Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) wombation


wombation
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez használható gazdasági naptár?
[link]

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5452) rauschie válasza wombation (#5451) üzenetére


rauschie
senior tag

Ránézésre nincs vele semmi baj, nekem ezt ajánlották anno illetve ezt szoktam nézni, itt van egy kis magyarázat is az adatokhoz az értelmezést megkönnyítendő.

(#5453) Dzoli válasza wombation (#5451) üzenetére


Dzoli
tag

A Myfxbooknak is jó kis kalendáriuma van.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5454) Attihun válasza wombation (#5451) üzenetére


Attihun
csendes tag

Ha alacsonyabb tf-en érdekelnek a hírek, akkor le tudsz tölteni a metához indikátort is erre, hogy tutti ne felejtsd el.
Rengeteg ilyen van, esztétikai érzék kérdése melyik tetszik.
Beállítható hangjelzések X perccel előtte, meg különböző kijelzések a charton. Amit én használok, pld úgy van beállítva, hogy 10 perccel előtte jelez alerttel, azután 1 perccel előtte.
Állíthatóak milyen devizára, milyen fontosságú hírre jelezzenek.

(#5455) concret_hp


concret_hp
addikt

zulutradet használja valaki? vélemény? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5456) Fecdzo válasza concret_hp (#5455) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Régebben egyik kollégától hallottam erről itt a topikban. Akkoriban elég jó vélemények voltak erről. Az ötlet, hogy csatlakozik az ember olyan traderek szignáljaihoz, amit ők élesben húznak meg és manadzselnek, nagyon is jó ötlet. Csakhogy idővel a jó traderek otthagyták zulut mert nem kapták meg azt a kompenzációt amiben megegyeztek. Így maradt a selejt....a renasignal is hasonló dolog, de ott is ugyanez volt a megfigyelhető. Majdpedig a cégek saját embereikkel töltötték fel a helyet, így a hatékonyság is kérdésessé vált....nincs jó hírük manapság....

fulekitrading.wordpress.com

(#5457) _AnTi_ válasza batorpeti (#5449) üzenetére


_AnTi_
tag

A magas tőkeáttét még akkor is fontos lehet, ha pozícióépítést folytatsz. Ott is - ahogy brd kolléga említette - sok pozíciód van nyitva adott devizapáron, de (normális esetben) a kockázatod nem nagyobb a kezdeti szintnél (esetedben 1%).
Jó dolog, ha meg tudod nyitni a sokadik pozidat is, és nem kapsz insufficient funds üzenetet. :)

Persze szerintem is olyan 1:200 fölött nem sok értelme van dolognak.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5458) zizi812


zizi812
újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt, de már végigolvastam az egész topic-ot. Nagyon-nagyon hasznos volt számomra, mert végre már nem csökken a demo számlám összege. :)) Köszönet érte.
Kb. fél éve csöppentem a tőzsdei kereskedés világába. Azóta már túl vagyok a "mindenáron kötök" szindrómán és most talán eljött az idő, hogy élesben is kipróbáljam magam. Nagyjából tisztában vagyok, h melyik online bróker mit ajánl, de egyet nem értek és ebben kérem a segítségetek. Szóval, hogy mit jelent az, hogy nem valós idejű adatszolgáltatás? Gondolom néhány perces késleltetéssel kapom az adatok, de igazából azt nem értem, hogy ennek mi értelme van? Csak demo számlán van ilyen vagy éles kereskedésnél is?
igazából nem is egyet nem értek, hanem sok mindent, de valahol el kell kezdeni a kérdezgetést, ugye. :)
Magyar brókert sokan nem ajánljátok, még mindig nem változott semmi e téren? A portfolio.hu-n lévő online tőzsdéről mi a véleményetek?

elsőre ennyi, ha válaszoltok azt előre is köszönöm
zizi812

(#5459) Dzoli válasza zizi812 (#5458) üzenetére


Dzoli
tag

Szia zizi812!

"mit jelent az, hogy nem valós idejű adatszolgáltatás?"

