogy sikerrel járna...sztem attól is függ, hogy ki a brókercég.

fulekitrading.wordpress.com

(#7035) WiZARD válasza WiZARD (#7032) üzenetére


WiZARD
addikt

FX broker Alpari UK enters into insolvency after Swiss franc shock

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7036) Fecdzo válasza WiZARD (#7035) üzenetére


Fecdzo
senior tag

http://www.alpari.com/company-news/posts/2015/january/important-announcement

Hát, alpari lehúzhatja a rolót...még jó hogy már nincs ott pénzem...most lehetne futni utána...persze állítólag FCA megvéd. Hát lássuk...

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#7037) WiZARD válasza Fecdzo (#7036) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ez meg csak az elso domino....

Most azert nem banom hogy svajci dukascopynal van a penzem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7038) Fecdzo válasza WiZARD (#7037) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Könnyen lehet....a férgese tutira kihull, meg azok akik kapzsik voltak, legyenek akár mekkorák is...IG Markets is bekapott egy 30 millás (GBP) buktát...

FXCM részvényei -15%-ot hullottak ahogy hallom. 225 millio az ő buktájuk és mint tudjuk rengeteg bróker az ő white labeljük...

fulekitrading.wordpress.com

(#7039) WiZARD válasza Fecdzo (#7038) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ez nem csak kapzsiság kérdése, és pont hogy a rendes brókerek szívják meg.
Akik kivitték a piacra a kötéseket azoknak valódi bukta lett.
A sunyi B-book, market maker brókerek meg nem buktak semmit, hisz pozijuk se volt, ügyfél úgyis bukik, és mindig a ház nyer.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7040) Fecdzo válasza WiZARD (#7039) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez nem ilyen egyszerű! Gondolj bele...mint bróker, ahhoz, hogy a másik oldalon lehess és elnyerd amit az ügyfél elveszít, előbb rendelkezned kell azzal a termékkel, amit beszerzel előbb a piacon majd eladod az ügyfelednek. Vagy egyszerűen pénzzel vagy a pozi mögött, de akkor meg az ügyfél nyeri el....ergo bookon teljes a piaci kitettség!

Iletve a dealing is fedez attól h bookon van valaki, mert elképzelhető, hogy túl nagy a kitettsége. Ez is piaci kitettség..

Ha meg nincs piac (lásd frank) és egyszerre több páron hirtelen nagy mozgás van, ők sem fogják tudni zárni a pozikat, csak nagy csúszással!

Szvsz pont a fordítottja történhet...bookos brókerek most sz*pó rolleren vannak, akik meg csupán csak kiközvetítették a piacra, azok jól jártak (jobban)..

Ami inkább aggaszt, hogy Alpari, IG és FXCM is kutyaszorítóban vannak. Rengeteg ECN broki és bookos broki használja FXCM technológiáját és ha ők bemondják az unalmast, akkor rengeteg más broki is befogja...legyen az book vagy ecn/stp...

fulekitrading.wordpress.com

(#7041) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Pont ma küldött az oanda egy mailt hogy ők mennyire büszkék magukra hogy nem volt requotejuk meghogy eltekintettek a minuszba ment ügyfélszámláktól, és hogy ők 14 éve mekkora királyok már.
Mm leginkább centszámlákkal így azért egyszerűbb...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7042) WiZARD válasza Fecdzo (#7040) üzenetére


WiZARD
addikt

Ugyan már, statisztika függő, de retail ügyfelek 90-95%-a elbukja a pénzét. Vagy az egészet, vagy csak egy részét, és belátja.
Hogy ezzel szemben beálljon valaki a nyerő oldalra, ahhoz nem kell sok fedezet.

OTC piac, mindenféle offshore brókercégekkel többnyire. Nem véletlen vannak a világ különböző pontjain bejegyezve...

Ha meg nincs valódi piaci pozi, csak ügyfél és bróker fogad egymással, akkor nincs mit zárni a piacon, és lényegtelen hogy milyen árjegyzés van a piacon.

Aki viszont kivitte a piacra és fedezte, az nem tudott zárni, vagy csak szar áron. Ügyfélen meg kérdéses hogy be tudja-e vasalni a bukót. Ha nem akkor ő szívta meg.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7043) WiZARD válasza Ferdzsoo (#7041) üzenetére


WiZARD
addikt

Be tudod copyzni az oanda levelet? meglepne ha a bukótól eltekintenének :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7044) Ferdzsoo válasza WiZARD (#7043) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

In the wake of this unprecedented market event, OANDA demonstrated its ongoing commitment to doing right by its clients. Despite suffering losses and vanishing liquidity in the institutional hedging market, OANDA remained true to its 14-year legacy of transparency, integrity and fairness to our clients. OANDA did not re-quote or amend any CHF cross client trades. We even took the further step of forgiving all negative client balances that were caused when clients could not close out their positions fast enough (where permitted by regulations).

Pedig de...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7045) Fecdzo válasza WiZARD (#7042) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Akkor csak abba gondolj bele vajon miért van az, hogy egy brókercég bookos illetve stp-s bedől míg más, köztudottan bookos meg nem? Ők ugyanúgy fedeznek alkalmanként, mert ugye mi magunk is tudjuk, hogy attól h van egy módszerem ami 98%-ban profitos még csúnyán elszállhatok ;)

Volt szerencsém látni egy elég nagy ilyen dealinget, pont cipruson és beszélgetni a head of dealingel ;)

Nem azért mondom, nem kell sajnálni őket, de azért nem olyan könnyű pénz az mint aminek tűnik...

fulekitrading.wordpress.com

(#7046) Fecdzo válasza Fecdzo (#7045) üzenetére


Fecdzo
senior tag

O-ooo

http://forexmagnates.com/fxcm-inc-shares-trading-85-pre-market-trading/

fulekitrading.wordpress.com

(#7047) WiZARD válasza Ferdzsoo (#7044) üzenetére


WiZARD
addikt

Oanda market maker, lemond némi extra nyereségről, és csak annyit nyert az ügyfelektől, amire amúgy is számíthatott (a teljes számla), tényleg rendesek ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7048) Ferdzsoo válasza WiZARD (#7047) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nemtudom lejött e de én is irónikusan értettem...
hogy mekkora királyok... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7049) WiZARD válasza Ferdzsoo (#7048) üzenetére


WiZARD
addikt

ja ok, másodszorra olvasva világos ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7050) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Hullanak a fejek és a nagy nevek a brokercégek közt...még Interactive Brokers részvényei is minuszban a pre marketen:

http://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/hullanak_a_brokercegek_a_franksokk_miatt.3.208977.html

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.