Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) _AnTi_ válasza brd (#4148) üzenetére


_AnTi_
tag

Ja, engem is érdekelne...

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4152) brd válasza AMDFan (#4150) üzenetére


brd
nagyúr

Fejlesztgetek egy speciális, majdnem skalpolásnak nevezhető technikát, amely arra a megfigyelésre épül, hogy a rövid (pár perctől akármeddig, az aktuális kötésszám határozza meg, hogy mettől meddig), de nagyobb elmozdulások közben a kötésszám is jelentősen megnő. A kézi backtesztjeim alapján ennek nagyon magas a találati aránya. Viszont ezt manuális kereskedéssel sokszor nagyon nehéz lekövetni, mert egyrészt a grafikont éppen nézni kellene, másrészt az sem árt, ha kellően rövid időtávot nézek éppen, különben kimaradok a buliból. Egy programmal viszont nagyon egyszerűen lehet figyelni, sőt, akár pozíciót nyittatni is. Csak a volument, és azt kellene figyelni, hogy az árfolyam változása is kellően gyors-e (az előző néhány perchez képest egy bizonyos mennyiségnél többet mozdult-e el az árfolyam). Sőt, ha megbízható brókid van, akkor a kockázat is minimális, mert ilyenkor nagyon ritkán fordul meg hirtelen az árfolyam (legalábbis a stop legalább 0-ba húzhatósága előtt), ezért szinte csak az okozhat bajt, ha a pár perc elmozdulás után mégis megfordul, de a broki valamiért nem hajtja végre az akkor már 0-ba, vagy feljebb beállított stop-loss mebízást (vagy a robotot is úgy írod meg, hogy ilyenkor már próbálja zárni minden tick-re, de a broki kapcsolata szarakszik, Off Quotes-t kapsz mondjuk). Ezek miatt viszonylag magas kötésméretet is lehetne használni (5-10 Lot akár), és még meg lehet azzal is fejelni, hogy ha az elmozdulás sebessége egy bizonyos szint alá esik, akkor a csökkenéssel együtt folyamatosan kizárni a pozíció nagy részét, kivéve egy, a tőkémtől, és a hosszútávú kockázatvállalásomtól függő részt, ami a hosszútávú stratégiám miatt amúgy is megnyitásra kerülne ilyenkor (mondjuk más stop-lossal, ezért azt utána kellene állítani, de ez most is lényegtelen).

The only real valuable thing is intuition.

(#4153) AMDFan válasza brd (#4152) üzenetére


AMDFan
addikt

De nem értem, hogy akkor miért nem a robotot használod? Mindenki a kézi stratégiát akarja automatizálni, te meg fordítva?

Egyébként tudtommal a volument forexen nem lehet látni.

(#4154) brd válasza AMDFan (#4153) üzenetére


brd
nagyúr

Mert még nem írtam meg. ;)
Most nem vagyok olyan helyen, hogy utánanézzek, de mintha lenne lehetőség lekérdezni a gyertyákból a volument is. De mindegy, ha nincs is, az adott idő alatti tickek mennyisége nekem bőven megfelelne, azt pedig meg lehet tudni.

The only real valuable thing is intuition.

(#4155) Dzoli válasza brd (#4154) üzenetére


Dzoli
tag

Decentralizált a piac, max a saját brókered volume adatait látod, és nem a teljes piacét.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4156) brd válasza Dzoli (#4155) üzenetére


brd
nagyúr

Tudom. Egy nagy forgalmú brókernél ez viszont a témához, úgy tűnik, teljesen megfelelő.

The only real valuable thing is intuition.

(#4157) Dzoli válasza brd (#4156) üzenetére


Dzoli
tag

Az ár begyorsulása kétféle módon is megtörténhet,
1, Normális likviditás mellett nagyszámú eladó-vevő megjelenése esetén. Az említett stratégiának ez lenne az ideális.
2, Likviditás hiány esetén, amikor a szereplők jelentős része kivonul a piacról (hírek bejelentése). A megmaradt megbízásokat már egy átlagos forgalom is elrepíti. Könnyedén kialakulnak fals kitörések, tüskék.

Hogy fogja tudni a robot megkülönböztetni őket?

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4158) brd válasza Dzoli (#4157) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. úgy, hogy a második esetben sokkal kisebb lesz a kötésszám/elmozdulás arány, ill. lesz(nek) gap(-ek) is.

The only real valuable thing is intuition.

