Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) amargo válasza ForexGuru (#4599) üzenetére


amargo
addikt

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4602) amargo válasza amargo (#4601) üzenetére


amargo
addikt

90pip lett a végeredménye.. de még lehet ment volna le.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4603) kariad válasza Ferdzsoo (#4600) üzenetére


kariad
senior tag

Ott adózol ahol életvitelszerűen élsz! :R

(#4604) Ferdzsoo válasza kariad (#4603) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az oké, de ha jól tudom van valami különbség a tengerentúli jövedelem és az eu-s jövedelem adózásai között itthon. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4605) kariad válasza Ferdzsoo (#4604) üzenetére


kariad
senior tag

Nincs 2 adózás a lényeg az Itteni szabályok szerint fizetsz! :K
De cáfoljatok meg! :)

(#4606) Ferdzsoo válasza kariad (#4605) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Oké, ezt még mindig értem akkor pontosírtom:
Úgy gondolom itthon is két különböző szabály van adózás ügyileg, attól függően hogy EU-ban kerested a jövedelmed a tőzsdén vagy a tengerentúlon. :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4607) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4606) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

oldalakat lehetne irni róla még röviditetten is
de két fontos dolog van, az elllenőrzött tőzsde meg a forex
forexben többet kell fizetni,
magyar részvények kereskedésének adója vs forex
nagyon más
magyar részvények utána azt is meglehet oldani hogy szinte nem is fizetsz ha nyesz-t használsz

google a barátod :DDD

(#4608) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4607) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nah akkor jól tudtam hogy két féle van... :K
Forex 20% és a veszteség levonható a nyereségből.
Röviden.
Másikat nem vágom.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4609) kariad válasza ForexGuru (#4607) üzenetére


kariad
senior tag

Már a Forex is 16% adózik, mint a BÉT vagy bármelyik "ellenőrzött tőzsde"
A nyesz-nek semmi értelme meg se éred mire kiveszed a pénz! Inkább a TBSZ ;)

(#4610) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

az meg más ha ki tudsz teremelni kb fél milla adót évente (mert megéri igy) akkor vannak más utak is ;]
ha értitetk mire célzok :DDD

(#4611) ForexGuru válasza kariad (#4609) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

na ennek tényleg örülök, de ha igy csinálom és elvisz az apeh , te viszed el a balhét :DDD

(#4612) kariad válasza ForexGuru (#4611) üzenetére


kariad
senior tag

Nézz föl az apeh oldalára és olvass :K

Én részemről, ha meg ha ki tudnék teremelni kb fél milla adót évente befizetném! Nyugodtan aludnék! :K Vagy ennyi erővel ott élhetnél ahol akarsz és nem törődnél ilyesmivel! ;]

Ui: No jó utána számoltam... nem bárhol, de jobb helyeken :B

[ Szerkesztve ]

(#4613) ForexGuru válasza kariad (#4612) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

kb 3,3 mila nyereségnek van fél milla adója az nem olyan nagy pénz hogy bárhol tudjál élni messze nem
az csak 275ezer forint havonta....az még itthon se nagy pénz

(#4614) Gh0sT válasza ForexGuru (#4613) üzenetére


Gh0sT
addikt

230e HUF nettó annyira nem rossz pénz itthon. Nagyjából kétszerese a magyar átlagfizetésnek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4615) ForexGuru válasza Gh0sT (#4614) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

aki 1-2 évente vált kocsit (vmi jobbat) az ennek a többszörösét keresi, persze ki ne örülne ennyi nek :DDD

(#4616) kariad válasza Gh0sT (#4614) üzenetére


kariad
senior tag

Rájöttem, de tudod a mondást aki a kicsit nem be........ ;) Az ország 3/4 örülne ennek is :K

Ui. látom nálad a kapzsiság az úr! Ha egészséges méretett ölt addig pozitív tulajdonság! :K

Bocsi ForexGuru-nak címeztem! :B

[ Szerkesztve ]

(#4617) ForexGuru válasza kariad (#4616) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

semmi értelme se lenne a tőszdézésnek ha annyit akarnánk keresni mint egy "sima" munkahelyen, ahol nem kockázatunk saját pénzünkből semmit azért hogy fizetést adjanak...

(#4618) kariad válasza ForexGuru (#4617) üzenetére


kariad
senior tag

Mindenkinek tudnia kell mennyi összeget bír elviselni! Gondolom neked is van határ, ahol megremegne a kezed!?

