Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) subaruwrc válasza Motoxxx (#11250) üzenetére


subaruwrc
félisten

Tökmindegy h nem púpos a kondi az értékei még lehetnek szarok 4-5+ év után. Ha nem egy ágra kötöd akkor elviszi a 1080-at simán. Minek hosszabbító olyan nagy házad van ? EPS az cpunak való és elektronikailag nem egyezik a vga csatival ne cseréld össze.

[ Szerkesztve ]

(#11252) Motoxxx válasza subaruwrc (#11251) üzenetére


Motoxxx
tag

Igen a ház is nagy, plusz szeretném harisnyázott kábel hosszabbitoval megoldani az összekötést. Aa "ne egy ágra" kötést ugy érted, hogy egy külön 8 pines pci-e és egy 6 pines menjen a tépból a VGA-ba? Az hogy rosszak az értékei mit jelent, az okozhat problémát a gép többi részében, vagy csak maga a tép fog egyszer elromlani?
Mart akkor inkább nem kirésletezek és vezsek egy uj tépot.

Köszi az eddigi válaszokat is :R

(#11253) subaruwrc válasza Motoxxx (#11252) üzenetére


subaruwrc
félisten

Nem. Úgy értem hogy a cft 750 3db 18a ágra van osztva de a v2-v3hoz tartozik egy egy VGA kimenet. 6 pines menjen a v2 8 pin a v3-ra mert sima 18 amper kevés a kártyának. Sok baja nem lesz tőle a gépnek maximum lekapcsol terhelésre ha nagyon fáradtak a kondik. Nekem van pár ilyen tápom pár ezerből felujithato aztán ki megy a világból

(#11254) Motoxxx válasza subaruwrc (#11253) üzenetére


Motoxxx
tag

Köszönöm igy már értem. :R :R :R

(#11255) didyman válasza NFree (#11248) üzenetére


didyman
őstag

Alaplap is lehet akár, sőt, az az esélyesebb. Ha telibe kapta volna a táp a villámot, az ugyan nem indulna el sehogy sem. RJ45 csatlakozón keresztül szeret bejönni a villám, kicsit tönkretenni a LAN phy-t, meg a KBC-t, aminek pont az indításkor lenne szerepe. Hogy minek van baja, azt egy keresztcserével lehet kideríteni, de mivel a táp indítása elég egyszerű rész és a működéshez mindig kötődik, az esemény utáni jól működése miatt szinte kizárt, hogy ott legyen gond. Az alaplappal annál inkább lehet. Akár csak annyi is, hogy kell neki fél óra teljes áramszünet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11256) didyman válasza Motoxxx (#11252) üzenetére


didyman
őstag

Van olyan kondenzátor, aminek elhalása abnormális kimeneti feszültséget eredményez, illetve a fáradó kondik a vezérlés felé és az azon a tápfeszültségen dolgozni akaró például többi tápfeszt előállító modul felé mindig nagyobb stresszt jelentenek. Akárhogy is, nem jó ilyen tekintetben szenvedő táppal ellátni a gépet.
A CFT750 nem rossz konstrukció, de a készenléti körének pufferei szeretnek elhervadni. Az ebben a konstrukcióban kevésbé kártékony. Mivel jó alapanyag, egy átnézést, megelőző beavatkozást követően bátran használhatod tovább.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11257) NFree válasza didyman (#11255) üzenetére


NFree
addikt

Sajnos táp , mert cseréltem lapot + procit és akk is ugyan ezt csinálja vettem egy másik tápot mindkét lap és proci megy . nem verte telibe a villám, csak volt egy ilyen áram kihagyás villám után . és akkor még ujra indult de már reggel nem akart menni . , :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#11258) Motoxxx válasza didyman (#11256) üzenetére


Motoxxx
tag

Köszönöm neked is a tanácsokat. .) :R :R :R

(#11259) syberia


syberia
veterán

Hi.

Van nálam egy gépecske, benne egy tápocska , de a belső gyártóját nem tudom. Remélem itt kapok tippet. :)

(#11205) prolad: Részben ezért nem váltottam alsó tápos házra anno, semmi kedvem nem volt havonta pucolni a szűrőt.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#11260) MMIX válasza syberia (#11259) üzenetére


MMIX
addikt

Ott van az UL szám rajta (E132068), de már a PS felirat kezdettől (PS-6241-07HP) lehet tudni hogy Lite-on.
A Hipro, Huntkey, Delta belsősre mást írnak.

