Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) ForexGuru válasza Dzoli (#4350) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

Mondtam hogy rosz előadó? Énis nézek online forex klubbot, de nem a rendszerük miatt, hanem mert szokott okoskakat mondani.

(#4352) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4351) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Te miért védekezel folyamatosan? Ki mondta hogy te azt mondtad hogy a Péter rossz előadó?
Nézz már vissza minden hsz-edben védekezel, holott mindenki tök normálisan szól hozzád. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4353) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4352) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

"A Péter egy nagyon jó előadó, és nem beszél hülyeségeket."
" A végén pedig úgy jössz ki, hogy megint tanultál valami hasznosat. Ha pedig mégsem érzel így, szó nélkül visszaadják a pénzedet."

nekem ez pont elég a védekezéshez :DDD
Lehet én nekem nem jönnek le rendesen a fórumos irások hangulatai. :(

(#4354) Ferdzsoo válasza ForexGuru (#4353) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én pont emiatt nem szeretek pl MSN-ezni. Sokszor nem az jön le a hangsúlyból mint ahogy azt a küldő szerette volna.
A beszéd pedig kb így épül fel:
60% hangsúly
20% artikuláció
és csak 20% ban számít az hogy konkrétan mit is mondasz. :U
Elég érdekes ez.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4355) kariad válasza Dzoli (#4350) üzenetére


kariad
senior tag

És volt már olyan, hogy valaki visszakövetelte a több százezres tanfolyam árát? Nem hiszem!
De nem azért mert tanult belőle vagy nem, csak nem volt pofája!
De ezzel nem minősíteni akarom a dolgot csak elgondolkoztam ezen! :R

(#4356) brd válasza kariad (#4355) üzenetére


brd
nagyúr

Aki elmegy egy ilyen tanfolyamra, az nem így gondolkodik. Befektetésnek tekinti a tanfolyam árát, és a 3 nap alatt el tudja dönteni, hogy jó befektetés-e. (Pontosabban már előtte is össze lehet szedni annyi információt a tanfolyamról, hogy ezt el tudja valaki dönteni.) Miért kellene ahhoz "pofa", hogy visszakérje valaki? Az összeg miatt?

The only real valuable thing is intuition.

(#4357) Gh0sT válasza Dzoli (#4342) üzenetére


Gh0sT
addikt

A 9,2-es PF igen jó. Mikor látunk éles eredményeket? ;)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4358) Fecdzo válasza Ferdzsoo (#4312) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hohohóóó, magyarországon rengetegen oktatnak és oktattak úgyhogy nem volt túl sikeres az "alap stratégia" amit oktattak...anno én is voltam rengeteg helyen. Csak a marketing miatt maradnak életben....meg bevallották már, hogy ők kicsit más csinálnak....amit szintén kétlek...

Aki tényleg tud pénzt csinálni az csinál egy alapot ha van egy kis esze és nem oktatja...szvsz

Mellesleg amit Furexguru írt, kb tényleg azt mondtam volna :B

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#4359) Integra válasza Fecdzo (#4358) üzenetére


Integra
titán

ennyi..
miért oktassam azt amivel én nyerő vagyok? hogy más is azt csinálja és netán elvegye előlem? hülye azért nem vagyok... :) mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia a dolgot.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4360) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Végre már a is PSZÁF észleli, hogy nem minden forex broki jófiú....

[link]

fulekitrading.wordpress.com

(#4361) ForexGuru válasza Fecdzo (#4360) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

már csak az adózást változatathatnák olyanra hogy egynértéküek legyunk központos tőszdével :U

(#4362) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Frank-Forint az korrekt? :C

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4363) ForexGuru válasza Ferdzsoo (#4362) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

:F

(#4364) brd válasza Ferdzsoo (#4362) üzenetére


brd
nagyúr

Ne tapsolj ilyen lelkesen, mert azok a frankhitelesek, akik nem tudtak/akartak a hitelükkel "ellenkező irányú" pozíciót felvenni (azaz nem vesznek/vettek frankot, ahogy erősödik), nagyon morcosak lesznek rád. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4365) Ferdzsoo válasza brd (#4364) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

áh, meggondoltam magam, tisztítótűz szerű flame lett itt volna... :D

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4366) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ilyenkor dejó kereskedni mikor így trendel a piac... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4367) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Frank mégkorrektebb?
Pfff.... ez most tényleg kezd eldurvulni... :N

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4368) Integra válasza brd (#4364) üzenetére


Integra
titán

pedig most nem keveset lehetett szakitani a frankkal, de aki 262-nél bevásárolt euroból, ejj, az is jól járt..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4369) brd


brd
nagyúr

Hülye kérdés jöhet?

