Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) kariad


kariad
senior tag

No megvan az euro rekord sajnos... :(

(#5402) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!
Lenne egy problémám:
Jövőhéten utazok ki Litvániába féléves erasmus programra. Állami támogatást eur-ban kapnám, 2 összegben, először 1340 EUR-t, majd május környékén a maradék 335 EUR-t. Jelenleg sima HUF alapú Erste-s számlám van.
Kérdésem az lenne, hogy megéri-e most nyitnom egy EUR számlát, havi 2.5EUR számlavezetés+15EUR kártyadíj+legalább 1 hónap mire megkapom kintre a kártyámat, vagy menjen a sima forintos számlámra.
Litvániában LTL van, jelenleg kb 1 LTL=92 HUF, 1 EUR=3.45 LTL, 1 EUR=316 HUF a lényeg, hogy 316/92= 3,43. Szóval középárfolyamon számolgatva kb annyit veszítenék a váltogatáson, mint amennyi költsége lenne az EUR számlának.
Vélemény?
Előre is köszi!

(#5403) amargo válasza kariad (#5401) üzenetére


amargo
addikt

Még nincs, mert még mindig zuhanunk..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5404) aAron_


aAron_
őstag

Üdv!

Valakinek van már tapasztalata ezekkel a portfoliós füzetekkel kapcsolatban? Alapok elsajátosítására mennyire lennének megfelelőek? Leginkább a deviza érdekel. Esetleg ha valakinek van egyéb ötlete azt is szívesen fogadom.

What is your ikigai?

(#5405) Fecdzo válasza Torry (#5402) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nezz azert korbe mas banknal is mert ezeket az Erstes dijakat en eleg magasnak tartom, en OTP-nel alig fizetek valamit a devizaszamlaim utan (van USD es EUR is). Habar nincsen devizas kartyam.

Mellesleg szinte megvalszoltad a sajat kerdesed, velehetoen tok mindegy lesz, plane ekkora osszeg eseten...

fulekitrading.wordpress.com

(#5406) Fecdzo válasza aAron_ (#5404) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem rosszak, de ezekbol nem fogsz megtanulni kereskedni velhetoen. Olyan mintha konyvbol akarnal megtanulni karatezni vagy biciklizni. Alapokra jo, de aki nincs felkeszulve annak tobb kart okozhat mint hasznot hozna.

Inkabb babypips.com es olvasgass onnan, vagy toltsd le a konyveket, gyanitom megtalalhato itt-ott a neten ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#5407) batorpeti válasza aAron_ (#5404) üzenetére


batorpeti
tag

Ezekkel a füzetekkel nincs tapasztalatom, viszont az alapok elsajátításához nekem ezt az oldalt ajánlották itt a fórumon. Végig is olvastam, és valóban remekül össze van foglalva benne minden alapvető tudnivaló egyszerűen és érthetően. Nekem bevált.
Szerk: Fecdzo fórumtárs megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#5408) aAron_


aAron_
őstag

Köszönöm a válaszokat! Akkor egyenlőre hagyom ezeket a füzeteket, inkább elkezdem a babypips-ről a tanulást. :)

What is your ikigai?

(#5409) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Remélem ez a post nem kerül törlésre, de talán ha feltüntetek egy álláshirdetést akkor az nem főben járó bűn....

Trader kerestetik!

fulekitrading.wordpress.com

(#5410) kariad válasza Fecdzo (#5409) üzenetére


kariad
senior tag

Akkor beindult nekik, ha már kell ember rá! :))

(#5411) batorpeti


batorpeti
tag

Lenne egy eléggé alapvető kérdésem. Arany esetében 1 lot az ugyanúgy 100000 egység mint a devizák esetében? Azért kérdezem mert ki akartam számolni hogy eur/usd és gold esetén mekkora összegre van szükségem forintban egy 0,01 lot-os pozíciónyitáshoz 1:100 tőkeáttét mellett.
eur/usd esetén ez egyszerű: 0,01 lot=1000 egység=1000 eur=1000*316 ft, mivel 1:100 a tőkeáttét, így 3160 ft-ra van szükségem. Arany esetében kb 4000 ft-nak kellene kijönnie, viszont az általam így kiszámolt összeg néhány nagyságrenddel eltér ettől.

