Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) kariad válasza Fecdzo (#4649) üzenetére


kariad
senior tag

Akkor az Apophis példám nem volt jó, mert mindenki otthon ülne és shortolna :))
És reménykedne hátha nem, és időben ki tud szállni!

(#4652) ForexGuru válasza kariad (#4651) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

:C :DDD :DD ;]

(#4653) brd válasza Fecdzo (#4649) üzenetére


brd
nagyúr

Aha, tudtommal nem MM-ek a brókereim (Tadawul, ill. MBTrading), akkor náluk elvileg nem lehet baj, még akkor sem, ha a jövő héten 0.8 lesz a EUR/CHF, és $5mil-t keresek addig náluk?

The only real valuable thing is intuition.

(#4654) Fecdzo válasza brd (#4653) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Tadawul stp, MB pedig ECN, szóval valóban nem nagyon lehet gond.

Amúgy az elmúlt két napban ami USA-ban meg a CHF párokon folyt az tiszta kaszinó....még határidőn is úgy felborult a likviditás, hogy csak na. Akik swingelnek és opciókat irogatnak ki, vagy legalábbis időérték olvadásra játszanak azok csinálják most a pénzt.

Legyetek ti is óvatosak!

Dzoli! Ha jól emlékszem te még CHF-ben nyitottál anno számlát....nem kicsit jártál jól (tradinggel nem is számolva).. :C

fulekitrading.wordpress.com

(#4655) morhange


morhange
tag

Gondolkodom, mibe lenne érdemes váltani pénzem($) nagy részét, de annyira szélsőségesek a viszonyok, hogy nem tudok döntésre jutni. Ami felmegy az leesik, tehát CHF-el lehet most rosszul járnék, meg hát azért mégsem aranyból van, csak "papírfecni". Dollárnak és Eurónak nagy jövőt nem jósolnak, Forintról meg beszélni nem érdemes.

(#4656) amargo válasza Fecdzo (#4654) üzenetére


amargo
addikt

Én bezártam a hétre..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4657) Fecdzo válasza morhange (#4655) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mindegy miben tartod....csak abban amiben tartod, győzd le a gyengélkedését, vagy az erejét hozamban!

fulekitrading.wordpress.com

(#4658) Fecdzo válasza amargo (#4656) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Naggggyon is jól tetted! Hátra kell dőlni és néázni...részvényeken akkora hentelés van, mint a ház....határidő csapkod, spreades, támaszokon/ellenállásokon úgy megy át mint kés a vajon...

Amire viszont érdemes lehet figyelni:

VXX (Vix index ETF), XIV (Vix fordítottja) és az OTP ha ismét 2000 környékére ér...:) valamelyik este kiszámolom már mennyit ér az OTP jelenleg....gyanítom eléggé alulértékelt. Ma 13% minuszban is járt, lassan jön a felfüggesztgetés ha így megy tovább a buli...

Forex is rettentően csapkod....100 pipeket megy ide-oda...látszik a para....és áraz a piac, ahogy annak lennie kell.

fulekitrading.wordpress.com

(#4659) morhange válasza Fecdzo (#4657) üzenetére


morhange
tag

Na ez igaz, csak tenni is kell. :)

(#4660) ForexGuru válasza Fecdzo (#4658) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

ja, még a kedvenc páromon se lehetett kereskedni tegnap pedig az elég ritka (aud usd)

(#4661) amargo válasza Fecdzo (#4658) üzenetére


amargo
addikt

Egyszerűen én kis pályás vagyok ehhez.. hét elején láttam kollégám arcát, amikor vasárnap estétől reggel 10-re $2000-t keresett, majd 14-órára lenullázta a többezres számláját. Mivel ugyan azt a robotot nyúztuk, így - noha az én nagyságrendekkel kisebb - az én számlámnak is majdnem betett, amit ma eurusd short-al vissza is hozhattam volna :)

Másik kollégám meg otp long-ra ment ma is kiszállhatott volna szép nyerőbe a nap elején, de benne maradt és most nézem hol van.. -12%

ForexGuru:
az audusd beállt, persze a robotok kereskedtek rajta, de csak demo-n.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4662) Fecdzo válasza amargo (#4661) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ne becsuld ala magad! En is igy gondolkodtam meg az elejen...legy sokat kapcsolatban a piaccal es tanulj! Aki feladja kiesik ebbol a bulibol es velhetoen soha nem ter vissza.

