Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) MMIX válasza májkimiki (#11900) üzenetére


MMIX
addikt

Az az egészet védi. Mintha kihúztad volna a konnektorból.

(#11902) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Van a következő konfigom:

Intel Core i5-9400F
Asus ROG Strix B365-G Gaming
Kingston Hyperx 16GB DDR4
MSI 3060 TI gaming x 8GB
Samsung 970 EVO Plus 500GB nvme SSD,
WD20EZRX,
Seasonic Focus GX-550W,
Corsair 4000D

A processzort szeretném fejleszteni 9. genen belül és nem tudom mi fér még bele i7-9700/i9-9900

Az a baj hogy papíron mindegyik 65W TDP a K-s verziók meg 95W TDP. Találtam egy i9-990K procit és most jutott eszembe hogy lehet nem lesz elég a táp...

Előre is köszi

Galaxy S23 256GB Cream

(#11903) abridabri


abridabri
veterán

Kellene nekem egy hosszabb tápkábel . Az [EVGA 1300W P+] tápomnak viszont olyan kábele van amivel eddig még nem találkoztam . Hosszában [van] a 3db pin ,nem keresztben mint a többi tápkábelnél .
Jól gondolom, hogy [EZ] vagy [Emez] a kábel jó lenne nekem a gyári helyett ? :R

[ Szerkesztve ]

(#11904) pandras83


pandras83
senior tag

Szevasztok
Remélem jó topicba írok.

Van egy ilyen tápom, jelenleg egy R5 5600-ot és egy 1070-et szolgál ki stabilan, 3 éve teszi ezt problémamentesen.
Ha 3070-re szeretnék váltani, kell aggódnom a teljesítményt vagy a táp minőségét illetően? Valamilyen psu tier listben ezt a tápot max irodai gépekbe javasolják. Ami kissé sértő, tekintve hogy eddig nagyon jól szolgált. Aggódjak vagy jóvanaz?

Cyberfuck Patchrunner

(#11905) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Sziasztok.

Lehet, hogy nagyon buta kérdés lesz, előre is elnézést ha igen. :R

Van egy Be Quiet Straight Power Platinum 1000W-os tápom. A hozzá kapott 3db 2x2+6pin-es PCI-e kábelek, azok egyszerű Y kábelek és 150W max vagy 2x150W? Nekem nagyon úgy néz ki, a táp oldalán nézve a csatlakozókat, hogy ez 1 csatlakozó de két "ág", kvázi teljesen külön. Ha igy nézzük, egy 4090-et elég lehetne 2 kábellel meghajtani (nem tervezem, csak elméleti kérdés).

Kábel tipusszáma: CP-6620 [link]
Táp: STRAIGHT POWER 11 1000W Platinum: [link]

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#11906) pear-g


pear-g
tag

Tails111: Nem dughatod, Nem egyforma a pinek kiosztása

májkimiki: Rosszul gondolod, a biztosíték az egész tápot védi. Ha elindul, akkor ott valami más durrant, lehet a vga-n szűrőkondi. Szét kell dobni a gépet, és letesztelni minden komponenst külön-külön.

(#11907) májkimiki válasza pear-g (#11906) üzenetére


májkimiki
őstag

Hát igen, ezért kértem a segítségeteket. Mert sejtettem, hogy rosszul gondolom. Mivel nem üveg köpenyes bizti, így nem láttam bele.
Őszintén megvallva egy ilyen pukkanásos eset után én azt a tápot nem indítom el semmiben. Kimérni nem tudom, hogy mit adhat le.
Vettünk egy másik tápot elsőre, de a VGA azzal sem indult el.
Meg vettünk egy másik VGA kártyát is, aztán minden happy volt.
Nem tudom mi lehet az a szerencsétlen kombináció, amikor pukkanással indul a konfig és nincs amper szag. Szétpukkant alkatrészeknek nyoma se.
Kiszáradt kondira tudok még gyanakodni a tápegységben. Ami kinyírta a VGA-t.
Azóta az új táppal, új VGA-val örrömmel nyúzzák a gépet.

(#11908) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Coolermaster Tápom lassan 10 éves lesz. Stabil, nincs vele semmi problémám. Azt szeretném tudni milyen kondikat kellene vennem bele.
Elég csak a régi japánokat lecserélni, és a táp mintha új lenne? Valami más is elöregedik benne, ami a megbízhatóságát csökkenti?