BÉT-re jellemző, hogy a valós idejű adatszolgáltatásért külön kell fizetni. Egyébként csak 15 perces késleltetéssel jutsz hozzájuk. Értelme, az ügyfelek lenyúlása, oka az igazi piaci verseny hiánya, ami kikényszerítené a magyar brókerekből, hogy benyeljék ezt a költséget, hogy minél több ügyfelük lehessen.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5460) wombation


wombation
tag

Sziasztok!

Tegyük fel, kerestek havonta 450-480eFt-ot, mennyit kockáctatnátok belőle a tőzsdén?
Tudom, gyerekes a kérdés, de ez betudható annak, hogy unatkozom. :U

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5461) rauschie válasza wombation (#5460) üzenetére


rauschie
senior tag

Én az egészet.

Viccen kívül: nem hiszem, hogy bárki jobban tudná a választ annál aki megkeresi.

[ Szerkesztve ]

(#5462) Dzoli válasza wombation (#5460) üzenetére


Dzoli
tag

Ha tudsz kereskedni, akkor minél többet. Ha nem tudsz, akkor egy fillért sem.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5463) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Kockázatkezelés egy kicsit másképp

Sokszor elhangzik a topikban a kockázatkezelés szó, illetve bűvös küszöbszámok, százalékok és jótanácsok a money managemet vonatkozásában. Ha egy kezdő felteszi a kérdést, hogy vajon egy nyitott pozíción mennyit kockáztasson, akkor általánosságban és persze leegyszerűsítve a kérdést elmondható, hogy 1-3% közötti értéket fog hallani. Miért? Talán a leghelyesebb válasz erre az, hogy okos és tapasztalt tréderek, úgy látták, hogy ekkora összeg kockáztatása hosszútávon pszichésen nem jelent akkora megterhelést és egy esetleges rosszabb széria sem küld minket padlóra. Persze a kérdés ennél jóval összetettebb, a helyes kockázat megválasztása nagyban függ az alkalmazott stratégiától, az átlagos stop távolságától, a risk-reward aránytól, a találati pontosságtól, a kereskedések gyakoriságától, de még a napszaktól is. Nem mindegy, hogy milyen idősíkon, mekkora profitra vadászunk, illetve milyen beállítottságúak vagyunk. Egy daytrader nyilvánvalóan alacsonyabb kockázattal fog dolgozni mint egy swing trader, már csak abból kiindulva is, hogy naponta akár többször is pozícióba lép, kisebb stoppokkal dolgozik és egyszerre több páron is kereskedhet.
A most következő eszmefuttatás elsősorban azoknak fog szólni, akik olyan stratégiával dolgoznak, melyet teljes mértékben ismernek és már hosszabb ideje használnak, tisztában vannak rendszerük korlátaival, azonban elképzelhető, hogy a lehetőségeket nem használják ki maximálisan.
Vegyünk egy átlagos befektetetőt, aki rendelkezik 10.000 dollárnyi alaptőkével és elkezd forexezni. Amikor valaki tőzsdei kereskedésre adja a fejét, többször és nyomatékosan is elhangzik az alaptézis: olyan pénzzel kereskedj, amit ha elveszítesz, nem fog fájni! Azért valljuk be magunk között, 10.000 dollár elvesztése nem biztos hogy kellemes érzés és talán nem is engedhetjük meg mindannyian magunknak. Ezért aztán – alapletéttől eltekintve - szinte mindannyian felállítunk egy korlátot, ami valahogy úgy néz ki, hogy 20-30-40% veszteség benyelése után azért kétszer is meggondoljuk, hogy meghúzzuk-e a ravaszt, vagy inkább hagyjunk fel az egésszel és vonjuk ki a pénzünket a brókerünktől. Százalékban gondolkodunk, mert a hozamokat a bankok, a befektetési alapok és egyáltalán mindenki százalékban adja meg. Melyik a jobb? 1.000 dolláros számlát lenullázni, elkönyvelni 100% veszteséget, vagy egy 10.000 dolláros számlán elveszíteni 10%-ot? Ha pénzben mérjük a veszteséget, eredőben ugyanott vagyunk, egy dologtól eltekintve. Aki 10.000 dollárt utalt ki a brókeréhez, annak 9.000 dollárja nem dolgozott, csak kint pihent a számlán, míg aki 1.000 dolláros kezdő letéttel nyitott számlát, annak megvolt a lehetősége, hogy a maradék 9.000 dollárt valami másba fektesse. Persze egy kicsit most ferdítettem, mert szükség van margin igényre a kereskedéshez, de - bevallom – én még nem szenvedtem hátrányát annak, hogy a tőkeáttétet szinte egyáltalán nem használtam ki.
