Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok,

Moduláris táphoz való kábelek beszerzésében kérném a segítségeteket.

Adott egy Corsair HX1000i táp, amit használtan vettem, amit az előző tulaj úgy használt, hogy csak annyi kábel volt neki, amennyire szüksége volt (valamint már ő is úgy vette komplett gépként). Ez jelenleg a 24pin, 2 db 6pines "periféria" kábel, 1db 8pines alaplap/cpukábel, valamint 1 db 6+2 pines PCI-e (vga, vagy mindegy minek nevezzük, ami a videokártyára megy).

Ez utóbbiból (vga-ra csatlakoztatando 6+2 pines) lenne nekem egynél többre szükségem.

Konkrétan én nem találtam ehhez a táphoz (vagy úgy általában corsair-hez) ilyen egydarabos kiszerelést. Esetleg tudjátok hol lehetne beszerezni? Vagy esetleg van más gyártóé ami kompatibilis (vagy mind kompatibilis, csak én vagyok tudatlan :D )?

Köszönöm előre is

(#11802) vlaci79 válasza Tv (#11801) üzenetére


vlaci79
senior tag

(#11803) Tv válasza vlaci79 (#11802) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi :)

(#11804) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak jó reggelt.
Az lenne a kérdésem hogy egy Moduláris tápegység vga táp kábelet, lehet e fordítva bedugni?
Értem ez alatt hogy az egyik vége a psu felirat, értelem szeruem megy a tápba a másik a vgaba, viszont nem akarom hogy ott a vga mellett csunyalkodjom az a dupla vga csati, és mivel kettő kell a vgaba és azt javasolták vigyem külön kábellel ezért gondoltam hogy fordítva dugnam be és így akkor nem lenne ott a felesleges csatlakozona vga mellett.
Most is így használom, működik rendben, de érdekelne hogy ez okozhat e gondot?
Előre is köszönöm a választ :R
Remélem érthető amiről gagyaraszok ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11805) vlaci79 válasza Lacielvtárs (#11804) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali, én nagyon remélem, hogy nem lehet fordítva használni.

(#11807) MasterDeeJay

Sípoló táp javítható átlátszó körömlakkal?
Egy régi thermaltake tápról van szó amely terheletlenül is sípol folyamatosan. Kidobás előtt egy próbát tennék vele ha érdmes. Tekercseket kenjem át teljesen vagy csak alul ahol a NYÁK-ra csatlakoznak?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11808) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Táp javításra keresnék szakembert. Már megnézte egy műszerész, aki azt mondta hogy szerinte javítható, de ő annyira nem ért hozzá hogy meg tudja csinálni. Tünet a következő: terhelés alatt nem indul, terhelés nélkül elvileg bekapcsol. Terhelés alatt kattan egyet a relé és leáll a táp.

Típus: CoolerMaster MWE 750 Full Modular GOLD

Tudnátok ajánlani erre valami szakit?

https://tinyurl.com/phnas

(#11809) N_A_S válasza N_A_S (#11808) üzenetére


N_A_S
veterán

Senkit nem tudtok ajánlani vagy nem jó helyen érdeklődöm? Székesfehérvár vagy Budapesti szakember lenne megfelelő elsősorban.

https://tinyurl.com/phnas

(#11810) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
Szerintetek az adatlapomon lévő konfigot + RTX 2070-et elvinne egy Seasonic S12II 430W táp? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11811) Intruder2k5 válasza aginor (#11810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#11812) proof88 válasza N_A_S (#11809) üzenetére


proof88
addikt

Szia!

Én is nagyon nem találtam olyan ember, aki vállalja tápegységek javítását. Pedig a fórumon is volt egy tag, de ő sem lépett már be jó ideje.
Most viszont van 2 is, akit ajánlani tudok.

Az egyiknél 2 tápegységet javíttattam idén: bár címet nem ír, annyit el kell mondjak hogy Budán a Kapy utcában van, ezt jó tudni mielőtt felhívod, és ő monitor javítást pl nem vállalt.

A másiknál pedig monitort javíttattam, de tápegység javítást is vállalnak, csak ezt később tudtam meg. :D Nála látszik a pontos cím.

Szóval, egyikük Buda, másikuk Pest.

