Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

hátha tud valaki segíteni nekem, egy ideje már deviza tőzsdézek, mt4-es platformon, igazából egy inkább kevesebbet nyerjek mint, hogy bukjak stratégiát használok, aminek az egyik része az, ha a pozinyitási pontól elmozdul nekem jó irányba, kb 20-30 pip-el a nyitási pontra berakok egy sl-t (ez néha jó néha nem) utána vagy a követő stop vagy a tp esetleg kézi zárással lezárom.
Viszont nincs időm egész nap előtte ülni, kérdésem, hogy létezik e olyan EA, script, indikátor akármi ami helyettem ezt auto megcsinálja ha nem tudok épp ott lenni?

előre is köszi

más: kijött már az mt5 platform? mit lehet róla tudni?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5652) Linlithgow válasza animatrix11 (#5651) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

tartósan pozitívban vagy ezzel a stratégiával?

(#5653) danih válasza Linlithgow (#5652) üzenetére


danih
addikt

Ez nem stratégia, hanem pozi-menedzsment.

(#5654) animatrix11 válasza Linlithgow (#5652) üzenetére


animatrix11
őstag

mi ezzel a gond? 50-50% kb a találati arány csak annyi van ha a stop megfogja akkor 0 ft a veszteség viszont vannak olyan helyzetek amikor nem kéne bezárni pozit, mert jó lenne csak még fel/le-szúr az én nyitási pontomra és utána megy fel/le... erre még nem találtam megoldást

de ellenkező esetben meg jól jön pl 1-2 hete elkezdett rallyzni a gbp/usd 1.6050nél volt egy shortom, lement 1.6020-30 környékre majd fel és a vége 1,6300 lett csak kiszedte a stoppom ahol nyitottam, ha az nincs ott akkor csúnya vége is lehetett volna

nade esetleg amit kérdeztem arra van megoldás? :U

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5655) amargo válasza animatrix11 (#5651) üzenetére


amargo
addikt

Ha jól vettem ki, akkor ilyet keresel:
Trailing stop

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5656) animatrix11 válasza amargo (#5655) üzenetére


animatrix11
őstag

valami ilyesmit ha jól vettem ki a leírást

thx! :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5657) Phvhun


Phvhun
őstag

Várható viszonylag nagy mértékű ( 10-20 forintos, vagy nagyobb ) font és euró árfolyam romlás a közeljövőben ( max 3-4 hónap ) ?

Ahogy nézem az árfolyamokat, január óta az erősödés után viszonylag stabilnak tűnik a dolog.

(#5658) danih válasza Phvhun (#5657) üzenetére


danih
addikt

Az erősödéssel most beárazták az IMF megállapodást, a stabilitásra nem bazíroznék, valamelyik nagyokos megint beszól és cseszhetjük.

(#5659) batorpeti


batorpeti
tag

MT4-hez létezik olyan stratégia teszter ami egyszerre több pozíció nyitását is engedélyezi? Az LFH Trading Simulatort próbáltam, de az egyszerre csak 1 pozíciót enged nyitni, viszont én egy pozícióépítős stratégiát szeretnék gyakorolni, ezért lenne fontos.

(#5660) attiati


attiati
veterán

Vasárnap 23 óra előtt induló kereskedésről nem tudok. Ti igen?
Az összes bróker chartján gap-el nyitott az eurusd tegnap éjszaka.

De bloombergen reggel a saját szememmel láttam, hogy nyoma sem volt gap down-nak. Sőt, gap up-pal nyitott, mivel már tegnap este 8 órakor volt likviditás, és megindult a kereskedés.

Persze az ecn chartokon is be fogja tölteni a réseket, de így eléggé bohócot csinálnak belőlünk, ha az összes ECN chartján van gap, de a legfőbb adatszolgáltató chartján nincs.

[ Szerkesztve ]

(#5661) attiati válasza attiati (#5660) üzenetére


attiati
veterán

Holnap megnézem, hogy az időzóna is stimmel e.
Ettől függetlenül gap nélkül végigkereskedték.

(#5662) amargo válasza attiati (#5660) üzenetére


amargo
addikt

erstetrader, de én máson néztem ezeket annó.
brd, mintha szeretne gap-ot vadászni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5663) attiati válasza amargo (#5662) üzenetére


attiati
veterán

És ez miez :F egy ecn számlához képest (bloombergről meg már nem is beszélve)
Én is szeretek gapet vadászni, de árnyékra vetődni nem jó, ha nem is létezik az a gap.