(#11909) MasterDeeJay

350w-os FSP táp vajon mennyinél kapcsol le?
140w-os xeon proci (nem tom mennyi a turbo tdp, 150w talán), 250w-os Tesla bár majd inkább Titanx-et rakok bele azt könnyebb tesztelni. 48gb ram.
Még csak települ. Egyúttal 12v ág teszt azaz egy szálon lesz a videókari. Értsd szó szerint egy molex ágán.

A videókari felé induló ágat majd lemérem amperre, bár hwinfo is kiírja. Tesláért nem kár ha megsülne de a többit sajnálnám. Gondolom van ezekben túlterhelés ellen valami.
Update, prime95 megy hibátlanul de csak 85w-ot ír a procira, keresek más progit.
Tippre amúgy 200w felett melegedni fog a 12v-os szál ami a videókari fele megy. Tegyék meg tétjeiket :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11910) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#11909) üzenetére

Hát ennek semmi értelme nem volt, azt hittem nem bírja el.
Nem tudom leterheli hogy a maxot hozza. Tesla K20c (GTX Titan gen1)
Videókártya beáll 150w körül, a proci meg 100w alá.
Prime95 (small)+aida gpu teszt.

Játékok még ennyire sem izzasztják meg.
Érdekes de nem is melegednek a kábelek, de nem is lenne miért.
Elég érdekes de a táp sem hangosodott fel, bár csak 250w-ra volt terhelve az még nem is a maxiumuma.
Bár mit is vártam... :W robbanást? Kell keresnem nagyobb gépet, 10gen 8 mag, 48gb ram, és Titan-hoz elég a 350w-os FSP táp.
Egy szál molex megy a videókártyához az is elég neki (2x6pin lesz belőle) mert hiába max 200w ha abból 75w a pcieből megy az az egy szál meg 100-200w között simán megy.
4pin-8pin ATX power csatik is megfelelnek.
Ide valami erősebb kell hogy izzadjon a táp.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#11911) fixer92


fixer92
aktív tag

Hello

Az interneten nagyon sok féle infót lehet találni, így gondoltam rákérdezek.

Adott egy 3x8pin -es PCIe tápcsatit igénylő videokártya (3070Ti).
A tápegység egy FSP Hydro G Pro 750W.
A tápon 2db PCIe tápcsatinak van hely, és 2db kábel is járt hozzá úgy, hogy egy kábelen van 2db 8pines (6+2) csatlakozó. Tehát összesen 4db, kábelenként 2-2.

Több helyen olvastam, hogy külön PCIe csatlakozót külön kábellal kellene bekötni. Ám ha ez így van, akkor miért rak a gyártó egy kábelra 2db csatlakozót?

A kérdés tehát, hogy aggodalom mentesen csatlakoztathatom a kártyához? Kettő csatlakozót tudok külön kábelról, de a harmadikhoz már csak valamelyik már használatban lévő kábel második csatalakozóját tudom felhasználni.

Talán érthetően fogalmaztam, köszi előre is!

"Victory loves preparation!"

(#11912) xtremist válasza fixer92 (#11911) üzenetére


xtremist
senior tag

Ezzel kapcsolatban csak annyi a megkötés, hogy amíg tudsz külön kábelen levő 8 pineseket csatlakoztatni, addig ne használj leágazottat. Ha kifogytál a külön kábelekből, semmi baj nem lesz ha bedugsz egy leágazottat, meg ebben az esetben nem is tudsz mást tenni.

(#11913) fixer92 válasza xtremist (#11912) üzenetére


fixer92
aktív tag

"Ha kifogytál a külön kábelekből, semmi baj nem lesz ha bedugsz egy leágazottat"
Na ez volt a lényeg, csak találtam olyan infókat fórumokon, hogy minden csati külön kábel.
Viszont akkor nem értem miért rakna a gyártó 1 kábelra két csatlakozót...

"meg ebben az esetben nem is tudsz mást tenni"
Másik tápot venni, de azt nagyon nem szeretnék, nemrég lett véve ez is, csak akkor még 2db 8pines csatlakozót igénylő kártya volt a kiszemelt...