(#4159) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Egy kis jó leírás a Stopvadászatról :K

(#4160) kariad


kariad
senior tag

Nagy a csend itt!! :U

Van egy jó kis könyvem, akit érdekel Kat :R

[ Szerkesztve ]

(#4161) gyurma88 válasza kariad (#4159) üzenetére


gyurma88
csendes tag

PH-n van még életképes kereskedői fórum ? :D

http://www.jft.sze.hu

(#4162) _AnTi_


_AnTi_
tag

Sziasztok! Tud valaki valamit Forexegyetemes "profit spike" stratégiáról?
Úgy tudom félautomata rendszer, neked kell indítanod, majd piramisépítéssel automatán folytatódik a kereskedés... Esetleg volt valaki a tanfolyamon?

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4163) Dzoli válasza _AnTi_ (#4162) üzenetére


Dzoli
tag

A spike csak egy stratégia, ami jól illeszkedik a Forexegyetem által oktatott kereskedési rendszerbe. Nem újdonság, bull, és bear trap néven már régóta megtalálható a neten.
http://forexbeginners.net/files/beginners/journal/Swing_Trading_Techniques.pdf

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4164) _AnTi_ válasza Dzoli (#4163) üzenetére


_AnTi_
tag

Igen, közben tájékozódtam én is kicsit! Köszi a linket!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#4165) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!

Létezik MTF_fibo ???? Jó jönne! :K

(#4166) Dzoli válasza kariad (#4165) üzenetére


Dzoli
tag

Nem egészen értem. Attól még ugyan oda fog esni egy-egy csúcs, hogy H1, vagy M5 időintervallumban nézed.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4167) Jarod1


Jarod1
addikt

Szevasztok , Marketiva nál regisztráltam 1-2 két hete, a kérdésem az lenne hogy a Vitual
Forex opció az gondolom demo, a live forex az(5 dolcsit adtak) a valódi pénzel való kereskedés?,
hogy tudok kiutalni zsét?

(#4168) Fecdzo válasza kariad (#4165) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hááát én olyanról hallottam, hogy minden előző napi gyertyára történik a fibo húzás automatikusan amit látsz az adott napon. spud, fibo, vagy buc fibo néven fut az indi...

Ámbár a fibo kapcsán mindig az a kérdés, hogy az illető hova akarja a fobot behúzni. Ezért MTF-ben ennek úgy lehet értelme, hogy mondjuk órsás gyertyára, 4 órásra, napira, heti rajzolja....ilyennel még nem találkoztam mondjuk...

fulekitrading.wordpress.com

(#4169) Fecdzo válasza Jarod1 (#4167) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem erőltetném ezeket a magyar brokikat....sajnos személyesen is ismerem az üzleti modelljüket és nem az a cél, hogy téged segítsen. Ergo ha utalnál pénzt, ne hozzájuk tedd...

Elvileg valódi, de ez ilyen virtuálisan valódi :) Ha megezerszerezed is és haza akarnád utalni, mindig emelni fogják a limitet, hogy ne tehesd...

Forex opció jó dolog lenne, de gyanítom, hogy nem a klasszikus opciós kontraktusokkal fogsz kereskedni. Utoljára ilyenről a Saxo banknál hallottam (amit szintén nem nagyon ajánlok)...

fulekitrading.wordpress.com

(#4170) kariad válasza Fecdzo (#4168) üzenetére


kariad
senior tag

Igen valahogy úgy gondoltam 5M-30M-1H-Napos húzná rá automatikusan! :K
Végre amivel még nem találkozott senki! ;)

(#4171) kariad


kariad
senior tag

No földobom itt az életet!
Itt van egy jó kis verseny nem kis pénz nyereménnyel!
1 milla, de Euróba ám! :C meg valami Merci nevű kocsi :)

(#4172) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok!
Tettem most egy megfigyelést, pár hétre visszamenőleg lecsekkoltam, és érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban.

A lényeg az, hogy a Londoni nyitás után az első fél órában ugye rendszeresen hullámvasút van EUR/USD-n, viszont ahogy elnézem, ez a hullámvasút tisztán a Stochastic jelzései alapján lekereskedhető. Azaz ha a stochastic irányt vált, jellemzően a túladott/túlvett zónában, akkor zárjuk a meglévő pozit és egyből nyitjuk az ellentétes irányút, közben 1 percesen mindig az előző gyertya átellenes végére húzzuk a stoppot. Eddig úgy tűnik, hogy napi 30 pipet simán zsebre lehet ezzel tenni. Próbálkozott esetleg ezzel valaki huzamosabb időtávon?

