Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Talán sokak számára lehet egy misztikus világ a tőzsde és főleg a technikai elemzés. Pedig nem egy nagy dologról van szó. Viszonylag egyszerűen elsajátítható az ismerete. Viszont a kereskedés alkalmával nem a tudás lesz az ellenségünk, hanem saját magunk és érzelmeink. Ezeket kell kontroll alatt tartani, hogy sikeresek legyünk.

És be kell tartani a következő szabályokat, de nagyon szigorúan!!!

[B]1.szabály: Mindíg előre határozzuk meg, hogy mekkora pénzt kockázatunk egy pozíción. Ez részvények esetében 2% devizapiacon és határidős piacon 3% lehet MAXIMUM!!! Ennél csak kevesebb.

2.szabály: Az 1-es szabályból következik, hogy ez lesz a stop szintünk amit MINDEN EGYES POZÍCIÓ NYITÁS ELŐTT EL KELL HELYEZNI!!!

3.szabály. A Risk/reward arány minimum 1:2-höz, de inkább 1:3-hoz. Ez ugyanis azt mondja, hogy egy veszteséges pozíciót ki kell finanszírozni, ezt pedig a nyereségekből fogod tudni.
[/B]
4.szabály: Veszíteni, tudni kell!!! Vagyis, veszíteni FOGSZ!!! Nincs szent grál, nincs tökéletes stratégia. Ezért úrrá kell lenned az érzelmeiden! Kapzsiság, félelem, reménykedés, kötéskényszer NEM LEHET ÚRRÁ RAJTAD!!!

5.szabály: Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni! Paper trading, de inkább demo számla és élesben.

6.szabály: Fokozatosság. Ha megva a stratégiád csak kis pénzzel kezd. Fokozatosan emelj csak, ha már megvan a rutinod!

7.szabály: Kötésijegyzőkönyv vezetése!!! Le kell írni mindíg mikor, mi alapján, milyen áron, milyen stratégia alapján nyitottál pozíciót, milyen eredménye lett. Nyereség és veszteség.

Mivel egy ideje már foglalkozom ezzel a témával és már kereskedek is, gonoldtam szívesen megosztom a tapasztalataimat másokkal ezen témakörben. Szeretném ha mindenki aki érdekelt ebben a témában akkor jöjjön ide és tegyük magunkat gazdaggá;)

Én rövidtávon kereskedem, napon belül. 5 és 1 perces grafikonokat használva. Viszont a fél swing és swing illetve a hosszú távú tradek sem állnak messze tőlem. Van Forex számlám, kereskedgetek részvényekkel és most pl a DAX-index határidős termékére vetettem ki a hálóm.

Egy kis tananyag: ez nagyszerű az alapokhoz: [link]

angolul, de bővebben picit: [link]

Programozott kereskedéshez a következő platformokat ajánlom (tessék gugliban keresni;))

NinjaTrader
Wealthlab developer
TradeStation

Ajánlott brókercégek (mert megbízhatóak, olcsóak, és nem görények;)

Magyar: KBC Equitas

Külföld: Interactive Brokers
TradeStation Securities

Deviza: Oanda

Ha a moderátortól lehetne kérni egy téma kiemelést akkor azt megköszönném!;)

Az árfolyam legyen veletek!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#2) concret_hp válasza Fecdzo (#1) üzenetére


concret_hp
addikt

most ennek mér kellett külön topicot nyitni :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3) Fecdzo válasza concret_hp (#2) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mert az egyetlen topik ami van nem erről szól.... ennyi....bár nem tudom érzed e a különbséget a témák között... :F

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#4) Josh válasza Fecdzo (#3) üzenetére


Josh
tag

Szerintem ez egy remek kezdeményezés, bár nem tartom valószínűnek, hogy nagyon pörögni fog, mert ide már inkább azok írogatnának, akik ezzel foglalkoznak, és vágják a témát, úgyhogy a hozzám hasonló kóklereknek nincs itt semmi keresnivalójuk. :DDD

Bár talán az lenne a legjobb ötlet, hogy külön topik a részvénykereskedésnek, külön a kötvénynek, külön a devizának, nyersanyagnak, stb.... De én nem szólok bele.

És persze külön a hol nyissunk folyószámlát, meg hol vannak a legkedvezőbb kamatok, tehát a hozzászólok a kockázatvállalási szintjük alapján tudnák bekategorizálni magukat az egyes topikokba.