A kereskedést és a kockázatkezelést a fentiek miatt én egy kicsit másképp közelítem meg. Azt szeretném, ha a pénzem egésze dolgozna, nem akarok százalékokban gondolkodni, pénzt akarok csinálni. Nem érdekel, hogy 80% drawdont mellett csináltam 300% hozamot, mert tudom hogy a rendelkezésre álló keretet a maximumon járatom. Miért ne tennék másképp? Miért lenne szükség arra, hogy 10.000 dollár tőkét utaljak ki a brókerhez, ha ennek a felével, harmadával is tudok úgy kereskedni, mintha 10.000 dollár lenne?! Ugyanakkor kockázatot vállalok dollárban mérve, mint korábban, de mégsincs minden pénzem lekötve.
Aki foglalkozott programozott kereskedéssel és backtesztekkel, annak ismerős lehet a maximális és relatív drawdown (visszaesés) fogalma. Rengeteg időmet és energiámat felemésztette annak a több száz stratégiának a tesztelése, melyekben potenciált láttam. A kockázatkezelés rendszerint mindenhol ugyanarra az elvre épül: ha növekszik a számlám mérete, növelem a kötésegységet, ha csökken, akkor csökkentem, ezzel elérve azt, hogy az éppen aktuális egyenlegemhez mérten százalékosan mindig ugyanazt a tőkenagyságot kockáztassam és konzisztens, szép profitgörbét kapjak. Azt mondják, hogy a profitgörbe akkor szép, ha olyan mint egy exponenciális függvény. Én is szerettem sokáig, de mégsem éreztem azt, hogy ez a fajta megközelítés hozná ki a maximumot az egyes rendszerekből. Ha több pontenciál van egy stratégiában, miért használjam takarékon?
Szeretném hangsúlyozni, hogy ez a fajta megközelítés nem alkalmazható minden rendszerre és elsősorban leprogramozott, 10 éves backteszttel is profitábilisan működő stratégiák esetében van létjogosultsága. Ha egy rendszer 10 éves időtávon is képes megnyugtató eredményt produkálni, akkor jó eséllyel tudunk még rajta csiszolni úgy hogy ne nullázza le a számlánkat, viszont cserébe rendkívül magas profitfaktorral működjön.
Az elmélet rendkívül egyszerű. Első lépésben megvizsgáljuk, hogy pipekben mérve mekkora maximális drawdownt produkált a rendszerünk. Pipekben gondolkodunk, elfelejtjük a százalékokat, új alapokra helyezzük a kockázatkezelést. Ezután túlkalibráljuk a rendszert világvégére. 10 év sok idő, ha ezt sikerült túlélnünk, akkor jó eséllyel vágunk neki a következő időtávnak is úgy, hogy kétszer akkora puffert építünk a rendszerünkbe. Ha pl. az elmúlt 10 évben 1500 pip volt a maximális visszaesés, akkor 3.000 pipre állítjuk be rendszerünket. Mit jelent ez? Mindössze annyit, hogy ha 3.000 pipet egyhuzamban veszítünk, akkor nullázzuk a számlánkat. Van tehát egy küszöbszámunk, ami 3.000 pip.
Második lépésben megreformáljuk a kockázatkezelésünket. Bevezetünk egy új szabályt, ami úgy hangzik, hogy nem csökkentünk kötésméretet semmilyen esetben sem, kizárólag növelünk a számla növekedésével párhuzamosan. Ezzel elérjük azt, hogy a számlánk maximális egyenlegéhez képest minden esetben 3.000 pip lesz az érték, ami teljesen nullázza a számlánkat. Számokba öntve ez a következőképpen néz ki: tegyük fel, az egyszerűség kedvéért, hogy 3.000 dolláros számlával vágunk neki a kereskedésnek. Ezt elosztva 3.000 pippel azt kapjuk, hogy 0,1 lottal fogunk kötögetni kezdetben feltételezve azt, hogy olyan párokon kereskedünk, melyek második tagja dollár. Mivel kötés méretet nem csökkentünk, ezért ha elbukunk 1.500 dollárt, akkor is 0,1 lottal fogunk kötni. Gondoljunk azonban bele abba, hogy a számla felezésekor érünk el egy olyan állapotot, ami az elmúlt 10 évben egyszer történt meg és még mindig van egy ugyanekkora pufferünk.
Abban az esetben, ha egyenlegünk gyarapodásnak indul, a lezárt (maximális) egyenleget fogjuk elosztani 3.000 pippel, vagyis ha eljutunk mondjuk 3.030 dollárig, akkor 3.030/3.000 = 1,01 lotra növelhetjük a méretet és többet ez alá nem megyünk, történjen bármi. Amikor új csúcsot ütünk, mindig növeljük a kötésegységet, a visszaesésekkel nem foglalkozunk, mivel a 100%-kal túlkalibrált védelem reményeink szerint nem fog cserbenhagyni minket.
Jobb-e ez a fajta kockázatkezelés, mint a hagyományos százalékokban gondolkodó? Nem jobb, egyszerűen csak más. Mindenképpen kockázatosabb, de kecsegtetőbb eredményekkel is társulhat cserébe. Aki kedvet érez magában és kellően elszánt, az nyugodtan elgondolkodhat rajta és kipróbálhatja.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5464) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