"Victory loves preparation!"

(#11914) xtremist válasza fixer92 (#11913) üzenetére


xtremist
senior tag

Egy 750w os jó minőségű tápnak bármilyen konfigban elégnek kell lennie egy 3070ti-hez.

(#11915) fixer92 válasza xtremist (#11914) üzenetére


fixer92
aktív tag

FSP Hydro G Pro 750W
i5-13600k van mellette, + 3ssd és 3db venti.

Találtam ilyen képet, meg ilyen leírást is.
A táphoz kapott leírásban nem volt ilyenről szó. :(

"Victory loves preparation!"

(#11916) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok. A moduláris tápok kábelei mennyire egységesek/szabványosak? Csereszabatosak gyártók között? Seasonic táp kábelei jók lehetnek Silverstone táphoz? Köszi

(#11917) Buszos


Buszos
tag

Sziasztok!

Rendeltem Lenovo desktop gépbe egy 10pin - 24pin átalakítót. Működik is, de kikapcsolás után a táp ventije nem áll le. A tápomon fizikai kapcsoló nincs, maximum kihúzni tudom a konnektorból. Nem ismerem a 10 pin szabványt, elterjedni sem látom szélesebb körben, így a megoldást sem tudom.

[ Szerkesztve ]

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#11918) Buszos


Buszos
tag

Ezt találtam a témával kapcsolatban:

Igen, kipróbáltam a Lenovo 24 tűs 10 tűs psu átalakító csatlakozóját, de ahogy leírtad, nem kapcsolja ki az SMPS-t a számítógép kikapcsolása után.
Tehát úgy döntöttem, hogy módosítom a 24 tűs psu-t,
Kerestem az adatokat, de senki nem töltött fel adatokat az internetre, vagy nem találtam.
Aztán kutattam egy kicsit mindkét tápegység tűs részleteit illetően.
Most sikeresen konvertáltam..
Ehhez ki kell húzni a 24 tűs tápegység lila kábelét, amely készenléti állapotban van, és vásárolni kell egy 5 V-ról 12 V-ra növelő, 2 amperes átalakítót, majd csatlakoztassa a lila vezetéket a pozitív kapocshoz és egy fekete vezetéket a negatív a stepup, akkor kapsz 12V-ot a buck converte kimeneti oldalán, tjen csatlakoztasd azt a tűt a 2. számú pinhez. 7-es atx csatlakozó..
Ennyi, csatlakoztasd a többi érintkezőt a szokásos módon.

Érdekelne a megvalósítás pontos módja!

[ Szerkesztve ]

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#11919) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek.
Dual CPU-s géphez szeretnék beállítani egy HP 1200W-os szervertápot. Van breakout board és Pico PSU-m. Azt szeretném, hogy a CPU 2db 8pin, a PCIe 2+8 és az ATX is egyszerre induljon. Hogyan kell ezt megoldani?
Most egy teszlapban a szervertápot ha bekapcsolom a breakoutboard-al, akkor a VGA kap áramot és a pico ATX és a CPU 4 pin az alaplap csak a rendes power switch-el indul.
Baj-e egyébként ha a VGA és a CPU még az alaplap indulása előtt megkapja a 12V-ot?
(Találtam egy csomó bányászós videót meg leírást de ott másokról van szó)
Köszönöm!

Nick: HE_Storm

(#11920) Buszos válasza Buszos (#11918) üzenetére


Buszos
tag

Hát ez a topik meghalt egy picit. :(

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#11921) TechRobot válasza Buszos (#11920) üzenetére


TechRobot
aktív tag

nem picit.. :D

Dikk egy százas...

(#11922) deathati válasza syberia (#11533) üzenetére


deathati
csendes tag

Hell! Én varrógép olajat használok, sokáig bírja! [link]

Metal music clear my mind. Good hunting S.T.A.L.K.E.R !