(#5664) amargo válasza attiati (#5663) üzenetére


amargo
addikt

Még a tavalyi regisztráltam egy ilyenre, hogy 1 órával előbb szerezzek infót, de semmi értelmét nem találtam. Pont az adatok hitelessége elég kérdéses..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5665) Dzoli válasza attiati (#5660) üzenetére


Dzoli
tag

Saxo Bank korábban kezd, de ott is volt rés.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5666) kariad válasza amargo (#5664) üzenetére


kariad
senior tag

(#5667) attiati válasza Dzoli (#5665) üzenetére


attiati
veterán

saxo nálunk helyi idő szerint 21:00kor indult, úgy látom quaestor is (gyakorlatilag tök egyforma a kliensük, gondolom a likviditás és az adatszolgáltatás is) (egyébként saxo-nál teljesen eltüntették a ninja tradert?)

bloombergen eurusd gap up-al nyitott 1,31 felett (elvileg nálunk helyi idő szerint 20:00kor)

ahogy olvasom a fórumokat, sokan rávetődtünk egy nem létező résre :)

[ Szerkesztve ]

(#5668) attiati


attiati
veterán

létezik egyébként olyan kliens, amiben hozzárendelhetek a tradehez 3 különböző "stop"-ot, és bármelyik teljesülése esetén automatikusan törli a másik 2-t?

Például long pozi nyitóár fölé TP, alá SL, és még teszek rá egy trailing stop-ot is. Ha bármelyik feltétel teljesül, törli a másik két megbízást.

(#5669) kariad válasza attiati (#5668) üzenetére


kariad
senior tag

Ez jól hangzik... és mi ez? :U

(#5670) attiati válasza kariad (#5669) üzenetére


attiati
veterán

én is ezt keresem

(#5671) brd válasza amargo (#5662) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, az veszélyes, én abból valahogy sosem tudok jól kijönni, talán nem vagyok eleget gép előtt, inkább a hullámokat és a szélükön (csúcs-alj) a hirtelen megindulást igyekszem követni, lásd (EURUSD, H4, most).

attiati: Ha nem áll tőled nagyon távol, akkor szerintem tanulj meg MT4-ül, ezt ránézésre viszonylag egyszerű leprogramozni benne. ;) Ill. van több lelkes programozó, pár ezer forintért szerintem simán megcsinálják neked.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5672) brd válasza brd (#5671) üzenetére


brd
nagyúr

MQL4-ül na, *zi szerkesztési limit.

The only real valuable thing is intuition.

(#5673) animatrix11


animatrix11
őstag

Üdv

Ki milyen indikátorokat használ? Nekem az RSI-hez kéne egy olyan, ami megerősítés gyanánt szolgál pozi nyitáshoz és záráshoz, de a több 100 közül nem tudom melyik lenne jobb

előre is thx :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5674) aAron_ válasza animatrix11 (#5673) üzenetére


aAron_
őstag

RSI-t MACD-vel szokták előszeretettel használni. De ezen kívül millió féle variáció van, stochastic, ADX, stb stb

What is your ikigai?

(#5675) attiati válasza animatrix11 (#5673) üzenetére


attiati
veterán

Trendelő piacon rsi-t szerintem felejtsd el. Oldalazó piacra jó, ha be tudtad azonosítani, hogy oldalazó piacon vagyunk.

(#5676) concret_hp


concret_hp
addikt

daytradeléshez milyen oldalakat / könyvet ajánlanátok (angol is jöhet) ?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5677) _AnTi_ válasza brd (#5671) üzenetére


_AnTi_
tag

Honnan tudod, hogy mikor van a "hirtelen megindulás"?

concret_hp: Szerintem kezdésnek/szemlélet kialakításnak egy jó kis füzetecske: Michele Castorina: Nyereséges day-trade stratégiák ([link])
Ne lepődj meg, tényleg csak egy füzet, 2 óra alatt kiolvasható (úgy, hogy meg is érted).

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5678) brd válasza _AnTi_ (#5677) üzenetére


brd
nagyúr

Az előbbi képen látható 2 nyitási pont, 5 perces grafikonon így néz ki: egyik, másik. Egyértelmű, vagy magyarázzam? ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#5679) batorpeti válasza concret_hp (#5676) üzenetére


batorpeti
tag

Ha daytrade, akkor Birger videóit érdemes lehet megnézni.
Illetve van egy könyve is.

(#5680) animatrix11 válasza attiati (#5675) üzenetére


animatrix11
őstag

pontosan arra kell hogy lássam valamivel mikor lép ki az oldalazásból és merre

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5681) Dzoli válasza animatrix11 (#5680) üzenetére


Dzoli
tag

Nézd a gyertyákat! Semmi sem fogja jobban mutatni az ár mozgását.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5682) batorpeti válasza animatrix11 (#5680) üzenetére


batorpeti
tag

Rajzold be a csatornát amiben az ár oldalazik, és ahogy Dzoli is írja figyeld a gyertyákat, hogy mikor zár az adott idősíkon egy a csatornán kívül. Sokkal egyszerűbb mint bármely indikátor.