KBC Equitason kereskedik valaki BÉT részvényekkel? Én betáraztam némi OTP részvényt és igyekszem kiülni, amíg lesz valami értelmesebb hasznom rajta.

Adózással kapcsolatban van valakinek pontosabb tapasztalata ugyanitt?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#5465) Fecdzo válasza Gh0sT (#5463) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szep iras, kollega! Es tetszik is az elv, nem kicsit!

fulekitrading.wordpress.com

(#5466) vadalma65 válasza Gh0sT (#5463) üzenetére


vadalma65
tag

ööö.. és mi történik akkor, ha évekig mínuszban van? Mert ugye ebben az esetben az is előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#5467) wombation


wombation
tag

Hogyan kell használni a ciklusvonalakat?

"Sose végy semmit aminek nyele van. Azzal valószínűleg dolgozni kell."

(#5468) Dzoli


Dzoli
tag

2012. februárjában elindul a Zooli Trading Klub, amely egy mozgóátlagokon alapuló, kiforrott, alacsony idősíkú (M5) kereskedési rendszer bemutatásával, és oktatásával foglalkozik. Tekintsd meg, és ha tetszik, csatlakozz hozzánk te is!

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5469) kariad válasza Dzoli (#5468) üzenetére


kariad
senior tag

megkukolom! ;)

(#5472) attiati


attiati
veterán

Az is érdekelne, hogy eurhuf-nál a normál nyitvatartási chartokat nézitek, vagy az after-t is beleveszitek? H4-en jelentős eltérések vannak.

H4-en gyönyörűen mozgott a trendjében 3-4 hónapig a normál kereskedési idős charton, de a bloomberg szerinti chart alapján megbízhatatlanul körbetáncolta a támaszt, kereskedhetetlen volt az a trendvonala.

(#5474) batorpeti


batorpeti
tag

Mostanában nézegettem interneten tőzsdei oktatással kapcsolatos dolgokat, és mivel Dzoli egyszer belinkelte, elolvastam ezt a fórum topic-ot is, és őszintén szólva így elsőre szimpatikusnak tűnik amit Pintér Péter csinál, a Youtube-os videóit is megnéztem, bár magával a stratégiával nem vagyok teljesen tisztában, de ezért is gondoltam hogy esetleg elmennék a Forexegyetem 3 napos devizatanfolyamára. Volt már valaki ezen a tanfolyamon? Mik a tapasztalataitok róla? Érdemes elmenni rá?