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#5) Fecdzo válasza Josh (#4) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez volt az egyik ok amiért próbáltam egy új topikot nyitni ennek a témának. A tőzsde topikban már annyi minden keveredik, hogy csak na. Ahogy elnéztem nem túl sok köze volt a témához.

Remélem azért vagyunk páran akik benne vannak ebben a témában és meg is osztják véleményüket, tapasztalataikat, kérdéseiket és esetleg stratégiáikat. Több szem többet lát, pláne ebben a témában.

Dehogyis nincs keresni valód!! Ha érdekel a téma, akkor tudok neked segíteni. Csak a megfelelő kérdést kell feltenned. Van az első hszben egy pár link ami némi útmutatót ad ahhoz, hogy milyen módszertant használok, használunk.

Fundamentális elemzésben is benne vagyok picit, szóval nyugodtan kérdezhetsz olyan témában, bár nem ez a specialitásom.

Ha érdekelnek a banki hozamoknál jóval nagyobb nyereségek lehetősége, akár tradelni szeretnél, bármilyen oknál fogva akkor máris itt a helyed!

fulekitrading.wordpress.com

(#6) Josh válasza Fecdzo (#5) üzenetére


Josh
tag

Köszönöm a meghívást, igazából nekem pillanatnyilag nincs időm, energiám (talán kedvem sem), hogy egész nap a gép előtt üljek a legújabb infókra vadászva, és figyeljen a grafikonokat, és elemezzem a trendeket, így egyelőre marad a DKJ és a kötvényalapok.

De egy kicsit azért húzd el a mézes madzagot, mekkora tőkét forgatsz jelenleg, és mennyit szoktál átlagban keresni naponta? Mennyi volt a legnagyobb veszteséged?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#7) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az is ökölszabály, hogy soha ne hallgass másokra, mindig csak a saját stratégiád szerint válassz papírt és nyiss pozíciót. :P ;] Mindenki más csak megzavar.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

ja igen, www.daytrader.hu, fórum, ott van tapasztalat bőven.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) Josh válasza fLeSs (#7) üzenetére


Josh
tag

Elkezdődött....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#10) Fecdzo válasza Josh (#6) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem kell ott sokat ülni. Azt kell eldönteni milyen időtávban gondolkozol. Daytrade, fél swing, swing, vagy hosszú táv. És csak arra specializálódni.

5000 euro val kezdtem. Azt3 hónap alatt sikerült megduplázni.....a héten 2000 euro körül kerestem;).

Hosszabb távon OTPvel (3 hónap szintén) sikerült 38%ot hozni még 2006ban.....manapság eur/usd-vel daytradelek inkább....

fulekitrading.wordpress.com

(#11) Josh válasza Fecdzo (#10) üzenetére


Josh
tag

Mekkora volt a legnagyobb bukásod? Arra gondolok, amikor zárnod kellett a pozíciót, és benyelni a veszteséget.

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#12) Fecdzo válasza fLeSs (#7) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ez igaz is, meg nem is ;)

Csak akkor fektetek én pl be egy instrumentumba ha meggyőződtem az adott picking vagy stratégia hatékonyságáról....

Mivel technikai elemzésen alapuló stratégiákból rengeteg kombi lehetséges, csupán a kreativitás szab határt, ezért jó ha többen osztják meg.....meg az újaknak is lesz némi elképzelése a dologról... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#13) Fecdzo válasza Josh (#11) üzenetére


Fecdzo
senior tag

egy pozin 3%nál több nem volt!!! De nem a veszteségért tőzsdézik az ember hanem a hozamért ;) ez MINDÍG FIX!!!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#14) Josh válasza Fecdzo (#13) üzenetére


Josh
tag

Ha nem sikerül nyárra munkát találnom, akkor lehet, hogy megpróbálok valamit kicsit ügyeskedni.

Hétfőn sok minden kiderül.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#15) Fecdzo válasza Josh (#14) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Addig demo számlán nyomhatod.....csak hogy felkészülj az élesre!!Mert nagyon más!!

Amúgy van egy tipikus jelenség. Sokan nagyon okosok amikor erről van szó, de mégsincs számlájuk. Papíron kereskedni, meg demo számlán nyereségesnek lenne nagyon nem ugyanaz mint ott ülni és végigélni, hogy most ellene megy az embernek az árfolyam!!!