[ Szerkesztve ]

(#5412) Dzoli válasza batorpeti (#5411) üzenetére


Dzoli
tag

Ha Metatradert használsz, akkor a szimbólumok tulajdonságainál megnézhető a kontraktus méret. Aranynál jellemzően 100 uncia 1 lotnyi mennyiség.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5413) batorpeti válasza Dzoli (#5412) üzenetére


batorpeti
tag

Tényleg, valóban ott van zárójelben hogy 100oz. Észre sem vettem, pedig az orrom előtt volt. És így már ki is jön a helyes eredmény. Köszönöm.

(#5414) justaview


justaview
őstag

Sziasztok!

Teljesen zöldfülűként szeretnék segítséget kérni. Deviza kereskedés érdekelne (ez egyben a jelenlegi tudásszintemet is jelöli :) ), és olvasgatva e fórumot többen jelezték, hogy nagyon nem mindegy, melyik céggel kezd az ember. Ezért szeretném megkérdezni, hogy pl. EZEK közül melyek azok, akiket jobb kerülni, és melyekkel van jó tapasztalatotok, vagy legalább nincsen rossz híre.

És még valami: számít az, hogy hol a székhelye?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#5415) rauschie válasza justaview (#5414) üzenetére


rauschie
senior tag

Dukascopy, szerintem. Ha komolyan gondolod a dolgot, akkor még egy jó évet azért szánj rá a téma körüljárására. Demózáshoz bármelyik jó , talán jobb is metatraderes brókernél tanulni (tadawul pl), mert tonnaszám vannak hozzá indikátorok meg leírások a neten. Az éles számla más kérdés lesz, de hidd el nekem, hogy azt nem most szeretnéd megnyitni :)

(#5416) rauschie


rauschie
senior tag

Fecdzo írt egyszer nekem iceberg orderekről meg dark poolokról a HFT-k kapcsán.
Az lenne a kérdés, hogy létezik olyan piac, ahol nincsen dark liquidity?
Úgy értem, kinn van mondjuk x db. részvény és van egy mindenki által hozzáférhető order book, amiben benne van minden kötés. Ha úgy tetszik, pontosan lehet tudni, hogy mikor mennyi jószágot adtak el milyen áron.
Tulajdonképpen egy olyan piacot keresek, ahol a lehető legkisebb torzulással érvényesülnek a kereslet-kínálat törvényei, és 4 órás timeframehez van elég likviditás. Meg az se baj, ha nem kellenek hozzá dollármilliók.

(#5417) justaview válasza rauschie (#5415) üzenetére


justaview
őstag

Köszön szépen.

Nekem az Alpari volt szimpatikus így elsőre, de ez csak egy érzés, nincs mögötte semmi, csak a honlapjuk nagyon korrektül magyaráz, plusz 200$-al már nyitni lehet, plusz Angliában van, nem a világ egyik ismeretlen végén.

Van olyan cég, amelyiknek van magyar vonatkozása is, és korrekt?

(#5418) aAron_ válasza justaview (#5417) üzenetére


aAron_
őstag

200 $-al nem éri meg számlát nyitni. Hogy miért azt itt (is) megtanulhatod. Amíg nem vagy expert addig én is a demó számlázást ajánlom, jelenleg én is még csak azt próbálgatom.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5419) justaview válasza aAron_ (#5418) üzenetére


justaview
őstag

Köszi, meg fogom nézni.

Más: Elnézést, mert biztos nagyon alap a kérdésem, de az egyes brókereknél látok olyat, hogy Business model: ECN, vagy más esetben Market Maker. Mit jelentenek ezek? Mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#5420) rauschie válasza justaview (#5419) üzenetére


rauschie
senior tag

A market maker esetében minden kötés esetén a bróker a partnered, míg az ECN brókerek továbbítják a megbízásaidat a bankközi devizapiacra, így a szó klasszikus értelmében előbbi nem is bróker. Azért szokás az ECN-t favorizálni, mert ők nem érdekeltek abban, hogy kiszúrjanak veled, ugyanis jutalékot kapnak a kötéseid után és így fizeted ki őket tkp. A market maker esetében az a probléma, hogy a nyitómondat értelmében ha te nyersz, akkor ő veszít és vice versa, ezért érdekeltté válik a pozíciók számodra veszteséges lezárásában. Legegyszerűbb hasonlat talán az, hogy az MM olyan mint egy kaszinó: vagy ő nyer, vagy te, de többnyire ő, az ECN pedig mint egy kereskedő: beszerez neked valamit a piacon, és kis haszonnal továbbadja neked.