Mehetett volna a tápajánlós topikba. :)

[ Szerkesztve ]

(#11261) syberia válasza MMIX (#11260) üzenetére


syberia
veterán

Köszi! Ha jól sejtem ez teljesen rendben van, nem akarnám lecserélni. Őszintén szólva erről a gyártóról még nem hallottam, na de most utánaolvasok. :K

https://howbad.info/

(#11262) didyman válasza syberia (#11259) üzenetére


didyman
őstag

Jó féle, nagyon sok cégnek beszállítója laptop töltők, szervertápok területén pl.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11263) syberia válasza didyman (#11262) üzenetére


syberia
veterán

:R

https://howbad.info/

(#11264) Beetlejuice


Beetlejuice
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezem-e, úgyhogy elnézést, ha nem sikerült az idevágó topikot megtalálni. Adott egy Xilence Redwing 700 wattos tápom. [link] Ezen egy 8pin, illetve egy 6 pin PCI-E tápcsati van.

A kérdésem az, hogy megoldható-e, hogy erre egy Vega 56 vagy Vega 64 gpu-t kössek, amelyek 2x8 pines csatit kívánnak. Használhatok átalakítót a 6 pines csati 8 pinre alakításához, vagy le fog égni a ház?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#11265) subaruwrc válasza Beetlejuice (#11264) üzenetére


subaruwrc
félisten

Hanyagolnàm azt a tápot ahhoz a vgahoz. Nem fogja hajtani.

(#11266) Beetlejuice válasza subaruwrc (#11265) üzenetére


Beetlejuice
tag

Oké! Köszi a segítséget!

(#11267) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!

Elnézést,ha nem ide való a kérdésem. Van egy BQT - SFX 300 tápom aminek a ventije alaphelyzetben nem forog. Kérdésem csak annyi, hogy ez így nomális működés és csak terhelve fog bekapcsolni vagy valami baja lehet esetleg? Köszi előre is.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#11268) MMIX válasza Nerazim (#11267) üzenetére


MMIX
addikt

Ez a márka nem gyárt félpasszív tápot, úgyhogy ha tényleg nem forog, akkor elromolhatott.

(#11269) Nerazim válasza MMIX (#11268) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Hogy tudom legegyszerűbben megnézni, hogy tényleg a venti vagy az elektronika része a rossz? Szedjem ki a ventit és kössem direktbe v esetleg mérőműszerrel mérjem ki h kap -e delejt?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#11270) Nerazim válasza MMIX (#11268) üzenetére


Nerazim
őstag

Nem tudom mennyire hiteles ,de itt olyasmit ír ha jól veszem ki, hogy:
"Ventilátorok száma: 1 db; Ventilátor méret osztálya: 80 mm; Ventilátor fordulatszám szabályzó: Automatikus (tápegység terheléstől függő);"

Itt is ezt találom, hogy a venit hőfok függvényében kapcsol csak be. Van remény? :DDD

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#11271) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

A jelenlegi konfigomat (i7-3770 proci, 2x8GB DDR3 RAM, 1db SSD, 1db HDD, 1db Optikai meghajtó, 3db ventilátor, 1db RX480 GPU) egy Thermaltake London 550W, más nevén Thermaltake Toughpower 550W Gold tápegység látja el.

A kérdésem az lenne, hogy a fenti hardvereket meghagyva, az RX480-at egy Vega64-re (TDP 295W) cserélve nyugodt szívvel hagyhatnám ezt a tápot? Elbírja a nagy étvágyú videokártyát?

Köszi előre is!

(#11272) VIPowER válasza Nerazim (#11270) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nincs!

"hőfok függvényében kapcsol csak be"

Én ilyet nem látok itt, csak olyat hogy hőfok függvényében állítja a fordulatot, egy alapfordulatról indulva nyilván.

