Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) kariad válasza totti94 (#5750) üzenetére


kariad
senior tag

„Akinek sok pénze van, annak lehet spekulálni, akinek kevés a pénze, annak nem szabad spekulálni, akinek pedig egyáltalán nincs pénze, annak muszáj spekulálni.”

Amit leírtál bőven elég hozzá, hogy elkezd.Nem kell ide főiskolai, meg pénzügy sőt még jobb is, mert nem vezettek tévútra :K Józan paraszti ész elég hozzá!

Sőt a katonasági múlt még előny is.Szigorú szabályok vannak ott is, amit be kell tartani és a Forexen a tőkéd életét meneted meg, azzal, hogy betartod a szabályokat! :R

(#5752) Linlithgow válasza totti94 (#5750) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

csak annyit tennék hozzá az előttem szólóhoz, hogy fiatal vagy, kezdd összeszedni a rávaló pénzt, amit ha elveszíted sem fog fájni, és közben tanulj sokat, demózz, és ha egy évig minden sikeres, akkor nekivághatsz, sok sikert és kitartást, L.

(#5753) Santosh válasza totti94 (#5750) üzenetére


Santosh
tag

Szia!

Mindenképpen demózz addig, amíg kicsi pluszt nem tudsz termelni néhány hónapig folyamatosan (ez sem könnyű ám). Utána viszont kezdj el kereskedni élesben, de cent számlán (10-20 ezer forinttal). Egészen máshogy érzi az ember a nyitott pozícióját, még ha csak néhány száz forintja bánja is a buktát. Ha azzal is megy kb. fél évig, utána lehet növelni a tőke méretét fokozatosan. Ne kapkodd el, hosszútávban gondolkodj. Különben elvérzel. :) Szerintem. És ne kezd el keresni a tökéletes kereskedési módszert, mert olyan nincs. Legyen minél egyszerűbb a módszered, azt csiszolgasd és tarts ki mellette. Használj teszter programot, felgyorsítja a tanulási idődet, és látni fogod, hogy előfordulhatnak hosszabb időszakok (akár 1-2 éves időszak is), ami mínuszos. Semmiképpen se erre tedd rá az életed, ez csak egy alternatíva legyen, ami esetleg bejön majd a következő 5 (10) évben.

Még annyi, hogy ha jól emlékszem, a Kecskeméti könyvben nincs kihangsúlyozva a kilépési stratégia. Arra helyezd a hangsúlyt, és a pszichológiád fejlesztésére.

[ Szerkesztve ]

(#5754) batorpeti válasza Santosh (#5753) üzenetére


batorpeti
tag

Melyik brókernél lehet ilyen cent számlát nyitni? Mert 10-20 ezer forint esetén még a 0,01 lot pozíció is nagy kockázatot jelent.

(#5755) kariad válasza batorpeti (#5754) üzenetére


kariad
senior tag

Ez nem egy ajánlás csak egy Példa :R

(#5756) batorpeti válasza kariad (#5755) üzenetére


batorpeti
tag

Köszönöm :R

(#5757) Santosh válasza batorpeti (#5754) üzenetére


Santosh
tag

Több ilyen bróker is van. Én a Forex4you-nál vagyok, elégedett vagyok velük. A cent számla esetén a legkisebb lotméret cent lite esetén 0.0001 lot, míg cent esetén 0.001 lot. Így teljesen jól lehet kockázatot kezelni.

Forex4you-ról szerintem:

előny:
-sok devizapár (kb. 50)
-cent számla
-Moneybookers
-könnyű, gyors számlanyitás
-UK-ban van bejegyezve
-jó Androidos platform, számítógépen pedig MT4

hátrány:
-relatív nagy spreadek (különösen az egzotikus devizapárokon)

(#5758) batorpeti válasza Santosh (#5757) üzenetére


batorpeti
tag

Értem, nem hangzik rosszul. Mióta kereskedsz náluk? Lehet hogy én is kipróbálom, kíváncsi vagyok, de csak demóban, éles számla nyitását egyelőre nem tervezem.

(#5759) Santosh válasza batorpeti (#5758) üzenetére


Santosh
tag

Fél éve éles számlán.

[ Szerkesztve ]

(#5760) attiati válasza batorpeti (#5758) üzenetére


attiati
veterán

Volt már náluk 10 másodperc alatt teljesülő ügyletem éles számlán.

(#5761) batorpeti válasza attiati (#5760) üzenetére


batorpeti
tag

Az szép. :Y
Élesben én biztos nem ilyen brókernél fogok számlát nyitni, nem bízok bennük, csak kíváncsi vagyok.