(#11923) hemaka


hemaka
nagyúr

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem. Van nekem most egy kisebb 180W-os tápom, mint jelenleg ez a két csati van, az alaplapon a következő helyekre bedugva: [kép] [kép] [kép]
Szeretnék egy nagyobb tápot rácsatlakoztatni, mert az passzív, illetve a több HDD miatt is kellene, annak ugye ezek a csatlakozói: [kép] [kép] [kép]

Kérdésem az lenne, hogy utóbbiból melyik részt kéne módosítani, hogy csatlakoztatni tudjam az alaplaphoz, ha ez egyáltalán lehetséges.
Ez a rajza a tápnak.
Ha jól látom a tápcsati 3. az megegyezik a kicsi táp ugyanilyen csatlakozójával. A nagyobból viszont nem látom melyik része kéne, talán a képen amit fotóztam jobbról az első 4 dupla rész?
Köszi.

(#11924) Pista0001 válasza hemaka (#11923) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez egy Dell gép, jól sejtem? A tápja 2. csatija nem oda van szerintem bedugva az alaplapon, ahova jelzed, mert az egy 6-os aljzat, és a mellette levő felirat szerint a sata/molex csatlakozók kábelének másik vége jön ide. "Rendes" atx tápot átalakítóval tudsz szerintem használni, a gép típusának megfelelő típust kell keress a neten (ebay, aliexpress, stb).

(#11925) hemaka válasza Pista0001 (#11924) üzenetére


hemaka
nagyúr

Igen ez egy dell. A balra lévő 4-es fehér színűbe megy a kettes valóban rosszat jelöltem be. Köszi, akkor nézek aliról valamit hozzá.

(#11926) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, egyelőre csak elméleti a kérdés.
Van egy Ryzen 7 3700x em, mellette egy RTX 2070. Az RTX 2070et szeretném egy 3070 Ti-re lecserélni. A Tápom egy FSP HYdro GSM Lite Pro 650 Gold.Viszont azt olvasom sok helyen, hogy ennek már "recommended" egy 750.
A tervezés mellet (inventor) ami igazán grafika "igényes" az a Baldur's Gate 3 ill, a Harry Potter. Szerintetek mindenképpen kell táp csere is?

Sabee

(#11927) blp85 válasza Tepsifüles (#11926) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Ez egy aktívabb fórum, szerintem itt tudnak neked segíteni [link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#11928) joco009 válasza Ace Ventura (#11866) üzenetére


joco009
tag

Nálam két éve mennek tökéletesen, az adatlapon levő konfigban. :R

(#11929) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv a topik lakóknak, mini-itx topikból érkeztem, Long shot de hátha:

Eddig a háziserver egy Inter-tech 200W nas pico-psu + led traforól üzemelt.
A server: Asus H310m, i3-8100, 2x4GB ram, igpu, M.2 rendszer NVME, meg pár SSD-HDD. 30-80W közötti terhelés.

Szereztem egy 250W HDplex HIfi DC-DC, meg 230W Hp laptop ACDC kombót egyéb projekt miatt, de leakartam ellenőrizni így beszereltem a fenti szerverbe.
Elsőre tettszik hogy csendes, a fenti LED trafó coil whineol...dulván.
Aztán feltűnt hogy a BIOS szerint (és HWinfo szerint) is a 3.3V ágon 3.648V értéket mér, ami kívül esik a hivatalos tűrésmezőn.
Szétszedtem, visszaraktam az Inter-tech teljes összeállítást (mert az 12V tehát nem köthetem a 19.5 V ACDC téglára, kell a saját LED trafója), arról járatva 3,408V-ot kapok, ami határok között van.

Mit tehet így tönkre ha egyáltalán tönkre tesz valamit a HDplex a 3.3V ág "magasabb fesz" értéke?
Hogyan tudnám ellenőrizni hogy lesz-e ebből bajom-esetleg javítani?
Lehet hogy nem jól érintkezett a 24 tűs kábel?
Még lehet megnézem majd hogy a rövidebb 24 tűs esetén is ilyet produkál-e(ugye két hosszat is adnak ami jófej HDplextől), csak 2 szétszedés este elég volt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11930) lornname11


lornname11
csendes tag

Sziasztok!
A segitségeteket kérem. Rendelkezem egy ASUS B550-E alaplappal, aminek a megszokott EATX 12V-os 8 pines tápcsatlakozója mellett további 4 pines tápcsatlakozó talalható. Jelenleg egy Corsair AX 1200 Gold tápegységgel rendelkezem, ami már nem a legújabb, de eddig megbízhatóan működött. A kérdésem az lenne, hogy rá tudok-e csatlakozni arra a plusz 4 pinre ezzel a tápegységgel? A tápegység csomagjában 2 darab CPU 4/8 pin-es kábel volt található. (Tudom, hogy szükségtelen, de jó ha tisztában vagyok a tápegység korlátjaival.)