Kérem a többieket, hogy ha valahol hülyeséget írtam, javítsanak ki!

(#5421) justaview válasza rauschie (#5420) üzenetére


justaview
őstag

Aha. Ha ez így működik, akkor nem értem MM-el hogyan lehet pénz csinálni, mert hiszen ellened dolgozik? Akkor mire jó MM-es brókernél üzletelni? Hogy hogy még léteznek ezek a piacon?

(#5422) Dzoli válasza rauschie (#5420) üzenetére


Dzoli
tag

"A market maker esetében az a probléma, hogy a nyitómondat értelmében ha te nyersz, akkor ő veszít és vice versa, ezért érdekeltté válik a pozíciók számodra veszteséges lezárásában. "

Ez így ebben a formában nem teljesen fedi a valóságot. A brókerek nagy ügyfélkörrel rendelkeznek. Ugyanannál a brókernél szinte mindig van aki venné, és van aki eladná ugyanazt az instrumentumot ugyan abban az időben. Így egyszerűbb az ő megbízásaikat házon belül összepárosítani, azt nem kell ténylegesen kiközvetítenie a valós piacra. A legritkább esetben fog a bróker maga a te pozíciód másik oldalára beállni. Legfeljebb akkor, ha nem talált olyan tranzakciót a belső rendszerében, amit a tiedhez tudna kapcsolni. Az ügyfeleket játszatják egymás ellen, kiközvetített piaci tranzakciók nélkül. A bróker sohasem veszít, a jutaléka minden esetben meglesz.

[ Szerkesztve ]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5423) justaview válasza Dzoli (#5422) üzenetére


justaview
őstag

Ha a bróker házon belül játszatja az ügyfeleit, az nem jelentheti azt, hogy a való világtól (kissé, vagy akár nagyon is) eltérő trend alakul ki, vagyis nem a kinti valóságot fogom látni, hanem egy mesterséges "homokozóban" játszom, illetve kötök üzleteket?

[ Szerkesztve ]

(#5424) Dzoli válasza justaview (#5423) üzenetére


Dzoli
tag

Nagyon nem térhetnek el, mert akkor mindenki faképnél hagyja őket. De bőven van "játékterük" az árakkal. Akár a saját spreadjükből kigazdálkodva, akár némileg eltérő gyertyaadatokat mutatva neked. Ha összehasonlítod két különböző bróker chartját, látni fogod, hogy bizony itt-ott vannak eltérések a gyertyák (min, max, nyitó, záró) árai között. Ez egy szabályozatlan piac, itt sok mindent megtehetnek, amit pl. tőzsdén, részvényeknél nem.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5425) justaview válasza Dzoli (#5424) üzenetére


justaview
őstag

Akkor ez azt is jelenti, hogy mindjárt kezdésnél, már a tanulási, ismerkedési fázisban is érdemesebb ECN-t választani, mert az ember előbb utóbb, illetve legkésőbb amikor tapasztaltabb lesz, úgyis ott fogja hagyni az MM brókert?

(#5426) Attihun válasza justaview (#5425) üzenetére


Attihun
csendes tag

Az abszolút kezdőnek szerintem az a fontos, hogy olyan platformot találjon, amin majd élesben is fog kereskedni.
És, hogy akkora deposittal nyissa a demot amivel az élest fogja.
Mire eljut az éles számláig, a jó brókernél is jöhet jobb. Meg a rosszból is lehet jó. Meg fordítva.. :-)

Tényleg a JadeFX-et használta valaki?

(#5427) aAron_


aAron_
őstag

Egész jó :D YT

What is your ikigai?

(#5428) kariad válasza aAron_ (#5427) üzenetére


kariad
senior tag

Már ebből is külön előadás lesz :C

(#5429) rauschie


rauschie
senior tag

Tud valaki olyan MT4-es brókert, akinél nincsen időben limitálva a demó számla?