(#5762) Santosh válasza attiati (#5760) üzenetére


Santosh
tag

Az NDD számla volt nem? Én H4-en skalpolok, tehát nekem nem számít. :) Bár nem vettem még észre, hogy lassan teljesülne. Nekem cent classic-om van. Egyébként kis pénzhez, tanuláshoz szerintem megfelelnek az ilyen brókerek. Inkább gyakoroljon éles számlán kis pénzzel egy kevésbé neves brókernél, mint hogy kezdőként egy megbízható brókernél bukja el a millióit önhibájából. :)

[ Szerkesztve ]

(#5763) attiati válasza Santosh (#5762) üzenetére


attiati
veterán

Egy centes számla volt; több, mint egy évvel ezelőttről, gondolom DD. Igazad van, tanulgatni jó.

brókerválasztáshoz: korábban nem örültem neki, ha egy brókercégnél nem volt (natív) MT4/5, és csak banki utalás működött. Most meg már úgy vagyok vele, hogy az a jó, de ez tényleg nagyon szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#5764) kariad válasza attiati (#5763) üzenetére


kariad
senior tag

"nem volt (natív)" ez mit jelent?

(#5765) attiati válasza kariad (#5764) üzenetére


attiati
veterán

Hogy valamilyen összekötőn (bridge) keresztül nyújt likviditást mt4-en, de a fő likviditását nem meta trader alá biztosítja. Gondolom ilyenkor külső partnereket kell igénybe vennie. Vagy pedig hagyja a fenébe az egész meta tradert.

(#5766) Santosh válasza attiati (#5763) üzenetére


Santosh
tag

Kíváncsi lennék a véleményedre, hogy miért jobb, ha nincs MT4 és Moneybookers.

(#5767) kariad válasza attiati (#5765) üzenetére


kariad
senior tag

Köszi, megint tanultam valami újat! :R

(#5768) attiati válasza Santosh (#5766) üzenetére


attiati
veterán

Nem sok különbség van moneybookers és bank között, mindkettő virtuális, és az MB mögött is bank áll. Mégis a legnagyobb brókercégek banki utalást fogadnak el, és nem dolgoznak mt4-el. De olyan dolgok ezek, amihez nem értek, nem tapasztaltam eleget.

(#5769) Dzoli válasza attiati (#5768) üzenetére


Dzoli
tag

MB (Skrill) nagy előnye, az azonnali, és olcsó pénzmozgatás. Banki átutalásokra átlag várhatsz 2-3 napot (jó esetben). Ma kb 30 perc alatt transzferáltam Alpari NZ-től Roboforexhez MB-n keresztül. Ha igényelnék egy bankkártyát a MB-től, a pénzfelvétel is gyors lenne.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5770) totti94


totti94
csendes tag

köszi kariad Linlithgow Santosh a biztatást és a tanácsokat, mindenképp belevágok amint vége az érettségiknek. :D ha tudtok és van időtök h egy kicsit segítsetek nekem, írjatok már legyetek szívesek vagy jobb lenne ha felvennénk a kapcsolatot ( totti94@freemail.hu -az email címem) Engem komolyan érdekel ez a téma :) Még annyi, h a KEcskeméti könyv helyett/mellé tudnátok ajánlani más könyveket? Lehetőleg magyart, tudok angolul jól, de ez elég kemény téma :) Ezt a topicot is fogom követni, hogy "elleshessem" a nagyoktól a dolgokat :D

(#5771) attiati válasza Dzoli (#5769) üzenetére


attiati
veterán

Gondolom nagy az ügyféligény például a Dukascopy-nál is, hogy vezessenek be más ki és befizetési lehetőségeket, mégsem teszik meg. Ha teljesen transzparensen akarnak működni, akkor valamelyik nagy bankot választják letétkezelőnek, és nem az MB mögött álló Man-szigeti bankban akarják tartani az ügyfelek pénzét.
Egyébként régóta használom az MB-t, tényleg rengeteg előnye van, és sosem kételkedtem bennük. Most is MB-s brókercéget használok, és mentette már meg a pozijaimat, hogy tudtam gyorsan befizetni fedezetet, hála az MB-nek :)

[ Szerkesztve ]

(#5772) aAron_ válasza totti94 (#5770) üzenetére


aAron_
őstag

Én is most érettségizem, és úgyszintén idén nyáron akarom elkezdeni komolyabban a forexet (stratégia kiépítése, napló vezetése, stb.) Már körülbelül egy, másfél éve foglalkozom a témával váltakozó volatilitással, pár könyvet, diplomamunkát, meg persze ezt a topicot is olvastam (ezzel még nem végeztem :) ). Ha gondolod vegyük fel majd a kapcsolatot, egyedül kevesebb a motiváció a tanulásban, itt pedig a kitartás a legfontosabb.