Az a legfontosabb lecke h a kapzsisag es a felelem ne legyen urra rajtad. Vagy legalabbis ne akadalyozzon teged. Es figyelj az alacsony kockazatra!

Vagy hagyod a robotot futni ahogy kell vagy tradelsz manualisan. A ketto egyutt nem fog menni! Vedd vissza a kockazatat es nyugodt leszel...felteve ha mukodik a robot ;)

Kollegad tipikus kezdo hibat kovetett el....es az OTP-s is, te maris jobb vagy naluk!

fulekitrading.wordpress.com

(#4663) amargo válasza Fecdzo (#4662) üzenetére


amargo
addikt

Én a tőkémnek mindig csak nagyon alacsony %-át kockáztatom ez a legfontosabb! Tegnap az eurusd sell-ből is még a felmenő ágban szálltam ki kis bukóval - kicsit előbb vártam a letörést, ami annak köszönhető, hogy még járatlan vagyok ezen a téren -, mert nem figyeltem mikor nyit a new york-i.. lehetne írni "mi lenne, ha", de mindenki látta, hogy zuhant be megint és bent kellett volna maradni.

Tehát nem is nyerek nagyot, de legalább nem vesztettem el mindent :)
Majd még csinálok 1 számlát, amin manuálban lehet kereskedni.
Természetesen nem adom fel, de most inkább a megfigyelésekre megyek. Mert ide rutin kell, az meg számomra még nincs meg. Csak tényleg elgondolkoztatottak a felsorolt példák.. és most tesztelek, de azt szorgosan! Hozzáteszem tényleg ECN számla kellene, mert amit néha művel az fxpro, bicskanyitogató.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4664) amargo


amargo
addikt

bid chfusd 266.09->251.72 :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4665) Fecdzo válasza amargo (#4664) üzenetére


Fecdzo
senior tag

no comment :)

fulekitrading.wordpress.com

(#4666) Ferdzsoo válasza Fecdzo (#4654) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azthittem Tadawul is MM, csak fix spreadekkel...
Vagy a kettő kizárja egymást? :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4667) Dzoli válasza Ferdzsoo (#4666) üzenetére


Dzoli
tag

Nem, a bróker szabja meg a feltételeket. Szerintem a fix spreaddel az a bajuk nekik, hogy sokkal szembetűnőbb, ha elcsúszás van a megbízás, és a teljesülés között. Mert ott könnyű a fix spreadet számolni, hol is kellett volna teljesülnie, így több lehet a reklamáció. Míg egy változónál senki nem mondja meg mennyi is volt akkor pontosan a spread, hacsak nem logolja külön. Így simán rá lehet fogni, hogy épp nem 1,4, hanem 2 volt, azért kaptál rosszabb árat. Sok kicsi sokra megy alapon ez igencsak jó pénz lehet nekik.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4668) Fecdzo válasza Dzoli (#4667) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ááááá, nem problémáznak ilyenen...így is rátudják fogni, hogy abban a pillanatban más volt a spread (mert ők kitágították az illikvid körülmények miatt, vagy mert épp túl sok lóvét szedsz el tőlük) és az ügyfélnek meg arc alapállás, hiszen a szerződésben benne van, hogy a brókercég belátása szerint változtathatja a kondícióikat...

fulekitrading.wordpress.com

(#4669) kariad válasza Fecdzo (#4668) üzenetére


kariad
senior tag

Bármekkorára nyomhatják a spread-et! Itt azt értem 300-500Pip-et csak nem lenne pofájuk?
Mondjuk az EUR/USD párnál! :U

(#4670) amargo válasza kariad (#4669) üzenetére


amargo
addikt

Miért?
Írták FxPro-nál, hogy a robotokat így tartják kordába.. Bár tény, hogy túlzásnak hat ekkorára nyomni szerintem is..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4671) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Szép menetelésben van a frank csütörtök óta :) Senki se lovagolja épp ?