Van egy COT indikátor, amire hetente egyszer kéne ránéznem, de a Dukascopy platformjához momentán nem elérhető semmi hasonló, és szeretném megspórolni a kéthetenkénti demószámlanyitást Lakatos Nintendó néven a Pizza Hut telefonszámával.

(#5430) batorpeti válasza rauschie (#5429) üzenetére


batorpeti
tag

Nekem Admiral Markets-nél van demó számlám már 2 hónapja, és még nem kellett újat nyitnom, remekül működik, szóval szerintem náluk nincsen időkorlát, vagy lehet hogy van, csak nagyon hosszú idő, ezt nem tudom. Nov 15-én nyitottam, és most is azon a számlán kereskedek. Viszont kereskedni kell rajta, mert volt egy másik demó számlám is, azon sok ideig nem kereskedtem és bezárták.

[ Szerkesztve ]

(#5431) justaview válasza batorpeti (#5430) üzenetére


justaview
őstag

EZT érdemes elolvasni, róluk szól. (főleg "clint" hozzászólásait)

[ Szerkesztve ]

(#5432) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Szeretnék elkezdeni amatőr szinten tőzsdézni.
Cib e-broker számlát néztem ki magamnak. Mi a véleményetek róla? Tudtok jobbat?
Illetve egy másik kérdés: Hogyan működik az adózás, illetve mennyit kell adóznom?
Köszi előre!
M

(#5433) batorpeti válasza justaview (#5431) üzenetére


batorpeti
tag

Elolvastam a topicot, valóban az Admiral is MM broker, tehát van játéktere bőven arra hogy elnyerje a pénzt az ügyfeleitől, de szerintem ez minden MM brokerrel így van.
Egyébként a honlapjuk nekem is korrektnek tűnt, illetve van Budapesten irodájuk, ezért nyitottam náluk demo számlát, gyakorolni megteszi ez is, az éles számla az már más kérdés.

(#5434) justaview válasza batorpeti (#5433) üzenetére


justaview
őstag

Viszont ha PRO számlát nyitsz, már nem MM-ként működik tovább !!!

(#5435) batorpeti válasza justaview (#5434) üzenetére


batorpeti
tag

Igen, akkor már ECN, viszont ahhoz kell minimum 1000USD.
Egyébként itt többnyire ajánlják az Admiral-t.

(#5436) justaview válasza batorpeti (#5435) üzenetére


justaview
őstag

Én sem láttam még nagyon komoly kritikát.

Lehet, hogy egyszerű a kérdésem, (és kezdőként elnézést érte) de ha USD-s számlám van, és pl. EUR/CHF párral szeretnék kereskedni, hogy vehetek CHF-et EUR-ért, és viszont, mikor valójában nincs nekem egyik sem, dollárom van. Hogyan lesz a számlámon lévő USD-ből EUR, vagy CHF, vagy bármi más? És ha ez kereskedésenként alakulgat át egyikből a másikba, akkor a kereskedésem nyereségét nem csak az adott devizapár egymáshoz képesti átváltási viszonya befolyásolja, hanem az USD-hez való viszonya is?

(#5437) rauschie válasza justaview (#5436) üzenetére


rauschie
senior tag

Tulajdonképpen minden devizaüzlet alapja a dollár, tehát amikor EUR/CHF-et kereskedsz, akkor az tulajdonképpen (EUR/USD)/(CHF/USD)-t trédeled, csak ugye az USD leegyszerűsödik a képletből. Ebből gondolom, minden pozíciózárás után a dollárban keresett profitot/veszteséget számolják át a bázisdevizádra, illetve jelen esetben nem, mert már abban van.

Ha EUR/CHF longod van, akkor a dollároddal egyrészt eurót veszel, másrészt shortot kötsz a frankra, tehát a frankért kapott dollárodon eurót veszel, valahogy így.
A dollárhoz való viszony nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#5438) justaview válasza rauschie (#5437) üzenetére


justaview
őstag

Nagyon köszönöm a kimerítő választ, még átgondolom és emésztem :)

(#5439) rauschie válasza justaview (#5438) üzenetére


rauschie
senior tag

Annyi még, hogy a mindennek az alapja a dollár rész nem feltétlen volt így utólag igaz, keverednek a dolgok a fejemben az opciókkal, de ennek ellenére a leírt módon bármilyen "szintetikus" párt létre lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#5440) justaview válasza rauschie (#5439) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm.