(#4619) ForexGuru válasza kariad (#4618) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

hogyne félnék, ezért kereskedek 0,2% kockázat \ trédel, itt nem fenyeget magas DD, persze nem is olyan magas a hozam. vmit valamiért

angol 21éven feletti napi 8 órás munkaidővel is 3,6 milla korül van a minimálbér(évente)
akár ha kimész egy étterembe mosogatófiúnak(lásd egy barátom)
az más hogy indiai negyedbe lakik(legolcsóbb rész londonba) 10 emebrrel 50 négyeztméteren kb és sigyis fizetése 1\3ada rámegy a lakbérre

[ Szerkesztve ]

(#4620) amargo


amargo
addikt

No mi történt? Kicsit megrángatják a piacot.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4621) amargo válasza amargo (#4620) üzenetére


amargo
addikt

+205pip lett a végeredménye.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4622) morhange válasza kariad (#4603) üzenetére


morhange
tag

De mi van, ha én nekem van pl. Ausztriában egy albérletem/lakásom, oda vagyok bejelentve mint állandó lakhely, ellenben itt mo.-n lakom életvitelszerűen? Nem hiszem, hogy ellenőrzik hol vagyok többet.

(#4623) kariad válasza morhange (#4622) üzenetére


kariad
senior tag

Ha nem szerencséd van, ha igen rába........ :R
De ott mivel olcsóbb forexezni?

(#4624) morhange válasza kariad (#4623) üzenetére


morhange
tag

Nem hiszem hogy olcsóbb, sőt drágább. De ha majd megtudom fizetni, szívesen megfizetem, hiszen ott több joga van az embernek. Svédeknél kb. 80% az összadózás, ha cserébe megkapom a kultúrállt környezetet és hasonló finomságokat, akkor megfizetem.

(#4625) kariad válasza morhange (#4624) üzenetére


kariad
senior tag

Értem! Itt is ezt majd megkapod, csak még nem találták fel az örök élet kapszulát!
Na jó rossz vicc volt, de sajnos igaz! :R

(#4626) Fecdzo válasza Ferdzsoo (#4600) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem!A forex az forex, es mar ugyanugy adozik mint a reszvenyek...nyereseg<>veszteseg es 16%...en ezt hallottam, de kerdezd meg a konyvelodtol ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#4627) Ferdzsoo válasza Fecdzo (#4626) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Okés, köszi!
Ez már jól hangzik... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4628) Dzoli válasza Fecdzo (#4626) üzenetére


Dzoli
tag

Ezek szerint adózást nem tanítotok, vagy a tanulóitoknál ez nem aktuális kérdés?
Vagy azt tanítjátok, hogyan ne kelljen adózni? ;]

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4629) Fecdzo válasza Dzoli (#4628) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Neeem, adozast nem tanitunk...:)ugyanilyen diplomatikusan szoktam oktatason is valaszolni, mert ahhoz, hogy adotanacsot adj, ahhoz mindenfele buta jogositvanyra van szukseged...

Kulonben meg tok mindegy mit mondok, ugyis az egyeni adofizetesi moral donti el mi lesz az egyen bevallasaban....

amugy az adozas is olyan mint a warez....magasak az adok mert csalnak es azert csalnak mert magasak az adok...es persze kis hazank ezert sem halad egyrol a kettore. Ez mondjuk igy van az USA-ban is, csak ok az egesz vilagot is tonkre tehetik ....sohaj...ez kicsit off volt, bcsesz.

fulekitrading.wordpress.com

(#4630) Fecdzo válasza Ferdzsoo (#4627) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Reszben amigy igazad volt. Ha bizonyos orszagok reszvenyeivel kereskedsz mas lehet az adozas (OECD pl.), de mivel a forex nem centralizalt es nincs materializalt tozsdeje sem, ezert nagyon jo dolga van a forexeszoknek mar. Regen nagyon gaz volt...25% es a veszteseg sem volt szembeallithato a nyereseggel...az milyen mar??

...de mint mondtam, kerd ki fuggetlen adotanacsado vagy a konyvelod velemenyet, esetleg hivd a NAV koszponti szamat (neha meg ok maguk sem tudjak ;), mikor bejott a CFD-zes a worldspreads-en 35-38%-os kulccsal adozott mert szerencsejateknak minositettek...sztem azota sem valtoztattak rajta, ergo ezert se CFD-zzetek!)

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#4631) ForexGuru válasza Fecdzo (#4630) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

"szerencsejateknak minositettek" :U :C

(#4632) concret_hp válasza Fecdzo (#4626) üzenetére


concret_hp
addikt

bocs hogy beleugatok, de +27 eho , mert nem hazai a kifizető :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#4633) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

azta milyen gap :Y

(#4634) Fecdzo válasza ForexGuru (#4631) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jaja, mert arfolyam fogadaskent fut angliaban....

fulekitrading.wordpress.com

(#4635) Fecdzo válasza concret_hp (#4632) üzenetére


Fecdzo
senior tag

2011 ota nincs echo, mert szabalyozott a forex!....