(#4672) ForexGuru válasza Gibkey (#4671) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

még mult héten shortolam jpy ellen

(#4673) brd válasza Gibkey (#4671) üzenetére


brd
nagyúr

De, én már 3 pozival benne ülök. :) (EURCHF)

The only real valuable thing is intuition.

(#4674) Gibkey válasza brd (#4673) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Szép :) Hány pipnél jársz ?

(#4675) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Alpari UK brokiról valakinek valami vélemény ?

Azon kívül hogy market maker

(#4676) amargo válasza Gibkey (#4675) üzenetére


amargo
addikt

Csak demo-t nézek eddig rajta. Múlthéten bedőlt egy számla nála - 1000 -.. ugyan azokkal a beállításokkal equilor túlélte - és még mások is. De jókat szoktak róla írni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4677) Fecdzo válasza Gibkey (#4675) üzenetére


Fecdzo
senior tag

www.100forexbrokers.com Ez a te helyed, hogy normális brokit találj...

fulekitrading.wordpress.com

(#4678) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Én a CHF-től távol maradtam...túl nagy a volatilitás, ergo a kockázat is, ráadásul a svájci jegybank viccelgeti....opciókkal lehetne benne gammerkodni...

fulekitrading.wordpress.com

(#4679) ForexGuru válasza Fecdzo (#4678) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

nincs olyan pár utóbbi két lassan 3 hétbe ami nem a saját megszokott ritmusában mozogna...
sajnos :( , énis nagyon keveset trédelek ez miatt

(#4680) amargo válasza ForexGuru (#4679) üzenetére


amargo
addikt

Én robotokat optimalizálgatok elvileg 99% adatokkal.. meglátjuk, hogy mi lesz majd a végeredménye.

Fecdzo: Én is más párokat nézegetek. usdcad, audusd, nzdusd - de ez még elég képlékeny.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4681) amargo válasza amargo (#4680) üzenetére


amargo
addikt

Hmm.. pénteken eurusd buy-ra fogadtam - bár már reggel bezártam -, nyitottak a pocsolya másik oldalán is a brókerek.. és érdekes mód szárnyal.

Hozzáteszem vélhetően korrekció lesz, de ekkora kitörést látva, legalább 1-2 nap.
Ha valakinek nem tettszik, hogy beírom ezeket a gondolataimat írja meg nyugodtan. Vagy esetleg a véleményét is beírhatja, mert csak így tanulok/unk.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4682) brd válasza Gibkey (#4674) üzenetére


brd
nagyúr

1400 körül, ahogy most gyorsan fejben összeadtam.

The only real valuable thing is intuition.

(#4683) Gibkey válasza brd (#4682) üzenetére


Gibkey
csendes tag

Na az már szép :) !

(#4684) brd válasza Gibkey (#4683) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, viszont robot nélkül kb. a fele lenne, mert a nagy elmozdulásokkor ritkán vagyok pont gép előtt, és amikor odakerülök, akkor többnyire már késő lenne. Tehát Isten áldja, aki kitalálta, hogy programmal lehessen kereskedni. :R

The only real valuable thing is intuition.

(#4685) ForexGuru válasza brd (#4684) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

milyen robot?