Azzal a bűntudatféleséggel mit lehet kezdeni, amit olyan eredményes napok után érez az ember (legalábbis én), mint az elmúlt néhány nap? Konkrétan eddig kb. két erős havi fizetésnyit húztam be csak az EURCHF-en eddig, nagyjából 4 nap alatt (és még nincs vége - jó, még nincsenek lezárva a pozíciók, de ha a SL-nál záródnának, úgy értem).
Vagy másnak ilyen nincs? :F

The only real valuable thing is intuition.

(#4370) morhange válasza brd (#4369) üzenetére


morhange
tag

Tudni kell a pénzt kezelni. Nekem a pénz csak egy halom vacak papír, amit az ember kitalált és kell az élethez. Továbbiakban nem érdekel, hogy mennyire sok-e vagy sem. Nekem vannak terveim, hogy ha összegyűlik sok pénzt, hogyan tudnám a társadalom hasznára fordítani. Így jobb kézben van nálam, mint egy szemét gátlástalan alaknál aki rosszra használná fel. A lényeg, hogy jó dolgokra kell felhasználni.

(#4371) Dzoli válasza brd (#4369) üzenetére


Dzoli
tag

Tekints rá úgy, mint a "munkád" ellenértékére. Ha jól dogozol, akkor ez jár neked, megkerested, és ezért nem lehet bűntudatod.
Inkább az a nehezebb, hogy ne zárja le az ember a nyereségesen futó pozícióit. Vagy mennyit adjon vissza a lebegő profitból egy korrekcióban, hogy utána legyen a mozgásnak esélye még tovább menni, és még nagyobb nyereséget csinálni. A legtöbben pont akkor kezdenek el igazán izgulni, mikor már vastagon nyereségben vannak. Míg a lebegő veszteségben képesek reménykedve, de nyugodtan üldögélni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4372) Gh0sT válasza brd (#4369) üzenetére


Gh0sT
addikt

Százalékosan a tőkédre vetítve, illetve PIP-ben kifejezve mennyi lenne most az eredmény, ha zárnád a pozikat? Illetve mennyit kockáztattál?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4373) kariad válasza Fecdzo (#4360) üzenetére


kariad
senior tag

No mik vannak! Helyes! :K

(#4374) Fecdzo válasza Integra (#4368) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Vagy aki dollárt vett 181 ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#4375) brd válasza Dzoli (#4371) üzenetére


brd
nagyúr

Nem is azzal van a "baj", hogy úgy érezném, ne érdemelném meg, elvégre több, mint egy éve napi 2-3 órát foglalkoztam vele eddig intenzíven, csak egy szalag mellett dolgozó embernek ez kb. fél éves fizetése (Magyarországon)... Tudom, az élet igazságtalan.
No' igen, kemény, férfias meló nézni, amint fél percenként 100-200 dollárokat ugrál az eredmény, de ez ellen nekem, úgy néz ki, az a megoldás, hogy a trade-enkénti eredményt pip-ben íratom ki.

Ghost: Ha nem számoltam el, az EURCHF-en kb. 8 és fél %, PIP-ben kb. 700 (3 pozi'). Az elején (4 napja - mármint kereskedési napot értek alatta) kb. 1%-ot kockáztattam (akkor volt az a nagy esés, és ott az előző oldalazás-szerű tetejére tettem a SL-t), a 2. pozi óta (ill. még előtte, mert a SL-t előbb tudtam húzni) csak a lebegő profit egy része.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4376) rauschie


rauschie
senior tag

Korábban ajánlottátok itt a MAX systemet. Tudnátok mutatni valamilyen linket, amin le van írva a koncepció lényege?
Köszi előre is!

(#4377) Dzoli válasza rauschie (#4376) üzenetére


Dzoli
tag

M5 idősík, trendirányú pozíciósor építés.
2 egységgel nyitás, 1 egységgel részzárás a momentum hullám végén, kockázat kivétel. Maradék pozícióval követés, majd ha lehetőség van rá, ismételt rányitás. Szintén részzárás a következő momentumban, maradék pozíció követése. Rányitás.....részzárás...... Majd végül teljes kilépés a megtartott pozíciókkal.