[ Szerkesztve ]

(#4173) vikvuk válasza kariad (#4171) üzenetére


vikvuk
aktív tag

be lehet hozni a lemaradást?

MIKOR?: Az XTB Tőzsde Kupa 2011. május 2.-tól 27-ig tart. 4 hét kemény kereskedés során a legjobb európai befektetővé válhatsz! Kell egy kis bemelegítés? A gyakorló idő április 18-án kezdődik és május 2-án éjfélkor az összes számlát visszaállítjuk eredeti kezdő állapotára, és elkezdődik élesben a verseny.

Regisztráció: 2011. máj. 27-ig lehetséges

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#4174) kariad válasza vikvuk (#4173) üzenetére


kariad
senior tag

Én időben írtam! :R

(#4175) Dzoli válasza kariad (#4174) üzenetére


Dzoli
tag

Nekem meg nem kell a millió. :N

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4176) vikvuk válasza Dzoli (#4175) üzenetére


vikvuk
aktív tag

akkor csak tippet, hogy min kereskedjünk? 1300%-ot kellene behozni

[ Szerkesztve ]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#4177) Dzoli válasza vikvuk (#4176) üzenetére


Dzoli
tag

Szinte teljesen mindegy, csak mozogjon. :)

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4178) kariad válasza Dzoli (#4175) üzenetére


kariad
senior tag

Persze, hogy nem kell neked Dzoli!
Ha megnyernéd csak a baj lenne vele.....Igaz?!
Az is be kell fektetni! Munka munka.... tőzsdézhetnél vele minden nap, nem jutna időd másra :DD

(#4179) kariad válasza vikvuk (#4176) üzenetére


kariad
senior tag

Én csak 30% alkottam idáig!Szerintem mindig jó döntéseket kell hozni all-in és meglesz több is :)

(#4180) rauschie


rauschie
senior tag

Tudna valaki ajánlani egy részletesebb művet, ami az Elliott-hullámelmélettel foglalkozik? Első körben jó lenne magyarul, de angol is jöhet. Van közületek, akinek sikerült beépíteni a stratégiájába?

(#4181) AMDFan válasza rauschie (#4180) üzenetére


AMDFan
addikt

Bzforex és Wikfx írásait ismered?

(#4182) Dzoli válasza rauschie (#4180) üzenetére


Dzoli
tag

Elliottal kapcsolatban Cimballit érdemes olvasni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4183) rauschie válasza Dzoli (#4182) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszönöm, és AMDFan-nak is, úgy fest, hogy ez nem csak bonyolultnak tűnik, hanem tényleg az. Változatlanul kérdem, van, aki használja? :F

(#4184) brd válasza rauschie (#4183) üzenetére


brd
nagyúr

Erre én is kíváncsi lennék, mert valahányszor összefutok az elmélettel, mindig eszembe jut, hogy a devizapiacon (ha jól látom, ez érdekel) nem egy cég és egy ország (vagy legalábbis egy nagy gazdasági közösség) értékeinek (vélt, vagy valós) aránya adja az árfolyamot, hanem két ország (ill. gazd.köz.) értékeinek aránya. Vagy másképpen: a részvénytőzsdén (indextőzsdén stb.) az árfolyamot sokkal inkább az adott cég értéke mozgatja, mint a vele szembeállított devizáé, míg a devizapiacon az érdekesebb párok többségénél mind2 "résztvevő" értéke hasonló. Mégmásképpen: a hullámok ugyan megvannak, csak sokszor a devizapár másik tagja is ilyen hullámokat képez, és a grafikonon ennek az összesítése látszódik. Persze az is igaz, hogy ettől függetlenül a hullámmozgás létezik, csak nehéz ráhúzni a devizachartra az Ellitott-féle mozgást... (Pl. az EUR/HUF-ra előbb mondanám, hogy láthatóan köze van Elliott elméletéhez, mint az EUR/USD-re.)
Szerintem.

The only real valuable thing is intuition.