Bár valahol el kell kezdeni...tessék nyomni. Én csak biztatni tudlak!

fulekitrading.wordpress.com

(#16) Josh válasza Fecdzo (#15) üzenetére


Josh
tag

Annak idején vettem egy könyvet a portfoliio.hu gondozásából ami a technikai elemzésről szól. Na holnap ha lesz időm akkor végigolvasom, hogy legalább a fontosabb szakkifejezésekkel tisztába legyek.

Tudnál egy kis segítséget adni ahhoz, hogy demo számlával hogy induljak el?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#17) Fecdzo válasza Josh (#16) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos ha könyv és magyar akkor : Kecskeméti István: tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével. Ott már elég részletesen kapsz magyarázatot a legtöbb alapdologra.

Angol szairodalom is van és talán kicsit az már sok is, meg sokkal nehezebb beszerezni, de most még ezzel kezd. Ha a technikai elemzések egyszerűen című kiadványról beszélsz az nagyon nagyon az alap, annál azért több kell. Az inkább összefoglaló... ;)

Az Oandanál van pl lehetőség demo számla nyitásához. Bár az Forex, tehát deviza kereskedésre jó. Kapsz 100000 dolcsit és nyomhatod. Ha nagyon elszállsz, visszaállíthatod, de bármekkora összeget is betudsz állítani. fxtrade.oanda.com

interactivebrokersnél is van demo számla, viszont ott egy éles számlát kötelező megnyitnod. Az online adatok részvényekre sajnos pénzbe kerülnek, devizára manapság ingyenes....

fulekitrading.wordpress.com

(#18) Josh válasza Fecdzo (#17) üzenetére


Josh
tag

Te inkább részvényekkel, vagy devizával kereskedsz?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#19) Fecdzo válasza Josh (#18) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Amióta megtapasztaltam a deviza előnyeit átbillent a mérleg. Van lehetőség a kamatokra játszani (pontosabban az aktuális devizapár kamatkülönbözetére) és azt minden nap 22.00kor jóvá is írják a számlán, magas a tőkeáttétel, amivel jobban lehet rövid távon is pozíciót nyitni, sokkal likvidebb mint bármely más instrumentum.

Viszont vannak kifejezetten részvény stratégiák és ez által is diverzifikálja az ember a pénzét, tehát megudja a kockázatát osztani több "termék" között.

Bár van spread betting számlám is a WorldSpreadsnél. Az viszont csak fogadás az árfolyamokra.....bár annak is megvannak az előnyei is meg hátrányai is....azt hanyagolom manapság...

fulekitrading.wordpress.com

(#20) Josh válasza Fecdzo (#19) üzenetére


Josh
tag

Ezen kívül neked van "normális" munkád is, vagy csak ebből élsz? Naponta hány órát foglalkozol vele?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#21) Fecdzo válasza Josh (#20) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos most vagyok épp államvizsga előtt, de így megmondom őszintén nem nagyon van kedvem dolgozni menni ha vígan és egyre jobban megélek a dologból. ;) :B

Nos, reggel olyan fél kilenc körül felkelek, elemzek egyet, nyitom a pozíciót éa többnyire olyan 12.00-ig nem kell sokat foglalkozni a dologgal. Napi egy-két pozim van nyitva. Csak azt nézem mikor húzhatom nyerőbe a stoppot, azért ülök ott. Meg azért ha leállna a gép:)

Automatizált kereskedési rendszerekkel is foglalkozom, de még sokat kell tesztelni mielőtt valódi pénzt tennék bele. Ez is része a topiknak, szóval arra is kíváncsi vagyok itt hányan foglakoznak ezzel, hogy megoszthassuk tapasztalatainkat.

fulekitrading.wordpress.com

(#22) Josh válasza Fecdzo (#21) üzenetére


Josh
tag

A stop-loss-ra gondolsz? Tehát amikor az árfolyam kezd egyre feljebb menni, akkor egyre inkább emeled te is a stop szintjét, hogyha el kezdene esni egy picit is az árfolyam, akkor egyből zárod a pozíciót?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#23) Fecdzo válasza Josh (#22) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Így van! Több stop stratégia ismeretes, de ez a lényeg. Ez az ugynevezett trailng stop. Ahogy megy az ár a te irányodba úgy tudod húzni a stopppod pozitívba. Majd ha jön egy kis volatilitás (ingadoszás) akkor kiveszi a stopot az ár és ott vagy pozitívban. Manuálisan soha nem zárok! Mindíg csak stoppal. Ezzel is tanul az ember...