[link]

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4378) Integra válasza Fecdzo (#4374) üzenetére


Integra
titán

vagy farnkot. és még 240 környékén is lesz, anyám valag pénzt lehetett keresni vele, de én is csak az eurora bámultam...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4379) _AnTi_ válasza ForexGuru (#4349) üzenetére


_AnTi_
tag

Szia!

Bocsánat, hogy csak most írok, de mostanság kevés időm van fórumozni (pörög a frank, ugye :K ). Viccet félretéve:

A "sokat tanultam a tanfolyamon" alatt nem feltétlen azt értem, hogy a stratégiáról tanultam sokat (bár fény derült egy-két - addig még homályos - részre is), hiszen azt megbeszéltük, hogy fent van a neten is, némi utánajárással SZINTE minden megtudható róla.

Természetesen alapvetően azért mentem oda, hogy ezt megtanuljam, de rájöttem, hogy bizonyos elemeket felhasználok/beépítek a sajátomba és azzal jobban járok (hiszen azt én alakítottam ki a saját ízlésemnek/stílusomnak megfelelően). Ami először meglepett, hogy Péter is ugyanezt ajánlja - én csak ezen elgondolkodva világosodtam meg. :)

De az eredeti kérdésedre visszatérve: Igazából Péter pénzhez való viszonyáról, annak kezeléséről és "nézeteiről" (ez most nem teljesen jó szó, de nem jut eszembe a megfelelő :) ), felhasználásáról és egyszerű, ámde praktikus és egyben gyakorlatias pénzpiaci szemléletéből tanultam. Alapvető dolgok ezek, sokan tudják is ezeket, de az ember csak akkor gondolkodik el rajtuk, mikor valaki mástól is hallja: miért nem így csinálod, mikor ez a logikus?

Egyébként nagyjából morhange és Dzoli kollégák FRANKón ( :DDD ) leírták a lényeget.

brd: Szerintem is úgy tekints rá, mint a munkád gyümölcse. Megdolgoztál érte, hiszen írtad, hogy mennyi energiád van benne. Neked nem a szalag mellett kellett állnod vagy lapátolnod egész nap, nekem meg kellett szerezned ezt a tudást, aminek birtokosa vagy. Sok ember előtt ott a lehetőség továbblépni, mégsem teszik, mert lusták, nem hisznek benne. Te megtetted, megdolgoztál érte, ez a jutalom. Szépen tedd majd zsebre ha a stopjaid aktiválódnak, aztán valahogy jutalmazd meg magad!

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4380) _AnTi_


_AnTi_
tag

Bocs, hogy hosszú lett, lejárt a MOD idő is szerkesztéskor.

Egyébként ti hány devizapárt figyeltek? Engem kivett az EUR/CHF sajna, mert túl szűk volt a stop, de tanultam belőle, illetve azért jól kerestem (szintén 3 pozim volt). Ma USD/CHF-ben csücsülnék, ha nem csak most kerültem volna gép elé. Így most várok. :O

Egyébként ma hallottam a rádióban: PÁNIKHANGULAT URALKODIK A TŐZSDÉN A FRANK MIATT! - Jót derültem, mondom mindig ilyen legyen a legnagyobb bajom! :C

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4381) brd válasza _AnTi_ (#4380) üzenetére


brd
nagyúr

Én, saját szemmel egyszerre kb. 3-4-et vagyok képes érdemben figyelni. Viszont írtam egy egyszerű EA-t, ami nagyobb mozgásoknál szól, vagy akár pozíciót is nyit, ha olyanok a feltételek (beállítás kérdése), ez az érdekesebb devizapárok chartjai-ra "rá van téve", így kb. 10-12 vel foglalkozom összesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#4382) Fecdzo válasza _AnTi_ (#4380) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Sztem nincs értelme sok devizapárt figyelni, hiszen a korrelációk (azonos lábak) miatt legtöbbjük vagy ugyanúgy, vagy egymás tükörképeként mozognak. Persze ez legfőképpen attól is függ, hogy milyen TF-en dolgozik az ember. Én inkább swing párt vagyok (nagyobb stopp) ott meg elég nagyok a hasonlóságok...

fulekitrading.wordpress.com

(#4383) Fecdzo válasza Fecdzo (#4382) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Lényeg a lényeg ha hatékony diverzifikációt akar az ember akkor a legkevesebb kapcsolattal bíró párok tradingelésének van értelme. eur/usd, gbp/jpy,aud/cad, chf/try csak példaként..