(#4185) Dzoli válasza brd (#4184) üzenetére


Dzoli
tag

Egy deviza "erejét" a benne lévő bizalom adja. Hogy akiknek ilyen a birtokában van mennyire hiszik el, hogy ezt a "papírt" a jövőben továbbra is be tudják majd cserélni fizikai javakra. Ha egy esetleges államcsőd lehetősége, a kibocsájtó ország politikai bizonytalansága, vagy bármilyen más okból fennáll az értékvesztésének lehetősége, akkor az emberek szabadulni fognak tőle. Elcserélik más devizára, értékálló dolgokra, vagy egyszerűen felélik.
Elliotot érdemes áttanulmányozni, ha nem is lesz konkrét eleme a stratégiádnak. De utána ránézésre különbséget fogsz tudni tenni fő, és korrekciós hullámok között.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4186) rauschie


rauschie
senior tag

Próbálom felfogni az elméletet, de jelenleg egyik pillanatban tök voodoonak tűnik, a másikban pedig használhatónak. Eddig egyetlen dolog tűnik biztosnak: a szélesedő alakzatok 100%, hogy korrekciós hullám részei, másként sérülne a 3 törvény. Meglátjuk, lehet-e ebből valami használhatót kihozni.

(#4187) rauschie válasza rauschie (#4186) üzenetére


rauschie
senior tag

Kicsúsztam az időlimitből, utólag azt tenném hozzá, hogy az előző hsz-emben leírt szabály baromság, ennek megfelelően pillanatnyilag megint vudunak tűnik a hullámelmélet.

(#4188) Dzoli válasza rauschie (#4186) üzenetére


Dzoli
tag

Mit vársz egy nap olvasgatástól, egy olyan témában amit mások évekig tanulmányoznak?

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4189) rauschie válasza Dzoli (#4188) üzenetére


rauschie
senior tag

Nem vagyok se közgazdász, se matematikus, így elnézést kérek ha a hozzászólásom kicsit nagyarcúnak tűnt, kéretik lederiválni a jelenlegi tudásszintemmel. Ha megállapítok valami értelmesebbet, akkor beírom mindenképpen, egy darabig még elrágódom ezen.

(#4190) rauschie


rauschie
senior tag

Felmerült bennem egy kérdés:
Miért pont az össztőke 2-3%-át szokás kockáztatni egy pozin?
Úgy értem, van valami matematikai formula, amivel ezt kiszámolták, vagy a tapasztalat mutatja azt, hogy aki ennél többet vállal rendszeresen, annak hosszú távon nem lesz jó vége?

(#4191) Gh0sT válasza rauschie (#4190) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ez nem kőbevésett szabály. Normális RR arány mellett talán a 2-3% a legegészségesebb. Viszont ez nagyban függ attól is, hogy hány pipre van a SL, mennyire gyakori a kereskedés, mekkora TF-en kereskedünk. Értelemszerűen ha valaki 5 perces TF-en kereskedik és napi szinten van 20 szignál, amit kötne, akkor a 2-3% rendkívül magas. Ellenben H4-en, heti 1-2 trade-del a fenti kockázat normális. Megint más a helyzet skalpolás esetén, ahol tág stoppal alacsony TP-vel dolgozunk.

Összességében célszerű figyelembe venni:
- a kereskedés gyakoriságát, az átlagos napi kötésmennyiséget
- az átlagos SL nagyságát
- RR arányt
- kereskedési stílust (skalp, swing, hedge, martingale, grid, breakout, reversal, stb.)

Mindenkinek magának kell rájönnie arra, hogy mekkora a kockázattűrő képessége. Ha te elviselsz 50% DD-t, akkor köthetsz nagyobb egységekkel. A lényeg mindig a konzisztenciában van. Ha képes vagy profitot termelni folyamatosan egy adott DD szint mellett, akkor pontosan fogod tudni hogy mennyit hozhatsz ki az adott stratégiából a kockázat emelése mellett. Köss a legkisebb lotmérettel, figyeld a hozam és a DD összefüggését. Látni fogod a határokat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4192) rauschie válasza Gh0sT (#4191) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszi, valahogy így gondoltam én is, de akkor végeredményben mindenki maga kell hogy eldöntse, mennyi profitot áldoz fel a biztonság oltárán. Igyazából az nem teljesen tiszta, hogy honnan tekinthetem konzisztensnek a rendszert? Ha pl elmondhatom, hogy a jelenlegi money management szabályaim szerint az eddigi legnagyobb drawbackem megismétlődése+egy kis ráhagyás sem ütne akkora sebet a tőkémen, amit ne tudnék elviselni?
Kicsit off: tényleg van, aki élesben martingale módszert használ?