fulekitrading.wordpress.com

(#24) concret_hp válasza Fecdzo (#3) üzenetére


concret_hp
addikt

másik befektetéses/tőzséds topicokba is max 10en írnak elfért volna ott is, tekintve hogy alapvetően ez nem egy gazdasági/pénzügyi főrum. de nekem mind1.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25) Fecdzo válasza concret_hp (#24) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha neked mindegy....akkor nem mindegy? :F :D

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#26) Josh válasza Fecdzo (#19) üzenetére


Josh
tag

Kifejtenéd kérlek, hogy mi ez a kamatokra játszás? Addig értem, hogy devizapár, de mi is ez pontosan? Carry-trade?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#27) Fecdzo válasza Josh (#26) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos, egy devizapár esetében mindegyik devizapárnak van egy hitel és egy betéti kamata. Amikor pozíciót nyitsz akkor az egyiket veszed a másikat eladod. Bár ez egyszerre történik, nem kell külön foglalkozni vele.

Szóval az egyikre betéti a másikra hitel kamat vonatkoziik amikor pozíciót nyitsz. Nyílván a kamatok különbözete ha pozitív akkor a tied.Ha negatív akkor ki kell fizetni. Kapsz linket:
[link]

Itt csak beállítod milyen számlád van. Beállítod hogy ne balance hanem trade legyen az interest type, beállítod a devizapárt (ajánlom az eur/try) unitnak a számládon levő összeget adod meg (50 szer annyit is megadhatsz a tőkeáttétel miatt) és megadod végül meddig tratod (hány óra) a pozíciót. Ja és hogy short vagy long és megkapod a fizetett vagy fizetendő kamatot.

Erre lehet játszani. Pl kamat irányban hetes felbontású charton bekötni egy trendváltó alakzatot. Ha az ár oldalazik vagy jó irányba megy neked nagyszerű mert naponta 22.00kor jóváírják a kamatot. Ha ellened megy az árfolyam, megfelelő money managementtel még egy idő után azt is kibírja majd a pozíció. Csak arra kell figyelni, hogy nehogy erősebb legyen a török líra mint az euro....nos erre azért kevés esély van, lássuk be ;]

fulekitrading.wordpress.com

(#28) Josh válasza Fecdzo (#27) üzenetére


Josh
tag

Na ezt majd holnap végigolvasom, mert egyrészt angolból egy kicsit gatya vagyok, másrészt késő van már a gondolkodáshoz nekem. Köszi szépen.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#29) Fecdzo válasza Josh (#28) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Persze, megvár...

Nincs mit

fulekitrading.wordpress.com

(#30) Josh válasza Fecdzo (#29) üzenetére


Josh
tag

Egyelőre csak annyit kérdeznék, hogy te milyen könyvekből sajátítottad el az "alap" tudást?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#31) Fecdzo válasza Josh (#30) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A Kecskeméti könyv nagyon nagyon jó, azzal kezdtem. Aztán neten bóklászva találtam még egy két dolgot az indikátorok kapcsán. Viszont Jooh J. Murphy: The technical analysis of financial markets is nagyon jó könyv. Ezek voltak a segítségemre. A stockcharts.com oldalon is szépen le van írva egy pár dolog.

fulekitrading.wordpress.com

(#32) Josh


Josh
tag

Csináltam egy demo számlát, hát ez nagyon komoly. Van 100.000 EUR a számlán, és meg is marad, mert vasárnap estig sehol nincs kereskedés. :))

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#33) Fecdzo válasza Josh (#32) üzenetére


Fecdzo
senior tag

És ha gondolod akkor be lehet azt is állítani, hogy mondjuk reális pénz legyen ami mondjuk neked is van....nem mmintha nem tudnám elképzelni a 100000 eurot a valós számládon, de talán akkor lehet más lenne a helyzet...;

Ez nem fáj az embernek ha veszít belőle, úgyhogy ilyenkor nyomj mindent. De próbáld meg úgy megközelíteni mintha a tied lenne...!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#34) Josh válasza Fecdzo (#33) üzenetére


Josh
tag

24.800.000 Ft a saját számlámon elképzelhető? Köszönöm a bizalmat. :D

Először is az oanda kezelőfelületét próbálom meg megtanulni, hogy hogyan kezeljem, hogy mi mit jelent, és hasonlók, aztán fejben össze kellene szedni, hogy milyenfajta tecnikai elemzés módok vannak, és mikre kell figyelni, aztán majd lehet lövöldözni, és vagy bejön vagy nem.