(#5683) animatrix11 válasza batorpeti (#5682) üzenetére


animatrix11
őstag

H1-ben nézzem? Gyergya indikátort érdemes használni?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5684) batorpeti válasza animatrix11 (#5683) üzenetére


batorpeti
tag

Az időtáv tőled függ, én pl H4-en szoktam figyelni a belépési jeleket, a nyitott pozíciókat pedig H1-en menedzselem.
Mi az a gyertya indikátor?

(#5685) animatrix11 válasza batorpeti (#5684) üzenetére


animatrix11
őstag

Pattern Recognition Master

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5686) animatrix11 válasza batorpeti (#5682) üzenetére


animatrix11
őstag

Itt rajzoltam 2 csatronát a a piros D1-ben van a kék H4-ben, kérdés jól rajzoltam e be? ha igen a következő short pozi kb 1,6150-nél lenne?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5687) _AnTi_ válasza brd (#5678) üzenetére


_AnTi_
tag

Köszi, így már világosak a belépők! :R
Szép trade, gratulálok! Sikerült azóta még ráépítened? 1.2950 körül ha jól látom még esetleg volt egy lehetőség (csak nem tudom milyen stoppokat használsz)!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5688) brd válasza _AnTi_ (#5687) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi'. Igen, ott volt egy lehetőség, szépen csinálják a kanócos gyertyákat, bár sok jót nem fűzök hozzá, mert itt a hétvége, és kis USD gyengülés is befigyelt, így kisebbel nyitottam, mint a többi.

The only real valuable thing is intuition.

(#5689) batorpeti válasza animatrix11 (#5686) üzenetére


batorpeti
tag

Ja értem mi ez az indikátor, bár én ilyet nem használok, de lehet hogy van akinek hasznos.
Ez a két csatorna amit berajzoltál jó, bár én pl csak trendvonalakat rajzoltam meg (ergo a csatorna felét), mert most trendel a piac, tehát nem oldalazás van, én leginkább oldalazó piacon használok csatornát. A legelső kérdésed viszont az oldalazásból való kitörésre vonatkozott.
Namost az hogy short vagy long az megint az időtávtól függ, bár ha megfigyeled az ár elég közel jár a D1-es csatornád aljához, így csak rövid időtávon lehet jó a short, sőt lehet már úgy se nagyon, nem biztos hogy túl jó lenne az R/R arány. Mivel én H4-en keresek beszállót, így nekem a főtrend most a long, látszik hogy a pár már január eleje óta uptrendben van, ezt rajzoltad be a piros csatornával. Tehát most a kék csatorna (nálam ez csak counter trend vonal) törésére várok hogy beszállhassak long irányba.

(#5690) animatrix11 válasza batorpeti (#5689) üzenetére


animatrix11
őstag

és biztos hogy az uptrend nem törik meg? A legutolsó csúcspont 2011 okt végén kb 1.6150 volt bár igaz azt már átvitte, de nem tudom hogy honnan lehet megtudni, hogy mikor van trendforduló, mert olyankor a tetején szeretnék nyitni két pozit az egyik amin van követőstop, vagy lezárom a másik meg futna hosszútávon

illetve ezt tervezném az arany/ezüstre is ha leér az aljáig, ezt sem tudom hogy van, de most van még hely lefelé

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5691) animatrix11


animatrix11
őstag

így nézne ki D1-ben az előző chart

közben újrarajzoltam az előző vonalakt, mert véletlenül kitöröltem, a piros az nem teljesen párhuzamos, jó így?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5692) batorpeti válasza animatrix11 (#5690) üzenetére


batorpeti
tag

Nem biztos, lehet hogy megtörik, majd a piac eldönti. Én most ugyan nem vagyok pozícióban ezen a páron, mert másikon voltam és a kockázati szintem nem engedte hogy ebbe is beszálljak. Ha viszont benne lennék akkor pozícióépítéses stratégiával ment volna a dolog. Tehát ha a counter trend törik, akkor ráépítettem volna mégegy pozíciót, ha a főtrend törik, akkor pedig zártam volna az eddigi pozíciókat.
Nálam csak simán így néz ki a chart, nem bonyolítom túl a dolgokat.
[kép]
Ha csatornát rajzolok, akkor viszont nálam a két szára az mindig párhuzamos.
Értem hogy mit szeretnél, de pontosan a trendfordulókon pozícióba lépni szerintem lehetetlen, hiszen előre megmondani nem lehet hogy hol lesz a forduló. Másrészt a stratégiában amit én használok nem is cél hogy a trend legalján vagy legtetején lépjek pozícióba, így ezzel én nem is próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#5693) Linlithgow válasza animatrix11 (#5691) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

hello, sok mindenben egyetértek az előttem szólóval...
amit javasolnék: megtanulni, pontosan mit is jelent az , hogy trend, akár emelkedő, akár csökkenő, vannak erre könyvek is és tanfolyamok is (olcsók és drágák is), de nem akarok reklámozni.az előző képre visszatérve, (meg általánosságban) érdemes a jelentős szinteket, támasz-ellenállás bejelölni, és annak segítségével, trend irányban indulni...(kisebb RR lehetőség)
ugyan akkor egy igen nagy (fontos) tanácsot tudok (tovább)adni.

