Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k

Hozzászólások

(#857) DaemonX


DaemonX
HÁZIGAZDA

Ha minden jól megy, jövő héten jön meg a TCL 50DP600 TV-m, akkor pedig egy részletes beszámolót fogok írni róla. Mindenesetre most Lidl Jacob és Walter_White (pacsi, Breaking Bad) hozzászólására reagálva itt van minden fontos információ, amit eddig össze tudtam szedni róla különböző forrásokból.

Az ok, ami miatt a választásom erre a TV-re esett:

Én a kedvező áron túl (120-140 ezer forint helyett 67 ezer forint a Telekomtól) azért döntöttem emellett a készülék mellett, mert minden egyes negatív pontja/esetleges hátránya olyan, ami engem semennyire sem érint, viszont az előnyei meg nagyon is fontosak számomra (ezekről a következő pontokban olvashattok).

Előnyök:

* 1080p-ben mindösszes 10-11 ms az input lag, 2160p-ben HDR-rel együtt 26-30 (HDR nélkül nyilván alacsonyabb). Szóval ilyen szempontból az egyik legjobb TV játékra, de ez nem újdonság, elvégre TCL-ről van szó.

* Elvileg van benne Full Array Local Dimming, de csak az 50"-os modelltől kezdődően (43 és 49"-os modellekben nincs). De valahol meg csak sima Micro Dimminget írnak, szóval ennek még utána kell járni.

* Támogatja a 4.4.4-es Chroma Subsamplinget, szóval élesen jeleníti meg a szövegeket is, így használható PC monitorként is.

* Nagyon szép, tiszta képpel rendelkezik, ami különösen a sötétben mutatkozik meg. A VA panel mély, élettel teli színeket ad és sötét feketéket. Akár a kétszer drágább készülékek szintjét is hozza (ez megintcsak nem újdonság, javarészt ezért tartják a legjobb ár-érték arányú TV-knek a TCL modelljeit).

Potenciális hátrányok/negatívumok:

* Nehézkesen működő és hiányos okostévé funkciók (számomra ez irreleváns, mert úgyis a TV-hez kötött PC-met használom majd böngészésre és minden egyébre).

* Minimálisan alacsonyabb fényerővel rendelkezik, mint a hasonló árkategóriában lévő modellek (nekem ez nem probléma, a monitoromat is 0% fényerőn használom, illetve úgyis javarészt csak sötétében használnám a TV-t).

* Nem igazán hatékony a képfelskálázó algoritmusa (ez engem nem érdekel, mert vagy natív 4K tartalmat fogok ratja nézni, vagy 1080p-t, ami meg egyenletesen fog eloszlalni úgyis a pixelek száma miatt).

* Rossz minőségű a hangja, így ajánlott egy házi-mozi rendszer, soundbar, vagy éppen fejhallgató (én fejhallgatót használok, így számomra ez nem probléma).

* A betekintési szögek rosszak, legalábbis a hasonló amerikai modelleknél ezt írták (nekem az ággyal szemben lesz a TV, szemből fogom nézni, úgyhogy ez engem nem érint).

* Fltételezhetően gyengébb anyagminőség az amerikai modellek alapján (nekem ez mindegy, nem terveztem a TV-t dobálgatni és kalapáccsal verni).

Források:

* Árukereső (arukereso.hu) oldalon írt vásárlói vélemények
* Reddit (reddit.com) oldalon írt vélemények
* Gyártói oldalon fellelhető információk
* YouTube-on fellelhető tesztek erről a modellről
* YouTube-on fellelhető tesztek nagyon hasonló, USA-ban forgalmazott TCL modellekről

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  TCL LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.