Nem is olyan könnyű ez, főleg ha az ember a saját pénzével játszik.

Te mennyi ideig nyomtad demo-ban, mielőtt a saját pénzeddel is merted csinálni?

Itt a vételi és az eladási árak pont fordítva vannak mint az MNB közleményében? Tehát a vételi (amennyiért megveszem) a magasabb az eladási (amennyiért eladom) alacsonyabb?

Tudom bugyuta kérdések, de az röhögjön rajtam először, aki a saját pénzével kereskedik itt.

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#35) Josh válasza Josh (#34) üzenetére


Josh
tag

Ahhoz képest, hogy nincs jelenleg kereskedés, máris vesztettem 2 centet. :O

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#36) Josh válasza Josh (#35) üzenetére


Josh
tag

Még soha nem vártam így a vasárnap estét mint most. Lehet, hogy hulla fáradt leszek, és minden pénzt elvesztek, de mégis.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#37) Fecdzo válasza Josh (#34) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Így van, meg kell vele ismerkedni nyílván. A legalapvetőbb technikai elemzéshez használt elemek fent vannak és több nem is kell.

A demo számlán addig nyomtam amíg magabiztos nem lettem a jelekben és bemertem kötni rutinnal....utána már át is tértem....kb 3-4 hónap, de azért ilyen sokáig mert közben rengeteg vizsgám is volt...

fulekitrading.wordpress.com

(#38) Fecdzo válasza Josh (#36) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hétvégén magasak a spreadek meg este is. Tehát egy ügylet sokkal drágább....ha napon belül gondolkodol akkor eurusd -t ajánlom!

Ne félj az a pár cent vesztő bejön a napi kamatokból:D:D

fulekitrading.wordpress.com

(#39) Josh válasza Fecdzo (#38) üzenetére


Josh
tag

Na várj, közben szaporodnak a kérdéseim.

1. Az estét értsem úgy, hogy a helyi (magyaroszági) idő szerinti este?

Egyelőre csak EUR/HUF viszonylatot nézem, mert az talán közelebb van hozzám, mint Törökország.

2. Amikor pozíciót nyitok, akkor mit jelent a Lower Bound, és az Upper Bound?

3. A market order az az azonnali, a limited order az a határidős?

4. A close all trade az az eladási pozíciók zárására vonatkozik, az orders az pedig a vételiekre? Ezt azért nem árt tudnom, hogy amikor már majdnem infarktust kapnék, akkor csak 2 kattintás, és megmarad a pénzem (egy része)

5. Ez alatt a 3-4 hónap alatt hányszor veszítetted el a 100.000-t?

[ Szerkesztve ]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#40) Fecdzo válasza Josh (#39) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos mivel nem tradelek már délután ezért pontosan nem tudom. Az estét akkor fogod tudni hogy elkezdőött hogy a spreadek nagyobbak lesznek....asszem este 8 vagy 9 az az időpont.

Igen magyar idő szerint mert a java platform a te időddel számol automatikusan.

Ez a lower bound és upper bound elméletileg egy limit order lenne. Alsó és felső határa a vételi és/vagy eladási oldalnak. Nem nagyon szoktam használni, sőt még egyáltalán nem használtam!

Igen a market order lényege (piaci megbízás), hogy azonnal pozícióba akarsz kerülni és nem számít ha elcsúszik az árad. Ez illikvid részvényeknél akár 10 centet is számíthat ami szignifikáns lehet, de a likvidebb devizapárok ilyen nincs. A limit order (limit áras megbízás) megadod a maximumot vagy a minimumot amin belül teljesül a megbízásod ha eléri az árat. Itt oandánal kicsit furin van, megmondom őszintén nem néztem még meg mert nem volt rá szükségem.