A magánszemélyt terhelő egészségügyi hozzájárulás a hozzájárulás fizetési felső határig*

A vállalkozásból kivont jövedelem után (Szja tv. 68. §)

14%

Értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelem után (Szja tv. 65/A. §)

14%

Az osztalék (Szja tv. 66. §)**, vállalkozói osztalékalap (Szja tv. 49/C. §),

14%

Árfolyamnyereségből származó jövedelem után (Szja tv. 67. §)

14%

Ingatlan bérbeadásból származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeg után (Szja tv. 16. § (1) bekezdés)

14%

Termőföld bérbeadásból származó adóköteles jövedelem után (Szja tv.17. § (4) bek)

0%

* A hozzájárulás fizetési felső határ 450 000 forint.

** Nem kell megfizetni a százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást bármely EGT-államban működő, a tökepiacról szóló törvény szerint elismert (szabályozott) piacnak minősülő tőzsdére bevezetett értékpapírnak az adott tagállam joga szerint osztaléknak (osztalékelőlegnek) minősülő hozama után.

A közösségen belül mozgó munkavállalók és önálló vállalkozók, valamint családtagjaik szociális biztonságáról szóló 1408/71. (EGK) sz. Tanácsi rendelet hatálya alá tartozó, másik tagállamban biztosított személy (az EGT–tagállamai mellett a Svájcban biztosított is) jövedelme után nem kell egészségügyi hozzájárulást fizetni. Az egészségügyi hozzájárulás fizetési kötelezettség alóli mentességet a természetes személy az illetékes külföldi hatóság által kiállított, a másik tagállamban fennálló biztosítást tanúsító igazolással igazolja. Ez 2011-ben is igaz.

Figyelem! Nem kell megfizetni a százalékos egészségügyi hozzájárulást a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépés miatt a volt pénztártagnak kifizetett, a hozamgarantált tőke összege feletti összeg után.

Ugyanakkor:

2010 január 01-től érvényes adóelszámolás a deviza és a származtatott ügyletekből származó jövedelem estén
A bankközi (OTC) devizapiacon kötött ügyletek ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek minősülnek.
Az ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelem után az adó mértéke 20%. 2011.01.01-től az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből származó adó mértéke 16%-ra változott!
Ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó jövedelemnek minősül az adóévben elért nyereségek együttes összegének, a magánszemélyt terhelő, az adóévben elszámolt veszteségek együttes összegét meghaladó része – azaz az adóévben elért nettó nyereség, melyet csökkenteni lehet az ügyletre fordított arányosított bizományosi díjjal /SZJA 67/A § (1) bek./
Ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek minősülnek a Befektetési Szolgáltatóval a Bszt. alapján szabályozott pénzügyi eszközre, árura kötött ügyletek, illetve a pénzügyi szolgáltatás keretében devizára/valutára kötött pénzügyi elszámolással lezáródó azonnali ügylet.
Éves bevallási és adófizetési kötelezettség: a jövedelmet szerző magánszemély az ellenőrzött tőkepiaci ügylet(ek)ről a befektetési szolgáltató által kiállított éves adóigazolás valamint az ügyletek egyedi bizonylatai (teljesítés-igazolások), illetve saját nyilvántartása alapján állapítja meg, az adóévről benyújtandó éves személyi jövedelemadó bevallásában vallja be, az adót a bevallás benyújtására előírt határidőig fizeti meg – azaz az adóévben megszerzett jövedelmet terhelő adót, a törvény által szabályozott határidőre (jelenleg május 20.) kell megfizetni.
Ha a magánszemély az adóévben és/vagy az adóévet megelőző évben, és/vagy az adóévet megelőző két évben ellenőrzött tőkepiaci ügyletből származó veszteséget ér(t) el és azt a veszteség keletkezésének évéről szóló adóbevallásában feltünteti, adókiegyenlítésre jogosult – azaz a 2010-től ellenőrzött tőkepiaci ügyleteken szerzett jövedelem szembeállítható a pl. részvényeken elszenvedett veszteséggel és fordítva, és a veszteség 2 évre el is határolható.