[ Szerkesztve ]

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#11931) blp85 válasza lornname11 (#11930) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Szerintem itt kérdezd meg, az aktívabb topik:

[Melyik tápegységet vegyem?]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#11932) Huvi00


Huvi00
tag

Kedves Tagok!
segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi konfigom :.
AMD Ryzen 9 7900X3D
AMD 6800 XT
EVGA GOLD 850 W
8 piece Fan 120-140 mm
Tápegységből a furcsa zümmögést lehet hallani csináltam egy videót [link]
Mi okozhatja ez hangot ?

.

(#11933) Huvi00 válasza Huvi00 (#11932) üzenetére


Huvi00
tag

Terhelés alatt adja ki ezeket az össze vissza minden féle zúgó hangokat. Amúgy ha nincs tehelés alatt nem lehet hallani ennyi. Ez azt jelenti, ha oda teszem a fülemet a tápegységhez és nagyon fülellek akkor nagyon nagyon hallkan hallom ezt, éppen, hogy lehet hasonlót hallani. Ez probléma ? Mennyire súlyos a dolog ? Fél éves a tápegység.

.

(#11934) jones965 válasza Huvi00 (#11932) üzenetére


jones965
Modder

Igazából jó lenne tudni a feszültség értékeket terhelés alatt, de nagy valószínűség szerint valamelyik tekercs adja a cicergő hangot. Nem jellemző, de nem is probléma, feltéve ha az értékek rendben vannak.

(#11935) Huvi00 válasza jones965 (#11934) üzenetére


Huvi00
tag

Köszönöm, hogy irtál!
Ezzel bajban vagyok, mert csak BIOS-ban látom az értékeket.
CPUID HWMonitor belül nem irja a voltokat az alaplapnál, de a OpenHardwareMonitor sem irja ki nekem a voltokat. Tudnál esetleg ajánlani olyat amivel nyomon tudnám követni terhelés alatt ?

[ Szerkesztve ]

.

(#11936) Huvi00 válasza Huvi00 (#11935) üzenetére


Huvi00
tag

.

(#11937) jones965 válasza Huvi00 (#11935) üzenetére


jones965
Modder

Ennek pontos meghatározására csak multiméter alkalmas.
A tápon keresztül több feszültség érték jön létre, ha ezeket nem ismered, keress meg szakembert, aki tud ebben segíteni.
Vagy ha továbbra is problémásnak érzed, garanciába visszaviszed.

(#11938) Huvi00 válasza jones965 (#11934) üzenetére


Huvi00
tag

Olyan kérdésem volna, hogy a Videóban hallható változó frekvenciájú "cicergés?" Amit valószínűleg egy tekercs adhat ki. Ennek tudtában kérlek szépen mond meg nekem, hogy várható e károsodás a gépben ? Ha már ilyen hangot ad ki. Tudom, nem feltétlen jelent gondot, problémát, de adhat okot aggodalomra is. Tudom, itt nagy a homály és csak tippelni lehet. Én elfogadom A Nálam okosabb Ember Véleményét. Nekem erre nagy szükségem volna. Hosszú távon körülbelül mi várható, mennyire káros mennyire érdemes aggódni vagy sem. Teljesítményre milyen hatással van ? Tegyük fel, hogy Voltok bele esnek a + - 5% tűrés határba terhelés alatt is, de valamiért hallható a "cicergés?" ebből ki indulva kérlek oszd meg velem gondolataidat. :R

[link] Pontosan róla van szó
[link] Spec
[link] Gerjesztett hang belőle

[ Szerkesztve ]

.

(#11939) PROTRON válasza Huvi00 (#11938) üzenetére


PROTRON
addikt

A szakvélemény nem azon múlik hogy szépen kéred-e vagy sem.
Azon hogy szakember meg tudja-e vizsgálni élőben, személyesen rámérve ahol kell vagy sem.
Ezért írta hogy keress valakit, mert itt a forumon senki sem vállal ilyet, mert nem éri meg a munkaidőt. Annyiért szoktak ilyen vizsgálatot csinálni, amennyiért már új egységet veszel.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11940) Huvi00 válasza PROTRON (#11939) üzenetére


Huvi00
tag

Nem vizsgálatot kértem, bocsánat. Csupán annyit, hogy láthatatlanban mennyire veszélyes vagy sem a fentebb említett információk alapján a cseréje. :R

.