(#4193) Gh0sT válasza rauschie (#4192) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha a stratégiád leprogramozható, akkor backtesztek alapján meg tudod határozni a mindenkori DD nagyságát. Ez egy nagyon jó kiindulási pont lehet. Én személy szerint az olyan rendszereket szeretem, ahol az átlagos éves hozam minimum ötször haladja meg a legmagasabb DD értékét. Magyarán ha egy rendszer produkált egyszer 10% DD-t, akkor éves szinten 50% hozamot várok el tőle. A konzinsztencia megítélése szintén szubjektív, nálam egy éven túl kezdődik szigorúan éles számlán, nem játékpénzzel.
De hogy számokról is beszéljünk én az alábbi stratégiákat kedvelem:
- DD max 20%, ennél többet nem viselek el
- diverzifikált portfólió, több kereskedési stílus ötvözése
- martingale, hedge, grid kizárva
- alapvetően pozitív RR arány, fordítottat csak nagyon alacsony kockázat mellett
- normál RR mellett 1% kockázat pozíciónként, fordítottnál max. 2%

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4194) rauschie válasza Gh0sT (#4193) üzenetére


rauschie
senior tag

Sajna nem igazán programozható, mondjuk nem is tudok programozni. Ami biztos, hogy inkább a találati arány az erőssége, mint a risk/reward. Igazából azért érdekel ez, mert az eddigiek alapján tuti jobban jöttem volna ki magasabb leveraggel, viszont ha majd jön a szopóroller, mert előbb-utóbb tuti jön, akkor meg nyilván rosszabbul. Mindegy, ki kell várni az első komolyabb DD-t, hál' istennek eddig nem volt, viszont az a furcsa, hogy ilyenkor meg ezen stresszel az ember. Na mindegy, a legnagyobb baj ez legyen.
Köszönöm a kimerítő választ! :R

(#4195) Dzoli válasza rauschie (#4194) üzenetére


Dzoli
tag

Az alacsony kockázat a tőke védelme miatt fontos. Magasabb kockázatnál, ha besikerül 5-8 vesztő kötés zsinórban, akkor könnyen le is felezheted a számlát, amit utána már duplázni kell tudni, hogy az eredeti pénzednél lehess.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4196) rauschie


rauschie
senior tag

Dzoli: Köszi!

Más:
Ismeri valaki esetleg a Volume Spread Analysis (VSA) címen elhíresült technikát?

[ Szerkesztve ]

(#4197) Dzoli válasza rauschie (#4196) üzenetére


Dzoli
tag

Itt van róla egy jó hosszú fórum: [link]

Mivel a forex egy decentralizált piac, így nincs pontos adat a tényleges forgalomról. Maximum a brókered forgalmát láthatod, ami egy kisebb cégnél nem mérvadó a piac egészére vonatkozóan.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4198) rauschie válasza Dzoli (#4197) üzenetére


rauschie
senior tag

Igen, ezt már én is megtaláltam, ezért érdekel, hogy alkalmazza-e innen valaki :R . Átfutottam ezt a Master the Markets c. irományt és eddig ha nem is feltétlenül mondott újat, de sok jelenség mélyebb megértését segítette.
Mondjuk jó pap holtig tanul, ha beleássa magát az ember baja nem származhat belőle, amíg nem látja, hogy működik, úgysem alkalmazza.

(#4199) #83856896 válasza rauschie (#4196) üzenetére


#83856896
törölt tag

mi szükség csoda indikátorokra és elemzési módszerekre?
egyik sem tudja a jövőt. sokkal jobb csak a színtiszta árfolyamot nézni. az mindig a legtisztább képet mutatja az adott instrumentummal kapcsolatban.
eső trendben az eső szakaszok hosszabbak. emelkedő trendben az emelkedő szakaszok hosszabbak. pl. eső trendnél az eső szakasz után egy korrekciót kell várni. a korrekcióra egy trendfonalat kell húzni és ha töri a trendvonalat, akkor be kell lépni.
az RR legyen min: 1:1,5. tradenkénti kockázat: 1%. össz. kockázat 5%. ajánlott idősík: H4.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4200) rauschie válasza #83856896 (#4199) üzenetére


rauschie
senior tag

Oké, zsenge vagyok még, de szerintem a helyzet azért nem mindig ennyire egyértelmű. Pláne 5 perces charton. Lehet indikátorok nélkül is jól kereskedni, de a trendvonal pontosan ugyanannyira tudja a jövőt, mint az indikátor: nem mindig, de többször igen, mint nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.