(#11813) sutszi


sutszi
veterán

A milyen tápot vegyek topikból néznék át egy kicsit... Titanium tápot keresek és elkezdtem utánanézi kicsit, hogy az esélyes tápok belső felépítése milyen és néhány teszt után akadt bennem bizonytalanság...

Dark Power 12 750W -> Elvileg a nem Pro széria FSP belsőt kapott a Pro széria meg CWT-t.
A topológia leírásnál : Active Rectifier + Full bridge + LLC + SR + DC/DC.

Seasonicból a Prime TX és a Fanless Prime TX is bekerült a kalapba. Előbbi 650W utóbbi 600W-os teljesítménnyel. Teljesítmény oldaláról nincs kérdés...bőven elég mindegyik arra amire nekem kell.
Inkább a topológiai oldal az ami a gyártó részéről kevésbé van részletezve, de tesztek alapján ez is olyan mint a Dark Power-nél... Viszont jól jönne egy megerősítés, hogy ez is egy modern és megbízható belső.
Illetve ami viszont fontos kérdés, hogy a Fanless kialakítás mennyire életbiztosítás? A hangos működést szeretném elkerülni, ezért ha ez így működhet lehet ezt a megoldást választanám. Az alsó szekciójában az háznak lenne légmozgás, mert az elejébe mindenképp kerülne ventilátor ami a HDD-ket hűti. Így kapna a légáramlatból biztosan.

Super Flower LEADEX-et néztem. A gyártó oldalán látom, hogy lenne olyan termék ami jó lenne nekem. De hazai boltokban kb nem látok sehol 850W-os titaniumot...

A Seasonic felé húzok kicsit. A venti kérdés viszont nagy dilemma.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11814) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy sikerül egy komolyabb VGA-t vennem amihez már minimum 850W-os táp szükségeltetik. Az lenne a kérdésem, hogy milyen márkájú tápit érdemes nézni? Talaltam 2 db szimpatikusat. FSP Hydro 1000W és Asus Rog Strix 1000W amit kinéztem. Vagy nézelődjek más márkák közül?

(#11815) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Érdeklődnék van kettő tápom, mindkettő 11-12 éves.
Cooler Master Silent Pro M600 és Corsair HX650W, mindkettő moduláris.
Körülbelül azonos a bennük lévő üzemidő, azonos terhelés-használati szokások mellett.
Ilyen idős tápoknál mennyire jelentkezik az öregedés?
Mi erről a tapasztalat?
Szerintetek melyik lehet közülük a jobb állapotban lévő?
Nyugodtan tovább használható?
üdv

(#11816) DJango19


DJango19
csendes tag

Helló. 1 olyan kérdésem lenne van olyan a Corsair tápoknál, mint az Intel prociknál, hogy a gyártói oldalon meg mutatja meddig garis a táp? Vagy valahol meg lehet nézni, meddig gyári garis a Corsair táp? Link. ha van. Köszi.

(#11817) aNorganiK_


aNorganiK_
tag

Hali!

EVGA 850 BQ mi a véleményetek?
Megéri meg vennni?

--- too weird to live too rare to die ---

(#11818) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok, Üdv. Mindenkinek!
Adott egy régebbi HP brand gép tápja. [link]
Kiporszívóztam és azóta egyfolytában kerreg :W a ventije.
Kiszereltem a tápot és belőle a ventit. [link]
Kézzel pörgetve is vibrál, remeg, nyöszörög a csapágya.
Érdemes szétszedni és valami alkalmas zsírral megkenni?
Vagy vegyek újat, ami méretben és elektronikailag megfelel az eredetinek?
Ilyen finommechanikai zsírom van, csak nem tudom hogy mennyire lehet alkalmazni elektromos környezetben. [link]
Köszi előre is mindenkinek.

(#11819) apollo12


apollo12
veterán

Hali lenne egy x470 itx 5800x, 6800xt vgam egy EVGA SuperNova 650 GM SFX táp, és minden alapon, bf4 ultrán vga 270-290watton és gondol egyet a gép fagy vagy újra indul a gép, lehet kevés neki a táp ? :)

(#11820) jones965


jones965
Modder

Adott egy SuperFlower Leadex Platinum 1000w táp. 1 éve már hogy nem használom, most elővettem és a teszter kiabál, hogy az 5V-os ágon 5,7V van. Műszerrel kimérve 5,63V. Én ezt soknak tartom, kérdés rámerjek erre bízni bármit is, illetve mi az anyja kínja van neki?