(#11273) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Olvastam korábban erről a tápokban alkalmazott ragasztó típusról, ami egy idő után elöregedve korrozív lesz sajnos. Vagy egy régi Seasonic SS-430HB Rev.A1 (Ámde már az újabb "elvileg" Nippon Chemi-con kondikkal meg a golyós-csapágyas ADDA ventivel, de dedikált PCI-E csati nélkül még) tápom, ami tök korrekt, de ezen akár már elő is jöhetne az öregedő ragasztó probléma. (Ha minden igaz akkor azt a forrasztás bizonyos fázisa előtt használják utána sok szerepe nincs, talán szállítás közben lehet még előnye.)

Látszólag még nem marta meg az alkatrészek fém lábait, kicsit kapargattam. Ez ilyen másodlagos teszt tápnak tökéletes, szóval jó lenne, ha menne még egy ideig élne.

(Az első képen azért látszik a kicsit "érdekes", gányolt, hűtőborda is, pedig bontatlan táp ez)

*A fotók nem tól szuperek, bocsi, de az utolsón látszik a ragacs nagyítva.

Szerintetek is oké ez a táp még? Vagy nem mindegyik ragasztó ilyen "rossz"-féle és nem kell aggódni ilyen régi tápnál se feltétlen? Eredetileg csak portalanítani szedtem szét...

[ Szerkesztve ]

(#11274) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok. van egy 600wos tapom ami a konnektorbol ugy 360Wot vesz ki teljes terhelesen. ekkor ha ramerek a 12v os agra, 10.35v ot mutat a multimeter. ez mennyire van rendben a tap szempontjabol? ez mar tulvan a tureshataron is. mire szamithatok?

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11277) csubuka válasza #68686080 (#11276) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

Akkor ez a ragasztó probléma simán látszana, ha épp az oxidálós féle lenne a ragacs eszerint?

(#11278) Konflikt válasza #68686080 (#11275) üzenetére


Konflikt
addikt

szia, egy zalman tap. de taptol fuggetlenul erdekelne hogy ez mennyire van rendben. koszi

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11280) vlaci79 válasza Konflikt (#11278) üzenetére


vlaci79
senior tag

360W terhelés esetén szerintem nem normális a 10,6V , terheletlenül mennyit mutat a mérőműszer a 12V-os ágra?

(#11281) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Találtam egy szűk húsz éves gépet, az alábbi táp volt benne. Nézzetek rá, legyetek kedvesek, mert ha gyilok kategória akkor nem kockáztatnám a konfig életét. :)

Előre is köszi!

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#11282) fero02 válasza Sebaj Fóbiás (#11281) üzenetére


fero02
veterán

Semmitérő -> e-hulladék gyűjtőben a helye.

(#11283) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok!

Nem igazán találtam egyértelmű és konkrét választ arra, hogy mik a jelei annak, ha a tápod ámbár jó minőségű, de kevés a W.

Vannak itt ugye a klasszikus kikapcsol a gép, magától újraindul, fagy, omlik stb...

De okozhat e pl FPS béli problémákat a játékok alatt? Gondolok itt pl arra, hogy kevés kraftot kap és nem tudja a max teljesíményét leadni, ezáltal pedig kevesebb fps-t produkál.

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#11284) Sebaj Fóbiás válasza fero02 (#11282) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Köszi!
Üdv!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#11285) subaruwrc válasza sirszevenap (#11283) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem valószínű
ha kevés a w akkor újraindul tőle a gép.
vagy lekapcsol
újraindulni inkább akkor ha leesik a fesz terhelés alatt