(#11941) PROTRON válasza Huvi00 (#11940) üzenetére


PROTRON
addikt

Én arra válaszoltam amit kérdeztél.
Látatlanban sem lehet hasznos verdiktet kimondani, csak helyszíni vizsgálattal.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11942) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy egy tápegység hatásfoka rosszabodhat az idő múlásával? Egy rx6800-ast hajtok egy 700wattos táppal és az energiaigényesebb jatékoknál újraindul a gép. Ha alulfeszelem a karit, akkor jó.
Köszönöm!

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#11943) PROTRON válasza zovifapp111 (#11942) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem lehet hogy mindig is határon hajtottad, de vagy újabb játékok eleve éhesebbek, vagy a beérkezett új patchek tették a korábban stabilan működő játékokat éhesebbé?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11944) zovifapp111 válasza PROTRON (#11943) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Erre gondoltam én is +egy 10+ éves tápról beszélünk. Itt az ideje lecserélni ;)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#11945) PROTRON válasza zovifapp111 (#11944) üzenetére


PROTRON
addikt

Na igen, mert szerintem a tápegység lehet hogy továbbra is kiszolgálja amit korábban megbeszéltetek vele, de ha a szoftverek egyoldalúan felrúgják a megállapodást és habzó pofára még 5%-al többet kérnek mint korábban, akkor bedurcizik. :D

Amúgy most még a 850 elég egy ideig az RTX széria váltásokra, aztán majd úgy is kelleni fog az 1k. :D

Amúgy milyen a régi táp? Lehet kisebb konfighoz még használható, vagy eladhatod ha jó minőségű, persze teljeskörüen tájékoztatva a vásárlót.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11946) zovifapp111 válasza PROTRON (#11945) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

5-6 hete van meg a 6800, de már a legelején alulfeszeltem, úgyhogy nem mutatkozott a probléma. Előzőleg egy 5700 xt-t hajtott, ott nem volt probléma. 6 és 8 pines tápcsati, most meg 2x8. Visszaállt a wattman, gyári beállításokra (valamiért, szokott néha) és akkor produkálta a gép újra indulásokat. Igazából bírnia kellene (650 wattos tápot ajánlanak hozzá), de szerintem valami(k) megfáradt a tápban. Egyszerübb játékokat simán bírja, de aminél kibukott az konkrétan az Uncharted 4. Indulna a játék és helyette újraindul a gép. Azután próbáltam a Doom- ot, ott 10 másodperc után produkálta. Hozzáteszem, minden majdnem maxon 1440p. Egyébként teljesen jól működik, úgyhogy elrakom tartalékba. Van egy kisebb gép is a családban, azt bőven kiszolgálja még. Erről a [tápról] van szó.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#11947) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Sziasztok! Ha egy táp egységen 4 db 8 tűs pce csatlakozó van. Akkor mindegy melyik kettőről viszem a csatlakozást a videó kártyába? (2*8 pin.)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#11948) KAMELOT válasza zovifapp111 (#11944) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha 10+ éves a tápod, miért nem veszel újat?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11949) Rowon válasza zovifapp111 (#11946) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Hogy feszeltél alul egy VGA-t, amikor azt sem tudod, hogy melyik kábelt kell beledugni? Szerintem az lehet a baj, hogy sokat nézted kis korodban a Mekk Mestert.

Súlyát tekintve ez a kérdés inkább az azonnali infós topikba való, itt kifejezetten a tápegységekkel foglalkoznak komolyabb mélységekig, nyilván azért ez a neve a topiknak.

Ide írjál inkább: [link]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11950) zovifapp111 válasza KAMELOT (#11948) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Szia! Vettem. A kérdésem, hogy ha egy ágról megy a 4 csatlakozó, akkor gondolom mindegy melyik kettőről megy a kábel korbács???

Rowon: Szerintem ezt hanyagoljuk....

Alig várom a tavaszi zöldelést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.