(#5475) sarkijaki


sarkijaki
újonc

Sziasztok! Nagyon örülök , hogy megtaláltalak benneteket.
Még csak demózom MT4 ben és szeretném az MACD indikátort kipróbálni.Addig megy a dolog , hogy bekapcsolom az indikátort MACD(12,26,9) de ez nekem csak egy görbét eredményez az Indikátor1 ablakban.
Kérdésem hogy a második (szignál) vonalat EMA(9) hogy tudom oda bevarázsolni. Az Amibrokerben láttam hogy meg van az indikátor és a szignál vonal is , de én MT4 ben "dolgozom". Amennyiben valaki tudna segíteni annak hálás köszönetem.
Egy félművelt.

(#5476) brd válasza batorpeti (#5474) üzenetére


brd
nagyúr

Szemléletes, szórakoztató, élő kereskedés is van. Érdemes elmenni.
Így utólag viszont (számomra legalábbis), szinte semmi újat nem mondott. Amit előtte ingyen össze tudtam szedni az Internetről, és megjegyzésre érdemesnek ítéltem, azzal nagy átfedésben volt az általa átadott információtömeg. Persze félre ne érts, szerintem megéri az árát, ha valaki képes odafigyelni (és megjegyezni is a hallottakat), és nem sok tapasztalata van ebben a szakmában, akkor sok okosságot fog hallani, amelyek, hasznosságukat tekintve messze túlmutatnak a tanfolyam árán. Ráadásul a tanfolyam árának kb. felét megkapod egy brókerszámlára utalva (ill. nem tudom, ez az ajándék él-e még).

The only real valuable thing is intuition.

(#5478) brd válasza concret_hp (#5477) üzenetére


brd
nagyúr

0.05 LOT-tal most épp' majdnem pontosan 50 HUF egy pip. Jááááááj, félreértettem, :W igen, fillérenként van 1 PIP, azaz pl. 1 forint az 100 PIP.

attiati: Tadánál ( :) ) az az 50 inkább 60-100, persze függ a számlamérettől is.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5479) batorpeti válasza brd (#5476) üzenetére


batorpeti
tag

Értem, köszönöm. :R
Ha van még valakinek személyes tapasztalata velük, akkor az szívesen meghallgatom.

(#5480) attiati válasza brd (#5478) üzenetére


attiati
veterán

Eddig azt hittem, hogy fix spread-ekkel dolgoznak, de az előbb láttam 35pip-eset, most meg 50. Te is tada? Az a baj, hogy nekem sok lesz az a min. 0,05 lot egy 8-assal kezdődő devizakereszthez :( Az bármikor mozog 100 pipet.

concret: jah, 1 fillér. De hogy érted, hogy sok? Lot méret is kell hozzá.
Jah hogy a spread sok? Hát jah. 1ft-ot rá lehet számítani egy oda-vissza tradere.

A legolcsóbb valutaváltó, amit láttam, 1,90-et számolt fel (oda-vissza összesen). Ahhoz képest tényleg sok. Nem is tudom, hogy ők hogy csinálják azt.
De banki váltásnál 2% (oda+vissza), úgyhogy még mindig jobb a 100 pip.

[ Szerkesztve ]

(#5481) attiati


attiati
veterán

Van valamelyikőtök dukascopy-nál?

Mi különbség van a europe és a svájci részlegnél nyitott számlák között?
Azt látom, hogy europe-nál már 100$-tól lehet, és bankkártyás befizetést is elfogadnak.
Ezen kívül milyen előnye / hátránya van svájci részleghez képest?

Ha jól számolom (??), akkor a comission maximum 0,48-1,3 pippel drágítja a pozit (devizapártól függően a minimum forgalom és min. befizetés esetén), de ennyivel meg úgyis jobb spread-eket adnak. Hogyhogy nem náluk kereskedik már mindenki? :)

A kiutalási díjaik magasak (kis számlára vetítve) és nincs natív MT4/5, de ezen kívül mi a hátrányuk?