Ha megtanultad a technikai elemzést, soha ne hallgass senkire csak saját magadra, ugyanis bármit érsz el, nyereség, veszteség, csak magaddal tudsz elszámolni vele, mert te döntesz úgy ahogy döntesz...

tehát vagy elfogadod v. nem

üdv L.
(igyekszem csatolni a chart-részletet ahogy én látom)

(#5694) Linlithgow válasza Linlithgow (#5693) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

kép

[ Szerkesztve ]

(#5695) Dzoli válasza animatrix11 (#5690) üzenetére


Dzoli
tag

"de nem tudom hogy honnan lehet megtudni, hogy mikor van trendforduló, mert olyankor a tetején szeretnék nyitni két pozit az egyik amin van követőstop, vagy lezárom a másik meg futna hosszútávon"

1, Addig nem tudod megállapítani, hogy a trend véget ért, amíg pl. emelkedés után nem épít alacsonyabb csúcsot, és nem esik el a korábbi támasz. A tetején soha sem fogsz tudni beszállni, ha trendkövető módon akarsz gondolkozni. Nem is cél, ettől még lehet pénzt keresni.
2, Miért kell 2 pozíciót nyitni? Nyitsz egyet, és csak egy részét zárod, a többi pedig fut tovább.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5696) animatrix11 válasza Dzoli (#5695) üzenetére


animatrix11
őstag

köszi mindenkinek a választ megnézek mindent

nem tudtam, hogy le lehet zárni egy pozit több részletben, de akkor azt is megnézem

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5697) Linlithgow válasza animatrix11 (#5696) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

mekkora pozit szoktál nyitni?

(#5698) animatrix11 válasza Linlithgow (#5697) üzenetére


animatrix11
őstag

változó a tőkétől és mennyire vagyok biztos a dolgomban, 1:500 tőkeáttéten vagyok kb úgy néz ki átszámítva kb 6,6k, 12-13k, 25k, csak most beszoptam egy nagyobb összeget, mert nem szálltam ki időben egy nzd/usd longból, ezért érdelek hogyan lehet ezeket kivédeni, hogy ne nyissak olyankor amikor még bőven eshet lefelé, bár ez a rally valami hírekre történt amit előre nem lehet tudni...

általában túlzottan óvatos vagyok, az sem jó, mert sok mindenből így kimaradok legutoljára nem nyitottam longot eur/huf-nál amikor 282 körül járt :W

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#5699) Linlithgow válasza animatrix11 (#5698) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

csak 1-2 dolog:
(mert ugyebár kívülről könnyű tanácsot adni)
mindig tartsd be a szabályaidat, azaz, ha jelzést ad akkor tedd is a dolgod: kössél.
de talán ennél fontosabb, ahogy egy nagy mester szájából halottam, nekünk csak a veszteségekről kell gondoskodnunk, a nyereség majd gondoskodik rólunk...
de komolyra fordítva a szót veszteségek: egy nagyon fontos alapszabály, mielőtt nyitod a pozit, már legyél tisztában, milyen veszteséged lesz, ha nem jó irányba megy. mennyit bírsz elviselni, és ennek megfelelően nyissad a pozit. ennek megfelelő pozícióméretet vegyél fel. ne azért mert mennyi pénzed van és mert biztos vagy az irányban... semmi sem biztos, csak a halál, de az még ráér, addig sokat kell keresnünk, és ahhoz tőke kell, arra kell vigyázni, nem eljátszani 1-2 tuti tippel...

na már túl sokat dumáltam

(#5700) batorpeti válasza animatrix11 (#5698) üzenetére


batorpeti
tag

Azért hogy elkerüld az ilyen nagyobb veszteségeket, határozd meg hogy mekkora összeget vagy hajlandó kockáztatni egy trade-en, határozd meg az adott szituációban a stop loss távolságot a nyitás helyétől, ezekből pedig egy position size calculatorral ki tudod számolni hogy mekkora lotmérettel tudsz pozíciót nyitni. Ezáltal kontrollálni tudod a veszteségeidet, ahogy Linlithgow is írta.
Eszembe jutott még valami. Ne akkor nyiss pozíciót amikor úgy véled hogy az ár már abba az irányba fog menni amerre te akarod, tehát ne azt kereskedd le amit látni szeretnél a charton, hanem amit valójában látsz a charton. Várd meg amíg megjelenik a szignál amit vártál, és akkor lépj pozícióba.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.