(#11821) jones965 válasza jones965 (#11820) üzenetére


jones965
Modder

Közben megoldottam a problémát.

(#11822) Harman Dénes


Harman Dénes
csendes újonc

Üdv, jó estét mindenkinek. Esetleg valaki nem tudja, hogy a régebbi tápegségeknek (klasszikus szürke) külselyének milyen az anyaga? Azt akarom megtudni, hogy acél forrasztóval lehet-e forrasztani?
Válaszukat előre is köszönöm!

(#11823) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok! Van egy imádott Corsair HX 1200-as tápom, ami egyik este egyszer csak elkezdett lekapcsolgatni, ezért újraindulgat a gép. Azóta rájöttem hogy akkor fordul elő a hiba, mikor kb 5 percig 100% közeli terhelésen megy a videokártya, ami egy 3090, szóval kér enni bőven (360w). 2x8-as csatlakozón kapja az áramot. 50%-ra korlátozva a kártyát megy minden probléma nélkül, bármeddig. Az lenne a kérdésem, hogy ha másik két PCIE kimenetre dugom a tápon a kártyát, akkor azon tudhat megint kezelni ekkora terhelést? Ha nem, akkor esetleg lehet javítani? 6 éves tápról van szó, túlélt már mindent amit el lehet képzelni. Ha lehet javítani, akkor szerintetek megéri? 100-110k körül van az új ára.
Mikor elkezdte a problémákat, nem lehetett érezni szagot, hangja sem volt, és most sincs.

Előre is köszi!

A játék az nem játék!

(#11824) jones965 válasza Lézerparaszt (#11823) üzenetére


jones965
Modder

Én első körben meglazult érintkező(k)re tippelnék.Először ezeket nézném át, illetve kicserélném másik kábelre. Mivel a 12V-t egy ágon adja le, így mindegy hogy melyik aljzatba dugod a vga kábelt.

(#11825) Lézerparaszt válasza jones965 (#11824) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Köszönöm a segítséget, egyelőre úgy néz ki működik, még teljes terhelésen is (kopp kopp).
Egybekötöttem egy nagy géptakarítással, kapott a táp új kábeleket, és biztos ami biztos, átraktam két új kimenetbe is.

A játék az nem játék!

(#11826) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Van egy 6-7 éves Seasonic G-450 450W Gold (SSR-450RM) tápom ami idén évelején kezdett elgyengülni pci-e ágon.
Hwinfoval láttam a rx 480 által kiolvasott adatoknál hogy terhelve 11 volt alá is beesett néha a feszültség.
Nos, rákötöttem egy másik 12 voltos ágra a vga-t így már 11.8v nál megállt. Eltelt pár hónap és már le mentünk újra 11.4 környékére. Mostanra be is rendeltem az új Evga 600 w2 -t remélem beválik mert azért olvasni róla rosszakat is.

Foglalkoztatott a gondolat hogy meg lehetne e javítani valahogy a Seasonicot. Tranzisztor lehet ilyen esetben a probléma leggyakrabban? Nem lenne nagy tétel.. Ha beválik a csere táp akkor lehet hogy megpróbálom kimérni és levonni a következtetéseket.

Aki javított már gyenge pci-e ággal rendelkező tápot biztos tudja mik a tipikus bajok :DDD . Súghatna picit :B
Köszi

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#11827) ElektrikusDE válasza Stonerice (#11826) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Kondenzátor cserék segíthetnek. (főleg a 12 Voltos ágon, de máshol sem árthat)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#11828) MM


MM
őstag

Sziasztok,

van egy Seasonic Prime Platinum 1200W (SSR-1200PD) moduláris tápom. Mivel annak idején sikerül belőle a low cost mining edition verziót beszereznem, kábelek terén felmerült némi hiányosság.
10 db PCIe tápkábel mellett csak 1db 8 pines CPU tápkábel van hozzá, a mostani alaplapom viszont kettőt is fogadna, és a tápon is megvan a helye.

Beszerezhető esetleg valahol ilyen boltban, netán itt a fórumon valakitől, aki készít kábeleket?