(#5482) gyurma88 válasza attiati (#5481) üzenetére


gyurma88
csendes tag

Győri Tőzsde Klub

tozsdeklub.uw.hu

http://www.jft.sze.hu

(#5483) concret_hp válasza attiati (#5480) üzenetére


concret_hp
addikt

vazeg' 0.5 huf a vétel eladás közt forexen? az olyan mintha az eurusd-n 2cent lenne... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5484) brd válasza attiati (#5480) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, azzal dolgoznak, legalábbis eddig csak HUF-nál láttam ugrást a spread-ben, a major pároknál (EUR, GBP, USD, JPY, CHF kombinációi) nem, de HUF-ra írják is, hogy mozog (alul a piros >>-re nyomj, és *-ozva írja alul). Igen, náluk is van számlám. Jah, a JPY párokhoz több mani kell (gondolom, a JPY párokra, ill. elsősorban az AUDJPY-re gondolsz, ha jól sejtem, 8-cal kezdődő alatt ;) )...

The only real valuable thing is intuition.

(#5485) attiati válasza brd (#5484) üzenetére


attiati
veterán

Jaja.Ott egy 0,05-ös lot szinte felér egy 0,5-össel. Ki is nyírna.
eurhuf-ra min. 11pipet írnak... :U Nem tudom, mikor annyi :)

[ Szerkesztve ]

(#5491) attiati


attiati
veterán

Ma esett le, hogy milyen jól lehet operálni egy swap free accounttal ft gyengülés ellen.

Az ember levált a ft megtakarításából egy keveset EUR-ra (töredékét, mint amennyit le akart váltani bankban EUR-ra).
Swap free accounton ennyi margin-nal benyit egy akkora eurhuf long pozit, mint amennyi eur-t bankban váltani akart. Közben a ft megtakarítása kamatozik ezerrel, nem kellett leváltani. (évi nettó 6-7% kamat)
Az eurhuf long pozinak meg nulla tartási költsége van, szemben a bankos megoldással, ahol legjobb esetben is nettó 3%-ot bukna eurhuf kamatkülönbözeten. És megspórol egy oda vissza 1-1% banki váltási költséget is.

Ez közel 4,5% hátrány a ~0,4% brókerdíjhoz és a swap free számla 0%-os rollover kamatához képest. Vagyis egy eurhuf long pozin 4,5% bukót ellensúlyoz a bankban kamatozó ft kamata.

Ezzel egy 292-n nyitott eurhuf long pozi 0-ra ki van fedezve éves távlatban 279-ig.

(#5492) attiati válasza concret_hp (#5483) üzenetére


attiati
veterán

Annyiban rossz infót írtam, hogy hétvégén illikvid időszakban néztem, mert azt hittem, hogy fix a spread. De ma délelőtt láttam 20-30pipért (összesen oda-vissza). Ez azért töredéke az 1-2%-os banki jutaléknak. Ha szerencsétlen devizahitelesek tudták volna, milyen olcsón ki tudják fedezni a chf kitettségüket....

[ Szerkesztve ]

(#5493) brd válasza attiati (#5491) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, vannak ilyen trükkök, pl. nyitsz nem swap-free acc'al EURHUF shortot, majd egy swap-free-n EURHUF longot, és élvezed a HUF-EUR kamatot. De komolyan nem értem, ez hogy jó a brókercégnek, vagy csak nem látom az átverést benne...?

The only real valuable thing is intuition.

(#5494) amargo válasza attiati (#5489) üzenetére


amargo
addikt

Portable-os programokat fogsz tudni futtatni.

De azért nem megy tovább - nálam sem megy -, mert crossdomain.xml-be nem engedi tovább, gondolom a hibás tanúsítványt.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5495) attiati válasza amargo (#5494) üzenetére


attiati
veterán

De miért érzékeli hibásnak? Otthoni gépen nem az. Ma bepróbálkoztam hotforex demót futtatni, az sem megy, belép, már látom a webtrader felületét is, és belefagy (pedig teljesen jó lenne az a brókercég is). Portable böngészőn gondolkodom még.