(#4686) brd válasza ForexGuru (#4685) üzenetére


brd
nagyúr

Saját gyártás, nagyobb elmozdulásokkor nyit trendirányba (ha a MM szabályok engedik, ill. ha a korábbi megbízások amúgy is lezáródtak a korábbi stopnál, akkor akár trend ellen is nyit, a lényeg a gyors, és nagy változás), ill. stopot húz bizonyos eseményekkor, továbbá, ha a stopnál nem záródik le egy megbízás (mondjuk átugrotta az árfolyam), akkor folyamatosan próbálja zárni (ameddig a stopszinten túl jár az árfolyam).

The only real valuable thing is intuition.

(#4687) amargo válasza brd (#4686) üzenetére


amargo
addikt

Akkor ez eurusd-t is meglovagoltad többször is. A kérdésem az, hogy élesben miként tudsz belekötni? Mert most vágtatott a trend, elég nehéz olyankor bele kötni, legalább is az fxpro-nál folyton érvénytelen árakkal vág ki - élő számlán.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4688) brd válasza amargo (#4687) üzenetére


brd
nagyúr

Én MM brókerrel nem állok szóba (bár lehet, hogy az STP/ECN duma is - részben - humbug, nem látok be a színfalak mögé, de eddig nem volt olyan gondom, amiket olvashatok MM brókerrel kapcsolatban). A Tadawul élesben, és demón sem problémázott még, ahogy emlékszem (még az aug. eleji CHF ugráson sem, pedig ott számítottam rá), az MBTrading demo-n sokszor Off quotest nyom, de élesben még nem találkoztam ilyennel. Mondjuk én jó, ha naponta 8-10 trade-et indítok, de inkább 3-4 szokott lenni (kivéve most aug. eleje, mert a CHF párokon a lovak közé csaptam azért :) ).
Ja, EUR/USD, igen, volt néhány trade, bár viszonylag kicsik, alapvetően biztonsági játékos vagyok (inkább sok kicsi nyerő, mint sok kicsi 0-s, vagy sok kicsi vesztő). Utólag könnyű mondani, hogy fel-le ugrál, de amikor éppen kialakul, akkor azért nem annyira egyértelmű (legalábbis nekem, és a programnak - persze az is én vagyok alapvetően :) ).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4689) Dzoli válasza amargo (#4687) üzenetére


Dzoli
tag

A pozíció nyitásának ablakában F9 legalul engedélyezz eltérést a jegyzett ártól (slippage). 3-5 pont elég szokott lenni, és jóval kevesebb requote-ot fogsz kapni.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4690) amargo válasza brd (#4688) üzenetére


amargo
addikt

Én négy számla nyitása között rágódom még: alpari, equilor, tadawul, admiral. Ebből nekem az equilor szimpatikus eddig, csak többször szoktam látni a magas spread-et..

Az eurusd-re várok még egy korrekciót, ami most vissza fogja még hozni.
Én is biztonsági játékos vagyok, meg a számlám sem akkora, hogy kibírjon egy nagyobb holtpontot. Most "biztonságosabb" párokon kereskedek.. naponta 1-2 trade - élesben. Figyelés és tanulás a mottóm :)

Dzoli: Köszi! Remélem majd megoldja :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4691) Fecdzo válasza amargo (#4680) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nekem vannak ketsegeim, hogy szukseg van e tick adatok alapjan vegzett tesztekre. Hiszen egy ticket akkor megy az ar, ha az adott ask vagy bid oladalt elfogyasztotta egy azonnali piaci szereplo, aki 100%, hogy nem te vagy en leszunk hacsak nem 100 lotos pozit veszunk fel.
Tick adatos tesztnek sztem ugy volna ertelme, ha a hozza tartozo forgalommal is tudnank dolgozni es akkor tudnank szimulalni egy kereskedesi idoszakot, pontosan ugy ahogy az a valosagban is tortent.
Erre skalp strategiaknal volna rettentoen szukseg, swing rendszereknel irrelevans, mert nem az a par pip fog bukoba forditani.