[ Szerkesztve ]

(#11829) ImpersonatoR

Van egy ilyen tápom.

RMx White Series™ RM850x — 850 Watt 80 PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU

[link]

De a VGA kábellal kételyeim vannak.

A type 3 as fele megy ugye a PSU -ba a másik vége pedig szétválik 2*8 pinesre.

Elvileg 1 db 8 pines VGA csati 150 W -ot tud leadni

Ez igaz lehet erre a kábelra is tehát hiába 2*8 pines a vége csak 150 W ot fog tudni kiszolgálni?

Magyarán ha rádugom egy 2*8 pines RTX 3080 -ra ezt a kábelt akkor power limitbe fog ütközni ?

Eddig összes tápomhoz olyan vga kábelt adtak aminek mind a két fele 8 pines aztán csókolom.
Ilyet meg soha nem láttam.

Vagy leadja mind a 300W -ot ahogy kell és használjam nyugodtan :F

(#11830) Tubi2 válasza ImpersonatoR (#11829) üzenetére


Tubi2
senior tag

Spóroltak egy csatit a táp felé és valamennyi vezetéket.
Le fogja adni a szükséges teljesítményt, igazából csak a tápodtól függ, ha nem bírja, majd letilt.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#11831) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Nemrég eladtam egy moduláris tápot ami nekem jól működött, de visszaküldte a vevő, mert neki egyáltalán nem működött.
A kérdésem, hogy ha nem a hozzávaló kábellel lett összedugva, emiatt mondjuk azonnal rövidzárba került a GND és a 12V, akkor ez okozhatja-e hogy simán nem kapcsol be, van-e benne erre vajon védelem, vagy azonnal meg kellett sülnie ahogy volt?
EVGA B5

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11832) jones965 válasza rasotamas (#11831) üzenetére


jones965
Modder

Mivel a tápod tudja az SCP funkciót (is), nem lehet rövidzárlat gond. Ez már a tápok túlnyomó többségébe be van építve.

(#11833) MM válasza MM (#11828) üzenetére


MM
őstag

Megoldódott.

(#11834) rasotamas válasza jones965 (#11832) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi. Itt volt a gond, az EVGA és a beQuiet tápok 8pin EPS csatlakozója össze lett keverve, tök egyforma mindkét végük, csakhogy pont ahova 12V kéne oda GND ment és fordítva. Pont ellentétes.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11835) rasotamas válasza rasotamas (#11834) üzenetére


rasotamas
veterán

Bocsánat, Corsair a másik táp, nem BeQuiet

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11836) robyroby


robyroby
tag

[link]Ilyen átalakító nélkül, szerintetek működésre lehet bírni egy Dell lapot aminek 8pin-es a tápcstija? :R

táp: be quiet! Straight Power E9-400W

(#11837) rasotamas válasza robyroby (#11836) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha nem akarsz kábelt gyárani, forrasztgatni (tudtommal valamilyen aktív alkatrész is van azon a kábelen a zsugorcső alatt) lehet kéne szerezni egy ilyen kábelt vagy egy komplett tápot kölcsön.
Éppenséggel van nekem egy kis dell mini gépem amiben most proci sincs, ilyen 8 pines mini 180W táppal, de már csak holnap-holnapután jövök dolgozni idén Pestre.
Engem meg inkább az érdekelne, hogyan lehetne azt a tápot kis mérete ellenére normál pc-ben használni :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#11838) MM


MM
őstag

Azt esetleg meg tudja mondani valaki, hogy egy Seasonic Prime Platinum (SSR-1200PD) és egy Corsair RMx 750W (2018) táp moduláris kábelei kiosztásra megegyeznek?

Átmenetileg használnám egy gyors kipróbálásra, és ha minden OK, akkor kábelezném csak át az egész gépet...

(#11839) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok mennyire elég 2021-ben ez a régi tápom:
Super Flower SF-550P14PE Golden King 550W
92% - 80 Plus Platinum
[link]

i5 12600K vagy Ryzen 5600X-nak elég lenne ugy hogy van még:
2x 8GB DDR4 3600
1x NVMe ssd
1x SSD
1x HDD
VGA - GeForce GTX 1060 GAMING X 3G

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#11840) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy egy 2x8 pines 6800xt-t hogy kell/celszerű bekotni a tapba? Elég egy kábellel vagy kettővel célszerű? Van gyakorlati jelentősége?