Ami nekem kezdetben nagyon bejött a Kecskeméti könyvön kívül az a XTB-s webináriumok, valamint azt itt ajánlott babypips (sajnos ez angol) volt.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5773) _AnTi_


_AnTi_
tag

Akik most ismerkednek a témával: hasznosak lehetnek még a profit.hu ingyenes webinárjai is, itt lehet megtekinteni az aktuálisakat: [link]

Ezek kicsit vontatottak szoktak lenni, de azért sok hasznos dolgot lehet belőlük tanulni.
Nekem tetszett még: Michele Castorina: Nyereséges day-trade stratégiák című füzetecskéje a szemléletmód miatt.

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5774) Santosh válasza totti94 (#5770) üzenetére


Santosh
tag

Könyvek (magyarul, letölthetők a netről):
Birger: A sikeres trading művészete
Joe Ross: Trading manual
Trading in the Zone
Brett Steenbarger: A kereskedés pszichológiája

(#5775) totti94 válasza aAron_ (#5772) üzenetére


totti94
csendes tag

na oké itt az email címem: totti94@freemail.hu Írj, aztán majd megdumáljuk.. Annyi h nekem ez a téma teljesen új, szóval tanácsokat nem nagyon fogok tudni adni :)

(#5776) totti94 válasza Santosh (#5774) üzenetére


totti94
csendes tag

köszi lesz majd mit olvasni nyáron :) nektek hogy jött az életetekbe a tőzsde?

(#5777) concret_hp válasza Santosh (#5774) üzenetére


concret_hp
addikt

uccsóhoz tudnál 1 linket esetleg? :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5778) Dzoli válasza concret_hp (#5777) üzenetére


Dzoli
tag

Hogy egyesek egy kicsit sem hajlandóak fáradni a kereséssel. :(

Második találatról letölthető.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5779) concret_hp válasza Dzoli (#5778) üzenetére


concret_hp
addikt

megvolt, csak mondjuk enm szeretnék 1 doksiért regeléssel tökölni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5780) brd válasza concret_hp (#5779) üzenetére


brd
nagyúr

Most komolyan az a 30 másodperc tart vissza? :( De hogy el ne fáradj, ha adsz egy e-mail címet, átküldöm...

The only real valuable thing is intuition.

(#5781) attiati válasza concret_hp (#5779) üzenetére


attiati
veterán

Egy halom brókercéghez demót regisztrálhatsz, és klienst telepíthetsz, mire magadra szedsz infókat. Akkor arra se fogod venni a fáradságot?

Pont tegnap nézegettem currenex-es chartokat, legalább egy órát tököltem vele.

[ Szerkesztve ]

(#5782) concret_hp válasza attiati (#5781) üzenetére


concret_hp
addikt

azzal még ráérek tökölni 1 darabig sztem :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5783) Linlithgow


Linlithgow
csendes tag

érdekes, ahogy az időről beszéltek...és mi lesz az elkövetkező 1-2 évvel (minimum!) ?

nem erre témára szántátok? akkor bele se kezdjetek!

(#5784) batorpeti


batorpeti
tag

Valaki résztvett esetleg a mostani forexegyetemes 3 napos devizatanfolyamon?

(#5785) Linlithgow válasza batorpeti (#5784) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

csak a mostani jó?

(#5786) batorpeti válasza Linlithgow (#5785) üzenetére


batorpeti
tag

Ja, nem, csak érdeklődni szerettem volna hogy még mindig színvonalas volt e az oktatás, megérte e elmenni, hasznos volt e? Azért kérdem, mert gondolkozom, hogy a következőre lehet hogy én is elmennék.

(#5787) #83856896


#83856896
törölt tag

sok forextanfolyamon voltam. a forexegyetem a legjobb. bár a 3 nap az kevés, de nagyon hasznos. én már évek óta hallgatom az online klubokat is.

http://www.tozsdetanfolyam.hu/otk
http://forexegyetem.hu/ofk/index.php

érdemes hallgatni mind2-öt 1-2 évig, hogy bele ivódjon az emberbe a kereskedés lényege.

van Spike stratégia is, de az nekem nem tetszik, mert túl bonyi és amúgy se tetszik.

http://www.tozsdetanfolyam.hu/profitspike

(#5788) Linlithgow válasza batorpeti (#5786) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

Biztos vagyok benne, hogy mindig ugyan azt mondja el, amiben különbség lehet az aktuális chart állások, és azokon mutatja az elemzést...