A close all trade azt jelenti, hogy MINDEN nyitott pozíciót lezár a rendszer egy ellentétes orederrel. Szóval lehetsz longban és shortban is egyszerre bezár minden pozíciót. A long pozíció az az mikor az árfolyam emelkedésére számítasz a short pozíció pedig mikor a csökkenésére számítasz. Shorthoz sell longhoz buy order kell. A shortot buy-al zárod a longot sell-el. De mivel stoppot állítasz be minden trade előtt (mert fogsz;) ) elég azt manuálisan úgy húzni a grafikonon, hogy elérje az árfolyam és automatikusan zárja a pozíciód.

Egyszer sem vesztettem el, mert a money managementem megvédett a nagy veszteségektől!! Inkább nyeld le a kicsit mint hagyd víz alá menni a pozid. Mert onnan meg már jön a reménykedés meg ilyenek, a számlád meg onnantól be fog szakadni!

fulekitrading.wordpress.com

(#41) Josh válasza Fecdzo (#40) üzenetére


Josh
tag

Tehát mondhatni reggel 9-től délig csinálod, és ennyi?

Neked mennyi szokott lenni a take profit? 5%?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#42) Fecdzo válasza Josh (#41) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Már 8.45kor poziban vagyok és amint elértem a célárat vagy nem megy tovább az irány akkor közel húzom a stoppom és kész.Ezzel zárom a pozit, nem manuálisan.

Nem nagyon szeretem a célárat (profit target) mert nem lehet soha tudni meddig megy. Lehet túl korán száll ki az ember. Ezért is jó a stop!

Kivéve ha skalpol az ember és 1pipre van a stop 2pipre meg a célár (például) mert nagyon picit momentumokra játszik. Ez stresszes viszont. De sok kicsi sokra megy... ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#43) Josh válasza Fecdzo (#42) üzenetére


Josh
tag

A tőkeáttétel hogyan kapcsolódik a dologba?

Tehát ha a demo szerint van 100.000 EUR-om, akkor 500.000 EUR-ig tudok longolni? Vagy mekkora lehet itt a tőkeáttét?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#44) Fecdzo válasza Josh (#43) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nos az úgy kapcsolódik a dologba, hogy az adott brókercég az alap tőkéd x-szeresét biztosítja számodra.
Sima bróükercégek napon belül 4-5 szorzót adnak.
Viszont deviza cégek 50;100;200 és akár 400 szoros tőkeáttételt is biztosítanak!!!Nyílván ez brókercég függő és ez is mutatja mennyivel likvidebbek a devizák más instrumentumoknál.

Oandánál 1:50-es tőkeáttétel van. Ezen az oldalon kitudod számolni mekkora "unitot" nyithatsz be maximum.:[link]

Állítsd be, hogy euro számlád van, 50-es tőkeáttétel, 100.000EUR van a számládon, calculate és megkapod hogy 5.000.000 unit vagyis ennyi EUR-t tudsz benyitni maximum. Még azért ki kell választani a devizapárt is ahol kereskedsz. Tehát az 50 szerese a pénzednek! ;]

Felhívnám viszont a figyelmet, hogy a tőkeáttétel szerepe az időtávok csökkentésével növekszik, időtáv növelésével pedig csökken. Pontosabban növekednie kell és csökkennie kell. Money és risk management és risk reward arany!!!! Mindíg szem előtt kell tartani mert nagyobb tőkeáttételnél nem csak a profit lehet gyorsan nagy, de a veszteség is irreálisan nagy lehet és nagyobb is mint a saját alapletéted, tehát mehet minuszba!!!!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#45) Josh válasza Fecdzo (#44) üzenetére


Josh
tag

Uh, ez azért durva, nekem egy kicsit, amúgy nem felelőtlenség a brókercégtől, hogy csak úgy oda adja a tőkém 50 szeresét kölcsönbe?

Honnan tudnék többet olvasni, erről a money, risk managementről és a risk reward-ról?