Vagy ha igazán hatékony diverzifikációt akarunk akkor részvényezik az ember...

fulekitrading.wordpress.com

(#4384) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Sziasztok, apró kérdés:
A MT4 -ben is van olyan "vonalzó", mint ami a Trading Stationbe, ami leméri pipben a gyertya nagyságát ?

(#4385) rauschie


rauschie
senior tag

Egy technikai(bb) jellegű kérdés: használ valaki pip chartot? Ez dukascopynál azt jelenti, hogy egy gyertya nem egy adott időegységnyi elmozdulást, hanem egy adott ár-elmozdulást jelez, tehát minden gyertya egyenlő hosszúságú.

(#4386) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv!
Hol érdemes nyitni számlát, ahol kis összeggel is ellehet kezdeni? :F

(#4387) ForexGuru


ForexGuru
aktív tag

Cimbooora
csakis Oanda mert lehet 1 unitot is trédelni és még megbízható is.
utalás után fél kb 1 órával már fent is volt a pénz a számlámon

rauschie
Fedczo használ Tick chartnak hívjuk

Gibkey
van,alapból egér középső gombja
lenyomod onantól ahonan mérni szeretnél és utána kirja:
gyergyák száma\pip\ár szerint neked a középsőt kell nézned

(#4388) ForexGuru válasza rauschie (#4385) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

tick chart jó dolog csak nem forexen mivel nem lehet követni a menyiségeket

(#4389) Gibkey válasza ForexGuru (#4387) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Köszönöm !

(#4390) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

És olyat lehet, hogy elutalom az 500$ hogy megnyithassam a számlám, és utána visszautalnám valahányad részét?

(#4391) ForexGuru válasza Cimbooora (#4390) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

melyik brókernél

(#4392) Cimbooora válasza ForexGuru (#4391) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Pont ez lenne a kérdés melyik brókernél van ilyenre lehetőség?

(#4393) ForexGuru válasza Cimbooora (#4392) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ennek mi értelme lenne :F
ha már 1 unittal is lehet számlát nyitni

(#4394) rauschie válasza ForexGuru (#4387) üzenetére


rauschie
senior tag

Nem tick chart. Dukasnál ha van demo accod akkor van 1 tick meg 1 pip chart is. preferences>periodsnál megadhatsz más mennyiségeket is, én 5pipest nézegetek és pl. a divergenciák nagyságrendekkel jobban működnek.

(#4395) _AnTi_ válasza Gibkey (#4384) üzenetére


_AnTi_
tag

Vagy úgy is lehet, hogy átváltasz cross-ra, és nyomva tartod a bal egérgombot, miközben húzod az egeret. Mondjuk ForexGuru megoldása gyorsabb. :)

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4396) Gibkey válasza _AnTi_ (#4395) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Igen-igen a kettő ugyanaz ! :) Köszönöm a segítséget !

(#4397) mikxfx


mikxfx
újonc

Sziasztok.

Még új vagyok ezen a fórumon de a forex piaccal már egy ideje ismerkedem.

Volna a profikhoz egy kérdésem.
Ha a forex piacról ajánlati könyvet szeretnék látni akkor ezt hol találom meg? Úgy is feltehetném a kérdést hogy hol nézhetek én ebbe bele? Esetleg előfizetés kell hozzá?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv Mikxfx

(#4398) ForexGuru válasza mikxfx (#4397) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

a deviza"tőzsde" nem is tőzsde, pont ezért mert nincs központja nem szabályzott piac ezért nincs is ajánlati könyve (számunkra).

csak ismerkedj vele tovább ;]

(#4399) kariad válasza mikxfx (#4397) üzenetére


kariad
senior tag

Vagy ha egyik szolgáltatóhoz beépülsz több mindent is láthatsz! :)

(#4400) ForexGuru válasza kariad (#4399) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

azt láthatja mit csinál a sok balek :K ,
én Deutsche Bank-hoz javaslom a beépülést mivel legnagyobb piaci szereplő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.