(#11286) Konflikt válasza Konflikt (#11278) üzenetére


Konflikt
addikt

@(#11279) proci0
terhelve: 10.35v, terheletlenul 12.2v koruli

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11288) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak.
Remélem beleférnek még a topikba a kérdéseim.
Eddig egy Corsair HX620 tápom volt, már több mint 6-7 éves. Semmi gond nem volt vele, de most vettem egy Seasonic Focus+ 550 tápot. A nagy kérdésem az lenne, hogy a régi tápomat eladhatom-e? Tudom hogy mindenki eladja még a hulladék csilivili 800w feliratos sz@rt is, de nem szeretnék senkinek rosszat, vagy hogy úgy érezze, hogy lehúztam-átvertem ha két hónap múlva megáll. Szóval piacra adható szerintetek egy ennyi éves tápegység nyugodtan? Én nem értek hozzá, a gépem stabil most is, hiba nincs, nem kerreg a venti, csak gondolkozom, hogy egyáltalán kérhetek-e pénzt egy ennyire idős cuccért.
A másik kérdés, hogy ezen a tápon (seasonic) csak egy kábel jön a videókártyához, aminek a végén van egy dupla 6+2 csati. Mekkora fogyasztású kártyát szabad erre kötni? Most csak egy 1060 van, de gondolva a jövőre, nem lehet baj, ha egy 1080Ti fogyasztású kártyát rákötök egy kábelre?
A harmadik, hogy a Corsair is egy átmatricázott Seasonic táp, ha megtartom, a kábeleit gondolom nem használhatom fel az új tápomhoz? Ugyanolyan a csatlakozása, ugyanúgy néznek ki a kábelek is. Ha nem, honnan lehet hozzávaló kábeleket szerezni?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11289) subaruwrc válasza Zolás (#11288) üzenetére


subaruwrc
félisten

kondik elfáradhattak benne mégha most stabil is
aki ennyi éves cuccot vesz az tudja mire számíthat,ha nem volt megbontva szerintem eladhatod

kábelek nem valószínű hogy kompatibilisek, elektronikailag 90% hogy NEM,fizikailag lehet bele megy.

ebayről tudsz a tápodnak megfelelő kábeleket szerezni.

(#11290) Zolás válasza subaruwrc (#11289) üzenetére


Zolás
addikt

Két éve egyszer szétszedtem kitakarítani, a venti elég poros volt. Ecsettel kitakarítottam amit tudtam, azóta is üzemel hiba nélkül
A dugót kihúztam előtte a falból, és legalább 10x megnyomtam a bekapcsoló gombot, hogy kiszaladjanak az elektronok a tápból, nem hiányzik, hogy megvágjon az áram egy szétkapott tápegységből.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#11291) Dendytv


Dendytv
senior tag

Üdv nem tudom, hogy jo topikban kérdezem-e a dolgot ! Ha nem akkor elnézést kérek !
Az a probléma, hogy vettem egy SSD-t és már nincs olyan szabad csatlakozó a tápon (nem tudom a nevét a csatlkozónak ) amelyik az áramot szolgáltatná az SSD-nek ! Hogyan tudnám ezt megoldani ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#11292) S-IW válasza Dendytv (#11291) üzenetére


S-IW
tag

(#11293) Dendytv válasza S-IW (#11292) üzenetére


Dendytv
senior tag

:R :R :R :R Óriási vagy !

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#11294) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Üdv, nem tudom, jó topik-e, de volna egy problémám. Van egy Seasonic 620-as tápom, ami áramszünet után nem indul, van, hogy napokig. Ha rendesen állítom le a gépet, megy hónapokig. Alaplapot már cseréltem. Van másnak is ilyen problémája?

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#11295) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Irodában selejtezünk, és a kezembe akadt egy Gigabyte GE-R460-V1 táp.

Működik, otthonra épp kellene egy fater régi gépébe, mennyire érdemes ezzel foglalkozni? Úgy nézem egy sűrített levegős kifújás meg egy új venti nem ártana neki.

Let the Zone take me if I am.

(#11296) tornas válasza kutga (#11295) üzenetére


tornas
őstag

Érdemes lehet felhasználni, de ha szétszeded akkor érdemes a kondikra rázni, hogy nincsenek-e kifolyva vagy nem púposak-e.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#11297) kutga válasza tornas (#11296) üzenetére


kutga
nagyúr

Otthon szétkapom és küldök róla valamit.

Let the Zone take me if I am.

(#11298) subaruwrc válasza kutga (#11295) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem csak a púpos kondi lehet rossz kondi

ha jót akarsz magadnak az összes elektrolitot kukázd és cseréld újra.

(#11299) kutga válasza subaruwrc (#11298) üzenetére


kutga
nagyúr

Én max egy venti cserére gondoltam. :P

Let the Zone take me if I am.

(#11300) Brenor


Brenor
aktív tag

Van olyan program amivel lelehet tesztelni, hogy normálisan működik a tápom? Néha instabil a gépem mikor játszom és leszeretném tesztelni, hogy a tápommal van e a probléma. Cooler master elite force 600w-os tápról van szó és úgy hallottam nem egy minőségi táp és lehet a fagyásokért ő a ludas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.