Szerinted, illetve bárki szerint előny az, ha egy deviza kereskedés esetében a bróker mögött magyar bank áll? Tehát a kereskedésre használt számla megnyitása egy magyar banknál történik. Másik kérdésem, hogy ennek milyen esetleges veszélyei lehetnek?

(#5441) kariad


kariad
senior tag

Varengold Bank FX Mi a vélemény? Próbálta már valaki?

(#5442) rauschie válasza justaview (#5440) üzenetére


rauschie
senior tag

Szerintem nincs komoly jelentősége. Annyiból jó ha magyar, hogy talán hamarabb jön meg / ér át az utalás, illetve ha a SEPA övezetben van a bank, akkor olcsóbb valamivel az euró-utalás. Esetleg előny, hogy Magyarországon az állam ugye garantálja a betéteket egy határig, de nem tudom, hogy vonatkozik-e erre, hátrány lehet, hogy ha jól tudom egy adott összeget meghaladó pénzmozgást a bankoknak automatikusan jelenteni kell a NAV felé.Szerintem teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#5443) batorpeti


batorpeti
tag

Megint egy kis számolásos segítségre lenne szükségem. Hogyan tudom azt kiszámolni hogy arany esetében ha van 500 ezer ft-om akkor 1:100-as tőkeáttét mellett max mekkora lotmérettel nyithatok pozíciót ha 1 pozíción a tőkém 1%-át szeretném kockáztatni és a stopomat 5 usd-re helyezem el a nyitás helyétől?

[ Szerkesztve ]

(#5444) brd válasza batorpeti (#5443) üzenetére


brd
nagyúr

A tőkeáttétnek nincs köze a lotmérethez, csak a letéti igényhez, azaz ilyen kis kockázat mellett nem kell vele számolni (ha ez az 1 pozíciód van/lesz nyitva), továbbá a kérdésnek így nincs értelme, vagy 5 USD-t akarsz kockáztatni, vagy 1 %-ot (vagy a kettőt együtt, de akkor pontosan $500-od van a számládon ;) ).
XAU-nál 1 normal LOT esetén 1 PIP=$1, jelenleg az USDHUF ~244, azaz ~$2049-od van, ennek az 1%-a $20.49, ha ezt mind feltennéd, akkor azt kell kiszámolnod, hogy a tervezett stop helyszíne hány PIP-re lenne a nyitástól, és az milyen LOT mérettel jelent $20.49-t. Pl. 1643.70-en nyitnál longot, és 1624.00-ra helyeznéd a stop-ot, akkor az 1970 PIP (+ a spread), ezzel el kell osztanod a kockáztatni kívánt összeget: 20.49/1970, ez ~0.01, azaz 0.01-es LOT-tal nyithatsz. Ha 5$-t akarsz kockáztatni akkor 5/1970, azaz 0.0025-ös LOT-tal nyithatnál (de ilyen kis LOT méret talán még MM-nél sincs XAU esetén).

The only real valuable thing is intuition.

(#5445) Dzoli válasza batorpeti (#5443) üzenetére


Dzoli
tag

Használod a Riskát, és számolnod sem kell.
Letöltés

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#5446) batorpeti válasza brd (#5444) üzenetére