A táp terhelve hatáereset lesz. Egy EVGA 550W B5 fogja hajtani.

(#11841) pepe62


pepe62
aktív tag

Sziasztok!
Nem számtech kérdés, de táppal kapcsolatos okosítást szeretnék kérni! :)
Adott egy otthoni vezetékes, dect telefon bázisa. 9V AC van ráírva.
Az eredeti tápja nincs meg, de egy 6V-os AC-t találtam, aminek a dugója belefér és azzal is működik.
Kérdés: a kisebb volt káros, okozhat hibát, vagy gyengébb jelet, akkutöltést ?
Előre is köszönöm! Buék mindenkinek!

Imádok borral főzni, néha még az ételbe is teszek.

(#11842) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Használt alkatrészekből szeretnék egy családtagnak összerakni gépet, a konfig egy kb 6-7 éves i3 CPU-s gép lenne. Van 3 darab régebbi tápom hozzá, ami teljesítményben mind jó lehet és jól is működnek, viszont nem tudom melyik mennyire jobb a másiknál minőségben.

Tudnátok segíteni a választásban az alábbi használt tápokból, hogy melyik lehet a legjobb a sok év tapasztalat szerint? Melyik éri meg jobban, és valószínűleg a legmegbízhatóbban működne még sok év után is?

Ezek közül kellene választanom, hogy melyiket szereljem be a gépbe.
- FSP ATX-350PNR
- GIGABYTE GE-C420A-C2
- CHIEFTEC GPS-400AA-101A

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#11843) mester1102


mester1102
tag

Itt is felteszem a kérdést, mi a különbség a single vs. multirail tápok között pontosan?

“Mark my words, Comrade… One day things will change. We will take the fight to their land… To their people… To their blood.” memories from Viktor Reznov

(#11844) vlaci79 válasza mester1102 (#11843) üzenetére


vlaci79
senior tag

Szia,
single
1db 12V-os ág van
multi 1-nél több 12V-os ág van
VLaci

(#11845) kymco


kymco
veterán

Sziasztok, van egy Cooler Master 600W RS-600-AMBA-D3 tápom, és van egy bizonytalanságom a használatával kapcsolataban. Most tervezek venni új alaplapot (Gigabyte B560 HD3, és az új alaplapon van egy ATX_12V_2X4/ATX csatlakozó, amihez hasonló formájú párosítást nem találok a tápegység kábelei között. Van kétféle csatlakozókábel, de sem a 8 PIN PCI moduláris se a korábbi alaplapba csatlakozó beépített 8 PIN-es kábel (ebből csak egy 4-est használtam) sem megfelelő formájú.
Mit lehet tenni ez esetben?
Válaszotokat előre is köszönöm!

www.refujvaros.hu

(#11846) kymco válasza kymco (#11845) üzenetére


kymco
veterán

up

www.refujvaros.hu

(#11847) dugo_ válasza kymco (#11845) üzenetére


dugo_
veterán

Nem fordítva akarod összerakni a 4+4 pin EPS 12V csatit?

(#11848) kymco válasza dugo_ (#11847) üzenetére


kymco
veterán

Nem, logikailag minden lehetséges állapot eltér az alaplapi formától, csak egy 4-est tudok csatkakoztatni, elég ez?

www.refujvaros.hu

(#11849) dugo_ válasza kymco (#11848) üzenetére


dugo_
veterán

Ha nem lesz extrém tuning, akkor bőven elég, persze. Viszont továbbra is fura a problémád, mert a lap és a táp is full szabványos.

Nem tudod ez alapján beazonosítani a csatikat?
http://www.playtool.com/pages/psuconnectors/connectors.html

(#11850) kymco válasza dugo_ (#11849) üzenetére


kymco
veterán

Szia, köszi a linket, találtam olyan tápkábelvégződést, ami megfelel a 4+4pin +12V power cable mintázatának:

De az alaplapi kosztáson más a csapott sarkos és négyzetes végződések száma és sorrendje:

1) ATX_12V_2X4
Elméletileg a csapott sarkos belemegy a négyzetesbe, de ez így rendben lenne?

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.