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#46) Fecdzo válasza Josh (#45) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezek nem nehéz dolgok. Egy-két alapvel csupán. Money management: a tőkéd max 3%-át veszítheted el egy pozíción.
Risk managment: Stop loss elhelyezeése mindíg minden egyes pozíció nyitás előtt! És esetleg a tőkéd megosztása több insrtumentum között(más térmékek, részvények, opció, határidő stb, de nyugodtan lehet specializálódni)

Risk reward arány: legalább 1:2-hez de jobb az 1:3-hoz Ez már az előbbi két szabály betartásából következik. Tehát például van egy részvény. Neked van 1000$-od. Az ár ahol előre tudod, hogy nyitnád a longod 50.20$. Úgy gondolod, hogy a stoppod egy erős támasz alá teszed ami 50$-on van. 1000/50,20=19 darab részvényt vehetsz. Kiszámolod a 2%-át az alap tőkédnek. Az 20$. Most visszaszorzod a darabszámot amit megtudnál venni a stppod értékével. 50$*19=950 Így 3$ veszteséged lenne a pozíción mert 50,20$*19=953,8 tehát vehetsz többet (tőkeáttételt használsz). Max 79 darabot vehetnél, mert 4x tőkeáttételnél 4000$ból tudsz gazdálkodni. Lássuk úgy mi lesz. Így 3965$ért vettél részvényt. Stopp kiütése esetén 50$*79db=3950 tehát 15$ veszteség keletkezik ami 20$ 2%-os határon belül van.

1:2 Risk/reward aránynál a célárad 30$ nyerőben lenne 1:3-nál 45$ nyerő. Ez olyan 50,60$ részvényárnál már teljesül is (1:3 RR arány). Közben pedig a stoppod már feljebb húzhattad mondjuk 50,40$-os részvény árhoz, hogy az 1:2-es RR arány már biztos legyen. Ha az ár megy feljebb akkor húzhatod feljebb a stoppod és egyre több lesz a profitod.

A lényege a Risk/Reward aránynak, hogy 1:2 esetén egy nyereséges pozi kibírjon 2 veszteségeset. 1:3nál nyílván három veszteségeset. Csak jól kell tudni megbecsülni, hogy reális e a célár, hogy elérd az arányt. Hosszútávon profit fog termelődni, ha jó a stratégiád.

Remélem érthető volt, de kérdezz nyugodtan ha nem. Sajnos releváns irodalmat nehéz találni. Képzések és fórumok meg könyvek segítettek....

fulekitrading.wordpress.com

(#47) Fecdzo válasza Josh (#45) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ja és lefedezik ők az általad nyitott pozikat. Szóval tudják mit csinálnak ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#48) Josh válasza Fecdzo (#46) üzenetére


Josh
tag

Tehát ha a fenti példát nézem, akkor az alaptőkére megengedett 2%-os, tehát 20 dolláros veszteség helyett, ha a 19 részvényt a stop szinten adom el, akkor valójában 3,8 dolláros veszteség érne. Ezzel akkor azt határozom meg, hogy mekkora mennyiségű részvényt adhatok el a stop szinten ahhoz, hogy a maximális veszteségem 20 dollár legyen?

Ahogy én számoltam, akkor maximum 99 darab részvényt vehetek, mert ha megveszem a 99x50,20=4969,8, és ha ezt eladom stop szinten akkor 99x50=4950, tehát a veszteségem 19,8 dollár. Rosszul gondolom?

De így akkor miért jobb ettől a 1:3-as arány? Hiszen így akkor 30 dollárt is veszthetek, a 20 helyett.

Majd megpróbálok erre egy Excel táblát összedobni, mert úgy sokkal gyorsabban meg fogom tudni határozni a dolgokat.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#49) Fecdzo válasza Josh (#48) üzenetére


Fecdzo
senior tag

A számításod jó, csak nem tudom milyen alapletéttel számoltál! Az én példám szerint max 4000$-al gazdálkodhatsz ( ezt mindíg látod minden platformon, buying power, vagy units available-nál oanda esetéban) mert 4x tőkeáttét maximummal számoltam! Alapletétem 1000$ volt.

1:2 és 1:3 Risk/reward-ot rosszul értelmezed(vagy én magyarázatm rosszul;)). Ahogy a neve is mutatja, Kockázat/jutalom . A kockázatod mindíg egységnyi, a jutalom pedig 2 vagy 3-szor annyi! Épp ez az, hogy nem veszíthetsz csak max 20$-t! Viszont 40 és 60$ a célárad. Így egy esetleges rossz szériát is kibírsz anélkül, hogy negatívba menne a számlád!

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#50) Josh válasza Fecdzo (#49) üzenetére


Josh
tag

Ok, akkor majd megnézem, hogy maximum mekkora tőkeáttétem lehet.

Már értem a risk/rewardot, csak felcseréltem a szavakat. Ok, köszi, akkor kicsit böngézgetem most az oanda-t, és összedobok egy excel táblát.

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.