A teljesseg igenye nelkul....avagy en igy hallottam ;)...tessek konyvelot vagy fuggetlen adotanacsadot megkerdezni! ;)

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#4636) Fecdzo válasza concret_hp (#4632) üzenetére


Fecdzo
senior tag

27 echo akkor kene ha nincs semmi jarulek fizetve utanad es akkoris van egy felso hatara....ugy tudom...nem olyan szurnyu azert a helyzet :)

fulekitrading.wordpress.com

(#4637) amargo


amargo
addikt

Jajj, de szép jó reggelt mindenkinek :)
A hírek alapján mást vártam volna, de végül mosolygósra sikeredett a reggel!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4638) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

azt mondták cnbc-n hogy warren buffet szerint még mindig 3a-s a adós besorlásuk szerinte

szerk , most meg flémelik az okosok miért mondta
"persze ki ne akarná ha a 400 000 000 000$ -ja értékes maradna" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4639) amargo válasza ForexGuru (#4638) üzenetére


amargo
addikt

Akkor ezért küzd nagyon az eurusd :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4640) kariad válasza ForexGuru (#4638) üzenetére


kariad
senior tag

Alan Greenspan meg azt nyilatkozta nem mehet csődbe az Usa, mert annyi pénzt nyomtathatnak, amennyit akarnak! Hát ez jó :C

(#4641) Dzoli válasza kariad (#4640) üzenetére


Dzoli
tag

De vajon mennyit is fog érni egy dollár, ha örökké hígítják a végtelen pénznyomdával? Ennek csak az lesz a vége, hogy a végén söprik majd az utcán a sok értéktelen papírdarabot.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4642) morhange válasza Dzoli (#4641) üzenetére


morhange
tag

Nem tudhatjuk, hogy mi céljuk.

(#4643) kariad válasza Dzoli (#4641) üzenetére


kariad
senior tag

Nem is értem, hogy egy ilyen ember, hogy mondhatja ezt! :U
Vagy ennyire hülyének nézi a világot? :Y
Inkább a Svájci Frankot söpörnék az utcán annak igazán Örülnék! :))

(#4644) Fecdzo válasza kariad (#4640) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha valaki látta az Inside job című kötelező filmet, akkor tudja, hogy Greenspan az akire soha sem szabad hallgatni....

Amúgy meg miféle válasz ez tőle?Brute force-al nem lehet gazdaságot rendbehozni....nonszensz...

Mindig kiborulok ha hírekre pillantok...és mindig eszembe jut egyik volt tanárom mondása..."Ferikém! A te elemzésed a legjobb és a legmérvadóbb, ne hallgass senki más elemzésére, mert csak összezavar!"...értsd: ez nem azt jelenti, hogy én vagyok a legjobb elemző a világon, hanem azt, hogy a saját elemzéseden kívül senkiében ne bízz!

Amúgy egyúttal vicces is ezen megszólalása...

fulekitrading.wordpress.com

(#4645) brd


brd
nagyúr

Szerintetek várható, hogy felfüggesztik a devizakereskedést, vagy bezár/tönkremegy valamelyik ezzel foglalkozó brókercég a vészterhes időkben?

The only real valuable thing is intuition.

(#4646) amargo válasza brd (#4645) üzenetére


amargo
addikt

Jó kérdés.. felmerülhetnek ezek a kérdések, azaz volt már rá példa?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4647) kariad válasza brd (#4645) üzenetére


kariad
senior tag

felfüggesztik a devizakereskedést???? :DD Max ha jön az Apophis és már nincs mit tenni ;)

(#4648) brd válasza kariad (#4647) üzenetére


brd
nagyúr

Mit röhögsz? Nyilván nem a bankok egymás közötti kereskedésére gondoltam, hanem arra a "felületre", ami széles körben, kisbefektetők számára elérhető. Az értékpapírtőzsdét (mármint részvény) zárták már be, többször is (nem nálunk, ill. lehet, hogy ott is, de az nem érdekel).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4649) Fecdzo válasza brd (#4648) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Market Maker brókerek kerülhetnek gázba durva volatilitás esetén,pláne ha sok kezdő trader náluk akik vesztő kategóriába tartoznak, bemákolnak nagy mennyiséggel, stopp nélkül egy nagy mozgást és jó kis nyerőben vannak...persze erre is tudnának trükkölni, hogy végül ők jöjjenek ki jól, de elméletben nem lehetetlen.

ECN brókereknek nem lehet bajuk, mert ők csak továbbítják a megbízást.

A pénz- és tőkepiacokon elvileg bármi megtörténhet, de annak, hogy megszűnjön egy nagy tőzsde vagy maga a bankközi deviza piac annak valószínűsége konvergál a nullához.

Kicsit a kvantum fizikát bevéve a történetbe, 0,001%-al nagyobb az esélye annak, hogy devizapiac vagy nagy tőzsde tönkre menjen/bezárják mint, hogy te most azonnal egy szingularitás által létrehozott féreglyukon keresztül eltünj és megjelenj a Proxima Centauri A felszínén. Vagy még a bank betéted (ami szintén nem nulla kockázatú) ne kapd vissza a banktól.

Egy szó mint száz, nagyon nem valószínű.

fulekitrading.wordpress.com

(#4650) ForexGuru válasza Fecdzo (#4649) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

"0,001%-al nagyobb az esélye" elszámoltad, igazából 0,00101% ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.