Ha optimalizalsz egy jotanacs....ne ugy optimalizalj, hogy mondjuk 2000-maig megkeresed a legjobb beallitasokat!Akkor curve fittinget csinalsz, ami ertelmetlen es programfejlesztes szempontjabol is helytelen. Inkabb valassz ki egy idointervallumot a multban, mondjuk 2000-2005 amire optimaliszalsz, majd forward test in the past past jelleggel, megnezed 2005-maig mire kepes, igy ki van kuszobolve a curve fitting es nem romlik el a rendszer a jovoben amennyiben stabil eredmenyei vannak a strategianak a teszteken, vagy legalabbis nagyon jok az eselyeid....a legjobbak ami lehet a tozsden!

fulekitrading.wordpress.com

(#4692) Dzoli válasza Fecdzo (#4691) üzenetére


Dzoli
tag

Továbbra sem hiszek a programozott kereskedésben. Bár azt sem vitatom, hogy lehet vele pénzt keresni. De mivel nincs két egyforma helyzet, kell az emberi agy, hogy különbséget tudjon tenni az apró részletek közt.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#4693) amargo válasza Fecdzo (#4691) üzenetére


amargo
addikt

Szia!

Nekem is vannak kétségeim, ellenben a tesztek azt bizonyítják, hogy érdemes. Azaz, amibe a robot belefut hibába a tesztek alapján is belefutott.

Kb értem amit írsz, de lehet félreértés van benne, mert ezek az adatok, amivel dolgozik a backtest, a chart-on látható adatok. Azaz Open, High, Low, Close, Volume. Egy robotnak ennyi kell és szerintem Te is csak ennyit látsz.

Én az optimalizálást a legrosszabb időszakon kezdem. Ezt leginkább 2011-re értem - 2008 -, Több hónapon és több páron néztem meg a legrosszabb kezdést, elég alacsony tőkével - $300 -, mivel az a cél, hogy a profit termelésre menjen. A robotokat a veszteségek minimalizálására tesztelem - 99%-os adatokkal.
2007-ig vannak adataim, így nem tudok nagyon a múltba menni.. De leginkább rövid távú teszteket csinálok 1-4 hónaposokon. Mivel a legrosszabb kezdeti időszakra nézem, amikor elvileg a legrosszabbul teljesít - ez persze csak elmélet! -, ezért hosszútávon eredményes lesz.

Scalp-os roboton sokat gondolkoztam, mert vannak olyan párok, melyeken m5-ön, de akár m1-en is 10-20 vagy még több pip-et mozdul el. Ellenben jelenleg nem olyan brókernél vagyok, ahol ezt díjaznák, így meg sem próbálkozom vele.

Dzoli: Én sem hiszek a feltétel nélküli programozott kereskedésben. De mivel nem ez a foglalkozásom, ezért csak így tudom megoldani.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4694) Gibkey


Gibkey
csendes tag

Milyen deviza nemben töltsem fel szerintetek az éles számlát? EUR vagy USD ? Vagy teljesen mindegy ?

(#4695) Fecdzo válasza Dzoli (#4692) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mind a manuális mind pedig az automatizált kereskedésnek vannak előnyei és hátrányai. Lehet automatizáltan pénzt csinálni (nekem sikerült és szép stabilan is működik egy ideje) és manuálisan is. A lényeg úgyis a szabály....legalábbis részemről. Ha pedig a szabálytól eltérsz akkor meg már intuitív traderré válsz ami később problémát okozhat.

Persze az intuitív tradinget lehet jól csinálni, de ahhoz rengeteg tapasztalatra van szükség és akkoris kell valami szabály rendszer, legalább egy pár elv amiktől nem tér el az ember.

A több helyzet problémáját pedig több stratégiával meglehet oldani. Nem egy stratégiára (automata rendszer) esküszik az ember hanem többre, amelyek tudnak pénzt keresni. És míg az egyik veszít addig másik nyer. Persze ekkor is lehet bökkenő, de ezt a jó kockázat mendzsmen tudja már csak megoldani. Lehetsz akármilyen okos, egy elmebeteggé vált, csapkodós piacon semmi nem működik. Vagy ami ott működik normál helyzetben nem fog.