L.

(#5789) Linlithgow válasza #83856896 (#5787) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

Scalper!

melyik klubot szoktad hallgatni? OTK v OFK?

L.

(#5790) #83856896


#83856896
törölt tag

mindegyiket. otk,ofk,osk.

(#5791) Caruso77


Caruso77
csendes tag

Sziasztok,

Van Metatraderrel egy problémám. A chart ablakban nem működik a crosshair és a fibonaci retracement sem. Amikor elkezdeném használni őket a crosshairt pip távolság mérésére vagy a fibonacci retracementet a fibo szintek megállapítására, azonnal átugrik a kurzor funkcióra vagy pedig elkezdi a chartot múltbeli adatok irányába eltolni. Így az elemzés lehetetlen. Tapasztaltatok már hasonlót? Hiába távolítottam el és telepítettem újra, ugyanúgy használhatatlan.

(#5792) Linlithgow válasza Caruso77 (#5791) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

nem biztos, h ez a megoldás, de új verziód van? már nem tudom meddig kell visszamenni, de egy adott verziótól régebbire nincs már support, az újat kell telepíteni, több szempontból jobb.

ha nem rég töltötted le és telepítetted vsz nem ez a gond

üdv: L.

(#5793) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Ha esetleg valaki szeretne élesben elkezdeni kereskedni Liteforexnél, annak szívesen felajánlok néhány 30$-s kupont. Ha jól tudom, akkor ezen felül 15$ az alapletét követelmény a kereskedés megkezdéséhez, bár lehet hogy tévedek. Magyarul elutalsz 15$-t, jóváírnak a számládon 30$-t, így egy 45$-os számlán kereskedhetsz. A számla cent számla, vagyis a 45$ = 4.500 centnek felel meg, így olyan mintha egy 4.500$-os számlád lenne. A minimum kötésegység 0,1 lot.

Illúziói ne legyenek senkinek, a spreadek magasak, gyakorlásnak, az alapok elsajátításához esetleg jó lehet egy ilyen számla. A tudat, hogy élesben kereskedsz és nem nem feltétlenül a saját pénzeddel, talán megér egy próbát.

Ha valakit a fentiek tükrében érdekel a dolog, dobjon egy privátot és küldöm a kódot.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5794) batorpeti


batorpeti
tag

Nem tudja valaki hogy mi lehet az oka annak hogy az amerikai részvényeknél a chartra berajzolt trendvonalak, csatornák elmozdulnak, eltolódnak ha idősíkot váltok vagy kilépek MT4-ből? Direkt kipróbáltam, csak US részvényeknél csinálja ezt a MT4, Admiral Markets és Tadawul demo számlán is, forexen nem csinálja egyiknél sem. Nagyon bosszantó, így lehetetlen kereskedni.

(#5795) brd válasza batorpeti (#5794) üzenetére


brd
nagyúr

Nem mozognak azok (ill. nem tudom, nálad mi a helyzet), csak a különböző idősíkok között más a gyertyák felső/alsó kanócának vége és részvényeknél gyakrabban van gap, ezért amit az egyik idősíkon behúzol, az másikon, úgy tűnik, máshol van.

The only real valuable thing is intuition.

(#5796) batorpeti válasza brd (#5795) üzenetére


batorpeti
tag

Csináltam két screenshotot, a trendvonalat H4-ben húztam be, és átváltottam D1-be. Ilyen eltérés normális?
kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#5797) Linlithgow válasza batorpeti (#5796) üzenetére


Linlithgow
csendes tag

nekem is marad, tdw #WMT különböző idősíkok

(milyen képet említesz?)

L.

közben megjöttek a képek)

[ Szerkesztve ]

(#5798) brd válasza batorpeti (#5796) üzenetére


brd
nagyúr

Ez más, ez valószínűleg a magnet sensitivity beállítás miatt van.

The only real valuable thing is intuition.

(#5799) batorpeti válasza brd (#5798) üzenetére


batorpeti
tag

Nekem is ugyanezek a beállítások vannak itt.

(#5800) brd válasza batorpeti (#5799) üzenetére


brd
nagyúr

Vedd le 0-ra.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.