(#5496) attiati válasza brd (#5493) üzenetére


attiati
veterán

Gondolom fordítva akartad. Swapfreen eurhuf long, és swaposon eurhuf short.
Azon én is gondolkodtam, de annak nincs értelme, mert az árfolyamkülönbözetet kiüti a két pozi, és ez így egy sima ft betét (jóval alacsonyabb kamatra, mint egy valódi itthoni ft betét). De amit írtam, annak van értelme.
Egyébként én sem értem, hogy ez miért jó egy brókercégnek. Futólag ahogy átnéztem, jó pár swap free accountnál a swap helyett commission-t alkalmaznak, csak a tada-nál nem.
Az előre telepített mt4-et jövő héten kipróbálom, kösz a tippet. Lassan jövök neked eggyel, már a diginetes problémámat is te oldottad meg :) :R

(#5497) amargo válasza attiati (#5495) üzenetére


amargo
addikt

Ezt már a Tadásoktól kérdezd meg :)
De teljesen jogos, egy érvénytelen tanúsítvánnyal ne akarjon már belépni senki, itt pénzről van szó.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5498) brd válasza attiati (#5496) üzenetére


brd
nagyúr

Én is azt írtam, de talán kacifántosabban. ;)

A kamata valóban alacsonyabb, a tőkeáttétel miatt viszont nagyobb összegre kapod a kamatot, mint amit egy sima bankbetéttel kapnál.
De valóban akkor több értelme van, ha egyébként HUF erősödésre játszol, mert akkor benyitod a shortot, kapod a kamatot, majd ha úgy látod, hogy gyengülni fog a HUF, akkor nyitod a longot is, és egész addig nyitva tartod, ameddig gyengül (így majdnem 0 az árfolyamkockázatod, miközben a kamatot még mindig kapod). Ha elkezd erősödni, akkor meg lezárod a longot, így a kamatot folyamatosan nyered, és ha jókor nyitottad a shortot, akkor még az árfolyamon is nyersz nem keveset. Ezt sima HUF betéttel nem csinálod meg, ill. nem ilyen költségekkel, és a tőkeáttétel miatt ennyi pénz után kapott kamattal. Nyilván figyelni kell azért a marginokra is: ha nagyon elfogyna az egyik számla, akkor lezárni, és újranyitni a pozikat (esetleg a 2 számla között mozgatni is kell a pénzt). (Advanced megoldásként nem egyszerre a teljes erre szánt összeggel nyitod a shortot, hanem az erősödéssel párhuzamosan kisebb méretekkel nyitsz, és ha gyengül, akkor a longot is úgy nyitod, hogy az addig megnyitott shortok méretének megfelelően, így eleve kisebb kockázattal indítasz, de ez már bonyi'bb). Persze ez már erősen devizakereskedői hozzáállást igényel, akinek ez nincs meg, annak jobb a bankbetét.
Egyébként én így 2+ év után még mindig azon csodálkozom, hogy megfelelő felkészültséggel milyen lehetőségek vannak itt a pénzkeresetre, és sokszor gondolkodom azon, hogy hol a trükk, ill. hogyan fogják kinyírni ezeket a lehetőségeket az illetékesek...

amargo: Alapvetően nem hibás a tanúsítvány, csak ha jól látom, a visszavonottságát nem lehet ellenőrizni, pl. az Opera is ezért azt dobja, hogy érvénytelen.

The only real valuable thing is intuition.

(#5499) attiati


attiati
veterán

Esetleg ismertek az alábbi paraméterrel brókercéget?
* van EURHUF
* min kötésegység 0,01 vagy 0,05 lot
* van swap free account
* van webtrader felület
* nem market maker
* van moneybookers kifizetés

Utóbbi kivételével mind fontos volna.
(tada és hotforex kiesik)

(#5500) attiati válasza brd (#5498) üzenetére


attiati
veterán

bocs, tényleg tök ua-t írtad :)

"nem hibás a tanúsítvány, csak ha jól látom, a visszavonottságát nem lehet ellenőrizni"
ezt hol tudod megnézni, és mit jelent a visszavontsága?

hol láttad eurhuf short-ra a legmagasabb swap-ot?
Tada-n néztem, ott 2,18-at írnak. De azt írják, hogy pontban érvényes.
Ez vajon 2,18 pipet jelent 1 lot esetén? Mert az elég karcsú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.