Szerintem ez a szép ebben az egészben. Na meg az, hogy mindenki úgy fog pénzt csinálni ahogy a személyisége engedi és ez egyben azt is jelenti, hogy olyan stratégiát fog alkalmazni, ami szintén passzol a személyiségéhez. A többit meg a piac eldönti, hogy engedi e, hogy így pénzt keressen...

fulekitrading.wordpress.com

(#4696) Fecdzo válasza amargo (#4693) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hmm...ha csak OHLC alapján tesztelsz akkor az nem lehet 99%-os minőségű. :U

Ha viszont 2007től szereztél mondjuk tick adatot mondjuk dukascopytól akkor már lehetséges.Mert ha tick adatokat használsz akkor elég pontosan tudod kezeli a gyertyán belüli kötéseket a tesztben. Viszont ha csak OHLC akkor meg nincs értelme szvsz a tick adatoknak hisz azt úgyis látod. Ez ott jön ki pl, ha fix céllal stoppal mész, ami mondjuk gyertyán belülre teszi a pozi zárást.

Szvsz egy jó rendszer ott kezdődik, hogy: fejlesztési időszakra (pl 2000-2005) stabil equity curve, jó, DD és jó RR (innen kiválaszt legrosszabb időszak - finomít tovább). Majd 2005-2010 teszt: jó DD, stabil equity curve, jó RR. Majd 2010-2011 éles demo teszt (majd kötések ellenőrzése a backteszttel). Ha stimmel akkor lehet nyomni élesben éles pénzzel és bízni benne, max banszünnapok vagy várható hacacárék alkalmával stopp. És ezek után nem belenyúlni máskor! Én így csináltam...

fulekitrading.wordpress.com

(#4697) Fecdzo válasza Gibkey (#4694) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jelenleg sztem tök mindegy mert egymáshoz képest is gyengülnek....én mondjuk azért EUR-ra tennék egy voksot. Sztem túl elmebetegek USA-ban...(nem bef. tanács ;)

fulekitrading.wordpress.com

(#4698) Gh0sT válasza Gibkey (#4694) üzenetére


Gh0sT
addikt

EUR-t javaslok, kisebb a volatilitása a forinttal szemben, mint a dollárnak. Bár most a dollár is diszkont-áras. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4699) Fecdzo válasza Gh0sT (#4698) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Waaaazzzuuuuuppp??? :DDD

fulekitrading.wordpress.com

(#4700) Gh0sT válasza amargo (#4693) üzenetére


Gh0sT
addikt

"Kb értem amit írsz, de lehet félreértés van benne, mert ezek az adatok, amivel dolgozik a backtest, a chart-on látható adatok. Azaz Open, High, Low, Close, Volume. Egy robotnak ennyi kell és szerintem Te is csak ennyit látsz."

Ez a rész nem teljesen világos.

MT4-ben 4 féle backtesztelési lehetőség van:
- interpolált adatok alapján
- OHLC adatok alapján
- kontroll pontos
- tick adatos

Egy OHLC és egy tick adatos backteszt merőben eltérő eredményt adhat olyan robotok esetében, amikor gyertyán belül van zárás és az nem StopLoss-ra, illetve TP-re történik, hanem valamilyen logika alapján. Amennyiben olyan robotot használsz, ami fix TP-vel és SL-lel dolgozik akkor egy OHLC backteszt teljesen jó lehet. Ellenben, az entryd és az exited valamilyen logikán alapul, amit gyertyán belül vizsgálsz, úgy a tick adatos backteszt fogja adni a legjobb közelítést. Tipikusan ilyenek a skalper robotok, ahol egy OHLC backteszt kevés lesz, de még az interpolált sem fogja a tényleges eredményt tükrözni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.