batorpeti
tag

Akkor lényegében azt kell kiszámolni hogy az adott stop távolság értéke mekkora lotméret esetén egyezik meg a tőkém 1%-ával, ha jól értem.
Viszont a tőkeáttét fogalmával akkor még nem igazán vagyok tisztában. Minél nagyobb tőkeáttétet használok, annál kisebb összeget kell letétbe helyeznem, viszont a nyereség-veszteség a pozíció zárásakor annyi lesz mintha tőkeáttét nélkül kereskedtem volna? Ez akkor arra jó hogy több, vagy nagyobb pozíciót nyithassak mint amennyit a tőkém amúgy megengedne?
Akkor pl egy 0,01 lot-os 1:100-as tőkeáttételű pozíció és egy szintén 0,01 lot-os de 1:200-as tőkeáttételű pozíció között annyi a különbség hogy az utóbbihoz fele akkora összegre van szükség, de a végén ugyanakkora lesz a nyereség/veszteség?
Viszont nem értem hogy miért lényeges hogy mekkora összeget kell letétbe helyeznem egy pozícióhoz? Nyilván több szabad tőkém marad, de új pozíciót akkor sem nyithatok, hiszen akkor már többet kockáztatnék mint mondjuk 1%, mert ugye azt nem a letétbe helyezett tőke mérete határozza meg.
Dzoli: Köszönöm, feltelepítettem, de MT4-ben ezeket a scripteket hogyan kell használni?
Ne haragudjatok hogy ennyi alapvető dolgot kérdezek, de még kezdő trader vagyok, és szeretnék tisztában lenni ezekkel az alapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#5447) Cickom válasza rauschie (#5429) üzenetére


Cickom
újonc

Próbáld ki az Admiral Markets-et pl!

(#5448) brd válasza batorpeti (#5446) üzenetére


brd
nagyúr

Sorban:

- Pontosan, ezt kell kiszámolnod, ez a kockázatkezelés egyik alapvető eleme.
- Igen, a tőkeáttét nem a nyereséget/veszteséget határozza meg, hanem (részben) a letéti igényt (azért csak részben, mert az függ a kereskedni kívánt instrumentumtól is, meg a bróker egyedi döntésétől is pl.).
- Igen, arra jó, ill. bizonyos brókereknek (MM) arra, hogy a sok kis mókus örüljön, hogy mekkora pozíciókat nyithat (és nyitnak is), de persze veszteségnél gyorsan lehervad az a mosoly...
- Igen, ennyi a különbség.
- Azért lényeges, mert ha esetleg nagy kockázatot vállalsz (több 10%, de ezt nagyon nem javaslom, még demón sem, nehogy megszokd), és több pozíciót nyitsz, akkor azt is figyelembe kell venned, hogy a letétbe helyezett összeget más pozícióra egyidejűleg nem használhatod fel (jav.: meg persze ha túl alacsony a tőkeáttét). Így van, ha úgy döntesz, hogy 1%-ot kockáztatsz egyszerre, akkor hiába marad szabad tőkéd, nem nyithatsz új pozíciót.
Én nem is számolok a tőkeáttétellel pozíciónyitáskor, mert teljesen felesleges, a kereskedésemnek nem eleme. Érjen el egy bizonyos szintet (1:50. vagy 1:100), onnantól teljesen mindegy, mert nem kockáztatok egyszerre annyit, hogy a letétbe helyezett összeg korlátozza a nyitható pozíciókat.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5449) batorpeti válasza brd (#5448) üzenetére


batorpeti
tag

Köszönöm a részletes választ, így már kezd világos lenni a dolog. :R
A tőkeáttétellel kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy akkor mikor lehet fontos a kereskedés során hogy mekkora a tőkeáttét? Kiknek és mikor lehet ez hasznos/fontos? Mekkora az optimális érték amivel általában érdemes kereskedni? (Mégha annyira nem is lényeges eleme a kereskedési rendszernek, mert van kellő mennyiségű tőke.)

(#5450) brd válasza batorpeti (#5449) üzenetére


brd
nagyúr

Nem olvastam ennek utána, de gondolom, arról van szó, hogy így a brókerek (és talán a bankok?) olyanokat is be tudnak vonni a "játékba", akiket enélkül nem. Pl. valószínűleg nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy 100000 €-t váltsanak $-ra csak spekuláció céljából, de tőkeáttéttel (1:100) ehhez elegendő 1000 €, és a visszaváltáskor a teljes 100000 €-nyi összeg után kapják a nyereséget/veszteséget. A tőkeáttétből szerintem az optimális az a lehető legnagyobb, bár 1:200 felett szerintem aztán tényleg semmi értelme, ha csak nem akarsz all in-t mondani, hátha "bejön". Esetleg bizonyos robotos, vagy hedge-elős technikáknál jöhet jól a nagy tőkeáttét, ahol viszonylag sok pozíció is lehet nyitva.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.